masoneria

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Re: masoneria

Mesaj  ENKI la data de Joi Mai 19, 2011 9:48 am

(Still a)Live a scris:
ENKI a scris:
la un interval de 18 luni,
dezaprobare
Pai, peste cam 18 luni ar fi sfarsitul lui 2012, pe care n-am prea inteles unde il petrec tovarasii. laugh
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Mesaj  (Still a)Live la data de Joi Mai 19, 2011 10:06 am

ENKI a scris:
(Still a)Live a scris:
ENKI a scris:
dezaprobare
Pai, peste cam 18 luni ar fi sfarsitul lui 2012, pe care n-am prea inteles unde il petrec tovarasii. laugh
În aer...

Mie mi-a atras atenţia acel 18.
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 44
Localizare : SulfCity

Sus In jos

Mesaj  ENKI la data de Joi Mai 19, 2011 1:13 pm

(Still a)Live a scris:
ENKI a scris:
(Still a)Live a scris:
ENKI a scris:
dezaprobare
În aer...

Normal, si mie. Laughing
ENKI

Sus In jos

Mesaj  (Still a)Live la data de Joi Mai 19, 2011 2:56 pm

ENKI a scris:
(Still a)Live a scris:
ENKI a scris:
(Still a)Live a scris:
ENKI a scris:
dezaprobare
În aer...

Normal, si mie. Laughing
Nu pot crede aşa ceva! innocent
(Still a)Live

Sus In jos

Mesaj  RocketQu33n la data de Joi Mai 19, 2011 4:15 pm

(Still a)Live a scris:
ENKI a scris:
(Still a)Live a scris:
ENKI a scris:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Pai, peste cam 18 luni ar fi sfarsitul lui 2012, pe care n-am prea inteles unde il petrec tovarasii. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
În aer...

Si mie.
E varsta legala la care poti intra in cluburi.
E varsta la care te poti apuca de baut si fumat, legal.
Dar cel mai important: e varsta la care poti face sex in mod legal. Cel putin in unele tari.
Pe scurt: e varsta la care poti cadea in pacat in mod legal. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Deci nu exista nicio urma de indoiala in privinta motivului pentru care masoneria, reprezentanta Diavolului pe pamant, a ales acest numar. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

Mesaj  (Still a)Live la data de Joi Mai 19, 2011 4:21 pm

RocketQu33n a scris:
Si mie.
Dar cel mai important: e varsta la care poti face sex in mod legal. Cel putin in unele tari.
Pe scurt: e varsta la care poti cadea in pacat in mod legal. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Deci nu exista nicio urma de indoiala in privinta motivului pentru care masoneria, reprezentanta Diavolului pe pamant, a ales acest numar. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Nu ai niciun haz... Rolling Eyes
(Still a)Live

Sus In jos

Mesaj  baso la data de Joi Mai 19, 2011 4:46 pm

(Still a)Live a scris:
RocketQu33n a scris:
Si mie.

Drept este ca si eu sunt nascuta intr-o zi de 18 dar nu m-a acuzat nimeni pt. fapta asta Laughing Are ceva semnificatie aparte numarul asta, ca nu ma pricep suspect

baso

Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Mesaj  RocketQu33n la data de Joi Mai 19, 2011 4:51 pm

baso a scris:

Drept este ca si eu sunt nascuta intr-o zi de 18 dar nu m-a acuzat nimeni pt. fapta asta Laughing Are ceva semnificatie aparte numarul asta, ca nu ma pricep [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Eu sunt nascuta intr-o zi de 13, vinerea.
Si mai sunt si evreica. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Sus In jos

Mesaj  (Still a)Live la data de Joi Mai 19, 2011 4:56 pm

baso a scris:
(Still a)Live a scris:
RocketQu33n a scris:
Si mie.

Drept este ca si eu sunt nascuta intr-o zi de 18 dar nu m-a acuzat nimeni pt. fapta asta Laughing Are ceva semnificatie aparte numarul asta, ca nu ma pricep suspect
18=6x3. Dar...desigur, masonii nu au nicio legătură cu diverse numere...
(Still a)Live

Sus In jos

Mesaj  baso la data de Joi Mai 19, 2011 5:41 pm

(Still a)Live a scris:

poate sa fie si 9 x2 scratch de ce neaparat de 3 ori 6 ? 666 ? scratch

Ah...triunghiul divin, cu toate ungiurile de 60 grade Laughing

Triunghiul echilateral sau „Delta luminoasă“, ce simbolizează Divinitatea. În mijlocul triunghiului se află fie numele ebraic format din patru litere (Tetragrama), al lui Iehova, fie „ochiul divin“. În atelierele masonice, triunghiul este plasat în partea de răsărit si reprezintă treimea divină sub toate formele sale: Trecutul, Prezentul si Viitorul;

probabil ca Delta e mason iar eu o masonitza (pt. ca m-am nascut intr-o zi de 18 ) Laughing

baso

Sus In jos

Mesaj  (Still a)Live la data de Joi Mai 19, 2011 5:42 pm

baso a scris:
(Still a)Live a scris:

Triunghiul echilateral sau „Delta luminoasă“, ce simbolizează Divinitatea. În mijlocul triunghiului se află fie numele ebraic format din patru litere (Tetragrama), al lui Iehova, fie „ochiul divin“. În atelierele masonice, triunghiul este plasat în partea de răsărit si reprezintă treimea divină sub toate formele sale: Trecutul, Prezentul si Viitorul;

probabil ca Delta e mason iar eu o masonitza (pt. ca m-am nascut intr-o zi de 18 ) Laughing
Şi io acu' ce să-ţi răspund? agitat
(Still a)Live

Sus In jos

Mesaj  delta la data de Joi Mai 19, 2011 5:58 pm

baso a scris:
probabil ca Delta e mason
Nu prea mă văd în curu' gol și cu șorțuleț în public... Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Data de inscriere : 03/02/2010

http://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mesaj  RocketQu33n la data de Joi Mai 19, 2011 6:06 pm

(Still a)Live a scris:
baso a scris:
(Still a)Live a scris:

Şi io acu' ce să-ţi răspund? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

C-ai vrea sa afli si in ce zi e nascuta lili - ca tot veni vorba de triunghiuri. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Sus In jos

Mesaj  (Still a)Live la data de Joi Mai 19, 2011 7:56 pm

RocketQu33n a scris:
(Still a)Live a scris:
baso a scris:
(Still a)Live a scris:

Şi io acu' ce să-ţi răspund? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

C-ai vrea sa afli si in ce zi e nascuta lili - ca tot veni vorba de triunghiuri. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Lili...who?
(Still a)Live

Sus In jos

lili , mai

Mesaj  Vasile la data de Joi Mai 19, 2011 8:07 pm

(Still a)Live a scris:
RocketQu33n a scris:
(Still a)Live a scris:
baso a scris:
(Still a)Live a scris:

Lili...who?

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Vasile
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice

Data de inscriere : 08/08/2010

Sus In jos

Mesaj  delta la data de Joi Mai 19, 2011 9:45 pm

Vasile a scris: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
hehe, din greșeală mi-am șters playlist-u' și acum mi-am dat seama că piesa asta am uitat să o adaug la lista +/- refăcută... Very Happy

delta

Sus In jos

Mesaj  ENKI la data de Joi Iun 23, 2011 9:23 pm

Ar fi fost culmea ca postarea cu numarul 3300 sa nu fie aci, la cumpana dintre 23 si 24 iunie. laugh
Listele cu numele celor 330 de venerabili din Romania.
ENKI

Sus In jos

Mesaj  ENKI la data de Dum Iul 10, 2011 6:48 pm

Pana si Clubul Rotary s-a colorat in portocaliu, cel putin pana dupa alegerile locale din 2012. veselie

Un senator PDL devine guvernator al Clubului Rotary România

Senatorul PDL Ioan Sbârciu, fost rector al Universităţii de Artă şi Design din Cluj-Napoca, este noul guvernator al Clubului Rotary România şi Republica Moldova. El va conduce organizația pentru perioada iulie 2011 - iulie 2012, şi a preluat, sâmbătă, mandatul de la predecesorul său, Corneliu Dincă, potrivit Agerpres.

Ceremonia de transfer a mandatului de guvernator s-a desfășurat la Cluj-Napoca, evenimentul marcând "începutul noului an rotarian, ale cărui teme pun un accent deosebit pe valorile familiei, pe ideea de continuitate şi pe schimbarea în bine a comunităţii", se arată într-un comunicat citat de Agerpres.
"Prof. univ. dr. Ioan Sbârciu îşi propune în acest mandat ca principiile şi scopurile Clubului Rotary să fie respectate, iar programele desfăşurate să contribuie în mod esenţial la slujirea comunităţii. Strategia adoptată de guvernatorul 2011-2012 se axează pe trei direcţii majore: susţinerea şi consolidarea cluburilor, concentrarea şi sporirea asistenţei umanitare, îmbunătăţirea imaginii publice şi a recunoaşterii. Se va acorda în acest an un interes sporit promovării culturii la nivel de district şi cluburi, promovării proiectelor legate de ecologie şi promovării proiectelor focusate pe noile generaţii", se spune în comunicat.

Rotary Internaţional este o organizaţie mondială care cuprinde 1,3 milioane de membri provenind din diferite medii profesionale, uniţi pentru a oferi asistenţă şi voluntariat în sprijinul comunităţii.

La nivel internaţional există peste 34.000 de cluburi, în peste 200 de ţări şi arii geografice. Cluburile sunt apolitice şi deschise tuturor culturilor, raselor, etniilor şi confesiunilor religioase.
ENKI

Sus In jos

Mesaj  ENKI la data de Dum Iul 17, 2011 12:58 pm

Cica pionierul fruntas, cel care se straduia sa ne amarasca duminicile copilariei cu poezele comuniste, ar fi intrat in masonerie. veselie
Nu l-am gasit pe idiotul fost PIN-ist in focul recitarilor, dar ceva din aroma acelor vremi tot pun aci. laugh

Acu' sa pun si maretul articol, aparut fix acolo unde ii era locul. vesel

Andrei Duban, dator vândut la Masonerie! Actorul riscă să fie exclus din RSSA din cauza unei sume de bani împrumutată de la lojă

Actorul Teatrului Naţional din Bucureşti (TNB) a ajuns să fie pus la zid şi arătat cu degetul, după ce a omis să înapoieze suma de bani împrumutată de la RSSA (Ritul Scoţian Antic şi Acceptat din România), loja din care face parte. Fapta lui Andrei Duban ar putea să îi aducă excluderea din lojile masonice româneşti şi artistului Eugen Cristea, cel care l-a propus şi l-a "năşit" ca să fie acceptat în această organizaţie.

Actorul Andrei Duban nu ştie pe unde să mai scoată cămaşa. În urmă cu trei ani, el a fost acceptat într-o lojă masonică, după ce a fost propus de către artistul Eugen Cristea, protectorul şi colegul său de scenă, cel care devenise mason încă din anul 2006. La scurt timp, Duban a întâmpinat unele probleme financiare, iar singura sa scăpare a fost să împrumute o sumă mare de bani de la lojă, fiind convins că a făcut o alegere bună şi va restitui datoria la timp. Timpul s-a scurs însă în detrimentul său, data scadentă s-a apropiat, iar artistul nu a reuşit să restituie datoria la timp, aşa cum promisese. Nu a făcut-o nici până în ziua de azi, deşi au trecut mai bine de şase luni de la termenul limită, şi se preface că nici nu îşi mai aminteşte de datorie.
"Nu am nimic de comentat pe marginea acestui subiect. Este o problemă de altă natură. Eu nu comentez, nu vreau să încalc astfel nişte reguli interne", a spus Duban, făcând referire la regulamentul masonilor.

Burtă... Mason de trei ani

A făcut-o însă actorul Eugen Cristea, care ne-a confirmat întreaga poveste, dezamăgit de felul cum au decurs lucrurile.
"Ştiu de acest împrumut. Nu cunosc suma, dar ştiu că trebuia restituit acum şase luni. L-am creditat pe Andrei de-a lungul vremii, considerându-l copilul meu. Ba chiar într-un film a jucat rolul fiului nevesti-mii (n.r. - Cristina Deleanu). În lojă nu poţi să intri că vrei tu, trebuie să fii propus de cineva. El a fost «năşit», cum zicem noi, de mine. Nu ne-am certat şi nu i-am zis nimic după ce am auzit de împrumut. M-a sunat să mă invite la nunta sa (n.r. - eveniment care are loc în acest weekend), dar nu onorez invitaţia. Oricum sunt plecat din ţară, în Azerbaidjan, într-un turneu", ne-a povestit actorul, care riscă acum excluderea din masonerie din vina "pupilului" său.

Renunţă la burlăcie

Andrei Duban, prezentatorul matinalului de la Kanal D, s-a cununat civil şi religios în acest weekend. Sâmbătă, 16 iulie, actorul a renunţat la burlăcie căsătorindu-se cu actriţa Graţiela Teohari, după aproape doi ani de relaţie. Cununia a avut loc la Primăria Sectorului 4, iar slujba religioasă la Biserica Sfântul Dumitru din Bucureşt. Petrecerea mirilor, unde au participat mai bine de 200 de invitaţi, s-a desfăşurat la Palatul Ghika din Capitală.
ENKI

Sus In jos

Mesaj  baso la data de Mar Iul 19, 2011 3:35 pm

Aseara, la 10 TV, in emisiunea lu' Nasu, s-a discutat despre masonerie. Am urmarit putzin, de curiozitate, pana a inceput emisiunea lui Badea Laughing Era si un istoric (din cate am inteles) mason si ala , cu par lung prins in coada si cu barba (nu stiu cum se numeste ) care zicea tot felul de chestii interesante.
N-am stiut ca Florian Pittis era mason (istoricul cu pleata l-a laudat in mod deosebit).
Aproape la fel cum mi s-a intamplat cu Michael Jordan la Paris , am patit-o si cu Pittis la Bucuresti laugh Mergeam frumos pe strada iar Florian Pittis a iesit brusc dintr-un gang, fix in fatza mea . Cred ca am belit ochii la el cam tare, surprinsa ca vad un chip foarte cunoscut, iar omul mi-a spus "Buna ziua" foarte serios , crezand probabil ca ne cunoastem de undeva raset I-am raspuns la salut si abia dupa aia am realizat ca era Florian Pittis laugh Doar eu il stiam de la TV(iar dupa vocea inconfundabila si fascinanta, de la radio); el pe mine, n-avea de unde laugh

baso

Sus In jos

Mesaj  ENKI la data de Mar Iul 19, 2011 3:45 pm

baso a scris:Aseara, la 10 TV, in emisiunea lu' Nasu, s-a discutat despre masonerie. Am urmarit putzin, de curiozitate, pana a inceput emisiunea lui Badea Laughing Era si un istoric (din cate am inteles) mason si ala , cu par lung prins in coada si cu barba (nu stiu cum se numeste ) care zicea tot felul de chestii interesante.
N-am stiut ca Florian Pittis era mason (istoricul cu pleata l-a laudat in mod deosebit).
Aproape la fel cum mi s-a intamplat cu Michael Jordan la Paris , am patit-o si cu Pittis la Bucuresti laugh Mergeam frumos pe strada iar Florian Pittis a iesit brusc dintr-un gang, fix in fatza mea . Cred ca am belit ochii la el cam tare, surprinsa ca vad un chip foarte cunoscut, iar omul mi-a spus "Buna ziua" foarte serios , crezand probabil ca ne cunoastem de undeva raset I-am raspuns la salut si abia dupa aia am realizat ca era Florian Pittis laugh Doar eu il stiam de la TV(iar dupa vocea inconfundabila si fascinanta, de la radio); el pe mine, n-avea de unde laugh
O fi fost Horia Nestorescu Balcesti?! scratch
Despre Pittis am mai pus io cate ceva p-aci, inclusiv o poza cu "botezul" facut lui Ducu Bertzi. laugh
ENKI

Sus In jos

Mesaj  baso la data de Mar Iul 19, 2011 3:47 pm

Da, Balcesti era .

baso

Sus In jos

Mesaj  baso la data de Mar Iul 19, 2011 4:03 pm

Interesant mi s-a parut, din ce povestea el, ca imediat dupa Revolutie a incercat sa-i identifice pe ultimii masoni autentici ramasi in viata. Cica ar fi gasit nu mai mult decat 2 duzini, adica aproximativ vreo 23 Laughing Insa in anii ce-au urmat, s-au inmultzit ca ciupercile dupa
ploaie Laughing Se pare ca in zilele de azi este cool sa faci parte din organizatzii discrete: fie mason , fie sereist ,ori din ambele ...cu MISA ca anexa laugh

baso

Sus In jos

Mesaj  ENKI la data de Mar Iul 19, 2011 6:48 pm

baso a scris:Interesant mi s-a parut, din ce povestea el, ca imediat dupa Revolutie a incercat sa-i identifice pe ultimii masoni autentici ramasi in viata. Cica ar fi gasit nu mai mult decat 2 duzini, adica aproximativ vreo 23 Laughing Insa in anii ce-au urmat, s-au inmultzit ca ciupercile dupa
ploaie Laughing Se pare ca in zilele de azi este cool sa faci parte din organizatzii discrete: fie mason , fie sereist ,ori din ambele ...cu MISA ca anexa laugh
Al 24-lea o fi fost insusi Ceasca, decedat subit in toiul Lovilutiei. laugh

Io am avut doua invitatii, discrete: una reala, la mine in casa, pentru a intra in Clubul Rotary (nu eram suficient de bogat pentru a accede, dar cica urma sa devin, peste noapte, daca doream sa intru) si una virtuala, trimisa de un frate al unui user de pe forumul RTV, pentru a intra intr-o anexa a Clubului de la Roma - filiala din Romania. vesel
ENKI

Sus In jos

Mesaj  ENKI la data de Mar Iul 19, 2011 7:12 pm

Se pare ca Editura Politica, transformata in Humanitas, ar fi fost o anexa a masoneriei, in care unii rebeli "anticomunisti" conlucrau, constientii inca de acum 30 de ani ca interiorul Cercului vireaza catre portocaliu. vesel

ENKI

Sus In jos

Mesaj  ENKI la data de Dum Iul 24, 2011 3:51 pm

Nu pot inca incadra stirea privitoare la atentatele din Norvegia intr-o categorie "obisnuita", pentru ca, trecand peste dimensiunile carnagiului, nu pot crede ca un sigur om, fie el si un norvegian diabolic, a organizat si a executat acele actiuni demente. Suspect
Postez aici cate ceva, nu numai pentru ca incep sa am niste banuieli, ci si pentru ca l-am zarit pe presupusul autor imbracat in uniforma masonica, in clipul postat de el insusi, pe Youtube, cu doar 6 ore inainte de evenimente (vezi min. 12' 02'').
De remarcat ca intre 8' 09'' si 8' 19" este inserata o imagine a lui Vlad Tepes, cu o scurta biografie. laugh
Alte link-uri, continand inclusiv informatia despre presupusa apartenenta la masonerie a criminalului:

Iata si pagina de Facebock a presupusului atentator, care, initial stearsa (ieri am vazut-o doar in cache-ul lui Google), a fost reactivata. Au aparut si unele mesaje halucinante, de solidarizare cu "eroul", pe wall. affraid

ENKI

Sus In jos

Mesaj  delta la data de Dum Iul 24, 2011 4:19 pm

ENKI a scris:Nu pot inca incadra stirea privitoare la atentatele din Norvegia intr-o categorie "obisnuita", pentru ca, trecand peste dimensiunile carnagiului, nu pot crede ca un sigur om, fie el si un norvegian diabolic, a organizat si a executat acele actiuni demente. Suspect
yo nici nu am fost prea atent la detaliile furnizate la știri, însă din câte am înțeles: omu' a pus prin ceva oraș niște explozibil fabricat din îngrășămintele cumpărate pentru ferma sa și când materialul a fost detonat, polițiștii au cam alergat la fața locului, așa că obsedatu' a putut merge liniștit să mitralieze câteva duzini de activiști social-democrați... vesel

delta

Sus In jos

Mesaj  delta la data de Dum Iul 24, 2011 4:22 pm

apropo, scenarii de genul ăsta (cu distragerea atenției) au fost ecranizate de mai multe ori...
vezi Swordfish (cu John Travolta și Hugh Jackman), Die Hard 3 (cu Bruce Willis) etc.

delta

Sus In jos

Mesaj  ENKI la data de Dum Iul 24, 2011 7:47 pm

delta a scris:
ENKI a scris:Nu pot inca incadra stirea privitoare la atentatele din Norvegia intr-o categorie "obisnuita", pentru ca, trecand peste dimensiunile carnagiului, nu pot crede ca un sigur om, fie el si un norvegian diabolic, a organizat si a executat acele actiuni demente. Suspect
yo nici nu am fost prea atent la detaliile furnizate la știri, însă din câte am înțeles: omu' a pus prin ceva oraș niște explozibil fabricat din îngrășămintele cumpărate pentru ferma sa și când materialul a fost detonat, polițiștii au cam alergat la fața locului, așa că obsedatu' a putut merge liniștit să mitralieze câteva duzini de activiști social-democrați... vesel
Pai, cica descrisese in prealabil modul de atac, detonand si o bomba, intr-o zona izolata (?!), inca din 13 iunie! Shocked
Vad ca idiotii nostri de jurnalisti se grabesc sa-l faca admirator al lui Vlad Tepes, pentru cele 10 secunde din clipul amintit mai sus, traducand si cate ceva din textul ce insoteste imaginea. Suspect
"Vlad Ţepeş a fost un geniu al războiului psihologic. Ceea ce a lăsat el în urmă merită să fie studiat în şcolile actuale de relaţii publice, ştiinţe politice, psihologie socială, în şcolile militare etc. Ca orice alt conducător, el a avut doi inamici: problemele interne sau trădarea şi agresorii islamici din exterior care îi ameninţau ţara. A reuşit să îşi înfrângă duşmanii din exterior, folosind acelaşi nivel de cruzime ca orice alt conducător din vremea sa, dar a fost un adevărat maestru în a ÎNSCENA cruzimea pentru a obţine efectul maxim. A fost cel mai mare maestru al imagologiei, sute de ani înainte ca această ştiinţă să fie descoperită şi teoretizată"

Cica individul ar fi fost chiar filmat, imediat dupa impuscaturile din insula, de o echipa a televiziunii norvegiene. suspect

EDIT. Se pare ca au aparut multime de pagini Facebook cu numele idiotului. Una dintre ele nu o pot accesa direct, ci doar in cache, desi vad ca altii o pot vizualiza, postand chiar mesaje acolo. scratch
A, nu, pagina arata asa in data de 23 Iul 2011 23:24:24 GMT. laugh
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] target="_blank" rel="nofollow">http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:A3Kz8ClZj8EJ:www.facebook.com/pages/Anders-Behring-Breivik/245683272126884+Anders+Behring+Breivik+facebook&cd=3&hl=ro&ct=clnk&gl=ro&client=opera&source=www.google.ro

Ultima editare efectuata de catre ENKI in Dum Iul 24, 2011 7:58 pm, editata de 3 ori (Motiv : completare la completare :))))
ENKI

Sus In jos

Mesaj  ENKI la data de Lun Iul 25, 2011 9:03 pm

Se putea sa lipseasca Romania din superproductia cu atentatele din Norvegia? laugh
Vlad Tepes inserat in clipul postat de blondutul sangeros parea sa fie o simpla coincidenta, un reflex al mitului lui Dracula, prezent in creierul oricarui european ce se respecta. Eh, se pare ca masonul ariano-israelian are frati si surori p-aci. Shocked

Breivik: Deportările din Bărăgan, o soluţie pentru Kosovo
Criminalul de la Oslo vorbeşte despre "susţinătorii" săi din România

Acuzatul pentru dublul atac din Norvegia, Anders Behring Breivik, enumeră România printre ţările unde are susţinători, "fraţi şi surori", informează NewsIn.
De asemenea, manifestul suspectului pentru atentatele din Norvegia conţine link-uri către site-urile Partidului România Mare şi Noua Dreaptă, pe care le menţionează într-o listă în care enumeră, pe ţări, organizaţiile şi partidele cu orientare naţionalistă şi de extremă-dreapta din Europa. Breivik scrie ca partidele extremiste din Europa nu sunt suficient de preocupate de pericolul
"Avem zeci de milioane de susţinători europeni şi zeci de mii de fraţi şi surori care ne susţin pe deplin şi sunt dornici să lupte alături de noi. Numerele cresc anual, în condiţiile în care din ce în ce mai mulţi oameni încep să înţeleagă ce se întâmplă; fiind martori la atrocităţile marxiste/multiculturale/musulmane şi văzând creşterea populaţiilor musulmane", a scris el.
Breivik scrie în „manifestul" său că singura soluţie pentru conflictul arabo-israelian, dar şi pentru cel care mocneşte în Kosovo este deportarea şi dă exemplul deportărilor din Bărăgan, transmite NewsIn.
Documentul citat se intitulează "2083: O declaraţie de independenţă a Europei". Acesta este anul în care Breivik crede că se va încheia războiul civil european pe care dorea sa-l provoace printr-o serie de atentate. Războiul ar fi urmat să se încheie prin lichidarea adepţilor marxismului cultural şi prin deportarea musulmanilor. "Dacă vă preocupă viitorul Europei Occidentale, cu siguranţă aceste informaţii vi se vor părea interesante şi foarte relevante", scrie Breivik.
Norvegianul crede că războiul civil european va avea trei faze. Prima va dura până în 2030 şi va fi caractetrizată prin atacuri armate ale unor celule clandestine. În această perioada se vor consolida forţele conservatoare. În perioada 2030-2070, se vor pregăti loviturile de stat din Europa, iar în ultima fază se vor instaura regimuri conservatoare.
Breivik condamnă implicarea guvernului norvegian în bombardamentele din 1999 efectuate de NATO împotriva Belgradului, împotriva "fraţilor noştri sârbi care au vrut să alunge Islamul prin deportarea musulmanilor în Albania".
Criminalul norvegian este membru al Partidului Progresist, un partid de dreapta care s-a clasat pe locul al doilea la alegerile din 2009, mizând pe o platformă antiimigraţie.

ENKI

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus