Realitatea TV

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Realitatea TV

Mesaj  delta la data de Sam Sept 10, 2011 5:31 am

învinețitul de ură a scris:Într-o conferinţă de presă, marţi 6 septembrie, Elan Schwartzenberg a explicat ce se întâmplă cu trustul de presă Realitatea Media, trust care şi-a cerut insolvenţa şi care funcţionează de mai multe luni cu conturile blocate din cauza datoriilor.

“Am venit aici pentru a explica ce se întâmplă cu Realitatea. Pentru a nu crede cineva că intrăm în insolvenţă sau a nu se înţelege că este vorba de un faliment."
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

păi, din prima parte a pasajului citat parcă ar reieși exact altceva decât din ce este în fraza din a doua parte... vesel

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Data de inscriere : 03/02/2010

http://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mesaj  delta la data de Mar Feb 26, 2013 7:09 pm

o fi analizat cine se uita la TV intre 2,30 și 3,30 în noaptea dintre duminică și luni...
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

delta

Data de inscriere : 03/02/2010

http://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mesaj  baso la data de Sam Oct 05, 2013 8:46 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Astia, de la Realitatea , moderatorii jurnalisti de prestigiu, fie sunt prosti ca noaptea, fie manipulati sa se vaicareasca aiurea ca li se inchide televiziunea.  Vaicareala lor inceputa agresiv de ieri este un exemplu clar de manipulare mediatica. Textul din OUG specifica foarte clar ca in cazul firmelor supuse legii audo-vizualului ,urmare a deschiderii procedurii insolventei și până la data confirmării planului de reorganizare, se suspendă licența audiovizuală . Prin urmare, perioada de suspendare a licentei audovizuale este intre data pronuntarii hotararii de deschidere a procedurii si data confirmarii planului
In ceea ce priveste Realitatea Media, cu privire la care s-a deschis mai demult procedura, in data de 12 iunie Judecatorul sindic a confirmat planul de reorganizare(informatia este publica, consemnata pe portalul instantelor de judecata). Cu alte cuvinte, Realitatea nu se mai afla in perioada critica, pe rosu, reglementata de noua OUG Laughing Oare cum se poate explica, unor persoane care mimeaza inteligenta, o chestie atat de simpla, pe care sunt incapabile s-o priceapa in mod spontan, fara traume sexistentiale ?scratch Ai zice ca  au fost hipnotizati sa nu priceapa cand au vazut textul ala, scris in mod bizar cu ROSU, postat pe site-ul Ministerului de Justitie...ca proiect supus dezbaterii publice Suspect Chiar m-am distrat aseara cum desteptii neamului, analistii-moderatorii de emisuni ai lu' peste prajit de la Realitatea TV, asezati frumos la masa rotunda, se lamentau care mai de care ca ce se va intampla cu ei !? Mai mult, interveneau in direct doar din aia, la fel de dezinformati si hipnotzati, care le cantau in struna. laugh M-a mirat putin ca doar Silviu Prigoana , in ciuda faptului ca mi-e antipatic, a comentat cel mai echilibrat dintre toti, sugerandu-le, in stilul lui caracteristic, sa nu exagereze... fiind o furtuna intr-un pahar cu apa. raset Cum naiba s-a intamplat ca "ajitatorii intelijenti" sa nu fi solicitat lamuriri clare de la un jurist sau un avocat daca pe ei nu-i duce capul sa priceapa cum se aplica un text nou, de act normativ, la o situatie de fapt, preexistenta ? Imi este imposibil sa-mi explic, logic, o astfel de anomalie absolut bizara si penibila din partea unor personaje care se considera burici ai pamantului in materie de informare "corecta si obiectiva" suspect vesel raset 

Pe de alta parte, este de inteles si absolut justificat pt. toti cei care lucreaza in firme supuse legii audiovizualului sa se agite pt. un principiu , respectiv inlaturarea pericolului care-i paste pe toti in cazul in care vreun creditor, suparat brusc pe ei ca nu-si incaseaza banii, are chef sa le deschida procedura insolventei,cu efectul imediat: suspendarea licentei de emisie.laugh  Deoarece, pana la confirmarea planului de reorganizare poate curge multa apa pe Dunare sau pe Dambovita, atata apa cat sa se poata da cu vaporasele sau sa devina marinari avortati si inecati laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum: