diverse

Pagina 4 din 33 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 18 ... 33  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: diverse

Mesaj  RocketQu33n la data de Sam Ian 22, 2011 9:00 pm

Dr.Ernesto Rafael Guevara a scris:
RocketQu33n a scris:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

hăhăhă, in filmul asta e un prim plan cu mine [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si eu am ezitat putin sa-l pun pe acela, deoarece acesta imi place mai mult, dar n-are toata melodia... Laughing

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

Mesaj  RocketQu33n la data de Sam Ian 22, 2011 9:11 pm

Ala Lipsit de Acces a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

mamaaa , ce vremuri .

Te-ai luat dupa varsta... Laughing

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Sus In jos

sau il cunosc de prin '85 ?

Mesaj  Vasile la data de Sam Ian 22, 2011 9:35 pm

RocketQu33n a scris:
Ala Lipsit de Acces a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

mamaaa , ce vremuri .

Te-ai luat dupa varsta... Laughing

da' la asta nu te-ai fi gandit , nu ?

Vasile
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice

Data de inscriere : 08/08/2010

Sus In jos

Mesaj  Armand la data de Lun Ian 24, 2011 7:55 pm

Stie cineva sa-mi dea relatii despre compania
PDVSA? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Mesaj  delta la data de Lun Ian 24, 2011 7:56 pm

Armand a scris:Stie cineva sa-mi dea relatii despre compania
Nu.

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Data de inscriere : 03/02/2010

http://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mesaj  Armand la data de Lun Ian 24, 2011 8:03 pm

delta a scris:
Nu.

Köszönöm szépen!!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Sus In jos

Mesaj  (Still a)Live la data de Mar Ian 25, 2011 12:38 am

Ce treabă ai tu cu petrolu'? affraid
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 43
Localizare : SulfCity

Sus In jos

Mesaj  Armand la data de Mar Ian 25, 2011 6:07 am

(Still a)Live a scris:

Nu eu... realizezi.... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Te sun cumva azi să-ți spun... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Sus In jos

Mesaj  (Still a)Live la data de Mar Ian 25, 2011 11:12 am

Armand a scris:
(Still a)Live a scris:

Nu eu... realizezi.... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Te sun cumva azi să-ți spun... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Nu sunt capabilă să realizez prea multe, de felul meu. frustrated
Ok, aici sunt, cu telefonul lângă mine! salutare
(Still a)Live

Sus In jos

Mesaj  baso la data de Sam Ian 29, 2011 1:32 am

Doamne, ce-am mai ras laugh

Constatare :
Bara din faţă smulsă şi roasă, proiectoarele găsite pe jos, cablurile smulse, bara din spate dislocată şi roasă, numărul de pe spate smuls şi ros, scutul de motor ros, scutul de podea ros, pe partea stânga a maşinii muşcat din pragurile maşinii iar portierele zgâriate foarte adâncă, portierele din dreapta doar zgâriate, apărătorile de la roţile din faţă smulse şi găsite lângă maşină, apărătorile de noroi faţa şi spate smulse şi roase, toată maşina plină de bale şi păr de câine...
Şi, toate astea de 3 ori, într-o lună!

Iar acum, povestea câinilor:
Cam în aceeaşi perioadă cu apariţia maşinii mele, în cartier, mai precis în spaţiu verde din sensul giratoriu al străzilor Marinescu / General Nutu Ioan / Sebastian, o dubiţă a adus seara târziu şi a descărcat 13 câini comunitari. Ziua, câinii stau în spaţiu verde din sensul giratoriu şi noaptea intră pe străduţele dintre blocuri şi atacă oameni sau vandalizeaza maşinile din parcare. Sunt infometaţi şi agresivi, umblă numai în haită şi au devenit spaima cartierului.

În general câinii comunitari sunt luaţi de pe stradă, duşi la castrat, ţinuţi o perioadă în adăpost, după care sunt din nou abandonaţi pe străzile Bucureştiului. Partea interesantă a Poveştii câinilor este că pentru fiecare câine ţinut în adăpost se primeşte de la stat 300 ron/lună.
Adăposturile figurează cu 200 de câini ( pentru care bineînţeles se încasează lunar 300 ron de fiecare câine ), dar în realitate nu sunt nici măcar 50 de câini. Deci, cineva încasează de la stat nişte bani, pentru ceva ce nu există !

În încheiere, povestea mea:
Am fost la aproape jumătate din instituţiile statului pentru a depune petiţii şi reclamaţii, am hrănit ( diversificat, cu sodă caustică, antigel, ace cu gămălie, otravă de şobolani, insecticid, cioburi de sticlă, etc ) o haită de câini, în speranţa că vor muri şi nu-mi vor mai mânca maşina, am plătit 3 francize, am fost la Casco de 3-4 ori, am fost la Service auto de vreo 6-7 ori, am devenit "vedeta" cartierului şi maşina mea loc de pelerinaj pentru cei care nu au mai văzut o Toyota mâncată de câini, am vizitat toate firmele de alarme auto şi dispozitive anti-câini şi anti-pisici, mi-am dat întâlnire cu hingherii în faţa blocului, de 2 ori, am ieşit în pijama ( la 5 grade temperatură afară ) la ora 3 noaptea în parcare, strigând ( în şoaptă ) la câinii care tocmai îmi declanşaseră alarma : marş, marş...astfel încât să nu-mi trezesc vecinii, am slăbit ( fără să vreau ) 6 Kg. Ceea ce ce le doresc şi duşmanilor mei.
Daaaar, am descoperit o nouă afacere : îmi fac adăpost pentru câini şi încasez bani de la stat fără să fac mai nimic !

Până să termin articolul de scris, a mai apărut o poveste: Povestea prietenului meu
Încântată de maşina mea, am făcut greşeala să-mi conving un foarte bun prieten să-şi cumpere şi el o Toyota, iar el, a făcut greşeala să vină în vizită la mine, cu noua lui maşină. În 30 de secunde, câinii i-au smuls pe jumătate, apărătorile de la roţile din faţă şi urma să i-o facă bucăţi şi lui, dacă nu cobora cu viteza luminii 4 etaje ( fără lift )
Deşi, a jurat că nu mai vine niciodată pe la mine, eu îi voi fi mereu recunoscătoare : datorită lui, maşina mea a scăpat de a 4 a vandalizare
Deci, să v-aştept în vizită pe la mine ?

Post scriptum:
În Ţara câinilor răsare, câinele e cel mai bun prieten al omului ? Nuuuuu...Casco e cel mai bun prieten al omului! Vreau să cred, că există reîncarnare şi că următoarea viaţă voi fi hingher ! Şi, vreau să cred, că pe următoarea Arca a lui Noe nu vor mai fi câini şi pisici!

Se pare ca Toyota are gust de os de ros laugh
Yo nu inteleg ce treaba are endevidu (sau endevida...cica a fost încântată de To Yo ta) cu pisicile, absente total de la festin si din poveste ?raset S-or fi adunat toate pisicile maidaneze, cocotzate prin copaci, privind ca la cinematograf o comedie buna ? laugh
Sau o fi existand vreo legatura subliminala cu filmul Black Cat ,White Cat in care porcu' halea trabantu' ? laugh

Yo zic sa-l mai cheme pe prietenu' cu masina si sa filmeze cum i-o halesc cainii... iar apoi sa posteze filmuletul pe Youtube Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Mesaj  Dracu' gol la data de Sam Ian 29, 2011 2:08 am

baso a scris:Yo nu inteleg ce treaba are endevidu (sau endevida...cica a fost încântată de To Yo ta) cu pisicile, absente total de la festin si din poveste ?raset S-or fi adunat toate pisicile maidaneze, cocotzate prin copaci, privind ca la cinematograf o comedie buna ? laugh
Yo cre' că, în timp ce maidanezii îi haleau maşina, mîţele făceau caterincă şi aplaudau... raset
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Localizare : Trollywood

Sus In jos

Mesaj  Anahoret la data de Sam Ian 29, 2011 2:44 pm

Simpatic! Very Happy

Românii despre rromi, ţiganii despre români

Atât românii cât şi etnicii maghiari şi germani le găsesc ţiganiilor numai defecte. Pe nemţi îi iubeşte toată lumea. Un studiu realizat anul trecut la cererea CNCD arată care sunt stereotipurile pe care românii le aplică naţionalităţilor conlocuitoare, dar şi lor înşişi.

Principala concluzie a studiului realizat de Centrul de sondare a opiniei publice Totem la cererea Consiliului Naţional de Combatare a Discriminării (CNCD) este că românii au o atitudine puternic pozitivă faţă de germani şi intolerantă faţă de rromi.

Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Sus In jos

Mesaj  ENKI la data de Lun Ian 31, 2011 9:16 pm

Initial am crezut ca este o gogoasa greceasca un astfel de titlu: Prima benzina artificiala a fost creata in laborator.

Asa ca am cautat o sursa mai credibila, dand chiar peste una care prezinta si o schema. laugh

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI

Sus In jos

Mesaj  Armand la data de Lun Ian 31, 2011 9:25 pm

ENKI a scris:Initial am crezut ca este o gogoasa greceasca

Beyyyy... te iei de gogoasele mele preferate cumva??? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Macar ai incercat sa le faci ca sa vezi daca-s minciunele??? Rolling Eyes
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Sus In jos

Mesaj  ENKI la data de Lun Ian 31, 2011 10:04 pm

Armand a scris:

Beyyyy... te iei de gogoasele mele preferate cumva??? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Macar ai incercat sa le faci ca sa vezi daca-s minciunele??? Rolling Eyes
Neah, nici nu ma iau, nici n-am incercat sa le fac. Vroiam doar sa vaz cat de repede raspunzi la apel. laugh
ENKI

Sus In jos

Mesaj  Armand la data de Lun Ian 31, 2011 10:07 pm

ENKI a scris:
Armand a scris:

Neah, nici nu ma iau, nici n-am incercat sa le fac. Vroiam doar sa vaz cat de repede raspunzi la apel. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Bine-bine... testeaza-mi tu reactiile!!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Sus In jos

Mesaj  delta la data de Lun Ian 31, 2011 10:10 pm

ENKI a scris:Initial am crezut ca este o gogoasa greceasca un astfel de titlu: Prima benzina artificiala a fost creata in laborator.

Asa ca am cautat o sursa mai credibila, dand chiar peste una care prezinta si o schema. laugh

Păi, s-o producă-n serie... dacă e așa de fenomenală.
Că periodic sunt știri despre ceva care neapărat revoluționează industria de mașini, după care... nimic.

delta

Sus In jos

Mesaj  (Still a)Live la data de Lun Ian 31, 2011 10:48 pm

delta a scris:
ENKI a scris:Initial am crezut ca este o gogoasa greceasca un astfel de titlu: Prima benzina artificiala a fost creata in laborator.

Păi, s-o producă-n serie... dacă e așa de fenomenală.
Că periodic sunt știri despre ceva care neapărat revoluționează industria de mașini, după care... nimic.
Păi...cine ştie ce accidente se mai întâmplă aşa...accidental. vesel
(Still a)Live

Sus In jos

Mesaj  RocketQu33n la data de Lun Ian 31, 2011 10:57 pm

(Still a)Live a scris:
Păi...cine ştie ce accidente se mai întâmplă aşa...accidental. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Accidentele accidentale sunt acelea ca ori nu sunt mai performante, ori sunt prea scumpe de realizat. Cum e cea din alge: mai scumpa si nu se merita!

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Sus In jos

Mesaj  (Still a)Live la data de Lun Ian 31, 2011 11:23 pm

RocketQu33n a scris:
(Still a)Live a scris:
Păi...cine ştie ce accidente se mai întâmplă aşa...accidental. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Accidentele accidentale sunt acelea ca ori nu sunt mai performante, ori sunt prea scumpe de realizat. Cum e cea din alge: mai scumpa si nu se merita!
E, ba mai sunt şi alea de mai dă o maşină peste tine, o boală, o...ceva, că doar nu s-au dus americanii peste irakieni aşa...ca să folosească apoi lumea benzină din flori de păpădie. shock
(Still a)Live

Sus In jos

Mesaj  Anahoret la data de Joi Feb 03, 2011 8:58 pm

Ia te uită ce iniţiativă faină au moroşenii! bine
Ziarul eMaramureş şi-a propus ca, de două ori pe săptămână, să le dea băimărenilor câte o linguriţă de gramatică. Să le ţină Dumnezeu obiceiul, că mai citesc şi alţii! Very Happy

Anahoret

Sus In jos

Mesaj  delta la data de Joi Feb 03, 2011 9:27 pm

Anahoret a scris:Ia te uită ce iniţiativă faină au moroşenii! bine
Ziarul eMaramureş şi-a propus ca, de două ori pe săptămână, să le dea băimărenilor câte o linguriţă de gramatică. Să le ţină Dumnezeu obiceiul, că mai citesc şi alţii! Very Happy

Să nu afle EBA, că îl pune pe tac-su să verifice procentele pe care le-a avut pe acolo la prezidențiale și Boc devine brusc zgârcit cu alocările de fonduri pentru județul ăla... laugh

delta

Sus In jos

Mesaj  Anahoret la data de Vin Feb 04, 2011 4:49 am

delta a scris:Să nu afle EBA, că îl pune pe tac-su să verifice procentele pe care le-a avut pe acolo la prezidențiale și Boc devine brusc zgârcit cu alocările de fonduri pentru județul ăla... laugh
Crezi că EBA ar citi ceva ce nu este Glossy? raset
Anahoret

Sus In jos

Mesaj  delta la data de Vin Feb 04, 2011 8:26 am

Anahoret a scris:
delta a scris:Să nu afle EBA, că îl pune pe tac-su să verifice procentele pe care le-a avut pe acolo la prezidențiale și Boc devine brusc zgârcit cu alocările de fonduri pentru județul ăla... laugh
Crezi că EBA ar citi ceva ce nu este Glossy? raset
Nu, dar o fi având consilieri care pot citi...
Dacă Vanghele are consilier de imagine externă (în speță, pinistul Gușă), lu' EBA i-o fi băgat pe gât tac-su de 10 ori mai mulți consigliere. Laughing

delta

Sus In jos

Mesaj  RocketQu33n la data de Vin Feb 04, 2011 4:43 pm

(Still a)Live a scris:
RocketQu33n a scris:
(Still a)Live a scris:

E, ba mai sunt şi alea de mai dă o maşină peste tine, o boală, o...ceva, că doar nu s-au dus americanii peste irakieni aşa...ca să folosească apoi lumea benzină din flori de păpădie. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Ntt... Nu tine. Degeaba l-au ciuruit/otravit/iradiat pe inventator, daca inventia este protejata la USPTO (United States Patent Office). Platesti cui detine drepturile si poti sa-i folosesti ideea. Ca idee, stii cate inventii (din orice domeniu) se trimit acolo anual si cate se realizeaza efectiv? Iar din cele care se realizeaza, cate se produc in continuare, dupa un an de proba?
Americanii s-au dus acolo in primul rand pentru a folosi rezervele altora, inainte de a le epuiza pe ale lor.

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Sus In jos

Mesaj  aurora la data de Vin Feb 04, 2011 6:50 pm

Ciorile sunt de fel nişte păsări hidoase şi de altfel singurele păsări ne vânabile;
nici de alte păsări sau animale, nici de oameni.
Singurul motiv pentru care se mai obosesc oamenii să tragă în ele,
este atunci când trebuie să mai facă puţină curăţenie.

Asta se întâmplă şi pe Aeroportul Otopeni,
unde şefii au angajat vânători de ciori pentru a nu încurca traficul aerian,
după ce s-au încercat alte două metode zadarnice, menite să alunge păsările.

aurora
a învățat principalele servicii de pe net
a învățat principalele servicii de pe net

Data de inscriere : 06/07/2010

Sus In jos

Mesaj  (Still a)Live la data de Vin Feb 04, 2011 7:18 pm

RocketQu33n a scris:

Ntt... Nu tine. Degeaba l-au ciuruit/otravit/iradiat pe inventator, daca inventia este protejata la USPTO (United States Patent Office). Platesti cui detine drepturile si poti sa-i folosesti ideea. Ca idee, stii cate inventii (din orice domeniu) se trimit acolo anual si cate se realizeaza efectiv? Iar din cele care se realizeaza, cate se produc in continuare, dupa un an de proba?
Americanii s-au dus acolo in primul rand pentru a folosi rezervele altora, inainte de a le epuiza pe ale lor.
Ideea era că nu se lasă aşa ceva pe piaţă. Mă rog...până nu pune laba pe resursa sau pe vinderea resursei respective...cine trebuie.
Deci...pt rezervele altora! Nu mă preocupă special când le folosesc. laugh
(Still a)Live

Sus In jos

Mesaj  delta la data de Vin Feb 04, 2011 8:26 pm

aurora a scris:Ciorile sunt de fel nişte păsări hidoase şi de altfel singurele păsări ne vânabile; nici de alte păsări sau animale, nici de oameni.
Tâmpenia asta ai formulat-o tu? laugh

delta

Sus In jos

Mesaj  RocketQu33n la data de Vin Feb 04, 2011 9:30 pm

(Still a)Live a scris:
RocketQu33n a scris:

Ideea era că nu se lasă aşa ceva pe piaţă. Mă rog...până nu pune laba pe resursa sau pe vinderea resursei respective...cine trebuie.
Deci...pt rezervele altora! Nu mă preocupă special când le folosesc. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si de ce n-ar produce acea benzina o tara care nu dispune de petrol? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Sus In jos

Mesaj  (Still a)Live la data de Sam Feb 05, 2011 12:31 am

RocketQu33n a scris:
(Still a)Live a scris:
RocketQu33n a scris:

Deci...pt rezervele altora! Nu mă preocupă special când le folosesc. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si de ce n-ar produce acea benzina o tara care nu dispune de petrol? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Pentru că s-ar supăra rău ţările care, într-un fel sau altul, dispun de petrol. vesel
(Still a)Live

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 4 din 33 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 18 ... 33  Urmatorul