SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Trompetele dă partid şi dă stat...

+9
(Still a)Live
RocketQu33n
Vasile
baso
Armand
Dracu' gol
ENKI
delta
Anahoret
13 participanți

Pagina 28 din 28 Înapoi  1 ... 15 ... 26, 27, 28

In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 28 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  ENKI Mier Apr 04, 2018 7:12 pm

baso a scris:
ENKI a scris:
Creierul diabolic care a construit uriașa mașinărie de propagandă


Dacă Securitatea a reușit măcar o singură construcție cu adevărat performantă după ’89, atunci aia e uriașa rețea de propagandă. Da, aia folosită, teoretic, ani buni, în beneficiul lui Băsescu și, după căderea în dizgrație a Tiranului, mutată pentru conservarea poziției lu’ Kovesi. De test sau ca proiecție de viitor, lucrează și pentru Cioloș. Componenții ei – pe care eu îi numesc, după caz, acoperiți, detașați sau infiltrați, unii încă angajați formal în media, alții plătiți la plic sau pe consultanță, plus voci publice mufate discret la sponsorizări generoase și străvezii, oengiști beneficiari de generoase granturi – sunt ținuți strâns și ghidați milimetric de o mână forte. Care le știe și slăbiciunile, și nevoile imediate sau constante. Și care are posesia/controlul butonului magic. E fascinant cum tac în cor în momentele delicate pentru cauză și sar în haită imediat după aprobarea semnalului de atac/apărare. Se preiau unii pe alții, se citează, externalizează (prin corepondenții de afară ai rețelei) mesajul stabilit, dau impresia că tot Universul e îngrijorat/revoltat odată cu ei. Clamează unitar principii și crezuri pe care, în viața privată, se pișă cu jet. N-au rușine și nici limite. Amintiți-vă momentele postrevoluționare decisive – referendumuri, alegeri prezidențiale, Colectiv, protestele împotriva OUG 13 și valul de după ele – și cum au acționat. Capacitatea de manipulare a mașinăriei e uriașă, performantă, strivitoare. Nu scriu aceste rânduri fiindcă aș avea vreo revelație. Îi știu, îi văd, îi simt. Unica mea curiozitate e cine a fost creierul care a plămădit grozăvia asta.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Eu ma intrebam asta inca de dinainte de 2010, pe vremea monstruoasei propagande basiste. Si sunt convinsa ca in SRI  ca s-a creat un departament specializat pe genul asta de operatiune care a controlat si controleaza propaganda. N-aveau cum sa existe doar postaci civili platiti.

Am mai pus e-mailul asta p-aci, doar reamintesc ca l-am primit pe cand activam pe "forumul" JN, mai exact in subsolul editorialelor lui Cristoiu.
Forumistul care mi l-a trimis se semna Archaeus, dand semne ca ma simpatiza de prin decembrie 2005.  
Pe atunci nu-mi pusesem Enki in nick, l-am adaugat acum, sa se inteleaga ca imi era adresat.Laughing

diana serbanescu
To:"enki"
Feb 14, 2006 at 8:20 PM
Salut, "enki" !

Dupa ce citesti ce este mai jos ai sa intelegi de ce
este mai bine sa ne mentinem "identitatea" din spatiul
virtual. Sa nu te deruteze "Diana Serbanescu". Dupa ce
citesti despre GRDP vei intelege de ce . Avem nevoie
si eu si grupul nostru de oameni ca tine. Vei avea
timp sa citesti in liniste ce este mai jos si sa
reflectezi .Enjoy !

Archaeus

.......................................................
G.R.D.P
Grupul pentru Reforma si Democratie in Psihologie

In primul rand, va multumim pentru incredere!
Va oferim cateva date concrete si pe masura ce va veti
convinge si ne vom convinge ca suntem cei care afirmam
ca suntem vom merge mai departe impreuna.
Va rugam sa va convingeti singuri de intentiile
noastre si sa va formati propria dumneavoastra opinie
!
Asteptam opinia dumneavoastra asupra a ceea ce veti
citi.

Mai jos sunt cativa pasi pe care puteti sa-i
parcurgeti in acest scop :

SECURISTII DEVENITI PSIHOLOGI !


1. In ziarul Bursa, la adresa :
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
veti gasi un Armaghedon 7 in care este citat un nume
de securist :  ILIE ANGHEL GRADINARU.
Daca tastati numele pe GOOGLE il veti gasi citat in
zeci de site-uri ...inclusiv pe un material ajuns la
CIA!


Textul incriminat :

“Ilie Anghel Grãdinaru. Fost ofiþer de securitate. În
SRI a fost promovat în funcþia de sef sector
culte-secte din cadrul secþiei SRI Constanta, sub
gradul de maior. În primãvara lui 2000, a fost
remarcat filând staful PDSR, aflat în vizitã în
localitate.”


2. Daca intrati pe Colegiul Psihologilor din Romania
respectiv [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] si intrati la Filiala
Constanta, veti gasi acelasi nume pe pagina filialei
din Constanta in forma urmatoare :

.....................................................
Colegiul Psihologilor din Romania

Filiala CONSTANTA

Judete arondate: Constanta, Ialomita, Calarasi, Tulcea


Presedinte filiala: Gradinaru Anghel Ilie

Adresa sediului: S.C. PSIHOGRAD S.R.L. Str. Stefan cel
Mare, Nr. 78, cod postal 900692, Constanta

Telefon sediu: 0241/520803; 0720063554

Telefon domiciliu:0241510433, 0722246059

Telefon serviciu:241520803

e-mail:anghelilie2000@yahoo.com

Persoana contact: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]; office@psihograd

Program lucru: miercuri şi joi orele: 12:00 -
14:00

......................................................


Cu alte cuvinte, sediul Filialei Constanta a
Colegiului Psihologilor este in...firma lui ILIE
ANGHEL GRADINARU !

Va puteti delecta ochii cu estetica, mentalitatea,
optica si psihologia securista la
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

3. Despre modul in care a ajuns un securist
presedintele Colegiului Psihologilor din Constanta si
despre cenzura incredibila de 15 ani asupra acestei
profesii puteti citi un articol aparut deja in trei
tari ( Franta, Germania, SUA )dar care nu a aparut in
nici un ziar din tara .Psihologii romani nu stiu de el
Vom mentiona mai jos, toate cele trei adrese , dar
numai la primele doua il puteti citi in intregime . In
SUA se poate citi  complet numai in editia scrisa
pentru ca se incarca mai greu pe site ( este in
constructie )

Franta
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Germania
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

SUA
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Deocamdata , atat. Vom reveni.
Va multumim pentru incredere !

G.R.D.P.
( Grupul Roman pentru Reforma si Democratie in
Psihologie )


Este evident ca dupa intrarea in NATO, cand totul a fost predat la cheie amerlocilor, s-a lucrat dupa metodele lor in toate domeniile sensibile, mind-control fiind unul in care ei exceleaza. N-as putea afirma ca sub supravegherea NSA, CIA sau FBI s-a facut transplantul de mentalitati, insa o coordonare si o permanenta apasare virtualo-reala am resimtit-o continuu, pana in octombrie 2014.
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 28 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  baso Mier Apr 04, 2018 9:31 pm

ENKI a scris:

Este evident ca dupa intrarea in NATO, cand totul a fost predat la cheie amerlocilor, s-a lucrat dupa metodele lor in toate domeniile sensibile, mind-control fiind unul in care ei exceleaza. N-as putea afirma ca sub supravegherea NSA, CIA sau FBI s-a facut transplantul de mentalitati, insa o coordonare si o permanenta apasare virtualo-reala am resimtit-o continuu, pana in octombrie 2014.

Eu n-as putea fi atat de precisa in mentionarea unei luni dintr-un anumit an.  M-am tot plans insa o lunga perioada de timp de presiunea pe care am resimitit-o prin manevrele psihopatului care ma tot urmarea virtual si care,pe langa hackereala, mai comitea si tot felul de paranormale virtuale  cu care sa ma bulverseze. Sunt deja cativa ani in care n-am mai fost victima unor astfel de fenomene. Desigur, putea fi vorba despre un psihopat ce a actionat pe cont propriu, insa am serioase dubii sub aceste aspect ,avand in vedere contextul in care au debutat aceste experiente neplacute si faptul ca existau mai multe personaje ce pareau a fi foarte la curent cu ce se intampla, inclusiv cu unele detalii pe care n-aveau de unde sa le stie daca n-ar fi fost complici in cauzarea fenomenului la care asteptau efectul.  Senzatia mea a fost ca ma studiau ca pe un cobai.  La fel procedau si cu altii. Insa si eu i-am studiat. Nu am dovezi concrete, insa instinctul meu imi spune ca le-am intrat intamplator in colimator, tovarasii fiind in perioada de experimentare a tehnicilor de mind-control prin virtual. Cat despre modul ticalos in care au procedat, prefer sa nu-mi mai aduc aminte. Doar niste psihopati ticalosi puteau avea astfel de preocupari virtuale. Mad  Probabil ca acum au in vizor indeosebi feisbucul, pe unde li se merita sa-si piarda timpul cu manipularile si propaganda.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 28 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  ENKI Joi Apr 05, 2018 7:33 am

Am punctat octombrie 2014 intrucat atunci mi-am schimbat eu, oarecum fortat, perceptiile despre tot, scapand de presiunile de orice fel. Laughing
Nu stiu cum am ratat articolul asta din DW, pentru ca ii urmaresc pe Twitter, insa Mircea Badea mi l-a adus in atentie, citand din el in emisiunea de aseara. BND ne cam transmite ca exista protocoale secrete si cu CIA.  Shocked laugh
Probabil ca or fi vrut si nemtalaii sa ne incalece intr-un mod similar, dupa ce l-au montat pe Sasalau in capu' la colonie, dar au gasit locul ocupat de amerloci. laugh

Adevărul nu e simplu niciodată

Fostul șef al DNA din 2009 declară că protocolul cu SRI era ilegal și că nu l-a aplicat niciodată. Actuala șefă a DNA susține exact contrariul.
Justiția / sculptură (picture-alliance/akg-images)

Cine minte? Daniel Morar sau Laura Codruța Kövesi? Sau mint amândoi, cel puțin cu privire la anumite detalii? Acestea sunt întrebările.

Să rezumăm. După publicarea protocolului secret dintre SRI și Parchetul General încheiat în 2009 au urmat o mulțime de comentarii negative cu privire la natura înțelegerii. Protocolul, aparent legal, conținea cel puțin o prevedere cu totul nelalocul ei, aceea prin care procurorii erau obligați să dea socoteală SRI-ului de modul în care au valorificat informațiile primite, deși constituirea unor echipe comune erau deja un prim element de alarmă.

Dar dintre toate comentariile s-a distins, firește, mărturia procurorului care conducea DNA în 2009, actualul judecător constituțional Daniel Morar. Intervievat de jurnalista Sorina Matei pentru blogul ei personal, Daniel Morar afirmă că protocolul introducea elemente noi față de Codul de procedură penală, fiind în anumite privințe ilegal. El pretinde chiar că i-ar fi spus aceste lucruri procurorului general din acea vreme, Laura Codruța Kövesi, într-o conversație telefonică, avertizând-o că nu va ține seama de protocol.

E o mărturie teribilă. Procuroul-șef al DNA din 2009 declară că a fost incomodat de acel protocol încheiat peste capul său și că s-a străduit să-l ignore pentru a salva acuratețea procedurii penale. De unele sesizări ale SRI a ținut seama, fără să dea explicații, de altele nu a ținut cont, considerându-le nerelevante. Era, se poate ghici în fundal, și o chestiune de demnitate personală, căci nu vedea de ce un procuror cu mintea și toate abilitățile intacte s-ar subordona unui agent de la ”Securitate”; de ce un agent SRI ar fi știut mai bine ce era de făcut decât el care studiase dreptul și se perfecționase în activitatea de anchetă judiciară. Ca să nu mai spunem că legea penală se transforma într-o fațadă în dosul căreia funcționa, secret, o altă procedură.

În fine, lipsește totuși ceva din acest interviu. Lipsește vocea lui Daniel Morar, căci nu e clar dacă avem un interviu adevărat sau doar o punere în scenă a unei scurte depoziții în scris și trimise eventual prin email. Chiar dacă afirmațiile sale sunt fără echivoc, vocea și chipul sunt mereu garanți indispenabili.

Spre deosebire de Daniel Morar, prea discret prin comparație cu miza situației, Laura Codruța Kövesi a dat  un interviu (cu voce) la Europa FM în care neagă totul, absolut totul, cu mult aplomb, lăsând să se înțeleagă că Morar ar fi mințit integral. Ea pretinde că fostul șef al DNA a acceptat protocolul, că l-a pus în aplicare, că a dat rapoarte la SRI și mai ales că nu a contestat protocolul niciodată, deși pretinde acest lucru.

Cu toate acestea, depoziția actualului procuror-șef al DNA nu e fără cusur. Ea nu pronunță numele lui Daniel Morar niciodată, referindu-se, prudent, doar la funcție și dă impresia că se ferește să reia afirmațiile tari ale reporterului la adresa lui Morar în așa chip, încât să nu poată fi citată. În plus, nu face nicio trimitere expresă la conversația telefonică pe care o invocă Morar, dând de înțeles că acesta nu a denunțat niciodată protocolul în mod oficial, ceea ce este desigur adevărat. În plus nu e clar deloc în ce constă așa numita aplicare a protocolului, căci una e să multiplici un text și să-l difuzezi prin birouri și alta e să-i dai curs în practica de anchetă. Prin urmare, Kövesi pare să spună doar faptul că Morar nu s-a opus în mod manifest, fapt cunoscut de toată lumea. Marea prestidigitație este că nu spune de fapt nimic contrar afirmațiilor lui Morar, referindu-se la un alt plan al discuției.

În ce-l privește pe Morar, el va fi omis destule detalii care au lăsat urme instituționale. Dar încă o dată să obsevăm că actualul judecător constituțional nu a dat un interviu veritabil. Din acest motiv, putem doar să presupunem că el nu putea ignora protocolul cu totul, străduindu-se doar să-l minimalizeze, ceea ce permite astăzi Laurei Codruța Kövesi să pretindă că există dovezi ale aplicării sale încă din 2009. În fine, de ce nu a denunțat protocolul cu SRI când a devenit mai târziu procuror general?? Întrebarea pusă de Laura Codruța Kövesi este legitimă.

Problema este că întregul context este nebulos și nu ne ajută deloc. Parchetul General și SRI încheiau un protocol de care președintele țării habar nu avea (sau cel puțin așa pretinde !). Laura Codruța Kövesi îi spune lui Morar că ”așa s-a hotărât” și că trebuie să se supună. Dar de ce să se supună? Care era de fapt autoritatea căreia trebuia să-i dea ascultare? Exista CSM, ca garant teoretic al independenței magistraților, președintele țării prezida ședințele CSM la care lua parte, erau cu alte cuvinte destule ”instanțe” de recurs, fie și unul discret. Prin urmare ceva nu se leagă.

Dar dacă e adevărat, așa cum se spune mai direct sau mai pe ocolite, că CIA, cu acordul Departamentului de Stat al Statelor Unite, a inițiat operațiunea, pilotând SRI-ul în construcția acestei scheme, atunci șeful DNA din acel moment se vedea prins într-un război mai mare decât puterile sale. El putea face o discretă disidență personală, dar ar fi fost greu să denunțe întregul aranjament, fără costuri foarte mari. Dar chiar și așa, am văzut prea bine că Daniel Morar nu a fost numit reconfirmat în funcția de șef al DNA, fiind trimis în compensație la Curtea  Constituțională. A părut să fie evacuat din sistem tocmai pentru că devenise nefiabil pentru autorii din umbră. În schimb, un procuror submediocru ca Tiberiu Nițu, căruia toată lumea îi găsea numai defecte, a fost numit procuror general, întrucât el putea garanta secretul operațiunii.


Desigur ar trebui să renunțăm și la ideea că numirile de procurori șefi s-au făcut prin negocieri între Băsescu și Ponta, așa cum se acreditase la un moment dat. În această lumină, totul va fi fost o perdea de fum menită să ascundă adevăratele mecanisme. Așa se explică și de ce în ciuda protestelor virulente ale presei anticorupție și ale ”societății civile”, aranjamentul cu Tiberiu Nițu a fost ”validat” de americani și de Comisia de la Bruxelles cu aerul că un compromis e preferabil instabilității politice.

Este un scenariu posibil, deși nu există șanse prea mari să fie confirmat oficial. În orice caz, e un cadru care explică mai bine toate neconcordanțele de care ne-am lovit până acum.

Dar revenind la cei doi procurori cu depoziții contradictorii, este tot mai clar că ar fi necesar să depună mărturie în fața unei comisii parlamentare, eventual comisia de control a SRI. Deși poate ar fi mai potrivit ca CSM însuși să-și asume responsabilitatea unei ”anchete” care să țină seama de întreaga problematică și să nu ignore nici neputința de care justiția românească nereformată dădea la un moment dovadă. Adevărul nu e simplu niciodată.


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 28 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  baso Joi Apr 05, 2018 11:50 am

ENKI a scris:Am punctat octombrie 2014 intrucat atunci mi-am schimbat eu, oarecum fortat, perceptiile despre tot, scapand de presiunile de orice fel. Laughing
Intuiesc despre ce a fost vorba.
Pe mine nu m-au adus pana la atac cerebral, resimtind efectele in alt mod, prin intermediar apropiat mie, probabil mult mai usor de influentat cerebral si care sa fie reprogramat mental sa-mi faca rau pe alta cale. Sa zicem ca ar fi echivalentul a ceea ce ti s-a intamplat tie, insa intr-o alta varianta, mult mai perversa. Nu vreau sa intru in detalii, insa am fost socata de schimbarea brusca, irationala si monstruoasa, in comportamentul cuiva apropiat mie. Desigur, nimeni nu este sugestionabil sa faca ceva daca nu ar avea disponibilitatea genetica si morala s-o faca. Am fost insa suprinsa de radicalizarea brusca a unui comportament irational, sesizat si anterior in episoade oarecum scuzabile.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 28 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  ENKI Joi Apr 05, 2018 5:44 pm

CTP, simpatic, ca de obicei:
”Iuda deținea postul de apostol, între cei 12, ceea ce îi dădea acces la informații cu caracter personal ale Mântuitorului – de pildă, unde se va afla în noaptea de miercuri spre joi. Inițiatul a comunicat această informație celor interesați contra sumei de arginți 30. Caz tipic de corupție(...) Potrivit unui proiect legislativ PSD-ALDE, care sărbătorește infracțiunea de corupție biblică, Iuda ar fi primit, având în vedere valoarea șpăgii, câteva luni de închisoare, pe care le-ar fi executat la domiciliu sau în rate, la sfârșit de săptămână. Între timp ar fi putut să scrie și Evanghelia după Iuda și i se scădeau 20 de zile din detenția la el acasă”.
Gazetarul încurcă rău borcanele: după standardele lui Nefertiti, Iuda, în calitate de denunțător, ar fi fost erou al luptei anticorupție și păstra relaxat și arginții...




[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 28 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  baso Joi Apr 05, 2018 5:50 pm

ENKI a scris:[i]CTP, simpatic, ca de obicei:

M-ai socat laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 28 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  ENKI Joi Apr 05, 2018 6:41 pm

baso a scris:
ENKI a scris:[i]CTP, simpatic, ca de obicei:

M-ai socat laugh
Si pe mine m-a socat BTI. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 28 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  baso Vin Apr 06, 2018 7:11 am

ENKI a scris:
baso a scris:
ENKI a scris:[i]CTP, simpatic, ca de obicei:

M-ai socat laugh
Si pe mine m-a socat BTI. laugh

Coldea nu te-a socat ? Exprimandu-se la pers I plural, vrea sa sugereze ca el e mai multi. A exemplificat si el cu Iuda pt. a-si transmite voalat amenintarile. S-o fi simtind in rol de Iisus rastignit pe cruce ???

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Citind si auzind discursul lui, se poate ghici al cui creier diabolic a girat si uriasa masinarie de propaganda. Dejectiile, minciunile, cretinismele, extremismele si toata paranoia care au invadat mentalul colectiv sub atenta lui conducere a SRI, nu l-au alarmat deloc ca aduc atingere sigurantei nationale. El si toata reteaua lui de psihopati au vrut sa construiasca o intreaga "realitate" paralela cu cea fireasca intr-o tara democratica. Realitatea paralela a securistilor in care orice om sa se simta supravegheat, controlat ori injurat si marginalizat daca nu canta impreuna cu corul odele pt. cei agreati de Sistem. E odios acest personaj, la fel ca pupila lui, faraoanca baschetoza. Spuneam candva ca Basescu este cel mai odios personaj care a ajuns la conducerea tarii. Iata cum  cei pe care i-a ales de mici, ca sa-i creasca pe langa el, au ajuns chiar si sa-l intreaca...Un monstru care a creat monstri ce au creat la randul lor alti monstri in subordinea lor. Si tot asa mai departe, in progresie aritmetica...pana s-a ajuns la o adevarata retea de monstri. In 10 ani au avut suficient timp sa-si formeze reteaua si propaganda. Nazistii, cu propaganda lor despre rasa ariana, au reusit intr-un timp mult mai scurt sa-si fidelizeze fortat populatia Germaniei de dragul unui Hitler ce-si dorea sa cucereasca Planeta si sa devina stapanul absolut al omenirii.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 28 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  ENKI Vin Apr 06, 2018 8:54 am

M-a socat si Coldea, insa abia acum, dimineata, cand am aflat ca ar fi avut tupeul sa cuvaneze, citind niste amenintari cu... sinuciderea (?!?!) de pe o foaie. Shocked Cine i-a scris discursul a tinut cont de conjunctura pascala, pentru a accentua impactul asupra miorilor, asa ca nu pot decat sa ma felicit pentru renuntarea definitiva de a ma mai "informa" seara, dupa ora 18.00. Laughing
Slab, totusi, extrem de slab tov. Coldea. N-ar fi exclus ca in urma acestei iesiri programate in decor sa aflam cine i-a sinucis pe Mihai Erbasu, Florian Anghelescu, George Claudiu Dumitru, Dan Condrea si cati or mai fi fost. Cum n-ar fi exclus sa aflam cine a montat incendiul de la Colectiv. Cool
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 28 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  baso Vin Apr 06, 2018 9:15 am

ENKI a scris:M-a socat si Coldea, insa abia acum, dimineata, cand am aflat ca ar fi avut tupeul sa cuvaneze, citind niste amenintari cu... sinuciderea (?!?!) de pe o foaie. Shocked  Cine i-a scris discursul a tinut cont de conjunctura pascala, pentru a accentua impactul asupra miorilor, asa ca nu pot decat sa ma felicit pentru renuntarea definitiva de a ma mai "informa" seara, dupa ora 18.00. Laughing  
Slab, totusi, extrem de slab tov. Coldea. N-ar fi exclus ca in urma acestei iesiri programate in decor sa aflam cine i-a sinucis pe Mihai Erbasu, Florian Anghelescu, George Claudiu Dumitru, Dan Condrea si cati or mai fi fost. Cum n-ar fi exclus sa aflam cine a montat incendiul de la Colectiv. Cool

E foarte probabil ca tocmai el, cu ajutorul  psiholoagei SRI de nevasta-sa, sa-si fi scris discursul. Din punctul meu de vedere, este un fel de Q.E.D pt. toate dejectiile deversate in mentalul colectiv  in ultimii aproape 15 ani de cand sotul nevestei a ajuns la putere in SRI si inclusiv dupa ce a fost ejectat. Nevasta-sa l-o fi sfatuit sau a fost de acord  inclusiv ca al sau sot sa faca sex real ori imaginar cu Kovesi pt. a o transforma nu doar in sclava sexuala ci si in partenerea de nadejde pe alte paliere ale Statului de drepti.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 28 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  ENKI Vin Apr 06, 2018 9:50 am

Mai QED decat clipul asta ce se vrea stire despre audierea bolovanului instelat nu poate fi nimic, in intreaga galaxie. laugh




ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 28 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  delta Vin Apr 06, 2018 12:44 pm

Textul e asamblat din litere pronunțate separat? laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 28 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  ENKI Vin Apr 06, 2018 1:14 pm

delta a scris:Textul e asamblat din litere pronunțate separat? laugh
N-am deslusit misterul fabricarii stirii, dar textul pare citit de o inteligenta artificiala chinezeasca. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 28 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  baso Vin Apr 06, 2018 3:30 pm

ENKI a scris:
delta a scris:Textul e asamblat din litere pronunțate separat? laugh
N-am deslusit misterul fabricarii stirii, dar textul pare citit de o inteligenta artificiala chinezeasca. laugh
waw raset fac misto spionii chinezi de el

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 28 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  ENKI Vin Apr 06, 2018 5:44 pm

Spiritul sfintelor sarbatori, varianta #rezist + #nazist. Embarassed

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 28 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  baso Vin Apr 06, 2018 6:00 pm

Se pare ca mai multi au facut asocierea discursului lui Coldea cu reteaua de psihopati; nu mi s-a intamplat doar mie sa-l privesc si sa-l aud cu un sentiment  de oroare.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 28 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  baso Lun Apr 09, 2018 6:12 pm

Iar se screm astia sa adune tefelisti in strada, sub sloganul "Vrem Europa, nu dictatura!". In loc sa-si impuna rezolvarea prioritara a problemelor, convocand iesirea rapida in strada pt. revocarea lui Kovesi, organizatorii spera totusi ca va fi revocata de Iohannis pana in 12 mai raset

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 28 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  ENKI Mar Apr 10, 2018 9:15 am

baso a scris:Iar se screm astia sa adune tefelisti in strada, sub sloganul "Vrem Europa, nu dictatura!". In loc sa-si impuna  rezolvarea prioritara a problemelor, convocand iesirea rapida in strada pt. revocarea lui Kovesi, organizatorii spera totusi ca va fi revocata de Iohannis pana in 12 mai raset

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

M-am oprit dupa ce am citit asta:

Organizatorii acuza ca PSD-ALDE nu si-au respectat promisiunile facute in campania electorala si critica modul de guvernare a coalitiei, care a indepartat Romania de standardele europene si democratice si a facut ca in tara noastra "sa domneasca interesele si bunul-plac al celor care au acces la butoanele politice"

Pare ca protestul este organizat de votantii PSD-ALDE, nemultumiti de ceea ce fac alesii lor, nu?! confused
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 28 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  ENKI Sam Mai 12, 2018 3:35 pm

Tare am o senzatie ca modelul Erdogan va fi importat cat de curand p-aci, insa cu epurari ale sorositilor mult mai ample, asa cum numai miorii se pricep s-o faca, cand le explodeaza mamaligile. vesel


Digi24, "22", HotNews, Money.ro, B1, Adevărul, psnews.ro, Epochtimes.ro, Cursdeguvernare.ro, Aktual24, sînt doar cîțiva dintre distribuitorii simultani ai acestui "comunicat GRECO obținut de RealitateaTv":

"Regulile noastre sunt clare: membrii GRECO trebuie să se supună recomandărilor din raportul de evaluare și să le implementeze în totalitate, în termenul stabilit de GRECO. România nu este o excepție. GRECO este un corp de monitorizare, nu un corp consultativ al Consiliului Europei”

GRECO nu e emis niciodată acest comunicat. O spune GRECO, într-un răspuns oficial. Împrăștiat în grup organizat de cei enumerați, "comunicatul" este o fantezie mincinoasă cu conținut aberant, inventată și rostogolită de niște propagandiști borșiți și disperați pentru a fi înghițită cu mare satisfacție de idioții utili resturilor țăndărite ale unui pol de putere ocult, antidemocratic și scăpat complet de sub control.

Culmea, cu astfel de găinării jalnice se poate justifica plauzibil textul prin care presa a fost introdusă la "Vulnerabilități ale României" în Strategia Națională de Apărare din anul 2010: "Fenomenul campaniilor de presă la comandă, cu scopul de a denigra instituții ale statului, prin răspândirea de informații false despre activitatea acestora, presiunile exercitate de trusturi de presă asupra deciziei politice în vederea obținerii de avantaje de natură economică sau în relația cu instituțiile statului". Pe cît de firesc, pe atît de sinistru e că tocmai agenții acoperiți sau de influență din presă ai serviciilor de informații, cu care s-a operaționalizat combaterea numitei "vulnerabilități" din Strategie, au fost, sînt și vor rămîne unele dintre cele mai harnice motorașe ale autenticei vulnerabilizări, și nu doar a presei.




[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 28 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  ENKI Joi Mai 17, 2018 12:31 pm

Propunând votul pe bază de diplomă de bac, CTP le-a dat multora senzația că sunt parte din elitele țării.
Grămezi de oameni care de-abia și-au luat bacul copiind (da, frate, se copia la bac până nu demult, se copia în masă) se bat acum pe burtă cu CTP, rânjid: "Bine, colega, ce le-ai tras-o la analfabeți!".
Chelule, descurcă-te! Ăștia sunt, acum, colegii tăi, intelectualii.





[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 28 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 28 din 28 Înapoi  1 ... 15 ... 26, 27, 28

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum