SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

GNR in Romania

5 participanți

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

In jos

GNR in Romania - Pagina 3 Empty Re: GNR in Romania

Mesaj  delta Sam Aug 14, 2010 3:20 pm

Anahoret a scris:După gripa aviară şi gripa porcină, altă "pandemie" loveşte scumpa noastră ţărişoară: virusul West Nile.

Tulceni internaţi cu suspiciunea că sunt infectaţi cu virusul West Nile
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] N-am citit articolul pe care-l indici, dar știu că West Nile nu prea a apărut la noi în acest an... deoarece institututul derulează de vreo 3 ani un proiect finanțat de UE și guvern pentru clarificarea aspectelor legate de modalitățile de răspândire a aceastei maladii. suspect
Mă rog, treaba celor de la noi era să studieze păsările, ca vectori ai virusului. De oameni se ocupă P.D.L. Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

GNR in Romania - Pagina 3 Empty Re: GNR in Romania

Mesaj  Anahoret Sam Aug 14, 2010 3:30 pm

Din câte am înţeles vectorul ar cam fi ţânţarii!
Pe mine mă interesează cât de repede vor transforma pişcăturile ţânţarilor în pandemie. Parcă-l şi văd pe Val Vâlcu pe Antene spumegând că populaţia trebuie vaccinată obligatoriu. raset
Băi, ăştia au constatat că lumea nu mai are bani să cumpere medicamente şi au nevoie de pandemii ca să nu producă pe stoc! vesel
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

GNR in Romania - Pagina 3 Empty Re: GNR in Romania

Mesaj  delta Sam Aug 14, 2010 3:48 pm

Anahoret a scris:Din câte am înţeles vectorul ar cam fi ţânţarii!
Pe mine mă interesează cât de repede vor transforma pişcăturile ţânţarilor în pandemie. Parcă-l şi văd pe Val Vâlcu pe Antene spumegând că populaţia trebuie vaccinată obligatoriu. raset
Băi, ăştia au constatat că lumea nu mai are bani să cumpere medicamente şi au nevoie de pandemii ca să nu producă pe stoc! vesel
Da, e vorba de anumite specii de țânțari. În urmă cu vreo doi ani cei de la Institutul Cantacuzino au publicat în volumul nostru un articol sau două despre proiect. S-ar putea ca pdf-ul să fie pe site-ul institutului nostru. Dacă nu-i, pot da un forward la o copie către cine-i interesat, doar că numai luni... Very Happy

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

GNR in Romania - Pagina 3 Empty Re: GNR in Romania

Mesaj  Vizitato Sam Aug 14, 2010 3:53 pm

Anahoret a scris:După gripa aviară şi gripa porcină, altă "pandemie" loveşte scumpa noastră ţărişoară: virusul West Nile.

Tulceni internaţi cu suspiciunea că sunt infectaţi cu virusul West Nile
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Aş comenta, dar nu prea am ce!
Tulceni????? Bre, simţeam io că prea multe chestii bune nu pot veni de la...Delta! vesel
Anahoret, matale ai observat că, de ceva vreme, sunt foarte multe chestii prezentate într-un mod apocaliptic? Să fie o simplă întâmplare sau e ceva făcut cu rost?

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

GNR in Romania - Pagina 3 Empty Re: GNR in Romania

Mesaj  Anahoret Sam Aug 14, 2010 3:56 pm

delta a scris: S-ar putea ca pdf-ul să fie pe site-ul institutului nostru. Dacă nu-i, pot da un forward la o copie către cine-i interesat, doar că numai luni... Very Happy
Poţi să mi-l trimiţi pe mail. Chiar sunt curios! Ceva-ceva oi pricepe eu de-acolo! Laughing
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

GNR in Romania - Pagina 3 Empty Re: GNR in Romania

Mesaj  Anahoret Sam Aug 14, 2010 3:58 pm

Live a scris:Anahoret, matale ai observat că, de ceva vreme, sunt foarte multe chestii prezentate într-un mod apocaliptic? Să fie o simplă întâmplare sau e ceva făcut cu rost?
Păi am scris mai sus. Ăştia, farmaciştii, au cam început să producă pe stoc.
Dovadă că pandemia porcină s-a dovedit a fi un fâs. Ca şi aviara românească dealtfel. Dar sunt neşte uoameni care au făcut bani din asta.
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

GNR in Romania - Pagina 3 Empty Re: GNR in Romania

Mesaj  Vizitato Sam Aug 14, 2010 3:59 pm

Anahoret a scris:
Live a scris:Anahoret, matale ai observat că, de ceva vreme, sunt foarte multe chestii prezentate într-un mod apocaliptic? Să fie o simplă întâmplare sau e ceva făcut cu rost?
Păi am scris mai sus. Ăştia, farmaciştii, au cam început să producă pe stoc.
Dovadă că pandemia porcină s-a dovedit a fi un fâs. Ca şi aviara românească dealtfel. Dar sunt neşte uoameni care au făcut bani din asta.
Dar...panică, disperare, tensiune...vaccinare...oprire producere alimente din carne/poate oprire venire turişti în România(poate că şi-aşa nu veneau mulţi, dar...).

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

GNR in Romania - Pagina 3 Empty Re: GNR in Romania

Mesaj  delta Sam Aug 14, 2010 4:13 pm

Live a scris:Tulceni????? Bre, simţeam io că prea multe chestii bune nu pot veni de la...Delta! vesel
Cică aia vine de pe tropice... și n-ajunge la noi decât zvonul. Laughing

Live a scris:...de ceva vreme, sunt foarte multe chestii prezentate într-un mod apocaliptic? Să fie o simplă întâmplare sau e ceva făcut cu rost?
Rostul e clar: scos profit din ziar! laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

GNR in Romania - Pagina 3 Empty Re: GNR in Romania

Mesaj  RocketQu33n Sam Aug 14, 2010 4:18 pm

delta a scris:Rostul e clar: scos profit din ziar! laugh

Plus mai multe subiecte pt mishelul de pe realitatea. Very Happy

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

GNR in Romania - Pagina 3 Empty Re: GNR in Romania

Mesaj  Vizitato Sam Aug 14, 2010 4:18 pm

delta a scris:
Live a scris:Tulceni????? Bre, simţeam io că prea multe chestii bune nu pot veni de la...Delta! vesel
Cică aia vine de pe tropice... și n-ajunge la noi decât zvonul. Laughing

Live a scris:...de ceva vreme, sunt foarte multe chestii prezentate într-un mod apocaliptic? Să fie o simplă întâmplare sau e ceva făcut cu rost?
Rostul e clar: scos profit din ziar! laugh
Domnudelta, cică tulceni sunt cei suspecţi(o fi ceva ce ţine de Tulcea? agitat ), d-aia m-am legat de Del...asta...de Tulcea.
Din ziar, din postul tv...de oriunde. Nu am ştiut că panica vinde, dar...da, se poate să fie aşa!

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

GNR in Romania - Pagina 3 Empty Re: GNR in Romania

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum