în desfășurare

Pagina 25 din 25 Înapoi  1 ... 14 ... 23, 24, 25

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI la data de Mar Sept 12, 2017 3:02 pm

Hai cu desfiintarea, daca tot a ales sa mearga pe calea pierzaniei de 4 ani. laugh

Securist din liceu Daniel Dragomir a scris:Atunci când am simțit că serviciul merge pe calea pierzaniei, a implicării in politică, in viața economică, atunci când am simțit că ne transformăm din protectori in opresori …am ales să plec

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Mesaj  ENKI la data de Joi Sept 14, 2017 8:43 am

Daca securistii par a incerca sa dezumfle mamaliga ce sta pe cale sa explodeze, facand-o sa rasulfe prin supapa mult prea decoratului Dragomir, alte forte (probabil chiar aripi securistice autohtone cuplate la servicii externe) o umfla la loc, pe cai neasteptate: pufosul sef, sociologul Mirel Palada l-a batut aproape in direct pe umflatul Gotiu, de la USR. laugh

Astfel, taberele CpF si #rezist sunt amorsate acum pentru conflicte fizice, ce pot degenera foarte usor intr-un mini razbel civil condus de acoperiti, macar la nivel de orase mari. vesel

EDIT. Cica astea ar fi minutele de emisiune care au condus la enervarea karatistului Palada, altfel un pufos zen.

ENKI

Sus In jos

Mesaj  baso la data de Joi Sept 14, 2017 9:41 am

Nu stiu de ce am avut perceptia falsa ca psihologii si sociologii ar trebui sa fie oameni caaaalmi. Laughing
Adevarul e ca Palada s-a bagat peste Gotiu, nerabdator sa-l contreze. Am dedus ca este o tactica treaba asta , prin talkshow-rile TV, sa se bage aia mai rai de gura peste altii. De pilda, unul ca Ciuvica sau Codrin Stefanescu o fac cu atat dezinvoltura, incat epitetul nesimitit nici nu i-ar afecta , continuandu-si ideea ca si cum n-ar fi auzit cuvantul. Cel mult, se ambitioneaza sa se bage si mai tare, si mai des, ca sa-i taie vorbele respectivului doar pt. ca a avut tupeul sa-i apostrofeze. Ideea este sa se infurie interlocutorul iar ei sa ramana calmi(adica sa se tureze fix atat cat sa castige meciul). Ciuvica este deja expert. Lui Codrin Stefanescu i se mai intampla sa-i sara tandara. Bine, am vazut si situatii in care altii au vorbit concomitent minute in sir, intr-un veritabil exercitiu de rezistenta, fara ca moderatorul sa intervina. Ca la nebuni. Laughing
Astia de la PSD nu l-au instruit suficient pe Palada cum sa se bucure cand interlocutorul il face nesimtit raset

baso

Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Mesaj  ENKI la data de Joi Sept 14, 2017 9:55 am

baso a scris:Nu stiu de ce am avut perceptia falsa ca psihologii si sociologii ar trebui sa fie oameni caaaalmi. Laughing
Adevarul e ca Palada s-a bagat peste Gotiu, nerabdator sa-l contreze. Am dedus ca este o tactica treaba asta , prin talkshow-rile TV, sa se bage aia mai rai de gura peste altii. De pilda, unul ca Ciuvica sau Codrin Stefanescu o fac cu atat dezinvoltura, incat epitetul nesimitit nici nu i-ar afecta , continuandu-si ideea ca si cum n-ar fi auzit cuvantul. Cel mult, se ambitioneaza sa se bage si mai tare, si mai des, ca sa-i taie vorbele respectivului doar pt. ca a avut tupeul sa-i apostrofeze. Ideea este sa se infurie interlocutorul iar ei sa ramana calmi(adica sa se tureze fix atat cat sa castige meciul). Ciuvica este deja expert. Lui Codrin Stefanescu i se mai intampla sa-i sara tandara. Bine, am vazut si situatii in care altii au vorbit concomitent minute in sir, intr-un veritabil exercitiu de rezistenta, fara ca moderatorul sa intervina. Ca la nebuni. Laughing
Astia de la PSD nu l-au instruit suficient pe Palada cum sa se bucure cand interlocutorul il face nesimtit raset
Inca nu stiu daca sa presupun ca iesirea lui Palada a fost pregatita inainte de misiune si bazata pe graficele lui sofisticate. laugh
ENKI

Sus In jos

Mesaj  ENKI la data de Vin Sept 15, 2017 7:53 am

ENKI a scris:
Inca nu stiu daca sa presupun ca iesirea lui Palada a fost pregatita inainte de misiune...

Normal c-am vrut sa scriu Emisiune, dar subconstientul l-a papat pe E. laugh
ENKI

Sus In jos

Mesaj  ENKI la data de Vin Sept 15, 2017 8:01 am

In timp ce miorii se benocleaza la scandalurile produse de SRI tv-urile de toate culorile, visul lui Hitler e pe cale sa devina realitate. vesel

Juncker dezvăluie planul accelerat al progresiştilor federalişti de la Bruxelles pentru distrugerea independenței şi suveranițării statelor naționale şi apariția unui supra-stat progresist ateu "Statele Unite ale Europei". România colonia perfectă

Șeful Comisiei Europene, Jean-Claude Juncker, și-a prezentat miercuri ultima sa adresare oficială, în care își expune marele plan pentru o Europă complet federalistă și a cerut guvernelor Uniunii Europene să recurgă la redresarea economică (de exemplu, la naționalizarea lui Mario Draghi pe piața obligațiunilor) , "slăbiciunea politică din SUA: și Brexit-ul au fost indicâte ca fiind "platforme de lansare" către o uniune mai strânsă, construită pe o zonă euro extinsă și un rol esențial în comerțul mondial. Juncker, despre care se pretinde că a fost neintoxicat, a schițat o viziune a unei UE post-2019, în care 30 de țări ar folosi euro, cu un ministru de finanțe al UE care gestionează bugete-cheie pentru a ajuta statele în dificultate.

Printre propunerile-cheie propuse de președintele Comisiei Europene se numără
- aderarea obligatorie la Euro pentru restul celor opt state europene din afara blocului,
- pentru ca noile state să adere la zona Schengen,
planurile pentru o cooperare defensivă mai strânsă care să conducă la crearea unei armate europene în următorii deceniu și
- ratificarea mai ușoară a tratatelor comerciale la nivelul UE cu puteri străine.
- Standardele fiscale și de bunăstare ar converg, iar Europa, și nu Statele Unite, ar fi centrul unei lumi comerciale libere. Pe scurt, apariția în cel mai scurt timp a unei federații cu monedă, armată şi impozitare comunică care practic va dizolva complet suveranitatea statelor europene.

Pe scurt, un plan pentru a construi rapid Statele Unite ale Europei.

"Vântul se întoarce în velele Europei", a declarat Junker pentru Parlamentul European, citat de Reuters, citând creșterea economică și relaxarea unor crize succesive cum sunt - datoria Greciei, intrările de refugiați, creșterea eurocepticismului reflectată în Brexit - crize care păreau să amenințe supraviețuirea UE.

De asemenea, Juncker a reînviat ideea de a-și uni propriul post cu cel al președintelui Consiliului European, care reprezintă în prezent interesele guvernelor statelor membre, spunând că ar fi mai ușor dacă "un singur căpitan va conduce nava". Noul preşedinte al federației UE ar urma a fi ales într-un vot la nivelul întregii UE şi va concentra în mâini o putere executivă extraordinară a noului supra-stat federal ce va dizolva statele naționale.

Juncker a propus şi un nou ministru puternic al economiei UE, un nou post cheie care să apară la nivel european, unul care ar avea puterea de a biciui disidenții în conformitate cu o viziune comună şi federalistă a UE.

În cea mai bună imitație a vânzătorilor infomerciali, Juncker a cerut europenilor să se grăbească sau altfel oferta sa generoasă nu va dura:

"Acum avem o fereastră de oportunitate, dar nu va rămâne deschisă pentru totdeauna", a spus el, subliniind nevoia de a merge mai departe după votul britanic de a părăsi blocul în 2019, şi de a profita pentru a unifica mai repede Europa, potrivit Reuters.

Unele dintre personajele cheie din UE au şi sprijinit public planul lui Juncker semn că planul a fost conceput la Berlin: ministrul german de finanțe, Wolfgang Schaeuble, a declarat că planul lui Juncker de a construi o Uniune Europeană mai unificată bazată pe o zonă euro extinsă a fost în mare măsură în concordanță cu viziunea Germaniei asupra blocului.

De asemenea, germanul a spus că Juncker a discutat cu cancelarul Angela Merkel despre discursul său anual privind statutul UE, în care vorbea despre o viziune a unei Uniuni post-2019 în care aproximativ 30 de țări ar folosi euro.

Pare ca vom detine ultima presedintie europenana, in 2019, la Sibiu punandu-se capat actualei forme UE, precum si bazele viitoarei, valabila din 2020.

Pana atunci, Sibiul trebuie "deratizat", totusi. laugh

ENKI

Sus In jos

Mesaj  ENKI la data de Dum Sept 17, 2017 2:01 pm

Securistul de bine, recrutat inca din liceu, se muta cu dezvaluirile in parohia lui Gadea, ceva mai pe seara.  suspect
In mod sigur nu voi deschide televizorul pentru atata lucru, intrucat abia astept sa mai vad un episod din This Is Us si macar doua din Weeds. laugh

Daniel Dragomir
· 2 ore ·

Ne vedem la orele 21 astazi la Antena 3 cu Mihai Gadea.
Despre culoare in media si culoare in justitie. Despre mandate si privatizarea institutiilor in scop personal.

ENKI

Sus In jos

Mesaj  ENKI la data de Mar Sept 19, 2017 3:54 pm

Hm, poate ca la noi doar s-a testat anihilarea serviciului secret considerat raspunzator pentru deteriorarea democratiei. Inca nu gasesc detalii suplimentare care sa completeze relatarea acestui nene, insa ceea ce spune el pare destul de credibil. Cool

Daniel Constantin
5 ore ·

Vad ca urmatoarea stire nu a penetrat spiritul jurnalistic romanesc. Las ca va zic eu.

Acum cateva zile au aparut in presa informatii cum ca Serviciile Secrete Italiene i au inscenat fostului prim ministru, Matteo Renzi un dosar. Lui si familiei lui. Mai mult de atat, ofiteri ai serviciilor, printre care vestitul "Ultimo", cel care a dezvaluit marea mafiei din nordul italiei si a dus la capturarea lui Toto Riina, au incercat sa convinga o procuroare, sub presiune, sa accepte proble contrafacute, inregistrari ambientale contrafacute samd.
Procuroarea nu a acceptat. Discutiile telefonice si ambientale sunt acum la dispozitia magistratilor care incearca sa desluseasca de ce serviciile secrete ar fi vrut sa i insceneze primului ministru si familiei sale niste fapte de coruptie.
Suna cunoscut... nu? Smile)))

Pe de alta parte, noul prim ministru al Italiei, alaturi de alti lideri europeni a discutat deapre nevoia de colaborare directa a serviciilor secrete europene pentru combaterea terorismului. Cu alte cuvinte crearea unui tip de serviciu secret european... probabil cu sediul la Brussels. In acelasi timp s a discutat despre nevoia (pentru a n-a oara) de renuntare la "putina" suveranitate din partea statelor UE pentru o mai buna cooperare la niveul european si pentru a face fata noilor provocari sociale, economice, politice.. etc.
Cum suna?

ENKI

Sus In jos

Mesaj  baso la data de Mar Sept 19, 2017 4:23 pm

Eu am fost oarecum socata , mergand azi de 2 ori la aprozar, vazand de fiecare data o gasca de tipi imbracati in negru, ca niste jandarmi. A doua oara am intrebat sotia patronului care-i treaba cu lebedele   negre in pesiaj si daca-s unguri toti(ca i-am mirosit rapid a fi straini) Laughing Tipa s-a distrat(habar n-am cat sange uguresc are in vena, putand insa parla pe ungureasca cu ei) si mi-a explicat ca este ceva spectacol ungaro-romanesc la sala polivalenta din apropiere si ca azi e ziua de balet raset Am crezut ca moor de ras raset A doua oara cand  i-am vazut, i-am si numarat. Erau 7 , nu neaparat fiorosi, insa clar veniti aici ca sa-si protejeze balerinele  raset

baso

Sus In jos

Mesaj  baso la data de Mar Sept 19, 2017 4:57 pm

Tocmai acum am fost si a treia oara la aprozar  si asa i-am studiat  inca de la distanta, incat m-au privit toti 5 (din 7 erau deja plecati 2) Pe vanzatoarea unguroaica (nu nevasta patronului)a bufinit-o rasul cand m-a vazut Ce-i ,te-au speriat astia si ai uitat ceva sa cumperi ? (sunt la per tu cu toti/toate cei/cele care nu ma simt domnoasa) I-am spus ca as fi fost mai excitata sa avad niste sarboci inalti  in fata aprozarului, aparatorii balerinelor lor delicate. laugh

baso

Sus In jos

Mesaj  baso Ieri la 8:45 am

ENKI a scris:Hm, poate ca la noi doar s-a testat anihilarea serviciului secret considerat raspunzator pentru deteriorarea democratiei. Inca nu gasesc detalii suplimentare care sa completeze relatarea acestui nene, insa ceea ce spune el pare destul de credibil. Cool

Daniel Constantin
5 ore ·

Vad ca urmatoarea stire nu a penetrat spiritul jurnalistic romanesc. Las ca va zic eu.

Acum cateva zile au aparut in presa informatii cum ca Serviciile Secrete Italiene i au inscenat fostului prim ministru, Matteo Renzi un dosar. Lui si familiei lui. Mai mult de atat, ofiteri ai serviciilor, printre care vestitul "Ultimo", cel care a dezvaluit marea mafiei din nordul italiei si a dus la capturarea lui Toto Riina, au incercat sa convinga o procuroare, sub presiune, sa accepte proble contrafacute, inregistrari ambientale contrafacute samd.
Procuroarea nu a acceptat. Discutiile telefonice si ambientale sunt acum la dispozitia magistratilor care incearca sa desluseasca de ce serviciile secrete ar fi vrut sa i insceneze primului ministru si familiei sale niste fapte de coruptie.
Suna cunoscut... nu? Smile)))

Pe de alta parte, noul prim ministru al Italiei, alaturi de alti lideri europeni a discutat deapre nevoia de colaborare directa a serviciilor secrete europene pentru combaterea terorismului. Cu alte cuvinte crearea unui tip de serviciu secret european... probabil cu sediul la Brussels. In acelasi timp s a discutat despre nevoia (pentru a n-a oara) de renuntare la "putina" suveranitate din partea statelor UE pentru o mai buna cooperare la niveul european si pentru a face fata noilor provocari sociale, economice, politice.. etc.
Cum suna?

Cand s-a desfiintat securitatea, s-a infiintat SRI. Si lumea s-a bucurat ca securistii imputiti au disparut de pe fata pamantului Laughing
Un serviciu secret pentru combaterea terorismului suna parca mai clar definit, inca din denumire.

Imi este insa greu sa cred ca sefimea din SRI va accepta vreo reforma autentica . Sunt in stare sa insceneze orice, chiar si un atentat terorist, ca sa iasa feti-frumosi din afacere. Eu inca am unele dubii referitoare la incendiul de la Colectiv...felul in care a fost exploatat politic si tot ce s-a intamplat dupa, imi da o senzatie de mare greata...ca niste baieti cu ochi albastri au premeditat incendiul ca sa para intamplator.

baso

Sus In jos

Mesaj  ENKI Ieri la 2:00 pm

baso a scris:Eu inca am unele dubii referitoare la incendiul de la Colectiv...felul in care a fost exploatat politic si tot ce s-a intamplat dupa, imi da o senzatie de mare greata...ca niste baieti cu ochi albastri au premeditat incendiul ca sa para intamplator.

Eu nu mai am dubii, noua Colectivizare mentala a inceput atunci, continuand in prezent cu cretiniadele #rezist.
ENKI

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 25 din 25 Înapoi  1 ... 14 ... 23, 24, 25

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum: