SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan"

+13
Megan
Ani
Vasile
Rody
Dracu' gol
baso
delta
Armand
lolo
RocketQu33n
Anahoret
ENKI
(Still a)Live
17 participanți

Pagina 25 din 26 Înapoi  1 ... 14 ... 24, 25, 26  Urmatorul

In jos

Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan" - Pagina 25 Empty Re: Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan"

Mesaj  baso Dum Aug 06, 2017 9:02 pm

De cand m-am casatorit (in 98), pana in prezent am schimbat 2, fiind acum la a 3-a masina de spalat. In ordine :Indesit, Whirlpool si Electrolux(cam de 3 ani o am pe ultima) Whirlpool a rezistat cel mai putin dintre cele 2 anterioare(mai putin de 5 ani)
Recent m-am hotarat sa-mi schimb aspiratorul. Se incalzeste si pute. E ceva marca necunoscuta, insa si-a facut treaba aproape 2 decenii. Ca moft, mi-am propus sa-mi cumpar unul cu apa care sa si spele. Mi-a trecut insa repede cand am analizat oferta de pe internet si comentariile. Prea grele si scumpe. Ma linistisem si cu ideea unui mop cu aburi, in completarea unui aspirator rezonabil ca pret, dupa ce am citit comentariile de pe emag.
Am dat insa de un site interesant  cu oferte la pret bun. Fiind vorba despre marci necunoscute pe piata din Ro, am studiat inclusiv pe youtube inregistrarile utilizatorilor si comentariile , hotarandu-ma ca in loc de o scula sa-mi cumpar totusi 2.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Iar daca tot eram pe acolo, am aruncat un ochi si pe la chilipiruri. Pt ca de vreo 2 luni s-a defectat cuptorul electric incorporat (fiindu-mi groaza sa chem vreun reparator care sa-mi spuna ca trebuie schimbat ) mi s-a pus pata si pe scula asta  Laughing

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Ideea e ca de vreo cativa ani ma tenta o astfel de scula, insa preturile mi s-au parut absolut obscene  Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan" - Pagina 25 Empty Re: Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan"

Mesaj  (Still a)Live Dum Aug 06, 2017 10:59 pm

ENKI a scris:
(Still a)Live a scris:
ENKI a scris:
(Still a)Live a scris:Și e posibil ca, în ciuda datei publicării articolulu, știrea să nu fie f nouă. De fapt, știrea, da. Faptele, nu.
Oricum, activitatile sustinute ale cercetatorilor intru modificarea genomului sunt simple pierderi de timp si bani, pentru ca mult mai usor poate fi modificat ADN-ul prin influentarea dirijata a mediului, asa si explicandu-se prosteala sistematica a unor mase mari de cetateni, care sunt in stare sa se rasuceasca cu 180 de grade in orice opinie, de la o zi la alta. laugh
În primul rând, te rog să-mi vorbești civilizat! Auzi la el...genom...
Prin influențarea mediului, modifici chestii în timp mai îndelungat și la mase, nu punctual, la individ. E mai frumos așa, atunci când te joci de-a Dumnezeu.
Io as presupune ca mediul poate fi modificat si punctual, tintit, ca doar orice individ bine informat cara smartfonu' cu el, ca pe o bratara de puscarias. laugh
Ma rog, poate ca vor sa creeze tefelisti cu numar redus de circumvolutiuni, fara sanse de a mai evada din matrix. suspect


EDIT. Iaca exemple pe intelijenti caratori de smartfoane. laugh
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Tefe...ce? C-am vrut să te întreb de data trecută.
Nu am smartphone. Eu, nu. Al meu soț, da. Na, ce să facem?! Dar presupun că și tu ai. Fiecare, cu defectele sale. Very Happy
Aia cu 2017 e simpatică! Laughing
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan" - Pagina 25 Empty Re: Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan"

Mesaj  ENKI Lun Aug 07, 2017 9:16 am

(Still a)Live a scris:Tefe...ce? C-am vrut să te întreb de data trecută.
Nu am smartphone. Eu, nu. Al meu soț, da. Na, ce să facem?! Dar presupun că și tu ai. Fiecare, cu defectele sale. Very Happy
Aia cu 2017 e simpatică! Laughing

Tineri Frumosi si Liberi = TFL = tefelisti sau tefelei. laugh
Chiar ieri am gasit un numar de-al tau de telefon (care se termina in 345), intr-o arhiva de pe un hdd extern. L-am introdus in agenda smartfonului si am verificat daca ai WhatsApp. Vroiam sa-ti trimit niscai poze, dar am constatat ca n-ai aplicatia*, iar acum am aflat ca n-ai nici scula pentru a o instala. Eh, io am doua, unul cu ecran de 5,5, pentru citit carti, ascultat muzica si vorbit audio/video pe Orange/WhatsApp, si unul micut, de la DNA, aaa, pardon, Digi, cu internet nelimitat, pentru a putea fi conectat permanent la reteaua globala, chiar si atunci cand ma deplasez. P-asta micu' il folosesc pentru a-l alimenta cu net pe ala mare, prin ceea ce se cheama hotspot Wi-Fi. E ca si cum as umbla cu rooterul dupa mine, la el putandu-se conecta orice prieten caruia i-as da parola. Laughing  Deci, da, io-s carator de doua smartfoane, dar ce alt mod de camuflare in gramada de cretini care ma inconjoara as fi putut sa gasesc?! laugh



*Apropo de aceasta aplicatie, a povestit Mircea Badea cum a facut rost de cateva poze inedite cu baschetoza (Kovesi, in caz ca nu esti la curent cu porecla ageata pe neimportant Laughing ): mai intai a obtinut, prin mijloace numai de el stiute, numarul de telefon al individei, l-a introdus in agenda, iar apoi a colectionat, rabdator, pozele de profil schimbate destul de des de doamna DNAtins din fruntea tarii. laugh


Ultima editare efectuata de catre ENKI in Lun Aug 07, 2017 10:43 am, editata de 2 ori (Motiv : completare si mici corecturi)
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan" - Pagina 25 Empty Re: Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan"

Mesaj  baso Lun Aug 07, 2017 9:21 am

(Still a)Live a scris:
Nu am smartphone. Eu, nu. Al meu soț, da. Na, ce să facem?! Dar presupun că și tu ai. Fiecare, cu defectele sale. Very Happy
Aia cu 2017 e simpatică! Laughing

raset Si eu sunt singura din familie care nu are smartphone.
Desi recunosc utilitatea sculei in anumite circumstante, consider ca provoaca dependenta posesorilor. In egala masura poate provoaca si o stare usoara de disconfort celor care nu se dau in vant dupa smartphone-uri cand ii vad pe toti din jur cu ochii beliti in ecran .

Fii-mea a fost suparata pe mine ,mai demult, cand m-am opus dorintei ei ca Mos Craciun sa-i aduca un smartphone, considerand ca un telefon clasic este arhisuficient pt. varsta ei. Degeaba i-am explicat ca eu, la varsta ei, nici macar un banal telefon mobil nu mi-as fi imaginat sa-i cer lui Mos Craciun  . Nu atat pt. ca era de domeniul SF, ci mai mult pt. ca nu-i vedeam utilitatea. Chiar m-ar fi iritat ideea ca parintii sa aiba un asa control asupra mea incat sa ma sune ca sa-mi spuna " ai habar ce ora e? hai acasa ca pun lant la usa si nu mai intri" cand ma distram mai bine.Laughing  Dupa cativa ani a trebuit sa cedez insistentelor fetei deoarece toti colegii ei de clasa aveau in dotare smatphone, facand-o sa se simta ca din epoca de piatra pt.ca ea n-are scula personala performanta in care sa beleasca ochii.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan" - Pagina 25 Empty Re: Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan"

Mesaj  ENKI Lun Aug 07, 2017 9:51 am

baso a scris:De cand m-am casatorit (in 98), pana in prezent am schimbat 2, fiind acum la a 3-a masina de spalat. In ordine :Indesit, Whirlpool si Electrolux(cam de 3 ani o am pe ultima) Whirlpool a rezistat cel mai putin dintre cele 2 anterioare(mai putin de 5 ani)
Recent m-am hotarat sa-mi schimb aspiratorul. Se incalzeste si pute. E ceva marca necunoscuta, insa si-a facut treaba aproape 2 decenii. Ca moft, mi-am propus sa-mi cumpar unul cu apa care sa si spele. Mi-a trecut insa repede cand am analizat oferta de pe internet si comentariile. Prea grele si scumpe. Ma linistisem si cu ideea unui mop cu aburi, in completarea unui aspirator rezonabil ca pret, dupa ce am citit comentariile de pe emag.
Am dat insa de un site interesant  cu oferte la pret bun. Fiind vorba despre marci necunoscute pe piata din Ro, am studiat inclusiv pe youtube inregistrarile utilizatorilor si comentariile , hotarandu-ma ca in loc de o scula sa-mi cumpar totusi 2.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Iar daca tot eram pe acolo, am aruncat un ochi si pe la chilipiruri. Pt ca de vreo 2 luni s-a defectat cuptorul electric incorporat (fiindu-mi groaza sa chem vreun reparator care sa-mi spuna ca trebuie schimbat ) mi s-a pus pata si pe scula asta  Laughing

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Ideea e ca de vreo cativa ani ma tenta o astfel de scula, insa preturile  mi s-au parut absolut obscene  Laughing

M-ai facut curios si am citit ce scrie pe aspiratorul meu, care are cam 12 ani: Dirt Devil Infinity vs8 si arata asa:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

E fara sac (obosisem sa tot caut saci pentru cel anterior) si a costat o groaza de bani la vremea aia, chiar daca l-am luat la mai putin de jumatate de pret, de pe un site cu resigilate din Anglia. Tot atunci si tot de pe acel site mi-am luat si masina de paine Morphy Richards, care a cedat in primavara asta, fiind inlocuita cu una de urgenta - Gorenje, de care sunt destul de mutumit, mai ales ca io nu sunt mare mancator de paine. Laughing
Da, imi doresc si io o friteoza d-aia, insa, pe bune, n-am unde sa o asez in bucatarie, noi nici macar masa neavand, ci doar un soi de tejghea rabatabila, de-a lungul unui perete, ca la bar. Nu doar bucataria, ci si camerele apartamentului sunt mici, gandind noi, cand l-am cumparat, ca oricum ne petrecem timpul mai mult pe la slujbe, sa ridicam tarisoara pe culmi. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan" - Pagina 25 Empty Re: Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan"

Mesaj  baso Lun Aug 07, 2017 12:14 pm

Si eu am problema asta cu electrocasnicele pt. bucatarie. Noroc ca am 2 debarale + pivnita si garaj. De pilda, am constatat ca pe unele le folosesc rar(cum ar fi de ex. masina electrica de tocat carne).Insa nici asa de rar incat sa renunt la ele. Masina de facut paine n-am fost niciodata tentata sa-mi cumpar, preferand s-o fac in cuptor cand ne apuca vreo pofta. De altfel si eu pot trai fara paine. Friteuza din aia m-a tentat de prea mult timp, placandu-mi ideea ca se poate praji in ea fara ulei sau cu vagi urme de ulei. De oala easy soup(achizitionata pt. fii-mea) sunt foarte incantata desi e putin cam inalta pt. rafturile din casa. De cand am cumparat-o , doar in ea fac supe creme si ciorbe.(Smoothie,inghetata ori compot n-am facut inca in ea.) E mai rapida decat metoda traditionala. Vorba unui comentator de pe emag: inlocuieste perfect nevasta, mama sau bunica raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan" - Pagina 25 Empty Re: Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan"

Mesaj  ENKI Vin Sept 01, 2017 11:02 am

Tefelistii si CpF-istii sunt perpeliti la foc din ce in ce mai mare, pe toate partile: un clip stupid, incarcat pe un cont la fel de stupid - Policeman, e #1 in trending pe Youtube RO, facand 224 816 vizualizari in mai putin de 24 de ore, cu peste 3 mii de like-uri si doar 333 de diss-uri. Pare ca daca se mai agita putin, dobitocii ce vor ocupa in curand strazile vor lasa tarisoara (si) fara centenar. vesel




[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan" - Pagina 25 Empty Re: Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan"

Mesaj  baso Vin Sept 01, 2017 12:39 pm

Clipul ala putea fi si regizat. Tinand cont ca e unul dintre momentele in care lumea trebuie agitata cu orice ca sa iasa in strada, la proteste, nu ma mira ca a fost intens mediatizat, inclusiv la tv.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan" - Pagina 25 Empty Re: Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan"

Mesaj  baso Vin Sept 01, 2017 3:32 pm

Se pare, totusi,ca nevorbitorii de limba maghiara sunt discriminati la Kauflandul din Odorheiul Secuiesc.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Recunosc ca am considerat de evul mediu o astfel de atitudine din partea unui comerciant si angajatii lui, motiv pt. care nu am crezut reala inregistrarea video. In Ungaria nu mi s-a intamplat vreodata asa ceva. Dimpotriva, m-a amuzat ca in localitatile de langa granita cu Romania, prin localuri, meniurile sunt traduse si in romaneste. Ba chiar mi s-a intamplat de mai multe ori, auzind ca vorbesc in romaneste, sa salute politicos si sa ne invite sa mai trecem pe la ei...pe romaneste  Laughing

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Ia sa se fi dat american comisarul de la OPC. Le dadea 20000 lei amenda?  raset

Faza asta imi aduce aminte  de povestile din Delta ale unor pescari din zona mea, petrecute cu mai mult timp in urma, prin anii 90. Cum le placeau sa-si faca unii altora farse, inclusiv sa se injure intre ei, totalmente amical, spre nedumerirea maxima a lipovenilor din localitatea in care erau cazati (care se adunau ca la spectacol , neintelegand cum ardelenii se injura intre ei asa de creativ, fara sa se incaiere ), unul dintre ei, un maghiar hatru (Csaba) , dupa ce a remarcat ca vanzatoarea de la alimentara ii facea ochi dulci, a avut chef sa-si incerce fortele. I-a soptit vanzatoarei sa nu-l serveasca pe ala din spatele lui pt. ca este un ungur imputit care ar vrea si Transilvania , cu romani cu tot raset Context in care cel din spate a avut parte de un tratament absolut discriminatoriu din partea vanzatoarei(care i-a raspuns n-avem la orice ii cerea clientul, desi exista pe raft), fiind enervat la culme , dupa ce a aflat motivatia vazatoarei ca nu serveste unguri, deoarece  a trebuit sa-i arate acesteia buletinul pt. a-i dovedi ca are nume romanesc 100% si ca porcul de bozgor imputit, Csaba, din fata lui ,care nici nu s-a legitimat in fata ei, a manipulat-o la misto, ca pe o tuta  raset
Csaba a jurat ca un adevarat pescar , cand l-am intrebat razand, ca i-a venit spontan ideea de divertisment, fara vreo intelegere prealabila cu prietenarul din spate,eu banuind ca  indeosebi respectivul roman a fost dornic de scandal legitim. devil Pentru ca l-au confirmat pe sexy Csaba si alti pescari, 100% romani, care au asistat la faza, cutremurandu-se de ras, n-am mai insistat Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan" - Pagina 25 Empty Re: Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan"

Mesaj  ENKI Vin Sept 01, 2017 6:48 pm

Mda, se incearca dezamorsarea tefelistilor dezorientati, care ar fi putut pune botul la facatura nationalist-sovina. Deocamdata am dat peste postarea unuia dintre cei doi mult prea prosti de serviciu, respectiv Mandruta. Merg imediat sa-l verific si pe Moise Guran. Dupa care imi fac curaj si intru pe paginile lui Cartianu si Bot, cei doi oranjgutani rezistenti si fara job-uri momentan. Tolontan cred ca nu se baga acum, el pregatind ceva stiri despre norii toxici. laugh


Lucian Mindruta
4 ore ·

Ce n-ati vazut in filmuletul viral de la Odorhei si se vede pe camerele de acolo:

"La ora 9.28 a ajuns in parcarea magazinului clientul care a reclamat prin acest filmulet faptul ca nu a fost servit de catre angajata imbiss din cauza faptului ca este roman si nu vorbeste maghiara.

La ora 9.31 a ajuns prima oara la imbiss, unde a cerut o portie de mici. Angajata spune in nota explicativa ca l-a refuzat pe client, spunandu-i in romana ca nu este deschis pana la ora 10.

La ora 9.32 clientul intra in magazin si revine la imbiss la ora 9.37, unde solicita tacamuri, pe care i le da angajata.

Reintra in magazin la ora 9.38 si pleaca cu masina din parcare la ora 9.45.

Revine in parcare la ora 9.46, ora la care incepe sa filmeze. Se duce din nou la imbiss unde sta 9 minute. Angajata a spus in maghiara ca daca serveste meniu inainte de ora 10 va fi certata. I-a luat cei 10 lei clientului, incercand sa incaseze meniul de mici, dar a observat ca nu era alimentat sertarul, a incercat sa alimenteze sertarul, dar a gresit suma, din pacate nu a comunicat mai departe cu clientul pentru a-i explica ce se intampla si cum se poate rezolva situatia.

Dupa cele 9 minute petrecute la imbiss clientul s-a dus la biroul de informatii si a solicitat sa vorbeasca cu un sef. Managerul de magazin a insotiti clientul pana la imbiss, unde a incercat sa afle ce a dus la nemultumirea clientului. Angajata nu a dat nici un raspuns intrebarilor si a inceput sa planga.

Managerul de magazin si-a cerut scuze clientului pentru situatia creata, dar acesta a inceput sa se certe cu alti clienti de la coada, dupa care, la ora 10.10 a plecat din parcarea magazinului. Aceste lucruri reies din vizionarea inregistrarilor de pe camerele de supraveghere si din notele explicative ale Managerului de Magazin si angajatei."

Ati vazut toate astea in filmul acuzator?

Nu?

De ce?

Dati mai departe. E important sa stim adevarul, chiar si cand nu ne convine.

P.S. Amenda de la OPC e data pentru film, din ce stiu eu. Nu pentru ca vreun inspector ar fi fost si el refuzat. Este inca un fake news raspandit (sau creat) de oameni interesati doar sa ne batem intre noi.




[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan" - Pagina 25 Empty Re: Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan"

Mesaj  baso Sam Sept 02, 2017 9:29 am

Un nou indiciu Suspect

”După apariţia în mediul online a respectivului filmuleţ, comisarii OPC au fost în control şi au avut parte de acelaşi tratament. Au cerut produse în limba română şi nu au fost serviţi. Pentru această abatere, agentul economic a fost sancţionat astăzi (vineri - n.r.) cu suma de 10.000 de lei. Din păcate, nu este un caz singular şi au fost constatate astfel de abateri la mai mulţi agenţi economici din această zonă”, a spus comisarul-şef Sorin Susanu.

Potrivit acestuia, comisarii trimişi în control la magazinul din Odorheiu Secuiesc sunt de etnie maghiară, dar au cerut produse în limba română tocmai pentru a-i testa pe angajaţi.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Ar putea fi si o campanie subtila antiKaufland Laughing E destul de mare scandalul si amenda ca sa n-o conteste in instanta. Probabil Mandruta spera ceva bonus de la Kaufland ca ii ia apararea pe FB. Laughing



baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan" - Pagina 25 Empty Re: Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan"

Mesaj  ENKI Sam Sept 02, 2017 7:12 pm

baso a scris:Ar putea fi si o campanie subtila antiKaufland  Laughing

Foarte posibil, mai ales ca nici Lidl nu pare sa se simta prea bine. suspect


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

O fi vreo noua strategie a gigantilor comerciali, avand in vedere ca in USA se inchid supermarketurile pe banda rulanta, intrucat amerlocii s-au saturat sa se tot deplaseze saptamanal pentru a se aproviziona, preferand sa-si comande totul acasa, via internet. Nu gasesc acum stirea pe care am citit-o in urma cu cateva sapatamani, insa ea mi-a fost confirmata de cumnatii americani chiar saptamana asta, cand au fost in vizita pe la noi. Laughing
Am gasit o stire ceva mai veche, dar tot de anul asta:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan" - Pagina 25 Empty Re: Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan"

Mesaj  Adi_bad_boy Sam Sept 02, 2017 7:15 pm

Baso sa stii ca si Tavi ii discrimineaza pe manghiari.Pe forumul Acasa m-a facut bozgor! laugh laugh laugh Tocmai el, care e Oltean Very Happy

Adi_bad_boy
îi place să discute
îi place să discute

Mesaje : 256
Data de inscriere : 21/04/2015

Sus In jos

Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan" - Pagina 25 Empty Re: Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan"

Mesaj  baso Sam Sept 02, 2017 8:10 pm

ENKI a scris:
baso a scris:Ar putea fi si o campanie subtila antiKaufland  Laughing

Foarte posibil, mai ales ca nici Lidl nu pare sa se simta prea bine. suspect


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

O fi vreo noua strategie a gigantilor comerciali, avand in vedere ca in USA se inchid supermarketurile pe banda rulanta, intrucat amerlocii s-au saturat sa se tot deplaseze saptamanal pentru a se aproviziona, preferand sa-si comande totul acasa, via internet. Nu gasesc acum stirea pe care am citit-o in urma cu cateva sapatamani, insa ea mi-a fost confirmata de cumnatii americani chiar saptamana asta, cand au fost in vizita pe la noi. Laughing
Am gasit o stire ceva mai veche, dar tot de anul asta:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Incep sa cred ca sunt paranormala suspect laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Chiar n-am studiat reactiile generate de clipul ala, insa mi-a trecut prin cap ca ar putea fi mai mult o modalitate perversa de a-i face Kauflandului reclama negativa. Chiar admitand ca o vanzatoare putea face pe nebuna si sa nu serveasca vreun client daca nu -i vorbeste in maghiara( mie nu mi s-a intamplat niciodata, nici macar in zona Harcov) e vina ei personala si nu a magazinului. N-am inteles exact nici pt. ce contraventie a fost amendat Kaufland cu 10000 lei. Ca tatal vanzatoarei (???) si ungurii de la coada ii spuneau romanului sa invete maghiara daca vrea sa cumpere mici ? Or fi printre unguri sandilai care merg cu extremismul pana-n panzele albe, insa si printre romani sunt multi dusi cu capul. In tot cazul, daca se ingroasa gluma si incep cretinii sa boicoteze Kauflandul din cauza filmuletului, nu-l vad prea bine pe pampizducul care l-a fabricat. Chiar si fara boicot, Kaufland il poate da in judecata pt. prejudiciu de imagine daca se adevereste ca s-a intamplat cum povestea Mandruta.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan" - Pagina 25 Empty Re: Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan"

Mesaj  Adi_bad_boy Sam Sept 02, 2017 8:22 pm

Tavi are boala pe unguri salutare

Adi_bad_boy
îi place să discute
îi place să discute

Mesaje : 256
Data de inscriere : 21/04/2015

Sus In jos

Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan" - Pagina 25 Empty Re: Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan"

Mesaj  baso Sam Sept 02, 2017 8:33 pm

Acu' am dat si de comunicatele Kaufland. laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre baso in Sam Sept 02, 2017 8:56 pm, editata de 1 ori

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan" - Pagina 25 Empty Re: Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan"

Mesaj  Adi_bad_boy Sam Sept 02, 2017 8:39 pm

baso a scris:Acu' am dat si de comunicatul Kaufland. laugh


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Baso ai putea sa ma ajuti sa devin neimportant pe acest forum?, as dori sa redeschida Delta topicul dedicat lui Tavi.

Adi_bad_boy
îi place să discute
îi place să discute

Mesaje : 256
Data de inscriere : 21/04/2015

Sus In jos

Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan" - Pagina 25 Empty Re: Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan"

Mesaj  baso Sam Sept 02, 2017 11:05 pm

Enki, ai anticipat si tu bine. Iata ca s-au filoxerat si pe la noi cu crucile eliminate de Lidl. Laughing

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

E cam bizar sa inceapa concomitent nebunia in privinta celor doua retele de magazine ale aceluiasi concern german , Schwarz-Gruppe scratch

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan" - Pagina 25 Empty Re: Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan"

Mesaj  baso Dum Sept 03, 2017 8:12 am

Din toata povestea asta, ceea ce mi s-a parut absolut induiosator, a fost mainera in care vuvuzelele securistico- macoveiste s-au implicat pt. a-i educa pe tefelistii #rezist sa nu puna botul la manipularea care n-a fost regizata prin laboratoarele lor  raset

Asta-i film educativ pt. gimnaziu  raset



E greu de rezistat pana la sfarsit innocent

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan" - Pagina 25 Empty Re: Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan"

Mesaj  baso Dum Sept 03, 2017 9:16 am

Na, pana se vor revolta grecii ca sa boicoteze Lidl, au dat de dracu si Nucet- Bunatati manastiresti  veselie

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan" - Pagina 25 Empty Re: Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan"

Mesaj  ENKI Dum Sept 03, 2017 2:19 pm

baso a scris:E cam bizar sa inceapa concomitent nebunia in privinta celor doua retele de magazine ale aceluiasi concern german , Schwarz-Gruppe scratch

S-ar putea sa aiba legatura si cu vizita recenta a Macroului, tinand cont ca francezii de la Carrefour au inghitit deja Billa austriaca. Laughing
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan" - Pagina 25 Empty Re: Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan"

Mesaj  baso Dum Sept 03, 2017 3:12 pm

ENKI a scris:
baso a scris:E cam bizar sa inceapa concomitent nebunia in privinta celor doua retele de magazine ale aceluiasi concern german , Schwarz-Gruppe scratch

S-ar putea sa aiba legatura si cu vizita recenta a Macroului, tinand cont ca francezii de la Carrefour au inghitit deja Billa austriaca. Laughing

Nu m-am gandit la asta. suspect Desi isteria cu lipsa crucilor de la Lidl, sesizata in Belgia, a fost preluata instant de frantzuji. Ai fi zis ca pe vorbitorii de franceza i-a apucat brusc iritarea ca nu se mai pot inchina la crucile de pe cutiile de iaurt grecesc sau sos tzatzichi Laughing Iar pt. ca grecii nu s-au autosesizat rapid, a avut grija o activista vigilenta de-a noastra sa-i informeze ca sa ia masuri.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Desi mi se pare ridicol, e interesant cum dintr-un fleac se poate ajunge la maxim tambalau . Depinde acu' mai mult de greci daca se filoxereaza masiv sau nu. Pe la noi, yo am dat deja de un popa care a jurat pe blog ca nu mai intra in Lidl. raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan" - Pagina 25 Empty Re: Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan"

Mesaj  ENKI Sam Sept 09, 2017 7:11 pm

Mioriță laie, laie bucălaie....
Deși România nu iși poate proteja cetățeni asigurându-le condiții decente de viață, nu iși poate ingriji bătrânii și nu poate asigura o educație și asistență medicală decentă și mai ales sigură propriilor cetățeni, poate asigura transferul anticonstitutional de populații, chiar impotriva voinței celor, in virtutea carora, statul isi are ratiunea de a exista.
Ar trebui să privim puțin mai aprofundat ce ni se intâmplă acum chiar pe sub nasul nostru, cu deplina complicitate a autorităților și in deplina pasivitate a populației.
Imigranții care intră acum in România, deși unii declară că vor să meargă mai departe către Vest, nu mai au pe unde să-și continue drumul către țările bogate și ca să nu fie returnați țării de frontieră pe unde au intrat, vor cere azil politic și vor rămâne aici.
Asta trebuie să ințelegem incă de la inceput.
Dacă nu sunteți familiarizați cu geografia, deși puțin de crezut așa ceva, luați o hartă și veți intelege, că toate rutele așa zis balcnice de migrație către Vest, odată ce Austria și-a inchis granițele și gardul de la frontiera Ungariei cu Serbia și România a fost ridicat, practic s-au inchis. Aici e capăt de linie.. Punct.
România devine o fundătură in care, pe măsură ce tot mai mulți imigranții vor sosi, va deveni un uriaș lagăr ltampon, al protejării Europei. cea civilizată..
Conform tratatelor semnate si de noi, Romania este obligata sa ofere azil solicitantilor cate vin din tari cu potential de razboi.
Si cum mai tot Orientul mijlociu, bună parte de Asia si jumatate de Africa sunt intr-o astfel de stare, multe fiind răvășite de războaie purtate in scop de jaf de marile puteri, iata-ne si in postura de mamă a răniților, de parcă avem noi vreo vină sau le-am prăduit noi resursele, ca acum să plătim noi nota de plată.
Dar revenind, după ce solicitantul de azil primeste viza (oricum pana la analizarea cererii primeste un ajutor și o subventie din partea statului român) intră automat in drepturile aproape depline ale unui cetățean român, mai puțin drepturi politice.. Odată primit acest statut, are dreptul la reintregirea familiei. Cred că nu mai este cazul să discutăm acum despre diferența dintre rata demografică a României si cea a imigranților musulmani, care par a-și fi făcut un scop din sufocarea lumii creștine cu numărul lor.
Si de aici până la atingerea cifrei critice cînd vor primi drepturi politice, nu mai este decît un foarte mic pas.
De ce a ajuns Occidentul așa? Tocmai pentru că i-au primit fără să le impună integrarea in valorile europene, ba i-au lăsat să se enclavizeze, devenind un no man's land in inima creștinismului.
Următorul pas, asta dacă nu se ajunge la ciocnirea civilizațiilor și la război civil inter-religios si inter-etnic, va fi ca, odată pătrunși in legislativele națioinala, numărul crescând accelerat, ca in următorii câțiva zecu de ani, Sharia să fie legea fundamentală a Europei.
Ungurii și polonezii au ințeles cu ce se confruntă și au luat măsuri, chiar impotriva presiunilor și amenințărilor venite din capitala imperială a Europei..
Noi ce așteptăm totuși? Dacă așteptăm mioritic fatalitatea, ne vor beli cu tot cu oia noastă națională..






[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



+




+

Clipul transmis live de avocatul Dan Chitic: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre ENKI in Sam Sept 09, 2017 7:19 pm, editata de 2 ori (Motiv : completare cu stirea Antena 3; completare cu link feisbuc)
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan" - Pagina 25 Empty Re: Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan"

Mesaj  ENKI Dum Sept 10, 2017 2:10 pm

Mda, asa apare in alta lumina transformarea Institutului Cantacuzino in unitate militara, prin trecerea la MApN. Totusi, n-as fi atat de prapastios precum Cristian Niculescu. Laughing


GATA, ÎNCEPE ȘI LA NOI!
Puteți să ziceți ce vreți dar primul lucru la care mă gândesc e cu ce boli vin și ce epidemii pot declanșa oamenii ăștia, în România. Ei vin din zone unde un român uneori trebuie să facă tratamente ca să le viziteze. Zone de conflict unde igiena e precară sau inexistentă. Nu știu către de bine vor fi verificați și izolați. Iar unele virusuri se mai transmit și prin aer.
Imaginile sunt incredibile în weekendul ăsta, la malul mării. Mai multe ambarcațiuni pline cu refugiați irakien și iranieni au sosit în România. Imaginile au fost surprinse de turiști aflați în concediu în Stațiunea 2 Mai. Navele cu migranţi au fost interceptate de Poliţia de Frontieră în zona Vama Veche - 2 Mai, urmând să fie duse în Portul Mangalia pentru verificări.
Patru din cei 97 de migranţi irakieni şi iranieni depistaţi sâmbătă dimineaţă la bordul unei ambarcaţiuni în apropierea ţărmului românesc al Mării Negre au ajuns la spital, având simptome specifice enterocolitei, iar două dintre ele au rămas sub supraveghere medicală.
O a doua ambarcaţiune la bordul căreia se aflau 120 de migranţi a fost depistată în largul mării vineri noaptea, iar poliţiştii români de frontieră au cerut sprijinul autorităţilor din Turcia.

Şi în urmă cu o săptămână, un pescador pe care se aflau 87 de persoane, între care 23 de copii, a fost interceptat de poliţiştii de frontieră în apropierea ţărmului românesc al Mării Negre. Nava nu a răspuns avertismentelor oamenilor legii pentru a fi făcute verificări şi s-a oprit în apropierea Portului Midia.

Poliţia de Frontieră Română a anunţat în această săptămână mai multe măsuri de întărire a dispozitivului de supraveghere a frontierei de stat, pentru împiedicarea migraţiei ilegale, între care folosirea la capacitate maximă a aparaturii de observare pe timp de zi şi de noapte, suplimentarea mijloacelor tehnice de supraveghere şi suplimentarea personalului. În primele şapte luni ale acestui an, poliţiştii de frontieră au depistat aproximativ 2.800 cetăţeni străini, organizaţi în peste 400 de grupuri de migranţi, care au încercat să treacă ilegal frontiera.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]






[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan" - Pagina 25 Empty Re: Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan"

Mesaj  (Still a)Live Dum Sept 17, 2017 7:43 pm

ENKI a scris:
(Still a)Live a scris:Tefe...ce? C-am vrut să te întreb de data trecută.
Nu am smartphone. Eu, nu. Al meu soț, da. Na, ce să facem?! Dar presupun că și tu ai. Fiecare, cu defectele sale. Very Happy
Aia cu 2017 e simpatică! Laughing

Tineri Frumosi si Liberi = TFL = tefelisti sau tefelei. laugh
Chiar ieri am gasit un numar de-al tau de telefon (care se termina in 345), intr-o arhiva de pe un hdd extern. L-am introdus in agenda smartfonului si am verificat daca ai WhatsApp. Vroiam sa-ti trimit niscai poze, dar am constatat ca n-ai aplicatia*, iar acum am aflat ca n-ai nici scula pentru a o instala. Eh, io am doua, unul cu ecran de 5,5, pentru citit carti, ascultat muzica si vorbit audio/video pe Orange/WhatsApp, si unul micut, de la DNA, aaa, pardon, Digi, cu internet nelimitat, pentru a putea fi conectat permanent la reteaua globala, chiar si atunci cand ma deplasez. P-asta micu' il folosesc pentru a-l alimenta cu net pe ala mare, prin ceea ce se cheama hotspot Wi-Fi. E ca si cum as umbla cu rooterul dupa mine, la el putandu-se conecta orice prieten caruia i-as da parola. Laughing  Deci, da, io-s carator de doua smartfoane, dar ce alt mod de camuflare in gramada de cretini care ma inconjoara as fi putut sa gasesc?! laugh



*Apropo de aceasta aplicatie, a povestit Mircea Badea cum a facut rost de cateva poze inedite cu baschetoza (Kovesi, in caz ca nu esti la curent cu porecla ageata pe neimportant Laughing ): mai intai a obtinut, prin mijloace numai de el stiute, numarul de telefon al individei, l-a introdus in agenda, iar apoi a colectionat, rabdator, pozele de profil schimbate destul de des de doamna DNAtins din fruntea tarii. laugh
Încă am acel număr, da. Sunt fidelă, cumva. Am de nenumărați ani acel număr.

Nu am vrut nici tabletă. În acest mod, îmi pot permite luxul de a fi în grevă de net, când mi se pune pata. vesel
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan" - Pagina 25 Empty Re: Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan"

Mesaj  (Still a)Live Dum Sept 17, 2017 7:44 pm

baso a scris:
(Still a)Live a scris:
Nu am smartphone. Eu, nu. Al meu soț, da. Na, ce să facem?! Dar presupun că și tu ai. Fiecare, cu defectele sale. Very Happy
Aia cu 2017 e simpatică! Laughing

raset Si eu sunt singura din familie care nu are smartphone.
Desi recunosc utilitatea sculei in anumite circumstante, consider ca provoaca dependenta posesorilor. In egala masura poate provoaca si o stare usoara de disconfort celor care nu se dau in vant dupa smartphone-uri cand ii vad pe toti din jur cu ochii beliti in ecran .

D-acord în toate punctele! bine
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan" - Pagina 25 Empty Re: Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan"

Mesaj  ENKI Lun Sept 18, 2017 2:25 pm

(Still a)Live a scris:Nu am vrut nici tabletă. În acest mod, îmi pot permite luxul de a fi în grevă de net, când mi se pune pata. vesel

Mda, presupun ca aplici cu strictete indicatiile pretioase ale inspectoratului scolar, respectiv obligatia de a aduna smartfoanele copiilor si a le inchide intr-o cutie, pe toata durata orelor (inclusiv in pauze), asta in cazul in care diriguitorii damboviteni sunt la fel de tampiti precum cei din Brasov. Laughing
Invatatoarea Anei are smartfon, asa ca fie-mea, adroidizata masiv in vara asta, a facut un grup de WhatsApp al clasei si a introdus-o in el. Urmeaza sa-i puna intrebari despre teme, in cazul in care are nelamuriri, dar si sa-i trimita desenele ei, precum si poze facute animalelor intalnite in cale. laugh
Am un prieten care si-a concediat secretara si a inlocuit-o cu WhatsApp, trimitand el insusi catre clienti, din cateva atingeri pe ecranul smartfonului, facturi, chitante, contracte (are o firma de centrale termice), altadata transmise cu consum de hartie si impulsuri telefonice, prin anticul fax. Astfel, prin simpla instalare a unei aplicatii gratuite, omul a economist 2 000 de lei pe luna, salariul fostei secrtare. vesel
Nu mai stiu unde am citit sau auzit ca urmeaza un asemenea boom informational in urmatorii 20 de ani, incat omenirea va face un salt cat in ultimii 20 000 de ani adunati. Bine, asta daca nu lanseaza intre timp Kim Jong-un vreo bomba nucleara. raset
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan" - Pagina 25 Empty Re: Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan"

Mesaj  (Still a)Live Lun Sept 18, 2017 3:03 pm

ENKI a scris:
(Still a)Live a scris:Nu am vrut nici tabletă. În acest mod, îmi pot permite luxul de a fi în grevă de net, când mi se pune pata. vesel

Mda, presupun ca aplici cu strictete indicatiile pretioase ale inspectoratului scolar, respectiv obligatia de a aduna smartfoanele copiilor si a le inchide intr-o cutie, pe toata durata orelor (inclusiv in pauze), asta in cazul in care diriguitorii damboviteni sunt la fel de tampiti precum cei din Brasov. Laughing
Invatatoarea Anei are smartfon, asa ca fie-mea, adroidizata masiv in vara asta, a facut un grup de WhatsApp al clasei si a introdus-o in el. Urmeaza sa-i puna intrebari despre teme, in cazul in care are nelamuriri, dar si sa-i trimita desenele ei, precum si poze facute animalelor intalnite in cale. laugh
Am un prieten care si-a concediat secretara si a inlocuit-o cu WhatsApp, trimitand el insusi catre clienti, din cateva atingeri pe ecranul smartfonului, facturi, chitante, contracte (are o firma de centrale termice), altadata transmise cu consum de hartie si impulsuri telefonice, prin anticul fax. Astfel, prin simpla instalare a unei aplicatii gratuite, omul a economist 2 000 de lei pe luna, salariul fostei secrtare. vesel
Nu mai stiu unde am citit sau auzit ca urmeaza un asemenea boom informational in urmatorii 20 de ani, incat omenirea va face un salt cat in ultimii 20 000 de ani adunati. Bine, asta daca nu lanseaza intre timp Kim Jong-un vreo bomba nucleara. raset
Copiii mei nu vin cu telefoane la școală. Noi suntem așea...mai la țară. De fapt, chiar la țară.
Nu leșin de dragul ideii de a fi non-stop la dispoziția elevilor. Și așa, în general, nu mă topesc de dragul tehnologizării a tot și a tuturor.
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan" - Pagina 25 Empty Re: Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan"

Mesaj  ENKI Lun Sept 18, 2017 5:22 pm

(Still a)Live a scris:Nu leșin de dragul ideii de a fi non-stop la dispoziția elevilor.
Nici doamna invatatoare despre care facui vorbire mai sus. laugh Dar tocmai asta era ideea, constientizarea faptului ca schimbarea vine accelerat peste toti, fiind indusa tocmai de cei schiloditi in paturile procustiene numite impropriu scoli. Laughing
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan" - Pagina 25 Empty Re: Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan"

Mesaj  (Still a)Live Lun Sept 18, 2017 8:29 pm

ENKI a scris:
(Still a)Live a scris:Nu leșin de dragul ideii de a fi non-stop la dispoziția elevilor.
Nici doamna invatatoare despre care facui vorbire mai sus. laugh Dar tocmai asta era ideea, constientizarea faptului ca schimbarea vine accelerat peste toti, fiind indusa tocmai de cei schiloditi in paturile procustiene numite impropriu scoli. Laughing
Știi că discuția asta poate fi foarte lungă, aproape de interminabilă. Cel mai drăguț este că nu știu dacă aș fi în stare să iau în calcul măcar majoritatea datelor, ca să nu mai vorbim despre totalitatea lor. Ar fi de luat în seamă așa, la o primă idee, afirmația pe care o aud tot mai des: „În condițiile societății de azi, e nevoie să ne adaptăm  cu...nu știu ce”. Și asta se spune cu aerul că societatea este un fel de entitate care se naște ea așa, de capul ei.
A, că uitam! Dar dacă părinții Anei știu că doamna nu dorește să fie în slujba școlii non-stop...fac ei ceva în acest sens?
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan" - Pagina 25 Empty Re: Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan"

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 25 din 26 Înapoi  1 ... 14 ... 24, 25, 26  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum