cei ce au dat bir cu fugiții (peste hotare)

In jos

cei ce au dat bir cu fugiții (peste hotare)

Mesaj  delta la data de Sam Mai 28, 2011 5:36 pm

Încă unu' care-și imaginează că dacă nu a făcut față realității cotidiene din România și a dat bir cu fugiții, atunci a devenit brusc apt pentru a da sfaturi în legătură cu probleme de a căror rezolvare a fugit... veselie

k177de a scris:Un anume Cristian Carstoiu a compus un excelent colaj pe aplicatia PowerPoint denumit "Atitudinea face diferenta". Parerea mea este ca aceasta creatie este un excelent indrumar in masura sa contracareze realitatea cruda de azi in Romania si nemultumire generala a majoritatii populatiei romanesti. Vinovatii nu trebuie cautati. Ei se afla peste tot. Si sunt stiuti de toti. Este oare constient cetateanul, care nu vede un rost in exemplul banal de eliberare de bonuri la casele oricarui magazin pentru toate cele cumparate, ca se face vinovat prin aceasta nepasare? Sau altul, care cunoaste infractorii si nu-i reclama poate si pentru faptul ca este la randul sau profitor in urma infractiunii?

Solidaritatea este unul din mijloacele de combatere a raului. Ca tot cautam solutii si nu le gasim...
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Data de inscriere : 03/02/2010

http://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Re: cei ce au dat bir cu fugiții (peste hotare)

Mesaj  RocketQu33n la data de Sam Mai 28, 2011 5:54 pm

delta a scris:Încă unu' care-și imaginează că dacă nu a făcut față realității cotidiene din România și a dat bir cu fugiții, atunci a devenit brusc apt pentru a da sfaturi în legătură cu probleme de a căror rezolvare a fugit... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Vezi ca cei care au dat tonul revolutiei de la 1848 erau tot sfatuitori care au studiat si trait in vest. Wink

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

Mesaj  delta la data de Mier Aug 10, 2011 7:07 am

din povestirile blogosferice de-ale unor babysitteri din Italia, căpșunari din Spania, ștergătorii fundurilor de pensionari din Germania etc. reiese că toți care au fugit peste hotare (mai ales după 1990) erau practic niște eroi și majoritatea, desigur, evrei anticomuniști (cum altfel? veselie )

pribeag a scris:Nici aici n-ai nimerit - dupa 90 au inceput sa revina nu stiu daca aia buni sau aia rai - eu nu-i impart ca tine - insa pentru mine e ok, cu idei de afaceri, cu un mic capital, sint mii de evrei in Romania azi. Chiar am vorbit cu o familie care emigrasera spre sfirsitul anilor 70 bunicii veniti din URSS, evident nu i-am intrebat cind au venit etc aveau acuma afacerea lor, o duceau bine, li se parea mai bine decit in Israel in sensul de relaxat. Azi sint banci din Israel, diamante, hoteluri, afaceri, vin pina si la tratamente medicale.

Auzi, dar tu n-ai scrie mai bine la concursul lui Inurface? Are vreun rost cearta asta - nu de alta insa pe mine ma socheaza ca tu care n-ai trait problemele bunicilor ne declari antisemiti tocmai pe noi care am suferit mult din deciziile bunicilor tai?

delta

Sus In jos

Mesaj  delta la data de Dum Mar 11, 2012 8:35 am

altă cu nasu' ținut în sus când vine în România și dă nas în nas cu reguli valabile inclusiv acolo de unde vine... laugh
Adică prin Canada o fi intrând prin supermarket cu o grămadă de produse cumpărate în alt supermarket și niciun angajat nu-i spune nimic? minte

P.S. partea bună este că dobitoaca își ține nasul mai sus de anusul matolului, deci pedelingăii o s-o convingă mai greu să păstorească cu limba limbricii prezidențiali... laugh
raluca a scris:Am venit prea tarziu sa va mai dau beri Smile)
Dar am cafelute ~O) ~O) ~O) ~O) ~O) aburinde si aromate Smile

Bai... m-am luat si eu dupa voi cu "bai" ca eu vorbeam cu "mai" Smile)

Zara nu este magazinul ala unde daca intri trebuie sa-ti lasi sacosele intr-un seif la intrare?
Ca in vara am ajuns la mall Baneasa si parca la Zara mi-a zis la intrare un nene ca cica sa las cumparaturile la dulap... asa m-am ofuscat si am zis no thx, adica ce, nu avea incredere in mine? sor'mea ca de ce am fost acida Very Happy

delta

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum