SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

agențiile de mediu

In jos

agențiile de mediu Empty agențiile de mediu

Mesaj  delta Dum Sept 04, 2011 6:32 pm

nah, adresa [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] nu mai e funcțională, în schimb [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] este mai degrabă despre ANPM decât despre APM Călărași
apropo de cât de multă importanță are informarea publicului... vesel

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

agențiile de mediu Empty Re: agențiile de mediu

Mesaj  delta Vin Oct 12, 2012 7:43 am

Se fac economii pe an cât costau lunar unguentele ex-premierului... laugh

"Guvernul desfiinţează cele opt comisariate ale Gărzii Naţionale de Mediu

Guvernul a decis să desfiinţeze cele opt comisariate regionale ale Gărzii Naţionale de Mediu, măsură menită să îmbunătăţească activitatea instituţiei şi să se realizeze economii bugetare estimate la 305.000 de lei anual.
În acest sens, Executivul a adoptat, în şedinţa de miercuri, o ordonanţă de urgenţă privind modificarea unor acte normative din domeniul protecţiei mediului şi al pădurilor, prin care se urmăreşte întărirea capacităţii instituţionale a Gărzii Naţionale de Mediu, a Agenţiei Naţionale pentru Protecţia Mediului şi a activităţilor de regim silvic şi vânătoare, a anunţat purtătorul de cuvânt al Guvernului, Andrei Zaharescu.

"Modificările propuse debirocratizează instituţiile, prin simplificarea circuitului decizional şi dispunerea cu celeritate a activităţii de control şi de emitere a actelor de reglementare. Astfel, în cadrul Gărzii Naţionale de Mediu se desfiinţează cele opt comisariate regionale, iar personalul va fi preluat în cadrul instituţiilor nou create pe funcţii echivalente cu respectarea drepturilor salariale", a spus Zaharescu. El a menţionat că adoptarea în regim de urgenţă a ordonanţei duce la reducerea cheltuielilor publice şi la respectarea acordurilor cadru cu Comisia Europeană şi cu Fondul Monetar Internaţional.

Prin reorganizarea acestor instituţii se estimează economii bugetare în valoare de 305.000 lei pe an, a punctat Andrei Zaharescu. AGERPRES
"

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

agențiile de mediu Empty Re: agențiile de mediu

Mesaj  delta Joi Noi 28, 2013 2:07 pm

Mesajul Rovanei către angajații agențiilor de protecția mediului (ăștia cică vor trece de la minister la consiliile județene):


delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

agențiile de mediu Empty Re: agențiile de mediu

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum