SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

pacia pe Pământ

+9
aurora
(Still a)Live
Dracu' gol
ENKI
Armand
RocketQu33n
Anahoret
lolo
delta
13 participanți

Pagina 18 din 20 Înapoi  1 ... 10 ... 17, 18, 19, 20  Urmatorul

In jos

pacia pe Pământ - Pagina 18 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  delta Dum Dec 09, 2012 5:31 pm

RocketQueen a scris:
delta a scris:ai un fix cu musulmanii? suspect
Doar daca au masina de cusut...
toți au... Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 18 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  RocketQueen Dum Dec 09, 2012 5:38 pm

delta a scris:
RocketQueen a scris:
delta a scris:din cauza papilelor gustative? laugh
Nu numai.
Ce, tu tre' sa incerci o masina de cusut pe pielea ta, ca sa afli daca ai bate un 69 cu ea? laugh
tot nu te-ai prins că n-are de a face una cu alta Wink

Daca zici ca e educativ, atunci poate ma ajuti sa ma prind cu niste exemple didactice, da' sa fie altele decat Camila & Charles, Nuti & Porc pedelimbist.


Ultima editare efectuata de catre RocketQueen in Dum Dec 09, 2012 5:40 pm, editata de 1 ori
RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 18 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  RocketQueen Dum Dec 09, 2012 5:39 pm

delta a scris:
RocketQueen a scris:
delta a scris:ai un fix cu musulmanii? suspect
Doar daca au masina de cusut...
toți au... Laughing

Nu se stie niciodata... Am auzit ca prin unele tari musulmane (si probabil nu numai musulmane) se mai practica amputarea de membre ca pedeapsa...
RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 18 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  delta Dum Dec 09, 2012 5:44 pm

RocketQueen a scris:Am auzit ca prin unele tari musulmane (si probabil nu numai musulmane) se mai practica amputarea de membre ca pedeapsa...
ce treabă are limba ta cu membrul? vesel

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 18 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  baso Dum Dec 09, 2012 5:47 pm

RocketQueen a scris:
baso a scris:

Suntem pe invers Laughing Stii de ce? Imi place sa citesc din cand in cand povestile mondene despre familiile regale ca sa aflu ce-am pierdut pt. ca nu m-am nascut din mama potrivita laugh

Ai pierdut sansa de a duce o viata plictisitoare langa un tont cu inceput de chelie. raset


Am asa, un deja vu, cand aflu picanterii despre cei cu sange albastru Laughing Mi se par mai amuzante decat scarboseniile cu curvele penale, devenite VIP-uri . Laughing

Macar curvele alea penale sunt ceva mai sincere decat avatarii regali. Si am auzit ca devin cele mai bune sotii. laugh N-ai vazut cum o lauda satenii pe banateanca lui virGinel? veselie
Stii care-i diferenta intre Kate si Regina Sexului Anal? Kate a facut mult sex si va duce o viata usoara pe banii altuia, facand nimic. Regina Sexului Anal a facut mult sex si va munci, daca nu tot restu' vietii, macar o buna parte din ea, intr-o ferma cumparata din banii ei. Mai bine Regina, decat ducessa. lol!
Pai, n-am precizat ca mi-as fi dorit sa fac parte dintr-o familie regala . Ci doar sa stiu ce am pierdut ca n-am vrut sa ma nasc intr-o astfel de familie Laughing Iar idei crezte, de maritish cu un rege sau cu un printz, ori cu alte creaturi cu sange albastru, nu am avut niciodata Laughing
Bine, cand eram copil si ma jucam cu fetitzele, yo eram imparateasa lumii , sefa peste reginele de ele raset Fiecare cu tronul ei si eram multzumite .Pana incepeam sa ne certam pt. teritoriile stapanite, trasate cu creta, pe asfalt funny

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 18 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  RocketQueen Dum Dec 09, 2012 5:51 pm

delta a scris:
RocketQueen a scris:Am auzit ca prin unele tari musulmane (si probabil nu numai musulmane) se mai practica amputarea de membre ca pedeapsa...
ce treabă are limba ta cu membrul? vesel

Nu se poate spune la ora asta pe post... innocent innocent
RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 18 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  delta Dum Dec 09, 2012 6:03 pm

baso a scris:Pai, n-am precizat ca mi-as fi dorit sa fac parte dintr-o familie regala .
adică nu ești manelistă? surprised

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 18 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  baso Dum Dec 09, 2012 6:23 pm

delta a scris:
baso a scris:Pai, n-am precizat ca mi-as fi dorit sa fac parte dintr-o familie regala .
adică nu ești manelistă? surprised

Presupun c-am fost un fel de manelista in frageda pruncie. Imi placeau numele cu rezonantza si brizbrizuri, gen Ptolemeea , Esmeralda etc.
Nu suna fain Imparateasa Ptolemeea ? laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 18 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  baso Lun Dec 10, 2012 10:43 am

RocketQueen a scris:

OK, probabil sunteti in vreun post inainte de Craciun, de o tot tineti cu scarboseniile.
Baso, pe mine nu ma fascineaza stirile despre familii regale. Stii de ce? Pentru ca idiotii n-au niciun merit ca-s membrii ai CR, ei au avut pur si simplu norocu' ca s-au nascut din mama potrivita. Basca sunt si groaznic de ipocriti, daca stai sa te gandesti ca pozeaza in niste personulitati magnifice...
Daca tot vreau sa-mi spal creierii cu mondenitati, rasfoiesc stiri despre ceva curve oficiale sau poleite cu aur gen Bianca Dragusanu. Macar alea stiu, in adancu' fiintei lor, ca nu-s decat niste panarame penale - titlu pentru care au muncit, insa, din greu. raset

In mod clar ca si mama lui Kate a fost o mama potrivita, insa terbil de comuna, fara sange albastru Laughing

În mod natural, Kate va fi ajutată de părinți în primii ani după naștere, iar casa lor va fi, ca și Palatul Buckingham, un loc important din viața micuțului. Acest copil va avea doar o bunică, mama lui Kate, și e firesc ca ea să-i pară mai apropiată și mai umană decât străbunica, Regina.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 18 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  baso Lun Dec 10, 2012 1:43 pm


Dominque Shtrotzcan cu 3 pisicutze blonde, frantzuzoiace Laughing

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Sa fiu rea si cu frantzuzul evreu de la F(e)M(e)I(iiiii) raset

Nu mai bine dadea maxim 1000 euroi pt. o partida de sex salbatic cu o blonda dintr-un club, promotoare de bauturi alcoolice, pe care s-o sune personal, decat sa dea 6 milioane de euroi unei menajere negrese, care doar a dorit sa dea cu aspiratorul prin camera,conform fishei postului, fara sa stie ca animalul excitat tocmai trebuia sa iasa de la dus ? laugh Yo sunt convinsa ca individul a incurcat personajele: curva promisa telefonic cu menajera hotelului laugh In mod sigur ca s-au incurcat si altzii, trimitzand menajera in locul curvei de lux raset

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 18 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  RocketQueen Mier Dec 12, 2012 6:33 pm

baso a scris:
In mod clar ca si mama lui Kate a fost o mama potrivita, insa terbil de comuna, fara sange albastru Laughing


Pai, de ce crezi ca au dat surorile Kate & Pippa la aceeasi facultate unde invatau nobilii englezi? Cica erau faimoase pentru faptu' ca alergau dupa fii de bogatasi cu sanje al(a)bastru-n vene... raset
Dupa ce-am citit astfel de stiri senzationale despre ele, au incetat sa ma mai intereseze. Amandoua-s cu mult sub nivelu' Printesei Diana...
RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 18 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  RocketQueen Mier Dec 12, 2012 6:36 pm

baso a scris:

Nu mai bine dadea maxim 1000 euroi pt. o partida de sex salbatic cu o blonda dintr-un club, promotoare de bauturi alcoolice, pe care s-o sune personal, decat sa dea 6 milioane de euroi unei menajere negrese, care doar a dorit sa dea cu aspiratorul prin camera,conform fishei postului, fara sa stie ca animalul excitat tocmai trebuia sa iasa de la dus ? laugh Yo sunt convinsa ca individul a incurcat personajele: curva promisa telefonic cu menajera hotelului laugh In mod sigur ca s-au incurcat si altzii, trimitzand menajera in locul curvei de lux raset


Asta, daca alegi sa crezi ca menajera nu stia cine-i clientu' Strauss-Kahn si ca nu s-a inteles anterior pentru o partida de sex oral cu dansul. Cica nu-s rare cazurile in care curvele fura banii din portofelu' clientului satisfacut. Menajera a plusat. raset
RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 18 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  delta Sam Ian 12, 2013 1:10 pm

e haios când - doar ca exemple - democrația (sistem bazat - cel puțin, în principiu - pe egalitatea de șanse și respectarea dreptului la opinie) sau religiile care promovează iubirea sunt impuse cu ajutorul armelor... laugh


delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 18 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  delta Sam Ian 12, 2013 1:16 pm

RocketQueen a scris:
delta a scris:
RocketQueen a scris:Am auzit ca prin unele tari musulmane (si probabil nu numai musulmane) se mai practica amputarea de membre ca pedeapsa...
ce treabă are limba ta cu membrul? vesel
Nu se poate spune la ora asta pe post... innocent innocent
era vorba de ora sau de oral? suspect

p.s. laugh


delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 18 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  RocketQueen Sam Ian 12, 2013 1:37 pm

delta a scris:era vorba de ora sau de oral? suspect

Cine mai stie...? A trecut, oricum... veselie

delta a scris:p.s. laugh


Piesa asta se potriveste ca muzica ambientala pentru discutiile legate de sex poate pe forumurile necrofililor... raset
RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 18 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  delta Sam Ian 12, 2013 1:44 pm

RocketQueen a scris:Piesa asta se potriveste ca muzica ambientala pentru discutiile legate de sex poate pe forumurile necrofililor... raset
dacă și ăia au forumuri, înseamnă că nici zombi n-au doar piese dedicate lor... Laughing


delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 18 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  RocketQueen Sam Ian 12, 2013 1:57 pm

delta a scris:dacă și ăia au forumuri, înseamnă că nici zombi n-au doar piese dedicate lor... Laughing


Mi se pare hilar ca raposatul Michael Jackson trebuia sa sublinieze la debutul video-ului de 12 min, care se vrea a fi macar impresionant d.p.d.v. artistic, in ce nu crede el... Mai avea putin si cerea permisiunea da a crede si a se interesa pentru ce vrea el... veselie
RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 18 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  baso Joi Mar 14, 2013 12:25 pm

Na, Premieră internațională: Japonia a transformat hidratul de metan în gaz Laughing , anuntza BBC,AFP, Stiintza si tehnica &
Descopera Laughing

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Site-ul Realitatea. net preia insa stirea de la ziarul Financiarul , amplificand de vreo 20 de ori "dezastrul nuclear" pe care l-ar produce Japonia , avand tupeul sa exploateze "gheaţa inflamabilă" raset Financiarul a preluat stirea de la [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link](link) care a preluat-o de la [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link](link)


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Metanul este cunoscut ca un gaz cu efect de seră extrem de puternic, care este de 20 de ori mai dăunător decât dioxidul de carbon. Dacă Japonia va exploata rezervele care se află în regiunile subacvatice, acest lucru ar putea avea consecinţe catastrofale pentru mediul înconjurător.


La o analiza sumara, tzinand cont doar de ceea ce se scrie pe Wikipedia , mi se pare foarte fireasca ingrijorarea pt. pericolul planetar pe care il reprezinta Japonia , cu tupeul ei de a scoate gaz din gheatza Laughing Atat rusii cat si americanii au motive serioase sa fie nervoshi ca japonezii, in loc sa studieze penisul la melci , amenintza cu catastrofe mediul natural Laughing



Cantitatea netă de gaz exploatat în anul 2004 a fost de 2.689 miliarde m³, din care 22% revine Rusiei, 20% Statelor Unite ale Americii, 6,8% Canadei, 3,6% Regatului Unit, 3% Algeriei și 17,2% Indoneziei, Olandei, Uzbekistanului, Iranului, Argentinei, Mexicului, Arabiei Saudite, Malaysiei și Germaniei, iar 0,6% Austriei.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Necesarul de importuri de gaze al Uniunii Europene (UE) este estimat la 500 miliarde metri cubi pe an[1]. Pentru atingerea obiectivelor de protejare a mediului înconjurător, utilizarea combustibililor fosili va cunoaște un declin serios în următorii ani[1].

Din 1990, ponderea gazului rusesc în totalul importurilor europene de gaz a scăzut de la 75% la 41% în 2009, în timp ce livrările din Norvegia și din regiunea Africii de Nord - în special din Algeria - au sporit considerabil[1]. Rusia exportă anul circa 135 miliarde de metri cubi de gaze în UE[1].

În anul 2007 consumul de gaze naturale din Europa a fost asigurat în proporție de[2][3]:

23-25% de Rusia
18% de Norvegia
10% de Algeria

Norvegia ar putea deveni până în 2020 principalul furnizor de gaze naturale din Uniunea Europeană, cu 125-140 milioane metri cubi gaz natural pe an[2].
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 18 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  baso Joi Mar 14, 2013 12:54 pm

Apropo de explicatia asta :
Gheaţa inflamabilă” este o substanţă care se formează atunci când o cantitate mare de metan este captivă în cristale de apă sub fundul mării.

M-ar interesa sa am si eu un sirag de cristale de apa de sub fundul marii Laughing Insa fara metan in ele innocent

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 18 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  baso Lun Mar 18, 2013 11:50 am

Da, tipele hotarate isi doresc baiat iar taticii lipsiti de complexe nu se supara absolut deloc daca apare pe lume un fetitz in loc de o baiata raset

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Cunosc foarte bine fenomenul astfel incat nu ma mira ce declara soldatul din Irish Guard. Laughing
Este firesc ca fetitele sa-si controleze taticii aproape din prima Laughing Tra sa fii complet idiot , ca barbat , sa nu te gadile la orgoliu cum fetita te trateaza ca pe un zeu , cu care vrea sa empatizeze spontan, dupa ce incepe sa constientizeze , cat de cat, relatziile cu cei din jur. Laughing
Cel putin, in primii ani de viata, fetiztele pot sa fie mult mai spontane, mai curajoase si mai delicioase decat baietii crescuti in aceleasi conditii .
Sincera sa fiu, avand prietene doar mame de baieti, le-am rupt gura cu zapacita mea , lasata sa se exprime la liber, in voia ei Laughing Cum ne-a facut sa radem a mea , niciunul dintre baietzii lor n-a reusit performantza raset Parea si extrem de serioasa cand le zicea ...incat perioada 2-7 ani (pana la mers la scoala)a fost, inclusiv pt. mine, ceva inedit si teribil de amuzant prin provocarile ei lipsite de cenzura Laughing Pot sa spun chiar ca mi-a stimulat din plin imaginatzia ca sa-i tzin in frau imaginatzia ei debordanta Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 18 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  baso Joi Iun 06, 2013 8:06 pm

Premierul Erdogan refuza sa cedeze in fata protestelor si anunta ca nu renunta la proiectul urbanistic din Istanbul, aflat la originea miscarii de contestare.Acesta a denuntat si participarea unei organizatii "teroriste" la miscarile de protest.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Ce dement. Shocked

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 18 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  ENKI Joi Iun 06, 2013 8:26 pm

baso a scris:Premierul Erdogan refuza sa cedeze in fata protestelor si anunta ca nu renunta la proiectul urbanistic din Istanbul, aflat la originea miscarii de contestare.Acesta a denuntat si participarea unei organizatii "teroriste" la miscarile de protest.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Ce dement. Shocked
Acu' la ce sa te astepti de la unul al carui nume se anagrameaza Creepy rape toadying. Laughing
Bine, in lipsa oricaror informatii credibile despre ce se intampla p-acolo, nu exclud nici varianta ca protestatarii sa fie de teapa lui idiotool, adica apartinatorii unei militii spirituale finantate de personaje gen Soros. suspect
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 18 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  baso Joi Iun 06, 2013 9:25 pm

ENKI a scris:
baso a scris:Premierul Erdogan refuza sa cedeze in fata protestelor si anunta ca nu renunta la proiectul urbanistic din Istanbul, aflat la originea miscarii de contestare.Acesta a denuntat si participarea unei organizatii "teroriste" la miscarile de protest.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Ce dement. Shocked
Acu' la ce sa te astepti de la unul al carui nume se anagrameaza Creepy rape toadying. Laughing
Bine, in lipsa oricaror informatii credibile despre ce se intampla p-acolo, nu exclud nici varianta ca protestatarii sa fie de teapa lui idiotool, adica apartinatorii unei militii spirituale finantate de personaje gen Soros. suspect

Mie nu mi se pare deloc absurd sa protestezi pt. distrugerea unui parc .
Insa nu pricep ce legatura are premierul turc (guvernul) cu planul urbanistic al Istanbulului scratch Adica, administrativ, ar fi trebuit sa fie treaba primariei si cu aia sa se certe protestatarii . Sau poate ca in Turcia exista legi administrative diferite fata de restul tarilor .Constat insa ca Istanbulul are primar scratch
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Deci, ceva imi este foarte neclar in desfasurarea asta de forte care s-a amplificat tocmai ca urmare a ripostei fortelor de ordine. Parca intentionat ar fi reactionat premierul turc ca sa-i atate pe protestatari impotriva lui.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 18 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  ENKI Vin Iun 07, 2013 8:44 am

baso a scris:
ENKI a scris:
baso a scris:Premierul Erdogan refuza sa cedeze in fata protestelor si anunta ca nu renunta la proiectul urbanistic din Istanbul, aflat la originea miscarii de contestare.Acesta a denuntat si participarea unei organizatii "teroriste" la miscarile de protest.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Ce dement. Shocked
Acu' la ce sa te astepti de la unul al carui nume se anagrameaza Creepy rape toadying. Laughing
Bine, in lipsa oricaror informatii credibile despre ce se intampla p-acolo, nu exclud nici varianta ca protestatarii sa fie de teapa lui idiotool, adica apartinatorii unei militii spirituale finantate de personaje gen Soros. suspect

Mie nu mi se pare deloc absurd sa protestezi pt. distrugerea unui parc .
Insa nu pricep ce legatura are premierul turc (guvernul) cu planul urbanistic al Istanbulului scratch Adica, administrativ, ar fi trebuit sa fie treaba primariei si cu aia sa se certe protestatarii . Sau poate ca in Turcia exista legi administrative diferite fata de restul tarilor .Constat insa ca Istanbulul are primar scratch
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Deci, ceva imi este foarte neclar in desfasurarea asta de forte care s-a amplificat tocmai ca urmare a ripostei fortelor de ordine. Parca intentionat ar fi reactionat premierul turc ca sa-i atate pe protestatari impotriva lui.


Da, atatarea popoarelor, unul cate unul, pare sa fie la ordinea zilei. bine
Cine stie, poate ca asa pot fi scoase la suprafata elementele antisociale cu adevarat ostile guvernelor, pentru a fi mai apoi monitorizate si, eventual neutralizate. suspect
Si urme de bete prin garduri pot fi observate inclusiv p-aci, unde Steaua (echipa cu cei mai multi fani dar ramasa fara Becali) este amenintata ba cu excluderea din Europa, ba cu retrogradarea, iar Antenele (televiziunile cu cei mai multi telespectatori) sunt atacate neasteptat si bizar, prin arestarea unui director. Shocked
Numai ca la noi poate sa apara un chiar si un "oficial", Javra sau Ponta, la alegere, si sa ne anunte ca se vor scumpi gazele cu numa' 160%, ca tot la flegme pe ecranele tv-urilor se vor reduce protestele. laugh
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 18 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  baso Vin Iun 07, 2013 1:03 pm

In cazul Turciei, chiar mi s-a parut ciudat ca nimeni n-a comentat, nici pe la noi si nici aiurea(ori n-am fost eu pe faza), cum un sef de guvernoiu' din Ankara s-a imbatzoshat brusc pt. un parc din Istanbul Laughing Este ca si cum un sef de guvernoiu' din Bucuresti s-ar enerva ca timisorenii protesteza pt. parcul Rozelor din Timisoara, unde consiliul local ar fi aprobat construirea unui mall pe terenul pe care se afla parcul Laughing Chiar daca primarul +consilierii majoritari ar fi din acelasi partid cu sefu' guvernoiului, apare o fractura de logica democratica si competenta administrativa ce nu poate justifica implicarea atat de directa si pe fatza a unui prim ministru in planul urbanistic al unei localitati. Decat daca se considera sultan sau faraon si ce hotareste el este "lege" iar proprietarii mall-ului au dat atata pesches, incat este nevoit sa se implice pt. a-si pastra "onoarea" si obrazul chiar si cu pretul unei revolte populare, virale pt. toata tzara raset E ca un puzzle derutant , cu prea multe informatii lipsa, astfel incat doar ceea ce se pasareste aiurea in constructie ma conduce spre o anumita logica a celei mai probabile cauze a revoltei din Turcia.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 18 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  ENKI Vin Iun 07, 2013 1:27 pm

baso a scris:In cazul Turciei, chiar mi s-a parut ciudat ca nimeni n-a comentat, nici pe la noi si nici aiurea(ori n-am fost eu pe faza), cum un sef de guvernoiu' din Ankara s-a imbatzoshat brusc pt. un parc din Istanbul Laughing Este ca si cum un sef de guvernoiu' din Bucuresti s-ar enerva ca timisorenii protesteza pt. parcul Rozelor din Timisoara, unde consiliul local ar fi aprobat construirea unui mall pe terenul pe care se afla parcul Laughing Chiar daca primarul +consilierii majoritari ar fi din acelasi partid cu sefu' guvernoiului, apare o fractura de logica democratica si competenta administrativa ce nu poate justifica implicarea atat de directa si pe fatza a unui prim ministru in planul urbanistic al unei localitati. Decat daca se considera sultan sau faraon si ce hotareste el este "lege" iar proprietarii mall-ului au dat atata pesches, incat este nevoit sa se implice pt. a-si pastra "onoarea" si obrazul chiar si cu pretul unei revolte populare, virale pt. toata tzara raset E ca un puzzle derutant , cu prea multe informatii lipsa, astfel incat doar ceea ce se pasareste aiurea in constructie ma conduce spre o anumita logica a celei mai probabile cauze a revoltei din Turcia.

Ceea ce se vede din ce in ce mai limpede, la scara globala de data asta, este ca perechile de tabere aflate in "conflicte" sunt minutios controlate de acelasi creier, care se distreaza, deocamdata, cu situatii de tip win-win. Laughing
Revelatia asta am avut-o in urma cu cativa ani, cand am aflat ca Soros, actionarul principal al Gold Corporation, sustine finaciar si militiile spirituale anti. vesel Din acest "conflict", escaladat din cand in cand cu ajutorul Macacului, rezultau oscilatii la bursa, atat de utile acumularilor de capital.
Sigur, in acest haos controlat intra deseori, de o parte sau de alta, activisti sinceri, care vor sfarsi prin a fi inregimentati sau macar identificati, monitorizati si, la nevoie, anihilati. Laughing
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 18 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  (Still a)Live Vin Iun 07, 2013 3:52 pm

Cel care-ți vinde antivirusul este cel care a făcut și virusul.

PS: Istoria neînvățată și neînțeleasă se va răzbuna, repetând evenimentele până aproape de a fi la fel.
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 18 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  (Still a)Live Vin Iun 07, 2013 3:55 pm

Și ceva știri:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 18 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  baso Vin Iun 07, 2013 4:25 pm

Nu mai stiu unde am citit foarte recent scratch dar mi s-a intiparit pe retina Laughing :" Romania este prea aproape de Rusia si prea departe de Dumnezeu" Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 18 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  baso Vin Iun 07, 2013 4:44 pm

Pana un alta, Putin este divortat sau in proces de divort civilizat.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



ramane de vazut daca se va recasatori rapid cu vreo tanara rusoaica , minunata, posibil shpioanca americanca Laughing
Fix ca-n filmele pentru prosti. Laughing

PS. Putin imi da senzatia unui tip stanjenit de situatie (nicidecum cum era atunci, cu Obama, la faza cu samovarul Laughing ) iar Ludmila, o femeie obisnuita si la locul ei, usor emotiva, dar sincera si foarte hotarata.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 18 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 18 din 20 Înapoi  1 ... 10 ... 17, 18, 19, 20  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum