De-ale copiilor...

Pagina 4 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: De-ale copiilor...

Mesaj  delta la data de Sam Noi 20, 2010 9:33 am

Armand a scris:Au existat dintotdeauna! Ca rezultat al zestrei genetice sau al tembelismului uman!!! Al doilea factor deținând supremația!!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
hehehe, a tras măcelaru' de ea ca de parâmă ca s-o scoată din vaginul mamei ei de i-a deplasat discurile intervertebrale? Laughing

P.S. Mă rog, poate aia suferea de altă deformație, că am considerat inutil de reținut detaliul laugh ... și am reținut doar ideea de bază (că era vorba de ceva handicapată).

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Data de inscriere : 03/02/2010

http://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mesaj  Armand la data de Sam Noi 20, 2010 9:44 am

delta a scris:hehehe, a tras măcelaru' de ea ca de parâmă ca s-o scoată din vaginul mamei ei de i-a deplasat discurile intervertebrale? Laughing

P.S. Mă rog, poate aia suferea de altă deformație, că am considerat inutil de reținut detaliul [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] ... și am reținut doar ideea de bază (că era vorba de ceva handicapată).

Istenem uram! N-am mai văzut așa om... nebun! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Mesaj  delta la data de Sam Noi 20, 2010 9:54 am

Armand a scris:Istenem uram! N-am mai văzut așa om... nebun! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Păi de ce ai amintit în legătură cu acea fetiță de "tembelismul uman" dacă nu din cauza medicului care trăgea de ea la naștere a fost nevoie recent de îndepărtarea celor 3 vertebre (că m-am uitat peste mesajele de pe pagina anterioară și acolo scriai că avea câteva vertebre care trebuiau scoase din ea) ?

delta

Sus In jos

Mesaj  RocketQu33n la data de Sam Noi 20, 2010 10:55 am

Da' nu la nastere trebuiau indepartate! laugh

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

Mesaj  delta la data de Sam Noi 20, 2010 11:03 am

RocketQu33n a scris:Da' nu la nastere trebuiau indepartate! laugh
Păi, toate la timpul lor... veselie

P.S. La naștere au tras de ele, în grădiniță au constatat că alea-s în plus, la scoală i le-au scos... Laughing
La liceu o să primească diagnoza că de fapt a fost o greșeală, așa că la facultate își face operație estetică și-și bagă niște silicoane... laugh

delta

Sus In jos

Mesaj  Armand la data de Sam Noi 20, 2010 11:29 am

RocketQu33n a scris:Da' nu la nastere trebuiau indepartate! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Da' tu crezi că „detaliul” ăsta contează??? Tot va zice până la urmă că tu, eu, Băsescu sau oricine așa a afirmat cum zice el! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Sus In jos

Mesaj  delta la data de Sam Noi 20, 2010 11:33 am

Armand a scris:
RocketQu33n a scris:Da' nu la nastere trebuiau indepartate! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Da' tu crezi că „detaliul” ăsta contează???
Ar fi contat dacă ar fi spus cineva că alea trebuie îndepărtate la naștere (adică sexual de congenital)... Laughing

delta

Sus In jos

Mesaj  aurora la data de Lun Ian 03, 2011 11:40 am

Ştii de ce nu zboară găina?

Că să nu scape ouşorul pe care îl face în fiecare zi!

(Ştefania, Iaşi, 5 ani)
aurora
a învățat principalele servicii de pe net
a învățat principalele servicii de pe net

Data de inscriere : 06/07/2010

Sus In jos

Mesaj  delta la data de Mier Mai 04, 2011 5:21 pm

Realitatea TV, 18 și 20 minute
La Ploiești, un elev (diagnosticat) schizofrenic a snopit în băiate (cu o rangă de fier) un coleg... și cam în aceeași perioadă un elev dintr-o școală din Maramureș era în comă alcoolică. laugh

delta

Sus In jos

Mesaj  Anahoret la data de Mier Mai 04, 2011 6:27 pm

delta a scris:Realitatea TV, 18 și 20 minute
La Ploiești, un elev (diagnosticat) schizofrenic a snopit în băiate (cu o rangă de fier) un coleg... și cam în aceeași perioadă un elev dintr-o școală din Maramureș era în comă alcoolică. laugh
Măi, este de râsu-plânsu! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Şi noi, pe la sfârşitul anilor '70, mai făceam mişto de profi, mai trăgeam câte o cafteală pe terenul de sport, dar exista, totuşi, o limită! Pe vremea când făceam liceul, elevii se mai şi exmatriculau sau se eliminau fără drept de reînscriere în alte licee. Cred că ceea ce se întâmplă acum este rodul dictaturii părinţilor: a luat odrasla notă proastă, profesorul este de vină, nu oabla care nu vrea (nu este în stare) să înveţe.
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Sus In jos

Mesaj  delta la data de Mier Mai 04, 2011 6:35 pm

Anahoret a scris:Pe vremea când făceam liceul, elevii se mai şi exmatriculau sau se eliminau fără drept de reînscriere în alte licee. Cred că ceea ce se întâmplă acum este rodul dictaturii părinţilor: a luat odrasla notă proastă, profesorul este de vină nu oabla care nu vrea (nu este în stare) să înveţe.
Păi, parcă alaltăieri era o știre despre exmatricularea a vreo 5 elevi din cauză că au postat pe Youtube ceva secvențe cu profesorii lor, filmate în școala lor în cadrul a ceva proiect... veselie

delta

Sus In jos

Mesaj  baso la data de Dum Mai 22, 2011 10:46 am

Şase învăţătoare britanice "târfe" pe Facebook veselie

"Dacă şi voi sunteţi la fel de îngroziţi ca mine de pozele pe care curvele astea le-au postat să le vadă toată lumea, cât de în siguranţă sunt copiii noştri? Copiii pot vedea aceste imagini. Ce ne spun pozele acestea despre şcoală şi despre felul în care este ea condusă? femeile acestea le predau copiiilor mei, dar nu o vor mai face. Eu spun să scăpăm de târâturi şi să-l aducem pe dl. Pickard, fostul director, înapoi înainte ca situaţia să degenreze şi mai mult". laugh vesel

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Mesaj  ENKI la data de Vin Sept 07, 2012 9:37 am

Superba reactie. laugh bine
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI

Sus In jos

Mesaj  baso la data de Vin Sept 21, 2012 12:01 pm

raset

baso

Sus In jos

Mesaj  baso la data de Sam Sept 22, 2012 9:06 am

Asta are mintea unei fetitze de 3 ani veselie

baso

Sus In jos

Mesaj  baso la data de Lun Oct 01, 2012 2:38 pm

Limba franceza in "D" pasi raset

baso

Sus In jos

Mesaj  baso la data de Sam Ian 16, 2016 9:48 am

Ce dragut...

baso

Sus In jos

Mesaj  baso la data de Sam Ian 16, 2016 11:41 am

Copiii sunt mai normali la cap decat adultii Laughing

baso

Sus In jos

Mesaj  ENKI la data de Dum Mar 26, 2017 4:41 pm

Tovarasii profesori au interzis, prin regulamentele interne, folosirea telefoanelor si tabletelor in scoli, dar pare ca pe psihopati nu-i multumeste doar asta. Sa interzici kendamele, cu care copiii abia mai iau pauza de la virtual si-si dezvolta indemanarea, relazandu-se totodata, mi se pare ingrozitor. agitat

Pentru cine nu stie, este foarte populara acum kendama. E o jucarie compusa dintr-un maner de lemn si o bila legata de el cu o ata. Am si eu.
La Coresi sunt interzise kendamele pentru ca doamna director a hotarat ca sunt foarte periculoase. Totusi, aproape toti copiii au kendame.
Eu propun interzicerea truselor de geometrie pentru ca au instrumente mult mai periculoase decat o kendama.

Astazi am avut ora de fizica (nu optional, ora obisnuita de fizica). Domnul profesor este director la o scoala din Targoviste, are in jur de 50 de ani, poarta ochelari si este de inaltime medie. Este corect, are umor si incearca sa predea pe intelesul tuturor.

Problema este ca astazi, intentionat sau nu, a reusit sa se apropie de noi printr-un gest la care nu ne asteptam. A vazut kendamele unor colegi si, in loc sa procedeze precum ceilalti profesori si sa confiste "jucariile periculoase", profesorul a prezentat interes pentru hobby-ul atat de popular printre elevi. I-a rugat pe colegii mei sa vina pana la dumnealui si sa-i arate cum se foloseste kendama. Copiii s-au dus mandri si i-au aratat. A incercat si dumnealui, dupa care a continuat ora.

Domnule profesor, avem o problema. Daca veti continua asa si vom incepe sa va dam exemplu ca pe domnul de biologie va veti pune in cap intreg corpul profesoral. Nu mai bine faceati cum a facut doamna de biologie, tot astazi cand, inainte sa iasa din clasa, ne-a atras atentia ca jucariile astea sunt interzise?

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

A mea are 3 kendame (mica, mijlocie si mare), eu si nevasta-mea fiind chiar mai impatimiti decat ea. Laughing
Inca n-a dorit s-a plece cu cea favorita la scoala, poate si pentru ca deocamdata nu reuseste mare lucru, comparativ cu unii dintre colegii ei. Si toti colegii ei au kendame.

ENKI

Sus In jos

Mesaj  (Still a)Live la data de Lun Mar 27, 2017 1:36 pm

Io-s antitalent. Am încercat, dar...
Ai mei copii nu au, deocamdată. Au foștii elevi. În legătură că elevii actuali, chiar am teamă, privind Kendama. Am câțiva „inteligenți” care lovesc și se lovesc cu tot ceea ce le cade în mână, deci sigur ar trebui să stau la supravegheat, cel puțin în prima săptămână.
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 43
Localizare : SulfCity

Sus In jos

Mesaj  ENKI la data de Lun Mar 27, 2017 2:03 pm

(Still a)Live a scris:Io-s antitalent. Am încercat, dar...
Ai mei copii nu au, deocamdată. Au foștii elevi. În legătură că elevii actuali, chiar am teamă, privind Kendama. Am câțiva „inteligenți” care lovesc și se lovesc cu tot ceea ce le cade în mână, deci sigur ar trebui să stau la supravegheat, cel puțin în prima săptămână.

In prima zi, io am crezut e imposibil sa prinzi bila aia in cupe, ca sa nu mai vorbesc de spike. Abia a doua zi am inceput sa mai nimeresc cate ceva, ambitionat de nevasta, care dadea spike dupa spike. Laughing

Interesant este ca jocul are o origine necunoscuta, fiind prezent pe toate continentele, in Japonia ajungand cel mai tarziu, abia in sec. 18. Francezii se lauda ca ar fi al lor, numindu-se bilboquet.

Din cate se vede, japonezii i-au adaugat cupele si i-au zis kendama, bilboquet-ul bazandu-se doar pe variatii de reusit spike.
ENKI

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 4 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum: