SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

cică "reformă"

+11
(Still a)Live
baso
Vasile
RocketQu33n
Anahoret
res
Armand
Dracu' gol
ENKI
lolo
delta
15 participanți

Pagina 11 din 20 Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 15 ... 20  Urmatorul

In jos

cică "reformă" - Pagina 11 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  RocketQu33n Sam Noi 20, 2010 8:04 pm

delta a scris:
RocketQu33n a scris:Hai ca a fost haioasa aia cu "noblesse oblige... ce lupa ta?!" laugh
Este... până în momentul în care ajung la cheremul lupei lui. Wink
Ca la Șpagă: e haios în felul lui, dar să te ferească Dumnezeu să ajungă în poziție de decizie!

P.S. Habar nu ai cum e un tractorist ajuns comandant de pluton... laugh

Eu comentez ceea ce vad (anume ca pe realitatea se poarta ok dar ca-i amic bun cu foula) - asta nu inseamna ca nu va cred. Dar nici sa-l atac sau sa-l injur n-ar avea sens, cat timp mie nu mi-a facut nimica si nici n-am vazut sa-i faca altcuiva pe forumul RTV.

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 11 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  Dracu' gol Sam Noi 20, 2010 8:10 pm

delta a scris:Habar nu ai cum e un tractorist ajuns comandant de pluton... laugh
Yo ştiu... veselie
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 11 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  delta Sam Noi 20, 2010 8:10 pm

RocketQu33n a scris:Dar nici sa-l atac sau sa-l injur n-ar avea sens, cat timp mie nu mi-a facut nimica si nici n-am vazut sa-i faca altcuiva pe forumul RTV.
Păi, l-a ironizat pe șovinjuracul antisemit dihorean...

P.S. Pentru asta securiciosu' i-ar fi dat ban pe forumortăciunea tapalabistă înante să apuce să posteze și a doua oară, după care alerga aici să ne informeze că a crescut din nou numărul utilizatorilor muți... laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 11 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  Dracu' gol Sam Noi 20, 2010 8:14 pm

delta a scris:Tractoriști erau (și sunt) peste tot... veselie
Dacă tractoru' mai ie şi portocaliu, atunci chiar că-i beleaua maximă... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 11 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  delta Sam Noi 20, 2010 8:14 pm

Dracu' gol a scris:
delta a scris:Habar nu ai cum e un tractorist ajuns comandant de pluton... laugh
Yo ştiu... veselie
Și yo... și toți cei cu diplomă de bacalaureat din plutonu' din care făceam și yo parte... veselie

P.S. Norocu' nostru a fost că eram (cu bacalaureat) peste 20 din cei 30, așa că nu putea să dedice prea mult timp fiecăruia în parte... laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 11 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  RocketQu33n Sam Noi 20, 2010 8:14 pm

Dracu' gol a scris:
delta a scris:Habar nu ai cum e un tractorist ajuns comandant de pluton... laugh
Yo ştiu... veselie

Eu doar am auzit cum e. Laughing

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 11 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  delta Sam Noi 20, 2010 8:35 pm

RocketQu33n a scris:
Dracu' gol a scris:
delta a scris:Habar nu ai cum e un tractorist ajuns comandant de pluton... laugh
Yo ştiu... veselie
Eu doar am auzit cum e. Laughing
Păi, parcă te pricepeai la armată și la filtre pentru civili mai bine decît tot restul mapamondului... Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 11 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  delta Sam Noi 20, 2010 8:53 pm

Ilas, e vorba de faptul că oameni precum Krokodilul Chichiricios pierd degeaba timpul la un institut de cercetare ocupându-se de fapt de ciupirea unor bani de pe urma diferitelor cursuri pe care le predau pe la o serie de universități (în majoritatea cazurilor private, dar deseori și la alea de stat).

ilas a scris:Păi nu m-ai înţeleg nimic. Tu căştigi 1500 lei iar colegii tăi după cum urmează
1. Alecxandrina Deaconu – prodecan la Facultatea de Administrarea Afacerilor, din cadrul Academiei de Ştiinţe Economice Bucureşti. Profesorul câştigă anual 361.473 lei, potrivit celei mai recente declaraţii de avere publicate. Adică 7.038 de euro lunar. Veniturile sunt generate din activităţi didactice şi cercetare, conform aceluiaşi document.
Da, e posibil și legal: de exemplu dacă este implicată în diferite proiecte de cercetare finanțate din fonduri europene, poate câștiga la fiecare dintre ele venitul acordat la nivelul Uniunii Europene unui cercetător (deci între 3500 și 4000 euro - depinde de domeniu).

Situația probabil e valabilă și la ceilalți înșirați de tine, mai puțin ăia în cazul cărora este precizat "în urma activităților didactice"...

ilas a scris:2. Profesorul universitar Ion Stancu este prorector la ASE Bucureşti. Ion Stancu a câştigat într-un an 333.956 lei din activităţi didactice, adică 6.560 euro pe lună. Cele mai recente declaraţii de avere completate de Alecxandrina Deaconu şi de Ion Stancu sunt din 15 iunie 2009.

3. Elena Zamfir este şef de catedră şi director de şcoală doctorală la Facultatea de Sociologie şi Asistenţă Socială din Capitală. Profesorul universitar a câştigat anual din activităţi didactice şi cercetare 314.264 de lei, adică în jur de 6.118 euro pe lună. Cea mai recentă declaraţie de avere completată de Elena Zamfir datează din 6 martie 2008.

4. Dacia Muşata Binţinţan-Bocoş este director al Institutului de Pregătire Didactică şi al Departamentului pentru Pregătirea Personalului Didactic la Universitatea Babeş-Bolyai. Venitul anual încasat de profesorul universitar Binţinţan-Bocoş din activităţi didactice şi cercetare s-a situat la nivelul de 297.784 lei. Adică 5.797 de euro pe lună. Cea mai recentă declaraţie de avere completată de Bocoş e din 20 mai 2009.

5.Ana Morariu - este prodecan la ASE Bucureşti. Venitul anual din activităţi didactice, încasat de profesorul universitar se cifrează la 260.322 lei. Adică în jur de 5.068 de euro pe lună. Cea mai recentă declaraţie de avere completată de Ana Morariu este din martie 2009.

6. Ana Dragu – este decanul Facultăţii de Psihologie şi Ştiinţele Educaţiei, din cadrul Universităţii Ovidius. Profesorul a încasat într-un an 257.937 lei, exclusiv din activităţi didactice la universitatea publică din Constanţa. Adică în jur de5.022 de euro pe lună. Cea mai recentă declaraţie de avere a fost completată de Ana Dragu în septembrie 2010.

7. Ioan Leş este profesor universitar la Facultatea de Drept din cadrul Universităţii Lucian Blaga. Profesorul Leş a câştigat 256.880 de lei într-un an doar din activităţi didactice la universitatea publică din Sibiu. Adică circa 5.001 euro pe lună. Cea mai recentă declaraţie de avere completată de Ioan Les datează din martie 2010.

Cine câştigă lunar între 4.500 de euro şi 5.000 de euro

Şapte profesori de la universităţile publice din ţară au venituri lunare în intervalul 4.500-5.000 de euro, potrivit celor mai recente declaraţii de avere postate pe site-urile oficiale ale universităţilor la care activează. Profesorii universitari sunt afiliaţi centrelor universitare din Arad, Galaţi, Bucureşti, Sibiu şi Mureş.

Profesorul universitar Lizica Mihuţ este rectorul Universităţii Aurel Vlaicu din Arad. Lizica Mihuţ câştigă anual 251.760 de lei, exclusiv din activităţi didactice şi cercetare în cadrul universităţii publice din Arad. Adică în jur de 4.900 de euro pe lună. Cea mai recentă declaraţie de avere completată de Lizica Mihuţ este din octombrie 2010.

Victor Cristea este prorector la Universitatea Dunărea de Jos din Galaţi. Profesorul Cristea a încasat 251.024 de lei într-un an, exclusiv din activităţi didactice la universitatea de stat din Galaţi. Prin urmare, profesorul a câştigat lunar aproximativ 4.887 de euro din activitatea de la universitate. Cea mai recentă declaraţie completată de Victor Cristea este din iunie 2009.

Tatiana Moşteanu este decanul Facultăţii de Finanţe, Asigurări, Bănci şi Burse de Valori din cadrul ASE. Profesorul a câştigat 243.235 de lei într-un an, doar din activităţi didactice la ASE Bucureşti. Adică aproximativ 4.733 de europe lună. Cea mai recentă declaraţie completată de profesorul Moşteanu este din martie 2009.

Ion Vasilescu este şef de catedră la ASE Bucureşti. Profesorul a încasat într-un an 241.967 lei, exclusiv din activităţi didactice în cadrul universităţii publice din Capitală. Profesorul Vasilescu a încasat lunar aproximativ 4.711 euro de la ASE Bucureşti.

Vasile Işan este rectorul Universităţii Alexandru Ioan Cuza din Iaşi. Profesorul Işan a câştigat anual 234.434 lei din activităţi didactice la universitatea publică din Iaşi. Adică în jur de 4.564 de euro pe lună. Cea mai recentă declaraţie de avere completată de Vasile Işan este din iunie 2009.

Alexandru Babaci este prorectorul Universităţii Lucian Blaga. Bacaci a încasat 233.110 lei într-un an doar din activităţi didactice în cadrul universităţii publice din Sibiu. Profesorul Bacaci câştigă lunar în jur de 4.538 de euro. Cea mai recentă declaraţie de avere completată de Alexandru Babaci datează din martie 2010.

Klara Brinzaniuc este prorector ştiinţific la Universitatea de Medicină şi Farmacie din Târgu-Mureş. Profesorul Brinzaniuc câştigă anual din activitatea didactică şi din evaluări Aracis în jur de 4.540 euro (233.192 de lei anual). Următorul nivel: venituri lunare în intervalul 4.000-4.500 de euro.

17 profesori universitari câştigă lunar între 4.000 de euro şi 4.500 de euro, exclusiv din activitatea didactică şi de cercetare la universitatea la care sunt afiliaţi şi din evaluări Aracis, conform declaraţiilor de avere publicate pe site-urile universităţilor. Este vorba de trei profesori din cadrul ASE, unul de la universitatea publică din Arad, patru de la Sibiu, doi de la Facultatea de Sociologie din cadrul Universităţii Bucureşti, un profesor de la Politehnica Bucureşti, unul din Oradea, Mureş, Cluj, Ploieşti, Reşiţa şi Suceava.

Lista profesorilor universitari cu venituri lunare între 4.000 şi 4.500 de euro.

Ştefan Pentiuc, decan la Facultatea de Inginerie şi Şiinţa Calculatoarelor din cadrul Universităţii Ştefan cel Mare din Suceava: aproximativ 4.485 euro.

Emanoil Muscalu, prodecan la Facultatea de Ştiinţe Economice din cadrul Universităţii Lucian Blaga (Sibiu): 4.476 euro.

Ioan Mărginean, şef de catedră la Facultatea de Sociologie din cadrul UB: 4.464 de euro.

,Nicolae Alexandrescu, şef de catedră la Politehnica Bucureşti: 4.456 euro.

Luigi Dumitrescu, prorector la Universitatea Lucian Blaga: 4.433 de euro.

Marius Profiroiu, şef de catedră la ASE: 4.432 euro.

Gheorghe Cârstea, decan la Facultatea de Management din cadrul ASE: 4.426 de euro.

Viorel Câmpian, secretar ştiinţific la Universitatea Eftimie Murgu din Reşiţa: 4.350 euro.

Carnem Comăniciu, decan la Facultatea de Ştiinţe Ecomice din cadrul Universităţii Lucian Blaga (Sibiu): 4.188 euro.

Anton Ilica, decan la Facultatea de Ştiinţe ale Educaţiei din cadrul Universităţii Aurel Vlaicu din Arad: 4.181 euro.

Ovidiu Ungureanu, şef de catedră la Facultatea de Drept din cadrul Universităţii Lucian Blaga din Sibiu: 4.143 de euro.

Ladislau Gyermant, decanul Facultăţii de Studii Europene din cadrul Universităţii Babeş-Bolyai: 4.141 euro.

Vlad Ulmanu, rector la Universitatea de Petrol-Gaze din Ploieşti: 4.075 euro.

Nicolae Dardac, prorector la ASE: 4.069 euro.

Marian Preda, decan la Facultatea de Sociologie din cadrul UB: 4.054 euro.

Lazăr Vlăsceanu, şef de catedră la Facultatea de Sociologie din cadrul UB: 4.042 euro.

Constantin Copotoiu, rector la Universitatea de Medicină şi Farmacie din Mureş: 4.034 euro.

Interesant… foarte interesant

Nu mai puţin interesant, cred că este şi un articol din Curentul numit: “Băieţii deştepţi” din universităţi au salarii mai mari decât câştigătorii premiului Nobel unde putem citi:

Cazuri concrete de salarii ilegale

Comunicatul EDU CER prezintă câteva exemple concrete de profesori universitari care încasează lunar salarii impresionante, de sute de milioane de lei.
1) Prof. dr. Cătălin Zamfir, profesor, director, cercetător, academician etc. etc., a încasat în anul 2007 salarii totale de 350.312 RON: adică un salariu mediu lunar de peste 290 milioane de lei (29.192 RON/lună mai precis – aproximativ 7.100 euro/net pe lună).
Sursa din care dr. Zamfir a câştigat acest salariu este bugetul de stat, prin următoarele cumuluri: profesor la Universitatea din Bucureşti, salariu de director la Institutul de Cercetare a Calităţii Vieţii al Academiei Române, profesor la Universitatea din Oradea, profesor la Universitatea din Piteşti, profesor la Institutul Adventist, indemnizaţia de membru al Academiei Române.
2) Prof. dr. Elena Zamfir (soţia celui de mai sus): a încasat în anul 2007 salarii totale de 314.264 RON: adică un salariu mediu lunar de peste 260 milioane de lei (26.188 RON/lună mai precis).
Sursa acestui salariu de peste 4 ori mai mare decât al preşedintelui statului român: Universitatea din Bucureşti, Universitatea de Stat din Oradea, Universitatea „Emanuel“ din Oradea, Universitatea din Piteşti, Universitatea din Constanţa, Universitatea „Petre Andrei“ din Iaşi şi Universitatea Adventistă din Cernica (!).
„Doamna Zamfir cumulează ilegal salarii de la 4 universităţi de stat şi 3 universităţi private. Averea familiei de universitari Zamfir mai numără 4 apartamente, două maşini (Volvo şi VW) şi conturi bancare de sute de mii de euro!“, se mai arată în comunicatul EDU CER.
3) Prof. dr. Florian Popa, profesor, rector UMF-Bucureşti, deputat PSD, academician, director, medic etc.: a încasat în anul 2008 salarii totale de 314.449 RON, adică un salariu mediu lunar de 26.204 RON.
4) Prof. dr. Ecaterina Andronescu, rector, profesor, senator PSD: a încasat de la stat în anul 2008 salarii totale de 183.140 RON, adică un salariu mediu lunar de la stat de 15.260 RON. Doamna Andronescu a încasat acest salariu prin cumul triplu de funcţii şi salarii: profesor universitar, rector şi parlamentar.
5) Prof. dr. Andrei Marga (vicepreşedinte PNL), rectorul UBB-Cluj, un alt mare contestatar a Legii Educaţiei Naţionale, şi-a completat ilegal în declaraţia de avere în anul 2009, în dreptul salariului, „conform fişei fiscale“!
„La fel a procedat şi soţia sa, dna Delia Marga: prin urmare, nu putem reţine decât cele 4 apartamente pe care familia de universitari Marga, ambii cu funcţii de conducere în aceeaşi universitate de stat, le deţin“, se mai arată în comunicatul citat.
6) Prof. dr. Nicolae Robu, rector la Universitatea Politehnică Timişoara şi senator PNL: a încasat de la stat în anul 2007 salarii totale de 191.012 RON, adică un salariu mediu lunar de la stat de 15.917 RON, prin cumul triplu de funcţii: profesor universitar, rector şi parlamentar.

De ce să se fi apropiat de faliment Universitatea București? scratch
Că doar e o structură finanțată de la bugetul de stat (cum este, de exemplu, un minister). Ai auzit vreodată să dea faliment vreun minister?
ilas a scris:7) Prof. dr. Dan Bălteanu şi clanul geografilor multimiliardari: în luna aprilie 2009, toate agenţiile de ştiri din România prezentau o situaţie „spectaculoasă“, profesori de la Facultatea de Geografie a Universităţii din Bucureşti primeau salarii lunare catalogate ca „ocazionale“ de sute de milioane de lei vechi.
Mai precis: prof. dr. Erdeli George - 36.842 RON, prof. dr. Ciulache Sterie - 33.931 RON, prof. dr. Ielenicz Mihai – 28.204 RON, prof. dr. Grecu Floare – 27.839 RON etc., deşi Universitatea din Bucureşti se apropia de faliment.

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 11 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  Anahoret Sam Noi 20, 2010 9:02 pm

baso a scris:
RocketQu33n a scris:Macar Blake nu-l considera cool pe leonazist...

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Shocked
laugh laugh laugh
Îu! Ce-a scris Blake! Embarassed Dovadă că Foula dăunează grav sănătăţii. Twisted Evil
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 11 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  baso Sam Noi 20, 2010 9:34 pm

Anahoret a scris:
baso a scris:
RocketQu33n a scris:Macar Blake nu-l considera cool pe leonazist...

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Shocked
laugh laugh laugh
Îu! Ce-a scris Blake! Embarassed Dovadă că Foula dăunează grav sănătăţii. Twisted Evil

Mai, la nervi oricine mai scapa expresii din astea laugh Mai putin sfintzii si unii preotzi Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 11 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  delta Sam Noi 20, 2010 9:49 pm

Anahoret a scris:Îu! Ce-a scris Blake! Embarassed Dovadă că Foula dăunează grav sănătăţii. Twisted Evil
O fi considerat că-i cool să fie obscen... asta în timp ce-și trage pe blog niște postări voit siropoase & forțat sensibilicoase. Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 11 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  ENKI Sam Noi 20, 2010 9:52 pm

delta a scris:
Anahoret a scris:Îu! Ce-a scris Blake! Embarassed Dovadă că Foula dăunează grav sănătăţii. Twisted Evil
O fi considerat că-i cool să fie obscen... asta în timp ce-și trage pe blog niște postări voit siropoase & forțat sensibilicoase. Laughing
O fi vrut doar sa asorteze ceva posibil sculat la freza aia zburlita?! scratch
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 11 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  baso Sam Noi 20, 2010 9:53 pm

delta a scris:
Anahoret a scris:Îu! Ce-a scris Blake! Embarassed Dovadă că Foula dăunează grav sănătăţii. Twisted Evil
O fi considerat că-i cool să fie obscen... asta în timp ce-și trage pe blog niște postări voit siropoase & forțat sensibilicoase. Laughing
Macar ca Yo, de regula, ii citez pe altii cand am chef de o neta mica Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 11 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  delta Sam Noi 20, 2010 9:56 pm

ENKI a scris:
delta a scris:
Anahoret a scris:Îu! Ce-a scris Blake! Embarassed Dovadă că Foula dăunează grav sănătăţii. Twisted Evil
O fi considerat că-i cool să fie obscen... asta în timp ce-și trage pe blog niște postări voit siropoase & forțat sensibilicoase. Laughing
O fi vrut doar sa asorteze ceva posibil sculat la freza aia zburlita?! scratch
Freza zburlită... a cui?
Că mă gândeam la altceva... laugh ... în timp ce eram atent de fapt la filmul Transformers. Embarassed

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 11 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  ENKI Sam Noi 20, 2010 10:01 pm

delta a scris:
ENKI a scris:
delta a scris:
Anahoret a scris:Îu! Ce-a scris Blake! Embarassed Dovadă că Foula dăunează grav sănătăţii. Twisted Evil
O fi considerat că-i cool să fie obscen... asta în timp ce-și trage pe blog niște postări voit siropoase & forțat sensibilicoase. Laughing
O fi vrut doar sa asorteze ceva posibil sculat la freza aia zburlita?! scratch
Freza zburlită... a cui?
Că mă gândeam la altceva... laugh ... în timp ce eram atent de fapt la filmul Transformers. Embarassed
A lui. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 11 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  baso Sam Noi 20, 2010 10:01 pm

delta a scris:
ENKI a scris:
delta a scris:
Anahoret a scris:Îu! Ce-a scris Blake! Embarassed Dovadă că Foula dăunează grav sănătăţii. Twisted Evil
O fi considerat că-i cool să fie obscen... asta în timp ce-și trage pe blog niște postări voit siropoase & forțat sensibilicoase. Laughing
O fi vrut doar sa asorteze ceva posibil sculat la freza aia zburlita?! scratch
Freza zburlită... a cui?
Că mă gândeam la altceva... laugh ... în timp ce eram atent de fapt la filmul Transformers. Embarassed
Cine stie ? scratch O fi vazut azi , prin magazinul Unirea , vreun pitic cu sindrom tourette si parul valvoi Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 11 Empty aoleu , il cauti pe blog ?

Mesaj  Vasile Sam Noi 20, 2010 10:02 pm

delta a scris:
Anahoret a scris:Îu! Ce-a scris Blake! Embarassed Dovadă că Foula dăunează grav sănătăţii. Twisted Evil
O fi considerat că-i cool să fie obscen... asta în timp ce-și trage pe blog niște postări voit siropoase & forțat sensibilicoase. Laughing

Sa-ti traiasca universu' de trupete Smile .

Vasile
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice

Mesaje : 2246
Data de inscriere : 08/08/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 11 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  delta Sam Noi 20, 2010 10:23 pm

Vasile a scris:aoleu , il cauti pe blog ?
Sa-ti traiasca universu' de trupete Smile .
Am citit o parte dintre postările de acolo când am văzut indicat link-ul pe la secțiunea despre bloguri.
Mă refer la cele scurte (de doar câteva fraze).
Pe alea mai lungi nu prea, deoarece am făcut două încercări în acest sens anul trecut și a durat mai multe zile până am găsit răbdarea să le parcurg până la capăt... scratch

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 11 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  baso Sam Noi 20, 2010 10:30 pm

Se bucura si Vasalie aiurea'n tramvai ca s-a descoperit apa calda si gaura neagra exceptionala ! Laughing
Ce este scris si citit in spatiul virtual accesibil publicului, nu constituie violarea computerului, corespondentei sau mesageriei private ! Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 11 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  ENKI Sam Noi 20, 2010 10:33 pm

baso a scris:Se bucura si Vasalie aiurea'n tramvai ca s-a descoperit apa calda si gaura neagra exceptionala ! Laughing
Ce este scris si citit in spatiul virtual accesibil publicului, nu constituie violarea corespondentei sau mesageriei private ! Laughing
Pe mine m-au acuzat unii ca am lista de IP-uri, atunci cand am pus p-aci informatii detaliate despre anumiti virtuali, care si-au pubilcat, cu manutele lor, date mai mult sau mai putin reale pe diverse site-uri... sad
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 11 Empty presupun ca prespui

Mesaj  Vasile Sam Noi 20, 2010 10:35 pm

baso a scris:Se bucura si Vasalie aiurea'n tramvai ca s-a descoperit apa calda si gaura neagra exceptionala ! Laughing
Ce este scris si citit in spatiul virtual accesibil publicului, nu constituie violarea computerului, corespondentei sau mesageriei private ! Laughing

Am zis eu a i-a cotrobait prin dulapuri ? Am zis doar ca i-a intrat in curte . Ma tem ca aveti un virus : Presupunicus errornensis .

Vasile
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice

Mesaje : 2246
Data de inscriere : 08/08/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 11 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  delta Sam Noi 20, 2010 10:41 pm

Vasile a scris:
baso a scris:Se bucura si Vasalie aiurea'n tramvai ca s-a descoperit apa calda si gaura neagra exceptionala ! Laughing
Ce este scris si citit in spatiul virtual accesibil publicului, nu constituie violarea computerului, corespondentei sau mesageriei private ! Laughing
Am zis eu a i-a cotrobait prin dulapuri ? Am zis doar ca i-a intrat in curte .
De când spațiul public e curtea cuiva? scratch
Orice-i accesibil public nu are cum să fie doar de uz privat (deci nici curtea cuiva).
Tu ca abuzator de pe forumortăciunea tapalabistă... ar fi fost cazul să-ți clarifici asemenea aspecte. Very Happy

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 11 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  baso Sam Noi 20, 2010 10:41 pm

Vasile a scris:
baso a scris:Se bucura si Vasalie aiurea'n tramvai ca s-a descoperit apa calda si gaura neagra exceptionala ! Laughing
Ce este scris si citit in spatiul virtual accesibil publicului, nu constituie violarea computerului, corespondentei sau mesageriei private ! Laughing

Am zis eu a i-a cotrobait prin dulapuri ? Am zis doar ca i-a intrat in curte . Ma tem ca aveti un virus : Presupunicus errornensis .

Iar eu ma tem ca ai un virus si mai agresiv : Hotnewsus bagatumas inseamas peundeus namlocus . Cica se moare din asta! laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 11 Empty subtire ca aţa si lung de nu-i vezi capatu' cu ochii

Mesaj  Vasile Sam Noi 20, 2010 10:51 pm

baso a scris:
Vasile a scris:
baso a scris:Se bucura si Vasalie aiurea'n tramvai ca s-a descoperit apa calda si gaura neagra exceptionala ! Laughing
Ce este scris si citit in spatiul virtual accesibil publicului, nu constituie violarea computerului, corespondentei sau mesageriei private ! Laughing

Am zis eu a i-a cotrobait prin dulapuri ? Am zis doar ca i-a intrat in curte . Ma tem ca aveti un virus : Presupunicus errornensis .

Iar eu ma tem ca ai un virus si mai agresiv : Hotnewsus bagatumas inseamas peundeus namlocus . Cica se moare din asta! laugh

ma tem ca izolati in presupunerile voastre , ati cam uitat ce-i aia o gluma . Nici sa adaptezi ceva primit pe tava nu reusesti Smile .

Vasile
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice

Mesaje : 2246
Data de inscriere : 08/08/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 11 Empty blabla , cifrele vorbeste

Mesaj  Vasile Sam Noi 20, 2010 10:52 pm

delta a scris:
Vasile a scris:
baso a scris:Se bucura si Vasalie aiurea'n tramvai ca s-a descoperit apa calda si gaura neagra exceptionala ! Laughing
Ce este scris si citit in spatiul virtual accesibil publicului, nu constituie violarea computerului, corespondentei sau mesageriei private ! Laughing
Am zis eu a i-a cotrobait prin dulapuri ? Am zis doar ca i-a intrat in curte .
De când spațiul public e curtea cuiva? scratch
Orice-i accesibil public nu are cum să fie doar de uz privat (deci nici curtea cuiva).
Tu ca abuzator de pe forumortăciunea tapalabistă... ar fi fost cazul să-ți clarifici asemenea aspecte. Very Happy

trupete abuzat de sergentu' tractorist Smile

Vasile
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice

Mesaje : 2246
Data de inscriere : 08/08/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 11 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  delta Sam Noi 20, 2010 10:53 pm

baso a scris:Iar eu ma tem ca ai un virus si mai agresiv : Hotnewsus bagatumas inseamas peundeus namlocus . Cica se moare din asta! laugh
Dacă o dă-n bară, spune că a făcut o glumă pe care tot restul mapamondului nu a priceput-o... laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 11 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  baso Sam Noi 20, 2010 11:14 pm

delta a scris:
baso a scris:Iar eu ma tem ca ai un virus si mai agresiv : Hotnewsus bagatumas inseamas peundeus namlocus . Cica se moare din asta! laugh
Dacă o dă-n bară, spune că a făcut o glumă pe care tot restul mapamondului nu a priceput-o... laugh

Yo ma tot mir de el. suspect Daca nu ne suporta si ne considera atat de inferiori nivelului sau intelectual de glumacios rafinat, de ce nu se cara pe Hot News sa se rada impreuna cu mutzii aia de glumele lui ? Laughing Acolo face si rating; aici, nu-l baga nimeni in seama la cat suntem neimportantzi. vesel

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 11 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  delta Joi Noi 25, 2010 7:45 pm

Res a scris:pentru 80 mil/luna as lucra de 4 ori mai mult, adica 16 ore/zi, desi munca mea ar fi fara folos pentru ca n-as mai avea timp sa si gandesc
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

La plaja largă & variată de idei pe care o (pe ea, pe plajă...) abordezi și dezvolți e clar că la 2000 RON / lună gândești continuu în timp ce desfășori o muncă permanent utilă. veselie

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 11 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  res Joi Noi 25, 2010 9:22 pm

delta a scris:
Res a scris:pentru 80 mil/luna as lucra de 4 ori mai mult, adica 16 ore/zi, desi munca mea ar fi fara folos pentru ca n-as mai avea timp sa si gandesc
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

La plaja largă & variată de idei pe care o (pe ea, pe plajă...) abordezi și dezvolți e clar că la 2000 RON / lună gândești continuu în timp ce desfășori o muncă permanent utilă. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
am sustinut intotdeauna ca invatamantul ar trebui sa cultive gandirea, NU sa produca subordonati care sa fie folositori celor care detin puterea si in acest context am spus ca cine munceste foarte mult, n-are timp sa gandeasca Wink
res
res
a-nceput să se descurce
a-nceput să se descurce

Mesaje : 118
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Ardeal

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 11 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  delta Joi Noi 25, 2010 9:28 pm

res a scris:
delta a scris:
Res a scris:pentru 80 mil/luna as lucra de 4 ori mai mult, adica 16 ore/zi, desi munca mea ar fi fara folos pentru ca n-as mai avea timp sa si gandesc
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

La plaja largă & variată de idei pe care o (pe ea, pe plajă...) abordezi și dezvolți e clar că la 2000 RON / lună gândești continuu în timp ce desfășori o muncă permanent utilă. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
am sustinut intotdeauna ca invatamantul ar trebui sa cultive gandirea, NU sa produca subordonati care sa fie folositori celor care detin puterea si in acest context am spus ca cine munceste foarte mult, n-are timp sa gandeasca Wink
La asta mă refeream și yo! bine

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 11 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 20 Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 15 ... 20  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum