SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

antisemitismul şi sionismul

+7
baso
Krokodilul Chichiricios
Dracu' gol
ENKI
RocketQu33n
Anahoret
delta
11 participanți

Pagina 2 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

In jos

antisemitismul şi sionismul - Pagina 2 Empty Re: antisemitismul şi sionismul

Mesaj  delta Lun Dec 27, 2010 8:46 pm

Dracu' gol a scris:Yo nu prea am văzut evreu neadevărat... raset
Păi, după ce i-au tăiat puța, îți dai seama că i-a pierit cheful să facă pe musulmanu'... laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

antisemitismul şi sionismul - Pagina 2 Empty Re: antisemitismul şi sionismul

Mesaj  RocketQu33n Lun Dec 27, 2010 11:42 pm

delta a scris:
Ülosh a scris:Evreu' adevărat nu prea are cum să fie antisemit
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

Nu pă draq, drace!
Păi, nu poate să comenteze împotriva evreilor care nu sunt "adevărați" (ca el)?
Și dacă spune ceva mai puțin pozitiv despre evrei... e antisemit! Laughing
Pe modelul: dacă-l critici pe Băsescu... ești comunist! laugh

Exista evrei antisemiti, dar nu din cauza ca au spus/spun ceva "mai putin pozitiv" despre evrei, ci din cauza ca au o problema la mansarda, dar asta este valabil si pentru neevrei.

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

antisemitismul şi sionismul - Pagina 2 Empty Re: antisemitismul şi sionismul

Mesaj  RocketQu33n Lun Dec 27, 2010 11:44 pm

delta a scris:
Dracu' gol a scris:Yo nu prea am văzut evreu neadevărat... raset
Păi, după ce i-au tăiat puța, îți dai seama că i-a pierit cheful să facă pe musulmanu'... laugh

Mai delta, ai doctorat, ce p..uii mei viitori, nici acum nu stii ca si musulmanilor li se taie puta?!

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

antisemitismul şi sionismul - Pagina 2 Empty Re: antisemitismul şi sionismul

Mesaj  delta Mar Dec 28, 2010 5:48 am

RocketQu33n a scris:...si musulmanilor li se taie puta?!
Așa o fi, doar că evreii bravează cu faptul că o au mai mică... Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

antisemitismul şi sionismul - Pagina 2 Empty Re: antisemitismul şi sionismul

Mesaj  RocketQu33n Mar Dec 28, 2010 10:28 am

delta a scris:
RocketQu33n a scris:...si musulmanilor li se taie puta?!
Așa o fi, doar că evreii bravează cu faptul că o au mai mică... Laughing

Absolut; doar stii ca orice evreu care se respecta si-o flutura-n aer cand merge pe strada.

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

antisemitismul şi sionismul - Pagina 2 Empty Re: antisemitismul şi sionismul

Mesaj  RocketQu33n Mar Dec 28, 2010 10:28 am

delta a scris:
RocketQu33n a scris:...si musulmanilor li se taie puta?!
Așa o fi, doar că evreii bravează cu faptul că o au mai mică... Laughing

Absolut; doar stii ca orice evreu care se respecta si-o flutura-n aer cand merge pe strada. cool

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

antisemitismul şi sionismul - Pagina 2 Empty Păi Delta, e simplu...

Mesaj  Krokodilul Chichiricios Joi Dec 30, 2010 7:49 pm

delta a scris:Yo iar am uitat definiţia sionismului, dar am impresia că se referă la cei care susţin până-n pânzele albe superioritatea evreilor - de regulă faţă de musulmani şi creştini.
Sau ceva de genu' ăsta...
Thread-ul l-am pus la psihologie, deoarece probabil are mai degrabă legătură cu acest domeniu decât cu politica - deşi acolo se manifestă mai virulent şi unul şi celălalt aspect.
Acuma când citeşti acest răspuns fii conştient că mor de plictiseală că altfel aş continua un gheşeft cu un sistem expert- Exysis Corvid- da' versiunea trial n-are decât 150 de reguli maxim- şi acest lucru mă plictiseşte - de asemenea florile de la mătuşa mea- care sunt nişte garoafe cu gât bătrânicios- şi pe care nu ştiu unde să le pun- n-am nici un loc aşa de înalt- ca să nu le asasineze pisica- deci- există o poezie care defineşte perfect ce întrebi tu "Pe vremea când profetul nici un fir din barbă n-avea, Itzak peste Ideea şi Samaria stăpânea". Adică avem norocul să fim contemporani cu cea mai bătrână civilizaţie "activă" din lume- civilizaţia izraeliană.

Krokodilul Chichiricios
îi place să discute
îi place să discute

Mesaje : 216
Data de inscriere : 25/12/2010
Varsta : 62
Localizare : De obicei Bucureşti

Sus In jos

antisemitismul şi sionismul - Pagina 2 Empty Re: antisemitismul şi sionismul

Mesaj  ENKI Mier Ian 05, 2011 5:21 pm

Mi-a placut foarte mult fotografia aleasa pentru rotunjirea stirii. laugh
Rusine, Dinu Patriciu! vesel

Arabia Saudită a capturat un vultur suspectat că acţiona ca spion al Israelului
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Serviciile saudite de securitate au capturat un vultur suspectat că acţiona ca agent Mossad, strângând informaţii pentru Israel, relatează The Telegraph.

Pasărea, care transporta un sistem GPS şi o tăbliţă cu codul de identificare R65 de la Universitatea Tel Aviv, a fost depistată săptămâna trecută într-o zonă rurală a Arabiei Saudite.
Localnicii au fost de părere că acest incident era parte a unui "complot sionist" şi au alertat serviciile de securitate, care au capturat imediat pasărea.
Ulterior, pe mai multe site-uri în limba arabă au fost postate comentarii prin care "sioniştii" au fost acuzaţi că antrenează păsări pentru spionaj.
În urmă cu câteva săptămâni, un oficial egiptean a spus că un rechin ce a atacat turişti în staţiunea Sharm el Sheikh a fost trimis de Mossad.
Autorităţile israeliene spun însă că acţiunile păsării se încadrau într-un studiu ştiinţific legat de obiceiurile de migrare ale vulturilor.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

antisemitismul şi sionismul - Pagina 2 Empty Re: antisemitismul şi sionismul

Mesaj  baso Joi Ian 06, 2011 6:32 am

Animalele au si inspirat inginerii sa creeze imitaţii mecanice ale lor.Prin urmare, nu ar trebui sa ne surprinda ca, de-a lungul timpului, animalele au fost "recrutate" de fortele armate ale diverselor state si folosite strategic in razboaiele purtate impotriva inamicilor. De multe ori intr-un mod absolut surprinzator. Iata un top al animalelor care au luptat cot la cot cu oamenii atat in razboaiele antice, cat si in cele moderne.

12. Pisicile-bombe
Cele mai vechi exemple referitoare la folosirea pisicilor in conflicte militare dateaza din perioada Egiptului Antic, in timpului unui razboi impotriva Persiei. Persanii, constienti de sacralitatea pe care felinele o aveau in ochii egiptenilor, au adunat cat de multe pisici au putut si le-au eliberat pe campul de lupta. Atunci cand egiptenii au fost nevoiti sa aleaga intre ranirea pisicilor si optiunea de a se preda, au preferat varianta din urma.In perioada Primului Razboi Mondial, pisicile erau folosite in transee pentru a mentine in limite scazute populatia de sobolani, dar uneori si pe post de “detectoare” de gaze otravitoare . Insa, cel mai creativ mod de a folosi o pisica pe post de arma a avut loc in timpul celui de-al Doilea Razboi Mondial. Oficiul de Servicii Strategice (OSS) al SUA, precursorul CIA, avea nevoie de o metoda de ghidare a bombelor pentru scufundarea eficienta a vaselor germane. Cineva s-a gandit ca, de vreme ce pisicile au o repulsie atat de mare fata de apa si aterizeaza intotdeauna in picioare, daca ar atasa o pisica unei bombe si ar lansa-o in vecinatatea unei nave inamice, instinctul pisicii de a evita apa ar forta-o sa ghideze bomba catre vaporul ostil. Nu este foarte limpede cum se prespunea ca pisica ar fi putut dirija bomba de care era legata in timp ce aceasta se prabusea din cer, dar planul nu a trecut niciodata de stadiul de testare, intrucat s-a constatat ca pisicile au raul obicei de a-si pierde cunostinta in timpul caderii de la inaltimi considerabile. Pentru a nu fi cumva umbrita de predecesorul sau, CIA a avut de asemenea o tentativa de a folosi pisici, dar de aceasta data pe post de dispozitive de spionaj, in timpul Razboiului Rece. CIA a considerat ca o pisica ar putea fi deghizarea perfecta pentru un dispozitiv de ascultare, in cadrul unui proiect cunoscut sub denumirea de “Operation Acoustic Kitty” (Operatiunea Pisica Acustica) . Veterinarii agentiei au inserat chirurgical unei pisici un microfon a carui antena se afla in coada animalului. 5 milioane de dolari au fost cheltuite inainte ca primul test din teren sa aiba un final tragic: pisica “preparata” a fost eliberata in apropierea unui obiectiv din Washington si a fost imediat lovita de o masina, in timp ce traversa strada. Proiectul a fost incheiat la scurt timp dupa aceea.
11.Sobolanii detectori de mine
Cele brmai vechi exemple de folosire a animalelor pe post de arme vizeaza de obicei incendierea lor si pozitionarea catre satele sau bazele inamice. Greseala evidenta a acestei metode este aceea ca sunt sanse foarte mari ca animalul arzand sa se intoarca si sa cauzeze distrugeri propriului stabiliment. Sobolanii au fost folositi mai ales ca torte ambulante... pana cand au inceput sa fie intrebuintati intr-unul dintre cele mai vechi exemple de razboi biologic. In 1346, in timpul asediului orasului aflat sub patronaj genovez Kaffa de catre fortele tataresti conduse de Jani Beg, ciuma s-a raspandit printre tatari in afara orasului, limitandu-le posibilitatea mentinerii asediului. Intr-o ultima incercare ofensiva, armata care ataca a inceput sa catapulteze sobolani morti si cadavre ale victimelor ciumei in oras, in speranta ca vor raspandi boala. Cateva vase genoveze au incercat sa scape de ciuma si s-au intors in Italia, de unde Moartea Neagra s-a raspandit prin toata Europa.Cea mai recenta utilizare a sobolanilor in armata se face in detectarea minelor de sol. O companie belgiana a antrenat sobolani africani, denumiti sobolani uriasi de Gambia, sa localizeze bombele si minele ingropate in pamant. Sobolanii sunt instruiti sa adulmece materialul exploziv asociind indeplinirea acestei sarcini cu o recompensa culinara. Sobolanii prezina cateva avantaje fata de caini in detectarea minelor, deoarece antrenarea si intretinerea lor sunt mai ieftine, iar dimensiunile reduse scad sansele declansarii accidentale a unei mine. In prezent, sunt folositi in Mozambic, pentru a indeparta minele plantate in timpul razboiului civil de aici.
10. Liliecii bombe
Liliecii au fost folosiţi intr-un experiment bizar in timpul celui de-al Doilea Razboi Mondial. Un dentist, suparat de atacul japonezilor asupra Pearl Harbor, a propus atasarea unor mici bombe incendiare de lilieci. Animalele urmau sa dea foc oraselor japoneze, intrucat ei intrau sub acoperisurile caselor. Ideea a primit acceptul presedintelui Roosevelt, insa, cei mai mulţi dintre lilieci nu au vrut sa coopereze. Armata americana a folosit peste 6.000 de lilieci in experimentele sale, dar fara mult succes. Liliecii-bombe au reusit doar sa dea foc unui oras japonez simulat, unui hangar al armatei SUA si unei masini de general. Acum, oamenii de stiinţa de la Pentagon studiaza zborul liliacului, pentru a crea noi avioane inspirate din mecanica animalului.
9. Cavaleria camilelor
Camilele sunt folosite destul de rar in armatele moderne, insa, pe vremuri, cavaleria de camile era parte importanta a armatei in anumite zone ale lumii. Camilele erau mijloace de transport excelente pentru zonele aride si desertice din nordul Africii sau din Asia Mica in antichitate. Mirosul camilelor speria caii folosiţi de armatele straine. Ultima mare batalie dusa pe camile a fost intre Lawrence al Arabiei si forţele arabe, in Primul Razboi Mondial.
8. Albinele enervate
Albinele erau arme destul de eficiente in antichitate. Grecii, romanii si alte civilizaţii antice foloseau insectele ca arme micuţe impotriva trupelor inamice. De multe ori, stupii cu albine erau catapultaţi peste inamice, iar albinele se razbunau pe ei. In zilele de azi, insectele sunt antrenate pentru a detecta minele anti-persoana.
7. Patrula leilor de mare
Leii de mare fac parte din Marina americana, alaturi de delfini si de doua balene beluga. Leii de mare au o vedere excelenta in intuneric, precum si un auz foarte fin, pot inota cu 40km pe ora si se pot scufunda pana la 300m. Aceste animale au fost antrenate sa descopere mine si sa le marcheze, dar sa si lege picioarele intrusilor. Leii de mare poarta cu ei si camere de filmat, pentru ca armata sa vada live ce se intampla sub ape. Doar un leu de mare, doi oameni si o barca de cauciuc pot inlocui un vapor intreg si echipajul sau, cu tot cu scufundatori.In cadrul unui program denumit “Eliminarea Inotatorului” s-au folosit ace hipodermice continand CO2 comprimat, care erau atasate de boturile delfinilor antrenati sa injecteze substanta in scafandrii care se aflau in zone restrictionate. Odata injectat, dioxidul de carbon comprimat se dilata in interioriul scanfandrului, ucigandu-l pe loc si facand cadavrul sa pluteasca la suprafata apei. 40 de scafandri de asalt din Viet Cong si (din gresela) doi americani au fost ucisi in timpul razboiului din Vietnam de catre delfini, in aceasta maniera. I
6. Porumbeii mesageri
Porumbeii mesageri purtau scrisorile imparaţilor si generalilor, datorita abilitaţii lor de a se intoarce acasa si calitaţilor navigaţionale. Porumbeii au devenit faimosi in Primul Razboi Mondial, cand forţele aliate au folost 200.000 de pasari. Cel mai celebru este Cher Ami, care a primit chiar decoraţia franceza "Croix de Guerre" pentru ca dus 12 mesaje intre forturile din Verdun, Franţa. El a facut ultima livrare, cu toate ca fusese impuscat de mai multe ori si este creditat cu salvarea "Batalionului Pierdut" american.Cher Ami, a primit chiar onoruri militare pentru ca a salvat vietile a 194 soldati americani care au ramas blocati in spatele liniilor inamice. Porumbeii nu mai sunt astazi folosiţi in razboi.
5. Delfinii din marina
Delfinii servesc Marina Americana inca din anii 1960, alaturi de leii de mare. Rudele lui Flipper isi folosesc sonarul biologic pentru a detecta minele, pe baza ecolocaţiei. Odata gasite minele, delfinii le marcheaza. Ei au fost des folosiţi in Razboiul din Golful Persic si in cel din Irak, ajutand la curaţarea de bombe a portului Umm Qasr, din Irak. Delfinii pot gasi si inotatorii inamici, insa Marina americana neaga zvonurile potrivit carora antreneaza delfinii sa foloseasca arme impotriva oamenilor.
4. Elefanţii de razboi
Cele mai mari mamifere vii de pe Terra sunt cunoscute pentru capacitatea lor de devastare a trupelor inamice. Ei pot sa calce in picioare inamicii, sa ii impunga cu colţii si sa ii arunce cu trompele. Ei poarta cateodata armura si aruncatori de suliţe. Regatele antice din India au fost primele care au dresat elefanţii, dar practica s-a raspandit rapid si in Persia si in Orientul Mijlociu. Cailor le era foarte frica de elefanţi, dar si oamenilor, care erau terorizaţi psihic de mareţele animale. Folosirea tunurilor in razboi a pus capat folosirii elefanţilor.
3. Catarii militari
Catarii au fost folosiţi pe tot parcursul istorie drept mijloc de transport in armata pentru mancare, arme si alte lucruri necesare. Catarii au fost preferaţi in locul cailor, intrucat sunt mai rezistenţi. Din pacate, ei erau folosiţi pana se raneau. Chiar si in zilele de azi, armata SUA ii foloseste pentru transport in zonele izolate din Afganistan.
2. Cainii razboiului
Cainii sunt si ei folosiţi la lupte din timpuri stravechi. Rasele de talie mare erau luate pe campurile de batalie de toate civilizaţiile, de la egipteni la americanii nativi. Romanii isi echipau cainii cu armuri si zgarde cu ţepi. Razboaile moderne au redus rolul cainilor: acum sunt folosiţi ca mesageri, pot lua urma, pot cerceta si pot fi santinele. In prezent, ei se ocupa in principal cu adulmecarea bombelor si poarta veste anti-glonţ.
1. Caii
Caii au fost cele mai importante animale din razboaile istorice. Oamenii au domesticit caii acum 5.500 de ani in actualul Kazakhstan. Anticii egipteni si chinezii ii foloseau la tragerea carelor de razboi, inainte de invenţia seii. Apoi, caii au fost principalele mijloace de transport in razboaie, in majoritatea armatelor lumii. In prezent, ei nu nu mai sunt folosiţi, fiind inlocuiţi cu masinariile moderne.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

antisemitismul şi sionismul - Pagina 2 Empty Re: antisemitismul şi sionismul

Mesaj  delta Sam Ian 15, 2011 9:01 am

Aha... deci e evreică. confused
Fie ea și prin Liban.
Că doar dacă fiica lui d_d s-a dat la unul de pe acolo ( aveam și noi colege care pentru o pereche de ciorapi de nylon se cuplau cu arabi urâți ca moartea - dar desigur studenți la medicină... veselie ), mare surpriză n-are de ce să fie prezența unei evreice pe acolo.
Deoarece, în caz contrar, ar fi zis că nu-i... Laughing
Ada H a scris:Pe exactelea, ca si detaliile, in rest electron liber, nici in clin nici in maneca cu trupele de pe forum si nici cu balta. Prefer mediterana
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

antisemitismul şi sionismul - Pagina 2 Empty Re: antisemitismul şi sionismul

Mesaj  RocketQu33n Sam Ian 15, 2011 9:10 am

delta a scris:Aha... deci e evreică. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Fie ea și prin Liban.
Că doar dacă fiica lui d_d s-a dat la unul de pe acolo ( aveam și noi colege care pentru o pereche de ciorapi de nylon se cuplau cu arabi urâți ca moartea - dar desigur studenți la medicină... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] ), mare surpriză n-are de ce să fie prezența unei evreice pe acolo.
Deoarece, în caz contrar, ar fi zis că nu-i... Laughing
Ada H a scris:Pe exactelea, ca si detaliile, in rest electron liber, nici in clin nici in maneca cu trupele de pe forum si nici cu balta. Prefer mediterana
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

In Liban exista si evrei, dar ea zice ca e crestina.
Or fi urati ca moartea pentru tine... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

antisemitismul şi sionismul - Pagina 2 Empty Re: antisemitismul şi sionismul

Mesaj  delta Sam Ian 15, 2011 9:15 am

RocketQu33n a scris:Or fi urati ca moartea pentru tine... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dacă verifici postarea mea la care te-ai referit vei avea surpriza să constați că era vorba de arabi, nu de arăboaice...

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

antisemitismul şi sionismul - Pagina 2 Empty Re: antisemitismul şi sionismul

Mesaj  RocketQu33n Sam Ian 15, 2011 9:20 am

delta a scris:Dacă verifici postarea mea la care te-ai referit vei avea surpriza să constați că era vorba de arabi, nu de arăboaice...

Nu conteaza; sunt multi de care nici nu-ti dai seama ca sunt arabi, plus ca conteaza si locul din care vin.

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

antisemitismul şi sionismul - Pagina 2 Empty Re: antisemitismul şi sionismul

Mesaj  delta Sam Ian 15, 2011 9:24 am

RocketQu33n a scris:
delta a scris:Dacă verifici postarea mea la care te-ai referit vei avea surpriza să constați că era vorba de arabi, nu de arăboaice...
Nu conteaza
Poate pentru vreun homosexual... laugh

RocketQu33n a scris:sunt multi de care nici nu-ti dai seama ca sunt arabi, plus ca conteaza si locul din care vin.
Deci, până la urmă tot contează ceva... nu doar altceva: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] veselie

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

antisemitismul şi sionismul - Pagina 2 Empty Re: antisemitismul şi sionismul

Mesaj  Dracu' gol Sam Ian 15, 2011 12:12 pm

delta a scris:
RocketQu33n a scris:Or fi urati ca moartea pentru tine... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dacă verifici postarea mea la care te-ai referit vei avea surpriza să constați că era vorba de arabi, nu de arăboaice...
Şi yo aveam impresia că era vorba de unu' din ăsta... veselie

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

antisemitismul şi sionismul - Pagina 2 Empty Re: antisemitismul şi sionismul

Mesaj  Dracu' gol Sam Ian 15, 2011 12:14 pm

delta a scris:
RocketQu33n a scris:
delta a scris:Dacă verifici postarea mea la care te-ai referit vei avea surpriza să constați că era vorba de arabi, nu de arăboaice...
Nu conteaza
Poate pentru vreun homosexual... laugh
Chiar şi pentru homosecsuali contează secsu'... veselie
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

antisemitismul şi sionismul - Pagina 2 Empty Re: antisemitismul şi sionismul

Mesaj  RocketQu33n Sam Ian 15, 2011 1:29 pm

Dracu' gol a scris:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Eh, din-aia gasesti si in Romania cu tona. Interesant e ca si la comportament se aseamana orientalii cu romanii. De exemplu, bagarea in fata cand stai la coada e ceva obisnuit in Israel, chiar si in institutiile unde primesti un numar la intrare si astepti civilizat pe scaun. Acum, eu inteleg ca doamnele mai in varsta n-au rabdare, le dor picioarele si altele, dar asta nu le scuteste de bunul simt si de a cere voie inaintea unuia care a ajuns inaintea ei acolo. Laughing Insa, spre deosebire de Romania, rar se gaseste careva sa le ia la rost pe duamne. Altii se prefac a fi nedumeriti si merg in fata sa citeasca ceva de pe panoul cu informatii, dupa care "uita" sa plece de acolo. Laughing Odata nu m-am putut abtine, pentru ca duduia le-a raspuns pe un ton ridicat altor femei mult mai in varsta decat ea, asa ca i-am zis in engleza ca data viitoare sa astepte la coada ca toata lumea, faza la care a deschis ochii mari si a raspuns speriata: "ken, ken" (da, da), eu fiind o mucoasa in comparatie cu cele 2 tanti la care ea s-a rastit ca o vaca. Laughing

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

antisemitismul şi sionismul - Pagina 2 Empty Re: antisemitismul şi sionismul

Mesaj  delta Sam Ian 15, 2011 4:40 pm

RocketQu33n a scris:Eh, din-aia gasesti si in Romania cu tona.
Și din alea care în disperarea lor se apucă să indice drept sursă wikipedia... veselie ... după care se miră de ce nu-s luate-n serios... laugh

RocketQu33n a scris:The "Talmud unmasked-The secret teachings concerning Christians"(Latin: Christianus in Talmud Iudaeorum - sive Ribbinicae doctrinae secreta of Christianity "The Christian in the Talmud of the Jews - or rabbinical secret doctrines concerning Christian") is a forgery written by reverend Justinas Bonaventure Pranaitis for the sake of controversy and promotiion anti-Semitism within its readership.
The author is a Lithuanian Roman Catholic priest, teacher of theology and professor of Hebrew at the Imperial Ecclesiastical Academy of the Roman Catholic Church in St. Petersburg. He presents his book as a survey of Jewish teachings on Christianity, asserting to reveal that the Talmud includes authentic anti-Christian teachings and offering a Hebrew version (sic) next to the Latin text.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

antisemitismul şi sionismul - Pagina 2 Empty Re: antisemitismul şi sionismul

Mesaj  delta Sam Ian 15, 2011 4:47 pm

ben_gal a scris:ISRAEL NU ESTE TARA ARABEASCA.
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

hehe, păi în afară de Arabia Saudită care țară o mai fi arăbească? confused
Au început și evreii virtuali să confunde arabii cu islamiștii? vesel

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

antisemitismul şi sionismul - Pagina 2 Empty Re: antisemitismul şi sionismul

Mesaj  delta Sam Ian 15, 2011 5:02 pm

Ce naiba tangențe o fi având românii cu problemele legate de evreii din Odessa? Dacă o fi fost evrei pe acolo...
Sau cu măsurile luate de rușii din Transnistria în legătură cu evreii sau țiganii? confused
ben_gal a scris:Nu uitam Pogromul din Iasi.
Nu uitam Pogromul din Odesa.
Nu uitam crimele Transnistriei comise asupra evreilor din Bucovina de Sud.
Nu uitam crimele Transnistriei comise asupra rromilor romani.
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

antisemitismul şi sionismul - Pagina 2 Empty Re: antisemitismul şi sionismul

Mesaj  RocketQu33n Sam Ian 15, 2011 5:03 pm

delta a scris:
RocketQu33n a scris:Eh, din-aia gasesti si in Romania cu tona.
Și din alea care în disperarea lor se apucă să indice drept sursă wikipedia... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] ... după care se miră de ce nu-s luate-n serios... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

RocketQu33n a scris:The "Talmud unmasked-The secret teachings concerning Christians"(Latin: Christianus in Talmud Iudaeorum - sive Ribbinicae doctrinae secreta of Christianity "The Christian in the Talmud of the Jews - or rabbinical secret doctrines concerning Christian") is a forgery written by reverend Justinas Bonaventure Pranaitis for the sake of controversy and promotiion anti-Semitism within its readership.
The author is a Lithuanian Roman Catholic priest, teacher of theology and professor of Hebrew at the Imperial Ecclesiastical Academy of the Roman Catholic Church in St. Petersburg. He presents his book as a survey of Jewish teachings on Christianity, asserting to reveal that the Talmud includes authentic anti-Christian teachings and offering a Hebrew version (sic) next to the Latin text.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

Wikipedia e mai credibila decat celelalte rezultate pe care le-am gasit. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] scrie acelasi lucru ca si pe wikipedia. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] scrie mai mult, dar in germana. Mai gasesti direct site-ul cu cartea care e data drept buna de citit si de unde se inspira, bineintele, si foula - oare ce-a apucat-o? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre RocketQu33n in Sam Ian 15, 2011 5:05 pm, editata de 1 ori

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

antisemitismul şi sionismul - Pagina 2 Empty Re: antisemitismul şi sionismul

Mesaj  RocketQu33n Sam Ian 15, 2011 5:04 pm

delta a scris:Ce naiba tangențe o fi având românii cu problemele legate de evreii din Odessa? Dacă o fi fost evrei pe acolo...
Sau cu măsurile luate de rușii din Transnistria în legătură cu evreii sau țiganii? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ben_gal a scris:Nu uitam Pogromul din Iasi.
Nu uitam Pogromul din Odesa.
Nu uitam crimele Transnistriei comise asupra evreilor din Bucovina de Sud.
Nu uitam crimele Transnistriei comise asupra rromilor romani.
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

Trupele romane sub ordinul lui Antonescu au avut ceva curatenie de facut pe acolo.

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

antisemitismul şi sionismul - Pagina 2 Empty Re: antisemitismul şi sionismul

Mesaj  delta Sam Ian 15, 2011 5:11 pm

RocketQu33n a scris:Trupele romane sub ordinul lui Antonescu au avut ceva curatenie de facut pe acolo.
Păi, cine-i așa de idiot încât să-și închipuie că un război e ceva înălțător/pur/corect?
E totuși distractiv să vezi când apare câte o idioată convinsă că e momentul să accentueze că soldații x ( de religia ei, de etnia ei etc.) au justificare când rad civili care-s din alte etnii sau de altă religie. veselie

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

antisemitismul şi sionismul - Pagina 2 Empty Re: antisemitismul şi sionismul

Mesaj  RocketQu33n Sam Ian 15, 2011 5:33 pm

delta a scris:
RocketQu33n a scris:Trupele romane sub ordinul lui Antonescu au avut ceva curatenie de facut pe acolo.
Păi, cine-i așa de idiot încât să-și închipuie că un război e ceva înălțător/pur/corect?
E totuși distractiv să vezi când apare câte o idioată convinsă că e momentul să accentueze că soldații x ( de religia ei, de etnia ei etc.) au justificare când rad civili care-s din alte etnii sau de altă religie. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Mie nu mi se pare distractiv. Nici sa razi de o stare mai grava de sanatate a altuia nu mi se pare distractiv. O persoana cu un intelect ca al tau n-ar avea de ce sa se coboare la nivelul unor idioti, nici sa le raspunda, iar de citit thread-uri legate de subiecte care ei insasi a declarat ca nu-i prezinta interes, dar pe care le urmaresc doar pentru ca o anumita idioata posteaza sau trimite link-uri pe acolo/spre acel loc, nici atat. Este? Ia nu ma mai fa tu idioata, ca nici eu nu te-am facut bou, tembel sau nesimtit, desi te straduiesti din rasputeri sa apartii acelor specii. Pentru asemenea schimburi de replici, cauta-l pe Leonardo. Sau te ajut sa nu te mai retin de la treburile importante.

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

antisemitismul şi sionismul - Pagina 2 Empty Re: antisemitismul şi sionismul

Mesaj  delta Sam Ian 15, 2011 5:45 pm

RocketQu33n a scris:Mie nu mi se pare distractiv. Nici sa razi de o stare mai grava de sanatate a altuia nu mi se pare distractiv.
Mai distractiv e ca unii să-și taie o bucată din puță pe motiv religios pentru ca habotnice să sară cu justificarea că era nevoie de asta din cauza infecțiilor urinare... laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

antisemitismul şi sionismul - Pagina 2 Empty Re: antisemitismul şi sionismul

Mesaj  RocketQu33n Sam Ian 15, 2011 6:01 pm

delta a scris:
RocketQu33n a scris:Mie nu mi se pare distractiv. Nici sa razi de o stare mai grava de sanatate a altuia nu mi se pare distractiv.
Mai distractiv e ca unii să-și taie o bucată din puță pe motiv religios pentru ca habotnice să sară cu justificarea că era nevoie de asta din cauza infecțiilor urinare... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Stii unde sa-l gasesti pe Leonardo. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Joker a scris:In rest,pt.ca ati folosit apelativul nazist,ma consider in drept sa
folosesc la adresa dvs.apelativul curva proasta desi e prea blind si nu
il voi folosi totusi ,drept care ,cele urate de tatal meu sa vi se
implineasca. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

antisemitismul şi sionismul - Pagina 2 Empty Re: antisemitismul şi sionismul

Mesaj  delta Sam Ian 15, 2011 6:09 pm

RocketQu33n a scris:Stii unde sa-l gasesti pe Leonardo. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Live-i convinsă că horațiu este șovinjurac, dar nu și joker... dare ar fi cică doar prieten sau rudă cu tâmpitul ăla. laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

antisemitismul şi sionismul - Pagina 2 Empty Re: antisemitismul şi sionismul

Mesaj  Anahoret Sam Ian 15, 2011 9:02 pm

RocketQu33n a scris:Trupele romane sub ordinul lui Antonescu au avut ceva curatenie de facut pe acolo.
Au făcut curăţenie zdravănă, s-au dedat inclusiv la jafuri şi violuri (cam ce-au făcut şi ruşii la noi – soldaţii-s la fel peste tot). Pentru asta unii (ăia fraierii) au încast doişpe gloanţe.
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

antisemitismul şi sionismul - Pagina 2 Empty Re: antisemitismul şi sionismul

Mesaj  RocketQu33n Sam Ian 15, 2011 9:45 pm

Anahoret a scris:
RocketQu33n a scris:Trupele romane sub ordinul lui Antonescu au avut ceva curatenie de facut pe acolo.
Au făcut curăţenie zdravănă, s-au dedat inclusiv la jafuri şi violuri (cam ce-au făcut şi ruşii la noi – soldaţii-s la fel peste tot). Pentru asta unii (ăia fraierii) au încast doişpe gloanţe.

In-afara de jafuri si violuri, acolo a fost o revolta a evreilor si cand au ajuns romanii, i-au strans pe toti (inclusiv femei si copii) si i-au spanzurat/impuscat. Mai, mie imi spunea un prieten ca soldatii nemti ar fi fost aspru pedepsiti daca violau sau furau si ca toti ofiterii trebuiau sa aiba studii superioare, spre deosebire de cei rusi, dintre care multi n-aveau liceul, poate nici macar 4 clase.

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

antisemitismul şi sionismul - Pagina 2 Empty Re: antisemitismul şi sionismul

Mesaj  delta Dum Ian 16, 2011 8:58 am

RocketQu33n a scris:In-afara de jafuri si violuri, acolo a fost o revolta a evreilor si cand au ajuns romanii, i-au strans pe toti (inclusiv femei si copii) si i-au spanzurat/impuscat.
Eh, chiar pe toți evreii nu aveau cum să-i strângă, că atunci nici tu nu erai acum... Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

antisemitismul şi sionismul - Pagina 2 Empty Re: antisemitismul şi sionismul

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum