SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

diverse

+9
Vasile
aurora
RocketQu33n
Dracu' gol
Armand
lolo
Anahoret
delta
ENKI
13 participanți

Pagina 1 din 34 1, 2, 3 ... 17 ... 34  Urmatorul

In jos

diverse Empty diverse

Mesaj  Vizitato Vin Apr 30, 2010 9:41 am

Eu cred ca isteriada referitoare la noul demers de omorare a cainilor vagabonzi, sub justificarea agresivitatii cainilor liberi si fara stapan, a fost declansata de acest articol din luna martie Laughing

"Nu am reuşit să-l antrenăm să aibă un comportament agresiv pentru a însoţi patrulele de poliţie, astfel că va fi vândut. Este mult prea blând. Nu a reuşit nici să se adapteze aici", a declarat agent Viorel Zamfir.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

diverse Empty Re: diverse

Mesaj  ENKI Sam Mai 08, 2010 12:18 am

O descoperire care explica multe! Chiar si existenta PDL-ului, as adauga io! laugh
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

diverse Empty Re: diverse

Mesaj  delta Sam Mai 08, 2010 8:34 am

baso a scris:Eu cred ca isteriada referitoare la noul demers de omorare a cainilor vagabonzi, sub justificarea agresivitatii cainilor liberi si fara stapan, a fost declansata de acest articol din luna martie Laughing

"Nu am reuşit să-l antrenăm să aibă un comportament agresiv pentru a însoţi patrulele de poliţie, astfel că va fi vândut. Este mult prea blând. Nu a reuşit nici să se adapteze aici", a declarat agent Viorel Zamfir.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Pe mine m-au distrat idioţii şi dobitoacele de pe realitatea, care au impresia că ONG-urile ar avea obligaţia să rezolve probleme ale căror soluţionare este atribuţia autorităţilor.

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

diverse Empty Re: diverse

Mesaj  delta Sam Mai 08, 2010 8:36 am

ENKI a scris:O descoperire care explica multe! Chiar si existenta PDL-ului, as adauga io! laugh
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Iar te legi de miticania cu râs şobolaniu şi trupa menopauzistei? laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

diverse Empty Re: diverse

Mesaj  Vizitato Sam Mai 08, 2010 10:36 am

Se spune despre Neanderthaleri c'ar fi fost mai destepti decat Homo Sapiens, deci e exclus ca PDL'istii sa aiba vreo legatura cu ei. Very Happy

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

diverse Empty Re: diverse

Mesaj  delta Sam Mai 08, 2010 10:42 am

RocketQu33n a scris:Se spune despre Neanderthaleri c'ar fi fost mai destepti decat Homo Sapiens
Înseamnă că asta o fi motivul extincţiei lor...

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

diverse Empty Re: diverse

Mesaj  Vizitato Sam Mai 08, 2010 10:57 am

delta a scris:
RocketQu33n a scris:Se spune despre Neanderthaleri c'ar fi fost mai destepti decat Homo Sapiens
Înseamnă că asta o fi motivul extincţiei lor...

Si grecii au fost mai culti decat romanii...asta nu i'a ajutat sa castige razboaie, insa. Wink

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

diverse Empty Re: diverse

Mesaj  ENKI Sam Mai 08, 2010 8:25 pm

Na, ca n-am zis bine si prea convins de "bombardeamentul spiritual", dincolo, pe bloguri, ca aparu o mareata stire. Sa fie oare diversiune? agitat

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

diverse Empty Re: diverse

Mesaj  Vizitato Sam Mai 08, 2010 9:32 pm

ENKI a scris:Na, ca n-am zis bine si prea convins de "bombardeamentul spiritual", dincolo, pe bloguri, ca aparu o mareata stire. Sa fie oare diversiune? agitat

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Nu pot sa pricep cum naiba sunt asa de fascinati yoghinii de guru Bivolaru ? scratch
Intotdeauna, sectele astea au o componenta toxica de spalare a creierului si de inoculare a unui misticism dubios .
Daca povestea cu flacaruia violet are un sambure de adevar, inseamna ca MISA ar putea avea legatura inclusiv cu Cotroceniul confused Daca MISA ii uraste pe masoni (despre Nastase se zice ca ar fi mason ; banuiesc ca si multzi liberali sunt masoni) s-ar putea ghici pe cine sustine MISA ...politic . In tot cazul, pe multzi dintre latraii pedelashi de pe forumul RTV ii pot vedea , la fel de bine, si ca sectanti MISA...dupa maniera lor aproape teleghidata in manipulare.

Cum sa-i ceri lui Dumnezeu "resorbţia în Nemanisfestare a susţinerii şi investiturii spirituale", "retragerea investiturii oculte, anularea autorităţii şi anihilarea charismei" foştilor cursanţi şi instructori. ? Shocked Imi suna tare demonic si ma duce cu gandul la fascism

FASCÍSM s.n. Ideologie apărută în Europa după primul război mondial, care a stat la baza unor partide de extremă dreaptă, caracterizându-se prin naționalism extremist, misticism, violență, demagogie socială etc.; regim politic instaurat pe baza acestui curent.

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

diverse Empty Re: diverse

Mesaj  delta Dum Mai 09, 2010 12:01 pm

RocketQu33n a scris:Si grecii au fost mai culti decat romanii...asta nu i'a ajutat sa castige razboaie, insa. Wink
O fi fost şi mai homosexuali decât romanii... 'laugh'

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

diverse Empty Re: diverse

Mesaj  delta Dum Mai 09, 2010 12:04 pm

ENKI a scris:Na, ca n-am zis bine si prea convins de "bombardeamentul spiritual", dincolo, pe bloguri, ca aparu o mareata stire. Sa fie oare diversiune? agitat

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Ce fel de "magie neagră"?
Poate doar nu i-a venit ciclul după o "şedinţă" MISA la care şi-a tras-o scurt, aşa că acum ţipă-n gura mare că-i magie neagră... omiţănd să spună că se referă la faptul că a rămas gravidă la o "dezbatere"... desigur spirituală. laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

diverse Empty Re: diverse

Mesaj  Vizitato Dum Mai 09, 2010 12:17 pm

delta a scris:
ENKI a scris:Na, ca n-am zis bine si prea convins de "bombardeamentul spiritual", dincolo, pe bloguri, ca aparu o mareata stire. Sa fie oare diversiune? agitat

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Ce fel de "magie neagră"?
Poate doar nu i-a venit ciclul după o "şedinţă" MISA la care şi-a tras-o scurt, aşa că acum ţipă-n gura mare că-i magie neagră... omiţănd să spună că se referă la faptul că a rămas gravidă la o "dezbatere"... desigur spirituală. laugh
Delta, eu nu prea as rade cu lacrimi de dezvaluirile astea , bruste ...indiferent ca misanta a ramas sau nu gravida Laughing Orice IDIOTIZAT (indiferent care ar fi nivelul sau intelectual/de instruire ) poate accepta spalarea de creier pana in momentul in care i se reactiveaza instinctul de conservare laugh Stiu, este greu sa-ti imaginezi cum ar fi sa te bagi voluntar intr-o mashina de spalat ...creiere Laughing dar exista o vorba : prost potzi sa fii ...dar sa-ti revii laugh In fond, fiecare merita o shansa...maxim doua Laughing

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

diverse Empty Re: diverse

Mesaj  ENKI Mier Mai 12, 2010 10:53 pm

A fost identificicata o terorista feroce, antrenata in Rusia, care va incerca sa-l asasineze pe Matol, asa cum avertiza, inca de anul trecut, o forumista RTV!!! laugh

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

diverse Empty Re: diverse

Mesaj  ENKI Mier Mai 19, 2010 8:19 am

Ciudat mod a ales MEDIAFAX pentru a prezenta semnificatiile istorice ale datei de 19 mai: sa treci de la moartea unei sotii de presedinte (in 1994), prin asasinarea sotului (in 1963, dar nu pe 19 mai), pentru a ajunge la casatoria ulterioara cu un armator grec (in 1968, dar, din nou, nu pe 19 mai).

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Nu mai zic ca mie mi se pare ca tanti din imagine seamana suspect de mult cu Doamna Maria Basescu, sotie de marinar, nu de armator. laugh


Ultima editare efectuata de catre ENKI in Dum Mai 23, 2010 10:56 pm, editata de 2 ori (Motiv : corectura link)
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

diverse Empty Re: diverse

Mesaj  ENKI Dum Mai 23, 2010 10:54 pm

Ion Alexandru a scris:Ministerul Apărării Naţionale a primit plocon din partea Guvernului României o suprafaţă de 31,6525 hectare de teren în incinta Rezervaţiei Biosfera Deltei Dunării, printr-o ordonanţă de urgenţă emisă de Cabinetul Emil Boc la data de 7 aprilie 2010. Terenul în cauză, care face parte din proprietatea publică a statului, a fost administrat, până de curând, de către Ministerul Mediului şi Pădurilor. Potrivit textului OUG nr. 31/2010, MApN a intrat în posesia acestui teren pentru amenajarea facilităţilor permanente privind funcţionarea echipamentelor tehnice ale radarului OTSWR, activitate necesară implementării sistemului SCOMAR, “impusă de nevoia de cunoaştere a situaţiei navale în Marea Neagră şi a înştiinţării timpurii a structurilor militare din sistemul naţional de apărare de diferitele pericole”.
Ministerul Apărării Naţionale, prin Statul Major al Forţelor navale a achiziţionat în luna februarie, precizează surse guvernamentale, echipamentele tehnice ale radarului OTHSWR în urma unui acord interguvernamental, cu finanţare de la bugetul de stat şi din fonduri nerambursabile. Potrivit Guvernului, aceste echipamente necesită condiţii speciale de depozitare din punct de vedere al umidităţii şi temperaturii, pentru care sunt percepute anumite taxe din partea producătorului, iar terenul din Rezervaţia Biosfera Deltei Dunării este singurul amplasament adecvat identificat de către producător.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

diverse Empty Re: diverse

Mesaj  delta Lun Mai 24, 2010 7:40 am

ENKI a scris:
Ion Alexandru a scris:Ministerul Apărării Naţionale a primit plocon din partea Guvernului României o suprafaţă de 31,6525 hectare de teren în incinta Rezervaţiei Biosfera Deltei Dunării, printr-o ordonanţă de urgenţă emisă de Cabinetul Emil Boc la data de 7 aprilie 2010. Terenul în cauză, care face parte din proprietatea publică a statului, a fost administrat, până de curând, de către Ministerul Mediului şi Pădurilor. Potrivit textului OUG nr. 31/2010, MApN a intrat în posesia acestui teren pentru amenajarea facilităţilor permanente privind funcţionarea echipamentelor tehnice ale radarului OTSWR, activitate necesară implementării sistemului SCOMAR, “impusă de nevoia de cunoaştere a situaţiei navale în Marea Neagră şi a înştiinţării timpurii a structurilor militare din sistemul naţional de apărare de diferitele pericole”.
Ministerul Apărării Naţionale, prin Statul Major al Forţelor navale a achiziţionat în luna februarie, precizează surse guvernamentale, echipamentele tehnice ale radarului OTHSWR în urma unui acord interguvernamental, cu finanţare de la bugetul de stat şi din fonduri nerambursabile. Potrivit Guvernului, aceste echipamente necesită condiţii speciale de depozitare din punct de vedere al umidităţii şi temperaturii, pentru care sunt percepute anumite taxe din partea producătorului, iar terenul din Rezervaţia Biosfera Deltei Dunării este singurul amplasament adecvat identificat de către producător.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
mda, vineri ne-au trimis schiţa şi coordonatele stereo ale locului respectiv, aşa că le-am pus în GIS ca să avem habar unde să ne ducem pentru realizarea observaţiilor despre floră şi faunăr, respectiv de realizare a fotografiilor despre starea actuală a perimetrului.
Cam stresaţi militarii ăştia...
Au venit doi ofiţeri superiori şi arătau destul de agasaţi de faptul că trebuie să fie făcut studiu de impact asupra mediului pentru instalaţia aia... scratch
Cică le trebuie urgent, dacă se poate pe loc. laugh
Las' că le bag un termen de raportare pe la mijlocul lui iulie, dacă au impresia că lucrăm la ordin... laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

diverse Empty Re: diverse

Mesaj  ENKI Mar Mai 25, 2010 6:34 am

Din ciclul Ion Alexandru se intoarce laugh
Ion Alexandru a scris:Sub pretextul implementării proiectelor necesare aderării României la Spaţiul Schengen, Guvernul Boc, printr-o manevră artizană a fostului şi actualului ministru al Apărării, a trecut terenuri aflate în Rezervaţia Biosfera Deltei Dunării în administrarea Armatei.

În spatele acestei afaceri ar sta interesele unei firme cipriote şi ar viza, pe termen lung, un tun imobiliar de proporţii la malul Mării Negre.

Suprafeţele de teren, iniţial 600 de hectare, la care se adaugă alte 31,6 hectare scoase din administrarea Ministerului Mediului şi date în administrarea instituţiei conduse de Gabriel Oprea, încercuiesc practic partea terestră a Plajei Corbului, zonă protejată a Deltei Dunării. Aici, Armata vrea să amplaseze sistemele radar OTSWR, afiliate programului SCOMAR, criteriu necesar aderării la Schengen 2011.

Ordonanţa de Urgenţă a Guvernului nr. 31/2010 reprezintă, astfel, vârful de aisberg al unei afaceri de proporţii pusă la cale încă din vara anului trecut de către ministrul apărării de la acea vreme, Mihai Stănişoară, proiect preluat şi susţinut în forţă de actualul ministru de resort, Gabriel Oprea. În spatele acestei afaceri ar sta un off-shore, Black Sea Entertaiment Ltd cu sediul în Cipru, iar firma nu ar fi altceva decât paravanul unor viitori dezvoltatori imobiliari în Delta Dunării. Prin acest act normativ al Executivului, MApN a primit plocon o suprafaţă de 31,6525 hectare de teren în incinta Rezervaţiei Biosfera Delta Dunării, teren care face parte din proprietatea publică a statului şi care a fost administrat, până de curând, de către Ministerul Mediului şi Pădurilor.

Cheltuială de la buget

Potrivit textului OUG nr. 31/2010, MApN a intrat în posesia acestui teren pentru amenajarea facilităţilor permanente privind funcţionarea echipamentelor tehnice ale radarului OTSWR, activitate necesară implementării sistemului SCOMAR, “impusă de nevoia de cunoaştere a situaţiei navale în Marea Neagră şi a înştiinţării timpurii a structurilor militare din sistemul naţional de apărare de diferitele pericole”. Ministerul Apărării Naţionale, prin Statul Major al Forţelor navale a achiziţionat, anul trecut, precizează surse guvernamentale, echipamentele tehnice ale radarului OTHSWR în urma unui acord interguvernamental, cu finanţare de la bugetul de stat şi din fonduri nerambursabile.

Potrivit Guvernului, aceste echipamente necesită condiţii speciale de depozitare din punct de vedere al umidităţii şi temperaturii, pentru care sunt percepute anumite taxe din partea producătorului, iar terenul din Rezervaţia Biosfera Deltei Dunării este singurul amplasament adecvat identificat de către producător.

Termenul-limită prevăzut în contract pentru livrarea echipamentelor a fost februarie 2010.

Complexul de Observare, Supraveghere şi Control al Traficului la Marea Neagră (SCOMAR) reprezintă un sistem operativ de supraveghere bazat pe tehnologie de ultimă generaţie care permite detectarea, urmărirea, recunoaşterea şi identificarea navelor ce desfăşoară activităţi ilegale de trafic la Marea Neagră. Sistemul staţii radar interconectate şi centralizate într-un punct de comandă din Constanţa, aflat în subordinea Statului Major al Forţelor Navale.

Sfori trase de un off-shore din Cipru

Incredibila afacere în care este implicată armata reprezintă un conflict mai vechi pe care MApN îl are cu primăria localităţii Corbu, ale cărei terenuri au fost îngrădite abuziv, anul trecut, de către Cazarma 3501 Capu Midia, din subordinea UM 02542 Focşani. În luna septembrie a anului trecut, peste 600 de hectare fac parte din strategia “siguranţei naţionale” au fost trecute prin ordin al ministrului Apărării în administrarea Armatei. Această zonă urma, oficial, să fie utilizată ca obiectiv de siguranţă al Rachetelor Midia, urmarea fiind aceea că proprietarii terenurilor adiacente nemaiputând avea acces la proprietăţile lor, inclusiv acesul către plajă fiind opturat până la graniţa cu comuna Săcele, judeţul Constanţa. Site-ul [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] susţine că în spate se află planul unui tun imobiliar pus la cale de fostul ministru al Apărării Naţionale, Mihai Stănişoară şi de actualul şef al Armatei, Gabriel Oprea, prin intermediul off-shore-ului din Cipru. După ce s-a realizat securizarea terenului, ar urma expropierea în beneficiu public şi anularea titlurilor de proprietate asupra terenurilor
printr-o Hotărâre de Guvern, care va defini perimetrul de siguranţă drept obiectiv strategic, iar proprietarii vor primi despăgubiri modice.

Aceeaşi sursă mai susţine că o altă etapă a planului vizează dezafectarea Poligonului de Rachete Midia şi că terenul va trece în proprietatea Black Sea Entertainment Ltd.

Armata construieşte deja drumuri

Varianta este destul de verosimilă, având în vedere că Armata a contractat deja lucrări care, într-un viitor în care terenul în cauză va deservi drept zonă rezidenţială, vor scuti noul proprietar de cheltuieli privind apa, canalul şi electricitatea. Ministerul Apărării a organizat, în 2008, o licitaţie pentru lucrări de infrastructură necesare montării unei instalaţii radar în cazarma 1852 Capu Midia, contractul în valoare de 300.000 de euro, fără TVA, fiind atribuit firmei Dual Man SRL Bucureşti. Aceste lucrări înseamnă construcţia de reţele electrice, un generator de energie electrică, drumuri şi platforme betonate, construcţia unuiu suport şi împrejmuirea turnului pe care va fi montat radarul, dar şi ridicarea unor construcţii care vor deservi drept magazii de depozitare ale echipamentelor radarului.
Se pare că lucrurile nu se opresc aici. Asta, deoarece, la data de 6 noiembrie 2009, Ministerul Apărării Naţionale a atribuit, prin Unitatea Militară 02542 Focşani, un contract în valoare de 700.000 de lei fără TVA firmei
RO/MAT Construct SRL din Constanţa, pentru amenajarea de facilităţi permanente pentru funcţionarea echipamentelor tehnice ale radarului “OTHSWR” în cazarma 3501 Capu Midia.
Contractul constă în lucrări de construcţii, lucrări pentru conducte de alimentare cu apă, lucrări de construcţii canalizare ape reziduale, lucrări de instalaţii electrice şi servicii de proiectare tehnică pentru lucrări publice.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

diverse Empty Re: diverse

Mesaj  Anahoret Joi Mai 27, 2010 5:10 am

De fapt este ca în bancul în care Maria mulgea o vacă iar în apă se vedea invers. Laughing

Acolo este un poligon de tragere cu rachete sol-aer (celebrul Capu Midia) care funcţionează de prin anii '50 cu acte-n regulă, deci nu de ieri de azi. Mafioţii vor însă să pună mâna pe plaja de la Corbu pentru că în Mamaia şi Năvodari nu mai au loc unii de alţii. Dovadă că, până acum doi-trei ani, nici naiba nu se interesa de plaja aia.
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

diverse Empty Re: diverse

Mesaj  delta Joi Mai 27, 2010 6:14 am

Anahoret a scris:De fapt este ca în bancul în care Maria mulgea o vacă iar în apă se vedea invers. Laughing

Acolo este un poligon de tragere cu rachete sol-aer (celebrul Capu Midia) care funcţionează de prin anii '50 cu acte-n regulă, deci nu de ieri de azi. Mafioţii vor însă să pună mâna pe plaja de la Corbu pentru că în Mamaia şi Năvodari nu mai au loc unii de alţii. Dovadă că, până acum doi-trei ani, nici naiba nu se interesa de plaja aia.
Ştiu plaja aia de la Corbu... mă rog, "Capul Midia"... (unde cei de la unitatea militară au înconjurat cu sârmă ghimpată porţiunea care era a lor, ca să nu aibă discuţii cu proaspăt-apăruţii "investitori"), numai că iniţial era vorba de alea 31 hectare care sunt la Sulina, chiar în vecinătatea locului unde insista Nuţi să-şi bage picioarele în mare pentru a promova realizarea unei staţiuni turistice (practic un şir de vile întinse de-a lungul malului, după betonarea dunelor de nisip... Laughing ), însă acum văd că jurnalistul virează spre mult mai "vânduta" plajă de la Corbu... Laughing
(cam scumpişor mi s-a părut preţul camerelor de la motelaşul înfipt la baza falezei, mai ales că nici nu ai ceva extrem de spectaculos de văzut...)

Apropo, yo n-am mai pomenit solicitare de studiu de impact în care să ne precizeze expres că vor să fie realizate poze şi înainte şi după realizarea investiţiei.
Mă rog, noi oricum facem fotografii pe teren, însă mă gândeam că militarii se vor cam zbârci dacă apărem pe acolo cu camere de luat vederi, mai ales că au pe toate gardurile agăţat semnul ăla cu aparatul peste care este trasă - pe diagonală - o bandă roşie... scratch

Yo n-am avut niciodată probleme din cauza aparatului foto, dar ştiu că ăia de la unitatea "Codru", din pădurea Babadag, mai confiscau negative şi în urmă cu 7 - 8 ani.
Între timp au devenit aşa de răspândite aparatele digitale încât nu merită efortul (deoarece oricum poţi trimite inclusiv pe net în câteva secunde pozele de pe aparat), aşa că până apucă soldatul să ajungă la tine, deja imaginile sunt difuzate de OTV... laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

diverse Empty Re: diverse

Mesaj  ENKI Sam Mai 29, 2010 9:20 am

Stire de stire:

Razvan Ciubotaru a scris:Directorul CIA a vizitat Moscova înainte de a veni la Bucureşti

Directorul CIA, Leon Panetta, a fost la Moscova înainte de a efectua vizita de miercuri în România, scrie publicaţia bulgară "Standart". Ulterior, Panetta a mers la Sofia. Vizita în Bulgaria a fost învăluită în aceeaşi ceaţă ca şi cea de la Bucureşti. "Nu a fost publicată nici o informaţie oficială nici de presa rusă, nici de la Kremlin şi astfel nu se ştie scopul vizitei de la Moscova", scrie ziarul din Bulgaria. Ca şi în cazul României, vizita în ţara vecină nu a fost anunţată.

În aceeaşi zi în care directorul CIA vizita Bulgaria, subsecretarul de Stat Ellen Tauscher declara pentru presa rusă că SUA nu au cerut Bulgariei să găzduiască elemente ale scutului american antirachetă. Scutul şi prezenţa unor baze militare SUA pe teritoriul României şi Bulgariei sunt, la prima vedere, ceea ce leagă România, Rusia şi Bulgaria (destinaţiile lui Panetta).

La Bucureşti, CSAT a hotărât să găzduiască rachetele americane SM-3, parte componentă a sistemului antirachetă, în Bulgaria au existat discuţii neoficiale în acest sens, iar Moscova a protestat de fiecare dată faţă de amplasarea de infrastructura tehnico-militară americană în flancul estic al NATO.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

diverse Empty Re: diverse

Mesaj  delta Dum Mai 30, 2010 12:10 pm

ENKI a scris:Stire de stire:
Razvan Ciubotaru a scris:...
La Bucureşti, CSAT a hotărât să găzduiască rachetele americane SM-3, parte componentă a sistemului antirachetă
De fapt, nouă de rachetele cui ne este frică? scratch
De a ruşilor care stau la taclale cu americanii ori de câte ori au ocazia?
Sau de a celor din ţări care oricum nu au rachete? laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

diverse Empty Re: diverse

Mesaj  Anahoret Dum Mai 30, 2010 2:21 pm

Nouă n-ar trebui să ne fie frică de nicio rachetă. În schimb americanilor le este frică inclusiv de rachetele pe care (cu ajutor rusesc) le va produce, mai devreme sau mai târziu, ţări precum Iranul. În cazul ăsta sunt direct interesaţi ca sistemele de detecţie şi de contracarare fizică să fie cât mai aproape de ţara-sursă (ca să zic aşa) şi cât mai departe de teritoriul lor.

De ce cât mai departe de teritoriul lor? Simplu. Înainte de a porni un atac masiv cu rachete, cauţi să distrugi, mai întâi, sistemele radar şi sistemele antirachetă... care se află în România şi nu în SUA. Deci pagubele materiale şi pierderile umane în urma exploziilor vor fi la noi, nu la ei. Chiar dacă se va porni un atac simultan, în timp ce noi suntem la tocător, ei vor avea destul timp să-şi seteze la milimetru sistemul lor de apărare.

Logic, nu?
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

diverse Empty Re: diverse

Mesaj  delta Lun Mai 31, 2010 12:21 pm

Miss Bikini Internațional 2010 este o româncă.
Boc: de unde și-a putut permite aia bikini? Mai scădem salariile cu 25%... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

diverse Empty Re: diverse

Mesaj  ENKI Lun Mai 31, 2010 12:51 pm

delta a scris:Miss Bikini Internațional 2010 este o româncă.
Boc: de unde și-a putut permite aia bikini? Mai scădem salariile cu 25%... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Adica dintre frumusetile astea:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

au ales-o tocmai pe cracanata noastra?

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
mad

P.S. Or fi vrut chinezii sa se dea bine cu guvernu' nostru, de au ales o tipa asa de boccie? scratch
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

diverse Empty Re: diverse

Mesaj  delta Lun Mai 31, 2010 12:54 pm

ENKI a scris:au ales-o tocmai pe cracanata noastra?

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
mad

P.S. Or fi vrut chinezii sa se dea bine cu guvernu' nostru, de au ales o tipa asa de boccie? scratch
Păi, e blondă, are țâțe, e crăcănată, cu mufă de proastă și rânjet băsescian - cum naiba să n-o aleagă? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

diverse Empty Re: diverse

Mesaj  Anahoret Lun Mai 31, 2010 5:16 pm

Ce gusturi mai au unii.... geek
De fapt la ce te poţi de la unii cărora le place mâncarea chinezească? laugh
Chiar! Chinezilor le-o fi plăcând mâncarea chinezească? Laughing
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

diverse Empty Re: diverse

Mesaj  delta Lun Mai 31, 2010 5:19 pm

Anahoret a scris:Ce gusturi mai au unii.... geek
Era să întreb dacă nu-i suficient de crăcănată? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Anahoret a scris:Chinezilor le-o fi plăcând mâncarea chinezească? Laughing
Doar dacă-i ieftină și multă... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

diverse Empty Re: diverse

Mesaj  ENKI Mar Iun 01, 2010 7:38 pm

Voi ati vazut asta?!?!? agitat
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Mediafax a scris:Furtuna tropicală Agatha, care a provocat moartea a peste o sută de persoane în America Centrală, a deschis o groapă de 60 de metri adâncime care ar fi înghiţit o clădire de trei etaje în Guatemala City, relatează The Guardian, în ediţia electronică de marţi.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Si cica a mai fost o intamplare similara, in 2007, iar de data asta sursa e mai credibila, fiinde vorba de [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Si n-am beut decat doua beri... Shocked
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

diverse Empty Re: diverse

Mesaj  delta Mar Iun 01, 2010 7:46 pm

ENKI a scris:Voi ati vazut asta?!?!? agitat
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Mediafax a scris:Furtuna tropicală Agatha, care a provocat moartea a peste o sută de persoane în America Centrală, a deschis o groapă de 60 de metri adâncime care ar fi înghiţit o clădire de trei etaje în Guatemala City, relatează The Guardian, în ediţia electronică de marţi.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Si cica a mai fost o intamplare similara, in 2007
O fi fost vorba de bugetul României... Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

diverse Empty Re: diverse

Mesaj  Vizitato Mier Iun 02, 2010 6:57 am

ENKI a scris:Voi ati vazut asta?!?!? agitat
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Mediafax a scris:Furtuna tropicală Agatha, care a provocat moartea a peste o sută de persoane în America Centrală, a deschis o groapă de 60 de metri adâncime care ar fi înghiţit o clădire de trei etaje în Guatemala City, relatează The Guardian, în ediţia electronică de marţi.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Si cica a mai fost o intamplare similara, in 2007, iar de data asta sursa e mai credibila, fiinde vorba de [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Si n-am beut decat doua beri... Shocked

Oare cum de-a reusit sa faca o groapa atat de perfecta ?Shocked

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

diverse Empty Re: diverse

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 34 1, 2, 3 ... 17 ... 34  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum