SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

biserici

+10
baso
(Still a)Live
ENKI
Vasile
RocketQu33n
Anahoret
Armand
Dracu' gol
lolo
delta
14 participanți

Pagina 1 din 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

In jos

biserici Empty biserici

Mesaj  delta Mar Mar 09, 2010 8:46 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Ce păcat că nu poate utilizatorul să se dea peste cap dacă apasă continuu pe butonul ăla cu care se uită-n sus... Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

biserici Empty Re: biserici

Mesaj  lolo Vin Mar 12, 2010 9:58 am

delta a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Ce păcat că nu poate utilizatorul să se dea peste cap dacă apasă continuu pe butonul ăla cu care se uită-n sus... Laughing
Ce interesant! Very Happy
lolo
lolo
s-a obișnuit
s-a obișnuit

Mesaje : 1000
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

biserici Empty Re: biserici

Mesaj  Vizitato Vin Mar 12, 2010 11:13 am

delta a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Ce păcat că nu poate utilizatorul să se dea peste cap dacă apasă continuu pe butonul ăla cu care se uită-n sus... Laughing

Nu ma lasa sa intru in altar si nici sa o vad de afara Laughing

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

biserici Empty Re: biserici

Mesaj  delta Vin Mar 12, 2010 11:20 am

baso a scris:
delta a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Ce păcat că nu poate utilizatorul să se dea peste cap dacă apasă continuu pe butonul ăla cu care se uită-n sus... Laughing

Nu ma lasa sa intru in altar si nici sa o vad de afara Laughing
Înseamnă că ai intrat într-una ortodoxă... Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

biserici Empty Re: biserici

Mesaj  Vizitato Vin Mar 12, 2010 11:44 am

delta a scris:
baso a scris:
delta a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Ce păcat că nu poate utilizatorul să se dea peste cap dacă apasă continuu pe butonul ăla cu care se uită-n sus... Laughing

Nu ma lasa sa intru in altar si nici sa o vad de afara Laughing
Înseamnă că ai intrat într-una ortodoxă... Laughing

Mai, nici virtual n-am voie sa ma plimb cu privirea pe unde vreau eu ? Laughing

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

biserici Empty Re: biserici

Mesaj  Dracu' gol Vin Mar 19, 2010 7:16 pm

baso a scris:Mai, nici virtual n-am voie sa ma plimb cu privirea pe unde vreau eu ? Laughing
Crede si nu cerceta! raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

biserici Empty Re: biserici

Mesaj  Vizitato Lun Mai 24, 2010 9:46 am

Doamne... (cum era?)... apara si pazeste! Shocked Shocked Shocked


Vizitato
Vizitator


Sus In jos

biserici Empty Re: biserici

Mesaj  delta Lun Mai 24, 2010 10:18 am

RocketQu33n a scris:
delta a scris:Îţi dai seama că unii îşi taie şi vârful penisului din cauza a ceva ce nu există? laugh
Apropo de culmea prostiei... laugh
Hehe, nu din cauza lui Dzeu se practica circumcizia. Uite, ai aici motivul taierii varfului penisului:
Păi nu îşi ciopârţesc organul sexual pentru a îl avea toţi de aceeaşi dimensiune, deoarece taie doar pielea, nu şi din gland sau din corpul cavernos... confused

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

biserici Empty Re: biserici

Mesaj  Vizitato Lun Mai 24, 2010 10:23 am

delta a scris:
RocketQu33n a scris:
delta a scris:Îţi dai seama că unii îşi taie şi vârful penisului din cauza a ceva ce nu există? laugh
Apropo de culmea prostiei... laugh
Hehe, nu din cauza lui Dzeu se practica circumcizia. Uite, ai aici motivul taierii varfului penisului:
Păi nu îşi ciopârţesc organul sexual pentru a îl avea toţi de aceeaşi dimensiune, deoarece taie doar pielea, nu şi din gland sau din corpul cavernos... confused

Nu pe bune? Very Happy Deci atunci nici din cauza prostiei, nu?

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

biserici Empty Re: biserici

Mesaj  delta Lun Mai 24, 2010 1:56 pm

RocketQu33n a scris:
delta a scris:
RocketQu33n a scris:
delta a scris:Îţi dai seama că unii îşi taie şi vârful penisului din cauza a ceva ce nu există? laugh
Apropo de culmea prostiei... laugh
Hehe, nu din cauza lui Dzeu se practica circumcizia. Uite, ai aici motivul taierii varfului penisului:
Păi nu îşi ciopârţesc organul sexual pentru a îl avea toţi de aceeaşi dimensiune, deoarece taie doar pielea, nu şi din gland sau din corpul cavernos... confused
Nu pe bune? Very Happy Deci atunci nici din cauza prostiei, nu?
Ba da, deoarece numai un prost ar scoate din organismul său sau ar adăuga organismului său nişte chestii, dacă nu este nevoie. Very Happy

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

biserici Empty Re: biserici

Mesaj  Armand Lun Mai 24, 2010 1:59 pm

delta a scris: ar scoate din organismul său sau ar adăuga organismului său nişte chestii, dacă nu este nevoie. Very Happy

Ce-ar insemna NEVOIA in cazul asta? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

biserici Empty Re: biserici

Mesaj  delta Lun Mai 24, 2010 2:06 pm

Armand a scris:
delta a scris: ar scoate din organismul său sau ar adăuga organismului său nişte chestii, dacă nu este nevoie. Very Happy

Ce-ar insemna NEVOIA in cazul asta? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Mă refeream la faptul că dacă nu ţi-au tăiat un sân din cauză că era canceros, păi îţi poţi pune silicon ca să pară că ai două ţâţe, nu una.
În caz contrar, este cam aiurea să-ţi ridici sfârcurile până-n gât în speranţa că vine Columbeanu şi-ţi lasă jumate din averea sa dacă prestezi nişte sex oral pe la nu-ştiu-ce hotel unde te pot fotografia jurnaliştii prin gaura cheii... laugh

La fel, dacă nu dai în apendicită, de ce să-ţi faci operaţie pentru îndepărtarea apendicelui vermiform?

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

biserici Empty Re: biserici

Mesaj  Armand Lun Mai 24, 2010 2:11 pm

delta a scris:
Armand a scris:
delta a scris: ar scoate din organismul său sau ar adăuga organismului său nişte chestii, dacă nu este nevoie. Very Happy

Ce-ar insemna NEVOIA in cazul asta? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Mă refeream la faptul că dacă nu ţi-au tăiat un sân din cauză că era canceros, păi îţi poţi pune silicon ca să pară că ai două ţâţe, nu una.
În caz contrar, este cam aiurea să-ţi ridici sfârcurile până-n gât în speranţa că vine Columbeanu şi-ţi lasă jumate din averea sa dacă prestezi nişte sex oral pe la nu-ştiu-ce hotel unde te pot fotografia jurnaliştii prin gaura cheii... laugh

La fel, dacă nu dai în apendicită, de ce să-ţi faci operaţie pentru îndepărtarea apendicelui vermiform?

Ok... m-am lamurit cum e cu tzatzele! Da'... dupa cum am citit yo, era vorba despre cu totul alt organ, nicidecum specific sexului slab! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Nu e nevoie de detalii... lasa! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

biserici Empty Re: biserici

Mesaj  Vizitato Lun Mai 24, 2010 2:35 pm

Lui delta ii e de fapt ciuda ca un penis care arata ca cel in erectie e mai prezentabil decat unul cu aspect vermiform. laugh

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

biserici Empty Re: biserici

Mesaj  Vizitato Lun Mai 24, 2010 2:37 pm

Mai, nu stiu de arabi, dar parca despre evrei nu faptul c'ar fi prosti se barfea. scratch

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

biserici Empty Re: biserici

Mesaj  Armand Lun Mai 24, 2010 2:38 pm

RocketQu33n a scris:Lui delta ii e de fapt ciuda ca un penis care arata ca cel in erectie e mai prezentabil decat unul cu aspect vermiform. laugh

Desigur, statuia care i s-a dedicat nu-l reprezinta nicidecum in stare... jalnica! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

biserici Empty Re: biserici

Mesaj  delta Lun Mai 24, 2010 3:52 pm

RocketQu33n a scris:Lui delta ii e de fapt ciuda ca un penis care arata ca cel in erectie e mai prezentabil decat unul cu aspect vermiform. laugh
Shocked
ăăă... de ce să arate la fel? scratch

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

biserici Empty Re: biserici

Mesaj  delta Lun Mai 24, 2010 3:55 pm

RocketQu33n a scris:Mai, nu stiu de arabi, dar parca despre evrei nu faptul c'ar fi prosti se barfea. scratch
mda, şi yo parcă ştiam că deja de prin Evul Mediu erau arşi pe rug din cauză că erau calici... scratch

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

biserici Empty Re: biserici

Mesaj  Vizitato Lun Mai 24, 2010 4:32 pm

delta a scris:
RocketQu33n a scris:Mai, nu stiu de arabi, dar parca despre evrei nu faptul c'ar fi prosti se barfea. scratch
mda, şi yo parcă ştiam că deja de prin Evul Mediu erau arşi pe rug din cauză că erau calici... scratch

laugh Stiam ca'mi vei arunca treaba cu 'calici'. Numai ca suni a DianaB. Very Happy

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

biserici Empty Re: biserici

Mesaj  Vizitato Lun Mai 24, 2010 4:33 pm

delta a scris:
RocketQu33n a scris:Lui delta ii e de fapt ciuda ca un penis care arata ca cel in erectie e mai prezentabil decat unul cu aspect vermiform. laugh
Shocked
ăăă... de ce să arate la fel? scratch

Ma refeream la varful lui. Laughing Vrei mai multe detalii? Intreaba'l pe Matrox, ca ala vorbeste de parca ar detine 3 doctorate in penisologie. laugh

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

biserici Empty Re: biserici

Mesaj  delta Joi Mai 27, 2010 1:52 pm

Iote ce scrie juristericul tristbanel:

juristericul tristbanel a scris:A spus cineva mai inainte...daca vrei sa asculti cantare bizantina
urmaresti un asemenea eveniment organizat si mergi acolo sa vezi cum
canta profesionistii. Daca mergi la Biserica sa te rogi si sa asculti ce
are de zis Dumnezeu stai cu capul plecat si iti deschizi sufletul.
Si
mie imi plac "bolboroselile" ...bizantine sau...gregoriene.
Sunt
ferm convins ca si evreii dupa eliberarea din sclavia egipteana tot asa
isi criticau preotii (cu aprofundate studii muzicale salutare) cand incantau cate ceva. Sunt zvonuri ca
daca il prindeau pe unul beat il trimiteau direct la dezalcoolizare.
La noi, serviciul de dezalcoolizare probabil era la palatul Cotroceni și de aceea l-au trimis acolo... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

biserici Empty Re: biserici

Mesaj  delta Vin Mai 28, 2010 4:06 pm

Cred în miracolul obiectelor de cult şi în mod special al cruciuliţelor sfinţite, nu neapărat de aur.
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

Încep să am o vagă bănuială de ce s-a băşicat şefimea de acolo imediat ce am scris că îi trântesc în nas uşa preotului care vine la începutul fiecărui an cu o conservă în care cară apa cică sfinţită cu care să dea pe pereţii caselor şi apartamentelor... Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

biserici Empty Re: biserici

Mesaj  delta Dum Mai 30, 2010 2:29 pm

N-am accesat link-ul, dar presupun să este vorba de ceva clădire din Vatican... probabil (şi) din interiorul ei...

cineva care are adresa mea de e-mail a scris:Clic pe rosu, apoi pe cifre şi apar imagini superbe
Tineti mouse-ul apasat si miscati imaginea, este superb!
In stanga imaginii, jos, este zoom pentru aproape si departare (sau din rotita mouse-ului).
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

biserici Empty Re: biserici

Mesaj  Anahoret Dum Mai 30, 2010 6:34 pm

delta a scris:
Cred în miracolul obiectelor de cult şi în mod special al cruciuliţelor sfinţite, nu neapărat de aur.
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

Încep să am o vagă bănuială de ce s-a băşicat şefimea de acolo imediat ce am scris că îi trântesc în nas uşa preotului care vine la începutul fiecărui an cu o conservă în care cară apa cică sfinţită cu care să dea pe pereţii caselor şi apartamentelor... Laughing
Teoretic vorbind, crucea nu este necesar să se sfinţească pentru că este "obiectul" pe care Iisus a fost răstignit, ca atare a fost sfinţită în anul 33 d.Hr.

Practic, se sfinţesc doar crucile care sunt făcute "cu fală": o cruce simplă, din lemn, pusă la capătul mormântului nu se sfinţeşte, dar va fi sfinţită cea făcută din marmură neagră, eventual înaltă cât Turnul Eiffel. O cruciuliţă făcută din două beţe uscate pe care ţi-ai pus-o la gât nu va fi sfinţită, dar una din aur, da. Este un mod prin care se încearcă readucerea creştinului la esenţă, ca să spun aşa.

Şi iarăşi practic subscriu şi eu la ceea ce ai spus cu preotul şi cu conserva. Din păcate avem prea mulţi popi şi prea puţini preoţi. Ne interesează mai mult baletul decât muzica... dar asta e! Razz

Link-ul cu Vaticanul cred că l-a primit de la mine. Trebuie doar să faci click pe bulinele numerotate, şi se încarcă o panoramă la 360° cu anumite zone din biserica Sf. Paul. Merită să fie văzută măcar pentru arta renascentistă... Wink
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

biserici Empty Re: biserici

Mesaj  Vizitato Mar Iun 15, 2010 8:08 pm

O biserica mai putin obisnuita, dedicata exclusiv negrilor, protestanta liberala etc. S'or autovictimiza si evreii, dar nici chiar in halul acesta. Shocked Shocked Shocked Sa nu uit sa mentionez: aceasta este biserica de care a apartinut Obama, preotul este mentorul lui Obama si cel care i'a oficiat cununia religioasa.




Vizitato
Vizitator


Sus In jos

biserici Empty Re: biserici

Mesaj  Anahoret Mar Iun 15, 2010 10:07 pm

Este acel popă de care s-a dezis Obama în campania electorală?

Şi uite că mi s-a aprins beculeţul: pân' la urmă Obama ce-i: creştin sau musulman? elephant
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

biserici Empty Re: biserici

Mesaj  Vizitato Mar Iun 15, 2010 10:31 pm

Anahoret a scris:Este acel popă de care s-a dezis Obama în campania electorală?

Şi uite că mi s-a aprins beculeţul: pân' la urmă Obama ce-i: creştin sau musulman? elephant

Nu stiu sa se fi dezis; cert e ca i'a ascultat predicile timp de 20 de ani. El spune ca a fost musulman dar s'a convertit la crestinism. Nu asta e relevant, ci faptul ca el chiar crede in ce debiteaza preotul acela, anume ca omul de culoare e saracit de bogatul alb; ca Iisus a fost de culoare si a fost omorat de albul bogat (adica romanii, europenii) etc. Intr'un interview vorbea de bunica sa alba care a recunoscut ca are o reticienta fata de negrii, sa n'o fure (cam cum e la romani cu tiganii), concluzand ca era "a tipical white woman" (adica o femeie alba tipica). Spuneau jurnalistii ca daca John McCain ar fi spus asta dar inlocuind "alba" cu "de culoare", urmatorul pas ar fi fost demisia. Wink Jurnalistii au dezbatut si faptul ca biserica sa este antiamericana dupa ce'au analizat predicile respectivului pastor si s'au intrebat daca nu cumva faptul ca Obama refuza sa poarte steagul american la piept, sa salute steagul american si sa cante imnul cu mana la piept cum este obisnuit nu este o simpla coincidenta.




Vizitato
Vizitator


Sus In jos

biserici Empty Re: biserici

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum