SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

pacia pe Pământ

+9
aurora
(Still a)Live
Dracu' gol
ENKI
Armand
RocketQu33n
Anahoret
lolo
delta
13 participanți

Pagina 5 din 20 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12 ... 20  Urmatorul

In jos

pacia pe Pământ - Pagina 5 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  delta Mier Oct 13, 2010 10:22 pm

RocketQu33n a scris:Vreau si eu intaietatea aceea evreiasca pe care o tot pomenesti, ca de auzit de ea am auzit, dar de beneficiat inca nu am facut-o si nu mi-ar prinde rau. laugh
Adică și ENKI tot pomenește de ... (nici-nu-contează-ce)?
Și cine altcineva tot pomenește? Laughing
Sper că nu tot mapamondul, exceptând evreii?! laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 5 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  ENKI Mier Oct 13, 2010 10:23 pm

delta a scris:
ENKI a scris:
RocketQu33n a scris:Apropo, PRM-ul de Austria ii are mai degraba pe musulmani in vizor, decat pe evrei. Wink
Pai, nu e clar ca, dupa ce l-au ucis pe Haider, in asa-zisul accident, evreii au infiltrat partidul si acum il conduc?! vesel laugh
Adică sărmanul fascist promovator al ideii de egalitate între nații și rase nu poate să moară într-un banal accident fără să fie bănuite serviciile secrete ale evreilor că ar fi pus la cale incidentul? veselie
Nici pentru tine nu am mimat reusit... gluma?! laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 5 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  delta Mier Oct 13, 2010 10:26 pm

ENKI a scris:
delta a scris:
ENKI a scris:
RocketQu33n a scris:Apropo, PRM-ul de Austria ii are mai degraba pe musulmani in vizor, decat pe evrei. Wink
Pai, nu e clar ca, dupa ce l-au ucis pe Haider, in asa-zisul accident, evreii au infiltrat partidul si acum il conduc?! vesel laugh
Adică sărmanul fascist promovator al ideii de egalitate între nații și rase nu poate să moară într-un banal accident fără să fie bănuite serviciile secrete ale evreilor că ar fi pus la cale incidentul? veselie
Nici pentru tine nu am mimat reusit... gluma?! laugh
Păi, când moare cineva, în accident sau nu, atunci de vină sunt fie evreii, fie masonii, fie extratereștrii... sau niște extratereștri convertiți la religia mozaică acceptați în vreo lojă... eventual măcar KGB și CIA (iar în Ardeal desigur ungurii... laugh ).

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 5 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  RocketQu33n Mier Oct 13, 2010 10:29 pm

ENKI a scris:
Nici pentru tine nu am mimat reusit... gluma?! laugh

Cum, bre, nu mi-ai adus tu la cunostinta ca evreii ar fi 'lucrat' la istorie, dand ca prima civilizatie pe cea sumeriana, in loc de cea dacica, pentru a beneficia de intaietate? laugh Sau am inteles eu gresit?

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 5 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  ENKI Mier Oct 13, 2010 10:32 pm

RocketQu33n a scris:
ENKI a scris:
Nici pentru tine nu am mimat reusit... gluma?! laugh

Cum, bre, nu mi-ai adus tu la cunostinta ca evreii ar fi 'lucrat' la istorie, dand ca prima civilizatie pe cea sumeriana, in loc de cea dacica, pentru a beneficia de intaietate? laugh Sau am inteles eu gresit?
Ba da. Adica eu am sustinut intaietatea dacica. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 5 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  RocketQu33n Mier Oct 13, 2010 10:38 pm

ENKI a scris:
Ba da. Adica eu am sustinut intaietatea dacica. laugh

Bun. Macar tu nu ceri link-uri ca dovada. Laughing

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 5 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  ENKI Joi Oct 14, 2010 11:00 pm

RocketQu33n a scris:
ENKI a scris:
Ba da. Adica eu am sustinut intaietatea dacica. laugh

Bun. Macar tu nu ceri link-uri ca dovada. Laughing
laugh bine
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 5 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  delta Joi Oct 28, 2010 3:56 pm

După ce au mâncat bătaie de la mujahedini, îl pupă-n fund pe Putin? Laughing


delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 5 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  RocketQu33n Mar Noi 02, 2010 5:24 pm

Super!


RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 5 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  ENKI Sam Noi 06, 2010 8:43 pm

Un articol interesant, care ne descopera o UE ce tinde sa devina... STAT. Ca va semana cu USA sau cu URSS, tot un drac...

Europa Federală? Tocmai s-a format

Uitaţi de modificarea tratatului cerută de Angela Merkel ori de obiecţiile la bugetul lui David Cameron! Adevăratul eveniment de săptămâna trecută de la Bruxelles a fost faptul că Europa a făcut un pas important spre a deveni un stat unic.

În timp ce ziarele statelor membre sunt dominate de articole despre politicile naţionaliste, în Europa au avut loc evenimente cu adevărat istorice. Marea Britanie poate avea prima coaliţie guvernamentală din ultimii 70 de ani, dar Europa a realizat ceva cu mult mai important. UE a făcut pasul deciziv spre a deveni un stat unitar prin reorientarea politicilor cheie privind impozitele şi cheltuielile publice de la nivel naţional la nivel federal.

Faptul că una dintre cele mai controversate decizii din istoria modernă a Europei a fost luată fără informarea publicului şi fără o dezbatere publică, este un atribut al stilului de guvernare de sus în jos practicat de elitele politice ale UE. Versiunea europeană a democraţiei reprezentative elitiste, în ciuda lipsurilor aparente, ar putea intra în istorie ca un mecanism de gestionare a compromisurilor complexe cerute de o lume în care au loc schimbări geopolitice, mai eficient decât modele populistele americane şi britanice.
La origine: criza financiară

Povestea începe, ca aproape orice altceva în zilele noastre, cu criza financiară. După prăbuşirea Lehman Brothers în 2008, a devenit evident faptul că panica se va răspândi în Europa şi va ameninţa supravieţuirea monedei euro. Criza a izbucnit în toamna lui 2009 şi a atins punctul culminant în weekend-ul din 8-9 mai, când guvernul grec a anunţat că nu poate rambursa împrumuturile care aveau scadenţa în ziua de luni a următoarei săptămâni.

Liderii europeni au realizat că falimentul Greciei ar putea afecta toate băncile şi nu doar în această ţară ci şi în Irlanda, Portugalia, Spania şi Europa Centrală. În câteva zile, dacă nu în câteva ore, valoarea monedei euro din băncile din Grecia, Spania, Italia ar fi putut reprezenta doar o fracţiune din valoarea euro din băncile aflate în Germania şi Olanda. De fapt, moneda euro ar fi încetat să mai existe.

Europa a fost pe marginea prăpastiei în noaptea de 9 mai. Dar liderii săi au creat un mecanism financiar în valoare de 750 miliarde euro pentru a recapitaliza ţările incapabile de colecta bani de la investitorii privaţi. Mult mai important, Angela Merkel, cancelarul german, a făcut abstracţie de principiile sale şi a fost de acord să suspende "clauza de ne-capitalizare" atât de dificil introdusă în Tratatul de la Lisabona, pentru a asigura populaţia germană că adoptarea monedei euro nu o va face responsabilă financiar pentru risipa guvernelor din "Club Med".

La fel de uimitor a fost şi faptul că trezoreria britanică a acceptat să se alăture programelor de împrumuturi ale UE şi să-şi folosească competenţa pentru a supraveghea impozitele naţionale şi planurile de cheltuieli elaborate la Bruxelles, care au creat în mod efectiv premisele unui buget federal al UE. "A fost cu adevărat o noapte a miracolelor", a spus Emma Bonino, fost comisar italian al UE.
Un acord cu garanţii solide

Acordul de salvare a monedei euro nu ar fi putut supravieţui fără un angajament în vederea unor garanţii colective permanente pentru datoriile guvernelor din zona euro. Aceste garanţii nu ar putea fi funcţionale fără mecanismele de transferuri fiscale din interiorul zonei euro. Iar aceste transferuri nu ar fi niciodată acceptate de către Germania şi de alte ţări creditoare fără un mai mare control asupra bugetelor naţionale decât cel existent în prezent.

Aceste mecanisme au fost acceptate, în principiu, la sfârşitul săptămânii trecute la summitul UE de la Bruxelles. Cele mai multe observaţii au fost de fapt probleme marginale - cum ar fi de exemplu apărarea de către David Cameron a reducerilor bugetare în Marea Britanie ori insistenţa D-nei Merkel de revizuire a tratatelor UE. Adevărata veste a fost că Germania a înregistrat, o dată în plus, un recul. Adunarea a stabilit că nici o ţară nu poate fi forţată să părăsească zona euro pentru că nu îşi poate plăti datoriile.

Implicaţia, deşi nici unul din lideri nu ştie exact ceea ce s-a convenit, ar fi că UE va crea mecanisme permanente de sprijinire financiară reciprocă între toate ţările din zona euro, care vor fi înscrise în viitoarele acorduri ale UE. Insistenţa Angelei Merkel în privinţa modificării tratatului, departe de a proteja contribuabulul german de consecinţe financiare, consolidează angajamentul în favoarea unor viitoare recapitalizări. Revizuind în mod explicit clauza de ne-capitalizare, modificările propuse de cancelarul german vor asigura faptul că federalismul fiscal al UE va avea o forţă juridică ireversibilă.
Interesul Germaniei

De ce ar accepta politicienii germani acest gen de noi obligaţii costisitoare? Există două explicaţii. Mai întâi, industria şi finanţele germane sunt extrem de dependente de stabilitatea şi prosperitatea zonei euro. În al doilea rând, unificarea politică a fost multă vreme considerată de către elita politică şi de afaceri din Germania drept o manifestare a destinului propriu. Oricum, germanii nu sunt naivi. Aceştia nu vor accepta să fie garanţi permanenţi pentru ţările imprevizibile din UE fără a exercita o mai atentă supraveghere financiară. Federalismul financiar va fi o etapă a centralizării politice greu de imaginat în prezent dar care pare a fi inevitabilă.

Este greu de conceput, de exemplu, că în diferite ţări pot exista vârste de pensionare atât de diferite, prestaţii sociale şi chiar asistenţă medicală diferită, în condiţiile în care politicile referitoare la aceste aspecte sunt garantate în comun. În cele din urmă, trecerea treptată în Europa la vârsta de pensionare le 67 de ani este una dintre cele mai încurajatoare consecinţe ale crizei financiare din punct de vedere strict economic.

Integrarea europeană a avansat mereu prin intermediul crizelor, iar un salt uriaş spre federalizarea fiscală şi politică a devenit ireversibil după criza zonei euro din acest an. Este exact ceea ce creditorii zonei euro au prevăzut.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 5 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  delta Sam Noi 06, 2010 8:51 pm

ENKI a scris:Un articol interesant, care ne descopera o UE ce tinde sa devina... STAT. Ca va semana cu USA sau cu URSS, tot un drac...

Europa Federală? Tocmai s-a format
Cam târzior a descoperit autorul articolului chestia cu UE concepută ca federație... Laughing
Mă rog, nu am citit restul articolului, dar trebuia cel puțin să bănuiască orice mior carpato-danubian despre ce este vorba în momentul în care țara a fost împărțită în 8 regiuni de dezvoltare... Wink

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 5 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  ENKI Sam Noi 06, 2010 9:01 pm

delta a scris:
ENKI a scris:Un articol interesant, care ne descopera o UE ce tinde sa devina... STAT. Ca va semana cu USA sau cu URSS, tot un drac...

Europa Federală? Tocmai s-a format
Cam târzior a descoperit autorul articolului chestia cu UE concepută ca federație... Laughing
Mă rog, nu am citit restul articolului, dar trebuia cel puțin să bănuiască orice mior carpato-danubian despre ce este vorba în momentul în care țara a fost împărțită în 8 regiuni de dezvoltare... Wink
Eh, miorul intuise el ceva, numa' ca acum incep sa apara astfel de articole in ziare de "prestigiu". Articolul asta a aparut in The Times, pe 3 noiembrie, insa nu pot ajunge la original, fiind nevoie de subscribe. Shocked

Autorul si inceputul articolului se zaresc aci: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 5 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  delta Sam Noi 06, 2010 9:10 pm

ENKI a scris:Eh, miorul intuise el ceva, numa' ca acum incep sa apara astfel de articole in ziare de "prestigiu". Articolul asta a aparut in The Times, pe 3 noiembrie, insa nu pot ajunge la original, fiind nevoie de subscribe. Shocked
Păi, ai fi vrut să ai acces moca la asemenea opere valoroase ? Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 5 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  ENKI Sam Noi 06, 2010 9:22 pm

delta a scris:
ENKI a scris:Eh, miorul intuise el ceva, numa' ca acum incep sa apara astfel de articole in ziare de "prestigiu". Articolul asta a aparut in The Times, pe 3 noiembrie, insa nu pot ajunge la original, fiind nevoie de subscribe. Shocked
Păi, ai fi vrut să ai acces moca la asemenea opere valoroase ? Laughing
Pe mine m-ar fi interesat, de fapt, cum a formulat ala, in engleza, aceasta fraza: "Faptul că una dintre cele mai controversate decizii din istoria modernă a Europei a fost luată fără informarea publicului şi fără o dezbatere publică, este un atribut al stilului de guvernare de sus în jos practicat de elitele politice ale UE. Versiunea europeană a democraţiei reprezentative elitiste, în ciuda lipsurilor aparente, ar putea intra în istorie ca un mecanism de gestionare a compromisurilor complexe cerute de o lume în care au loc schimbări geopolitice, mai eficient decât modele populistele americane şi britanice." laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 5 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  Anahoret Dum Noi 07, 2010 6:56 am

Păi înseamnă că şi noi avem baftă de o guvernare elitistă tipic occidentală! laugh

De ce ar accepta politicienii germani acest gen de noi obligaţii costisitoare? Există două explicaţii. Mai întâi, industria şi finanţele germane sunt extrem de dependente de stabilitatea şi prosperitatea zonei euro. În al doilea rând, unificarea politică a fost multă vreme considerată de către elita politică şi de afaceri din Germania drept o manifestare a destinului propriu. Oricum, germanii nu sunt naivi. Aceştia nu vor accepta să fie garanţi permanenţi pentru ţările imprevizibile din UE fără a exercita o mai atentă supraveghere financiară. Federalismul financiar va fi o etapă a centralizării politice greu de imaginat în prezent dar care pare a fi inevitabilă.

Este greu de conceput, de exemplu, că în diferite ţări pot exista vârste de pensionare atât de diferite, prestaţii sociale şi chiar asistenţă medicală diferită, în condiţiile în care politicile referitoare la aceste aspecte sunt garantate în comun. În cele din urmă, trecerea treptată în Europa la vârsta de pensionare le 67 de ani este una dintre cele mai încurajatoare consecinţe ale crizei financiare din punct de vedere strict economic.
Faptul că a fost nevoie de o criză ca să se ia unele măsuri în plan financiar şi economic, având în vedere cele scrise în paragrafele citate, îmi crează o imagine foarte asemănătoare cu prăbuşirea turnurilor gemene... cu toate speculaţiile ulterioare. Wink
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 5 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  RocketQu33n Mier Noi 17, 2010 2:25 pm

Iote, a gasit viitorul laureat al Premiului Nobel pentru Pace solutia conflictului din Orientul Mijlociu. laugh

milud(a) a scris:Sau ma trezesc in stratosfera impreuna cu "pretenii" mei izraelieni... Nu, mersi, prefer sa vizitez Israelul dupa minimum trei generatii de casatorii mixte, arabo-izraeliene.



RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 5 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  (Still a)Live Mar Noi 23, 2010 9:43 am

WTF???????????????????????
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 5 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  Anahoret Mar Noi 23, 2010 9:08 pm

(Still a)Live a scris:WTF???????????????????????
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Nu e prima dată.
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 5 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  (Still a)Live Joi Noi 25, 2010 10:52 pm

Anahoret a scris:
(Still a)Live a scris:WTF???????????????????????
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Nu e prima dată.
Nici nu ştiu dacă e bine să zic că poate e ultima sau nu.
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 5 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  Anahoret Joi Noi 25, 2010 11:14 pm

(Still a)Live a scris:
Anahoret a scris:
(Still a)Live a scris:WTF???????????????????????
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Nu e prima dată.
Nici nu ştiu dacă e bine să zic că poate e ultima sau nu.
Ţi-am spus tactica lui Iosefini... raset
Să vedem dacă ghicim ce ascunde cu mâna stângă.
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 5 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  (Still a)Live Joi Noi 25, 2010 11:22 pm

Anahoret a scris:
(Still a)Live a scris:
Anahoret a scris:
(Still a)Live a scris:WTF???????????????????????
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Nu e prima dată.
Nici nu ştiu dacă e bine să zic că poate e ultima sau nu.
Ţi-am spus tactica lui Iosefini... raset
Să vedem dacă ghicim ce ascunde cu mâna stângă.
Cred că am şi răspuns la asta, afirmând că nu m-ar distra deloc, deloc să fie aşa cum am spus! mad
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 5 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  RocketQu33n Vin Noi 26, 2010 11:25 pm

Referitor la violentele de la Rio de Janeiro: Anahoret, uite aici interventia celor de la BOPE, politia militara [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 5 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  (Still a)Live Dum Noi 28, 2010 2:21 pm

Văd legături între nişte ştiri (nu, nu aud voci! Laughing ):
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Şi parcă nici "1984" nu pare prea departe de ştirile astea...
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 5 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  Anahoret Dum Noi 28, 2010 2:36 pm

(Still a)Live a scris:Şi parcă nici "1984" nu pare prea departe de ştirile astea...
Da, a se vedea Oceania şi Estasia. laugh
Dacă înlocuieşti Coreea de Nord cu China şi Coreea de Sud cu SUA, vei avea dimensiunea adevărată a "conflictului".
Da' io tot zic că-i iozefinism... vesel
Problema e că tot nu-mi dau seama ce-i ascuns în mâna care nu flutrură... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 5 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  (Still a)Live Dum Noi 28, 2010 2:41 pm

Anahoret a scris:
(Still a)Live a scris:Şi parcă nici "1984" nu pare prea departe de ştirile astea...
Da, a se vedea Oceania şi Estasia. laugh
Dacă înlocuieşti Coreea de Nord cu China şi Coreea de Sud cu SUA, vei avea dimensiunea adevărată a "conflictului".
Da' io tot zic că-i iozefinism... vesel
Problema e că tot nu-mi dau seama ce-i ascuns în mâna care nu flutrură... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Nu sunt nici io lămurită (mă rog...acel "nici io" sună de parcă fix io aş fi în măsură să-şi dea seama, numai că io mai am şi...globul de cristal), dar...ceva sigur e. Şi da, înţeleg ce zici cu înlocuirile alea! Sigur că nu e fix între Corei! Da-ţi dai seama cât de perversă e conducerea acestei lumi, dacă trebuie să se bată între ei fraţi buni?
Mă rog...ştiu sau cred că tu nu crezi în "bu-hu-hu-uri". Eu, da. Şi simt că se petrec nişte lupte dincolo chiar de înlocuirea aceea despre care zici tu.
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 5 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  RocketQu33n Dum Noi 28, 2010 2:56 pm

(Still a)Live a scris:Văd legături între nişte ştiri (nu, nu aud voci! Laughing ):
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Şi parcă nici "1984" nu pare prea departe de ştirile astea...

Istra... esti ca mishelu' care se agita la fiecare "stire" ca Hamas a lansat o racheta sau ca Israel ameninta ca va riposta... Astea se intampla de cand e lumea. Si what the hell is wikileaks... sursa serioasa, ceva?!

Drept urmare, 1984 e foarte, foarte, dar chiar foarte departe de stirile acestea. Very Happy

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 5 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  (Still a)Live Dum Noi 28, 2010 3:21 pm

RocketQu33n a scris:
(Still a)Live a scris:Văd legături între nişte ştiri (nu, nu aud voci! Laughing ):
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Şi parcă nici "1984" nu pare prea departe de ştirile astea...

Istra... esti ca mishelu' care se agita la fiecare "stire" ca Hamas a lansat o racheta sau ca Israel ameninta ca va riposta... Astea se intampla de cand e lumea. Si what the hell is wikileaks... sursa serioasa, ceva?!

Drept urmare, 1984 e foarte, foarte, dar chiar foarte departe de stirile acestea. Very Happy
Bine!
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 5 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  RocketQu33n Dum Noi 28, 2010 3:26 pm

(Still a)Live a scris:
Bine!

Treaba ta. Very Happy

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 5 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  (Still a)Live Dum Noi 28, 2010 3:27 pm

RocketQu33n a scris:
(Still a)Live a scris:
Bine!

Treaba ta. Very Happy
Păi...am fost de acord să spui tu cum e situaţia, care e adevărul, cu cine semăn eu etc.
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 5 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  (Still a)Live Dum Noi 28, 2010 3:38 pm

So funny!!!!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 5 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 20 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12 ... 20  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum