Sub egida : “Dialog de la distanta”

Pagina 3 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Sub egida : “Dialog de la distanta”

Mesaj  Vizitato la data de Joi Mar 11, 2010 1:21 pm

delta a scris:
Ani Stoica a scris:Nu stiu care cu berea buna,
Păi, aia cu "rece, pe masă"... Laughing
Ani Stoica a scris:Asta cu Vasilica e de cand eram eu fata mare...ahaaa, maica Very Happy Cica la o maternitate erau saloane separate pentru noii nascuti. Pe o usa scria fete, pe alta usa scria baieti, pe alta, prematuri si pe ultima, Vasilica Very Happy
Credeam că pe ultima scrie: "Bulă"... Laughing

Mai, Delta, Bula avea haz, mai. Soacra-mea vasilica a fost toata viata ei. Adica iti facea sila cu simpla ei prezenta, exact ca si politicienii. Galina e pe numele ei si o gaina cocoseasca a fost toata viata, iar tontul ala de socra-meu, a fost cocosatul de la sa dame. Very Happy
De cate ori am de gatit vreo galinacee, imi imaginez c-o transez pe ea, "mama manipularii".
Apropos de asta Smile :
http://forum.realitatea.net/showpost.php?p=725023&postcount=29

Ultima editare efectuata de catre Ani Stoica in Joi Mar 11, 2010 1:24 pm, editata de 1 ori

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  delta la data de Joi Mar 11, 2010 1:24 pm

Ani Stoica a scris:Mai, Delta, Bula avea haz, mai. Soacra-mea vasilica a fost toata viata ei.
Adică nu mai este de actualitate să foloseşti timpul prezent în cazul referirii la ea?
Ani Stoica a scris:Adica iti facea sila cu simpla ei prezenta, exact ca si politicienii. Galina e pe numele ei si o gaina cocoseasca a fost toata viata, iar tontul ala de socra-meu, a fost cocosatul de la sa dame. Very Happy
Era handicapat sau ce? Shocked

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Data de inscriere : 03/02/2010

http://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Joi Mar 11, 2010 1:28 pm

delta a scris:
Ani Stoica a scris:Mai, Delta, Bula avea haz, mai. Soacra-mea vasilica a fost toata viata ei.
Adică nu mai este de actualitate să foloseşti timpul prezent în cazul referirii la ea?
Nu, pentru ca din 2004 i-am dat dracului afara din viata mea, din casa, de peste tot.
delta a scris:Era handicapat sau ce? Shocked
Nu, ci a dus-o in carca toata viata, iar ea a profitat de el intr-un chip monstruos si la propriu si la figurat, ca zau daca am inteles vreodata ce a vazut barbatul ala la ea, o urata cu draci si o putoare. Socru-meu a fost chiar un barbat bine, dar stii cum se zine "n-a avut noroc in viata".

Ultima editare efectuata de catre Ani Stoica in Joi Mar 11, 2010 1:31 pm, editata de 1 ori

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  delta la data de Joi Mar 11, 2010 1:31 pm

Ani Stoica a scris:
delta a scris:
Nu, pentru ca din 2004 i-am dat dracului afara din viata mea, din casa, de peste tot.
De peste tot... parcă-i mai greu re rezolvat... Laughing

delta

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Joi Mar 11, 2010 1:33 pm

delta a scris:
Ani Stoica a scris:
delta a scris:
De peste tot... parcă-i mai greu re rezolvat... Laughing
Asa e, cum zici tu. Atunci doar din cap de peste Very Happy

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  delta la data de Vin Mar 12, 2010 9:54 am

Ani Stoica a scris:Asa e, cum zici tu.
Păi, yo mă refeream la faptul că asemenea situaţie cu "i-am dat afară de peste tot" poate fi eventual doar în cazul divorţului, când rupi total legătura şi cu familia partenerului.

delta

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Vin Mar 12, 2010 11:56 am

delta a scris:
Ani Stoica a scris:Asa e, cum zici tu.
Păi, yo mă refeream la faptul că asemenea situaţie cu "i-am dat afară de peste tot" poate fi eventual doar în cazul divorţului, când rupi total legătura şi cu familia partenerului.

Nu a fost nevoie sa se ajunga pana acolo. A fost nevoie doar de o schimbare de atitudine din partea mea. De fapt, a fost momentul in care am luat taurul de coarne si i-am dat afara din viata noastra. A fost ca un fel de uragan, caci pana atunci prea ma retinusem. Culmea este ca nici macar mie nu-mi venea sa cred cat de categorica am fost. Ei erau de-a dreptul uluiti, ori asta a avut un efect garantat, caci se asteptau la orice, dar nu la asta.
Acum suntem doar ca niste buni vecini care nu se deranjeaza reciproc si care, daca se intalnesc pe strada se saluta, daca nu, nu. Simplu ca buna ziua. Very Happy

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Vin Mar 12, 2010 2:08 pm

Ani Stoica a scris:
delta a scris:
Nu, ci a dus-o in carca toata viata, iar ea a profitat de el intr-un chip monstruos si la propriu si la figurat, ca zau daca am inteles vreodata ce a vazut barbatul ala la ea, o urata cu draci si o putoare. Socru-meu a fost chiar un barbat bine, dar stii cum se zine "n-a avut noroc in viata".

Eu pot sa zic ca am fost o norocoasa .funny Intotdeauna m-au indragit mamicile prietenilor pe care i-am avut Laughing Chiar si soacra-mea m-a placut din prima si ma inteleg foarte bine cu ea (dar n-as vrea sa locuiesc cu ea in casa si nici cu maica-mea Laughing ) Barbatu-meu, cand m-a prezentat parintzilor, a avut mari emotzii ...desi este o fire independenta, maica-sa avea puterea sa-l sugestioneze Laughing Imi povestea ca ori de cate ori aducea pe vreuna acasa, in maxim 2 luni rupea relatzia cu individa Laughing Laughing Laughing Faza mishto era ca maica-sa nici nu comenta ceva ...doar din priviri transmitea totul Laughing Laughing

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  delta la data de Vin Mar 12, 2010 2:12 pm

baso a scris:Imi povestea ca ori de cate ori aducea pe vreuna acasa, in maxim 2 luni rupea relatzia cu individa Laughing Laughing Laughing Faza mishto era ca maica-sa nici nu comenta ceva ...doar din priviri transmitea totul Laughing Laughing
Adică era un fel de CTC... Suspect

delta

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Vin Mar 12, 2010 2:25 pm

delta a scris:
baso a scris:Imi povestea ca ori de cate ori aducea pe vreuna acasa, in maxim 2 luni rupea relatzia cu individa Laughing Laughing Laughing Faza mishto era ca maica-sa nici nu comenta ceva ...doar din priviri transmitea totul Laughing Laughing
Adică era un fel de CTC... Suspect
Intr-un fel sau altul, toate femeile sunt cetecizde ...mai ales in ceea ce priveste accesul la comorile lor Laughing Laughing Nu ca barbatzii ar fi mai sfintzi Laughing

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Sam Mar 13, 2010 8:24 am

baso a scris:
Ani Stoica a scris:
delta a scris:

Eu pot sa zic ca am fost o norocoasa .funny Intotdeauna m-au indragit mamicile prietenilor pe care i-am avut Laughing Chiar si soacra-mea m-a placut din prima si ma inteleg foarte bine cu ea (dar n-as vrea sa locuiesc cu ea in casa si nici cu maica-mea Laughing ) Barbatu-meu, cand m-a prezentat parintzilor, a avut mari emotzii ...desi este o fire independenta, maica-sa avea puterea sa-l sugestioneze Laughing Imi povestea ca ori de cate ori aducea pe vreuna acasa, in maxim 2 luni rupea relatzia cu individa Laughing Laughing Laughing Faza mishto era ca maica-sa nici nu comenta ceva ...doar din priviri transmitea totul Laughing Laughing

Faza misto este ca eu i-am refuzat pe baietii ale caror mame, nu ca m-au placut, dar m-au iubit Very Happy De fapt, cred ca si soacra-mea m-a placut, dar nu s-a putut lupta cu felul ei de a fi. Tin minte ca atunci cand am intalnit-o pentru prima oara, cu doar 3-4 luni inainte de nunta Smile era sa pic din picioare. Eu nu stiu de unde era barbatul asta al meu asa de frumos, cred ca de la taica-sau. In ziua aceea aveam Snagov, ca de obicei fumam BT. Ei nici unul nu fumeaza (ea este astmatica) si nici Alexandru macar nu fuma in casa. Cum m-am asezat, mi-am scos tigarile, i-am intrebat daca se fumeaza, ea s-a blocat, mi-a spus ca da si eu am fumat. Very Happy

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  delta la data de Sam Mar 13, 2010 11:33 am

Ani Stoica a scris:cand am intalnit-o pentru prima oara, cu doar 3-4 luni inainte de nunta Smile
Ce mult timp i-ai acordat! Laughing

P.S. Unora le-ar fi de ajuns degetele pentru a număra zilelele... Very Happy

delta

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Sam Mar 13, 2010 12:07 pm

delta a scris:
Ani Stoica a scris:cand am intalnit-o pentru prima oara, cu doar 3-4 luni inainte de nunta Smile
Ce mult timp i-ai acordat! Laughing

P.S. Unora le-ar fi de ajuns degetele pentru a număra zilelele... Very Happy
Cui? Ei sau lui? raset
Lui i-am acordat un an si 3-4 luni inainte de nunta. Crapa maica-sa de curiozitate sa ma vada, dar m-a tinut omul doar pentru el raset

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Dracu' gol la data de Sam Mar 13, 2010 4:38 pm

Ani Stoica a scris:Crapa maica-sa de curiozitate sa ma vada, dar m-a tinut omul doar pentru el raset
Probabil n-avea omu' destula experienta pentru organizarea unui meci de box... raset
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Localizare : Trollywood

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Sam Mar 13, 2010 11:05 pm

Dracu' gol a scris:
Ani Stoica a scris:Crapa maica-sa de curiozitate sa ma vada, dar m-a tinut omul doar pentru el raset
Probabil n-avea omu' destula experienta pentru organizarea unui meci de box... raset

Doar de box office Very Happy

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Mar Mar 16, 2010 11:00 am

Miki Şpaga a scris:S-o luam pe firul apei
Fondul de Pensii nu face fata . Vai , trebuie reduse pensiile mari . Vai , nu pot fi marite pensiile mici . Vin si intreb : DE CE ??? Ar fi bine sa ni se faca un istoric al evolutiei fondului de pensii din 1990 incoace , sa stim cine a luat decizii legate de banii pensionarilor , sa stim ce suma de factori a dus la Fondul de Pensii de azi . Daca ar exista acest istoric , am vedea ca un numar de oameni sunt responsabili . Daca am face istoricul oricarui minister , decizii si consecintele deciziilor , legi de Parlament si consecintele legilor , am vedea un numar de oameni responsabili . Apoi am putea sa comparam si am constata ca aceiasi oameni au luat decizii cam pe la toate ministerele : EI , clasa politica .

OK, cand ajungi sa-i numesti pe mayasi indieni, imaginandu-ti ca ai descoperit oul lui Columb, te rog eu frumos, da-mi si mie de veste. Sanks, man! salutare

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Mar Mar 16, 2010 11:35 am

Vizitato a scris:
Miki Şpaga a scris:S-o luam pe firul apei
Fondul de Pensii nu face fata . Vai , trebuie reduse pensiile mari . Vai , nu pot fi marite pensiile mici . Vin si intreb : DE CE ??? Ar fi bine sa ni se faca un istoric al evolutiei fondului de pensii din 1990 incoace , sa stim cine a luat decizii legate de banii pensionarilor , sa stim ce suma de factori a dus la Fondul de Pensii de azi . Daca ar exista acest istoric , am vedea ca un numar de oameni sunt responsabili . Daca am face istoricul oricarui minister , decizii si consecintele deciziilor , legi de Parlament si consecintele legilor , am vedea un numar de oameni responsabili . Apoi am putea sa comparam si am constata ca aceiasi oameni au luat decizii cam pe la toate ministerele : EI , clasa politica .

OK, cand ajungi sa-i numesti pe mayasi indieni, imaginandu-ti ca ai descoperit oul lui Columb, te rog eu frumos, da-mi si mie de veste. Sanks, man! salutare

Ok, primul vizitator a fost Ani, acesta cine e? confused

EDIT: Ah, am inteles acum.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  delta la data de Mar Mar 16, 2010 11:51 am

RocketQu33n a scris:Ok, primul vizitator a fost Ani, acesta cine e? confused
Ani reloaded... Laughing
De câte ori e-n pană de argumente... se dezabonează.
Asta tre' să simbolizeze ceva... Laughing

RocketQu33n a scris:EDIT: Ah, am inteles acum.
Iniţial te gândeai că-i un vizitator cu Parkinson? Laughing

delta

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Mar Mar 16, 2010 11:58 am

delta a scris:
RocketQu33n a scris:Ok, primul vizitator a fost Ani, acesta cine e? confused
Ani reloaded... Laughing
De câte ori e-n pană de argumente... se dezabonează.
Asta tre' să simbolizeze ceva... Laughing

Pai cine o pune sa poarte un razboi imaginar cu celelalte? confused

delta a scris:
RocketQu33n a scris:EDIT: Ah, am inteles acum.
Iniţial te gândeai că-i un vizitator cu Parkinson? Laughing

Nu, am priceput ca'i ceva melodramatic, dar n'am inteles de la cine si catre cine era adresat mesajul. Laughing

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  delta la data de Mar Mar 16, 2010 12:01 pm

RocketQu33n a scris:Pai cine o pune sa poarte un razboi imaginar cu celelalte? confused
Poate Draq gol? Laughing

RocketQu33n a scris:Nu, am priceput ca'i ceva melodramatic, dar n'am inteles de la cine si catre cine era adresat mesajul. Laughing
V-a pedepsit crunt dezabonându-se... funny

delta

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Mar Mar 16, 2010 12:08 pm

delta a scris:
RocketQu33n a scris:Pai cine o pune sa poarte un razboi imaginar cu celelalte? confused
Poate Draq gol? Laughing

Draq gol, saracu', a asteptat sa se linisteasca apele...sau, ma rog, sa se repolarizeze punctele G. Laughing

delta a scris:
RocketQu33n a scris:Nu, am priceput ca'i ceva melodramatic, dar n'am inteles de la cine si catre cine era adresat mesajul. Laughing
V-a pedepsit crunt dezabonându-se... funny

Atat de mult ma atinge pedeapsa asta cat m'a atins si eleganta ei expresie necenzurata dupa povestea cu barza. Laughing Laughing
Desigur, eu fiind sub femeia de servici care o lasa in pace dar o saluta din cand in cand, pentru ca nu'i las spatiu...sau ceva de genul. Laughing

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  delta la data de Mar Mar 16, 2010 12:23 pm

Am mutat aici topic-ul, ca să n-o agite replicile... că probabil va mai trage cu ochiu' prin pagina accesibilă vizitatorilor... Very Happy

delta

Sus In jos

Mesaj  lolo la data de Mar Mar 16, 2010 12:26 pm

delta a scris:Am mutat aici topic-ul, ca să n-o agite replicile... că probabil va mai trage cu ochiu' prin pagina accesibilă vizitatorilor... Very Happy
Nu era mai simpul să închizi topicul? funny Noi dialogăm oricum în limitele forumului. Laughing
lolo
s-a obișnuit
s-a obișnuit

Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

Mesaj  delta la data de Mar Mar 16, 2010 12:44 pm

lolo a scris:
delta a scris:Am mutat aici topic-ul, ca să n-o agite replicile... că probabil va mai trage cu ochiu' prin pagina accesibilă vizitatorilor... Very Happy
Nu era mai simpul să închizi topicul? funny Noi dialogăm oricum în limitele forumului. Laughing
Păi, de ce să-l închid?
Că poate mai vrea vreunul să posteze pe aici...

delta

Sus In jos

Mesaj  ENKI la data de Mar Mar 16, 2010 12:56 pm

delta a scris:Păi, de ce să-l închid?
Că poate mai vrea vreunul să posteze pe aici...

Chiar asa. Ia sa postez io melodia asta:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Mesaj  delta la data de Sam Apr 17, 2010 7:52 am

Clona cui o fi Issolda? scratch
Doar pun întrebarea retorică deoarece:
- prea face reclamă la HoţNius
- prea voite sunt greşelile gramaticale (adică acordă atenţie să fie greşeli în practic fiecare mesaj carenu este integral format din citat/citate)

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

delta

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Sam Apr 17, 2010 7:58 am

delta a scris:Clona cui o fi Issolda? scratch
- prea voite sunt greşelile gramaticale (adică acordă atenţie să fie greşeli în practic fiecare mesaj carenu este integral format din citat/citate)

http://forum.realitatea.net/showthread.php?p=813304#post813304
Cineva scria (cred ca Enki) ca ar fi una dintre clonele Michelului erotico-religios...ramas fixat cu gandul la evreice gonflabile laugh

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Sam Apr 17, 2010 7:59 am

delta a scris:Clona cui o fi Issolda? scratch

http://forum.realitatea.net/showthread.php?p=813304#post813304
Sunt greşeli de tastare, în general. După chestia asta îţi poţi da seama imediat că-i clona lui Michele.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  delta la data de Sam Mai 29, 2010 9:53 am

Cre' că asta are impresia că voi scrie pe forumul cenzorilor habotnici dacă bagă câte o postare din care cică să înţeleg că nu ştie pe unde o fi forumul unde dă de mine? laugh
Ce aparte este când se mai trezeşte câte un gibon sau o giboancă să te creadă idiot... Laughing

lutra vulgaris a scris:carevasazica tre sa te caut prin alte parti ca sa pot vorbi cu tine. bre ce tie si cu orgoliul asta si barbati ce se viseaza don quijote. laugh
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta

Sus In jos

Mesaj  delta la data de Joi Iul 01, 2010 7:02 pm

Ăia de pe forumul (ne)administrat de miticania cu râs șobolaniu chiar nu mai au subiecte de discutat? Laughing

Prima dată, sub un pretext oarecare Ani Stoica în loc să recunoască faptul că uită uneori să se epileze, își aduce aminte că și-a dorit de pe la pubertate să poarte mustață și din când în când și barbă... laugh
Ani Stoica a scris:
Cucuveaua a scris:Ciudat, te manifeşti uimitor de asemănător cu o clonă.
Straniu! Mi-a mai fost restrictionat accesul pe forumul lui Eforie, pe motiv ca as fi delta_d. Acuma, ca as semana cu el sau ca m-as manifesta uimitor de asemanator cu el, nu este tocmai jignitor pentru mine.

La care cucuveaua susținătoare a pedelimbei Ana Armanca spune ceva în speranța că trece timpul mai repede...
Cucuveaua a scris:Ai cu totul alt stil decât delta_d, dar vorba ta, e irelevant. Faptul că ştii că este un el, te face suspectă!

După care apare prietena musulmanilor lipsită de ceva vreme de orice vizită împielițată ca să-i aducă aminte securistului că ar fi cazul să facă demersuri pe la miticanie...
RocketQu33n a scris:Hehe, delta a fost de cateva ori pe forum si miki nici nu stie.

Fază la care prostul nu rezistă să nu se dea fudul cu o idee la fel e securistă ca și celelalte pe care le are în legătură cu dreptul la opinie... veselie
securicosul smiorcăit de pe HoțNius a scris:pai daca nu stiu , inseamna ca e bine
In Iunie , nu ? Eh ....daca nu se comporta ca atare si nu-l recunosti la fiecare postare , chiar ma bucura . Pina la urma , oamenii se adapteaza .
PS : de mult nu mai citesc toate subiectele

Ultima editare efectuata de catre delta in Joi Aug 19, 2010 8:25 am, editata de 1 ori

delta

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 3 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum