SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

THE END OF THE WORLD

+7
dolion
baso
RocketQu33n
Anahoret
delta
ENKI
(Still a)Live
11 participanți

Pagina 3 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

In jos

THE END OF THE WORLD - Pagina 3 Empty Re: THE END OF THE WORLD

Mesaj  delta Dum Dec 09, 2012 9:21 am

RocketQueen a scris:
dolion a scris:
baso a scris:... asa cum ciripesc pisicile (nu toate), cand pandesc zburatoarele in scop de ademeneala si vanatoreala...
Omul cat traieste invata... nu stiam de ce scot pisicile sunetul acela specific atunci cand vaneaza o pasare! Nu ma gandeam ca imita ciripitul, in scopul ademenirii...
Eu habar n-aveam ca pisicile pot ciripi... raset
s-o fi referit la alea duse la securitate... Laughing


delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

THE END OF THE WORLD - Pagina 3 Empty Re: THE END OF THE WORLD

Mesaj  delta Dum Dec 09, 2012 9:26 am

baso a scris:
RocketQueen a scris:
dolion a scris:
baso a scris:... asa cum ciripesc pisicile (nu toate), cand pandesc zburatoarele in scop de ademeneala si vanatoreala...

Omul cat traieste invata... nu stiam de ce scot pisicile sunetul acela specific atunci cand vaneaza o pasare! Nu ma gandeam ca imita ciripitul, in scopul ademenirii...

Eu habar n-aveam ca pisicile pot ciripi... raset
E un sunet special. Un fel de"iiii-iiiii-iiii"
deci un fel de 4 : 5 : 4 ?

p.s. ciripea mâța sau păsărica de pisică? suspect


delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

THE END OF THE WORLD - Pagina 3 Empty Re: THE END OF THE WORLD

Mesaj  baso Dum Dec 09, 2012 9:54 am

delta a scris:
baso a scris:E un sunet special. Un fel de"iiii-iiiii-iiii"
deci un fel de 4 : 5 : 4 ?



Crede-ma ca n-am numarat catzi "i" am bagat in text . Daca era ceva intentzionat, as fi pus 6:6:6, fiind oricum, destul de greu "de imitat",in scris, ciripitul unei pisici Laughing In schimb, oral, ma pot descurca mai bine sa-i imit ciripeala. O mai ajutam si eu la ciripeala cand n-aveam ce face raset Era haios pt. ca se mirau atat matza, cat si vrabiile raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

THE END OF THE WORLD - Pagina 3 Empty Re: THE END OF THE WORLD

Mesaj  RocketQueen Dum Dec 09, 2012 10:05 am

baso a scris:

E un sunet special. Un fel de"iiii-iiiii-iiii" Si yo, cand l-am auzit prima oara, nu mi-a venit sa cred Laughing Am crezut ca matza este bolnava, pana am observat cat de fix privea vrabiile adunate pe tzeava Laughing

Eu am vazut odata cum o mata pandea niste vrabii prin iarba. La un moment dat, a sarit si a infascat una, sub privirile ingrozite ale altei vrabii. Celelalte pasarici si-au luat zborul, cu exceptia partenerului/partenerei, care a urmarit pisica ce s-a deplasat tacticos cu prada-n gura catre curtea unde locuia. In tot acest timp, vrabia, care-si plangea prietenul/prietena, scotea niste sunete pe care nu cred ca le-am mai auzit pana atunci...
RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

THE END OF THE WORLD - Pagina 3 Empty Re: THE END OF THE WORLD

Mesaj  delta Dum Dec 09, 2012 10:18 am

baso a scris:O mai ajutam si eu la ciripeala cand n-aveam ce face raset Era haios pt. ca se mirau atat matza, cat si vrabiile raset
nu mă mir că în afară de tine se mirau toți (inclusiv pisica-agresoare și vrabia-agresată) Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

THE END OF THE WORLD - Pagina 3 Empty Re: THE END OF THE WORLD

Mesaj  delta Dum Dec 09, 2012 10:20 am

RocketQueen a scris:Eu am vazut odata cum o mata pandea niste vrabii prin iarba. La un moment dat, a sarit si a infascat una, sub privirile ingrozite ale altei vrabii. Celelalte pasarici si-au luat zborul, cu exceptia partenerului/partenerei, care a urmarit pisica ce s-a deplasat tacticos cu prada-n gura catre curtea unde locuia. In tot acest timp, vrabia, care-si plangea prietenul/prietena, scotea niste sunete pe care nu cred ca le-am mai auzit pana atunci...
și, ca evreică, ai rămas șocată sau nu de asemenea practici? funny

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

THE END OF THE WORLD - Pagina 3 Empty Re: THE END OF THE WORLD

Mesaj  baso Dum Dec 09, 2012 12:16 pm

delta a scris:
baso a scris:O mai ajutam si eu la ciripeala cand n-aveam ce face raset Era haios pt. ca se mirau atat matza, cat si vrabiile raset
nu mă mir că în afară de tine se mirau toți (inclusiv pisica-agresoare și vrabia-agresată) Laughing

Pur si simplu am fost curioasa cum reactzioneaza daca ma bag si yo in conversatia lor atat de ciripitoare pt. ambele parti implicate funny innocent flowers

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

THE END OF THE WORLD - Pagina 3 Empty Re: THE END OF THE WORLD

Mesaj  baso Dum Dec 09, 2012 12:58 pm

RocketQueen a scris:
baso a scris:

E un sunet special. Un fel de"iiii-iiiii-iiii" Si yo, cand l-am auzit prima oara, nu mi-a venit sa cred Laughing Am crezut ca matza este bolnava, pana am observat cat de fix privea vrabiile adunate pe tzeava Laughing

Eu am vazut odata cum o mata pandea niste vrabii prin iarba. La un moment dat, a sarit si a infascat una, sub privirile ingrozite ale altei vrabii. Celelalte pasarici si-au luat zborul, cu exceptia partenerului/partenerei, care a urmarit pisica ce s-a deplasat tacticos cu prada-n gura catre curtea unde locuia. In tot acest timp, vrabia, care-si plangea prietenul/prietena, scotea niste sunete pe care nu cred ca le-am mai auzit pana atunci...

Zau ca si yo mi-am certat pisica atunci cand mi s-a falit cu captura si mi-a umplut patul cu pene ale victimei. Mad Nu m-am asteptat sa fie atat de faloasa, magaritza . refuz S-a prins repede ca nu-mi fac placere astfel de situatzii, insa pt. ca nu i-am confiscat prada, si-a ascuns-o, habar n-am unde, ca sa se faleasca apoi cu ea , aratand-o mandra si parintzilor mei Laughing Nici macar n-a avut chef sa o haleasca; a fost pur si simplu un exercitziu pt. divertisment, din motiv de plictiseala maxima, prin casa noastra, unde era hranita cu tot felul de alte bunaciuni, mult mai atractive. Sadica? Yo zic ca nu; doar si-a exersat talentul de vanator nativ, obligat sa traiasca intr-un mediu care ii inhiba instinctele firesti. Cu alta ocazie, a prins si-un soricel, probabil venit pe coloana, din pivnitza. Si cu asta s-a falit ostentativ, fara sa-l haleasca. . Doar l-a prins , s-a jucat cu el pana l-a omorat ; dupa aia l-a carat in bot, mandra de ea, prin toata casa , ca sa ne informeze ca ea l-a prins Laughing Habar n-aveam ca avem shoarec in casa raset Abia dupa aia am gasit urme, cacatzei de shoarec prost, pe unde nici nu ne-am fi asteptat. Ce pot sa zic ? Daca ar fi fost sa o decorez ori sa o innobilez, as fi facut-o raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

THE END OF THE WORLD - Pagina 3 Empty Re: THE END OF THE WORLD

Mesaj  RocketQueen Dum Dec 09, 2012 12:58 pm

delta a scris:și, ca evreică, ai rămas șocată sau nu de asemenea practici? funny

Ca evreica? suspect
Nu stiu, ca n-am analizat situatia respectiva d.p.d.v. al iudaismului... De ce intrebi, scrie ceva-n VT despre matele care vaneaza pasarici?
RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

THE END OF THE WORLD - Pagina 3 Empty Re: THE END OF THE WORLD

Mesaj  RocketQueen Dum Dec 09, 2012 1:01 pm

baso a scris:
Zau ca si yo mi-am certat pisica atunci cand mi s-a falit cu captura si mi-a umplut patul cu pene ale victimei. Mad Nu m-am asteptat sa fie atat de faloasa, magaritza . refuz S-a prins repede ca nu-mi fac placere astfel de situatzii, insa pt. ca nu i-am confiscat prada, si-a ascuns-o, habar n-am unde, ca sa se faleasca apoi cu ea , aratand-o mandra si parintzilor mei Laughing Nici macar n-a avut chef sa o haleasca; a fost pur si simplu un exercitziu pt. divertisment, din motiv de plictiseala maxima, prin casa noastra, unde era hranita cu tot felul de alte bunaciuni, mult mai atractive. Sadica? Yo zic ca nu; doar si-a exersat talentul de vanator nativ, obligat sa traiasca intr-un mediu care ii inhiba instinctele firesti. Cu alta ocazie, a prins si-un soricel, probabil venit pe coloana, din pivnitza. Si cu asta s-a falit ostentativ, fara sa-l haleasca. . Doar l-a prins , s-a jucat cu el pana l-a omorat ; dupa aia l-a carat in bot, mandra de ea, prin toata casa , ca sa ne informeze ca ea l-a prins Laughing Habar n-aveam ca avem shoarec in casa raset Abia dupa aia am gasit urme, cacatzei de shoarec prost, pe unde nici nu ne-am fi asteptat. Ce pot sa zic ? Daca ar fi fost sa o decorez ori sa o innobilez, as fi facut-o raset

Pai, probabil c-o fi in instictul ei sa vaneze. Laughing Sa-i interzici un comportament natural e ca si cum i-ai interzice unui barbat sa faca sex tot restul vietii, doar fiindca s-a hotarat sa se imbrace intr-o rochie lunga, neagra si sa tina saptamanal predici intr-o institutie bazata pe "donatii". veselie
RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

THE END OF THE WORLD - Pagina 3 Empty Re: THE END OF THE WORLD

Mesaj  baso Joi Dec 13, 2012 10:34 am

Roci din Bucegi care protejeaza impotriva Apocalipsei, scoase la vanzare

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Mi se pare o afacere OK . Chiar mi-a placut ideea de a livra pietroaie cu eticheta "par avion" , pietroaie direct proportionale, ca marime, cu banii dati de cumparator raset La fel si vanzarea de bilete de calatorie cu nava extraterestra .

Insa nicaieri nu rezulta, din imaginile date, ca ar fi vorba despre muntzii Bucegi scratch Presupun ca patronii afacerii nu sunt romani iar stiristii au improvizat putzin . Din pacate, romanii au ratat ocazia de a-si face reclama puternica locurilor interesante din Romanica pe unde se putea astepta Apocalipsa, cu un pahar de vin fiert in mana Laughing


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

THE END OF THE WORLD - Pagina 3 Empty Re: THE END OF THE WORLD

Mesaj  baso Vin Dec 14, 2012 3:37 pm

Pun pariu, pe taierea capului, ca "titrealistii" care titreaza habar n-au ce au zis PREOTESELE MAYAŞE despre anul 2012. Twisted Evil

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

THE END OF THE WORLD - Pagina 3 Empty Re: THE END OF THE WORLD

Mesaj  (Still a)Live Vin Dec 21, 2012 5:23 pm

Not yet? agitat
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

THE END OF THE WORLD - Pagina 3 Empty Re: THE END OF THE WORLD

Mesaj  ENKI Vin Dec 21, 2012 5:59 pm

(Still a)Live a scris:Not yet? agitat
Poate la 21:12 trecute fix, daca vrei neaparat. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

THE END OF THE WORLD - Pagina 3 Empty Re: THE END OF THE WORLD

Mesaj  (Still a)Live Vin Dec 21, 2012 10:33 pm

ENKI a scris:
(Still a)Live a scris:Not yet? agitat
Poate la 21:12 trecute fix, daca vrei neaparat. laugh
N-o fo. Poate mâine... vesel
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

THE END OF THE WORLD - Pagina 3 Empty Re: THE END OF THE WORLD

Mesaj  delta Sam Dec 22, 2012 4:58 am

(Still a)Live a scris:
ENKI a scris:
(Still a)Live a scris:Not yet? agitat
Poate la 21:12 trecute fix, daca vrei neaparat. laugh
N-o fo. Poate mâine... vesel
Putin a declarat că va avea loc, așa, peste vreo 4,5 miliarde de ani. Dar nici rusul nu a precizat ora și minutul... Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

THE END OF THE WORLD - Pagina 3 Empty Re: THE END OF THE WORLD

Mesaj  delta Sam Dec 22, 2012 5:05 am

după ce habotnici, muribunzi, bivolari și alți cretini sperau cu înfrigurare că vine sfârșitul lumii la dată fixă, stabilită din timp Laughing , acum au început să bage texte din care să reiasă că de fapt tot ei știau de când e lumea că nu ieri urma să aibă loc sfârșitul lumii vesel
apocalyptica a scris:
dolion a scris:Istoricul Tudor Salagean, directorul Muzeului Etnografic al Transilvaniei din Cluj-Napoca, a explicat ca de-a lungul timpului au existat foarte multe predictii care incercau sa stabileasca data cand va avea loc sfarsitul lumii.
și care dintre ele s-a(u) adeverit? Laughing
dolion a scris:Normal ca nu s-au adeverit, dar asa cum explica profesorul universitar Radu Comanescu, „Totul vine dintr-o constiinta de vina colectiva a umanitatii, care isi gaseste pedeapsa in asemenea evenimente, deoarece traverseaza o criza de valori remarcabila”... asa ca ele (predictiile), vor continua pana cand se va intampla si asta (sfarsitul lumii).
Dar cel "norocos", nu se va putea bucura de intuitia lui!
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

THE END OF THE WORLD - Pagina 3 Empty Re: THE END OF THE WORLD

Mesaj  (Still a)Live Sam Dec 22, 2012 10:15 am

delta a scris:
(Still a)Live a scris:
ENKI a scris:
(Still a)Live a scris:Not yet? agitat
Poate la 21:12 trecute fix, daca vrei neaparat. laugh
N-o fo. Poate mâine... vesel
Putin a declarat că va avea loc, așa, peste vreo 4,5 miliarde de ani. Dar nici rusul nu a precizat ora și minutul... Laughing
E rău așa deoarece, dacă nu știi când vine, exact, riști să nu fi pe fază și să-l pierzi. Nu mi se pare corect! dezaprobare
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

THE END OF THE WORLD - Pagina 3 Empty Re: THE END OF THE WORLD

Mesaj  Dracu' gol Sam Dec 22, 2012 10:27 am

(Still a)Live a scris:
delta a scris:
(Still a)Live a scris:
ENKI a scris:
(Still a)Live a scris:Not yet? agitat
Poate la 21:12 trecute fix, daca vrei neaparat. laugh
N-o fo. Poate mâine... vesel
Putin a declarat că va avea loc, așa, peste vreo 4,5 miliarde de ani. Dar nici rusul nu a precizat ora și minutul... Laughing
E rău așa deoarece, dacă nu știi când vine, exact, riști să nu fi pe fază și să-l pierzi. Nu mi se pare corect! dezaprobare
Yo mă gîndesc că Sfîrşitu' Lumii n-a avut destul de multe pile la Tataie. Probabil că iniţiatorii proiectului ar trebui ca, data aviatoare, să se prezinte la scrutin cu o şpagă mai consistentă... veselie
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

THE END OF THE WORLD - Pagina 3 Empty Re: THE END OF THE WORLD

Mesaj  ENKI Sam Dec 22, 2012 10:40 am

Dracu' gol a scris:
(Still a)Live a scris:
delta a scris:
(Still a)Live a scris:
ENKI a scris:
(Still a)Live a scris:Not yet? agitat
Poate la 21:12 trecute fix, daca vrei neaparat. laugh
N-o fo. Poate mâine... vesel
Putin a declarat că va avea loc, așa, peste vreo 4,5 miliarde de ani. Dar nici rusul nu a precizat ora și minutul... Laughing
E rău așa deoarece, dacă nu știi când vine, exact, riști să nu fi pe fază și să-l pierzi. Nu mi se pare corect! dezaprobare
Yo mă gîndesc că Sfîrşitu' Lumii n-a avut destul de multe pile la Tataie. Probabil că iniţiatorii proiectului ar trebui ca, data aviatoare, să se prezinte la scrutin cu o şpagă mai consistentă... veselie
Cica Sfarsitul Lumii ajunge in Romania. Merge el ce merge, se uita in stanga, se uita in dreapta si se opreste brusc: "Hopa! P-aci am mai fost!"
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

THE END OF THE WORLD - Pagina 3 Empty Re: THE END OF THE WORLD

Mesaj  (Still a)Live Sam Dec 22, 2012 10:57 am

Dracu' gol a scris:
(Still a)Live a scris:
delta a scris:
(Still a)Live a scris:
ENKI a scris:
(Still a)Live a scris:Not yet? agitat
Poate la 21:12 trecute fix, daca vrei neaparat. laugh
N-o fo. Poate mâine... vesel
Putin a declarat că va avea loc, așa, peste vreo 4,5 miliarde de ani. Dar nici rusul nu a precizat ora și minutul... Laughing
E rău așa deoarece, dacă nu știi când vine, exact, riști să nu fi pe fază și să-l pierzi. Nu mi se pare corect! dezaprobare
Yo mă gîndesc că Sfîrşitu' Lumii n-a avut destul de multe pile la Tataie. Probabil că iniţiatorii proiectului ar trebui ca, data aviatoare, să se prezinte la scrutin cu o şpagă mai consistentă... veselie
E, acum, că avem și un minister al marilor proiecte... bine
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

THE END OF THE WORLD - Pagina 3 Empty Re: THE END OF THE WORLD

Mesaj  (Still a)Live Sam Dec 22, 2012 10:58 am

ENKI a scris:
Cica Sfarsitul Lumii ajunge in Romania. Merge el ce merge, se uita in stanga, se uita in dreapta si se opreste brusc: "Hopa! P-aci am mai fost!"
Fac românii ce fac și...tot în afara lumii. bine
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

THE END OF THE WORLD - Pagina 3 Empty Re: THE END OF THE WORLD

Mesaj  Dracu' gol Sam Dec 22, 2012 11:03 am

ENKI a scris:Cica Sfarsitul Lumii ajunge in Romania. Merge el ce merge, se uita in stanga, se uita in dreapta si se opreste brusc: "Hopa! P-aci am mai fost!"
Just! bine

P.S. Şi deosebit de consistent... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

THE END OF THE WORLD - Pagina 3 Empty Re: THE END OF THE WORLD

Mesaj  Dracu' gol Sam Dec 22, 2012 11:16 am

(Still a)Live a scris:E, acum, că avem și un minister al marilor proiecte... bine
Fără Tataie, viaţa ar fi un pustiu... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

THE END OF THE WORLD - Pagina 3 Empty Re: THE END OF THE WORLD

Mesaj  baso Vin Feb 15, 2013 8:32 am

Asteroidul 2012 DA14 va intersecta orbita Pământului vineri fără a prezenta un pericol de ciocnire cu Pământul, potrivit calculelor orbitei acestuia.

Potrivit unui comunicat al Agenţiei Spaţiale Române asteroidul care va fi la distanţa minimă faţă de Pământ, respectiv 27.700 kilometri, la ora 21.24:42 ora României, va putea fi observat chiar şi cu un binoclu.

Distanţa la care va trece asteroidul faţă de Pământ este una record pentru un obiect de asemenea dimensiuni, se arată în comunicatul citat.

Magda Stavinschi, Institutul Astronomi al Academiei Române a explicat, pentru Realitatea TV, la ce ne putem aştepta: "Asteroidul e asemănător cu compoziţia Pământului. Are un diametru relativ mic, 30-40 de metri. E aproape. La ora 21 ora României va fi la distanţa minimă de noi, deja este la distanţă mică de noi".

Îi va fi deviată traiectoria sau, în cazul în care este periculos, va fi distrus, opţiune care nu se preferă.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Daca tot i-au calculat orbita, ca sa constate ca nu este periculos, atunci de ce se pune problema de a alege intre a-i devia traiectoria ori a-l distruge? scratch Savantii si cercetatorii nu s-au hotarat inca, pan' la ora asta ? Laughing Pentru ca n-am binoclu , il pot urmari cu lupa ? raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

THE END OF THE WORLD - Pagina 3 Empty Re: THE END OF THE WORLD

Mesaj  (Still a)Live Lun Mar 18, 2013 5:22 pm

Nu sunt, deci, singura dusă cu capul care consideră că Harlem Shake ăsta nu e lucru curat [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

THE END OF THE WORLD - Pagina 3 Empty Re: THE END OF THE WORLD

Mesaj  baso Mar Mar 19, 2013 8:55 am

Nu-i altceva decat o tzacaneala de moment. Ca orice alta aiureala sau melodie virala , dupa ce-si atinge maximul de audienta, lumea se plictiseste.
Tot timpul au existat chestii din astea, care au prins la public,mai ales la copii, stimuland placerea de a imita ceva ce iese din comun la un moment dat. Cu cat este mai stupid, cu atat este mai haios de imitat. Laughing Sa nu uitam ca oamenii au ca stramosi indepartati maimutele iar imitatul este un obicei firesc. Nu l-au inventat Illuminati raset

Cum ar fi de exemplu dansul ratzustii sau al pinguinului raset Parca Harlem Shake este ceva mai creativ (macar fiecare se mascheaza in ce vrea)decat stupizeniile astea de dansuri Laughing Si nimeni n-a zis despre ele c'ar fi fost tot instrumente de control al mintii, rezultatul unei conspiratii de-a illuminatilor. Laughing






Aah, si apropo de imitat . Prima data l-am auzit si vazut pe Badea pronutzand "da" intr-un stil anume, la mishtocareala, pt. a da culoare unei afirmatzii, cu o privire si o miscare tampa: "dăî" Laughing Nu-mi dau seama daca el l-a "inventat", insa multi au preluat modelul. Pana si prezentatoarele de la Eurovision se intreceau in "dăî" , dupa care i-am mai auzit si vazut si pe altii . Laughing Cireasa de pe tort a fost cand si fii-mea mi-a bagat un "dăî" din asta, foarte bine interpretat raset Am intrebat-o ce-i cu "da-ul" respectiv si de unde a preluat modelul . Mi-a spus ca toti de la scoala sunt virusati si se enerveaza reciproc facand pe zombii cand vor sa intareasca o afirmatie. Laughing
Ma indoiesc, sincer, ca pe Badea l-ar fi platit Illuminati ca sa viruseze publicul cu "dăî" raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

THE END OF THE WORLD - Pagina 3 Empty Re: THE END OF THE WORLD

Mesaj  baso Mar Mar 19, 2013 9:04 am

Bine, la faza cu mancat scortisoara, banuiesc si eu ca cineva a lansat moda asta pe youtube ca sa vada cati prosti participa la concurs Laughing



Cam la fel ca faza cu becul Laughing


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

THE END OF THE WORLD - Pagina 3 Empty Re: THE END OF THE WORLD

Mesaj  baso Mar Mar 19, 2013 11:19 am

Apropo de spanac, puterea exemplului si placerea de a imita, am avut parte de un episod din asta, greu de explicat, care m-a iritat si amuzat in acelasi timp.
Cand fii-mea era mica, n-am avut niciodata proteste din partea ei la mancat spanac. Asta pana cand a vazut, la desene animate, un personaj care si-a bagat degetul in gat, in semn de protest fata de farfuria cu spanac pe care i-a pus-o maica-sa in fatza. Laughing Culmea coincidentei a fost ca, in aceeasi zi, i-am gatit spanac cu ochi iar fii-mea a fost extrem de fericita ca are ocazia sa-l imite pe personaj, bagandu-si degetul in gura , prefacandu-se ca vomita: Iar spanac ? Laughing Fiind prima data cand am vazut-o facand gestul sugestiv, am banuit instant ca l-a copiat de undeva, nicidecum de la Popey marinarul Laughing M-am abtzinut sa fac cu nervii , insa am purces la un interogatoriu discret pt. a afla de unde i se trage protestul spontan, inexplicabil. Asa am aflat ca din desene animate Laughing Pen' ca nu puteam sa-mi pun mintea cu un personaj de desene animate, am renuntzat o perioada sa-i mai dau fetei spanac. laugh Pana a uitat ca nu trebuie sa-i placa spanacul, fiind instigata la vomitat de desenele animate . Laughing
Din pacate, la capitolul broccoli, a fost educata tot din desene, cu mult inainte sa-i dau asa ceva, ca este o chestie tare "cah" Laughing Nici s-o tai n-am reusit s-o faca sa guste, macar sa stie si ea cum e Laughing Cand a vazut-o in farfurie si m-a intrebat ce e asta iar eu am facut greseala sa-i spun numele, mi-a spus din start ca ea nu mananca asa ceva si ca vreau s-o otravesc Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

THE END OF THE WORLD - Pagina 3 Empty Re: THE END OF THE WORLD

Mesaj  baso Mar Mar 19, 2013 12:54 pm

In tot cazul, alte vremuri, alte manipulari. Cand eram eu mica, Popei marinaru' m-a convins sa mananc spanac laugh N-avem deloc incredere si pofta de chestia verde, ca o balega, din farfurie laugh Macar yo am avut un negativism natural, imblanzit doar prin desene animate Laughing La fii-mea a fost pe invers ; s-a trezit brusc ca nu-i mai place si ii provoaca voma ceva ce manca cu placere pana atunci Laughing Total aiurea si dat peste cap Laughing

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

THE END OF THE WORLD - Pagina 3 Empty Re: THE END OF THE WORLD

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum