SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Aleşii noştri, de toate culorile

+6
Dracu' gol
RocketQu33n
Anahoret
Vasile
delta
aurora
10 participanți

Pagina 5 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 5 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  delta Dum Dec 09, 2012 4:14 pm

și Iosif Visarionovic Stalin spunea același lucru... Mad
ENKI a scris:Io zic ca ca decide, intotdeauna, cel ce numara voturile. vesel
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 5 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  ENKI Dum Dec 09, 2012 4:22 pm

delta a scris:
baso a scris:Probabil ca diasporenii voteaza pt. tontzi candidatzii, pe partide Laughing
păi, asta înseamnă că ușchiții peste graniță au mai multe drepturi decât miorii adaptați la realitățile cotidiene de pe plaiurile carpato-danubiene... oaie
Cica diasporenii ar vota, cu totii, pentru doar 6 parlamentari (4 deputati si 2 senatori). Laughing
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 5 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  ENKI Dum Dec 09, 2012 4:27 pm

delta a scris:și Iosif Visarionovic Stalin spunea același lucru... Mad
ENKI a scris:Io zic ca ca decide, intotdeauna, cel ce numara voturile. vesel
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Chiar si Philip Gordon, majordomul tovarasei H. Clinton a spus ceva asemanator, in vara. laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 5 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  baso Dum Dec 09, 2012 5:02 pm

ENKI a scris:
delta a scris:
baso a scris:Probabil ca diasporenii voteaza pt. tontzi candidatzii, pe partide Laughing
păi, asta înseamnă că ușchiții peste graniță au mai multe drepturi decât miorii adaptați la realitățile cotidiene de pe plaiurile carpato-danubiene... oaie
Cica diasporenii ar vota, cu totii, pentru doar 6 parlamentari (4 deputati si 2 senatori). Laughing
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Aha. Daca ai scris, parca am auzit si yo pe la TV ca diaspora va avea proprii reprezentati in parlament.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 5 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  delta Dum Dec 09, 2012 5:06 pm

baso a scris:
ENKI a scris:
delta a scris:
baso a scris:Probabil ca diasporenii voteaza pt. tontzi candidatzii, pe partide Laughing
păi, asta înseamnă că ușchiții peste graniță au mai multe drepturi decât miorii adaptați la realitățile cotidiene de pe plaiurile carpato-danubiene... oaie
Cica diasporenii ar vota, cu totii, pentru doar 6 parlamentari (4 deputati si 2 senatori). Laughing
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Aha. Daca ai scris, parca am auzit si yo pe la TV ca diaspora va avea proprii reprezentati in parlament.
ca ce chestie? confused
adică ăia care s-au ușchit peste graniță din cauză că nu au reușit să se adapteze sau nu le-a convenit situația de aici au dreptul de a vota în legătură cu un hoț care să le reprezinte eșecul pe aceste plaiuri? suspect

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 5 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  baso Dum Dec 09, 2012 5:12 pm

delta a scris:
baso a scris:
ENKI a scris:
delta a scris:
baso a scris:Probabil ca diasporenii voteaza pt. tontzi candidatzii, pe partide Laughing
păi, asta înseamnă că ușchiții peste graniță au mai multe drepturi decât miorii adaptați la realitățile cotidiene de pe plaiurile carpato-danubiene... oaie
Cica diasporenii ar vota, cu totii, pentru doar 6 parlamentari (4 deputati si 2 senatori). Laughing
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Aha. Daca ai scris, parca am auzit si yo pe la TV ca diaspora va avea proprii reprezentati in parlament.
ca ce chestie? confused
adică ăia care s-au ușchit peste graniță din cauză că nu au reușit să se adapteze sau nu le-a convenit situația de aici au dreptul de a vota în legătură cu un hoț care să le reprezinte eșecul pe aceste plaiuri? suspect

Aia 6 ar reprezenta planeta in parlament raset Greu te prinzi . Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 5 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  delta Dum Dec 09, 2012 5:22 pm

baso a scris:Aia 6 ar reprezenta planeta in parlament raset
ia mai dă-i draq! Very Happy

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 5 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  delta Lun Dec 10, 2012 7:04 pm

chiar că dă de gândit...
Romania (circa 20 milioane de locuitori)
Parlamentul:
137 de senatori = un senator la 160.000 locuitori
332 de deputati = un deputat la 70.000 locuitori
469 parlamentari in total

SUA (circa 300 milioane de locuitori)
Parlamentul:
100 senatori = un senator la 3.000.000 locuitori
435 reprezentanti = un deputat la 560.000 locuitori
535 parlamentari - total

Daca SUA ar proceda ca Romania ar avea:
1.875 senatori
4.286 deputati

Daca Romania ar proceda ca SUA ar avea:
7 senatori
31 deputati
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 5 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  ENKI Lun Dec 10, 2012 7:15 pm

delta a scris:chiar că dă de gândit...
Romania (circa 20 milioane de locuitori)
Parlamentul:
137 de senatori = un senator la 160.000 locuitori
332 de deputati = un deputat la 70.000 locuitori
469 parlamentari in total

SUA (circa 300 milioane de locuitori)
Parlamentul:
100 senatori = un senator la 3.000.000 locuitori
435 reprezentanti = un deputat la 560.000 locuitori
535 parlamentari - total

Daca SUA ar proceda ca Romania ar avea:
1.875 senatori
4.286 deputati

Daca Romania ar proceda ca SUA ar avea:
7 senatori
31 deputati
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )
Daca se gandeste putintel Javra Ordinara, ii lasa numai p-aia 9 de la CCR. laugh
Io zic ca undeva intre 150 si 200 de parlamentari ar fi in regula pentru Romania.
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 5 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  baso Mar Dec 11, 2012 7:23 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Observ ca-i mananca in fund ca de ce in 9 decembrie au votat mai putzini decat in vara, demiterea, si din astia, de acu, doar jumate au votat cu USL . Se imbarliga in calcule, ca sa li se arda neuronii Laughing Inca putzin si demonstreaza ca ARD-ul a castigat , cei care n-au votat tinand cu ei. Laughing

Ete fleoshc. In vara am votat la referendum iar acu n-am mers la vot. Si ca mine au procedat multzi. Cam greu pt. activistii de partide sa bage in ecuatie un astfel de comportament "aberant", bazat pe dreptul constitutional de a vota cand si cum are votacul chef . Cum la fel de aberant a fost indemnul oranjgutanilor de a nu vota in vara vs a vota ARDe in iarna . Sheakspiriada lor ne-a determinat pe multzi sa procedam fix pe dos. Laughing In alta ordine de idei, este mult mai simplu de a vota da sau nu pt. un singur personaj scris pe hartie , indiferent de simpatiile politice ale votantilor . Tinand cont ca personajul asta i-a bagat in buda pe oranjgutani, ca sa-i arda, lui sa-i multzumeasca:"Tontzi pentru unul, unul pentru tontzi" Laughing Doar ma mir ca, si in conditiile astea, au obtinut un procent rezonabil pt. a mai avea parlamentari. Putea sa fie mult ma rau , doar cu uslashi si udemeristi in parlament.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 5 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  ENKI Mar Dec 11, 2012 7:55 am

baso a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Observ ca-i mananca in fund ca de ce in 9 decembrie au votat mai putzini decat in vara, demiterea, si din astia, de acu, doar jumate au votat cu USL . Se imbarliga in calcule, ca sa li se arda neuronii Laughing Inca putzin si demonstreaza ca ARD-ul a castigat , cei care n-au votat tinand cu ei. Laughing

Ete fleoshc. In vara am votat la referendum iar acu n-am mers la vot. Si ca mine au procedat multzi. Cam greu pt. activistii de partide sa bage in ecuatie un astfel de comportament "aberant", bazat pe dreptul constitutional de a vota cand si cum are votacul chef . Cum la fel de aberant a fost indemnul oranjgutanilor de a nu vota in vara vs a vota ARDe in iarna . Sheakspiriada lor ne-a determinat pe multzi sa procedam fix pe dos. Laughing In alta ordine de idei, este mult mai simplu de a vota da sau nu pt. un singur personaj scris pe hartie , indiferent de simpatiile politice ale votantilor . Tinand cont ca personajul asta i-a bagat in buda pe oranjgutani, ca sa-i arda, lui sa-i multzumeasca:"Tontzi pentru unul, unul pentru tontzi" Laughing Doar ma mir ca, si in conditiile astea, au obtinut un procent rezonabil pt. a mai avea parlamentari. Putea sa fie mult ma rau , doar cu uslashi si udemeristi in parlament.
Nici io n-am votat, desigur, desi in vara mi-am exprimat prin stampilare parerea despre Javra. Laughing
Arderea neuronilor portocalii e intretinuta chiar pe unul dintre site-urile de capatai ale oranjgutanilor, unde este prezentata problema celor aproximativ 50 de mandate suplimentare pentru parlamentari: Ponta zice ca ele se vor aloca pentru redistribuitii ARD si PPDD, corifeul democraturii romanesti, Cristian Parvulescu zice ca USL-ul e de vina pentru suplimentari, castigand cu 50%+1 prea multe colegii. laugh laugh laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

In conditiile astea, nici nu e de mirare ca imbecilul din Galati a postat temator, de pe clona Quassimodo, cea fara diezi, neste opinii, in speranta vreunui raspuns lamuritor, venit de la unul cu mai putini neuroni arsi. veselie
imbecil care se uraste pe sine a scris:49 de fotolii pentru un supliment de alesi!
Articolul 62, alin 3 din constitutie spune: Numarul senatorilor si deputatilor se stabileste prin lege electorala, in functie de numarul cetatenilor Romaniei!
La randul ei, legea electorala stabileste o norma de reprezentare de un senator la 160.000 cetateni si un deputat la 70.000 cetateni! Acestora li-se adauga alti 18-20 parlamentari dinspre minoritati, altele decat cea maghiara!
Biroul electoral central a stabilit un numar de cetateni cu drept de vot de 18.200.000 cetateni, asta insemnand 389 parlamentari!
Orce parlamentar in plus inseamna incalcarea art impricinat din constitutie, acel ""...in functie de...""! Eu inteleg chestiunea cu algoritmul, dar nu si dece redistribuirea nu se face in interiorul acelor limite impuse constitutional! Constitutia nu prevede posibilitatea suplimentarii numarului alesilor! Si atunci dece in plus... in ce temei constitutional?
__________________
Nimic din ce vedeti, auziti sau credeti ca stiti, nu e adevarat!

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 5 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  baso Mier Dec 19, 2012 11:57 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

De ce ar fi "prevederi ULUITOARE" ? laugh Cateva paragrafe mi s-au parut genial de amuzante raset

partile se angajeaza sa evite confruntarile publice inutile, sa incerce solutionarea diferentelor pe temele asupra carora nu s-a convenit in spatele usilor inchise, sa respecte preeminenta uneia dintre parti convenite in tipologia de problematica abordata si sa propuna public optiunile alternative acolo unde diferentele de abordare apar, iar subiectele expuse public nu sunt in masura sa aduca prejudicii la nivel national, ci doar dezbatere pentru perfectionarea optiunilor si cresterea consultarii publice pe aceste teme.
Bine, punctul 5 este maiastru Laughing

5. Codul de conduita general (parca ar fi sunat mai bine "Codul general de conduita" daca n-au vrut acordul dintre conduita si generala) Laughing Laughing

Partile vor imbratisa reguli minimale de adresare respectuoasa, cu referire directa la functia partenerului si la adresarea la plural. Ele se vor abtine in a incuraja abordari diferite la nivelul structurilor pe care le reprezinta si vor sanctiona excesele si iesirile publice ale colegilor de partid sau angajatilor care exced aceasta regula de comportament, bun simt, decenta si politete.

Partile se angajeaza, de asemenea, sa evite expresiile dure, atacurile de orice fel. Ele se vor abtine de la expunerea publica a temelor nediscutate si vor conveni termene concrete, asumandu-si celeritatea in discutarea temelor solicitate de o parte sau alta si de formulare a unor raspunsuri si pozitii. La expirarea termenelor limita convenite, abordarea publica a acestor teme si lansarea lor in dezbatere este o optiune deschisa.

Partile convin sa respecte cu strictete regula de a nu expune public discutiile oficiale si a aduce in public exclusiv elementele convenite de ambele parti sau temele asupra carora nu s-a convenit si a caror expunere in spatiul public nu afecteaza interesele Romaniei.

Am, totusi, o mica nelamurire vizavi de cuvantul bolduit :"oficiale" scratch Oare nu era mai logic sa existe prefixul "ne" , adica partile convin sa respecte cu strictete regula de a nu expune public discutiile NEoficiale ....bla-bla-bla ? Laughing
In fine, sunt curioasa cat de repede vor incalca basecu & basistii porctocolu' de neagresiune reciporca raset Banuiesc ca , in considerarea titlului punctului 5, care nu obliga la o conduita generala, ci doar la un cod extrem de general, spatiul virtual este exclus din logica documentului semnat de partzile implicate raset Presupun ca si jurnalistii sau comentatorii obiectivi si neimplicati politic sunt scosi din ecuatzia porctocolului raset Nici nu se poate altfel intr-un stat democratic si cretacic ...si fost dacic raset

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Desi nu se incadra in limbajul diplomatic al documentului, document daruit sul la poza de familie( ca sa si-l bage habar n-am cine in cur), Yo tot as fi scris, macar cu cerneala simpatica(adica invizibila) Laughing :
La popa la poartă
E-o pisică moartă
Cine-o râde şi-o vorbi
S-o mănânce coaptă
Cu mărar, cu pătrunjel,
Cu untură de căţel...
!”

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 5 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  ENKI Vin Dec 28, 2012 9:11 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 5 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  delta Vin Dec 28, 2012 10:15 am

baso a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

De ce ar fi "prevederi ULUITOARE" ? laugh Cateva paragrafe mi s-au parut genial de amuzante raset
din ceva analize pe text (prezentate la o emisiune TV, dar pe moment nu-mi aduc aminte la care, însă parcă era pe antena 3) reieșea că textul semnat de matol și pontos a fost redactat în engleză și tradus (ici-colo defectuos) în română ca să fie semnat de cele două haimanale... Suspect

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 5 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  ENKI Vin Dec 28, 2012 10:22 am

delta a scris:
baso a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

De ce ar fi "prevederi ULUITOARE" ? laugh Cateva paragrafe mi s-au parut genial de amuzante raset
din ceva analize pe text (prezentate la o emisiune TV, dar pe moment nu-mi aduc aminte la care, însă parcă era pe antena 3) reieșea că textul semnat de matol și pontos a fost redactat în engleză și tradus (ici-colo defectuos) în română ca să fie semnat de cele două haimanale... Suspect
Mda, am citit si io ceva despre asta. Nu m-ar mira. Laughing
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 5 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  Dracu' gol Mar Noi 26, 2013 7:28 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 5 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  RocketQueen Mier Dec 04, 2013 9:01 am

Cica guvernul are o strategie pentru autostrazi raset 

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

In prezent avem:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 5 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  Dracu' gol Dum Ian 05, 2014 6:40 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 5 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  Dracu' gol Dum Ian 05, 2014 3:19 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 5 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  Dracu' gol Dum Iun 01, 2014 9:33 am

Bacalbașa ie suprem...  raset 

Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 5 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  baso Dum Iun 01, 2014 10:43 am

Dracu' gol a scris:Bacalbașa ie suprem...  raset 


 bine laugh 

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 5 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  baso Dum Iun 01, 2014 11:04 am

Cred ca tot la Romania TV am vazut, tot ieri, imagini de la Ziua portilor deschise pt. copii, la Parlament  raset Micutii erau cam extraterestrii pe domeniul ala, care mai de care mai prostut si scoteau numa' perle si balonase de scuipat (toti stiau doar de basescu; alte nume n-au retinut). laugh Zgonea face pe Sfantul Petru cu micutii.  Laughing Cel mai tare a fost un baietel (parea intre 5 si 7 ani) si, fiind luat tare de reporteritza, a inceput sa se scarpine in cap, de emotie ca a fost bagat in seama. Na,  si ca sa impresioneze microfonul, s-a laudat ca el, cand va fi mare, se va face presedinte. "Ca sa ce ?" a tunat intrebarea reporteritei(pe scurt) in capul micutului. Piticul s-a descurtat bine, continuand sa se scarpine in cap : "ca sa conduc tara si sa dau legi"  Laughing Laughing Nici reporterul nu s-a lasat:  Si care va fi prima lege pe care o vei da ca presedinte ? Raspunsul piticului a fost demential :Pai, o lege de lege !   lol! veselie

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 5 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  ENKI Lun Iun 02, 2014 7:30 pm

La cat de razna au luat-o tonti politrucii, mai ales dupa vizita lui Biden, nu-i exclus ca dupa un Chior sa urmeze un Mut.  laugh 

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 5 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  ENKI Mier Iul 23, 2014 9:06 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 5 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  baso Joi Sept 04, 2014 7:42 am

Auzindu-l pe Iohannis, am avut o revelatie Laughing In anumite momente, vocea lui seamana incredibil de mult cu "vocea" lui Stephen Hawking  raset De altfel, neamtul pare a fi un android .





M-a amuzat  mult afirmatia lui despre referendumul din 2012 :"Eu regret că s-a întâmplat toată mişcarea (...). Este foarte posibil, dacă am reevalua toată situaţia, să ajungem la concluzia că nu trebuia votat aşa, ci invers. Este posibil” Aproape pe toti analistii poltici i-a blocat "inversul" din ideea exprimata , fara sa-i priceapa logica. Laughing Ceea ce m-a mirat putin ,pt. ca eu am deslusit rapid intreaga filozofie.  raset Toata chichita era in intrebarea de pe buletinul de vot, care ar fi trebuit sa fie "Sunteti de acord cu mentinerea in functie a Presedintelui Romaniei demis de Parlament?" Na, in aceasta situatie, nu aduna Basescu, din garaj, atata popor care sa vina la referendum de dragul lui incat sa fie indeplinita cerinta cvorumului de prezenta raset
PS. Varianta pe "invers", in sensul gandit de mine, mi se pare mult mai logica pt. un referendum care vizeaza persoana presedintelui. Daca a fost ales prin vot, in cazul demiterii lui de catre Parlament, presedintele este acela care trebuie sa se straduiasca de a fi reconfirmat in functie de catre poporul care-l iubeste, prin vot pozitiv, adica un DA ferm al majoritatii pt. mentinerea lui in functie. Ca ca el, altul nu gasim. Asa, cum s-a intamplat, a fost de rasul curcilor. Desi au votat impotriva lui, la referendum, mai multi decat l-au votat in 2009, sa fie presedinte, creatura a ramas in functie ...

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 5 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  baso Mar Sept 09, 2014 6:55 pm

cel mai smecher la strans semnaturi este DDindirect. I-a provocat pe fani la un concurs si le-a promis ca aia care aduc cele mai multe vor fi supraveghetori in sectiile de votare si candidatii partidului la parlamentare, consilieri locali, primari etc. cu conditia ca numarul de voturi obtinut de DD in localitatea respectiva sa fie cel putin egal cu numarul celor care au semnat pe liste. Iar daca va ajunge presedinte, pe aia din top ii va angaja la Cotroceni in locul oamenilor ciocoilor. veselie

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 5 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  baso Mier Sept 10, 2014 10:34 am

C.T. Popescu, despre afirmaţia lui Băsescu privind apartenţa unui candidat la un serviciu secret.


Momentan e vorbărie, e gargară de campanie. (...) La cine nu s-ar referi: la Elena Udrea, îndrăznesc să spun că nu e vorba despre ea. Apoi, Călin Popescu Tăriceanu reprezintă o miză prea mică pentru Băsescu. Monica Macovei nu este importantă pentru domnul Băsescu, şi nici nu doreşte să o promoveze la preşedinţie. Aşadar, mai rămân două persoane, care ar putea fi ţinte: Victor Ponta sau Klaus Iohannis”, a declarat Cristian Tudor Popescu, pentru sursa citată.


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

CTP uitat de senzationescu in direct Laughing Grava eroare ! La cum a fentat licitatia cu Oltchimul, senzationeascu a lasat sa se inteleaga ca este agent secret cu multe relatii in zona potentilor financiari ai lumii.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 5 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  ENKI Joi Sept 11, 2014 6:33 am

Nu stiu de ce mutul Klaus n-ar putea fi, pentru ca reactivatul Orban il numeste de-a dreptul GENERAL, iar martorii lui Johannis aplauda frenetic. suspect

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 5 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  baso Joi Sept 11, 2014 8:45 am

La careva articol de presa despre misteriosul ofiter sub acoperire, un comentator scria ca urmareste spectacolul electoral la fel ca pe documentarul "Maimute la furat" de pe Discovery. Laughing
Recunosc ca si pe mine ma amuza copios documentarul ala care a fost difuzat de National Geographic . Iar comentatorul anonim nici ca putea sa gaseasca o comparatie mai reusita raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 5 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  baso Vin Sept 12, 2014 3:21 pm

Klaus Iohannis, a depus marţi o plângere penală la Direcţia Naţională Anticorupţie împotriva vicepremierului Liviu Dragnea, pentru iniţierea ordonanţei de urgenţă 55/2014 care permite migraţia politică a aleşilor locali pentru 45 de zile.


Yo zic ca Johannis sase sase este ofiterul sub acoperire. In plus, se pare ca exercita abuziv functia de primar al Sibiului dupa ce a migrat de la Forumul democrat german la PNL, in 2013. Sau poate l-au dat nemtii afara din Forumul Democrat(de bun ce era) ca sa nu-si dea el demisia  raset

(2) Calitatea de primar inceteaza, de drept, inainte de expirarea duratei normale a mandatului, in urmatoarele cazuri:

a) demisie;
b) incompatibilitate;
c) schimbarea domiciliului intr-o alta unitate administrativ-teritoriala;
d) Abrogat;
e) condamnarea, prin hotarare judecatoreasca ramasa definitiva, la o pedeapsa privativa de libertate;
f) punerea sub interdictie judecatoreasca;
g) pierderea drepturilor electorale;
g1) pierderea, prin demisie, a calitatii de membru al partidului politic sau al organizatiei minoritatii nationale pe a carei lista a fost ales;

h) deces.
(legea 393/2004)

PS. Ceea ce inseamna ca Ludovic Organ raguseste degeaba la intrunirea martorilor lui Johannis. Probabil ca, in curand, vor trebui sa aleaga intre Udrea si facatoarea DNA ca guru de sustinut veselie zuppyzippyday-BOUUU lol!
Offf, vedea-i-as pe Antonescu si Quintus sustinand cu fanatism religios noul candidat laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 5 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum