semidoct

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

semidoct

Mesaj  delta la data de Lun Dec 20, 2010 11:40 pm

Din seria "congenital = ceva legat de sex" laugh

foula a scris:
RocketQu33n a scris:abces de furie
Asta se vrea poanta zilei. Drace, ce inveti tu?
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Data de inscriere : 03/02/2010

http://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Re: semidoct

Mesaj  RocketQu33n la data de Mar Dec 21, 2010 12:00 am

Eu n-am zis niciodata ca "congenital = ceva legat de sex". [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Apropo, eu as tacea pitit in locul tau, daca ar fi sa luam numarul de cratimi puse zilnic aiurea (deja prea des pentru a spune ca sunt numai greseli datorate grabei), mai ales ca ai si un doctorat fata de mine, doctule. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

Mesaj  delta la data de Mar Dec 21, 2010 12:03 am

RocketQu33n a scris:Apropo, eu as tacea pitit in locul tau, daca ar fi sa luam numarul de cratimi puse zilnic aiurea (deja prea des pentru a spune ca sunt numai greseli datorate grabei), mai ales ca ai si un doctorat fata de mine. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Ai postat în timp ce aveai un abces de furie sau după aia? innocent

delta

Sus In jos

Mesaj  RocketQu33n la data de Mar Dec 21, 2010 12:04 am

delta a scris:
RocketQu33n a scris:Apropo, eu as tacea pitit in locul tau, daca ar fi sa luam numarul de cratimi puse zilnic aiurea (deja prea des pentru a spune ca sunt numai greseli datorate grabei), mai ales ca ai si un doctorat fata de mine. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Ai postat în timp ce aveai un abces de furie sau după aia? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Dimpotriva, ma distreaza ca rade ciobul de oala sparta. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Sus In jos

Mesaj  delta la data de Mar Dec 21, 2010 12:24 am

RocketQu33n a scris:Dimpotriva, ma distreaza ca rade ciobul de oala sparta. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
E clar că te "distrezi" de... numa' numa'! Laughing
Apropo, cam subțirică replica citată mai jos, scoasă așa... de nevoie (cu toate că și hoașca era clar lipsită de inspirație... laugh )
RocketQu33n a scris:
foula a scris:Asta se vrea poanta zilei. Drace, ce inveti tu?
La ce frumuseturi i-au iesit pe gura, nu e greseala.

delta

Sus In jos

Mesaj  RocketQu33n la data de Mar Dec 21, 2010 12:35 am

delta a scris:
RocketQu33n a scris:Dimpotriva, ma distreaza ca rade ciobul de oala sparta. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
E clar că te "distrezi" de... numa' numa'! Laughing

Cu siguranta ca tu stii mai bine ce fac, cum reactionez, ce am vrut sa spun. Laughing
delta a scris:
Apropo, cam subțirică replica citată mai jos, scoasă așa... de nevoie (cu toate că și hoașca era clar lipsită de inspirație... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] )
RocketQu33n a scris:
foula a scris:Asta se vrea poanta zilei. Drace, ce inveti tu?
La ce frumuseturi i-au iesit pe gura, nu e greseala.

Si? Who cares? Laughing
Ce nevoie? Ce nevoi pot sa am pe un forum? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Apropo, nu iei cam prea in serios niste replici de pe un forum? Sau forumul in general? Laughing Uite, eu n-o sa-ti port pica si ma voi purta ca si inainte sa te legi de un paronim gresit (cate au fost in total?), adica n-o sa-ti vanez tie greselile, cu toate ca nu e extrem de greu, pentru ca putin imi pasa. Tu, dimpotriva, esti vizibil iritat si te porti ca atare. Wink

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Sus In jos

Mesaj  delta la data de Mar Dec 21, 2010 12:54 am

RocketQu33n a scris:Ce nevoi pot sa am pe un forum?
La întrebarea asta răspunsul îl poți afla doar (eventual) de la tine.

delta

Sus In jos

Mesaj  Anahoret la data de Mier Mar 16, 2011 11:08 pm

Romulus Vulpescu: "Azi, generalizarea mitocăniei lingvistice nu se poate stopa"

Vorbim despre lipsa de educaţie, despre manelizare, despre mitocănie, despre politica de îndobitocire a po­lupaţiei prin mass-media, despre tendinţele limbii, de buni traducători, despre faptul că, mai nou, îşi vinde biblioteca alcătuită în bună parte din exemplare rare... Să le luăm pe rînd.

"În legătură cu lipsa de instruc­ţiune. Singurul dezavantaj al celor care ştiu carte şi se exprimă corect gramatical este că ajung, fără să-şi dea seama, să nu mai ştie ce-i corect. Omul care ştie că nu se pune virgulă între subiect şi predicat, care ştie când se scrie «mi-au» cu cratimă şi cînd «miau» ca pisica, ajunge, poate, să spu­nă, la un moment dat, «ei este mulţi». Exagerez… dar presiunea majorităţii agramate este mai mare decît rezistenţa. Apropo de mişcarea de rezistenţă, care e o treabă foarte bună a ziarului dvs."

Ce ne facem cu politica de îndobitocire a populaţiei prin mass-media? E o chestie concertată? "Încep să cred că da. La început, am crezut că e ceva făcut la minima rezistenţă. Toată lumea se uită la televizor, căruia i se spune, pe bună dreptate, tembelizor. Ne manelizăm, aşa… Eu nu am nimic împotriva manelelor şi a maneliştilor. Manelele există de multă vreme. Sînt nişte moduri turceşti, orientale de a cînta."
Şi totuşi… Manelismul e sino­nim cu prostul gust, cu un anume soi de snobism, cu incultura, cu mitocănia....

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum: