Una... Alta...

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Una... Alta...

Mesaj  ENKI la data de Sam Dec 20, 2014 9:33 am

Inkakike asta chiar seamana putin cu mine. Shocked
Sau, ma rog, io seman putin cu el. laugh
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Mesaj  ENKI la data de Dum Dec 28, 2014 4:13 pm

ENKI

Sus In jos

Mesaj  baso la data de Dum Ian 04, 2015 7:55 pm

baso

Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Mesaj  baso la data de Lun Ian 05, 2015 11:09 am

baso

Sus In jos

Mesaj  ENKI la data de Joi Ian 08, 2015 7:19 pm

ENKI

Sus In jos

Mesaj  ENKI la data de Joi Ian 22, 2015 1:17 pm

Aveam impresia ca Dan Bittman a iesit la pensie dupa ce a avut probleme pe la corzile vocale, da' se pare ca inca mai poate canta cate ceva. Shocked

ENKI

Sus In jos

Mesaj  baso la data de Joi Ian 22, 2015 3:11 pm

ENKI a scris:Aveam impresia ca Dan Bittman a iesit la pensie dupa ce a avut probleme pe la corzile vocale, da' se pare ca inca mai poate canta cate ceva. Shocked

Faina piesa bine Singura problema care ar fi de reprosat ,este refrenul care se repeta de prea multe ori . Ok. Refrenul este interesant interpretat , insa mai mult de juma din melodie este doar refren Laughing

baso

Sus In jos

Mesaj  ENKI la data de Joi Ian 22, 2015 3:32 pm

baso a scris:Faina piesa bine Singura problema care ar fi de reprosat ,este refrenul care se repeta de prea multe ori . Ok. Refrenul este interesant interpretat , insa mai mult de juma din melodie este doar refren Laughing
O fi vrut sa demonstreze ca inca mai poate face fata cu succes unor parti mai in forta, in vederea unor noi contracte si concerte pe 2015. laugh
Desi mie mi se pare refrenul ala pus cu copy/paste, din software. laugh
ENKI

Sus In jos

Mesaj  baso la data de Joi Ian 22, 2015 4:46 pm

ENKI a scris:
baso a scris:Faina piesa bine Singura problema care ar fi de reprosat ,este refrenul care se repeta de prea multe ori . Ok. Refrenul este interesant interpretat , insa mai mult de juma din melodie este doar refren Laughing
O fi vrut sa demonstreze ca inca mai poate face fata cu succes unor parti mai in forta, in vederea unor noi contracte si concerte pe 2015. laugh

Sa nu fim rai pirat tongue I love you  
Si eu cred ca Dan Bittman a repetat de mai multe ori in studioul de inregistrari pana i-a reusit refrenul perfect. innocent Ideea este ca nu s-a lasat, pana i-a reusit . Ceea ce poate reprezenta o victorie personala in lupta cu o limitare care i s-a impus la un moment dat, in mod natural si dureros pt. el, psihologic vorbind. Nu vreau sa filozofez, insa imi imaginez cat poate sa fie de greu pt. cineva care pierde aproape brusc ceva cu care era deprins, pt. a-l recastiga .Nu este usor.

Versurile cantecului sunt frumoase iar refrenul este ca si cum i-ar fi fost dedicat .
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Si ingerii au demonii lor
Dane tu ii controlezi
Dane tu ii linistesti

Totusi, in ceea ce canta se aude altfel :

Dar mi tu ii controlezi
Dar mi tu ii linistesti

baso

Sus In jos

Mesaj  baso la data de Joi Ian 22, 2015 5:48 pm

baso

Sus In jos

Mesaj  baso la data de Joi Ian 22, 2015 5:59 pm

baso

Sus In jos

Mesaj  baso la data de Joi Ian 22, 2015 5:59 pm

baso

Sus In jos

Mesaj  ENKI la data de Joi Ian 22, 2015 6:33 pm

baso a scris:
ENKI a scris:

Sa nu fim rai pirat tongue I love you
N-am vrut sa fiu rau, doar mi-am amintit ca am avut doi colegi de clasa in liceu care il divinizau pe Bittman, desi aveau voci mult mai bune decat el. vesel
Ambii au fost solistii unor trupe de rock efemere, care repetau si concertau prin subsolurile Casei de Cultura a Sindicatelor, in fata catorva prieteni, printre care am avut privilegiul sa ma numar. Sigur, ei n-au avut niciodata sansa sa atinga sferele in care se invarteau Holograf si Iris, cele doua trupe care dominau rockul anilor '80, asa ca eu, ca prieten al lor, am ramas cu un dinte impotriva celor doi corifei ai adolescentei noatre, Bittman si Minculescu.  laugh
In urma cu vreo 3 saptamani inca mai exista un clip pe Youtube in care cei doi fosti colegi ai mei (Odin Ciocea si Stefan Carstea) faceau un duet senzational pe scena Operei din Bucuresti. Acum nu mai e... Am gasit totusi un afis al unui concert din 2013 si un clip cu trupa Raodin, in care solist este, fireste, Odin.

ENKI

Sus In jos

Mesaj  baso la data de Vin Ian 23, 2015 7:01 am

Niciodata n-am fost o mare fana a trupei Holograf, insa au cateva melodii dragute. S-a intamplat ca intr-o vara , printr-un concurs de imprejurari ,sa stau cu ei la masa. Pe vremea aceea cantau la Hotel Forum (cred ca asa se numea hotelul din Costinesti) Contrar asteptarilor, Bittman s-a dovedit a fi un om normal, fara fite de vedeta, fiind amabil, politicos si amuzant. Roiau multe admiratoare pe langa ei, dornice sa fie bagate in seama, insa eu aveam loc la masa aia si n-am avut chef sa-l cedez. raset La un moment dat au aparut manechinele lui Zina Dumitrescu si au inceput sa se agite , facandu-si loc cu de-a sila pe ringul de dans. M-au iritat la culme , mai apoi, cand girafele nesimtite s-au asezat cu tupeu la masa noastra. M-am luat in clont cu aia care s-a asezat pe scaunul meu iar cand celelalte pirchitze lungane au sarit cu gura, le-am spus ca puteau sa-si faca rezervare din timp ca sa stea cu Holograf la masa, daca se considera "doamne", astfel incat sa-si caute rapid alta masa...ce pielea calului Laughing Nu mai tin minte cat si cum m-am tiganit cu ele pana s-au carat; intre timp, si o alta prietena de-a mea s-a luat cu ele in gura. Astia, din Holograf, n-au comentat nimic cat timp a durat disputa feminina, chiar daca le cunoasteau bine pe parasutele VIP; priveau ca la spectacol si abia dupa ce s-au carat alea s-au distrat copios cum le-am zburatacit pe girafe de la masa. Laughing
In mod sigur ca barbatii s-or fi simtit intimidati ca ditamai frumusetile le-au ocupat scaunele, cu tupeu. Insa eu si cu amica mea n-am avut nicio problema sa ne certam cu ele, mai ales ca erau obraznice(si cam pilite). Laughing

baso

Sus In jos

Mesaj  baso la data de Vin Ian 23, 2015 11:24 am

In tot cazul,a fost o intamplare tare trasnita sa stau la masa cu cei din Holograf, absolut din intamplare, ca sa ma cert apoi cu niste manechine bete si nesimtite care ne-au uzurpat rapid scaunele de la masa celor care nu prezentam deloc interes pt. ele raset Cam asta a fost ciocnirea mea cu sferele inalte in care se invarteau Holograf raset

baso

Sus In jos

Mesaj  ENKI la data de Mier Ian 28, 2015 10:59 am

bine

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI

Sus In jos

Mesaj  baso la data de Dum Feb 01, 2015 10:51 am

Frumusica foc, intr-un registru natural si modern,fara manelisme & curvete de manelisti, fata piticului Minune Laughing Chiar daca melodia este comerciala, fatuca are potential sa o intreaca pe VIPa Inna Laughing De apreciat si taticul piticul(si la propriu si la figurat)ca nu a obligat-o sa-i preia mostenirea de "rege al manelelor"  raset

baso

Sus In jos

Mesaj  baso la data de Vin Mar 20, 2015 7:44 pm

Realitatea este ca daca ai in ADN si gene sarbesti, pe langa alea unguresti + ceva "majoritar" romanesti,  e de belea Laughing Bunicu', un tip dur, cu mustata de Hitler si mare dresor de matze, care a murit la 94 de ani doar pt. ca s-a catarat in varf de copac  si a cazut din el (asta pt.ca nu asculta de nimeni si facea numai ce voia el) mi-a fost un exemplu viu in acest sens raset Drac gol bunicu'; stia injura si ocari pe 3 limbi, ceea ce era o mare stiinta pt. un taran, cea mai materna limba fiindu-i aia sarbeasca; ca-l pricepeau cei mai putini din sat cand se slobozea in public la gura, fara chef maxim de razboiala cu intelegatorii  raset Desi nu pricepeam ce spunea pe sarbeste, ma impresiona sinceritatea lui si lipsa de reactie a celorlalti laugh Cu romanii si cu ungurii se certa frecvent, pe romaneasca sau pe maghiara; cu sarbii, niciodata. Probabil ca pe aia, de pricepeau sarbeasca, fiind mai putini, ii distrau comentariile bunicului si il lasau in voia lui , sa se racoreasca  laugh Cel putin, asa imi place sa-mi imaginez lipsa lor de reactie , fara sa fi inteles vreodata ce le spunea pe sarbeste, ca nici n-a vrut vreodata sa-mi traduca sau sa ma invete , nici sarbeasca si  nici maghiara. Ca razbunare copilareasca, atunci cand am invatat engleza, ii bagam si yo texte ca sa nu priceapa  ce spun raset Insa cel mai tare dialog a fost atunci cand i-am povestit ce am aflat din emisiunea lui Carl Sagan despre Univers  laugh  A reusit sa se tina tare la provocare, zambind constant, pe sub mustata hitlerista, de maniera in care l-am abordat cu superioritate  stiintifica, autoritara laugh Aveam cas la gura , insa mi-am gasit personajul potrivit pe care sa-l impresionez cu ce am aflat din documentarul prezentat la TV. Desi credea in Dumnezeu, nu suporta preotii.  raset

Eu chiar cred ca bunicu' avea o slabiciune speciala fata de mine, desi nu si-a exprima-o dechis vreodata. Mi-am dat seama de asta cand mama mea, adica fiica lui, a refuzat multi ani la rand sa-l mai viziteze dupa ce el a decis sa se recasatoreasca, pe  la vreo 70 de ani , bunica mea (adica mama mamei- o bunica plina de sufletul lui Dumnezeu , o minune de bunica) murind cand eu nici n-aveam 5 ani impliniti. Doar eu am continuat sa-l vizitez constant pe bunicu', chiar dupa noua lui insuratoare, mergand singura cu trenul la el cand ma apuca dorul de casa bunicilor si de liberatea pe care o aveam acolo, ceea se intampla frecvent. Chiar tin minte perfect cand s-a infuriat tare rau maica-mea pe mine si mi-a zis sa plec unde vad cu ochii.  Laughing Fara sa comentez nimic si fara sa plang , mi-am adunat hainele importante  intr-o  plasa , mi-am golit pusculita si abia cand am iesit din casa, maica-mea m-a intrebat, cu lacrimi in ochi : unde vrei sa pleci ? I-am raspuns simplu : Nu e treaba ta. Poate plec in lume sau  merg la bunicu', pt. ca stiu ca n-ai curajul sa vii acolo, dupa mine. Eu stiu sa merg la el chiar si singura, fara insotitori" Doar faptul ca a inceput sa planga, neajutorata, m-a facut atunci sa nu plec, eu fiind foarte hotarata sa execut ordinul ei, fara sa ma mai intorc vreodata la ea. Laughing   Nu cred ca aveam nici 11 ani cand s-a intamplat asta. Abia dupa acest episod, mama mea l-a iertat pe bunicu' si a inceput sa-l viziteze, toleranta  cu apucaturile lui de mos posesor de mustata hitlerista. Laughing Ceva mai tarziu am aflat cat de absurd si de autoritar  s-a comportat cu ea in tineretea ei. Pe bune ca nu prea am priceput de ce cu mine, bunicu' a fost relativ normal si ingaduitor, comparativ cu propria lui fiica.

baso

Sus In jos

Mesaj  delta la data de Joi Apr 09, 2015 2:15 pm

să n-am idei dacă pricep ce vrea să spună ăsta...

și totuși te uiți la roșcata mea? Ieși afară, javră ordinară!  Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Data de inscriere : 03/02/2010

http://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mesaj  baso la data de Joi Apr 09, 2015 3:34 pm

delta a scris:să n-am idei dacă pricep ce vrea să spună ăsta...

Pai ceva de genu' : "sa nu ma puna Dracu' gol sa fac un blacklist cu toti userii care ar trebui bannati pe bune, ca ramanem doar 4,maxim 5(cu ingaduinta degetului meu cel mic de la mana dreapta) si nu ne-am mai putea distra pe seama maimutelor acrobate care ne tot incearca nervii si toleranta vesel

baso

Sus In jos

Mesaj  ENKI la data de Mar Apr 28, 2015 9:15 pm

ENKI

Sus In jos

Mesaj  ENKI la data de Sam Mai 02, 2015 9:59 am

ENKI

Sus In jos

Mesaj  RocketQueen la data de Dum Iun 14, 2015 4:40 pm

Cum de a ajuns Cat Music sa reprezinte artisti din Caibe? confused

RocketQueen
crede că are ceva de spus

Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

Mesaj  baso la data de Joi Iul 02, 2015 12:26 pm

In timp ce visam azi-noapte, "auzeam" in minte, coloana sonora pt vis, refrenul dintr-o melodie Laughing Spre deosebire de alte dati, de data aceasta am reusit sa-mi reamintesc ce-mi canta subconstientul si sa identific rapid melodia raset

baso

Sus In jos

Mesaj  baso la data de Sam Iul 04, 2015 2:21 pm

Daca as fi fost barbat sau lezby, singura pe care mi-as fi dorit-o de "nevasta" ar fi fost Shania Twain laugh Pt. ca nu sunt nici unul nici alta, cred ca  am fi putut fi prietene si sa ne distram bine impreuna  raset

baso

Sus In jos

Mesaj  baso la data de Dum Aug 30, 2015 12:13 pm

baso

Sus In jos

Mesaj  RocketQueen la data de Sam Oct 03, 2015 10:12 pm

RocketQueen

Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

Mesaj  ENKI la data de Mier Noi 04, 2015 6:26 pm

Una dintre melodiile cu care sunt amorsati protestatarii in seara asta. Recunosc, o am si eu intr-una dintre listele de Youtube. laugh

ENKI

Sus In jos

Mesaj  ENKI la data de Sam Noi 07, 2015 8:34 pm

Cam repede se misca undergroundul rap. Shocked

ENKI

Sus In jos

Mesaj  baso la data de Dum Noi 08, 2015 2:09 pm

Evident ca trebuie si apa pentru a stinge un incendiu.

baso

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum: