SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

medicamenteee!

+3
Armand
Anahoret
delta
7 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

medicamenteee! Empty medicamenteee!

Mesaj  delta Lun Mar 15, 2010 6:58 pm

Limbistu' ăsta-i total! Laughing
Dacă nu ar fi fost regimul ceuşist aşa de dur, cre' că ne-am fi distrat şi la vremea respectivă de idioţi ca ăsta...


delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

medicamenteee! Empty Re: medicamenteee!

Mesaj  Vizitato Mier Iun 16, 2010 11:16 am


Vizitato
Vizitator


Sus In jos

medicamenteee! Empty Re: medicamenteee!

Mesaj  delta Mier Iun 16, 2010 6:25 pm

Păi, dacă unei cuvântări îi este alocat un minut... atunci e logic faptul că nu-l vor lăsa să vorbească pe acolo o oră.

P.S. Că poate ăia au şi altceva mai bun de făcut decât să se plictisească de logoreea mirotică tradiţional de inutilă... Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

medicamenteee! Empty Re: medicamenteee!

Mesaj  Vizitato Mier Iun 16, 2010 8:56 pm

Dar ce cuminte s'a asezat jos... Laughing
Ma intreb oare ce gandesc europarlamentarii din vest cand il asculta. Sau nu'l asculta? laugh

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

medicamenteee! Empty Re: medicamenteee!

Mesaj  Anahoret Mier Iun 16, 2010 9:14 pm

Acum îmi dau seama de ce avea logoree într-o emisiune de pe A3. Şi acolo i-au tăiat microfonul. Se luase de madam Tatoiu. laugh
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

medicamenteee! Empty Re: medicamenteee!

Mesaj  delta Mar Aug 10, 2010 6:02 pm

ex-peremista Olguța Vasilescu vrea o lege pentru a nu mai fi înjurată pe net... veselie

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

medicamenteee! Empty Re: medicamenteee!

Mesaj  Armand Mar Aug 10, 2010 6:20 pm

delta a scris:ex-peremista Olguța Vasilescu vrea o lege pentru a nu mai fi înjurată pe net... veselie

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Adineauri am comentat pe FB la porcaria aia ipocrita!!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sorry, dar inca n-am gasit tzatza mai autentica in parlament!!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Nu, nici macar pe aia cu ciocu' mic!!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

medicamenteee! Empty Re: medicamenteee!

Mesaj  Anahoret Mar Aug 10, 2010 7:37 pm

Păi nimeni nu-i face faţă celei cu ciocu mare! agitat
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

medicamenteee! Empty Re: medicamenteee!

Mesaj  delta Joi Sept 08, 2011 8:59 pm

Ursulețul Panda Roșu a scris:Mult timp după ce lumea, așa cum o cunoaștem noi se va fi terminat, un locuitor sau vizitator al Pământului din secolul XXX- de exemplu- va găsi într-un site arheologic o casetă cu Casablanca. Și va fi extrem de emoționat când va vedea scena din barul lui Rick când, la provocarea nazistă cu ”Der Wach am Rhein” se începe cu cântecul Marseillaisei. Și cântă toată lumea, de la militarii francezi, la Rick, la prostituata care se ducea cu ofițerii nemți, toată lumea cântă Marseillaise.”Alors, enfants de la Patrie, Le jour de gloire s arrive” .Nu poți- decât dacă ești cu totul afon emoțional sau imbecil- să nu vibrezi la acest cântec, simplu , scris de un oarecare- Rouget de Lisle, pentru niște oarecare- voluntarii francezi din Marsillia care mergeau să apere Republica. Și care au făcut un miracol la Valmy, atunci când au înfrânt, ei , niște oarecare, cele mai bune armate din Europa. Acum câțiva ani niște imbecili politic corect s-au ridicat împotriva Marseillaisei. Că e violentă, că îndeamnă la luptă, că vorbește de sângele impur al dușmanilor. Au fost făcuți repede să tacă. Franța este o țară mare și prin La Marseillaise.
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

așa de mare încât și Jiji Behecali a fredonat maseuza... probabil din cauză că era o corpolentă laugh ..

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

medicamenteee! Empty Re: medicamenteee!

Mesaj  baso Mier Oct 24, 2012 4:29 pm

raset raset raset

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Becali a spus că s-a hotărât să ajute familia Bucur după ce a văzut povestea acesteia la televizor, susţinând că i-a fost teamă că dacă nu va face nimic, la Judecata de Apoi va fi pedepsit de Dumnezeu.
"M-am întrebat dacă la Judecata de Apoi mă întreabă Dumnezeu: «Te-ai uitat la televizor?» (n.r. - unde a fost difuzat cazul familiei Bucur), că răspund «M-am uitat Doamne!» şi dacă mă întreabă ce am făcut ca să-i ajut pe aceşti oameni eu ce să spun atunci?", a declarat Becali.

Becali a insistat ca toţi copii să doarmă noaptea următoare la ei acasă, iar la un moment dat l-a întrebat pe unul dintre băieţi unde vrea să doarmă, acasă sau la orfelinat, băiatul răspunzând: "Oriunde", spre dezamăgirea europarlamentarului.


Becali a declarat de mai multe ori că Alexandru Bucur trebuie să facă şi mai mulţi copii, el criticându-l pe europarlamentarul PDL Sebastian Bodu pentru că nu a devenit încă tată.

În urma sa, localnicii spuneau că oricine altcineva din sat ar fi meritat banii, numai soţii Bucur nu, mai ales că, în trecut, ei şi Primăria Văgiuleşti i-au ajutat cu bunuri şi chiar cu o casă pe care au distrus-o, o parte din bunuri fiind vândute pe băutură. "Aici a greşit că ăştia acum or să se apuce să vândă tot pe băutură. Să veniţi peste câteva zile şi să vedeţi că se alege praful din ce le-a adus Becali aici. Păi nu le-a dat Primăria casă şi au ars parchetul iarna că le-a fost lene să îşi facă rost de lemne din timp?! Îşi făcuseră o groapă în mijlocul camerei şi acolo îşi făceau nevoile! I-am ajutat şi noi cât am putut, dar nu ai cu cine, mai ales după ce ne-am dat seama că ne cam dispar lucruri de prin gospodărie după ce îi chemam pe ei pe la noi", a spus una dintre localnicele.


PS. laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

medicamenteee! Empty Re: medicamenteee!

Mesaj  ENKI Joi Oct 25, 2012 8:58 am

agitat
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

medicamenteee! Empty Re: medicamenteee!

Mesaj  baso Lun Noi 26, 2012 5:47 pm

Ok. Am intzeles ca Nastase este rau, foarte rau .Insa in Romania secolului XXi yo ma asteptam la o sexplicatzie logica pt. lipsa probelor din dosar, lipsa pe baza carora a fost condamnat laugh Restul este bla-bla-bla si can-can . Pun pariu pe orice ca si basecu abia asteapta sa intre la puscarie tot pe baza de lipsa de probe laugh Ceea ce i se va intampla , ca-n oglinda fermecata devil

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

medicamenteee! Empty Re: medicamenteee!

Mesaj  Sylver Cheetah 53 Mar Oct 21, 2014 8:12 pm

Ar trebui internat, nebunu' dracu'. Rolling Eyes
Sylver Cheetah 53
Sylver Cheetah 53
s-a obișnuit
s-a obișnuit

Mesaje : 1018
Data de inscriere : 20/10/2014
Localizare : Milky Way

http://youplay.ro

Sus In jos

medicamenteee! Empty Re: medicamenteee!

Mesaj  ENKI Mar Sept 26, 2017 7:55 am

Am incercat sa urmaresc macar cateva minute din "interviul" acordat gurangutanului cutremurat de baschetoza. M-am oprit dupa doar 19 secunde, blocat de neasteptata remarca despre cafia, insotita vizual de acea grimasa devenita deja celebra: "S-au terminat lacrimile de corupt... si de aceea e dulce". agitat

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

medicamenteee! Empty Re: medicamenteee!

Mesaj  Sylver Cheetah 53 Mar Sept 26, 2017 9:27 am

Sylver Cheetah 53 a scris:Ar trebui internat, nebunu' dracu'. Rolling Eyes
Mă refeream la WC Tudor, care între timp a dat în primire, nicidecum la Adrian Năstase. Care este un domn.
Sylver Cheetah 53
Sylver Cheetah 53
s-a obișnuit
s-a obișnuit

Mesaje : 1018
Data de inscriere : 20/10/2014
Localizare : Milky Way

http://youplay.ro

Sus In jos

medicamenteee! Empty Re: medicamenteee!

Mesaj  baso Mar Sept 26, 2017 10:08 am

ENKI a scris:Am incercat sa urmaresc macar cateva minute din "interviul" acordat gurangutanului cutremurat de baschetoza. M-am oprit dupa doar 19 secunde, blocat de neasteptata remarca despre cafia, insotita vizual de acea grimasa devenita deja celebra: "S-au terminat lacrimile de corupt... si de aceea e dulce". agitat


Si eu am urmarit f. putin din interviu. Mi se pare mie sau Guran incearca sa se motaneasca pe langa ea ?Suspect Asa mi s-a parut mie din cele cateva secvente vazute. Tu ce crezi ?
Guran o fi unul din ala, cu fantezii sado-maso ? suspect Cam are mecla de pervers...

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

medicamenteee! Empty Re: medicamenteee!

Mesaj  ENKI Mar Sept 26, 2017 1:41 pm

baso a scris: Guran o fi unul din ala, cu fantezii sado-maso ? suspect Cam are mecla de pervers...
Pe gurangutan nu mi-l pot imagina in ipostaze sexuale. Adica nu cred ca o femeie normala s-ar apropia de el. Baschetoza, cine stie, poate ca da, daca imbecilul se imbraca in costumul vargat marca Digi 24. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

medicamenteee! Empty Re: medicamenteee!

Mesaj  ENKI Mier Sept 27, 2017 8:38 am

Inteleg ca ar fi facut circ Sasalaul aseara, pe model Macac, sugerand ca isi doreste implicare civica maxima. Laughing

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Preconizez ca implicarea respectiva va avea loc in Piata Victoriei, duminica 1 octombrie, cand credinciosii crestin-ortodocsi praznuiesc Acoperamantul Maicii Domnului.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Nu e vreo profetie, ci consecinta logica a acestei imagini sublime, mic detaliu surprins pe biroul baschetozei in timpul interviului acordat gurangutanului.  laugh  

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Nu reusesc sa gasesc fix acea icoana, ci doar unele asemanatoare, insa io zic ca nu ma insel.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Eh, sa speram ca va fi distractie maxima, studentii fiind foarte suparati pe mafia caminelor sau orice altceva legat de coruptie. Care ucide, cum bine stim.laugh

O intrebare tot ramane: ce dracu' cauta icoana aia curbata, cu Maica Preacurata si Pruncul sa blocheze iesirea foilor din imprimanta multifunctionala?! scratch
Ca doar n-o fi vreo carticica de rugaciuni indoita in buzunarul de la piept, peste tatele multpreadecoratei?! Nu indraznesc sa cred ca ar fi putut s-o tina in buzunarul de la spate al pantalonilor. suspect
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

medicamenteee! Empty Re: medicamenteee!

Mesaj  baso Mier Sept 27, 2017 9:25 am

ENKI a scris:

O intrebare tot ramane: ce dracu' cauta icoana aia curbata, cu Maica Preacurata si Pruncul sa blocheze iesirea foilor din imprimanta multifunctionala?! scratch

Treaba cu icoanele langa si pe imprimanta nu o pot califica decat ca pe o forma de exhibitionism religios, un gest ostenativ si premeditat pt. a aparea in cadre, la filmare. Avea loc suficient in biroul ala pe unde sa puna icoanele astfel incat sa nu o incurce cand trimite si primeste faxuri. Laughing
Nici eu nu inteleg de ce este curbata icoana sau ce idee de amplasament o fi avut in cap mestesugarul de a facut-o curbata suspect

Pe imprimanta mea obisnuieste sa se curbeze Motzart cand vrea sa-mi fie aproape. Asta atunci cand nu se lungeste ostentativ pe tastatura, cu sfarrr sfarrr de tractoras. Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

medicamenteee! Empty Re: medicamenteee!

Mesaj  ENKI Mier Sept 27, 2017 5:04 pm

baso a scris:
ENKI a scris:

O intrebare tot ramane: ce dracu' cauta icoana aia curbata, cu Maica Preacurata si Pruncul sa blocheze iesirea foilor din imprimanta multifunctionala?! scratch

Treaba cu icoanele langa si pe imprimanta nu o pot califica decat ca pe o forma de exhibitionism religios, un gest ostenativ si premeditat pt. a aparea in cadre, la filmare. Avea loc suficient in biroul ala pe unde sa puna icoanele astfel incat sa nu o incurce cand trimite si primeste faxuri. Laughing
Nici eu nu inteleg de ce este curbata icoana sau ce idee de amplasament o fi avut in cap mestesugarul de a facut-o curbata suspect

Pe imprimanta mea obisnuieste sa se curbeze Motzart cand vrea sa-mi fie aproape. Asta atunci cand nu se lungeste ostentativ pe tastatura, cu sfarrr sfarrr de tractoras. Laughing
Hm, iar nu mi-a aparut comentariul tau ca fiind nou. suspect
In fine, io intrasem p-aci sa precizez ca nu exista serviciu secret mai tare decat cel al iezuitilor (care au infiltrat toate cultele religioase).  laugh

Gigi Becali a scris:Eu am iertat-o şi i-am iertat pe toţi. Când am fost prima dată arestat i se datorează ei, ar trebui să fiu supărat… dacă ar spune ea câte ordine i-a dat Traian Băsescu… Era clar că Băsescu îi dădea ordine, cine ştie ce o înjura când bea două-trei pahare de whisky noaptea! Acum primeşte ordine de la FBI… îi spune — şi ea trebuie să facă![...]
Codruța e un om deosebit, mergea şi la Piatra Neamţ şi se spovedea, ţine toate posturile[...] Eu sunt prieten bun cu duhovnicul ei, are duhovnic, părintele Ciprian[...] Am zis, ca om, din spovedanie, ce fel de om e? A zis că e un om deosebit, mergea şi la Piatra Neamţ şi se spovedea, ţine toate posturile. Eu o iubesc pe Codruţa creştina, care se spovedeşte[...] Ca şef DNA, normal că mai face greşeli. E o femeie credincioasă!


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

medicamenteee! Empty Re: medicamenteee!

Mesaj  baso Mier Sept 27, 2017 5:42 pm

Mi se mai intampla si mie din astea, sa nu fiu avertizata de comentarii noi.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

medicamenteee! Empty Re: medicamenteee!

Mesaj  baso Mier Sept 27, 2017 5:54 pm

Premierul Tudose sesizează CCR pentru un posibil conflict între DNA și Guvern privind dosarul Belina

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Dupa decizia ccr pe dosarul OUG13, de data asta nu ma scapa laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

medicamenteee! Empty Re: medicamenteee!

Mesaj  ENKI Vin Dec 08, 2017 4:09 pm

Incurabili. laugh



Si ca Universul sa-si arate maretia, deasupra diezului # si a siglei televiziunii personale a lui Bot - #REZIST, apare cand si cand, datorita tremurului mainii celui care filmeaza, o cruce cu brate egale. E drept, nu e a unei farmacii, cum ar fi fost firesc, ci a spitalului Regina Maria, insa, translatata in jos ca + peste # construieste subliminal exact gardul legionar. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

medicamenteee! Empty Re: medicamenteee!

Mesaj  ENKI Sam Dec 09, 2017 2:06 pm

Giga-sandilau' a cugetat adanc. laugh laugh laugh

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

medicamenteee! Empty Re: medicamenteee!

Mesaj  baso Sam Dec 09, 2017 3:05 pm

Adica sandilaii au o treaba mare de facut iar postacii lui Plesoianu ii gadila in 3 litere ca sa uite ce au de facut ? laugh
E mai tare Sandylau in cugetari decat poptamas raset

PS.Enki, esti sigur ca nu-i fake news ? Suspect

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

medicamenteee! Empty Re: medicamenteee!

Mesaj  ENKI Sam Dec 09, 2017 3:25 pm

baso a scris:Adica sandilaii au o treaba mare de facut iar postacii lui Plesoianu ii gadila in 3 litere ca sa uite ce au de facut ? laugh
E mai tare Sandylau in cugetari decat poptamas raset

PS.Enki, esti sigur ca nu-i fake news ? Suspect

Nu-i fake. laugh
Eu am gasit-o initial aici: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

dar am verificat acum pagina sandilaului: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Am facut si eu o captura de ecran, daca tot am dat de original. Laughing
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

medicamenteee! Empty Re: medicamenteee!

Mesaj  baso Sam Dec 09, 2017 3:45 pm

Eu am verificat intre timp cu ce se ocupa Plesoianu Laughing Se razboieste indirect cu Pieleanu si divele liberale din clasamentul comunicatorilor realizat de sondorul de opine Laughing Pletosul nu e cavaler sa le lase-n fata.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

medicamenteee! Empty Re: medicamenteee!

Mesaj  ENKI Lun Dec 11, 2017 2:22 pm

N-am terminat de citit articolul Gurangutanului, nici nu stiu daca reusesc sa ajung la final, insa fie si numai titlul il recomanda pentru acest thread. agitat

Herr Iancule, fii căpitanul nostru!



Inteligentă mișcarea cu conferința PNL+USR+Cioloș, alături de organizațiile civice. Ignorarea acestei nesperate uniri a Opoziției cu Strada de către televiziuni la care Cioloș era numit recent “un băiat care a fost și el comisar european”, mi-a lăsat impresia că Iohannis încă mai are emoții că altcineva ar putea fi candidatul Dreptei la președinție, în 2019. Herr Prezidente, cum zice Liviu Avram, când ați mers în ședința de guvern, aia cu elefanții, nevastă-mea a zis promit că-l mai votez o dată. M-a îndatorat cu chestia asta. Încă se mai simte îndatorată, dar să vă zic un secret, că dvs nu o cunoașteți ca mine… dacă mai îngheață mult în stradă și dvs nu faceți nimic, dacă nu vă depășiți spaimele și nu vă concediați consilierii care vă șoptesc în ureche că vă e suficient și vă avantajează ce face Dragnea acum, ca să mai luați o tură, apăi atunci îmi subevaluați mie puterea de influencer de la noi din bucătărie – dacă nu intrați în scenă acum, vă promit că nevastă-mea fie va vota în 2019 pe altcineva, fie se va alătura celor 61% care stau acasă la vot. Așa că, haideți să analizăm situația împreună, considerând că sunteți totuși președintele țării, politicianul cu cele mai multe voturi, reprezentantul națiunii și frâna ultimă în calea unor pericole majore.  
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Strada și Iohannis au în egală măsură nevoie unul de celălalt în criza actuală, căci nici președintele nu are șanse să oprească tăvălugul PSD fără Stradă, nici Strada nu prea mai are putere și, vă garantez, nu va avea ce face în cazul, tot mai probabil, în care gașca infracțională organizată din parlament va merge înainte.

A venit frigul, oamenii pleacă mai repede (unii sunt cu copiii), alții vin mai târziu și, dacă acum două săptămâni s-au strâns lejer la protest 20 de mii de oameni, probabil aceiași 20 de mii s-au rotit în Piața Victoriei și acum, astfel încât greu s-ar putea spune că au fost în același timp mai mult de 15 mii de oameni. Pur și simplu e mai greu să stai mai mult de două ore, la o temperatură apropiată de zero grade, pe un vânt tăios care trece prin tine.

De partea cealaltă, Președintele României, deși are unele instrumente de ultimă intervenție în procesul legislativ, adevărata sa putere stă exact în calitatea de lider național. Aceasta nici nu trebuie erodată cu ieșiri prea dese sau amestecarea calității de arbitru cu cea de jucător de partid, cum a făcut Traian Băsescu, dar nici nu trebuie aruncată în podul Cotrocenilor, la cucuvele, cum a făcut Ion Iliescu, un președinte absent, cvasi-decorativ după prăbușirea URSS și orientarea României într-o direcție europeană, o direcție în care Iliescu n-avea cum să creadă la modul sincer.

În calitatea sa de lider național, președintele dă mesaje. Iar când Strada obosește, mesajele o întăresc. În calitatea sa de arbitru politic, președintele dă mesaje parlamentului. Iar când parlamentul o ia razna, devenind anti-social, mesajele președintelui traversează ca un crucișător clasa politică, provocând polarizări, echilibrări sau re-echilibrări, așa cum, da, s-a întâmplat în februarie… Alegeri anticipate acum ar fi prea mult, spunea atunci Președintele Iohannis, avertizându-i totuși, în acest fel, pe parlamentari – nu vă jucați cu focul, dizolvarea parlamentului este totuși prevăzută în Constituție! Nu numai declanșarea procedurii, dar și mesajul în sine produce efecte.

În calitatea sa de reprezentant al națiunii în Executiv, președintele poate chema neîngrădit poporul la referendum și, mai ales, poate iniția modificarea Constituției.

Referendumul consultativ are o natură juridică ciudată în constituția noastră – este o formă de manifestare a suveranității, ceea ce dă rezultatului unui referendum o putere constituțională (recunoscută deja ca atare de deciziile CCR), dar nu modifică explicit Constituția, ci doar implicit, introducând unele restricții de legiferare pentru actele normative ce ar încălca voința poporului exprimată prin referendum. Mulți cred că un referendum ignorat nu produce efecte. Produce. Atât juridice, dar mai ales politice.

Acum, ceea ce TREBUIE să facă Președintele Iohannis este o combinație a acestor prerogative. Strada ar fi revigorată, de exemplu, de un mesaj. Cât despre un referendum, îmi pun întrebarea dacă CCR ar putea opri un proces legislativ pe care este chemată populația să se pronunțe. Poate că nu, poate că această Curte Constituțională va merge, la fel ca GIO din Parlament, până la capăt, dar, ia gândiți-vă, ce răspuns ar primi din Stradă o astfel de sfidare? Invers, ignorarea rezultatului unui referendum, ce efecte ar produce asupra populației? Dar în partidele din arcul guvernamental? Toată lumea vede lucrurile până la majoritatea parlamentară, inexpugnabilă, dar ce efecte ar avea o eventuală sfidare din partea acesteia asupra forțelor de opoziție? Dar, oare, o inițitivă de modificare a Constituției noastre, chiar respinsă în parlament, n-ar oferi un steag sub care se pot unifica și Strada, și Opoziția, alături de Președinte? Pe bune, cât credeți că va mai putea rezista o majoritate parlamentară în aceste condiții, plus o inevitabilă criză bugetară care va duce în mod inevitabil la șubrezirea guvernului? Căderea guvernului deschide procedura pentru dizolvarea parlamentului, știm cu toții, da?

Hai, că nu e greu! Nu e nici simplu, n-are cum să fie, căci situația țării noastre nu e una simplă. Dar oamenii sunt disperați, pierd perspectiva unei victorii și se demobiliează. Intrarea în scenă a Președintelui Iohannis nu mai poate fi amânată. Și așa a fost prea mult amânată.

Plec deseori de la premisa că Președintele Iohannis are în vedere și rațiuni de securitate națională pe care noi, muritorii, n-avem cum să le știm. De exemplu, a obținut, cum-necum, de la această majoritate parlamentară, acordul pentru achiziționarea rachetelor Patriot, în ciuda faptului că liderul acelei majorități a încercat șantajarea națiunii, creând o vulnerabilitate de securitate.  Din rațiuni de strategie, am evitat până acum să mai scriu exact ce cred eu că ar trebui să facă președintele sau ce ar trebui să facă strada. Nici nu vreau să ofensez pe nimeni, dar nici nu o să dau idei unor consilieri israelieni. Am scris ce aș face dacă aș fi Dragnea pentru a pune în gardă forțele pozitive din societate. După evenimentele din februarie, președintele Iohannis a anunțat un referendum pe care nu l-a mai finalizat. Un coleg m-a întrebat atunci de ce nu plecăm și noi pe contraatac, cu referendumul ăla. Nu am un răspuns la această întrebare nici acum. Prefer să cred că Președintele a avut în vedere rațiuni superioare ce-mi depășesc mie puterea de înțelegere. Însă în curând vom ști dacă Iohannis a fost sau nu animat de asta sau de calcule electoraliste simple și meschine. Dacă Președintele nu vrea sau nu este capabil să preia inițiativa, dacă vom fi înfrânți și prăbușiți, atunci, categoric, va trebui să ne descurcăm și fără Iohannis. Va trebui să ne găsim alt căpitan, să ne retragem pe un alt aliniament și să continuăm, sub o formă sau alta, ceea ce se profilează a fi bătălia generației nostre – schimbarea clasei politice, reconstrucția instituțională a României și păstrarea țării pe un curs european. Eu nu am cum să renunț la asta. Dacă ai copii și nu vei pleca din țară, nici tu nu vei renunța. Strânge din dinți și capul sus!

UPDATE: Mi se atrage atenția că acest articol a fost comentat la Antena 3, iar cineva a considerat că sintagma „Fii căpitanul nostru” ar avea o conotație legionară. Dincolo de faptul că atitudinea mea anti-legionară este foarte cunoscută, cred că nimic din ceea ce am sugerat că poate face președintele în actuala criză nu are nici în clin nici în mânecă cu o atitudine de acest fel. Pur și simplu substantivul „căpitan”, cu c mic, are și alte valențe în limba română decât aceea de Căpitan al Legiunii. Probabil cei care au comentat nici nu știau că doar Corneliu Zelea Codreanu a purtat această denumire, nu și urmașul său Horia Sima. Deci ea nici nu putea fi atribuită altcuiva, dincolo de faptul că Iohannis apare într-o scenă din filmul Iancu Jianul. În schimb, am arătat în acest articol, cu argumente, nu cu afirmații menite a denigra, de ce mitingurile planificate de mitralierele PSD ar fi avut.




[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Presupunand ca neuronul lui n-a vrut sa faca vreo analogie cu Capitanul Zelea, cum dracu' sa-l numeasca doar capitan, dupa ce Organ l-a pomenit drept general. laugh

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

medicamenteee! Empty Re: medicamenteee!

Mesaj  ENKI Vin Dec 15, 2017 6:57 pm

Am incercat sa citesc, am si parcurs circa jumatate din articol, insa n-am inteles cum si-a propus PSD s-o salveze pe dementa asasina. Shocked

Cum o salveaza PSD pe criminala de la metrou
de Ioana Ene Dogioiu, Senior editor
Joi, 14 Decembrie 2017, ora 10:10



Cum o salveaza PSD pe criminala de la metrou
Ceea ce s-a intamplat miercuri in Parlament, sub acoperirea primelor ceremonii din funaraliile regelui Mihai, depaseste cu mult ca gravitate adoptarea modificarilor la Legile Justitei.

Pentru ca nu este vorba doar despre ciuntirea unor acte normative, nu este vorba doar despre un asalt la justitie, este vorba despre anihilarea democratiei si a parlamentarismului, cu efecte mult mai greu reversibile decat recorectarea Legilor Justitiei.

Practic, prin modificarea Regulamentului Camerei Deputatilor, in conditii absolut nelegale si neconstitutionale, fara dezbatere, cu un aviz al Comisiei de Regulament obtinut pe genunchi dupa ce aceeasi prevedere fusese avizata negativ, actuala Putere a anulat orice posibilitate a Opozitiei de a si putea macar exprima punctul de vedere.

Sigur ca majoritatea decide, asta e regula de baza a democratiei. Dar o regula la fel de importanta spune ca minoritatea trebuie sa aiba macar voie sa se exprime, pentru ca si ea, mica sau mare, puternica sau slaba, are in spate niste voturi, deci reprezinta un segment din electorat care are dreptul la respect.

Majoritatea PSD-ALDE nu numai ca isi impune vointa, asta oricum ar fi reusit, ci impune o autentica dictatura si anihileaza Opozitia. De astazi, prezenta acesteia in Camera, cel putin, devine practic inutila.

Deci Puterea nu numai ca adopta ce vrea, dar o face si in cat timp vrea. Daca vrea ca dezbaterile sa dureze jumatate de ora, indiferent ca sunt 9 sau 900 de amendamente de votat, jumatate de ora dureaza, pentru ca dupa expirarea timpului alocat de catre Putere, ce mai e de votat se voteaza in bloc.

In felul acesta, culmea!, sfidati nu sunt numai parlamentarii Opozitiei, dar si cei ai Puterii, tratati ca niste sclavi obligati sa voteze la gramada tot ce le este bagat sub nas de catre conducerea partidului. Fac asta tocmai cei care nu mai stiu pe cate voci sa clameze suprematia Parlamentului ca reprezentant al poporului.

Si dupa Legile Justitiei mai urmeaza un macel. PSD arunca la cos si ultima aparenta de smerenie in fata regelui, macar nu se mai incurca cu ipocrizii, si renunta la ideea de a suspenda pe timpul doliului national lucrarile Comisiei Iordache, care va merge in acelasi ritm infernal cu modificarea Codului de Procedura Penala, unde stau ascunse noi nenorociri.

Sub pretextul alinierii Codului cu o Directiva Europeana privind prezumtia de nevinovatie, PSD-ALDE vor printre altele:

Citeste proiectul de modificare a Codului de Procedura Penala


- Inregistrarile de pe camerele stradale sau din institutii nu vor mai putea fi folosite ca probe. Mijloacele de proba raman limitativ prevazute: "inscrisuri, rapoarte de expertiza, procese-verbale, fotografii, mijloace materiale de proba". Deci inregistrarile crimei de la metrou nu vor mai ajunge in instanta si fara ele criminala care a aruncat fata de pe peron va scapa fara probleme. (eliminarea literei f din art 97 CPP)

- Sa fie interzisa comunicarea oficiala a inceperii urmaririi penale si a trimiterii in judecata. Daca un procuror scapa aceasta informatie, merge la puscarie. Deci putem avea in fruntea Parlamentului doi inculpati, dar nu trebuie sa stim.

- Dintre infractiunile pentru care se poate face arest preventiv dispar cele de coruptie, spalare de bani, evaziune. Raman practic doar cele comise cu violenta.

- Datele obtinute dintr-un sistem informatic sau dintr-un sistem de stocare a datelor informatice care nu au legatura cu infractiunea pentru care se efectueaza urmarirea penala si pentru care a fost autorizata perchezitia in acea cauza se sterg definitiv din copiile efectuate si nu pot fi folosite in alte cauze penale si pentru dovedirea altor fapte. Deci chiar daca iei cunostinta de savarsirea unei alte infractiuni despre care poate nu stiai, fie el omor, viol, act terorist, tu, politist sau procuror, esti obligat sa le ignori.

- Condamnarea nu poate fi decisa pentru alte fapte decat cele pentru care s-a dispus trimiterea in judecata si procesul penal nu poate fi extins pentru alte fapte sau circumstante decat cele pentru care s-a dispus trimiterea in judecata. Deci daca in timpul cercetarii judecatoresti se decopera si alte fapte, judecatorul are mainile legate.

- Hotararea nu se va mai putea baza pe depozitiile denuntatorilor, ale martorilor protejati sau ale altor persoane care au obtinut nepedepsirea sau reducerea pedepsei in schimbul declaratiilor date. Ceea ce incalca flagrant dreptul judecatorului de a evalua probe, practic de a judeca o cauza in adevaratul sens al cuvantului.

Si toate acesta vor fi "dezbatute" si adoptate exact la fel ca modificarile Legilor Justitiei. Adica la bunul plac al PSD-ALDE.

In disperarea de a opri si incaleca DNA cat mai repede pentru a putea incepe sa fure in liniste, PSD face scapati infractori de toate felurile, chiar criminali. Asa cum pentru a scoate din puscarie cativa alesi, recursul compensatoriu a eliberat sute de hoti, talhari, violatori si poate chiar criminali.

In plus, PSD uita sau ignora ceea ce, e drept, cam toate majoritatile au uitat sau au ignorat pana acum: ca va veni, inevitabil, o zi in care vor pleca de la putere si vor trece in opozitie. Mai devreme sau mai tarziu, aceasta alternanta e inevitabila daca, desigur, nu vor suspenda cu totul democratia si alegerile.

Iar cand vor fi in opozitie, toate nenorocirile pe care le comit acum se vor intoarce impotriva lor. Atunci o alta putere ii va elimina pana si din dezbatere folosind exact, dar exact prevederea decisa de ei in aceasta miercuri neagra.

Ei insisi folosesc impotriva fostului PDL toate precedentele create de acesta, de exemplu, prin numaratoare de tip Anastase. Este insa la fel de adevarat ca nicio putere nu a comis vreodata asemenea acte de dictatura si terorism parlamentar. Probabil pentru ca nu a mai existat niciodata o majoritate dominata de doi inculpati care traiesc cu spectrul puscariei.

Intotdeauna PSD-ului i s-a tras de la lipsa de masura. Cu ea a infuriat, cu ea a mobilizat un electorat care altfel nu prea avea uneori motive sa reactioneze. Si este posibil ca din nou lipsa de masura sa ingroape PSD, de aceasta data poate chiar pentru totdeauna.



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

medicamenteee! Empty Re: medicamenteee!

Mesaj  baso Vin Dec 15, 2017 7:19 pm

ENKI a scris:Am incercat sa citesc, am si parcurs circa jumatate din articol, insa n-am inteles cum si-a propus PSD s-o salveze pe dementa asasina.  Shocked

[justify]Cum o salveaza PSD pe criminala de la metrou
de Ioana Ene Dogioiu, Senior editor
Joi, 14 Decembrie 2017, ora 10:10


 


- Inregistrarile de pe camerele stradale sau din institutii nu vor mai putea fi folosite ca probe. Mijloacele de proba raman limitativ prevazute: "inscrisuri, rapoarte de expertiza, procese-verbale, fotografii, mijloace materiale de proba". Deci inregistrarile crimei de la metrou nu vor mai ajunge in instanta si fara ele criminala care a aruncat fata de pe peron va scapa fara probleme. (eliminarea literei f din art 97 CPP)



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Gand la gand ! raset Tocmai intentionam si eu sa postez articolul cu titlul isteric raset
Isterica sugereaza ideea ca prin intentia de abrogare a literei f din art.97 CPP (in redactarea actuala : orice alt mijloc de probă care nu este interzis prin lege.) in procesul in care va fi judecata psihopata nu vor mai putea fi folosite inregistrarile facute de camerele de luat de vederi din metrou. E o manipulare de curca beata in Metrou care n-a citit art.197din Codul de Procedura Penala :"Obiectele care conţin sau poartă o urmă a faptei săvârşite, precum şi orice alte obiecte care pot servi la aflarea adevărului, sunt mijloace materiale de probă."

Daca e vreun magistrat care nu pricepe , se duce cu suita de fotografii din inregistrare.
laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

medicamenteee! Empty Re: medicamenteee!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum