SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

motive de ban

+6
ENKI
Vasile
RocketQu33n
Anahoret
Armand
delta
10 participanți

Pagina 8 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

motive de ban - Pagina 8 Empty nu , scandalul nu face rating

Mesaj  Vasile Dum Iun 12, 2011 9:15 pm

baso a scris:
Vasile a scris:

un lucru e sigur : personajul MS e istorie , daca nu cumva se intimpla minunea si piticot asigura moderarea . Cat despre zeci de roluri ... neah... doua ajung Smile . Lolek su Bolek , Pat si Patason , Ghiviriga si Tipiriga , ceva de genul Smile . Hehe , sigur ar consuma bizonii acumulatorul piticului in cel mult 3 zile Smile .`In fond , l-am rugat de cel putin 10 ori sa ma stearga cu totul de pe retevea .
Doar un nebun isi asuma rolul de moderator la cetele de nebuni Laughing Scandalul face rating .
In alta ordine de idei, este firesc ca intr-o astfel de atmosfera, adeseori paranoica, sa-ti pierzi orice incredere in buna credintza a userilor si sa ti se falfaie de crizele lor prefacute sau reale. Asa cum am mai spus-o, senzatia mea este ca sunt unii care provoaca intentzionat astfel de stari conflictuale . Nu pot sa intzeleg din ce fel de aluat sunt facuti oamenii astia; percep niste exemplare pur si simplu hidoase .

de cate ori trebuie sa repet ? Cand am luat HN ,se injura frenetic , Erau de 2 ori mai putini cititori decat pe rtv . Acum sunt de 3 ori mai multi desi , vorba lui delta , se posteaza de 10 ori mai putine mesaje . Ce-i drept , se scrie putin dar continutul e mai mare ...si nu trebuie sa inghiti kkt redundant . Pe RTv ratingu' il fac cei care vor sa vada cum au fost injurati .

Vasile
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice

Mesaje : 2246
Data de inscriere : 08/08/2010

Sus In jos

motive de ban - Pagina 8 Empty Re: motive de ban

Mesaj  delta Dum Iun 12, 2011 9:16 pm

baso a scris:
Vasile a scris:un lucru e sigur : personajul MS e istorie , daca nu cumva se intimpla minunea si piticot asigura moderarea . Cat despre zeci de roluri ... neah... doua ajung Smile . Lolek su Bolek , Pat si Patason , Ghiviriga si Tipiriga , ceva de genul Smile . Hehe , sigur ar consuma bizonii acumulatorul piticului in cel mult 3 zile Smile .`In fond , l-am rugat de cel putin 10 ori sa ma stearga cu totul de pe retevea .
Doar un nebun isi asuma rolul de moderator la cetele de nebuni Laughing Scandalul face rating .
In alta ordine de idei, este firesc ca intr-o astfel de atmosfera, adeseori paranoica, sa-ti pierzi orice incredere in buna credintza a userilor si sa ti se falfaie de crizele lor prefacute sau reale. Asa cum am mai spus-o, senzatia mea este ca sunt unii care provoaca intentzionat astfel de stari conflictuale . Nu pot sa intzeleg din ce fel de aluat sunt facuti oamenii astia; percep niste exemplare pur si simplu hidoase .
eh, nu-i chiar așa de grea treaba de moderator: din când în când verifici mesajele reclamate și ștergi din ele înjurăturile. Dacă-s prea multe prin postare, ștergi postarea și gata. Cam atât. Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

motive de ban - Pagina 8 Empty Re: motive de ban

Mesaj  delta Dum Iun 12, 2011 9:19 pm

Vasile a scris:Erau de 2 ori mai putini cititori decat pe rtv . Acum sunt de 3 ori mai multi desi , vorba lui delta , se posteaza de 10 ori mai putine mesaje .
Bine, doar că ideea forumului era ca ăia care au cont să-și dea cu părerea, nu să stea și - eventual - să citească postările (altora).
Că dacă vor doar să citească, atunci își cumpără un ziar, se uită la TV, deschid site-ul unor trusturi media etc.

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

motive de ban - Pagina 8 Empty Re: motive de ban

Mesaj  baso Dum Iun 12, 2011 11:38 pm

Vasile a scris:nu , scandalul nu face rating

de cate ori trebuie sa repet ? Cand am luat HN ,se injura frenetic , Erau de 2 ori mai putini cititori decat pe rtv . Acum sunt de 3 ori mai multi desi , vorba lui delta , se posteaza de 10 ori mai putine mesaje . Ce-i drept , se scrie putin dar continutul e mai mare ...si nu trebuie sa inghiti kkt redundant . Pe RTv ratingu' il fac cei care vor sa vada cum au fost injurati .
Nu stiu ce sa zic.Exista forumuri si forumuri. Unele sunt serioase si, chiar daca mai apar certuri, nu se ajunge la injuraturi si trollisme, decat mai rar. Insa barfe de culise exista cam peste tot laugh In ce priveste forumurile televiziunilor A1 si RTV (singurele de acest gen in care am avut cont) au fost transformate de ceva ciumetzi in "ferme de useri" . Nu stiu precis daca in scop de experiment sau pur si simplu din dorintza de a controla ce se discuta si cine discuta pe acolo. Nu pot sa-mi explic altfel atmosfera paranoica creata de diversi transformeri si replicile incarcate de rautate , aruncate din senin , insinuarile murdare , jocurile ciudate, spionarea userilor, hacherismele si alte de genul asta. Dintr-un punct de vedere, am avut norocul de a fi o persoana rezervata in privintza imprietenelilor virtuale si nu m-am lasat antrenata in barfe prin MP-uri. Chiar si-asa, putzin cat am folosit mepuiala, am avut de multe ori senzatzia (prin diferite aluzii care erau aruncate la" intamplare") ca useri ce n-aveau nicio legatura cu conversatiile mele private, cunosteau contzinutul acestor discutzii . Mai haois a fost faptul ca, la un moment dat, ca pedeapsa, Blake mi-a restrictzionat mp-ul de parca eu as fi fost ticaloasa care intoxica userii cu mesaje private raset Bine, nu m-a deranjat asa de mult ca nu mai puteam folosi mp-ul ci ideea in sine, ca principiu Laughing Ca ce chestie sa mi se restrictzioneze ceva ce am folosit rar si niciodata in scopuri mizerabile ? Sunt multe, multe chestii care pentru mine n-au avut nicio logica umana si normala , avand senzatia ca am intrat intr-o comunitate virtuala dominata de nebuni sau autisti. Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

motive de ban - Pagina 8 Empty Re: motive de ban

Mesaj  Anahoret Lun Iun 13, 2011 4:53 am

baso a scris:Nu stiu ce sa zic.Exista forumuri si forumuri. Unele sunt serioase si, chiar daca mai apar certuri, nu se ajunge la injuraturi si trollisme, decat mai rar. Insa barfe de culise exista cam peste tot laugh
Când am plecat de pe A1, enervat de ceea ce se făcea pe forumul paralel al lui Şobolănel (pardon, Şotronel laugh), am aterizat pe RTV. Mă gândeam că, fiind forum de televiziune, discuţiile sunt cam la fel. Am mai dat o tură (nu cred că mi-am făcut cont) şi pe A3, cam în aceeaşi idee. Poate te fac să râzi dar, dintre toate, cel mai mult mi-a plăcut forumul A1: chiar şi certurile erau mai civilizate! Laughing Situaţia se schimbă pe forumurile private: discuţiile sunt OK (adică în spiritul locului), iar cei care nu se încadrează în chenar fie sunt eliminaţi, fie pleacă singuri.

Pe de altă parte, am impresia că forumurile (cel puţin alea publice) reflectă exact societatea în care trăim. Şi în viaţa de zi cu zi sunt grobieni care deranjează prin limbaj sau prin comportament, dar nimeni nu ia atitudine (din teamă, din indiferenţă, din alte motive). Efectul este că, încet-încet, ei acaparează tot terenul şi nu mai poţi trăi de (cu) ei. Când cetăţeanul şi-a dat seama, deja este prea târziu: ei sunt stăpânii, ei fac legea, în timp ce autoritatea publică (Poliţia) este decorativă. Ca şi în forum! Very Happy

Aşa că ceea ce fac Blake şi cu Vasile prin forumurile lor, chiar dacă nu sunt mereu de acord, consider a fi profilaxie.
Bineînţeles că sunt şi mai puţini useri, dar aici ajungem în altă zonă: la profilul butonarului pe forum.
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

motive de ban - Pagina 8 Empty Re: motive de ban

Mesaj  baso Lun Iun 13, 2011 7:11 am

Anahoret a scris:Poate te fac să râzi dar, dintre toate, cel mai mult mi-a plăcut forumul A1: chiar şi certurile erau mai civilizate! Laughing


Da, m-ai facut sa rad .Laughing Nu neg insa faptul ca pe retevea este la liber de din toate. Diferentza fiind aceea ca, pe forumul A1, ciumetzii dansau menuet in public si conversau ca autistii . Sub aparentzele de amabilitati se ascundea , cu ipocrizie, multa mizerie .
D'aia am devenit "oaie neagra" pe acolo , pt. ca , daca imi provoaca repulsie ceva sau cineva , yo nu ma pot pupitza cu javrele, in pasi de menuet .Laughing

Anahoret a scris:
Aşa că ceea ce fac Blake şi cu Vasile prin forumurile lor, chiar dacă nu sunt mereu de acord, consider a fi profilaxie.

Nu s-a inventat inca adminul/moderatorul care sa sesizeze din timp toate tehnicile de hartzuire si manipulare.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

motive de ban - Pagina 8 Empty Re: motive de ban

Mesaj  baso Lun Iun 13, 2011 7:37 am

Anahoret a scris:

Pe de altă parte, am impresia că forumurile (cel puţin alea publice) reflectă exact societatea în care trăim. Şi în viaţa de zi cu zi sunt grobieni care deranjează prin limbaj sau prin comportament, dar nimeni nu ia atitudine (din teamă, din indiferenţă, din alte motive). Efectul este că, încet-încet, ei acaparează tot terenul şi nu mai poţi trăi de (cu) ei. Când cetăţeanul şi-a dat seama, deja este prea târziu: ei sunt stăpânii, ei fac legea, în timp ce autoritatea publică (Poliţia) este decorativă. Ca şi în forum! Very Happy


Mda, cam asa. In virtual, grobienii au insa mult mai multe metode de manifestare, control si manipulare, cam cat le permite imaginatzia. Unii sunt chiar inteligenti si "rafinatzi" in hartzuire psihologica . Evident ca unor astfel de personaje nu potzi sa le raspunzi decat cu aceeasi moneda, insa exista riscul de a intra intr-un cerc vicios al replicilor agresive pt. simplul motiv ca multzi altzii raman spectatori si nu sesizeaza diferentzele.
Tot asa, ca observator, mi s-au parut amuzant ca un grobian care injura si se isterizeaza, este privit cu ingaduintza si simpatie de catre prietenari, atata vreme cat latra la cine latra si ei . Cu alte cuvinte, este suficient sa impartzi o comunitate , chiar si virtuala, in doua tabere de suporteri "de-ai nostri vs dusmani" astfel incat sa ai grobieni agitatori din astia, in ambele tabere Laughing Iar daca citesti comentariile romanilor de pe youtube sau la diferite articole publicate pe internet, nu potzi decat sa constatzi ca exista fantastic de multzi injuraci traumatizatzi . Pur si simplu spumega din senin si pt. te miri ce de fleacuri . Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

motive de ban - Pagina 8 Empty Re: motive de ban

Mesaj  Anahoret Lun Iun 13, 2011 8:48 am

baso a scris:Sub aparentzele de amabilitati se ascundea , cu ipocrizie, multa mizerie .
Ăsta a fost motivul pentru care am dat cu praf de ninja! Very Happy Este drept că atunci luam prea în serios lucrurile astea. Acum... cred că am mai învăţat să mă feresc şi am mai învăţat că o bannare nu este chiar o tragedie; uneori este o pauză binemeritată! raset În plus, a fost cineva pe A1 care m-a atenţionat să nu cred ceea ce văd, fiindcă atacurile se pregătesc şi se lansează de pe MP-uri. La început nu am crezut, utlerior am constatat că a avut dreptate. vesel
baso a scris:Tot asa, ca observator, mi s-au parut amuzant ca un grobian care injura si se isterizeaza, este privit cu ingaduintza si simpatie de catre prietenari, atata vreme cat latra la cine latra si ei.
Fenomenul de haită şi de "cine nu este cu noi, este împotriva noastră" l-am observat şi eu. N-ai voie să fii neutru, trebuie să fii ori de o parte ori de cealaltă a baricadei! Laughing

M-a amuzat, într-un fel, cum a sărit haita, cu mai mult timp în urmă, pe un user care pusese un cântec popular de cătănie din Bulgaria. Un fel de "Frunzuliţă verde de stejar/ Mă duc mândro militar". L-au făcut securist, ceauşist, KGB-ist... săracul, mai bine-şi băga un băţ de măceş în fund, decât să pună postarea aia! raset
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

motive de ban - Pagina 8 Empty Re: motive de ban

Mesaj  delta Lun Iun 13, 2011 9:03 am

baso a scris:
Anahoret a scris:Aşa că ceea ce fac Blake şi cu Vasile prin forumurile lor, chiar dacă nu sunt mereu de acord, consider a fi profilaxie.
Nu s-a inventat inca adminul/moderatorul care sa sesizeze din timp toate tehnicile de hartzuire si manipulare.
Păi, dacă mai iei în considerare că diverse persoane interpretează diferite ce e hărțuire și ce nu...
Iar despre manipulare, nici vorba să poți sesiza sau "elimina" TOATE tehnicile din acel domeniu.
Luând o extremă: practic orice scrii pe un forum poate fi inclusă într-o formă de manipulare.

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

motive de ban - Pagina 8 Empty Re: motive de ban

Mesaj  Anahoret Lun Iun 13, 2011 9:12 am

delta a scris:Păi, dacă mai iei în considerare că diverse persoane interpretează diferite ce e hărțuire și ce nu...
Iar despre manipulare, nici vorba să poți sesiza sau "elimina" TOATE tehnicile din acel domeniu.
Luând o extremă: practic orice scrii pe un forum poate fi inclusă într-o formă de manipulare.
Ceea ce spui tu, se întâmplă şi în viaţa de zi cu zi. Iar în materie de hărţuire, americanii (dacă ai observat), au dus-o la extrem: poţi s-o-mbulinezi dacă de uiţi mai insistent la o colegă de birou... să nu mai zic de o subalternă!

Hărţuiri şi manipulări sunt oriunde în virtual (şi nu numai), că generaţia flower-power a apus demult! Laughing Principalul este ca limbajul să nu coboare sub limita decenţei.
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

motive de ban - Pagina 8 Empty Re: motive de ban

Mesaj  delta Lun Iun 13, 2011 9:30 am

Anahoret a scris:Principalul este ca limbajul să nu coboare sub limita decenţei.
Până la urmă și pe aici doar ceva de acest gen reprezintă baza regulamentului: să nu înjure...
[ restul sunt secundare, excepțiile fiind situațiile în care respectiva persoană chiar face o fixație pentru (sau din cauza a) ceva ]

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

motive de ban - Pagina 8 Empty Re: motive de ban

Mesaj  baso Lun Iun 13, 2011 9:52 am

Anahoret a scris:
delta a scris:Păi, dacă mai iei în considerare că diverse persoane interpretează diferite ce e hărțuire și ce nu...
Iar despre manipulare, nici vorba să poți sesiza sau "elimina" TOATE tehnicile din acel domeniu.
Luând o extremă: practic orice scrii pe un forum poate fi inclusă într-o formă de manipulare.
Ceea ce spui tu, se întâmplă şi în viaţa de zi cu zi. Iar în materie de hărţuire, americanii (dacă ai observat), au dus-o la extrem: poţi s-o-mbulinezi dacă de uiţi mai insistent la o colegă de birou... să nu mai zic de o subalternă!

Hărţuiri şi manipulări sunt oriunde în virtual (şi nu numai), că generaţia flower-power a apus demult! Laughing Principalul este ca limbajul să nu coboare sub limita decenţei.

Da, orice forma de comunicare vizuala si auditiva presupune un fel de manipulare : transmisie si receptie. Comunici ca sa te exprimi , sa convingi, sa experimentezi . Insa exista diferente majore intre incarcatura pozitiva si cea negativa a comunicarii.
Cand manipularea se face cu intentie clara de stimulare a agresivitatii, inducerea unor stari neplacute, propaganda politica , religioasa, etc, deja avem de-a face cu ceva toxic. La astfel de tehnici de manipulare ma refeream

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

motive de ban - Pagina 8 Empty Re: motive de ban

Mesaj  Dracu' gol Lun Iun 13, 2011 9:57 am

baso a scris:
Anahoret a scris:
delta a scris:Păi, dacă mai iei în considerare că diverse persoane interpretează diferite ce e hărțuire și ce nu...
Iar despre manipulare, nici vorba să poți sesiza sau "elimina" TOATE tehnicile din acel domeniu.
Luând o extremă: practic orice scrii pe un forum poate fi inclusă într-o formă de manipulare.
Ceea ce spui tu, se întâmplă şi în viaţa de zi cu zi. Iar în materie de hărţuire, americanii (dacă ai observat), au dus-o la extrem: poţi s-o-mbulinezi dacă de uiţi mai insistent la o colegă de birou... să nu mai zic de o subalternă!

Hărţuiri şi manipulări sunt oriunde în virtual (şi nu numai), că generaţia flower-power a apus demult! Laughing Principalul este ca limbajul să nu coboare sub limita decenţei.

Da, orice forma de comunicare vizuala si auditiva presupune un fel de manipulare : transmisie si receptie. Comunici ca sa te exprimi , sa convingi, sa experimentezi . Insa exista diferente majore intre incarcatura pozitiva si cea negativa a comunicarii.
Cand manipularea se face cu intentie clara de stimulare a agresivitatii, inducerea unor stari neplacute, propaganda politica , religioasa, etc, deja avem de-a face cu ceva toxic. La astfel de tehnici de manipulare ma refeream
Asta mai depinde şi de tembelismu' endevidului ales pentru manipulare... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

motive de ban - Pagina 8 Empty Re: motive de ban

Mesaj  baso Lun Iun 13, 2011 10:34 am

Dracu' gol a scris:
baso a scris:
Anahoret a scris:
delta a scris:Păi, dacă mai iei în considerare că diverse persoane interpretează diferite ce e hărțuire și ce nu...
Iar despre manipulare, nici vorba să poți sesiza sau "elimina" TOATE tehnicile din acel domeniu.
Luând o extremă: practic orice scrii pe un forum poate fi inclusă într-o formă de manipulare.
Ceea ce spui tu, se întâmplă şi în viaţa de zi cu zi. Iar în materie de hărţuire, americanii (dacă ai observat), au dus-o la extrem: poţi s-o-mbulinezi dacă de uiţi mai insistent la o colegă de birou... să nu mai zic de o subalternă!

Hărţuiri şi manipulări sunt oriunde în virtual (şi nu numai), că generaţia flower-power a apus demult! Laughing Principalul este ca limbajul să nu coboare sub limita decenţei.

Da, orice forma de comunicare vizuala si auditiva presupune un fel de manipulare : transmisie si receptie. Comunici ca sa te exprimi , sa convingi, sa experimentezi . Insa exista diferente majore intre incarcatura pozitiva si cea negativa a comunicarii.
Cand manipularea se face cu intentie clara de stimulare a agresivitatii, inducerea unor stari neplacute, propaganda politica , religioasa, etc, deja avem de-a face cu ceva toxic. La astfel de tehnici de manipulare ma refeream
Asta mai depinde şi de tembelismu' endevidului ales pentru manipulare... raset

daca privesti in jur, prin Romania -land of cois- itzi cam dai seama catzi fac parte din poporul ales pt. manipularea despre care vorbeam Laughing

La scara mult mai mica, prin virtual, care o fi rostul multiclonatzilor care injura, fac insinuari murdare,practica tot felul de jocuri de socializare, ataca, latra, scuipa si vomita otrava ? Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

motive de ban - Pagina 8 Empty Re: motive de ban

Mesaj  Dracu' gol Lun Iun 13, 2011 10:38 am

baso a scris:La scara mult mai mica, prin virtual, care o fi rostul multiclonatzilor care injura, fac insinuari murdare,practica tot felul de jocuri de socializare, ataca, latra, scuipa si vomita otrava ? Laughing
Unii se dixtrează, alţii au perfuzii băgate di(n)rect în creier... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

motive de ban - Pagina 8 Empty Re: motive de ban

Mesaj  delta Lun Iun 13, 2011 10:42 am

baso a scris:La scara mult mai mica, prin virtual, care o fi rostul multiclonatzilor care injura, fac insinuari murdare,practica tot felul de jocuri de socializare, ataca, latra, scuipa si vomita otrava ? Laughing
stai, că unii mai bagă din când în când și câte o clonă atât de respectuoasă încât bate la ochi pe un forum unde nu contenesc înjurăturile la adresa celor ce nu-l venerează pe cei aflați în respectivul moment la putere...

uite unul care a reapărut brusc, din câte se pare după banarea unei clone a istericului cronic, și se comportă foarte prietenos cu penalul LSF (chiar mă mir că încă nu s-a adresat la fel de plin de respect și Krokodilului Chichiricios...)
cronicar a scris:Multumesc pentru replica si completari!
Practic suntem pe aceeasi idee!
Cred ca faza cu "ii place sa fie mintit frumos" se mai gaseste si prin alte locuri in lumea asta.
Nu stiu, poate tine de latinitate poate tine de altceva dar am senzatia ca s-a mai intamplat si se mai intampla.
Faza cu asteapta pana ii ajunge cutitul la os, ar putea fi pentru unii si "nu raspunde la provocari manipulatoare imediat pana nu stii tot complexul problemelor"
Asta spun asa ca sa am o rientare pozitiva dar cred ca este si destul de des intalnit!
Multumesc inca odata pentru replica si completari!
cronicar
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

motive de ban - Pagina 8 Empty Re: motive de ban

Mesaj  Anahoret Lun Iun 13, 2011 11:37 am

baso a scris:La scara mult mai mica, prin virtual, care o fi rostul multiclonatzilor care injura, fac insinuari murdare,practica tot felul de jocuri de socializare, ataca, latra, scuipa si vomita otrava ? Laughing
Unii cred că aşa fac şi în realitate: ţi se încreţeşte pielea de ce auzi prin autobuz. Dar majoritatea dintre ei cred că au psihologia javrei: latră de rupe lanţul cât e in curte, iar pe stradă bagă coada-ntre picioare şi schiaună. Fac în forum ceea ce n-au curaj să facă în realitate.
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

motive de ban - Pagina 8 Empty Re: motive de ban

Mesaj  RocketQu33n Lun Iun 13, 2011 11:48 am

delta a scris:
Anahoret a scris:Principalul este ca limbajul să nu coboare sub limita decenţei.
Până la urmă și pe aici doar ceva de acest gen reprezintă baza regulamentului: să nu înjure...
[ restul sunt secundare, excepțiile fiind situațiile în care respectiva persoană chiar face o fixație pentru (sau din cauza a) ceva ]

Aha. Clar! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

motive de ban - Pagina 8 Empty Re: motive de ban

Mesaj  delta Lun Iun 13, 2011 11:57 am

Anahoret a scris:
baso a scris:La scara mult mai mica, prin virtual, care o fi rostul multiclonatzilor care injura, fac insinuari murdare,practica tot felul de jocuri de socializare, ataca, latra, scuipa si vomita otrava ? Laughing
Unii cred că aşa fac şi în realitate: ţi se încreţeşte pielea de ce auzi prin autobuz. Dar majoritatea dintre ei cred că au psihologia javrei: latră de rupe lanţul cât e in curte, iar pe stradă bagă coada-ntre picioare şi schiaună. Fac în forum ceea ce n-au curaj să facă în realitate.
Păi, pe forum, în afară să înjure... ce ar putea să facă diferit de ceea ce fac ei în realitate? scratch
De fapt, dacă stau să analizez, chiar că la servici de exemplu practic nu vorbim despre politicieni, în timp ce pe forumuri generale rareori mă refer la detalii de specialitate... însă, între noi fie vorba, nici nu ar avea rost să discutăm despre partide la servici sau să pună omul amănunte despre nu-știu-ce organe, specii etc. pe locuri unde se discută despre politică...

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

motive de ban - Pagina 8 Empty Re: motive de ban

Mesaj  RocketQu33n Lun Iun 13, 2011 12:01 pm

delta a scris:Păi, pe forum, în afară să înjure... ce ar putea să facă diferit de ceea ce fac ei în realitate? scratch
De fapt, dacă stau să analizez, chiar că la servici de exemplu practic nu vorbim despre politicieni, în timp ce pe forumuri generale rareori mă refer la detalii de specialitate... însă, între noi fie vorba, nici nu ar avea rost să discutăm despre partide la servici sau să pună omul amănunte despre nu-știu-ce organe, specii etc. pe locuri unde se discută despre politică...

Deci atata poti procesa: specii si partide. Nici nu-i de mirare ca scrii in halul asta pe forumuri si ca scrii in primul rand. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

motive de ban - Pagina 8 Empty Re: motive de ban

Mesaj  Dracu' gol Lun Iun 13, 2011 12:03 pm

Anahoret a scris:Unii cred că aşa fac şi în realitate: ţi se încreţeşte pielea de ce auzi prin autobuz. Dar majoritatea dintre ei cred că au psihologia javrei: latră de rupe lanţul cât e in curte, iar pe stradă bagă coada-ntre picioare şi schiaună. Fac în forum ceea ce n-au curaj să facă în realitate.
Pe forum.realitatea.net, Mişelu' şi cu Prostică au stabilit de vreo cîteva ori să se întîlneacă şi să şi-o pună, da', din cîte am citit după aia, niciunu' nu s-a dus la meeting... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

motive de ban - Pagina 8 Empty Re: motive de ban

Mesaj  delta Lun Iun 13, 2011 12:14 pm

Dracu' gol a scris:
Anahoret a scris:Unii cred că aşa fac şi în realitate: ţi se încreţeşte pielea de ce auzi prin autobuz. Dar majoritatea dintre ei cred că au psihologia javrei: latră de rupe lanţul cât e in curte, iar pe stradă bagă coada-ntre picioare şi schiaună. Fac în forum ceea ce n-au curaj să facă în realitate.
Pe forum.realitatea.net, Mişelu' şi cu Prostică au stabilit de vreo cîteva ori să se întîlneacă şi să şi-o pună, da', din cîte am citit după aia, niciunu' nu s-a dus la meeting... raset
"să și-o pună" în sens de cafteală? Laughing
totuși destul de des apar tot felul de agitate (că parcă mai des se manifestau în acest sens femeile) care consideră că unu' e bărbat doar dacă înjură și dă cu pumnu' ca să fie clar cine are dreptate laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

motive de ban - Pagina 8 Empty Re: motive de ban

Mesaj  Dracu' gol Lun Iun 13, 2011 12:28 pm

delta a scris:"să și-o pună" în sens de cafteală? Laughing
Da. Cafteală, smardoială etc... raset
La un moment dat, au epuizat toate ameninţările de care erau capabili şi au ajuns la concluzia că next level ie smardoiala în piaţa publică... raset
delta a scris:totuși destul de des apar tot felul de agitate (că parcă mai des se manifestau în acest sens femeile) care consideră că unu' e bărbat doar dacă înjură și dă cu pumnu' ca să fie clar cine are dreptate laugh
Asta ie mentalitate de curvă proastă şi urîtă, care stă cu unu', care o rupe-n bătaie, numa' pentru că nu ie în stare să-şi găsească alt fraier care s-o pupe-n kur toată ziua... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

motive de ban - Pagina 8 Empty Re: motive de ban

Mesaj  RocketQu33n Lun Iun 13, 2011 12:33 pm

delta a scris: care consideră că unu' e bărbat doar dacă înjură și dă cu pumnu' ca să fie clar cine are dreptate [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Se mai manifesta si prin "n-ai cojones daca nu-i spui aleia cat e de infecta etc.". [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

motive de ban - Pagina 8 Empty Re: motive de ban

Mesaj  delta Lun Iun 13, 2011 12:33 pm

Dracu' gol a scris:
delta a scris:totuși destul de des apar tot felul de agitate (că parcă mai des se manifestau în acest sens femeile) care consideră că unu' e bărbat doar dacă înjură și dă cu pumnu' ca să fie clar cine are dreptate laugh
Asta ie mentalitate de curvă proastă şi urîtă, care stă cu unu' care o rupe-n bătaie numa' pentru că nu ie în stare să-şi găsească alt fraier care s-o pupe-n kur toată ziua... raset
cu toate acestea, e destul de ciudat de ce stă o femeie în raza pumnului unuia dacă (cel puțin așa spune că) nu-i convine să fie frăgezită? suspect

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

motive de ban - Pagina 8 Empty Re: motive de ban

Mesaj  Dracu' gol Lun Iun 13, 2011 12:37 pm

delta a scris:
Dracu' gol a scris:
delta a scris:totuși destul de des apar tot felul de agitate (că parcă mai des se manifestau în acest sens femeile) care consideră că unu' e bărbat doar dacă înjură și dă cu pumnu' ca să fie clar cine are dreptate laugh
Asta ie mentalitate de curvă proastă şi urîtă, care stă cu unu' care o rupe-n bătaie numa' pentru că nu ie în stare să-şi găsească alt fraier care s-o pupe-n kur toată ziua... raset
cu toate acestea, e destul de ciudat de ce stă o femeie în raza pumnului unuia dacă (cel puțin așa spune că) nu-i convine să fie frăgezită? suspect
Unele ie pur şi simplu matzokiste, bre! raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

motive de ban - Pagina 8 Empty Re: motive de ban

Mesaj  delta Lun Iun 13, 2011 12:43 pm

Dracu' gol a scris:Unele ie pur şi simplu matzokiste, bre! raset
și nu dă faliment nici industria ochelarilor de soare... vesel

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

motive de ban - Pagina 8 Empty Re: motive de ban

Mesaj  RocketQu33n Lun Iun 13, 2011 12:50 pm

Anahoret a scris:Unii cred că aşa fac şi în realitate: ţi se încreţeşte pielea de ce auzi prin autobuz. Dar majoritatea dintre ei cred că au psihologia javrei: latră de rupe lanţul cât e in curte, iar pe stradă bagă coada-ntre picioare şi schiaună. Fac în forum ceea ce n-au curaj să facă în realitate.

De aceeasi parere sunt si eu. Ma indoiesc ca in realitate ar avea curajul sa jigneasca sau sa injure cum o fac pe forum. De altfel, forumurile au cam acelasi efect ca alcoolul la nemti sau englezi: in realitate, vor sa para cei mai civilizati, dar cand pun gura pe licoarea lui Bachus, isi dezvaluie adevaratul caracter. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

motive de ban - Pagina 8 Empty Haha , evident nu s-a inventat

Mesaj  Vasile Lun Iun 13, 2011 4:10 pm

baso a scris:
Anahoret a scris:Poate te fac să râzi dar, dintre toate, cel mai mult mi-a plăcut forumul A1: chiar şi certurile erau mai civilizate! Laughing


Da, m-ai facut sa rad .Laughing Nu neg insa faptul ca pe retevea este la liber de din toate. Diferentza fiind aceea ca, pe forumul A1, ciumetzii dansau menuet in public si conversau ca autistii . Sub aparentzele de amabilitati se ascundea , cu ipocrizie, multa mizerie .
D'aia am devenit "oaie neagra" pe acolo , pt. ca , daca imi provoaca repulsie ceva sau cineva , yo nu ma pot pupitza cu javrele, in pasi de menuet .Laughing

Anahoret a scris:
Aşa că ceea ce fac Blake şi cu Vasile prin forumurile lor, chiar dacă nu sunt mereu de acord, consider a fi profilaxie.

Nu s-a inventat inca adminul/moderatorul care sa sesizeze din timp toate tehnicile de hartzuire si manipulare.

cred ca nici macar adminul nesubiectiv nu s-a inventat . Ideea e sa nu lasi lucrurile s-o ia razna , atita tot . Asta inseamna ca un eventual user decis sa faca locul varza stie ca il dai afara fara sa eziti . Spuneam mai ieri ca m-am procopsit cu o userita care e suparata ca nimeni n-a dat cu nucleara pe arabi . Am banat-o ieri , azi mi-a intrat cu proxi , cu texte si mai violente ( pe HN poti sa scrii ca musafir ) . Eh , i-am sters toate mesajele si acum stie clar ca "munceste" degeaba sa aduca cearta pe forum .

Vasile
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice

Mesaje : 2246
Data de inscriere : 08/08/2010

Sus In jos

motive de ban - Pagina 8 Empty hehe

Mesaj  Vasile Lun Iun 13, 2011 4:14 pm

Anahoret a scris:

Pe de altă parte, am impresia că forumurile (cel puţin alea publice) reflectă exact societatea în care trăim. Şi în viaţa de zi cu zi sunt grobieni care deranjează prin limbaj sau prin comportament, dar nimeni nu ia atitudine (din teamă, din indiferenţă, din alte motive). Efectul este că, încet-încet, ei acaparează tot terenul şi nu mai poţi trăi de (cu) ei. Când cetăţeanul şi-a dat seama, deja este prea târziu: ei sunt stăpânii, ei fac legea, în timp ce autoritatea publică (Poliţia) este decorativă. Ca şi în forum! Very Happy

Aşa că ceea ce fac Blake şi cu Vasile prin forumurile lor, chiar dacă nu sunt mereu de acord, consider a fi profilaxie.
Bineînţeles că sunt şi mai puţini useri, dar aici ajungem în altă zonă: la profilul butonarului pe forum.

pe grobienii aia de care zici ii mai inviti la tine a doua oara ? Sau iesi a doua oara le bere cu ei ? Sau intri a doua oara in crisma care ti-a zgariat urechile cu manele ? In lumea reala , grobienii se autocenzureaza , nu vin peste tine . Te mai ciocnesti de ei , e adevarat , dar regula e sa fii intre ai tai , nu intre ... ai lor .

Vasile
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice

Mesaje : 2246
Data de inscriere : 08/08/2010

Sus In jos

motive de ban - Pagina 8 Empty Re: motive de ban

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum