Trompetele dă partid şi dă stat...

Pagina 25 din 25 Înapoi  1 ... 14 ... 23, 24, 25

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  ENKI la data de Mier Aug 30, 2017 9:50 am

Eh, iata ca vine si prima luare de pozitie a unui oficial, respectiv a pesedistului pletos Plesoianu. Laughing

Liviu Plesoianu
Îmi place Pagina · 45 minute ·

Solicit EXPULZAREA de urgență a ambasadorului Hans Klemm!

Date fiind ingerințele repetate în treburile interne ale țării mele, solicit expulzarea de urgență a ambasadorului Hans Klemm. Dacă suntem cu adevărat un stat independent și suveran, dacă ne respectăm Constituția și pe noi înșine, nu mai putem tolera amestecul acestui ambasador în activitatea parlamentară și guvernamentală, precum și în politica românească în ansamblul ei. Nu e absolut deloc treaba ambasadorului Hans Klemm, așa cum nu e, în general, treaba niciunui ambasador cum anume hotărâm noi să ne construim propriul cadru legislativ!

În comunicatul Ambasadei SUA scrie așa: „Statele Unite au luat cunoştinţă de propunerile Ministerului Justiţiei din 23 august cu îngrijorare pentru independenţa sistemului judiciar”.
...Ce anume vă „îngrijorează”, domnule Klemm? Faptul că vrem să avem un stat de drept adevărat și nu un PAȘALÂC AL PROCURORILOR? Faptul că vrem să punem ordine în haosul judiciar controlat pe care l-ați susținut frenetic pentru că v-a servit anumite interese? În calitate de deputat al poporul român, ales pe lista unui partid care a obținut un scor zdrobitor în luna decembrie, vă spun RĂSPICAT că NU am de gând să tolerez atitudinea asta de GUVERNATOR DE COLONIE, atitudine pe care ați afișat-o din prima secundă a mandatului de ambasador SUA la București!

Ambasadorul SUA la București, domnul Hans Klemm, a jignit în mult prea multe rânduri poporul român! Cu un tupeu INIMAGINABIL, v-ați permis să CERTAȚI POPORUL ROMÂN pentru opțiunile sale electorale! După alegerile locale de anul trecut, cu un tupeu de vătaf care li se adresează sclavilor săi, ați spus așa: „Votanții români au vorbit. Au ales candidatul care le-a plăcut cel mai mult. Este greu să înțeleg modul în care ei au gândit (...) Cred că se transmite un mesaj periculos către SUA, către partenerii internaționali ai României și către cetățenii români când politicieni care au fost, în acest caz, investigați, judecați și apoi condamnați la închisoare sunt aleși primari”.
...Vă spun ceva cazurile Mircia Gutău sau Lia Olguța Vasilescu, „Excelența” voastră?

...Dar nu v-ați oprit. Înainte de alegerile parlamentare, ați #INSISTAT: „Eu încurajez partidele politice să selecteze candidaţi care nu sunt acuzaţi de acte de corupţie şi, de asemenea, încurajez românii să nu voteze candidaţi care au fost acuzaţi de corupţie”.
...Însă, DIN NOU, poporul român majoritar nu a achiesat la discursul dumneavoastră SECURISTOID, care nu are nicio legătură cu valorile democrației americane!

...Să mai amintesc faptul că v-ați declarat #INSPIRAT de protestele manipulate și controlate care au dus la dărâmarea unui guvern legitim? Hans Klemm, Guvernatorul Coloniei „Românica”: „Aici, în România, anul trecut, la începutul lunii noiembrie, cu doar câteva luni în urmă, am fost martor unor lucruri de care cred că Martin Luther King Jr ar fi fost foarte mândru. Zeci de mii de oameni s-au adunat în toată ţara în mod paşnic pentru a cere schimbarea, aşa cum ne învaţă moştenirea lui Martin Luther King Jr să facem. Am fost impresionat îndeosebi de pasiunea tinerilor care îşi doresc un viitor mai bun, unul în care statul de drept triumfă şi lupta împotriva corupţiei este regula. Sper că acei protestatari şi alţi oameni vor mărşălui din nou către secţiile de votare atunci când va sosi momentul să-şi exercite puterea supremă, votul, pentru a alege persoane care vor fi lideri responsabili ai acestei naţiuni şi conducători ai cetăţenilor săi. Cred că România a făcut recent un pas imens către un viitor extraordinar şi, deşi nu putem vedea ce se află înainte, am deplină încredere în cetăţenii acestei măreţe ţări în acest an electoral şi în dorinţa lor de a avea un guvern care să-i slujească bine”.

...Cu alte cuvinte, ați aplaudat și ÎNCURAJAT protestele care au dat jos un guvern cu largă susținere populară. Apoi, ați îndemnat PE FAȚĂ la vot împotriva partidului care guverna legitim. ...Nu îl mai citați pe Martin Luther King! Sunteți exemplificarea perfectă a categoriei de #MANIPULATORI și #INSTIGATORI cu care a avut de luptat Martin Luther King toată viața sa!

...Evident, nici astă iarnă nu ați înțeles să vă comportați ca un diplomat decent. Într-un nou exces de zel tipic pentru un #COLONIALIST aflat în misiune, ați grăit astfel: „Am fost la Universitatea 'Babeş-Bolyai' unde am discutat despre evenimentele din România, despre nefericita hotărâre a Guvernului de a face paşi înapoi în privinţa unor prevederi referitoare la corupţie, despre răspunsul extraordinar al românilor, care constituie o sursă de inspiraţie şi, din fericire, despre decizia ulterioară a Guvernului de a retrage acea legislaţie”.

...Dar despre „răspunsul extraordinar al românilor” care au VOTAT MASIV împotriva NOII SECURITĂȚI pe care o susțineți clipă de clipă ce anume aveți de zis, domnule GUVERNATOR? Dacă țineți neapărat să determinați acest popor să vă deteste, vă anunț că sunteți pe drumul cel bun și pe banda de mare viteză! ...Nu suntem sclavii nimănui, să vă intre bine în cap acest lucru!

Pentru toate acestea și pentru multe alte afirmații, poziționări și atitudini de STĂPÂN DE COLONIE, solicit EXPULZAREA DE URGENȚĂ a ambasadorului Hans Klemm. E cazul ca America să înceapă să ne trateze cu RESPECT REAL!

...Iar dacă ministrul de Externe și premierul nu iau imediat măsurile care se impun, înseamnă că acceptă tacit statutul de COLONIE ADMINISTRATĂ DE PESTE OCEAN!

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Mesaj  ENKI la data de Mier Aug 30, 2017 6:53 pm

Cam bizar comportamentul de astazi al lui Klemm, in incercarea de a intensifica colaborarea dintre companiile amerloce si... judetul Dambovita. Shocked Plimbarea pe langa zidul unitatii militare unde au fost ciuruiti Nicu si Leana mi s-a parut chiar o amenintare destul de directa, facuta in disperare de cauza. Cool
In ceea ce priveste trompetele adunate in graba intru sustinerea statului de drepti, amarastenii aia erau atat de ravasiti, incat nici ei n-au crezut ce-au spus.  laugh

ENKI

Sus In jos

Mesaj  baso la data de Mier Aug 30, 2017 10:00 pm

Ei, il interesa doar productia de armament si oportunitatile de colaborare in domeniu. Doar nu crezi ca s-a adus acolo pt. a vizita obiective turistice. Laughing  Evident ca se baga in seama si oficialii damboviteni ca sa-l plimbe prin peisaj.

I-au plantat pe aburitii aia, gandindu-se ca da bine la populatie ca ambasadorul SUA sa fie vazut dand mana cu protestatarii.  Tu crezi ca aburitii aia au cumparat steagul american special pt. vizita ambasadorului? Daca nu trecea Klemm pe acolo ca sa-i vada pe agitati ? raset

baso

Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Mesaj  ENKI la data de Joi Aug 31, 2017 9:03 am

baso a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Am avut senzatia unei intoarceri in timp, in paginile oficinei comuniste Scanteia. agitat
ENKI

Sus In jos

Mesaj  baso la data de Joi Aug 31, 2017 1:24 pm

ENKI a scris:

Am avut senzatia unei intoarceri in timp, in paginile oficinei comuniste Scanteia. agitat

Apropo de manipulare, tu ce crezi ? Tatele si dimensiunea lor ar avea vreun rol in democratie ? laugh cheer tease

Pe mine m-a amuzat copios sugestia goagalui apropo de articolul de sus, prea vechi, fiind pe faza la trimiterile (personalizate ?)spre youtube Laughing

baso

Sus In jos

Mesaj  ENKI la data de Vin Sept 01, 2017 6:22 am

baso a scris:Apropo de manipulare, tu ce crezi ? Tatele si dimensiunea lor ar avea vreun rol in democratie ? laugh  cheer  tease

Naturlich + Of course. laugh

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

ENKI

Sus In jos

Mesaj  ENKI la data de Vin Sept 01, 2017 7:58 am

ENKI a scris:

Aceeasi senzatie au mai avut-o si altii, se pare, mai ales ca ieri s-a mai turnat gaz peste foc. Laughing

Aggiornamento

Cum la „Cântarea României” am cam pierdut trenul, gândii să recuperez printr-o participare la „Românii au talent”.
- Ce ştii să faci? – mă-ntrebă Andra.
- Multe! Dar, cu talent, ştiu să cânt.
- Cântă! Ai nevoie de negativ?
- Nu, cânt şi negativul. Voi interpreta piesa „Macarale” de Trio Grigoriu.
„Macarale
Râd în soare argintii...”
- Stai! – mă opri Andra. Melodia-i făinuţă, da’ adaptează şi tu textul! Ce macarale? Mai ştie cineva ce-s alea?...
Avea dreptate!
Mă gândesc un pic şi vin mai către mileniul III:
„Imprimante
Râd în soare argintii...”

P.S. Poate ca lucratorii ambasadei amerloce i-or fi dedicat melodia lui Klemm, totusi, pe care l-o astepta nerabdatoare casa parinteasca. laugh

EDIT. Melodia asta (una dintre multele variante de pe Youtube) are 174 like-uri si doar un diss, din 21 264 de vizualizari. agitat

Si io care glumeam pana in urma cu cativa ani, cand, de 23 august, faceam mare petrecere la tara (Pitesti) fix cu muzica d-asta, mici, bere si alte licori alcoolice. laugh
Aveam un folder (inca il mai am pe undeva, printr-o arhiva externa) cu mai toata muzica romaneasca din anii 30-80, socru-meu fiind incantat sa ne imbatam in timp ce incerca sa ghiceasca interpretul, la concurenta cu soacra-mea. Cand atmosfera era bine incinsa, aveam grija sa selectez din playlist o melodie cu Ilinca Cerbacev, despre care soacra-mea era convinsa ca a avut o idila cu socru-meu. laugh

ENKI

Sus In jos

Mesaj  ENKI la data de Vin Sept 01, 2017 8:17 am

Melodia mea preferata la sarbatoarea 23 augustului pitestean (2005 - 2014, an de an) era Tangoul CFR, a lui Cornel Constantiniu. Poate si pentru ca in coplilarie n-am apucat sa ascult mare lucru in interpretarea bietului cantaret, intrucat tata sarea ca ars cand il auzea la TV sau radio, inchizand pe loc sursa de zgomot. laugh

ENKI

Sus In jos

Mesaj  ENKI la data de Mar Sept 19, 2017 8:49 am

Securistii?! Mai degraba se vor infige in gaturile miorilor impartiti in tabere, decat sa se primeneasca prin autodesfiintare. vesel

Dacă SRI chiar vrea să se refardeze, dacă își dorește cu adevărat să-și curețe cîte ceva din percepția comică pe care a reușit să și-o autoprovoace folosind pentru comunicare și promovare ticăloși, ageamii și apucați, atunci să facă publică toată rețeaua cu care a lucrat în presă semiproscrisul rezervizat Florian Coldea. Toată! Cu organigramă, ierarhii, coordonatori, subordonați, facturi semnate, deconturi etc. Tot. Am merita și niște scuze, dar să zicem că ar fi suficientă vai! transparența. Nu, nu e cazul să-și arunce peste gard și personajele realmente utile activității ce corespunde riguros legii după care se relatează că ar funcționa SRI. Oare chiar nu s-ar putea face o selecție onestă, care n-ar avea toxicitate deontologică nici pentru Serviciu, nici pentru Presă? O fi chiar imposibil? Sau te pomenești că o asemenea operațiune deparazitantă ar distruge vieți, ar nenoroci destinele unor oameni cu copii, cu cariere promițătoare oh ah... Păstrarea jegului sub preș o avea o doză duioasă de umanism, mai știi...
Aerisiți, baieti! Nu se poate întîmpla decît o împrospătare a aerului aburit de ciorapi și izmene neprimenite încă dinainte de confirmarea cu patru stele a eroismului manutanțier al unui general care a purtat prin localitate interesul național pînă l-a împuțit sub atenta voastră supraveghere. Aerisiți! Ajută. Vouă, dar poate că, mai ales, interesului național.

ENKI

Sus In jos

Mesaj  ENKI la data de Vin Sept 22, 2017 12:54 pm

CTP imbatraneste urat de tot. Mad

Aseară, la Digi 24, l-am auzit pe Cristian Tudor Popescu spunând ceva care m-a făcut să-mi fie foarte milă de el: ”Oamenii fac copii când au un grad ridicat de insatisfacție în legătură cu propria lor existență în această viață.” Păcat că omul ăsta n-a auzit de dragoste. Ce trist trebuie să fie!

ENKI

Sus In jos

Mesaj  baso la data de Sam Sept 23, 2017 3:52 am

ENKI a scris:CTP imbatraneste urat de tot. Mad

Aseară, la Digi 24, l-am auzit pe Cristian Tudor Popescu spunând ceva care m-a făcut să-mi fie foarte milă de el: ”Oamenii fac copii când au un grad ridicat de insatisfacție în legătură cu propria lor existență în această viață.” Păcat că omul ăsta n-a auzit de dragoste. Ce trist trebuie să fie!

Pe mine de mult timp nu ma mai intereseaza ce spune sau ce scrie CTP. E prea solemn pt. gustul meu si i s-a urcat la cap ideea ca este un formator de opinii. Pe vremuri mi s-a parut interesant stilul lui incisiv,atipic, ca un calau care-si manevra elegant  securea. Dupa ce a fost racolat pt. propaganda si pe masura ce a imbatranit , a devenit tot mai ciufut si agresiv. Chiar zilele trecute l-am auzit la radio, in aprozar,facand pe zmeul zmeilor.Si m-am gandit ca ar cam trebui sa-si puna perfuzii in cap, ca la cat de veninos e, ar putea sa se autootraveasca  Laughing

In ce priveste citatul ala, este rupt dintr-un context in care si-a argumentat ideea. Privita in ansamblu, fraza nu mai suna asa de greu de digerat.
Eu am facut copil pentru ca l-am dorit. Doar nasterea a fost ca-n filmul Alien. Laughing Si nu m-am considerat o proprietara de copil ci prietena mai mare de care s-a folosit ca sa apara pe lume.   Imi pare rau acum ca n-am mai avut curaj sa-l fac si pe al doilea extraterestru. In tot cazul, fatatoare eroina n-as fi devenit. Doi erau suficienti. Prin urmare, sunt de acord in linii mari cu argumentarea lui CTP, insa nu-mi place stilul lui sententios de exprimare si acreala de pe mutra lui. Este un bou. Fix la varsta pe care o are acum si asa ciufut cum este, l-ar da pe spate un pitic sau o pitica  care sa-i puna creierul pe moate si sa faca ce vrea cu el  raset

baso

Sus In jos

Mesaj  ENKI la data de Sam Sept 23, 2017 3:34 pm

Nici nu stiam ca mai exista microcefalul Turturica. Se pare ca exista si traieste bine, asa cum i-a urat Macacu'. Laughing

Trompeta nu zice la ce banca mai are de platit credit, dar cica si-ar baga banii tot in aia in care ii  scosese/bagase la un moment dat si coana Nuti. vesel

Turtuică spune că „pentru casa în care locuiesc mai am de plătit credit încă vreo opt ani, din totalul de 20.”

Încercând să găsesc creditul despre care vorbeşte Turturică(nu l-am găsit deoarece era prea vechi şi nu sunt informaţii publice) am dat peste altceva. Domnul în cauză este mândrul deţinător al altor două contracte de credit la BRD, după cum urmează:
- ctr. nr. 88322355/7 aug.2013, în valoare de 95 000 RON, având ca dată finală aug. 2018;
- ctr. nr. 6706924/ 13 dec. 2016, în valoare de 85960, având ca dată finală dec. 2021.

Şmecheria e că primul credit, cel de 95000 RON este garantat cu o sumă cash, în valoare de 29 600 EUR, blocată într-un cont de-al lui Turturică. Care e motivul pentru care te-ai împrumuta cu sumă pe care deja o deţii şi pe care o pui garanţie? Doar de dragul de a da dobânzi aiurea la bancă? Mai degrabă mi se pare o strategie menită a justifica nişte sume. Ce zici, bre Turturică?

ENKI

Sus In jos

Mesaj  ENKI la data de Dum Oct 01, 2017 11:01 am

baso a scris:

Pe mine de mult timp nu ma mai intereseaza ce spune sau ce scrie CTP. E prea solemn pt. gustul meu si i s-a urcat la cap ideea ca este un formator de opinii. Pe vremuri mi s-a parut interesant stilul lui incisiv,atipic, ca un calau care-si manevra elegant  securea. Dupa ce a fost racolat pt. propaganda si pe masura ce a imbatranit , a devenit tot mai ciufut si agresiv. Chiar zilele trecute l-am auzit la radio, in aprozar,facand pe zmeul zmeilor.Si m-am gandit ca ar cam trebui sa-si puna perfuzii in cap, ca la cat de veninos e, ar putea sa se autootraveasca  Laughing

In ce priveste citatul ala, este rupt dintr-un context in care si-a argumentat ideea. Privita in ansamblu, fraza nu mai suna asa de greu de digerat.
Eu am facut copil pentru ca l-am dorit. Doar nasterea a fost ca-n filmul Alien.  Laughing Si nu m-am considerat o proprietara de copil ci prietena mai mare de care s-a folosit ca sa apara pe lume.   Imi pare rau acum ca n-am mai avut curaj sa-l fac si pe al doilea extraterestru. In tot cazul, fatatoare eroina n-as fi devenit. Doi erau suficienti. Prin urmare, sunt de acord in linii mari cu argumentarea lui CTP, insa nu-mi place stilul lui sententios de exprimare si acreala de pe mutra lui. Este un bou. Fix la varsta pe care o are acum si asa ciufut cum este, l-ar da pe spate un pitic sau o pitica  care sa-i puna creierul pe moate si sa faca ce vrea cu el  raset

Probabil ca audienta Digi 24 a crescut spatamana trecuta, pentru ca CTP a revenit asupra subiectului, facand nuantari si completari. Logice, in cea mai mare masura, dar tot o imbatranire urata isi expune individul, daca insista sa arate ca varsta la care a ajuns nu i-a conferit dramul de intelepciune cu care sa presupuna macar, daca nu sa accepte, ca procesul nasterii poate fi exact pe dos: copiii isi aleg mama care ii va naste, rostul venirii lor pe lume fiind sa o schimbe. Laughing

ENKI

Sus In jos

Mesaj  baso la data de Dum Oct 01, 2017 12:52 pm

ENKI a scris:
baso a scris:

Eu am facut copil pentru ca l-am dorit. Doar nasterea a fost ca-n filmul Alien.  Laughing Si nu m-am considerat o proprietara de copil ci prietena mai mare de care s-a folosit ca sa apara pe lume.   Imi pare rau acum ca n-am mai avut curaj sa-l fac si pe al doilea extraterestru. In tot cazul, fatatoare eroina n-as fi devenit. Doi erau suficienti. Prin urmare, sunt de acord in linii mari cu argumentarea lui CTP, insa nu-mi place stilul lui sententios de exprimare si acreala de pe mutra lui. Este un bou. Fix la varsta pe care o are acum si asa ciufut cum este, l-ar da pe spate un pitic sau o pitica  care sa-i puna creierul pe moate si sa faca ce vrea cu el  raset

Probabil ca audienta Digi 24 a crescut spatamana trecuta, pentru ca CTP a revenit asupra subiectului, facand nuantari si completari. Logice, in cea mai mare masura, dar tot o imbatranire urata isi expune individul, daca insista sa arate ca varsta la care a ajuns nu i-a conferit dramul de intelepciune cu care sa presupuna macar, daca nu sa accepte, ca procesul nasterii poate fi exact pe dos: copiii isi aleg mama care ii va naste, rostul venirii lor pe lume fiind sa o schimbe. Laughing

Mda. Are stilul consacrat al manipulatorului calau care face balet cu drujba in mana ca dupa aia, studiind efectele, sa se dea cu curul de pamant ca toti sunt idioti pt. ca au inteles aiurea, fiecare dupa cat il duce mintea, din ciorba lui de sadisme si argumente rationale. De nicio culoare nu-mi mai place individul nici sa stea in cap, chiar lingand unde tocmai a scuipat. Mad

baso

Sus In jos

Mesaj  ENKI la data de Joi Oct 05, 2017 5:58 pm

Au tipat tefelsiti, ieri, pe toate canalele media, ca interlopii au facut scut in jurul lui Drac nea. Pana si sorosistii de la GDS -22 au pus botu':

Astia inca nu vor sa priceapa ca 2,15 ii joaca pe degete. laugh

Bogdan Cristache a adăugat 3 fotografii noi.
4 ore ·

Domnilor '#jurnalisti "...... MA PREDAU!!! Și dacă tot m-ați prins, ca și membru al nu știu cărui clan interlop, va prezint și cei mai periculoși 'locotenenți" ai mei... Totodata, va promit ca nu voi mai face sport deoarece am observat ca media nu agreează persoanele cu o greutate mai mare de 57 kg... La soare nu voi mai sta niciodată, pt a putea fi intr-adevăr modelul arian de care are nevoie media... La tatuaje voi avea mai mult de munca sa le scot, dar am luat in considerare ideea promovată tot de media, cum ca toți cei cu tatuaje sunt 'mafioți"... Domnilor reporteri... chiar așa, cine oare are o mentalitate si idei comuniste? Cine încă nu se poate debarasa de trecut? M-as bucura enorm sa luați atitudine, domnilor reporteri REALI, și sa informați cetățenii cu realități, nu cu aberațiile unora din branșa Dvs... Deocamdata cam atât, va mulțumesc pt răbdare...

Din biografia afisata de nenea asta:

Director la Cosepa Security
   A învăţat la Liceul sportiv Emil Racovita
   Trăieşte în București
   Căsătorit cu Elena Cristache
   Din București
   Urmărit de 158 de persoane

Chiar exista firma Cosepa: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] laugh
ENKI

Sus In jos

Mesaj  ENKI la data de Vin Oct 06, 2017 2:03 pm

Dupa ce Bogdan Cristache a devenit celebru aseara, postarea lui fiind preluata si difuzata in emisiunea lui Badea, iata ca pesedistul pletos demonstreaza ca niste interlopi/cocalari au fost, totusi, prezenti in jurul lui Dragnea, numa' ca in echipa de zgomote a lui Bot. laugh

ENKI

Sus In jos

Mesaj  ENKI la data de Mar Oct 17, 2017 9:27 am

Da, dupa ce (Still a)Live mi l-a bagat practic in ochi, am observat si io ca Vladut #rezistentu' e mediatizat/sponsorizat la greu in puscaria lui Turcanu Berg, de parca ar fi vreun motanel pufos. In postarea asta, Sorin Faur e pe aceeasi lungime de unda cu mine, io fiind totusi primul care a pomenit "cu subiect si predicat" de cuplul in oglinda Voiculescu Rau vs. Voiculescu Bun. laugh

Sorin Faur
2 ore ·

"Pentru prima dată în istoria de după 1989, o plângere a Ministerului Sănătății se transformă în act de judecare pentru doi mari profesori-medici-manageri! Asta s-a întâmplat în mandatul lui Vlad Voiculescu." Cu acest intro-omagiu, mamutul nuclear al presei române, Cătălin Tolontan, anunță festiv trimiterea în judecată, a doi medici grei de la "Floreasca", Radu Alexandru Macovei și Ioan Lascăr, acuzați că au cumpărat de pomană o barocameră pentru secția de arși. Obiectiv, consemnez, în primul rînd, faptul că Vlăduț face, în continuare, furori. De ce să nu recunoastem, tovarăși, e frumușel, genul baby face slim, care rupe naturelu la doamnele și domnițele dotate cu foarte complexul și înduioșătorul instinct matern protectiv iubăreț. Adică omu rupe, în principiu, la absolut toate doamnele și domnițele. Fără discriminare de gen. Personal, jur pe roșu că mă alăturam în stradă, cu pancartă și surle, elogiului și caldelor comune sentimente dacă, din calitatea de ministru nepereche, Vlăduț făcea, însă, un pic mai mult decît o plîngere penală care, iată, impresionează într-atît încît e proiectată deja în istorie de mamuții vii ai speciei investigative de la noi din țară. Dacă făcea, de pildă, funcțională secția de arși de la Floreasca, îl sărutam pe gură, apăsat. Chiar dacă mi-ar fi fost greu, eroii muncii capitaliste merită de la noi totul. Așa, însă, doar o lăcrimație depusă la organe mie mi se pare cam prea puțin ca să sar pe om exprimîndu-mi adorațiunea cu stropi. Dar, promit să ies din casă la dansul de masă cu cuțitele (de masă) în dinți, care va marca trimiterea în spatele gratiilor a pîrîților Vlăduțului. După aia, cine știe, la un moment dat, ne-am putea decide cînd să începem să ne gîndim dacă ar fi oportună ipoteza lansării unui studiu de fezabilitate, dar și a unuia de impact (frontal) în perspectiva realizării unei secții funcționale de arși la Urgență. Asta, bineînțeles, după ce se va fi terminat cincinalul carnavalului de sărbătorire a realizării istorice marca Vlălduț. Că Voiculescu nici nu-mi vine să-i zic, din nestăvilită admirație.

ENKI

Sus In jos

Mesaj  ENKI la data de Sam Oct 28, 2017 9:14 am

După ce-a ieşit limpede la lumină faptul că tot dosarul amestecului rusesc în alegerile americane(vezi, între altele wapo) a fost de fapt o campanie publicitară, artificial umflată şi finanţată direct de către Clinton, idioţii noştri de la A3 ce subiect abordează? Despre amestecul rusesc în alegerile americane. Despre cum controlează ruşii telefoanele, feisbucii, s.a.m.d.

E de-a dreptul hilar să constaţi cum nişte dobitoci, chipurile „liberi” şi „independenţi”, ajung să fie mai penibili chiar decât cei care regizau „Cântarea României”. Păi faţă de peroraţiile absurde ale lui Gâdea, imnurile cu „cel mai iubit fiu” erau monumente de echidistanţă şi subtilitate intelectuală.

Păi, măi cretinilor, securiştii descreieraţi de la CIA-FB alături de cei localnici au declanşat jihadul cu conturile utilizatorilor normali instituind cea mai crâncenă cenzură de până acum, iar voi tot pe Putin îl găsiţi vinovat? Nu v-aţi plictisit să mâncaţi atâtea tone de rahat?? Păi pe lângă „rechizitoriul” pe care „corect politicul” FB i l-a făcut lui Constantin Gheorghe, dosarele de la securitate par simple glume. Chiar nu credeam că o cenzură atât de cretină va fi dată pe faţă. Dar se petrece sub ochii noştri. Şi imbecili care să o susţină fără să clipească, iată, sunt cu ghiotura.

Cenzura nu e un fenomen, ci un simptom al unui regim care se prăbuşeşte. La ora actuală America, Europa şi aliaţii lor sunt simple forme fără fond, conduse de regimuri care se auto-perpetuează prin orbirea şi îndobitocirea propriilor cetăţeni. Îndobitocirea merge pe termen scurt, dar pe termen lung se transformă în dezastru. Gâdeo, propagandiştilor, mai ţineţi minte ce s-a întâmplat în 89? Cum foştii mâncători de rahat ai regimului au fost nevoiţi să-şi câştige pâinea făcând ceva util? Şi cum, marea majoritate a lor au cam murit de foame? Desigur, nu ştii, dar o s-o constaţi pe propria piele. Cine-o să mai aibă nevoie de tapa-labii, gâzi, răreşei, prelipceni sau guşi? Nimeni!

ENKI

Sus In jos

Mesaj  ENKI la data de Lun Oct 30, 2017 1:17 pm

Wow! Daca asta e pe bune, atunci securistii care au refolosit-o in 2015 trebuie sa ajunga la bulau. affraid

Daniel Ivan
1 oră ·

"Coruptia ucide!
Iar astazi putem vedea victimele pe care acest stat corupt pana in maduva oaselor, le-a lasat in transeele luptei noastre pentru o altfel de tara!
Ce mai asteptam? Ei cred ca suntem putini dar se inseala! Suntem multi si puternici! Ce mai asteptam pentru a-i scoate afara din scaunele lor, functiile lor, avantajele lor!
Democratia este slabiciunea popoarelor mici! Noi nu avem nevoie de democratie!
Ce mai asteptam pentru a ne lua inapoi iubita noastra tara!?"
Joseph Goebbles - "Insemnari zilnice"

Istoria asta! Mare traseista! Cum le da ea sculament la prostii care nu o cunosc!
Tefelisti peste tot! Very Happy
Mircea Morar inca o chestie din...clasici!

Nu reusesc sa gasec o sursa alternativa credibila. Nu reusesc sa gasesc mai nimic, de fapt, goagalul oferind doar rezultate aiurea, chiar si la cautarile in limba engleza. Mai incerc si cu alte motoare de cautare. suspect
ENKI

Sus In jos

Mesaj  baso la data de Mar Oct 31, 2017 6:13 am

ENKI a scris:Wow! Daca asta e pe bune, atunci securistii care au refolosit-o in 2015 trebuie sa ajunga la bulau. affraid

Daniel Ivan
1 oră ·

"Coruptia ucide!
Iar astazi putem vedea victimele pe care acest stat corupt pana in maduva oaselor, le-a lasat in transeele luptei noastre pentru o altfel de tara!
Ce mai asteptam? Ei cred ca suntem putini dar se inseala! Suntem multi si puternici! Ce mai asteptam pentru a-i scoate afara din scaunele lor, functiile lor, avantajele lor!

Istoria asta! Mare traseista! Cum le da ea sculament la prostii care nu o cunosc!

Nu reusesc sa gasec o sursa alternativa credibila. Nu reusesc sa gasesc mai nimic, de fapt, goagalul oferind doar rezultate aiurea, chiar si la cautarile in limba engleza. Mai incerc si cu alte motoare de cautare. suspect

Oare e pe bune un citat real din sursa indicata ? suspect
De pilda eu, in locul lui Ivan, daca m-ar fi mancat in fund sa-i citesc insemnarile lui Goebbles si as fi gasit pasajul ala, l-as fi fotografiat impreuna cu coperta si prima fila ca sa se vada titlul, editura si anul publicarii. Nu de alta, insa as fi considerat prea stranie coincidenta ca sa nu prezint o dovada irefutabila a legaturii de idei/lozinci dintre Goebbles si  Werner Klaus & Co. suspect Chiar si ca plagiat doar 4% din Goebbles e cam de speriat insusirea de idei din ideologul nazist. Asta ar putea fi un rasunator subiect de presa.

baso

Sus In jos

Mesaj  ENKI la data de Mar Oct 31, 2017 8:05 am

baso a scris:
ENKI a scris:Wow! Daca asta e pe bune, atunci securistii care au refolosit-o in 2015 trebuie sa ajunga la bulau. affraid

Daniel Ivan
1 oră ·

"Coruptia ucide!

Oare e pe bune un citat real din sursa indicata ? suspect
De pilda eu, in locul lui Ivan, daca m-ar fi mancat in fund sa-i citesc insemnarile lui Goebbles si as fi gasit pasajul ala, l-as fi fotografiat impreuna cu coperta si prima fila ca sa se vada titlul, editura si anul publicarii. Nu de alta, insa as fi considerat prea stranie coincidenta ca sa nu prezint o dovada irefutabila a legaturii de idei/lozinci dintre Goebbles si  Werner Klaus & Co. suspect Chiar si ca plagiat doar 4% din Goebbles e cam de speriat insusirea de idei din  ideologul nazist. Asta ar putea fi un rasunator subiect de presa.

L-am citat pe acest Daniel Ivan doar pentru ca postarea lui a fost distribuita de Mirel Palada aici: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Recunosc ca m-a bulversat textul, asa ca am tot sapat, insa n-am gasit ca posibila sursa decat cartea in format fizic.

Nu stiu daca e chiar ultima bucata sau e doar o strategie de marketing a site-ului, dar ma gandesc serios sa o cumpar. Laughing
Unul dintre cei 55 care au dat like postarii lui Palada este Bogdan Duca, rusofilul catolic, care are studii de istorie si care, probabil, a citit deja Jurnalul.
Ca si in cazul Sasalau-FDG-nazisti, nu pot sa nu ma intreb de ce nu explodeaza macar pe feisbuc, daca nu in presa?! suspect
ENKI

Sus In jos

Mesaj  baso la data de Mar Oct 31, 2017 11:20 am

ENKI a scris:
Unul dintre cei 55 care au dat like postarii lui Palada este Bogdan Duca, rusofilul catolic, care are studii de istorie si care, probabil, a citit deja Jurnalul.
Ca si in cazul Sasalau-FDG-nazisti, nu pot sa nu ma intreb de ce nu explodeaza macar pe feisbuc, daca nu in presa?! suspect

Dupa cum scriam mai sus, coincidenta este prea suspecta. Insa nici nu-mi vine sa-l cred pe cuvant pe nenea feisbucilist ca citatul ala e fix din Goebbles si nu cumva l-a inventat el ca sa para astfel. Evident, pe FB poate sa devina virala orice bazaconie.

Dar daca citatul este real, inseamna ca Iohannis si-a construit discursurile istorice inspirat fiind de ideologul nazist Goebbles. Ceea ce mi se pare extrem de grav. vesel

baso

Sus In jos

Mesaj  ENKI la data de Mar Oct 31, 2017 12:56 pm

baso a scris:
ENKI a scris:

Dupa cum scriam mai sus, coincidenta este prea suspecta. Insa nici nu-mi vine sa-l cred pe cuvant pe nenea feisbucilist ca citatul ala e fix din Goebbles si nu cumva l-a inventat el ca sa para astfel. Evident, pe FB poate sa devina virala orice bazaconie.

Dar daca citatul este real, inseamna ca Iohannis si-a construit discursurile istorice inspirat fiind de ideologul nazist Goebbles. Ceea ce mi se pare extrem de grav.  vesel
Nici io nu-l pot crede pe un necunoscut, chiar cu girul importantilor Palada si Duca. Asa ca am comandat cartea si voi fotografia intru viralizare pagina cu citatul respectiv, in caz ca il gasesc. laugh

EDIT. Pare ca administratorii site-ului cu carti n-au glumit cu "ultima bucata". Dupa comanda mea scrie STOC EPUIZAT!. Shocked
Sper sa primesc cartea, totusi, nu sa ma sune vreun mieros care sa-mi spuna ca-si cere scuze, dar, de fapt, cartea nu mai era pe stoc de multa vreme. vesel

Ultima editare efectuata de catre ENKI in Mar Oct 31, 2017 1:34 pm, editata de 1 ori (Motiv : completare cu EDIT)
ENKI

Sus In jos

Mesaj  baso la data de Mar Oct 31, 2017 6:00 pm

ENKI a scris:
baso a scris:
ENKI a scris:

Dar daca citatul este real, inseamna ca Iohannis si-a construit discursurile istorice inspirat fiind de ideologul nazist Goebbles. Ceea ce mi se pare extrem de grav.  vesel
Nici io nu-l pot crede pe un necunoscut, chiar cu girul importantilor Palada si Duca. Asa ca am comandat cartea si voi fotografia intru viralizare pagina cu citatul respectiv, in caz ca il gasesc. laugh

EDIT. Pare ca administratorii site-ului cu carti n-au glumit cu "ultima bucata". Dupa comanda mea scrie STOC EPUIZAT!. Shocked
Sper sa primesc cartea, totusi, nu sa ma sune vreun mieros care sa-mi spuna ca-si cere scuze, dar, de fapt, cartea nu mai era pe stoc de multa vreme. vesel

Deci, ca sa-ti satisfaci curiozitatea, ai comandat "Jurnalul" lui Goebbels . Nazi ce esti. Laughing Vrei sa te descurajez putin in investigatia ta? Ivan a citat din Insemnari zilnice, foarte probabil o alta carte decat cea comandata de tine laugh Insa nu e rau sa-ti dezvolti cultura generala , aprofundand si ce gandea ideologul nazist . vesel

baso

Sus In jos

Mesaj  ENKI la data de Mier Noi 01, 2017 8:24 am

baso a scris:
ENKI a scris:
baso a scris:
ENKI a scris:

Deci, ca sa-ti satisfaci curiozitatea, ai comandat "Jurnalul" lui Goebbels . Nazi ce esti. Laughing Vrei sa te descurajez putin in investigatia ta? Ivan a citat din Insemnari zilnice, foarte probabil o alta carte decat cea comandata de tine laugh Insa nu e rau sa-ti dezvolti cultura generala , aprofundand si ce gandea ideologul nazist . vesel

Am remarcat ca Ivan a folosit ca sursa niste Insemnari zilnice, insa n-am gasit nicaieri vreo referire la o carte cu acel titlul, asa ca am dedus ca ar putea fi parte a cartii numite Jurnal, singura tiparitura in limba romana cu numele nazistului pe coperta. Nu puteam sa nu incerc, pentru ca o asemenea STIRE, daca se verifica, nu trebuie lasata sa treaca fara un scandal monstru. vesel
ENKI

Sus In jos

Mesaj  ENKI la data de Mier Noi 01, 2017 1:05 pm

Am primit cartea, in mai putin de 24 de ore. Shocked

E drept, la circa 15 minute de la plasarea comenzii pe site, primisem deja urmatorul e-mail:

Buna ziua.

Comanda dumneavoastra a fost actualizata la urmatoarea situatie: Expediata

ID comanda: 226411
Data comenzii: 31/10/2017

Numar colet (AWB): LN09997255631

Puteti verifica situatia coletului dand clic [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Contact Call Center curier: 021.319.4072

Daca aveti intrebari, va rugam sa dati "Reply" la acest e-mail.

TargulCartii.ro va ureaza lectura placuta!

Am crezut ca e vreun raspuns automat gresit, neexistand timpul fizic necesar pentru ambalare si expediere, asa ca n-am dat click pe acel aici. Altfel as fi vazut ca livrarea se face cu Posta Romana. Shocked
Habar n-am avut ca Posta Romana are un serviciu de curierat si inca unul atat de rapid. Inca ma intreb daca nu e vreun serviciu special, ultrasecurizat. laugh
Despre carte ce sa zic, e ceea ce ma asteptam, folositoare doar unui expert in WW2 sau unui istoric pasionat, ceea ce nu sunt. Am s-o scanez atent pagina cu pagina, desi sunt slabe sperante ca frazele din citatul cautat sa fi fost scrise in perioada 28 februarie - 10 aprilie 1945. Mai degraba le-as fi gasit in Jurnalul perioadei 1923-1933, care insa n-a fost publicat la noi: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] .
Ceva nu prea se leaga in mintea mea: cand a avut nazistul asta sef timp sa scrie atatea pagini de jurnal?!  800 de pagini intre '23-'33 , 400 de pagini in '45 (jurnalul tocmai cumparat de mine) si, pastrand tipicul, alte sute de pagini intre '33 si '45. Cel putin 2000 de pagini, care nu sunt niste insemnari telegrafice, ci chiar proza, ca si cand individul ar fi realizat o carte-scenariu pentru un film al perioadei '23-'45. suspect

Jurnale ale nazistului, pe diferite perioade, pot fi cumparate de pe Amazon, unde am descoperit 4 (3 dintre ele in josul paginii): [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

In romana s-a tiparit doar o bucata din ultimul jurnal, se pare. suspect
ENKI

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 25 din 25 Înapoi  1 ... 14 ... 23, 24, 25

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus