SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cum se formează caracterul la români ?

+14
Tavi
Sylver Cheetah 53
RocketQueen
lolo
Ligia M
RocketQu33n
Vasile
Dracu' gol
Armand
Rody
(Still a)Live
Anahoret
delta
aurora
18 participanți

Pagina 12 din 25 Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 18 ... 25  Urmatorul

In jos

Cum se formează caracterul la români ?     - Pagina 12 Empty Re: Cum se formează caracterul la români ?

Mesaj  baso Vin Ian 15, 2016 2:55 pm

Dracu' gol a scris:

P.S. Întrebarea de 10 puncte(şi o plimbare cu vaca la Caraiman) este: oare ăsta vorbeşte serios sau doar face caterincă de proştii care s-au şi repezit deja să-l înjure?  raset

Eu cred ca orice fel de experiment este posibil asupra populatiei din Romania. Nu conteaza gandirea logica, rationala, ci reactia emotionala imediata, cea mai reprezentativa din publicul supus studiului de caz.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Cum se formează caracterul la români ?     - Pagina 12 Empty Re: Cum se formează caracterul la români ?

Mesaj  Dracu' gol Vin Ian 15, 2016 3:05 pm

baso a scris:
Dracu' gol a scris:

P.S. Întrebarea de 10 puncte(şi o plimbare cu vaca la Caraiman) este: oare ăsta vorbeşte serios sau doar face caterincă de proştii care s-au şi repezit deja să-l înjure?  raset

Eu cred ca orice fel de experiment este posibil asupra populatiei din Romania. Nu conteaza gandirea logica, rationala, ci reactia emotionala imediata, cea mai reprezentativa din publicul supus studiului de caz.
Pe ăsta-l bănuiesc că are şi pagina asta, de feisbuci:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

P.S. veselie
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Cum se formează caracterul la români ?     - Pagina 12 Empty Re: Cum se formează caracterul la români ?

Mesaj  baso Vin Ian 15, 2016 6:42 pm

Dracu' gol a scris:
   „Pentru democrație orice bărbat și-ar da unicul fiu.”

Poate dacă acel tânăr nu ar fi ascultat muzică rock în Vietnam nu ar fi ajuns acolo. Și mai este un lucru absolut terifiant. Tema pregantă a videoclipului este un dialog dintre un copil și un bărbat. Copilul întreabă „Ce este democrația?” iar bărbatul răspunde „Are de a face cu tineri care se omoară.” copilul întreabă naiv „Când vine timpul, mă trimiți și pe mine?” iar bărbatul răspunde „Pentru democrație, orice bărbat și-ar da unicul fiu.”


Din punctul meu de vedere, ca mama si femeie, n-as spune asa ceva niciodata. N-as fi de acord , la schimb cu nimic din lumea asta sa-mi dau unicul copil. Ca ce spune barbatul, mi se falfaie. Pur si simplu n-as fi de acord , as divorta de el si l-as reclama la Protectia copilului (chiar daca nu suntem in Norvegia) In plus, ar fi exclus ca unicul meu copil sa asculte muzica considerata de el si de altii satanista. Ar fi imposibil sa asculte asa ceva din moment ce, atunci cand era in in burta mea, ii bagam decibeli prin casti, din muzica care imi placea mie si cu care se linistea . Laughing Chiar daca a continuat sa-i placa si aia, avand ulterior propriile preferinte, nu exista absolut nimic satanist in ce-i place sa asculte. Imi plac si mie,fara sa ne calcam reciproc in picioare  pt. gusturile muzicale.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Cum se formează caracterul la români ?     - Pagina 12 Empty Re: Cum se formează caracterul la români ?

Mesaj  baso Sam Ian 16, 2016 10:07 am

Discutand despre filmul Daneza, fii-mea mi-a laudat filmuletul asta. E o perspectiva inversata interesanta


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Cum se formează caracterul la români ?     - Pagina 12 Empty Re: Cum se formează caracterul la români ?

Mesaj  Dracu' gol Dum Ian 17, 2016 12:53 am

Dale bahtalo! raset

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Cum se formează caracterul la români ?     - Pagina 12 Empty Re: Cum se formează caracterul la români ?

Mesaj  baso Dum Ian 17, 2016 7:55 am

La fel de reprezentative sunt raspunsurile celor de mai jos, din categoria Batranii ortodocsi spun lucruri trasnite. Cu siguranta ca  merg in fiecare Duminica la Biserica, avand cruci si icoane in casa  raset Cei mai multi asociaza semnificatia celor 2 sarbatori religioase functie de animalele sacrificate si haleala traditionala cu aceste ocazii.La capitolul asta sunt destul de siguri pe ei ce trebuie macelarit si halit. Ii mai ajuta si oole rosii ca sa le asocieze corect cu mielul taiat si nu cu porcul raset




baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Cum se formează caracterul la români ?     - Pagina 12 Empty Re: Cum se formează caracterul la români ?

Mesaj  Dracu' gol Dum Ian 17, 2016 10:56 am

Eminescu, după ce a văzut cum îl slăveşte boboru'... raset

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Cum se formează caracterul la români ?     - Pagina 12 Empty Re: Cum se formează caracterul la români ?

Mesaj  Dracu' gol Dum Ian 17, 2016 11:22 am

Români celebri, cu X6 şi lăutari la poartă... raset

Deseori în istoria glorioasă a științei românești nume de geniu ale acestei nații au fost umbrite de către presa internațională care a vrut să fure românilor, neam bătut de soartă, gloria unor mari invenții. De la frații Wright, care au „furat” primul zbor de la Traian Vuia, „istoricii străini” în fapt agenți ai unor puteri mondiale, au trecut în umbră originile românești ale următorilor oameni de geniu români:

Nicolae Teslea

Probabil cel mai faimos caz, Nicolae Teslea s-a născut la 10 iulie 1856, în actuala Croație, localitatea Smiljan, ca fiu al preotului ortodox Milutin Teslea şi al Gicăi Măndici, o româncă care purta tricolorul în păr zi de zi.

Deși a fost cea mai luminată minte a secolului XXI, inventând curentul wireless și tunul Teslea, Nicolae nu a uitat niciodată că este român, și mai ales Ortodox. Nu vorbea des despre originile sale, dar a avut mai multe răbufniri în fața presei în timpul „războaielor” purtate cu Thomas Edison (n. Tibor Arpad Edvarson) pe care l-a făcut „bozgor împuțit”.

Liviu Pastor

Născut pe 27 decembrie 1822 în Franța într-o familie de văcari-tăbăcari români săraci aduși de boierul Montebaron din Hunedoara să restaureze un chateau din Jura, Franța, tatăl Ion Iosif Pastor și-a modificat numele într-unul franțuzesc pentru ca fiul lui să poată prindă un loc la Școala Normală Superioară.

Liviu Pastor era chinuit de consumul de lapte, pe care trebuia să îl bea la insistențele tatălui său, „că așa beam în Hunedoara și mă făcui ficior puternic, na!” Liviu a început să fiarbă laptele cu mămăligă și a observat că nu se mai strică și nu îi mai dă dureri de burtă.

Asta a condus la descoperirea procedurii pasteurizării, un procedeu industrial deosebit de important pentru distribuirea lactatelor pe piață.

Goțlib Daimlăr

Evreu român născut și crescut în mahalalele Bucureștene, în copilărie Goțlib Daimlăr trebuia să împingă o roată imensă la Moara lui Assan cu ajutorul unui măgar pe care l-a numit Otto.

A fugit în imperiul Austro-Ungar în 1872 unde a inventat ciclul Otto, pe care, de rușine și pentru a evita expunerea la public, l-a atribuit unui austriac necunoscut „Nikolaus Otto” deși era în fapt denumit după numele măgarului său.

În 1863 a început să lucreze cu un neamț get-beget Wilhelm Maybach cu care au făcut un motor foarte eficient, care din păcate a fost brevetat de Karl Benz. Mai tărziu toți au devenit prieteni și au făcut mașinile azi cunoscute ca Mercedes-Benz iar pentru oameni și mai bogați, Maybach.

Alexandru Graham Beliu

Născut în 1847 în Edinbrugh, Scoția, tatăl său a fost un lucrător la gaterul din Sinaia iar mama sa o scoțiancă care a stat 5 ani în România să predea engleză Regelui Carol.

Prima invenție a tânărului Alexandru a fost pâinea graham, pe care a făcut-o din pleavă de la moara scoțiană a clanului McSunder. Pentru a comunica cu alte clanuri pe plaiurile scoțiene Alexandru Beliu a inventat telefonul, un aparat care pe vremuri funcționa cu fire și stătea pe o piesă de mobilier (nu era portabil).

Alin Țuring

Denumit „părintele calculatoarelor”, Alin Țuring s-a născut în 23 iunie 1912 în Brăila, tânărul fiind ostracizat de comunitatea de brăileni pentru că era homosexual. A emigrat în Anglia, unde a studiat la Universitatea Politehnică și apoi a fost recrutat de spionajul britanic în timpul celui de-al Doilea Război Mondial pentru a decoda mașina Enigma, folosită de germani pentru a transmite mesaje codate.

Deși codurile pentru Enigma au fost furate de un prieten (și posibil fost iubit) brăilean care a trădat regimul Antonescu, ca să justifice „spargerea codurilor” și să își protejeze prietenul Alin Țuring a trebuit să inventeze un calculator.

A fost castrat chimic fiindcă nici în Anglia nu erau tolerați homosexualii. La 60 de ani mai târziu guvernul britanic și-a cerut scuze pentru castrare dar nu a recunoscut că era român.

Maria curista din Slobozia

Cea mai faimoasă femeie de știință din istorie a avut origini umbrite de o profesie rușinoasă. Lucrând într-un bordel din Slobozia, Maria „curista” a devenit preferata unui excentric nobil francez Pierre Curie, care a dus-o în Polonia unde i-a dat numele de Maria Salomea Skłodowska (numele din urmă fiind versiunea in poloneză a toponimului „Slobozia”).

Cei doi s-au căsătorit și Maria Skłodowska a luat numele lui Pierre Curie dar spre sfârșitul căsătoriei Pierre a început să o otrăvească pe Maria cu substanțe radioactive. Maria și-a acceptat soarta din dragoste pentru soț, dar înainte să moară a studiat efectele și structura otrăvurilor. Cel mai potent element radioactiv l-a numit întâi Slobonium, dar după moarte Pierre Curie i-a schimbat numele în Polonium pentru a mușamaliza originile româncei.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Cum se formează caracterul la români ?     - Pagina 12 Empty Re: Cum se formează caracterul la români ?

Mesaj  baso Dum Ian 17, 2016 12:38 pm

laugh
CTP pixit :

Căsătoria dintre o femelă și un mascul homo. Sapiens?


  Sfinții părinți fac socoteala semnăturilor adunate pentru baterea în cuie în Constituție a cuvintelor bărbat și femeie cu privire la căsătorie. N-am nicio îndoială că vor strânge mai mult de 500.000, așa cum a trasat sarcină Ultrafericitul Daniel, Bossul BOR. Nu se propune aruncarea homosexualilor de pe clădiri, după modelul ISIS, dar relațiile conjugale între indivizi de același sex sunt văzute ca un păcat care va distruge neamul românesc.

Firește, Biserica are dreptul, ca orice asociație de cetățeni, să susțină o inițiativă de schimbare a Constituției României. Dar și subsemnatul, în calitate de cetățean, am dreptul să pun niște întrebări. De pildă:

1. Cauza scăderii constante a populației României este homosexualitatea? Sau faptul că, din pricina condițiilor economice și de calitate a vieții, precum și din alte motive, cuplurile heterosexuale fac mai mult sex decât copii? Sau plecările masive în străinătate ale românilor?

2. Mărturisesc că i-am simpatizat pe homo bărbați de când eram tânăr: datorită lor, îmi rămâneau mie mai multe fete frumoase și, pe atunci, toate fetele aveau farmecul lor. Întreb, carevasăzică: dacă homosexualitatea e o deviere de la actul sexual normal, sexul anal sau oral între o femeie și un bărbat e normal?

3. BOR poate avea o reglementare internă prin care să permită oficierea slujbei de căsătorie numai între o femelă și un mascul de homo sapiens. Statul nu se poate opune, ceremonialul religios aparținând Bisericii și celor care cred în ea.

Dar cu ce drept vrea BOR ștergerea din Constituția după care ne conducem toți, credincioși și noncredincioși, hetero și homosexuali, onaniști, fetișiști sau abstinenți, plătitori de impozite, a posibilității ca două persoane de același sex să încheie un contract civil, numit căsătorie sau altfel, în urma căruia partenerii să beneficieze de drepturi de reprezentare, locative, patrimoniale, de moștenire etc.? Nu înseamnă asta o încălcare a drepturilor omului?

4. Homosexualitatea, zice Sfânta Scriptură, e diavolească, dar care este orientarea sexuală a Diavolului? Subsemnatul cred că Nefârtatul e bisexual, deoarece ne-o trage tuturor, bărbați și femei, fără discriminare. Aș vrea însă și opinia unor credincioși sau teologi.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Cum se formează caracterul la români ?     - Pagina 12 Empty Re: Cum se formează caracterul la români ?

Mesaj  baso Dum Ian 17, 2016 8:46 pm

În casa familei Lupu din cartierul Ţiglina 2 din Galaţi lipsea adesea apa caldă sau lumina, dar niciodată bătaia. Fratele meu care e cu 7 ani mai mare acceptase asta ca pe un dat. Cum amândoi eram ochelarişti, tata ne alinia şi la semnalul „Jos ochelarii!” se dezlănţuia infernul. Ochelarii erau scumpi, noi, copiii, însă, eram gratuiţi. Nu ştiu exact ce lucruri atât de cumplite puteam face noi, dar cafteala era fără limite....

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Chiar m-am mirat putin ca povestea penticostalilor din Norvegia, care a scos in strada atatia mioritici adepti ai disciplinei realizate prin cafteala, nu a deschis prea mult si sertarasele cu amintiri ale adultilor candva copii, altoiti cu spor de catre parinti. laugh Pe mine, tata m-a caftit rau o singura data, cu cureaua. In schimb, de la maica-mea, nici nu tin minte cate palme am incasat, ca nu le-am numarat. Doar cand am ajuns la liceu s-a potolit cu pleznitul, insa nu si din istericale, cu vorbe grele.
Citind povestile de mai sus, as putea spune ca parintii mei au fost chiar blanzi comparativ cu altii. Chiar si asa, unele faze m-au afectat. Ma bucura insa faptul ca n-am continuat traditia disciplinarii prin cafteala sau istericale , cu vorbe grele. Chiar mi s-a reprosat de multe ori ca sunt prea toleranta si ii tin partea copilei, lasand-o sa faca tot ce vrea ea Laughing Ultima data, la soacra-mea fiind, in ajun de Craciun, fata s-a imbracat cu pijamaua dinozaur.Laughing Problema mare a fost cand a aparut pocaiala sa colinde iar strabuni a alungat-o pe fata din camera, ca ce spun oamenii respectivi s-o vada mascata in Satana in sfanta noapte a nasterii Mantuitorului? Circ , discutii si reprosuri dupa aia, inclusiv mie si inclusiv din partea sotului Laughing N-am comentat nimic, fiind amuzata si putin nedumerita de amploarea data cazului. Fata,insa, le-a taiat-o scurt: imi place costumatia asta iar voi nu stiti de gluma. Tocmai mi-ati dat bilet spre Iad Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Cum se formează caracterul la români ?     - Pagina 12 Empty Re: Cum se formează caracterul la români ?

Mesaj  Dracu' gol Vin Ian 22, 2016 2:57 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Cum se formează caracterul la români ?     - Pagina 12 Empty Re: Cum se formează caracterul la români ?

Mesaj  Dracu' gol Mier Ian 27, 2016 12:45 am

raset

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Cum se formează caracterul la români ?     - Pagina 12 Empty Re: Cum se formează caracterul la români ?

Mesaj  ENKI Mier Ian 27, 2016 9:37 am

Dracu' gol a scris:raset

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Clipul acela stupid s-a vrut inspirat de aici, cica. laugh




UPDATE. laugh



Ultima editare efectuata de catre ENKI in Mier Ian 27, 2016 1:08 pm, editata de 1 ori (Motiv : update)
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Cum se formează caracterul la români ?     - Pagina 12 Empty Re: Cum se formează caracterul la români ?

Mesaj  Dracu' gol Mier Ian 27, 2016 4:13 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Cum se formează caracterul la români ?     - Pagina 12 Empty Re: Cum se formează caracterul la români ?

Mesaj  baso Mier Ian 27, 2016 6:33 pm

ENKI a scris:
Dracu' gol a scris:raset

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Clipul acela stupid s-a vrut inspirat de aici, cica. laugh




UPDATE. laugh


Astea de mai sus or fi ceva up date la preferinta extraterestrilor pt. tigani, in slow version   raset


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Cum se formează caracterul la români ?     - Pagina 12 Empty Re: Cum se formează caracterul la români ?

Mesaj  Dracu' gol Joi Ian 28, 2016 2:40 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Cum se formează caracterul la români ?     - Pagina 12 Empty Re: Cum se formează caracterul la români ?

Mesaj  ENKI Vin Ian 29, 2016 6:49 pm

laugh
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Cum se formează caracterul la români ?     - Pagina 12 Empty Re: Cum se formează caracterul la români ?

Mesaj  Dracu' gol Mier Feb 03, 2016 1:05 am

Veveriţiada, faza pe Bistriţa... raset

Sunt din Bistrița. Permiteți să raportez: am stat 19 ani în orașul ăla și nu am văzut niciodată veverițe în parc. Totuși, mi se pare normal ca primăria să dea 4600 de euro pe o căsuță pentru veverițe. E chiar ieftin. Alternativa era 150.000 de euro pentru o căsuță pentru elefanți și canguri, specii la fel de des întâlnite acolo.

Toată chestia e de percepție, de unghi. Dacă privești corect problema, ți se va arăta icoana care plânge.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

P.S. Foarte tari sunt şi comentariile... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Cum se formează caracterul la români ?     - Pagina 12 Empty Re: Cum se formează caracterul la români ?

Mesaj  baso Mier Feb 03, 2016 9:35 am

laugh

O nouă risipă a banului public, de data aceasta în Bistrița. Primăria municipiului ardelean a dat 4.600 de euro pentru achiziționarea unei case pentru veverițele din parc, dar simpaticele animale au vândut-o deja și au băut toți banii obținuți.

După ce s-au îmbătat, veverițele au devenit agresive și au început să arunce cu nuci în oamenii din parc, în timp ce una dintre veverițe a furat mai multe portofele. Ba, mai mult, peste noapte veverițelor li s-a făcut rău și au vomitat pe alei și în spațiile de joacă pentru copii.

”No, până să ne prindem noi ce fac veverițele, ele deja vânduseră casă”, a povestit primarul din Bistrița. ”S-au mișcat mult prea repede pentru a le putea opri. Aia e, data viitoare o să fim mai vigilenți, dar nu pot promite nimic.”

Deși nu e încă confirmat oficial, se pare că veverițele i-au vândut casa lui Klaus Iohannis, pentru 2.300 de euro, adică jumătate din suma investită de primărie. În prezent președintele negociază cu edilul din Bistrița, pentru a-i închiria casa de veverițe pentru câteva sute de euro lunar.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Cum se formează caracterul la români ?     - Pagina 12 Empty Re: Cum se formează caracterul la români ?

Mesaj  baso Vin Feb 05, 2016 11:45 am

Apropo de faza cu cele 3 Raluci relatatata aici : [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Tot atunci, fiind vorba despre un concediu petrecut in Austria, pt. schiat  pe un ghetar, Ralucile au fost toate date pe mana unor monitori de ski, pe grupe de varsta. Cuca si Raluca erau cu cei mai mari iar Racula cu piticii. Inainte de terminarea cursului, cele 2 Raluci mai mari, pricepatoare de limba engleza, l-au auzit pe tatal Raculei cum negocia cu monitorul de ski, vazand si cum i-a oferit bacis monitorului pt.ca Racula sa obtina diploma de fruntasa la pitici. (A mea avea deja cofectionata legitimatie de spioana la vremea respectiva, legitimatie pe care am descoperit-o mult mai tarziu Laughing) Fata mi-a povestit imediat dupa terminarea cursului de ski toata povestea, ca cat de ninja se dadea Racula cu diploma ei , desi ambele Raluci mai mari au urmarit ce s-a intamplat ulterior negocierii iar Racula nici macar n-a fost prima care a ajuns la Finish dintre pititici raset
Ulterior, a mai fost un episod interesant in care Racula a fost VIP-a.Pentru ca parintii ei, nu mai tin minte cu ce n-au fost de acord cu fata, Racula a inceput sa planga isteric si sa se dezbrace  pana la maieu, in restaurant, anunutand solemn ca ea merge afara, in frig,sa inghete si sa moara. Adultii de la masa au reactionat care cum, cei mai multi facand mishto de micuta  Racula, stripteuza sinucigasa. Eu imi aduc aminte perfect ca priveam sceneta, cu desfaurarea de forte, foarte serioasa, ca un vultur tacut,fiind curioasa (nefiind treba mea  ce educatie ofera altii copilului lor) pana unde ajunge micuta Racula sa-i provoace pe parintii ei si cum reactioneaza acestia la o astfel de up-datare sinucigas-demonstrativa. laugh
Se pare ca fii-mea mi-a ginit mutra prea serioasa dintre participantii adulti la spectacolul oferit de Racula si a venit sa-mi sopteasca foarte serios la ureche: "Mami, tu ce zici ? Nu-i asa ca Racula este bolnava cu capul ? Vrea sa ia injectii " Ei bine, in momentul respectiv m-a  bufnit rasul instant. Fara sa explic nimanui motivul. laugh Doar am pupat-o pe fii-mea , spunandu-i ca o iubesc. Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Cum se formează caracterul la români ?     - Pagina 12 Empty Re: Cum se formează caracterul la români ?

Mesaj  Dracu' gol Lun Feb 08, 2016 3:49 pm

Soap opera dă Dîmbo(u)viţa... raset

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

România e din nou pe harta lumii, de data asta pusă nu de rochia deasupra genunchilor primei doamne, ci de Nicolae Guță. Da, da, ați auzit bine, știrea “Nicolae Guță o bate în direct pe prietena lui la o emisiune TV” apare pe homepage-ul celebrului site de mizerii internaționale Daily Mail. Articolul continuă relatarea bătăii, specificând printre altele că Nicolae Guță este o legendă în țara sa, România.

Citesc și mai citesc încă o dată. Legendă. Mă uit pe YouTube la înregistrarea emisiunii și mă înec într-un val de silă. Nu am să mă leg de faptul că la o televiziune o femeie este bătută în direct. Nu am să mai zic încă o dată că acel Capatos (împreună cu Măruță – comite cel mai mare genocid împotriva bunului simț și al intelectului), sper doar ca plozii lui să aibă parte de efectele emisiunilor lui taică-su, nu am să mă leg de faptul că îmi pare o regie ieftină – cine dracu’ se bate cu microfonul la gură -, nu am să mă leg de faptul că există indivizi care urmăresc cu plăcere astfel de emisiuni – abia asta mi se pare cu adevărat grav-, ci aș vrea să vorbim puțin de CNA.

CNA-ul este această instituție plătită ca să asiste cuminte la manelizarea și îndobitocirea populației. Din câte observăm, instituțiile statului sunt plătite ca să ne îmbolnăvească și să ne transforme în dobitoci fani de Capatos. Învățământ inexistent, sistem medical la pământ, vin alegerile, cumperi săracii și bolnavii cu un kil de făină și ulei, te votează fiindcă școala nu i-a învățat să gândească. Apoi le dai Capatos și pâine după o zi de muncă de 12 ore în care și-au rupt spatele. Aici intervine CNA-ul. Acest Consiliu ar trebui să ne apere pe noi de ororile de la televizor. Că de-aia îl plătim. Dar CNA-ul e ca polițistul ăla de pe stradă care vede un viol, se apropie de locul faptei, se uită 5 minute și îi spune agresorului:

– Oprește-te că dacă nu…

Capatos se oprește o clipă din violat:

– Că dacă nu, ce, băi Consiliu’ vieții? Îmi dai amendă?

Consiliul transpirat:

– Da, da, îți dau amendă!

Capatos se mai întrerupe încă o dată din viol, vizibil enervat, scoate 10 000 de lei din buzunar și zice:

– Hai, du-te să-ți iei semințe!

CNA-ul pleacă bucuros că a mai dat și azi o amendă și se gândește cum să fie proactiv. Va face o listă cu înjurături mascate!!! Daaaa! Super idee! Adică. În loc de “făh, futu-ți morții mă-tii” să se zică pe post “lasă că ajungem noi acasă!”, în loc de “făh, te omor și pe tine și pe copiii tăi” să fie “avem de spălat lenjeria murdară diseară”, în loc de ” băga-mi-aș p@&@!” să fie “mergem acasă să facem niște dragoste”.

Revenind, noi plătim CNA-ul ca să ne violeze Capatos și Măruță în tihnă. Din când în când, băieții dau taxa de protecție CNA-ului sub formă de amenzi.

Și mă întreb și pe mine și vă întreb și pe voi: vreți să finanțăm o instituție care face pipi pe noi? Cât timp Capatos și Măruță mă violează pe banii mei, consider că utilitatea CNA-ului nu există. Închei prin a preciza că putem sesiza CNA-ul cu privire la emisiunile poluante, dar nu putem cere sancțiunea. Adică noi, opinia publică, avem putere zero.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

P.S. Zbatere inutilă într-o ţară-n care mai mult de juma' din idioţii şi idioatele cu drept de vot orgasmează la aberaţii gen Cacatos, Mărulă, Inimă de Ţigancă, Las Fierbinţi, Abces DinRect şi alte abjecţii pentru spălat creierii pitecantropilor mioritici... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Cum se formează caracterul la români ?     - Pagina 12 Empty Re: Cum se formează caracterul la români ?

Mesaj  Dracu' gol Joi Feb 11, 2016 2:14 pm

veselie

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Cum se formează caracterul la români ?     - Pagina 12 Empty Re: Cum se formează caracterul la români ?

Mesaj  baso Vin Feb 12, 2016 8:12 am

Dracu' gol a scris:veselie

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

A scris mult suparatul ala despre tanga'n curul de langa tigaia cu omleta cea banala, de "5 stele" raset
Ca de ce posteaza Raduleasca astfel de poze +comentarii pe pagina ei de FB, probabil pt. ca este o exhibitionista sadomasochista, placandu-i comentariile de genul celor ale sadomasochistului cu scame in buric care ii urmareste feisbuca, in scop de enervare Laughing

Daca tot a vrut sa-si expuna public curul langa omleta de 5 stele, putea incerca un dans filmat in bucatarie Laughing Probabil ar fi castigat si ceva banuti de la youtube pt. ca-i fac injuracii vizualizari raset


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Cum se formează caracterul la români ?     - Pagina 12 Empty Re: Cum se formează caracterul la români ?

Mesaj  Dracu' gol Vin Feb 12, 2016 12:13 pm

baso a scris:
Dracu' gol a scris:veselie

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

A scris mult suparatul ala despre tanga'n curul de langa tigaia cu omleta cea banala, de "5 stele" raset
Ca de ce posteaza Raduleasca astfel de poze +comentarii pe pagina ei de FB, probabil pt. ca este o exhibitionista sadomasochista, placandu-i comentariile de genul celor ale sadomasochistului cu scame in buric care ii urmareste feisbuca, in scop de enervare Laughing

Daca tot a vrut sa-si expuna public curul langa omleta de 5 stele, putea incerca un dans filmat in bucatarie   Laughing Probabil ar fi castigat si ceva banuti de la youtube pt. ca-i fac injuracii vizualizari  raset
Ideea era că cum mai vrea Mi(lf)haela Rădulescu să fie luată-n serios cînd îşi dă cu părerea despre chestii, după ce-şi pune bucii pe feisbuci? raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Cum se formează caracterul la români ?     - Pagina 12 Empty Re: Cum se formează caracterul la români ?

Mesaj  Dracu' gol Vin Feb 12, 2016 1:55 pm

Dracu' gol a scris:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Completare... raset

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

P.S. Mia-u... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Cum se formează caracterul la români ?     - Pagina 12 Empty Re: Cum se formează caracterul la români ?

Mesaj  baso Vin Feb 12, 2016 5:13 pm

Dracu' gol a scris:
Ideea era că cum mai vrea Mi(lf)haela Rădulescu să fie luată-n serios cînd îşi dă cu părerea despre chestii, după ce-şi pune bucii pe feisbuci? raset

Probabil ca este nehotarata; uneori vrea sa-i fie laudate bucile, alteori sa-i fie laudate emanatiile. Laughing Printre prietenii virtuali o fi avand si din aia care o iau in serios in ambele ipostaze. Dupa cum or fi si din aia care fac mishto de ea.
Eu n-am nimic cu femeia, in sensul ca nu ma afecteaza in niciun fel ce face . Nici nu m-ar tenta sa chatuiesc cu ea sau sa-i urmaresc postarile.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Cum se formează caracterul la români ?     - Pagina 12 Empty Re: Cum se formează caracterul la români ?

Mesaj  Dracu' gol Sam Feb 13, 2016 12:14 am

baso a scris:
Dracu' gol a scris:
Ideea era că cum mai vrea Mi(lf)haela Rădulescu să fie luată-n serios cînd îşi dă cu părerea despre chestii, după ce-şi pune bucii pe feisbuci? raset

Probabil ca este nehotarata; uneori vrea sa-i fie laudate bucile, alteori sa-i fie laudate emanatiile. Laughing Printre prietenii virtuali o fi avand si din aia care o iau in serios in ambele ipostaze. Dupa cum or fi si din aia care fac mishto de ea.
Eu n-am nimic cu femeia, in sensul ca nu ma afecteaza in niciun fel ce face . Nici nu m-ar tenta sa chatuiesc cu ea sau sa-i urmaresc postarile.
Din partea mea poa' să se dea cu bucile de feisbuci pînă i se tocesc chiloţii. Probabil că face parte din categoria aia, de narcisiste, care, după ce se senilizează, se dezbracă la şoriciu' gol şi aleargă cu pieile atîrnînde, în juru' blocului, pînă le loveşte tramvaiu'... raset


Ultima editare efectuata de catre Dracu' gol in Sam Feb 13, 2016 8:23 am, editata de 1 ori
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Cum se formează caracterul la români ?     - Pagina 12 Empty Re: Cum se formează caracterul la români ?

Mesaj  Dracu' gol Sam Feb 13, 2016 12:21 am

Din ciclul: mamele gravidelor nasc proaste... raset

Gen Living gravida loca

Gabriela Cristea (femeie de la TV), întrebată dacă e însărcinată: “Răspunsul este da! Dar nu am nici un răspuns în momentul acesta și nici nu vreau să vorbesc foarte mult pe tema asta, pentru că este singura chestie despre care noi doi am hotărît să nu mai vorbim așa, decît noi între noi și atît.” (Libertatea, 7 februarie)

Și iată, doamnelor și domnilor, cum pe lîngă pisica lui Schrodinger, care era și moartă și vie în același timp, acum avem și prezentatoarea TV a lui Schrodinger, care e și însărcinată și neînsărcinată, depinde ce apucă să zică mai întîi.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Cum se formează caracterul la români ?     - Pagina 12 Empty Re: Cum se formează caracterul la români ?

Mesaj  baso Sam Feb 13, 2016 8:08 am

Dracu' gol a scris:Din ciclul: mamele gravidelor nasc proaste... raset

Gen Living gravida loca

Gabriela Cristea (femeie de la TV), întrebată dacă e însărcinată: “Răspunsul este da! Dar nu am nici un răspuns în momentul acesta și nici nu vreau să vorbesc foarte mult pe tema asta, pentru că este singura chestie despre care noi doi am hotărît să nu mai vorbim așa, decît noi între noi și atît.” (Libertatea, 7 februarie)

Și iată, doamnelor și domnilor, cum pe lîngă pisica lui Schrodinger, care era și moartă și vie în același timp, acum avem și prezentatoarea TV a lui Schrodinger, care e și însărcinată și neînsărcinată, depinde ce apucă să zică mai întîi.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Acu' am facut legatura de ce l-a facut de kakat Basescu pe Manastire, din senin raset Ca a vizitat Udrea coltul de Rai, Manastirea Nucet si a postat poze cu catelusi plietenosi si dlagalasi si iepulasi balosani inchisi in cotet laugh Astia 2 isi transmit mesaje secrete pe feisbuci... laugh Daca mai adugam si stirea despre judecatoarea blonda, cu frizura asemanatoare, descrierea luminoasa a coltului de Rai, cu personaje din povesti,poate fi citita si altfel, privind si la poze raset


Ultima editare efectuata de catre baso in Sam Feb 13, 2016 8:28 am, editata de 1 ori

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Cum se formează caracterul la români ?     - Pagina 12 Empty Re: Cum se formează caracterul la români ?

Mesaj  Dracu' gol Sam Feb 13, 2016 8:27 am

baso a scris:Acu' am facut legatura de ce l-a facut de kakat Basescu pe Manastire, din senin raset Ca a vizitat Udrea coltul de Rai, Manastirea Nucet si a postat poze cu catelusi plietenosi si dlagalasi si iepulasi balosani inchisi in cotet laugh Astia 2 isi transmit mesaje secrete pe feisbuci... laugh
Bănuiam c-o să le vezi şi p-alealante... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Cum se formează caracterul la români ?     - Pagina 12 Empty Re: Cum se formează caracterul la români ?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 25 Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 18 ... 25  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum