casnice

In jos

casnice

Mesaj  delta la data de Joi Feb 18, 2010 9:24 am

Yo fumez, colegii nu.
(acasă nu, doar la serviciu)
Ceva lege cam interzice asta.
Doar că dacă nu există spaţii amenajate în clădirile publice, atunci nu se aplică interdicţia de a fuma în birou.
La un moment am fost plecat în delegaţie pentru câteva zile...
Unul dinttre colegi ajunge acasă.
ca de obicei, cu vreo trei - patru ore după terminarea programului oficial de lucru.
Soţia lui stă ce stă, apoi nu mai rezistă:
- De unde vii?
- De la serviciu.
- Cum vii de la serviciu dacă nu-ţi miroase haina a tutun? Şi nici a parfum nu miroşi... Laughing
Ăla se apucă să îi explice la ce hărţi a lucrat, pentru ce raport etc. Laughing
Doar după ceva vreme a realizat că din cauză că în acele zile am lipsit, nu mai era fum pe holul dintre birouri, aşa că hainele nu îi miroseau a tutun... Very Happy

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Data de inscriere : 03/02/2010

http://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Re: casnice

Mesaj  delta la data de Joi Feb 18, 2010 11:30 am

Shocked
În urmă cu un sfert de oră a venit directorul general şi a dat dispoziţie să fie pus un fotoliu în holul din faţa uşii biroului, ca să fumez acolo după ce susţin teza... Shocked
Bă! Suntem prea puţin pe acest forum ca să încep să presupun că vreunul dintre voi îi dă raport şefului despre ce scriu yo pe aici... Laughing
Poate-i acţionar la forumgratuit.ro... Laughing

delta

Sus In jos

Mesaj  Armand la data de Joi Feb 18, 2010 2:03 pm

scrumiere ti-au pus la dispozitie pe langa fotoliu? ca pe criza asta cred ca e o solutie mai economicoasa decat angajarea unei persoane care sa mature mucurile dupa tine! lol!
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Vin Feb 19, 2010 7:11 am

delta a scris:Shocked
În urmă cu un sfert de oră a venit directorul general şi a dat dispoziţie să fie pus un fotoliu în holul din faţa uşii biroului, ca să fumez acolo după ce susţin teza... Shocked
Bă! Suntem prea puţin pe acest forum ca să încep să presupun că vreunul dintre voi îi dă raport şefului despre ce scriu yo pe aici... Laughing

Laughing Laughing Laughing Daca te-ai fi concentrat mai bine la neuronii aluia, ti-ar fi pus la dispozitzie si un pachet de tzigari +o silva neagra Laughing Laughing

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  delta la data de Sam Feb 20, 2010 3:20 pm

Armand a scris:scrumiere ti-au pus la dispozitie pe langa fotoliu? ca pe criza asta cred ca e o solutie mai economicoasa decat angajarea unei persoane care sa mature mucurile dupa tine! lol!
Păi, sunt două femei de serviciu.
Adică, una vine dimineaţa, cealaltă după-amiaza...
Mă rog, niciodată n-am fost aşa de curios de acest aspect încât să verific care şi până la (respectiv, de la) ce oră este de serviciu pentru a face curat... Wink
Oricum, azi am trecut pe la institut să iau din maşină proiectorul video, ecranul şi alte echipamente pe care le-am folosit ieri la Bucureşti, şi cu ocazia asta am constatat că nu au pus scrumieră lângă fotoliu... Laughing
De fapt, este o scrumieră la vreo 6 m distanţă, ceva mai sus, într-o "curbă" făcută de scările clădirii, unde se strâng băieţii de la hidrobiologie şi IT, dar nu sunt sigur că nimeresc de la acea distanţă gaura de la scrumieră dacă stau în fotoliu... Laughing

delta

Sus In jos

Mesaj  delta la data de Sam Feb 20, 2010 3:29 pm

baso a scris:
delta a scris:Shocked
Laughing Laughing Laughing Daca te-ai fi concentrat mai bine la neuronii aluia, ti-ar fi pus la dispozitzie si un pachet de tzigari +o silva neagra Laughing Laughing
Stai că ordinul a fost ca fotoliul să fie pus pe hol pentru a avea loc unde să fumez ţigări.
Că directorul general nu a pomenit de pipă.
Şi întâmplarea face ca înainte cu doar câteva zile de ziua de naştere a unei forumiste neimportante Laughing să fi primit o pipă (naiba ştie de unde au făcut rost de ea, cu stativ transparent Very Happy ).
Aşa că luni o să-l invit şi pe directorul general la o şampanie (cu ocazia comunicării rezultatului susţinerii publice a tezei de doctorat) şi îl voi întreba dacă fenta (mă rog, "decizia") cu fotoliul vizează doar fumatul ţigării sau a inclus şi fumatul pipei? Laughing

delta

Sus In jos

Mesaj  Anahoret la data de Sam Feb 20, 2010 4:28 pm

delta a scris:... dar nu sunt sigur că nimeresc de la acea distanţă gaura de la scrumieră dacă stau în fotoliu... Laughing
Faci antrenament, cu timpul poate te apuci şi de baschet sau de darts! Laughing Laughing Laughing
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Sus In jos

Mesaj  delta la data de Sam Feb 20, 2010 4:41 pm

Anahoret a scris:
delta a scris:... dar nu sunt sigur că nimeresc de la acea distanţă gaura de la scrumieră dacă stau în fotoliu... Laughing
Faci antrenament, cu timpul poate te apuci şi de baschet sau de darts! Laughing Laughing Laughing
Eh, cu cine naiba să fac antrenament? Că am constatat cu relativă surprindere că eram singurul care fuma la masă... Shocked
Ceva nu-i în regulă cu (în / prin) ţara asta... Laughing

delta

Sus In jos

Mesaj  Anahoret la data de Sam Feb 20, 2010 5:23 pm

Am fumat vreo 20 de ani. Aproape jumătate din viaţă. Cred că este necesară o pauză. Dar am zis c-am să încep din nou să fumez, când am să mă pensionez şi am să mă mut la Plopeni. Să stau seara pe bancă, sub măr, să citesc presa, să beau vin şi să fumez ţigări de foi! alien
Anahoret

Sus In jos

Mesaj  delta la data de Sam Feb 20, 2010 5:43 pm

Anahoret a scris:Am fumat vreo 20 de ani.
Yo... ceva mai mult... Embarassed
Şi, de când cu proiectele legate de reţeaua europeană ("Natura 2000" - de care am pomenit chiar la final, înainte de a trece la partea cu "Mulţumiri"), aproape că "am dublat" numărul de ţigări fumate / zi. Twisted Evil
Oricum e ciudat că acasă (şi în general în week-end) nu fumez nici măcar o ţigară... Shocked

Anahoret a scris:Aproape jumătate din viaţă. Cred că este necesară o pauză.
Pe mine joi mă dor ochii... cel puţin uneori... Cool
Ştiu că-i din cauza fumatului, da'-i un risc asumat... Laughing

Anahoret a scris:Dar am zis c-am să încep din nou să fumez, când am să mă pensionez şi am să mă mut la Plopeni. Să stau seara pe bancă, sub măr, să citesc presa, să beau vin şi să fumez ţigări de foi! alien
Era să mă refer la sex, da' m-am abţinut... Laughing

delta

Sus In jos

Băieţi, aşa arată plămânii voştri.

Mesaj  Vizitato la data de Dum Feb 21, 2010 5:31 am

Aşa arătau şi ai mei acu' 12 ani. Mai am un an, şi i-am curăţat. Se spune că ai nevoie de tot atâţi ani ca să-i cureţi de câti ai fumat.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  delta la data de Dum Feb 21, 2010 6:38 am

Rody a scris:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Aşa arătau şi ai mei acu' 12 ani. Mai am un an, şi i-am curăţat. Se spune că ai nevoie de tot atâţi ani ca să-i cureţi de câti ai fumat.
Păi, atunci fumez vreo 60 de ani, ca să dureze tot 60 de ani curăţatul plămânilor şi să apuc astfel să trăiesc vreo 135 de ani... Laughing

delta

Sus In jos

Mesaj  Anahoret la data de Dum Feb 21, 2010 8:37 am

delta a scris:Era să mă refer la sex, da' m-am abţinut... Laughing
Banca de sub măr este pe peluza de la stradă. Vrei să se oprească oamenii şi să aplaude? Laughing Laughing Laughing
Anahoret

Sus In jos

Mesaj  Anahoret la data de Dum Feb 21, 2010 8:39 am

Rody a scris:Aşa arătau şi ai mei acu' 12 ani. Mai am un an, şi i-am curăţat. Se spune că ai nevoie de tot atâţi ani ca să-i cureţi de câti ai fumat.
Din câte am înţeles, plămânii noştri nu arată atât de roz decât în mulajele din sala de anatomie. În rest sunt bronzaţi şi din cauza noxelor pe care le halim zilnic nu numai din cauza fumatului.
Anahoret

Sus In jos

Mesaj  delta la data de Dum Feb 21, 2010 9:50 am

Anahoret a scris:
Rody a scris:Aşa arătau şi ai mei acu' 12 ani. Mai am un an, şi i-am curăţat. Se spune că ai nevoie de tot atâţi ani ca să-i cureţi de câti ai fumat.
Din câte am înţeles, plămânii noştri nu arată atât de roz decât în mulajele din sala de anatomie. În rest sunt bronzaţi şi din cauza noxelor pe care le halim zilnic nu numai din cauza fumatului.
Păi, celulele corpului uman sunt "proiectate" la o uzură de maximum 140 ani.
Mă refer la situaţia în care sunt la îndemână condiţii optime de trai... eventual chiar ideale Wink .
De fapt, nu chiar toate celulele, deoarece majoritatea lor este înlocuită de alte celule în cursul vieţii.
Exceptând cel puţin celulele nervoase, care nu prea sunt înlocuite cu alte celule nervoase ci cu celule de alt tip (adipoase etc.). Cool

delta

Sus In jos

Mesaj  Armand la data de Dum Feb 21, 2010 10:40 am

degeaba... toate pozele alea de pe pachetele de tigari, toate avertismentele, toate privirile mustratoare sau reglementarile legate de spatiile in care fumatul e interzis... nu ma vor opri sa declar: IMI PLACE SA FUMEZ! bounce cheers
alea cu "daca mai fumezi, mori!" sunt aburi... Twisted Evil
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Dum Feb 21, 2010 12:41 pm

Armand a scris:degeaba... toate pozele alea de pe pachetele de tigari, toate avertismentele, toate privirile mustratoare sau reglementarile legate de spatiile in care fumatul e interzis... nu ma vor opri sa declar: IMI PLACE SA FUMEZ! bounce cheers
alea cu "daca mai fumezi, mori!" sunt aburi... Twisted Evil

Satisfacţia ar fi garantată dacă ai dubla nr de ţigări pe zi ??

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Armand la data de Dum Feb 21, 2010 12:59 pm

Rody a scris:

Satisfacţia ar fi garantată dacă ai dubla nr de ţigări pe zi ??

nu cred ca NUMARUL e un criteriu, ci momentul! Smile cateodata pur si simplu "merge una"! Wink
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Sus In jos

Mesaj  delta la data de Dum Feb 21, 2010 1:44 pm

Armand a scris:degeaba... toate pozele alea de pe pachetele de tigari, toate avertismentele, toate privirile mustratoare sau reglementarile legate de spatiile in care fumatul e interzis... nu ma vor opri sa declar: IMI PLACE SA FUMEZ! bounce cheers
Totuşi reclamele alea se pare că au până la urmă efect...
De exemplu, vineri, la restaurant erau doar doi furmători (chiar dacă până la urmă practic doar yo am fumat).
Dar ştiu că printre ceilalţi erau doi care s-au lăsat de fumat în ultimele 7 - 8 luni, şi nu din cauza unor probleme financiare sau de sănătate...

Armand a scris:alea cu "daca mai fumezi, mori!" sunt aburi... Twisted Evil
Păi, poţi muri dacă fumezi... pe trecerea de pietoni când becu'-i roşu... Laughing

delta

Sus In jos

Mesaj  delta la data de Dum Feb 21, 2010 1:45 pm

Armand a scris:
Rody a scris:Satisfacţia ar fi garantată dacă ai dubla nr de ţigări pe zi ??

nu cred ca NUMARUL e un criteriu, ci momentul! Smile cateodata pur si simplu "merge una"! Wink
Bine, dar asta-i valabilă şi la cafea, gin, femei... pig Laughing

delta

Sus In jos

Mesaj  Armand la data de Dum Feb 21, 2010 1:50 pm

delta a scris:
Armand a scris:
Rody a scris:Satisfacţia ar fi garantată dacă ai dubla nr de ţigări pe zi ??

care asta? intrebarea lui Rody sau raspunsul meu? Very Happy
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Sus In jos

Mesaj  delta la data de Dum Feb 21, 2010 1:55 pm

Armand a scris:care asta? intrebarea lui Rody sau raspunsul meu? Very Happy
Adică trebuia să citez aşa ca mai jos? Laughing

delta a scris:
Armand a scris:cateodata pur si simplu "merge una"! Wink

delta

Sus In jos

Mesaj  Dracu' gol la data de Lun Mai 09, 2016 10:45 pm

Dacă doar ceapa-n ciorapi nu are efectul scontat, autorul/autoarea ar putea să-şi bage şi un morcov în cur. La sculare, s-ar putea să găsească şi un iepure ataşat de dînsul... raset

Ce se intampla daca iti pui ceapa in sosete? Scapi de toate toxinele din organism!

Atunci cand medicamentele dau gres, ceapa se poate dovedi un ajutor de nadejde. Ea vindeca diverse afectiuni ale gatului si plamanilor, calmeaza tusea si elimina infectia ca prin farmec.

Din nenumarate efecte binefacatoare ale cepei, in acest clip veti afla cum puteti elimina toxinele din picioare si, totodata sa scapati de febra.

Acest tratament, remediu, presupune sa tratament, remediu, ceapa, sosete, febra, taiati o ceapa in rondele, le introduceti in sosete pe care apoi le incaltati. Este recomandat ca deasupra sa mai puneti o pereche de sosete, iar apoi va bagati in pat. Efectul este garantat!

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Localizare : Trollywood

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Sus