SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Reorganizare administrativ-teritorială a României

+4
ENKI
baso
Anahoret
aurora
8 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Reorganizare administrativ-teritorială a României - Pagina 2 Empty Re: Reorganizare administrativ-teritorială a României

Mesaj  ENKI Mier Iun 15, 2011 10:03 pm

delta a scris:activistu' ăsta de ce tot încearcă să se dea așa de intens cu capul de pereți?

prostică a scris:Romani , judecati cu mintea voastra, nu lasati pe altii sa va manevreze !!
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )
Io n-am citit decat ultimul rand scris de celebrul cretin. veselie
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Reorganizare administrativ-teritorială a României - Pagina 2 Empty Re: Reorganizare administrativ-teritorială a României

Mesaj  delta Mier Iun 15, 2011 10:16 pm

ENKI a scris:
delta a scris:activistu' ăsta de ce tot încearcă să se dea așa de intens cu capul de pereți?

prostică a scris:Romani , judecati cu mintea voastra, nu lasati pe altii sa va manevreze !!
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )
Io n-am citit decat ultimul rand scris de celebrul cretin. veselie
Mai lipsea să adauge: "lăsați numai PDL-ul să vă manipuleze!" Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Reorganizare administrativ-teritorială a României - Pagina 2 Empty Re: Reorganizare administrativ-teritorială a României

Mesaj  Anahoret Joi Iun 16, 2011 4:03 am

delta a scris:activistu' ăsta de ce tot încearcă să se dea așa de intens cu capul de pereți?
Dacă Băse, fiind mai beat ca deobicei, ar spune că Soarele se învârte în jurul Pământului, ăştia ar găsi argumete ştiinţifice să-l combată cu succes pe Galilei! veselie
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Reorganizare administrativ-teritorială a României - Pagina 2 Empty Re: Reorganizare administrativ-teritorială a României

Mesaj  ENKI Mier Iun 22, 2011 7:51 pm

Hopa! Matolu' inca mai spera ca poate juca la oricate capete vede el printre cuburile de gheata din pahar. laugh


Oferta lui Băsescu pentru UDMR: Nouă judeţe din care unul include Harghita şi Covasna

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

EDIT. Matolu' pare sa nu mai stie cum s-o intoarca, deja. laugh
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre ENKI in Mier Iun 22, 2011 9:16 pm, editata de 1 ori (Motiv : completare datorata precipitarii matoliene :))))
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Reorganizare administrativ-teritorială a României - Pagina 2 Empty Re: Reorganizare administrativ-teritorială a României

Mesaj  ENKI Mier Iun 22, 2011 9:52 pm

No, iaca si replica, care nu-i exclus sa fie tocmai... originalul. laugh

Oferta UDMR pentru PDL: 7+2. Acceptăm varianta Guvernului dacă şi ei acceptă Ţinutul Secuiesc şi Regiunea Bihor-Sălaj-Satu Mare

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Reorganizare administrativ-teritorială a României - Pagina 2 Empty Re: Reorganizare administrativ-teritorială a României

Mesaj  (Still a)Live Joi Iun 23, 2011 12:16 am

ENKI a scris:No, iaca si replica, care nu-i exclus sa fie tocmai... originalul. laugh

Oferta UDMR pentru PDL: 7+2. Acceptăm varianta Guvernului dacă şi ei acceptă Ţinutul Secuiesc şi Regiunea Bihor-Sălaj-Satu Mare

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Hmmm...ce culori...sugestive! vesel
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

Reorganizare administrativ-teritorială a României - Pagina 2 Empty Re: Reorganizare administrativ-teritorială a României

Mesaj  baso Joi Iun 23, 2011 6:24 am

ENKI a scris:Hopa! Matolu' inca mai spera ca poate juca la oricate capete vede el printre cuburile de gheata din pahar. laugh


Oferta lui Băsescu pentru UDMR: Nouă judeţe din care unul include Harghita şi Covasna


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

EDIT. Matolu' pare sa nu mai stie cum s-o intoarca, deja. laugh
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

am zis eu ...(scle)roza vanturilor raset 8 regiuni + 2 judetete ca sa fie 10 culori pe harta laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Reorganizare administrativ-teritorială a României - Pagina 2 Empty Re: Reorganizare administrativ-teritorială a României

Mesaj  baso Joi Iun 23, 2011 3:20 pm

OK. Trebuia ca cel putin un oficial ungur sa fie bagat in ciorba romaneasca cu coloratul hartzii Romaniei si schimbatul numerelor de inmatricuale la autoturisme ....din motiv de NUTS(i) laugh Laughing

Preşedintele comisiei pentru afaceri externe din Parlamentul de la Budapesta, Richard Horcsik, membru Fidesz, spune că presa românească i-a răstălmăcit o declaraţie cu privire la intenţia Ungariei de a cere mediere Bruxelles-ului pe problema reorganizării teritoriale. Pentru că intervenţia oficialului a încins spiritele la Bucureşti, ministrul maghiar al afacerilor Externe va ieşi public să corecteze greşeala.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

(merita de citit si comentariile extremistilor)

Consider absolut penibil modul in care a fost declansata aceasta pofta de regionalizare de catre crizatzii care au generat-o . De la bun inceput a parut ceva improvizat , ca motiv pt. un nou val de reactii . Exceptand extremistii unguri de pe la noi si mai putzini din tara vecina, eu n-am vazut la ungurii din Ungaria reactii negative impotriva romanilor . Se comporta firesc si amabili la fel ca si cu orice alt turist strain venit sa-si cheltiuie banii in tzara lor si sa se simta bine. Atata timp cat esti corect si le respecti munca si atentia care ti-o acorda, n-are nici dracu' treaba ca esti roman ori cu alta cetatzenie.

Din multe puncte de vedere, intzeleg de ce Budapesta a simtit nevoia sa-si schimbe steagul vesel Este trist pt. romani... insa Budapesta are demnitatea unei capitale de tzara europeana care nu vrea sa fie asociata, nici macar intamplator, cu o alta tara controlata de dementzi.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Reorganizare administrativ-teritorială a României - Pagina 2 Empty Re: Reorganizare administrativ-teritorială a României

Mesaj  baso Joi Iun 23, 2011 4:34 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Dacă variantele de reorganizare sunt refuzate de către UDMR, adaugă Băsescu, se trece la varianta deconcentrării, şi astfel se vor face reforme în instituţii. În varianta preşedintelui, ar rămâne preşedinţii de Consilii judeţene, dar instituţiile deconcentrate vor fi diminutate ca densitate şi personal.

"Dacă (UDMR, n.red.) refuză, oricum se trece pe reorganizarea pe judeţe mari a deconcentratelor ministerelor. Adică nu vom mai avea într-un judeţ mare, sau într-o regiune de dezvoltare, nu vom mai avea opt inspectorate de poliţie. Vom avea unul singur, într-un singur oraş, inspectorat judeţean", a spus Băsescu.

Dupa cum ziceam, asta are ce are cu numerele de inmatriculare la masini si cu politzia Laughing Adica ...ori UDMR accepta ca cei din Covasna si Harghita sa-si pastreze numerele de inmatriculare si sa aiba Inspectorate proprii de politzie, ori pa si pussy laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Reorganizare administrativ-teritorială a României - Pagina 2 Empty Re: Reorganizare administrativ-teritorială a României

Mesaj  ENKI Sam Ian 19, 2013 9:30 am

Regionalizarea tarisoarei revine in actualitate, obiectivul urmand sa fie atins pana la sfarsitul lui 2013, pentru ca in 2014 vom avea alegeri prezidentiale.
Pe surse, normal, au inceput testele pentru reactiile miorilor. Laughing

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] a devenit un subiect de actualitate.  Cele opt regiuni, repectiv Nord-Est, Nord-Vest, Centru, Sud, Sud-Est, Sud-Vest, Vest şi Bucureşti-Ilfov, vor fi conduse de opt guvernatori, fapt ce a determinat să se discute âncă din acest moment potețialii guvernatori ai regiunilor


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]Așa cum De Ce News a scris, a început bătălia pentru ocuparea funcției de guvernator, după regionalizarea României. Vicepremierul [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] a declarat, joi seara, că regionalizarea trebuie făcută în cursul anului 2013, fapt ce va duce la concedierea a câtorva mii de funcționari.


În acest moment au început să circule numele vehiculate pentru ocuparea funcțiilor de guvernatori ale viitoarelor regiuni:


 Nord- Est: Gheorghe Nechita – PSD, Romeo Stavarache- PNL, Cristian Adomniţei- PNL, Gheorghe Flutur – PDL


 Sud-Est: Nicuşor Constantinescu, [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] – PSD


 Nord Vest: Ioan Rus – PSD, Ilie Bolojan – PNL, Alin Tişe – PDL


 Sud: Silvian Ciupercă – PSD, Dan Motreanu – PNL


 Centru: Gyorgy Frunda- UDMR, Mircea Cazan- PNL, Ciprian Dobre – PNL, Ion Ariton- PDL


 Bucureşti-Ilfov: Codruţ Sereş- PC


 Vest: Ilie Sârbu – PSD, Sorin Frunzăverde – PNL


 Sud-Vest: Marius Vâlcov – PSD


 Până în prezent, Guvernul nu a stabilit dacă guvernatorii vor fi aleşi sau numiţi, scrie pesurse.ro.



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Reorganizare administrativ-teritorială a României - Pagina 2 Empty Re: Reorganizare administrativ-teritorială a României

Mesaj  delta Sam Ian 19, 2013 10:26 am

ENKI a scris:Regionalizarea tarisoarei revine in actualitate, obiectivul urmand sa fie atins pana la sfarsitul lui 2013, pentru ca in 2014 vom avea alegeri prezidentiale.
Pe surse, normal, au inceput testele pentru reactiile miorilor. Laughing

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] a devenit un subiect de actualitate.  Cele opt regiuni, repectiv Nord-Est, Nord-Vest, Centru, Sud, Sud-Est, Sud-Vest, Vest şi Bucureşti-Ilfov, vor fi conduse de opt guvernatori, fapt ce a determinat să se discute âncă din acest moment potețialii guvernatori ai regiunilor


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]Așa cum De Ce News a scris, a început bătălia pentru ocuparea funcției de guvernator, după regionalizarea României. Vicepremierul [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] a declarat, joi seara, că regionalizarea trebuie făcută în cursul anului 2013, fapt ce va duce la concedierea a câtorva mii de funcționari.


În acest moment au început să circule numele vehiculate pentru ocuparea funcțiilor de guvernatori ale viitoarelor regiuni:


 Nord- Est: Gheorghe Nechita – PSD, Romeo Stavarache- PNL, Cristian Adomniţei- PNL, Gheorghe Flutur – PDL


 Sud-Est: Nicuşor Constantinescu, [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] – PSD

pe vremea când Mitrea era ministrul transporturilor a fost modernizată șoseaua dintre Tulcea și Hârșova, așa că s-ar putea să nu fie mare opoziție pe partea asta a țării...

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Reorganizare administrativ-teritorială a României - Pagina 2 Empty Re: Reorganizare administrativ-teritorială a României

Mesaj  ENKI Vin Mar 01, 2013 7:26 pm

Tare mi-e teama ca regionalizarea va fi folosita pentru reintoarcearea in politica a Javrei Ordinare, pe post de Cancelar. Suspect

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Reorganizare administrativ-teritorială a României - Pagina 2 Empty Re: Reorganizare administrativ-teritorială a României

Mesaj  delta Sam Mar 02, 2013 6:41 am

ENKI a scris:Tare mi-e teama ca regionalizarea va fi folosita pentru reintoarcearea in politica a Javrei Ordinare, pe post de Cancelar. Suspect

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
apropo de "regionalizare": oare unii chiar au convingerea că dacă aceiași hoți vor fi împărțiți altfel (pe regiuni în loc de județe) atunci vor fura mai puțin? laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Reorganizare administrativ-teritorială a României - Pagina 2 Empty Re: Reorganizare administrativ-teritorială a României

Mesaj  ENKI Mier Apr 17, 2013 11:28 am

delta a scris:
ENKI a scris:Tare mi-e teama ca regionalizarea va fi folosita pentru reintoarcearea in politica a Javrei Ordinare, pe post de Cancelar. Suspect

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
apropo de "regionalizare": oare unii chiar au convingerea că dacă aceiași hoți vor fi împărțiți altfel (pe regiuni în loc de județe) atunci vor fura mai puțin? laugh

Tocmai ce l-am auzit pe Pontanac scapand pe gura un porumbel:
"Regionalizarea trebuie să aibă ca scop crearea unei administraţii mai eficiente, care înţelege problemele locale, şi care să presupună o utilizare mai bună a fondurilor şi costuri reduse, iar dezbaterile nu trebuie să se concentreze pe cine va fi şef peste o ţară mai mică, din interiorul României.".
Hm, asta ar cam inseamna, de fapt, FEDERALIZARE, chiar daca a negat-o, in cadrul aceluiasi discurs, pe care inca nu l-am gasit integral, nicaieri. Suspect

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Reorganizare administrativ-teritorială a României - Pagina 2 Empty Re: Reorganizare administrativ-teritorială a României

Mesaj  ENKI Sam Aug 06, 2016 4:50 pm

Mda, asta ar cam explica de ce oparitu' Julien va ramane in functie si dupa alegerile din decembrie, daca vor mai avea loc.. vesel

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Reorganizare administrativ-teritorială a României - Pagina 2 Empty Re: Reorganizare administrativ-teritorială a României

Mesaj  ENKI Mar Iul 18, 2017 8:51 am

Uite cum facem, ca să fie fericită (vreo oră, cel mult) și clasa depresivă civic, deci palpitîndă: din cauză că a dat lumii fiara mustăcioasă bandito-tiranică fără s-o ridice în furci și s-o puie în foc, teleormanul se desființează de jure și de facto. Teritoriul se va încercui ghimpat, iar pentru rătăcismul spontaneu sau turismul kinky se vor amplsa, din loc în loc, plăcuțe informative în cel puțin două limbi de circulație (rusa trebuie să fie una dintre ele, nu că am aștepta vorbitori de asemenea hal, ci în beneficiul forței exemplare și simbolice a proiectului). Dpdv administrativ, teleormanul va fi integrat în Sibiu, Județ care va prelua actuala populație teleormăneană pentru prestarea unor mizere treburi casnic-gospodărești sau alte activități neintelectuale (n-au avut bibliotecă cînd au fost mici), situate mult sub demnitatea vrednicilor trăitori ai Zonei care ni I-au dat atît pe Întîistătătorul de la Cotroceni, cît și pe Sf. Preacurativă a hanbalismului din Justiția Națională, Miss Univers antitrî la Anticorupție. Eventualele pretenții salariale ale populației pomenite din sud se vor trata în Nord cu dispreț răspicat și refuz contondent, deoarece ea trebuie să restituie prin muncă întunecatele milenii de asistență socială care destul am suferit. #gutănharștag



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Reorganizare administrativ-teritorială a României - Pagina 2 Empty Re: Reorganizare administrativ-teritorială a României

Mesaj  ENKI Vin Iul 28, 2017 9:02 am

Iaca unul care, desi a ajuns la concluzia mea, ca statul nu mai exista, inca spera ca vom putea reproiecta altul. Gresit! Ne vor reproiecta altii, altele, mai multe. laugh

Constantin Gheorghe
12 ore ·

Statul român nu mai există. Groparul lui a fost traian băsescu, fie numele lui blestemat! În dorința lui dementă de a controla întreaga putere, a distrus instituții, le-a asmuțit unele împotriva altora, le-a umilit, le-a compromis în jocuri cretine, le-a împins să comită abuzuri, să încalce legi și Constituția. Pe cele mai multe le-a privatizat, prin numirea în fruntea lor a unor clienți, nu atât politici(în fond sunt instituții politice, sunt conduse politic), ci ai cercului său de interese.

Pentru a le supune voinței lui, le-a golit de profesioniști, înlocuindu-i cu tot felul de tiriplici, fără nicio experiență administrativă, lacomi, lași, fără viziune, obedienți și ticăloși. În fruntea ministerelor s-au perindat o mulțime de indivizi, mai buni sau mai rău. Niciunul n-a fost lăsat să înceapă ceva, și n-a apucat să sfârșească nimic. Nimeni nu mai are autoritate asupra personalului pestriț care populează ministerele și instituțiile administrative centrale. În afară de trafic de influență, nimeni nu face altceva prin instituții.

De când a trebuit să coabiteze cu Ponta, băsescu a accelerat procesul de disoluție a statului, folosind SRI și DNA. Care au avut misiunea să instituie teroarea în instituții. Suspiciunea este la ordinea zilei. Blocajele administrative, la fel.

Nimeni nu mai poate gestiona statul. Pentru că nicio instituție a lui nu mai funcționează, nu își mai face treaba pentru care a fost proiectată. Degeaba schimbăm premieri și miniștri, șefi de instituții, pe bandă rulantă. Nimic nu se va îmbunătăți. Pentru că statul nu mai există. Dai comenzi unui mort!

Iohannis este incapabil să înțeleagă ceva din tot acest circ. Dacă ar înțelege, ar lucra cu majoritatea guvernamentală-oricare ar fi ea!-la reconstrucția statului și a autorității lui. În loc de asta mai pune și el o lopată de pământ pe coșciugul lui.

Nu ne rămâne decât să recunoaștem eșecul, să ni-l asumăm, și să proiectăm alt stat, cu altă arhitectură instituțională, și s-l populăm cu oameni de calitate, făcând o delimitare clară între politic și administrativ. Așa cum este acum statul distruge valoare și risipește resurse. Nu e suficient să te răstești la oameni și să-i dai afară, dacă nu schimbi instituțiile și le faci funcționale.



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Reorganizare administrativ-teritorială a României - Pagina 2 Empty Re: Reorganizare administrativ-teritorială a României

Mesaj  baso Sam Iul 29, 2017 7:59 am

Asa cum intr-o alta etapa istorica Ceausescu a fost nefast pt. Romania, in mod cert mult mai negativ a fost Basexu indeosebi pentru mentalul colectiv. Insa amandoi au fost doar motzul de pe piramida. Oricat de paranoic ar fi un individ ajuns primul om in Stat, nu are cum sa-si bata joc de un popor intreg fara sprijinul si complicitatea unui sistem de forta. Este evident ca acum se razboiesc intre ele fractiuni din acest sistem si nu prea stim cat va dura. Eu am zis inca de pe vremea lui Basexu ca Romania a devenit o tara extrem de deprimanta prin propaganda toxica si dementa care i se facea baselului si acolitilor sai pe toate canalele media. Oricat de zen ai fi fost, nu putea sa nu te afecteze atata revarsare de ura si de nazisme ori de imbecilitati exprimate liber de catre tot felul de psihopati in numele zeului Basexu. Cel putin acum, propaganda s-a fracturat, existand mai multe curente. E ceva mai mult haos pt. ca nu prea ai cum sa stii jocul cui fac acum pupincuristii propagandisti de atunci care s-au reorientat. Laughing Insa atmosfera de ospiciu din epoca Basexu a devenit ceva mai respirabila, in ciuda haosului din prezent.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Reorganizare administrativ-teritorială a României - Pagina 2 Empty Re: Reorganizare administrativ-teritorială a României

Mesaj  ENKI Dum Oct 29, 2017 9:51 am

Dupa Grupul de la Cluj, Mafia Penticostala a lui Falca din Arad si Clanul Oltenilor, iata ca se contureaza si Gasca din Sibiu. Laughing


Galeria personulităților din Sibiu: plăvanul Klaus Asperger von Strudel, femeia-cal Curuța Kovesi, Dana Tițian - consiliera lui Kovesi, Delia Dinu - țigăncușa sepepistă ajunsă șefă de protocol la Cotroceni - aia care tot patinează înaintea sasului infatuat atunci când robotul pășește cu parul înfipt în cur pe la diverse evenimente, Dan Suciu - purtătorul de cuvânt de la BNR cu aspect de molie în pielea goală, Emil Curezeanu - sibianul cu cetățenie germană numit ambasador în... Germania! - nu i-am zis Hurezeanu fiindcă „Hure” înseamnă curvă în limba germană, „chilotul” prezidențial Emil Dobrovolschi - soțul Mădălinei Pușcalău, Marius Vecerdea, finul iohanușilor și antrenorul de tenis al stafiditei se vrea președinte la Federația Română de Tenis, regele Cioabă al țiganilor - la Sibiu funcționează un poligon de testarea reacțiilor românilor la multiculturalitate, până și echipa de fotbal se numește FC Hermannstadt! - și împăratul Rădulescu al țiganilor care a dat colțul recent, acum și sibianul Dan Barna, care a devenit noul președinte al USR, partidul soroșiștilor și alogenilor.

Cred că mă mut în alt oraș, ăștia sunt capabili să mă facă ministru, ambasador sau general de brigadă cu forța sau să mă boteze cu briciul prin circumcizie!





[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Reorganizare administrativ-teritorială a României - Pagina 2 Empty Re: Reorganizare administrativ-teritorială a României

Mesaj  baso Dum Oct 29, 2017 11:52 am

ENKI a scris:Dupa Grupul de la Cluj, Mafia Penticostala a lui Falca din Arad si Clanul Oltenilor, iata ca se contureaza si Gasca din Sibiu. Laughing


Galeria personulităților din Sibiu: plăvanul Klaus Asperger von Strudel, femeia-cal Curuța Kovesi, Dana Tițian - consiliera lui Kovesi, Delia Dinu - țigăncușa sepepistă ajunsă șefă de protocol la Cotroceni - aia care tot patinează înaintea sasului infatuat atunci când robotul pășește cu parul înfipt în cur pe la diverse evenimente, Dan Suciu - purtătorul de cuvânt de la BNR cu aspect de molie în pielea goală, Emil Curezeanu - sibianul cu cetățenie germană numit ambasador în... Germania! - nu i-am zis Hurezeanu fiindcă „Hure” înseamnă curvă în limba germană, „chilotul” prezidențial Emil Dobrovolschi - soțul Mădălinei Pușcalău, Marius Vecerdea, finul iohanușilor și antrenorul de tenis al stafiditei se vrea președinte la Federația Română de Tenis, regele Cioabă al țiganilor - la Sibiu funcționează un poligon de testarea reacțiilor românilor la multiculturalitate, până și echipa de fotbal se numește FC Hermannstadt! - și împăratul Rădulescu al țiganilor care a dat colțul recent, acum și sibianul Dan Barna, care a devenit noul președinte al USR, partidul soroșiștilor și alogenilor.

Cred că mă mut în alt oraș, ăștia sunt capabili să mă facă ministru, ambasador sau general de brigadă cu forța sau să mă boteze cu briciul prin circumcizie!





[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

raset OPrespun ca si lui Albin i-a fost desfiintat contul intial

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Reorganizare administrativ-teritorială a României - Pagina 2 Empty Re: Reorganizare administrativ-teritorială a României

Mesaj  ENKI Lun Noi 13, 2017 8:06 am

Miorii? Dorm pe ei. Eventual mai arunca cate o privire mirata catre circul facut de partidul unic PLM. Laughing



Treziți-vă, bă!


Urîte vremuri trăim!
Străinii se răfuiesc pe țara noastră, prin intermediul slugilor lor, care dețin funcții la cel mai înalt nivel în România.
Ciobanul Culaie de la Sibiu, zapciul Stăpînirii străine în țara noastră, vorbește nonșalant, public, despre ”reforma administrativ-teritorială”, adică despre regionalizare, care ar trebui să se realizezeîn 2018, fix la o sută de ani de la nașterea României Mari.
Asta în condițiile în care regionalizarea este ultimul pas spre desființarea României, altfel spus, spre ”europenizarea ei totală”, așa cum din puțul gîndirii s-a riscat să glăsuiască ciobanul Culaie, încă din primele sale zile de mandat.
Nici un glas nu se va ridica împotriva regionalizării, din clasa politică actuală, pentru că partidul unic PLM (Partidul Licuriciului Mare = PSD + PNL + PMP + USR) este strîns unit, ca un monolit, în jurul intereselor legate de trădarea României și vinderea ei pe nimic.
Iar românii mai au puterea, mai au naivitatea, mai au incredibila capacitate de a permite să fie manipulați și de a se lăsa iar tîrîți în certuri violente, sprijinind pe unul sau pe altul.
Dar de ce?
Este vreun oficial al Statului român patriot?
Este vreunul care a întreprins vreun demers concret pentru ieșirea din UE, pentru încetarea cumpărării de armament de la americani, stoparea defrișărilor demente, recuperarea pămîntului agricol vîndut străinilor sau pentru naționalizarea resurselor naturale?
Dragnea, Grindeanu, Tudose, Ponta, Năstase, Iohannis, Băsescu, Antonescu, indiferent care dintre ei, a apărat vreunul România în fața globalizării?
Oare nici acum, în al 12-lea ceas, românii nu se vor trezi?
Atunci merită cu prisosință ceea ce li se întîmplă!
Treziți-vă, bă!




[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Reorganizare administrativ-teritorială a României - Pagina 2 Empty Re: Reorganizare administrativ-teritorială a României

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum