SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Aleşii noştri, de toate culorile

+6
Dracu' gol
RocketQu33n
Anahoret
Vasile
delta
aurora
10 participanți

Pagina 7 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 7 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  Dracu' gol Lun Dec 01, 2014 5:14 pm

Ticăloșia pulimii îndobitocite este legată inextricabil de ticăloșia unui Vodă bețiv, șmenar și hăhăitor. De obicei, slugile sunt chiar mai ticăloase decît stăpînii lor... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 7 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  baso Lun Dec 01, 2014 11:21 pm

Pana una alta, un motiv de bucurie este ca ne scapam de securistul hahaitor din fruntea tarii. O problema ar fi ca are inca o ceata de dementi foarte activi, deveniti brusc iohannisti infocati ,dar extrem de agresivi cu cei care indraznesc sa nesocoteasca valoarea lui Basescu. Ticalosii astia se comporta de parca ei l-ar fi inventat si adus pe Iohannis pt. a asigura o continuitate si de a-si justifica perpetuarea speciei de pupincuristi libidinosi, pe de o parte si agresivi, plini de ura, pe de alta parte. Habar n-am cati dementi or fi din servicii si cati sunt psihopati civili racolati, cert e ca va trece ceva timp pana sa dispara jegurile astea care au imputit atmosfera atatia ani.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 7 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  Dracu' gol Mar Dec 02, 2014 4:10 am

Cretinii sunt majoritari în Rromanelica. Agitatorii de cretini sunt minoritari. Asta face din ei o elită a proștilor... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 7 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  Dracu' gol Mar Dec 02, 2014 4:13 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

raset raset raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 7 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  baso Mar Dec 02, 2014 9:48 am

Dracu' gol a scris:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

raset raset raset
In linii mari sunt de acord cu comentariul, in special cu punctul 3. Laughing  Totusi, nu e rau de a cultiva ideea de mandrie nationala,de solidaritate, insa pe fondul unor realizari concrete si importante, nu pe baza unor populisme de 2 bani. Multi dintre americanii de rand isi pisa ochii cand li se inalta steagul si li se canta imnul. N-o fi avand USA democratia perfecta, insa americanii de rand au mai multe sanse de a fi respectati si protejati in calitatea lor de cetateni ai unui stat, motiv pt. care se simt mai liberi sa-si exprime gandurile, emotiile, fiind astfel mai sinceri (chiar pana la nivelul de a fi luati de papagali de  catre cei care stiu cum sa-i manipuleze emontional) si adeseori considerati aroganti de catre cetatenii altor state prin dezinvoltura lor comportamentala, de parca peste tot in lume s-ar vorbi in limba americaneasca.

Ca fapt divers> M-a amuzat copios un episod dintr-un restaurant din Paris. Un grup de americani galagiosi, cam habarnisti in limba franceza, au inceput sa comenteze ca nu pricep meniul si denumirile poetice din el. Ca de ce nu era tradus si in limba engleza ca sa priceapa clar ce inseamna poezia si sa stie ce sa comande. Si sa le fie rusine frantujilor pt. ca, avand atatia turisti americani, veniti de peste ocean ca sa viziteze Parisul cel romantic, nu s-au gandit sa traduca pe americaneasca denumirile pompoase din meniu. Cum niciunul dintre ospatari nu stia engleza, cred ca patroana sau altcineva din staff-ul restaurantului a aparut sa discute cu ei ca sa-i calmeze si sa le explice, pe engleza, la fiecare american, curios de altceva din meniul cu denumiri poetice. raset Dupa cati americani au invadat localul si cat a stat frantzuzoaica vorbitoare de engleza la mesele lor, rabdatoare,  a trebuit sa le traduca si sa le explice tot meniul, chiar de mai multe ori.  raset  Eu eram singura romanca printre frantujii iritati de tupeul americanilor,de la o masa invecinata cu grupul americanilor. raset Nici eu n-am priceput denumirile poetice din meniu, insa m-am straduit sa le pricep, aproximativ, din prezentare pe scurt a ingredientelor din compozitia de sub denumirile pompoase si poetice ale felurilor de mancare. (Bine, ideea e ca in Franta, orice ai comanda la restaurant, chiar si cu ochii inchisi, punand degetul, este foarte gustos) Astfel incat n-am comentat nimic, doar am ascultat ce zic unii si altii si m-am distrat eu cu mine,in sinea mea. raset Avantaj eu : ca intelegeam engleza mai bine decat frantzujii cu care eram la masa. raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 7 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  ENKI Mar Dec 02, 2014 10:45 am

baso a scris:Pana una alta, un motiv de bucurie este ca ne scapam de securistul hahaitor din fruntea tarii.  O problema ar fi ca are inca o ceata de dementi foarte activi, deveniti brusc iohannisti infocati ,dar extrem de agresivi cu cei care indraznesc sa nesocoteasca valoarea lui Basescu. Ticalosii astia se comporta de parca ei l-ar fi inventat si adus pe Iohannis pt. a asigura o continuitate si de a-si justifica perpetuarea speciei de pupincuristi libidinosi, pe de o parte  si agresivi, plini de ura, pe de alta parte. Habar n-am cati dementi or fi din servicii si cati sunt psihopati civili racolati, cert e ca va trece ceva timp pana sa dispara jegurile astea care au imputit atmosfera atatia ani.

Se pare ca likelele devenite brusc johanniste si-au propus sa doboare noi recorduri in materie de pupincurism, cel putin pe Feisbuc: dupa ce l-au transformat pe sasalau in cel mai like-uit personaj politic din Europa, cu peste 1 milion de like-uri, acum au ajuns la peste 1000 de like-uri pe minut. agitat

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Pana si ala care se minuneaza si apoi face misto de ei are aproape 400 de like-uri. veselie

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 7 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  Dracu' gol Mar Dec 02, 2014 1:19 pm

baso a scris:In linii mari sunt de acord cu comentariul, in special cu punctul 3. Laughing  Totusi, nu e rau de a cultiva ideea de mandrie nationala,de solidaritate, insa pe fondul unor realizari concrete si importante, nu pe baza unor populisme de 2 bani. Multi dintre americanii de rand isi pisa ochii cand li se inalta steagul si li se canta imnul. N-o fi avand USA democratia perfecta, insa americanii de rand au mai multe sanse de a fi respectati si protejati in calitatea lor de cetateni ai unui stat, motiv pt. care se simt mai liberi sa-si exprime gandurile, emotiile, fiind astfel mai sinceri (chiar pana la nivelul de a fi luati de papagali de  catre cei care stiu cum sa-i manipuleze emontional) si adeseori considerati aroganti de catre cetatenii altor state prin dezinvoltura lor comportamentala, de parca peste tot in lume s-ar vorbi in limba americaneasca.
Propaganda licuricioasă e cea mai eficientă din lume la capitolul zombificare patrihaotică și robotizare. Amerlocii spălați pe creieri de mici ajung să se creadă astfel buricurile pămîntului. De treaba asta profită la maximum colectorii de taxe și impozite precum și cei care se răzbelesc în folosul propriului buzunar cu terorismul petrolier. Niște zombi patrihoți devin cu ușurință drone eroice în marele război pentru prostirea ciumpalacilor care dorm cu curul pe resurse prețioase... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 7 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  Dracu' gol Mar Dec 02, 2014 1:26 pm

ENKI a scris:Se pare ca likelele devenite brusc johanniste si-au propus sa doboare noi recorduri in materie de pupincurism, cel putin pe Feisbuc: dupa ce l-au transformat pe sasalau in cel mai like-uit personaj politic din Europa, cu peste 1 milion de like-uri, acum au ajuns la peste 1000 de like-uri pe minut. agitat
Cohortele de băsiști demenți se înghesoaie să-i sugă săsălăului ciorapii nemțești made in China... raset


Ultima editare efectuata de catre Dracu' gol in Mar Dec 02, 2014 1:36 pm, editata de 1 ori
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 7 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  baso Mar Dec 02, 2014 1:30 pm

ENKI a scris:

Se pare ca likelele devenite brusc johanniste si-au propus sa doboare noi recorduri in materie de pupincurism, cel putin pe Feisbuc: dupa ce l-au transformat pe sasalau in cel mai like-uit personaj politic din Europa, cu peste 1 milion de like-uri, acum au ajuns la peste 1000 de like-uri pe minut. agitat

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Pana si ala care se minuneaza si apoi face misto de ei are aproape 400 de like-uri. veselie


Sa fiu in locul lui Santa Klaus, mie mi s-ar parea din START un sac greu de carat in spate de unul singur raset
Intre timp, pe mine m-a amuzat un alt episod raset Cica Basescu & Dragnea au parasit Sala Uniirii iesind prin Bibiloteca Cotroceniului  laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Avand in vedere codurile aflate de la baieti, a intra in biblioteca pt. a iesi din ea (inainte sa se inchida), prepune intodeauna cateva grade in plus in sange  raset Suficiente pt. a declara tot felul de minunatii in timp ce sunt citite , pe scurt, titlurile de pe etichetele "cartilor" si cuprinsul lor, pe capitole. friends  laugh  
Nu ne-a spus nimeni cat timp a durat de la intarea pana la iesirea prin Biblioteca Cotroceniului a celor 2 amatori de beletristica in batistica, probaibil unul dintre ei mult mai rezistent la "citit carti" decat celalalt raset


Ultima editare efectuata de catre baso in Mar Dec 02, 2014 1:39 pm, editata de 1 ori

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 7 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  Dracu' gol Mar Dec 02, 2014 1:38 pm

baso a scris:Cica Basescu & Dragnea au parasit Sala Uniirii iesind prin Bibiloteca Cotroceniului  laugh
Bănuiesc că biblioteca aia e plină cu butoaie și damigene... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 7 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  baso Mar Dec 02, 2014 1:45 pm

Dracu' gol a scris:
baso a scris:Cica Basescu & Dragnea au parasit Sala Uniirii iesind prin Bibiloteca Cotroceniului  laugh
Bănuiesc că biblioteca aia e plină cu butoaie și damigene... raset
Drace, banuiesti si tu ca Dragnea si-a propus sa-l imbete muci pe Basescu , cu ocazia unui eveniment emotionant? innocent
A fost prea prea evidenta si publica faza cu parasirea Cotroceniului prin ...biblioteca laugh De Ziua Romaniei. lol!

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 7 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  Dracu' gol Mar Dec 02, 2014 2:34 pm

baso a scris:
Dracu' gol a scris:
baso a scris:Cica Basescu & Dragnea au parasit Sala Uniirii iesind prin Bibiloteca Cotroceniului  laugh
Bănuiesc că biblioteca aia e plină cu butoaie și damigene... raset
Drace, banuiesti si tu ca Dragnea si-a propus sa-l imbete muci pe Basescu , cu ocazia unui eveniment emotionant? innocent
A fost prea prea evidenta si publica faza cu parasirea Cotroceniului prin ...biblioteca laugh De Ziua Romaniei. lol!
Au sărbătorit amîndoi cu o beție, propășirea patriei, care o să aibă loc cu ocazia alegerii lui Santa Klaun ca succesor de nădejde al Javrei... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 7 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  Dracu' gol Mar Dec 02, 2014 2:51 pm

"Cel mai patriotic lucru pe care poți să-l faci de Ziua Națională e să pui virgula dintre "La Mulți Ani" și "România"." raset

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 7 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  ENKI Mar Dec 02, 2014 7:30 pm

Dracu' gol a scris:
ENKI a scris:Se pare ca likelele devenite brusc johanniste si-au propus sa doboare noi recorduri in materie de pupincurism, cel putin pe Feisbuc: dupa ce l-au transformat pe sasalau in cel mai like-uit personaj politic din Europa, cu peste 1 milion de like-uri, acum au ajuns la peste 1000 de like-uri pe minut. agitat
Cohortele de băsiști demenți se înghesoaie să-i sugă săsălăului ciorapii nemțești made in China... raset
Hm, trecand peste pupaturile scarboase ale basistilor vopsiti, mi se pare cam ciudat ca pe un wall plin de poze si clipuri color, administratorul paginii Klaus Iohannis sa posteze 10 fotografii alb-negru tocmai de 1 Decembrie.  confused
Io, daca as fi conspirationist, as presupune rapid ca intentia ascunsa a fost sa nu se vada vreun tricolor romanesc. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 7 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  baso Mar Dec 02, 2014 8:11 pm

ENKI a scris:
Dracu' gol a scris:
ENKI a scris:Se pare ca likelele devenite brusc johanniste si-au propus sa doboare noi recorduri in materie de pupincurism, cel putin pe Feisbuc: dupa ce l-au transformat pe sasalau in cel mai like-uit personaj politic din Europa, cu peste 1 milion de like-uri, acum au ajuns la peste 1000 de like-uri pe minut. agitat
Cohortele de băsiști demenți se înghesoaie să-i sugă săsălăului ciorapii nemțești made in China... raset
Hm, trecand peste pupaturile scarboase ale basistilor vopsiti, mi se pare cam ciudat ca pe un wall plin de poze si clipuri color, administratorul paginii Klaus Iohannis sa posteze 10 fotografii alb-negru tocmai de 1 Decembrie.  confused
Io, daca as fi conspirationist, as presupune rapid ca intentia ascunsa a fost sa nu se vada vreun tricolor romanesc. laugh
Ce bine ca nu esti conspirationist  Laughing Eu cred ca ideea fotografului a fost sa realizeze imagini istorice ; d'aia sunt alb/negru  Laughing
M-a pus gaia sa citesc si comentariile la cateva poze iar acu' imi vine sa beau otet  raset

PS. la postarea lui de ieri, cu ocazia zilei nationale, unde a atasat si pozele alb/negru, sunt peste 1000 de comentarii. Cel mai tare este faptul ca sunt vreo cativa care-l vad pe Kennedy in ele raset Sunt si cativa "lunetisti" p'acolo care scriu ode la mishto Laughing


Ultima editare efectuata de catre baso in Mar Dec 02, 2014 9:32 pm, editata de 1 ori

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 7 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  baso Mar Dec 02, 2014 8:19 pm

Dracu' gol a scris:"Cel mai patriotic lucru pe care poți să-l faci de Ziua Națională e să pui virgula dintre "La Mulți Ani" și "România"." raset


laugh D'aia e mishto pe la festivitati din astea sa stai in spate .

N-as avea nimic impotriva sa se uneasca Romania cu Republica Moldova. Insa cu o conditie foarte serioasa : unirea sa se faca vara , prin iunie -iulie iar ziua respectiva sa fie declarata Ziua nationala . Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 7 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  Dracu' gol Mier Dec 03, 2014 1:17 am

raset

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 7 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  baso Mier Dec 03, 2014 12:07 pm

Machiajul asta merge la fix cand se canta imnul raset

Imi aduce aminte cum am facut benzi desenate , la fiecare vers un mic desen amuzant si grupate pe strofe , cand fii-mea era in clasa a II-a, pt. a o ajuta cumva sa retina versurile din imn. Saracuta de ea era asa de disperata , aproape pana la lacrimi, ca nicicum nu le putea invata pe de rost iar sa i le bag in cap, cu forta ( buna sau rea), n-aveam cum  raset A fost asa de incantata de benzile mele desenate, incat in maxim un sfert de ora n-a mai avut probleme sa le recite. Iar ca sa fie sigura ca nu le uita, si-a dus BD-ul la scoala ca sa si-l puna pe banca daca o asculta invatatoarea sau le da extemporal din poezie raset Nici dracu n-ar fi ghicit ca-i o "fituica" codificata laugh... pe limba egipteana funny

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 7 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  Dracu' gol Joi Dec 04, 2014 3:24 pm

raset

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 7 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  Dracu' gol Joi Dec 25, 2014 3:35 pm

Doi dobitoci analfabeți, care au fost ciuruiți cu bulgări de zăpadă, de Crăciun... raset

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 7 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  Dracu' gol Vin Ian 23, 2015 4:15 am

La întrebarea: "Cum stați cu dilatația, găozarilor?", găozarii răspund prin semne... veselie

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 7 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  delta Mier Feb 04, 2015 2:33 pm

Dropia de Bărăgan a călcat pe o Greblă. Toni Greblă... vesel

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 7 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  baso Mier Feb 04, 2015 3:29 pm

delta a scris:Dropia de Bărăgan a călcat pe o Greblă. Toni Greblă... vesel
La capitolul pasarici, ai uitat de strutzi laugh

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 7 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  delta Mier Feb 04, 2015 3:39 pm

baso a scris:
delta a scris:Dropia de Bărăgan a călcat pe o Greblă. Toni Greblă... vesel
La capitolul pasarici, ai uitat de strutzi laugh
alea-s dispărute să probeze cele două perechi de rochii...

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 7 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  baso Mier Feb 04, 2015 3:55 pm

delta a scris:
baso a scris:
delta a scris:Dropia de Bărăgan a călcat pe o Greblă. Toni Greblă... vesel
La capitolul pasarici, ai uitat de strutzi laugh
alea-s dispărute să probeze cele două perechi de rochii...

Noroc cu Sylvester Stallone care a probat doar 6 roky  raset

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 7 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  delta Mier Feb 04, 2015 3:57 pm

baso a scris:Noroc cu Sylvester Stallone care a probat vreo 6 roky  raset
lu' Greblă ar fi trebuit să-i dea de gândit că și Robin Williams a probat niște rochii... apoi s-a spânzurat laugh


delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 7 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  Dracu' gol Vin Feb 13, 2015 1:54 pm

Foto! Vosganian, gest misterios adresat românilor după ce senatorii l-au scăpat de urmărirea penală

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

După Elena Udrea, şi Varujan Vosganian a făcut un semn neobişnuit în Parlament folosind degetele la scurt timp după ce colegii au votat împotriva ridicării imunităţii sale!

Deşi semnificaţia acestuia este încă neclară, specialiştii spun că ar putea fi un gest de sorginte mafiotă sau masonică, adresat tuturor românilor plătitori de taxe.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 7 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  baso Vin Feb 13, 2015 2:41 pm

Mai tare mi se pare faptul ca, fiind vot secret, cu bile, 5 voturi au fost anulate Laughing Cu alte cuvinte, au sexistat 5 senatori care si-au bagat ambele bile (alba/neagra) in aceeasi urna raset Altfel nu-mi explic fenomenul suspect

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Na, acu unii ii cearta si ii acuza pe altii din cauza bilelor numarate raset

În schimb, acesta l-a criticat dur pe Victor Ponta, pentru ”fariseismul” de care a dat dovadă Ponta:

Nu pot să fiu de acord cu fariseismul lui Ponta, păi haideți să ne numărăm în Parlament, da, și să vedem de unde au venit voturile. Adică chiar nu îi este un pic rușine? Și-a pus oamenii să voteze în favoarea lui Vosganian și tot el face pe nebunul? O obrăznicie dusă la extrem. Dar pe mine asta nu mă deranjează, sunt învățat cu Victor Ponta. Dar sunt suparat pe colegii care azi au încălcat, mi-e jenă să o spun, tot ce am promis noi în campania electorală prezidențială”, a mai spus Vasile Blaga.


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 7 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  Dracu' gol Sam Feb 14, 2015 11:39 am

De pe Feisbuci adunată: O jalnică muiere cu barbă și, zic eu, cu ambele coaie amputate: Varujan Javranian Guzganian... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 7 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  baso Sam Feb 14, 2015 1:51 pm

Dracu' gol a scris:De pe Feisbuci adunată: O jalnică muiere cu barbă și, zic eu, cu ambele coaie amputate: Varujan Javranian Guzganian... raset

Fiecare are dreptul de a se manifesta/apara cum crede de cuviinta atunci cand se simte ocrotit de o lege care ar putea bloca urmarirea lui penala pt. niste fapte .
Mi se pare absurd sa i se ceara demisia din partid pt. ca altii s-au lasat induiosati de argumentele lui, in conditiile in care , legal, era obligatoriu votul secret Laughing In astfel de conditii, la fel de abusurde mi se par comentariile presedintelui , ministrului justitiei, liderilor partidelor reprezentate in Senat. Pai, ori au dreptul senatorii sa voteze in  secret cu bilele, inclusiv sub imperiul emotiei transmise de subiectul votului, ori se schimba legea.
Gaselinta asta, vot secret la vedere, prin aratarea ostentativa a bilelor care urmeaza a fi aruncate in urne, este cea mai cretina "inventie" democratica, specific mioritica. veselie  Pai, ori vot secret, ori vot la vedere ? Ori zice legea ca trebuie votat, ori zice ca nu ? Daca se considera ca urmarirea penala a fostilor si actualilor ministri trebuie votata secret,  prin bile, asta este.  Laughing

Votul prin bile se desfăşoară astfel: în faţa preşedintelui Camerei Deputaţilor se aşază o urnă albă şi una neagră. Deputaţii vin pe rând la urne, după ce primesc de la secretari câte două bile, una albă şi una neagră, pe care le introduc în cele două urne. Bila albă introdusă în urna albă şi bila neagră introdusă în urna neagră înseamnă vot pentru, iar bila neagră introdusă în urna albă şi bila albă introdusă în urna neagră înseamnă vot contra; pentru vot nul, ambele bile se introduc în urna neagră. Biroul permanent hotărăşte asupra mijloacelor prin care se asigură caracterul secret al votului.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Daca ambele bile se baga in urna alba, ce inseamna? suspect Presupun ca la Senat o fi o alta regula, si mai explicativa

Edit. Se presupune ca Senatorii nici nu s-au gandit la alte variante ale votului secret cu bile, decat la cele 2 banale   raset

Art. 123. - Votul prin bile se desfasoara astfel: in fata presedintelui Senatului se asaza o urna alba si alta neagra. Senatorii vin pe rand la urne, dupa ce primesc de la secretari cate doua bile, dintre care una alba si una neagra, pe care le introduc in cele doua urne. Bila alba introdusa in urna alba si bila neagra introdusa in urna neagra inseamna vot "pentru", iar bila neagra introdusa in urna alba si bila alba introdusa in urna neagra inseamna vot "contra".
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 7 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum