SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Toate-s vechi si noua toata

3 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Toate-s vechi si noua toata - Pagina 2 Empty Re: Toate-s vechi si noua toata

Mesaj  baso Mar Iun 21, 2011 10:00 am

D'aici s-a inspirat graficianul de la Google Laughing

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Kaikai & Kiki laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] laugh
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] bine

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Toate-s vechi si noua toata - Pagina 2 Empty Re: Toate-s vechi si noua toata

Mesaj  Ani Mar Iun 21, 2011 2:15 pm

baso a scris:D'aici s-a inspirat graficianul de la Google Laughing

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] laugh
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] bine

E haios tipul si sa stii ca daca nu i-as fi vazut zambetul ( multumita tie Smile ) mi l-as fi imaginat ca fiind un tip acrit de viata. Cam ca Rocket, asa Laughing D'asta e bine sa mai vezi si fata omului nu numai creatia lui artistica Smile.
Apropos, aseara am vazut la HBO "Surogate" si m-am gandit la noi, virtualii astia, ca asta suntem, niste surogate. Bine, mai mult voi decat eu, da' si eu mai un pic decat voi Laughing
Ani
Ani
IN MEMORIAM Ani
IN MEMORIAM Ani

Mesaje : 326
Data de inscriere : 02/04/2011

Sus In jos

Toate-s vechi si noua toata - Pagina 2 Empty Re: Toate-s vechi si noua toata

Mesaj  baso Mar Iun 21, 2011 2:52 pm

Ani a scris:

E haios tipul si sa stii ca daca nu i-as fi vazut zambetul ( multumita tie Smile ) mi l-as fi imaginat ca fiind un tip acrit de viata. D'asta e bine sa mai vezi si fata omului nu numai creatia lui artistica Smile.

Din creatiile lui , mi-a fost imposibil sa ma gandesc ca ar fi un tip acrit de viatza. Dimpotriva. Laughing Cand am vazut imaginile expozitiei din Versailles, mi-a transmis un sentiment de voiosie inedita. Contrastul dintre creatiile lui aparent "superficiale " si incaperile incarcate pretzios, mi-au dat senzatia unui copil care de-al naibii si-a lasat jucariile multicolore p'acolo ...ca sa faulteze privitorii acritzi de viatza, cu pretentzii de nobletze . Laughing

Referitor la cei ce au protestat si l-au criticat pt. tupeu, replica lui a fost simpla si dragutza :Este OK, atata timp cat vreun extremist nu ma ataca fizic Very Happy

Fotografiile cu el m-au amuzat din alta perspectiva. Laughing In prima, pare sa zica : iata-ma venit din Tara Soarelui Rasare tocmai in palatul Regelui Soare. V- am adus si-un ou Buddha din aur Laughing In a doua, parca danseaza twist cu Oval Buddha in spatele lui Laughing



baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Toate-s vechi si noua toata - Pagina 2 Empty Re: Toate-s vechi si noua toata

Mesaj  Ani Mar Iun 21, 2011 3:18 pm

baso a scris:
Ani a scris:

E haios tipul si sa stii ca daca nu i-as fi vazut zambetul ( multumita tie Smile ) mi l-as fi imaginat ca fiind un tip acrit de viata. D'asta e bine sa mai vezi si fata omului nu numai creatia lui artistica Smile.

Din creatiile lui , mi-a fost imposibil sa ma gandesc ca ar fi un tip acrit de viatza. Dimpotriva. Laughing Cand am vazut imaginile expozitiei din Versailles, mi-a transmis un sentiment de voiosie inedita. Contrastul dintre creatiile lui aparent "superficiale " si incaperile incarcate pretzios, mi-au dat senzatia unui copil care de-al naibii si-a lasat jucariile multicolore p'acolo ...ca sa faulteze privitorii acritzi de viatza, cu pretentzii de nobletze . Laughing

Referitor la cei ce au protestat si l-au criticat pt. tupeu, replica lui a fost simpla si dragutza :Este OK, atata timp cat vreun extremist nu ma ataca fizic Very Happy

Fotografiile cu el m-au amuzat din alta perspectiva. Laughing In prima, pare sa zica : iata-ma venit din Tara Soarelui Rasare tocmai in palatul Regelui Soare. V- am adus si-un ou Buddha din aur Laughing In a doua, parca danseaza twist cu Oval Buddha in spatele lui Laughing



Eu, ca sa-ti spun sincer, cand am vazut ce a iesit din mana graficianului de la google, nici n-am mai dat click pe imagine. Very Happy Asa ca mi-a placut mai mult pinguinul ala de pe yahoo, care sta la plaja Smile
Ani
Ani
IN MEMORIAM Ani
IN MEMORIAM Ani

Mesaje : 326
Data de inscriere : 02/04/2011

Sus In jos

Toate-s vechi si noua toata - Pagina 2 Empty Re: Toate-s vechi si noua toata

Mesaj  baso Mar Iun 21, 2011 3:52 pm

Ani a scris:
Eu, ca sa-ti spun sincer, cand am vazut ce a iesit din mana graficianului de la google, nici n-am mai dat click pe imagine. Very Happy Asa ca mi-a placut mai mult pinguinul ala de pe yahoo, care sta la plaja Smile

La mine, pe yahoo, nu exista pinguinul . Logo de la Google a fost prea colorat ca sa nu dau click pe imagine . Ma gandeam ca este iar ceva comemorare ori nu stiu cati ani de cand....Uitasem de solstitiu Laughing Normal ca am fost curioasa de asocierea pe care a facut-o graficianul intre Murakami si ziua cea mai lunga Laughing
Dar, asa cum zici, Kaikai & Kiki ai graficianului de la Google par mai degraba speriati si nu veseli , asa cum sunt cei ai japonezului Takashi Murakami Smile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



Bine, si io cred ca Kiki (aia roz cu 3 ochi) este mai rautza decat iepurila Kaikai Laughing Nu stiu, n-am vazut niciun desen animat cu personajele respective insa am o vaga banuiala ca-i asa cum zic Laughing

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Toate-s vechi si noua toata - Pagina 2 Empty Re: Toate-s vechi si noua toata

Mesaj  baso Mar Iun 21, 2011 4:03 pm

Haios este faptul ca au 4 urechi Laughing Iar in doua dintre ele ,au desenate in stanga 6 iar in dreapta 6 in oglinda sau 9 normal, rasturnat Laughing

Iar pe urechile celelalte le scrie numele , pe fiecare ureche, o silaba din nume Laughing Este ceva intre [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Toate-s vechi si noua toata - Pagina 2 Empty Re: Toate-s vechi si noua toata

Mesaj  Ani Mar Iun 21, 2011 5:02 pm

baso a scris:Haios este faptul ca au 4 urechi Laughing Iar in doua dintre ele ,au desenate in stanga 6 iar in dreapta 6 in oglinda sau 9 normal, rasturnat Laughing

Iar pe urechile celelalte le scrie numele , pe fiecare ureche, o silaba din nume Laughing Este ceva intre [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] laugh

Hmmm, sper ca te-ai distrat descifrand simbolurile astea. Smile
Ani
Ani
IN MEMORIAM Ani
IN MEMORIAM Ani

Mesaje : 326
Data de inscriere : 02/04/2011

Sus In jos

Toate-s vechi si noua toata - Pagina 2 Empty Re: Toate-s vechi si noua toata

Mesaj  baso Mar Iun 21, 2011 5:19 pm

Ani a scris:
baso a scris:Haios este faptul ca au 4 urechi Laughing Iar in doua dintre ele ,au desenate in stanga 6 iar in dreapta 6 in oglinda sau 9 normal, rasturnat Laughing

Iar pe urechile celelalte le scrie numele , pe fiecare ureche, o silaba din nume Laughing Este ceva intre [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] laugh

Hmmm, sper ca te-ai distrat descifrand simbolurile astea. Smile
Da, a fost distractiv, ca o poveste, ca sa pricep cum de l-au lasat pe japonez sa-si faca de cap in palatul regelui Soare Laughing
Simbolistica nipona este complexa, la fel ca scrierea. Am mers doar pe intutie (banuind ce ar trebui sa aflu), prin tehnica gasirii din aproape in aproape... si mi-a luat foarte putin timp ca sa gasesc logica in simbolistica . O Val Buda Laughing In tot cazul, japonezii au multa imaginatie in domeniu Laughing


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]




Detalii inedite:

* Ludovic al XIV-lea a introdus ciocolata in obiceiurile curtii. In 1770, cand Marie-Antoinette se casatoreste cu Ludovic al XVI-lea, vine la curte cu propriul ciocolatier – Ciocolatierul Reginei, care inventa tot felul de retete cu migdale, flori de portocale sau menta.
* Curtenii regelui Frantei purtau haine din cele mai fine matasuri si peruci "aripi de porumbel" sub care se puteau scarpina cu o andrea sau cu un betisor metalic. De ce? Se pare ca erau plini de paduchi.
* Parfumurile epocii aveau esente tari pentru a acoperi mirosurile dezagreabile ale lipsei de igiena stricte. Se spune ca Regele Ludovic al XVI-lea nu a facut baie timp de patru ani.
* Pe vremea aceea in intreg palatul exista o singura toaleta(BUDA). Regele avea “olita regala”.



baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Toate-s vechi si noua toata - Pagina 2 Empty Re: Toate-s vechi si noua toata

Mesaj  baso Mar Iun 21, 2011 5:51 pm

laugh laugh




baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Toate-s vechi si noua toata - Pagina 2 Empty Re: Toate-s vechi si noua toata

Mesaj  delta Mar Aug 09, 2011 6:19 am

a intrat în viteză fix în mal un mahăr călărășean și după ce a crăpat pe loc s-a constatat că firmele sale aparent prospere sunt de fapt în procedură de executare silită... veselie
moamăăă, ce surpriză! laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Toate-s vechi si noua toata - Pagina 2 Empty Re: Toate-s vechi si noua toata

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum