diverse

Pagina 6 din 33 Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 19 ... 33  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: diverse

Mesaj  baso la data de Dum Feb 27, 2011 9:24 am

Anahoret a scris:
(Still a)Live a scris:Mda...ce fază de 2 lei! Şi cine s-a găsit să facă astfel de observaţii: Băse...
Dar nici Drăgotescu nu-i departe. Nu știa cu cine are de-a face?! La ce se aștepta?

Intr-adevar, nu la Bleontz m-am referit ca ar fi mai vulgar decat Dragoteasca Laughing Caci pe Bleontz l-am vazut de vreo 2 ori cu coditze impletite, ca indienii "talpa iute", gandindu-ma ca este capabil de sponatneitatzi nebanuite. Laughing Am banuit ca are putza iar daca si-a aratat-o in conferintza de presa, nu a facut decat sa confirme ,vizual, o dotare de la natura.
Vulgar a fost ala care s-a gandit la futai impus...de dragul disciplinei laugh

D'aia zic ca a fost un sexy Dragobete , cu exhibitzionism amuzant, mai ales prin conferintze de prese si stiri televizate Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

oare de ce nu face oarecine un colaj cu Bleont ridicandu-si tricoul

Mesaj  Vasile la data de Dum Feb 27, 2011 9:03 pm

baso a scris:
Anahoret a scris:
(Still a)Live a scris:Mda...ce fază de 2 lei! Şi cine s-a găsit să facă astfel de observaţii: Băse...
Dar nici Drăgotescu nu-i departe. Nu știa cu cine are de-a face?! La ce se aștepta?

Intr-adevar, nu la Bleontz m-am referit ca ar fi mai vulgar decat Dragoteasca Laughing Caci pe Bleontz l-am vazut de vreo 2 ori cu coditze impletite, ca indienii "talpa iute", gandindu-ma ca este capabil de sponatneitatzi nebanuite. Laughing Am banuit ca are putza iar daca si-a aratat-o in conferintza de presa, nu a facut decat sa confirme ,vizual, o dotare de la natura.
Vulgar a fost ala care s-a gandit la futai impus...de dragul disciplinei laugh

D'aia zic ca a fost un sexy Dragobete , cu exhibitzionism amuzant, mai ales prin conferintze de prese si stiri televizate Laughing

si un grup de femei in fuste foarte colorate ridicandu-si fustele ? ARTA , neicusorule .

Vasile
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice

Data de inscriere : 08/08/2010

Sus In jos

Mesaj  Anahoret la data de Dum Feb 27, 2011 9:24 pm

Dacă ajungi să-ţi pui poalele-n cap sau să-ţi dai nădragii jos ca să-ţi promovezi demersul artistic (treatru, poezie, muzică, pictură etc.)... atunci ai o problemă. Iar problema este acolo unde zici că tu zici că faci artă, nu la publicul care, vezi Doamne, este opac din punct de vedere cultural-artistic.

Între Bleonţ şi [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] nu este nicio diferenţă.
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Mesaj  baso la data de Lun Feb 28, 2011 6:44 am

Anahoret a scris:Dacă ajungi să-ţi pui poalele-n cap sau să-ţi dai nădragii jos ca să-ţi promovezi demersul artistic (treatru, poezie, muzică, pictură etc.)... atunci ai o problemă. Iar problema este acolo unde zici că tu zici că faci artă, nu la publicul care, vezi Doamne, este opac din punct de vedere cultural-artistic.

Între Bleonţ şi [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] nu este nicio diferenţă.

Stii, si eu mi-am pus intrebarea simpla : ce ar insemna ca pe totzi actorii din Romania sa-i apuce bleontzaiala cu dansa pt. promovarea demersului aristic ? Laughing Iar apoi sa si-o bleontzaiasca profesorii, doctorii, etc...Ar rade francezii de noi , ca de belgieni Laughing

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso

Sus In jos

Mesaj  baso la data de Lun Feb 28, 2011 1:38 pm

Cica Realitatea TV ofera 10.000 euro pt. un raspuns argumentat la intrebarea "Cine este Regina?"

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]. Laughing

Pentru ca nu cred in filosofeli si povesti preimiate, sper ca este vorba despre o veritabila recompensa pentru cel ce raspunde sincer, argumentat cu dovezi concrete Laughing
M-am saturat de sahul asta , sugerat a fi extrem de subtil si de inteligent. SAH- MAT si GATA !!!Fara pat sau remiza. Trebuie sa se termine . tatal meu a stiut ca , la sah, nici nu ma interesa regele atat de mult cat regina Laughing OK . Discursului regelui a castigat Oscarul Laughing
Vreau sa vad sacrificiul de regina laugh

baso

Sus In jos

Mesaj  Dracu' gol la data de Lun Feb 28, 2011 2:08 pm

baso a scris:Vreau sa vad sacrificiul de regina laugh
Mai aşteptă şi matale niţel, pîn' se coace pietroiu'... raset
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Localizare : Trollywood

Sus In jos

Mesaj  Anahoret la data de Lun Feb 28, 2011 7:15 pm

Am citit o știre interesantă privind o eventuală fuziune între UPC și RDS. Sunt curios să văd dacă Consiliul Concurenței și Bruxellesul își vor da binecuvîntarea.

Se strânge cablul în jurul companiei UPC

Tot mai multe voci confirmă tranzacţia deceniului pe piaţa de telecom: preluarea UPC de către RCS&RDS, ceea ce ar însemna naşterea unui adevărat gigant. Surse din piaţa telecom citate de „Ziarul Financiar“ dau ca sigură achiziţia companiei UPC de către RCS&RDS într-o tranzacţie care s-ar ridica la circa 300 de milioane de euro.

Cei doi giganţi, UPC (fostul Astral din Ploieşti) şi RCS& RDS (controlată de omul de afaceri orădean Zoltan Teszari), sunt concurenţi pe piaţa telecom de 15 ani. Dacă în 2005 UPC era numărul unu în piaţă, în 2010, lucrurile s‑au inversat, RCS&RDS având de trei ori mai mulţi clienţi decât concurentul său „de-o viaţă".

Anahoret

Sus In jos

Mesaj  baso la data de Lun Feb 28, 2011 7:25 pm

Anahoret a scris:Am citit o știre interesantă privind o eventuală fuziune între UPC și RDS. Sunt curios să văd dacă Consiliul Concurenței și Bruxellesul își vor da binecuvîntarea.

Se strânge cablul în jurul companiei UPC

Tot mai multe voci confirmă tranzacţia deceniului pe piaţa de telecom: preluarea UPC de către RCS&RDS, ceea ce ar însemna naşterea unui adevărat gigant. Surse din piaţa telecom citate de „Ziarul Financiar“ dau ca sigură achiziţia companiei UPC de către RCS&RDS într-o tranzacţie care s-ar ridica la circa 300 de milioane de euro.

Cei doi giganţi, UPC (fostul Astral din Ploieşti) şi RCS& RDS (controlată de omul de afaceri orădean Zoltan Teszari), sunt concurenţi pe piaţa telecom de 15 ani. Dacă în 2005 UPC era numărul unu în piaţă, în 2010, lucrurile s‑au inversat, RCS&RDS având de trei ori mai mulţi clienţi decât concurentul său „de-o viaţă".

In tot cazul, RCS &RDS este una dintre cele mai secretoase firme daca vrei sa afli mai multe despre ei laugh

baso

Sus In jos

Mesaj  Anahoret la data de Lun Feb 28, 2011 7:57 pm

Nu ștu cum o fi RDS-ul dar eu nu prea sunt mulțumit de UPC. Sunt niște pamblicari. Partea proastă este că și-au cam împărțit zonele de influență în Ploiești și greu mai poți migra către altă companie.

Acum doi ani tot încrcau să ne vâre pe gât un pachet "promoțional" cu internet la o viteză mai mare. Cine a luat pachetul a luat și țeapă, fiindcă un an mai târziu au extins "promoția" pentru toți, la prețul abonamentului normal. Laughing
Anahoret

Sus In jos

Mesaj  (Still a)Live la data de Mar Mar 01, 2011 10:32 am

Noua Zeelandă s-a format prin colonizare. În general, colonizările nu s-au făcut cu bucuria băştinaşilor. Cutremurul de acum o săptămână a nenorocit oraşul numit Christchurch. Oare...? scratch
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 43
Localizare : SulfCity

Sus In jos

Mesaj  RocketQu33n la data de Mar Mar 01, 2011 10:49 am

(Still a)Live a scris:Noua Zeelandă s-a format prin colonizare. În general, colonizările nu s-au făcut cu bucuria băştinaşilor. Cutremurul de acum o săptămână a nenorocit oraşul numit Christchurch. Oare...? scratch

Dumnezeu s-o fi razbunat pe urmasii celor care au pus stapanire pe Noua Zeelanda? I thought God was better than that. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

Mesaj  (Still a)Live la data de Mar Mar 01, 2011 10:51 am

RocketQu33n a scris:
(Still a)Live a scris:Noua Zeelandă s-a format prin colonizare. În general, colonizările nu s-au făcut cu bucuria băştinaşilor. Cutremurul de acum o săptămână a nenorocit oraşul numit Christchurch. Oare...? scratch

Dumnezeu s-o fi razbunat pe urmasii celor care au pus stapanire pe Noua Zeelanda? I thought God was better than that. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Iar ai ieşit la vânătoare? bine
(Still a)Live

Sus In jos

Mesaj  RocketQu33n la data de Mar Mar 01, 2011 11:01 am

(Still a)Live a scris:
RocketQu33n a scris:

Iar ai ieşit la vânătoare? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Ce vanatoare? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Nu era Dzeul evreilor cel cu razbunarea, serios; cel din NT fiind bland si milostiv? Vad ca s-a schimbat situatia intre timp. Very Happy

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Sus In jos

Mesaj  (Still a)Live la data de Mar Mar 01, 2011 11:08 am

RocketQu33n a scris:

Ce vanatoare? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Nu era Dzeul evreilor cel cu razbunarea, serios; cel din NT fiind bland si milostiv? Vad ca s-a schimbat situatia intre timp. Very Happy

N-am timp acum. Mai târziu, altădată sau niciodată, poate. Pentru ce? Păi...pentru discuţii din astea în care nimeni nu provoacă pe nimeni. Te pup!
(Still a)Live

Sus In jos

Mesaj  RocketQu33n la data de Mar Mar 01, 2011 11:14 am

(Still a)Live a scris:
RocketQu33n a scris:

N-am timp acum. Mai târziu, altădată sau niciodată, poate.

Ar fi facut vreo diferenta? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Sus In jos

Mesaj  Dracu' gol la data de Mar Mar 01, 2011 11:24 am

Anahoret a scris:Nu ștu cum o fi RDS-ul dar eu nu prea sunt mulțumit de UPC.
La RDS, stratu' de jeg ie şi mai gros decît la UPC... raset
Dracu' gol

Sus In jos

Mesaj  (Still a)Live la data de Mar Mar 01, 2011 12:05 pm

RocketQu33n a scris:
(Still a)Live a scris:
RocketQu33n a scris:

N-am timp acum. Mai târziu, altădată sau niciodată, poate.

Ar fi facut vreo diferenta? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Nu. bine
(Still a)Live

Sus In jos

Mesaj  Anahoret la data de Mar Mar 01, 2011 7:01 pm

RocketQu33n a scris:..cel din NT fiind bland si milostiv? Vad ca s-a schimbat situatia intre timp. Very Happy
NT... este voba despre Windows NT cumva? laugh
Anahoret

Sus In jos

Mesaj  Anahoret la data de Mar Mar 01, 2011 7:23 pm

Mi-a plăcut mult titlul. Este cineva care n-a avut de făcut teme din Gheba? raset

Omul care a scos la tabla tara intreaga

Profesorul Grigore Gheba scoate o culegere de matematica la 91 de ani.

Cel mai cunoscut autor de culegeri de matematica din Romania , profesorul Grigore Gheba, asteapta in aceste zile sa-i apara o noua lucrare, “Teme fundamentale in studiul matematicii - Clasele IV-X”. Culegerea, prima pe care venerabilul profesor nu o testeaza mai intii pe elevii sai, are pe coperta “figura Gheba”, model geometric ce a limpezit ani de-a rindul mintile elevilor.
Intr-o dimineata nehotarita de primavara din anul al 91-lea al existentei sale, Grigore Gheba a facut roata cu gindul peste intimplarile ce-i umplu fiinta: anii de scoala, anii de razboi si de lagar, doua neveste, copiii, o iubire care l-a readus din morti, altele mai mici ce doar i-au reamintit ca e in viata. Si culegerile de matematica, 34 la numar, tiparite in peste sase milioane de exemplare. Rindurile de mai jos incearca sa recompuna povestea profesorului Gheba. Omul care a scos la tabla tara intreaga.

Anii de scoala

M-am intilnit cu profesorul - si generalul in retragere - Grigore Gheba in sufrageria casei sale, din cartierul bucurestean Drumul Taberei, si am impartit pentru citeva ore aceeasi masa acoperita cu sticla sparta la unul dintre colturi. Ne despartea un manunchi de poze. Razboiul, matematica, femeile iubite. O viata.
“M-am nascut intr-un sat de munte din judetul Vrancea, se cheama Poienita - Dumitresti, ca unul dintre cei sapte copii ani unei familii sarace. Mama mea, Maria, punea gaz in lampa doar simbata si duminica, in restul saptaminii culegeam surcele ca sa tin focul treaz in soba si sa pot face socoteli cu condeiul pe tablita din piatra moale. Lucram dintr-o carte, “1001 de probleme de matematica” se numea, primita de la un unchi, inspector de matematica”, povesteste profesorul Gheba. Baiatul nu implinise inca 12 ani cind stia pe dinafara cartea de probleme, stirnind uimirea unchiului. La imboldul acestuia, intr-o dimineata, Maria Gheba arunca intr-o traista patru oua fierte linga un pumn de mamaliga si, cu Grigore de mina, o lua peste dealuri, cale de 30 de kilometri pe jos, sa-si dea feciorul la liceul din Rimnicu-Sarat. Ajunsera inainte de caderea soarelui, plini de praf si flaminzi.
Femeia incepu sa plinga fara sa poata spune de ce. Ii agata copilului traista pe umar, facu o cruce mare cu dreapta si-l impinse pe poarta scolii. Puiul de taran intra intr-un hohot de ris. Uniformele apretate din banci se hlizeau de opincile lui. Se oprira doar cind directorul Gherda isi slobozi glasul catre nou-venit: “Ce stii tu din matematici, baiete !?”. “Stiu tot din cartea asta!”, indrazni Grigore, scotind din traista cartulia de la unches. Peste clasa se lasa o tacere curioasa. “Ia scrie-mi tu pe tabla trei milionimi!”. Nou venitul apuca creta si scrijeli cu zgomot ascutit... 0,000.003. Gherda zimbi, apasa un buton si-n citeva clipe pe usa se iti capul contabilului scolii. “Il iei pe taranoiul asta, il imbraci la magazinul “Mireasa” si-l pui la internat, o sa fie elevul scolii mele”.
Lui Grigore i-au trebuit trei saptamini sa invate sa mearga in ghetele galbene cu toc de patru centimetri pe care le primise de la scoala.

Prizonier la cotul Donului

Tinarul Gheba urma apoi Scoala de ofiteri in rezerva de la Bacau si obtinu gradul de sublocotenent. Isi aminteste ca a ramas concentrat permanent la Rimnicu-Sarat “pentru ca nevestei colonelului Anastasescu, comandantul regimentului, ii placea cum dansam”. Stia ea, coloneasa, ceva, de vreme ce, tocmai in timpul unui bal, sublocotenentul a cucerit inima unei frumoase invatatoare, Lilica Popescu, care, in 1936, avea sa-i devina sotie. Razboiul il purta pe sublocotenentul de artilerie Grigore Gheba in Transnistria, sa lupte impotriva rusilor. Pe 3 noiembrie 1942 cazu prizonier la Cotul Donului. “In vagonul meu aveam noua morti si, in mijloc, o gramada mare de excremente. Intr-un alt vagon, cei ramasi in viata taiasera fesele mortilor si le mincasera. Dupa ce am trecut prin trei lagare, dintr-un barbat voinic, la 26 de ani, ajunsesem sa cintaresc 39 de kilograme.
Atunci a aparut ingerul vietii mele.”

Marusia, ingerul cu ochi albastri

Era medicul lagarului, avea gradul de capitan, era blonda cu ochi albastri. O chema Marusia Anka. “S-a asezat linga patul meu, plingeam, convins ca mai am citeva ore de trait. M-a intrebat de ce pling, i-am raspuns ca nu voi mai vedea niciodata tara . M-a mutat intr-o alta camera si s-a ingrozit de oasele mele cind m-a dezbracat sa ma consulte. A revenit cu niste lapte si oua. Nu mai vazusem de doi ani asa ceva. Mai tirziu am aflat ca erau din ratia ei...” Asa incepu intre cei doi o poveste de dragoste care continua tot razboiul. La indemnul Marusiei, Grigore Gheba s-a inscris in Divizia Tudor Vladimirescu si a luptat impotriva nemtilor. A fost de doua ori ranit si decorat de opt ori. In ciuda acestei evolutii, a avut relatii tensionate cu citiva conducatori sovietici, accentuate imediat dupa razboi, cind, ca prefect, pentru scurt timp, al judetului Rimnicu-Sarat, a fost acuzat de antisovietism. “Am parasit toate structurile si m-am inscris la Facultatea de Matematica din Bucuresti. Nu mi s-a permis sa acced la catedre inalte pentru ca am refuzat sa ma inscriu in partid.” In 1955 prima lui sotie a murit, iar Gheba s-a recasatorit doi ani mai tirziu cu Lucretia, care-i sta si astazi alaturi. Dintre culegerile care l-au facut faimos, cea dintii a scris-o profesorul in 1958. Erau vremuri tulburi, cind invatamintul romanesc suferea de lipsa profesorilor calificati de matematica. “Foarte multi invatatori predau matematica dupa manuale pe care nici ei nu le prea intelegeau. Fiind cooptat intr-o brigada de inspectie in scoli, am constatat ca profesorii necalificati faceau erori grosolane in rezolvarea unor probleme din manualul de matematica. La o astfel de vizita, facuta chiar in comuna mea natala, profesorii m-au rugat sa le rezolv problemele din manual si sa le trimit prin posta.

Am lucrat doua luni impreuna cu sotia, le-am multiplicat in 50 de exemplare si le-am expediat Inspectoratului-Scolar din Rimnicu-Sarat. Am primit apoi cereri din toata tara . Atunci am scos prima culegere in 350.000 de exemplare. S-au epuizat in citeva zile”. Nici una dintre culegerile care au urmat nu dadea gres pentru ca profesorul proba toate exercitiile cu elevii pe care ii avea acasa, la
meditatii. “Tin minte ca, odata, la un concurs de matematica, din 18 cistigatori, 16 erau pregatiti de mine. Aveam doua serii pe zi, a cite 3-4 copii, nu acceptam mai multi intr-o serie pentru ca nu era eficient. Ma suna si acum din America sa-mi multumeasca fostii elevi.”

Culegerile, vindute in sase milioane de exemplare

Gheba nu s-a sfiit niciodata sa critice conceptia manualelor scolare, fapt care i-a atras antipatia autorilor, dar si simpatia profesoriloor din tara . El a avut marea inteligenta pedagogica sa imparta probleme pe genuri de solutii, “a ipotezelor, a restului din rest, a comparatiei”, lucru care avea darul sa faca algebra, dar mai ales geometria, punctul forte al lui Gheba, mult mai usor de inteles. In 1975, cind faima lui era la apogeu, Suzanea Gidea a incercat sa-i interzica sa mai publice. Dar la interventia altor capi ai regimului, a lui Gogu Radulescu, in special, profesorul si-a putut continua munca. A publicat 34 de culegeri intr-un tiraj total de peste sase milioane de exemplare. Cot la cot cu Gheba au lucrat Lucretia Gheba, actuala sotie, si Carmina Gheba Dragomir, fiica adoptiva a cuplului. La 15 aprilie, Editura Univers va scoate pe piata cea mai recenta dintre culegerile profesorului Gheba, pentru ca “ultima” nu indraznim sa spunem. Profesorul e un pic emotionat. Nu mai are de ani buni copii la pregatire si nu a probat pe ei, ca in atitea alte rinduri, metodele de rezolvare. “Dar n-am cum sa dau gres, e experienta mea de-o viata acolo!”

La plecare il intreb daca mai stie ceva de capitanul cu zulufi si ochi albastri. Imi spune, usor soptit, ca in 1998, cu acordul sotiei si cu 340 de ruble in buzunar, a zburat la Moscova, sa dea de urma ingerului. Cind a ajuns in fata blocului de pe Bulevardul Maxim Gorki, unde s-a petrecut o noapte din dragostea lor, i s-a oprit inima in loc.

N-a mai gasit-o pe Marusia. A ramas la locul ei doar padurea de molizi de la marginea Moscovei.
Anahoret

Sus In jos

tare intrebarea :)

Mesaj  Vasile la data de Mar Mar 01, 2011 7:42 pm

Oare fiindca pe-acolo trece o falie de 1000 ori mai veche decat virsta omenirii ?

Vasile

Sus In jos

bre , am Romtelecom la atelier

Mesaj  Vasile la data de Mar Mar 01, 2011 7:50 pm

Dracu' gol a scris:
Anahoret a scris:Nu ștu cum o fi RDS-ul dar eu nu prea sunt mulțumit de UPC.
La RDS, stratu' de jeg ie şi mai gros decît la UPC... raset

si am avut RDS la apartamentul din care tocmai m-am mutat .La aceiasi bani , RDS e muuuuuuult mai performant decat romtelecomul . Chiar acum stau pe un net mobil RDS pe care l-am primit gratis dupa un an de abonament si care merge acceptabil . Unde m-am mutat acum o sa-mi pun romtelecom fiindca au ajuns deja in cladire , dar o sa incerc sa-mi aduc ori un net de cartier ( astea-s intotdeauna excelente , chiar daca mai pica ) sau RDS . Mie mi-au fost buni redeseii desi multa lume ii injura .

Vasile

Sus In jos

Mesaj  delta la data de Mar Mar 01, 2011 7:51 pm

Vasile a scris:

Oare fiindca pe-acolo trece o falie de 1000 ori mai veche decat virsta omenirii ?
Păi, Pământul nu a fost creat în urmă cu vreo 6500 ani? innocent

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

http://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mesaj  delta la data de Mar Mar 01, 2011 7:53 pm

Vasile a scris:Unde m-am mutat acum
Păi, cum naiba te mai spionează menopauzista dacă te muți mai des decât reumatismul? Laughing

delta

Sus In jos

Mesaj  Anahoret la data de Mar Mar 01, 2011 8:02 pm

delta a scris:Păi, Pământul nu a fost creat în urmă cu vreo 6500 ani? innocent
religie end innocent
lol!
Anahoret

Sus In jos

prost sa fiu sa nu profit de imobiliaru' asta bun pentru chiriasi

Mesaj  Vasile la data de Mar Mar 01, 2011 8:05 pm

delta a scris:
Vasile a scris:Unde m-am mutat acum
Păi, cum naiba te mai spionează menopauzista dacă te muți mai des decât reumatismul? Laughing

si execrabil pentru proprietari Smile . Ma lafai in 120 mp , am o terasa cat o curte ....si cand aud centrala cum huruie consumind la gaz , ma ingrozesc la gindul ca gazul meu ne-pauşal e si nesubventionat Smile . Hehe , si e o linisteeeeeeee , in cladirea asta cu putine apartamente au fost firme si acum a ramas doar una Smile asa ca la ora asta sunt singur Smile .
PS : pai pe tine te spioneaza ... Madama cu principiile ei flexibile , imi face scarba

Ultima editare efectuata de catre Vasile in Mar Mar 01, 2011 8:09 pm, editata de 1 ori

Vasile

Sus In jos

Mesaj  delta la data de Mar Mar 01, 2011 8:08 pm

Vasile a scris:si execrabil pentru proprietari Smile . Ma lafai in 120 mp , am o terasa cat o curte ....si cand aud centrala cum huruie consumind la gaz , ma ingrozesc la gindul ca gazul meu ne-pauşal e si nesubventionat Smile . Hehe , si e o linisteeeeeeee , in cladirea asta cu putine apartamente , au fost firme si acum a ramas doar una Smile asa ca la ora asta sunt singur Smile .
Păi, cumpără apartament/clădire cât mai este colapsul ăsta imobiliar...

delta

Sus In jos

Mesaj  (Still a)Live la data de Mier Mar 02, 2011 2:41 pm

Vasile a scris:

Da, poate că d-aia!
(Still a)Live

Sus In jos

Mesaj  Dracu' gol la data de Mier Mar 02, 2011 4:08 pm

BISERICA ORTODOXA CERE INTERZICEREA ZILEI FEMEII

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Soc pentru credinciosi dupa ce Biserica Ortodoxa Romana a cerut interzicerea zilelor de 1 si 8 Martie, considerate din punct de vedere religios, sarbatori pagane, care indeamna femeia sa recurga la diverse accesorii sataniste pentru a se pune in evidenta.

Potrivit Patriarhului Daniel, femeile dau dovada de vanitate si lipsa de credinta in zilele de 1 si 8 Martie, uitand ca datoria lor pe Pamant este sa isi slujeasca barbatul. "Femeia devine mai lenesa in aceste zile, se deda placerilor trupesti, asteapta tot felul de daruri, si chiar ia numele Domnului in desert atunci cand nu le primeste", a spus Patriarhul pentru trombon.ro. Patriarhul a mai subliniat ca zilele de 1 si 8 Martie ar trebui privite ca niste zile normale si nu impotriva ortodoxiei asa cum sunt privite acum.

Chiar daca in Biblie, martisoarele au rolul de a indeparta oamenii de la chipul lui Dumnezeu, ele fiind doar o forma de alienare, zeci de romance au marturisit ca se vor bucura si anul acesta de cadourile primite de 1 si 8 Martie. "Am auzit ca martisoarele sunt incarcate de energii negative, de aceea eu prefer sa cumpar flori pentru colegele mele", a declarat Sulfina Barbu, surprinsa de reporterii Trombon la shopping de martisoare.

Patriarhul Daniel a precizat ca asteapta de 1 si 8 Martie toate femeile din Romania sa vina la rugaciune si sa se spovedeasca pentru a fi iertate ca au luat numele Domnului in desert. si le-a indemnat sa nu mai ia numele Domnului in desert. "Femeia in loc sa poarte in piept iconite cu chipul Domnului aleg sa poarte unele cu zane, spiridusi, cosari si chiar cu Satana", a mai spus Patriarhul Daniel.

Propunerea Patriarhului urmeaza sa fie discutata intr-o sedinta de senat luna aceasta, impreuna cu propunerea de obligare a femeilor de a se spovedi lunar.

Dracu' gol

Sus In jos

Mesaj  Dracu' gol la data de Mier Mar 02, 2011 4:11 pm

ITALIANCA SFASIATA DE O HAITA DE VAMESI ROMANI

Accident sangeros astazi in vama Nadlac dupa ce o turista de origine italiana, in varsta de 26 de ani, venita in Romania pentru schi si swinging, a pierit astazi in mod tragic sfasiata de o haita de vamesi. Potrivit martorilor oculari, incidentul s-a petrecut in mai putin de 12 secunde, victima coborand geamul de la masina pentru a intinde pasaportul si fiind atacata aproape instantaneu de vamesi care i-au rascolit buzunarele, portofelul si o mare parte din bagaje.

Desi au fost alungati cu bate si faclii de catre un grup consistent de turisti polonezi, vamesii au continuat sa dea tarcoale ore intregi masinii femeii scotand urlete infioratoare si amusinand aerul. In ciuda tuturor eforturilor medicilor, turista nu a putut fi salvata ea decedand aprope pe loc datorita alergiei la unui dintre aftershaveurile atacatorilor, dar si din cauza socului hipotermic cauzat de faptul ca alt vames avea mainile reci spre foarte reci.

Consultat de urgenta in problema sangeroasei intamplari dar si pentru o infectie urinara minora, psihologoul criminalist Archibald Dumitrescu a declarat: “Se intampla foarte rar ca vamesii sa atace din senin. Sunt absolut sigur ca intr-un fel sau altul femeia i-a provocat, i-a atatat. Ma indoiesc ca a fost ceva de natura sexuala pentru ca din cauza burtilor majoritatea vamesilor sunt asexuati. Cred totusi ca italianca a facut imprudenta sa fluture o bancnota de 50 de euro sau a lasat afara pe geam un miros de sucuri, cornuri, prajituri, tigari sau alte stimulente clasice care se stie ca ii scot din minti pe vamesi!”.

Potrivit oamenilor legii se vor preleva mostre de ADN de pe hainele femeii dar şi de pe probele ridicate de la locul crimei: un ghiul cu Mercedes si o unghie foarte lunga de la degetul mic. In cazul in care vamesii vor fi gasiti vinovati, vor fi dusi mai intai la un adapost de la marginea orasului si daca nimeni nu-i vrea dupa 24 de ore, vor fi eutanasiati.

Dracu' gol

Sus In jos

poti sa zici ca n-are umor ?

Mesaj  Vasile la data de Mier Mar 02, 2011 4:54 pm

Dracu' gol a scris:BISERICA ORTODOXA CERE INTERZICEREA ZILEI FEMEII

Soc pentru credinciosi dupa ce Biserica Ortodoxa Romana a cerut interzicerea zilelor de 1 si 8 Martie, considerate din punct de vedere religios, sarbatori pagane, care indeamna femeia sa recurga la diverse accesorii sataniste pentru a se pune in evidenta.

Potrivit Patriarhului Daniel, femeile dau dovada de vanitate si lipsa de credinta in zilele de 1 si 8 Martie, uitand ca datoria lor pe Pamant este sa isi slujeasca barbatul. "Femeia devine mai lenesa in aceste zile, se deda placerilor trupesti, asteapta tot felul de daruri, si chiar ia numele Domnului in desert atunci cand nu le primeste", a spus Patriarhul pentru trombon.ro. Patriarhul a mai subliniat ca zilele de 1 si 8 Martie ar trebui privite ca niste zile normale si nu impotriva ortodoxiei asa cum sunt privite acum.

Chiar daca in Biblie, martisoarele au rolul de a indeparta oamenii de la chipul lui Dumnezeu, ele fiind doar o forma de alienare, zeci de romance au marturisit ca se vor bucura si anul acesta de cadourile primite de 1 si 8 Martie. "Am auzit ca martisoarele sunt incarcate de energii negative, de aceea eu prefer sa cumpar flori pentru colegele mele", a declarat Sulfina Barbu, surprinsa de reporterii Trombon la shopping de martisoare.

Patriarhul Daniel a precizat ca asteapta de 1 si 8 Martie toate femeile din Romania sa vina la rugaciune si sa se spovedeasca pentru a fi iertate ca au luat numele Domnului in desert. si le-a indemnat sa nu mai ia numele Domnului in desert. "Femeia in loc sa poarte in piept iconite cu chipul Domnului aleg sa poarte unele cu zane, spiridusi, cosari si chiar cu Satana", a mai spus Patriarhul Daniel.

Propunerea Patriarhului urmeaza sa fie discutata intr-o sedinta de senat luna aceasta, impreuna cu propunerea de obligare a femeilor de a se spovedi lunar.

pe linga incontestabilele calitati de manager ?

Vasile

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 6 din 33 Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 19 ... 33  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum: