SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia...

+5
(Still a)Live
RocketQueen
dolion
baso
delta
9 participanți

Pagina 6 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

In jos

vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia... - Pagina 6 Empty Re: vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia...

Mesaj  baso Joi Dec 04, 2014 9:16 am

Dracu' gol a scris:
baso a scris:Pff, cunosc stilul de smecheras fomist, in stare de orice. raset Dornic de munca voluntara pe banii clientului ca sa se distreze circuland pe gratis si halind ce i se da +cioca-boca la gagicile agente elctorale.Iar apoi sa comenteze superior cat de tare nu l-a durut in varful p..ixului de excursie, pt. ca el este un tanar frumos si cu onoare . Si nici macar n-a votat cu Ponta , ci a fost spion de campanie electorala, reguland tinerele pesediste pt. ca la alea liberale n-a avut curajul sa se bage , fiind prea 'ntelectuale feizbucizdele  pt. nivelul lui . raset
Cică omu' a fost echidistant, pupînd în mod egal amîndouă găoazele de prezidențiabili... raset

P.S. Mie mi-a plăcut cum l-a descris pe Mihai Sturzu, acel Chimir(plin) Sen sfătos și mobilizator, care-și piaptănă flocii de pe curul social-democrat în ultimul model de Audi... raset

Pe mine m-a distrat episodul din Salonta (acolo si romanii majoritari ,habar n-am cati sunt, vorbesc sau cunosc limba maghiara; deci stiu sa injure in ambele limbi, sarbatorind Pastele de 2 ori pe an ,cu miel, iar Craciunul o singura data, cu purcel) cu copiii de la scoala (in mod sigur nu tot unguri ci si corciti cu romani) bucurosi de armata de oaspeti de pe ulita laugh
PS1> In zona de vest a tarii s-a inventat ideea de "Pastele cailor",sarbatorita cam din 4 in 4 ani raset
PS2> ideea principala ar fi ca un astfel de tanar frumos si liber, desigur si onest in demersului lui jurnalistic, ar avea putine sanse sa ma aiba soacra, indeosebi un timp indelungat raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia... - Pagina 6 Empty Re: vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia...

Mesaj  Dracu' gol Mier Dec 10, 2014 2:29 pm

După "succesul răsunător", obținut la alegerile prezidențiale, pesediștii se strof(l)oacă să scape de drona băsistă... raset

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia... - Pagina 6 Empty Re: vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia...

Mesaj  delta Dum Iun 05, 2016 8:23 pm

PNL a reusit sa infranga in Bucuresti? laugh
Ce tampiti!

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia... - Pagina 6 Empty Re: vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia...

Mesaj  ENKI Lun Iun 06, 2016 9:49 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia... - Pagina 6 Empty Re: vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia...

Mesaj  baso Lun Iun 06, 2016 10:48 am

Ceva surprize ?  Laughing
M-am abtinut de la orice comentariu, insa pt. Primaria Gen. a Capitalei as fi putut paria pe Firea raset Penalii au fost complet debusolati si tricotati ca sa renunte la Cristian Busoi laugh Iar dupa aia au fost de un penibil, ca din filmele cu prosti Laughing

Nicusor Dan(clasat pe locul 2, in mod surprinzator pt. el) a castigat tot ce au pierdut penalii prin inlaturarea lui Busoi de la candidatura. A nu se intelege ca as fi fost fana lui Busoi, insa mi s-a parut un tip echilibrat,fara a fi dornic de continuarea razboiului mostenit prin fuziunea PNL cu oranjgutanii, ci dispus sa fie mediatizat inclusiv de A3  Laughing Ar fi putut castiga Primaria Generala a Capitalei , poate la scor strans cu Firea,daca ai lui, din partid, nu l-ar fi sapat ca niste cretini amestecati si debusolati, totalmente nehotarati in privinta urmatorilor de dupa comicul stand up comedy ,Ludovic Orban ,care a vrut musai sa fie primar general dupa Crin Halaicu, Basexu si Oprescu laugh Cu toata dragostea, sa-l sacrifici pe Busoi de dragul papagalului Ludovic Orban, mi s-a parut ceva de domeniul paranormalului si a flacarii
roz-violet laugh


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia... - Pagina 6 Empty Re: vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia...

Mesaj  Dracu' gol Lun Iun 06, 2016 12:03 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia... - Pagina 6 Empty Re: vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia...

Mesaj  baso Lun Iun 06, 2016 12:12 pm

Apropo de alegerile de la mine din urbe (nici la ele nu particip ) as limita numarul de mandate de Primar la maxim 2 . laugh Ai zice ca unora le este scris in stele ca odata ajunsi Primari, sa ramana Primari pana la moarte laugh Ca au pile mari in SRI si, implicit, la DNA laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia... - Pagina 6 Empty Re: vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia...

Mesaj  delta Lun Iun 06, 2016 12:28 pm

Softul de verificare a CNP-ului e mai degraba pentru a economisi timpul pe care l-ar lua verificarea aceluiasi CNP in liste scrise pe hartie sau eventual introduse intr-un tabel Excel.

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia... - Pagina 6 Empty Re: vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia...

Mesaj  ENKI Lun Iun 06, 2016 12:31 pm

N-am inteles mare lucru din alegerile astea organizate de DNA, nici nu m-au interesat, dar daca mi-ar fi venit cumva sa votez, as fi facut-o cu coruptii si penalii din PSD. laugh
Doar asa, de-al dracu', sa intorc cumva timpul inapoi, la realitatea ante-Macac. Laughing

Dan Cârlea
1 hr ·

Înapoi la realitate

Acum eu sper că îndotrinarea făcută atât de eficient de Băsescu, cu mijloace specifice anilor '50, de diabolizare a chiaburilor, a burjuilor PSD, a magnaţilor şi oamenilor puternici din media (care nu erau cu el atât), cu specularea sentimentelor de frustrare a publicului faţă de îmbogăţiţi ( iarăşi, e vorba de îmbogăţii care nu erau cu el), cu vânătoarea de vrăjitoare (cotoroanţe care nu erau cu el) PSD-iste n-o să ţină, totuşi, chiar o veşnicie.
Băsescu a agăţat cutiile de bere după dricul pe care era dus PSD-ul împuşcat în gât, oamenii lui dănţuiau împărţind bucureştenilor aşezaţi în fund pe bordurile răspuse de cine trebuie, colivă în păhărele portocalii.
Pe Facebook încă se dansează cum cântă Băsescu.
Pe stradă, la urne, parcă nu. Viaţa bate iarăşi filmul, aşa cum e firesc.



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia... - Pagina 6 Empty Re: vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia...

Mesaj  ENKI Lun Iun 06, 2016 12:36 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia... - Pagina 6 Empty Re: vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia...

Mesaj  baso Lun Iun 06, 2016 1:34 pm

ENKI a scris:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Asta o fi din categora : Dati un leu pt. Ateneu sa dispara pestele de sticla de pe Ateneu raset
Unii (chiar multi) ar zice ca pestele ala e  ozeneu laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia... - Pagina 6 Empty Re: vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia...

Mesaj  delta Lun Iun 06, 2016 2:15 pm

ENKI a scris:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
pai, la ce rezultate sunt la alegeri, poza ar putea fi chiar un proiect al primaritei proaspat infipta-n scaun

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia... - Pagina 6 Empty Re: vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia...

Mesaj  Dracu' gol Lun Iun 06, 2016 10:06 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia... - Pagina 6 Empty Re: vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia...

Mesaj  delta Mar Iun 07, 2016 9:04 am

Nu pricep de ce este catalogata drept scandal cererea de renumarare a voturilor?
Ca doar e vorba de un drept al candidatilor.
Adica daca iti ceri drepturile, inseamna ca esti scandalagioaica/scandalagiu?

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia... - Pagina 6 Empty Re: vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia...

Mesaj  ENKI Mar Iun 07, 2016 9:58 am

delta a scris:Nu pricep de ce este catalogata drept scandal cererea de renumarare a voturilor?
Ca doar e vorba de un drept al candidatilor.
Adica daca iti ceri drepturile, inseamna ca esti scandalagioaica/scandalagiu?
Adevarul e ca bucurestenii da dreapta au si ei dreptul de a scoate macar sectorul 1 de sub tirania de stanga a PSD. Laughing
Bine, abia apoi vor constata, cu mare uimire, ca au mers atat de mult catre dreapta, incat au ajuns in extrema stanga, fix sub fustele Alinei Mungiu Lippidi. veselie

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia... - Pagina 6 Empty Re: vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia...

Mesaj  ENKI Mar Iun 07, 2016 9:58 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia... - Pagina 6 Empty Re: vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia...

Mesaj  delta Mar Iun 07, 2016 10:08 am

ENKI a scris:Adevarul e ca bucurestenii da dreapta au si ei dreptul de a scoate macar sectorul 1 de sub tirania de stanga a PSD.  Laughing
Bine, abia apoi vor constata, cu mare uimire, ca au mers atat de mult catre dreapta, incat au ajuns in extrema stanga, fix sub fustele Alinei Mungiu Lippidi. veselie
m-am uitat la declaratiile celui de la usb si la prima auzire/vedere parea cel putin rezonabil, daca nu chiar incurajator
avand in vedere situatii anterioare oarecum similare (mai ales alea din 1996, si in ceva mai mica masura alea din 2014), mi-am zis ca nu e cazul de a ne imbata doar cu apa chioara Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia... - Pagina 6 Empty Re: vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia...

Mesaj  baso Mar Iun 07, 2016 11:17 am

delta a scris:
ENKI a scris:Adevarul e ca bucurestenii da dreapta au si ei dreptul de a scoate macar sectorul 1 de sub tirania de stanga a PSD.  Laughing
Bine, abia apoi vor constata, cu mare uimire, ca au mers atat de mult catre dreapta, incat au ajuns in extrema stanga, fix sub fustele Alinei Mungiu Lippidi. veselie
m-am uitat la declaratiile celui de la usb si la prima auzire/vedere parea cel putin rezonabil, daca nu chiar incurajator
avand in vedere situatii anterioare oarecum similare (mai ales alea din 1996, si in ceva mai mica masura alea din 2014), mi-am zis ca nu e cazul de a ne imbata doar cu apa chioara Laughing

Nu i-am ascultat deloc discursurile mediatizate. Tipul este si el creatia unor ONG-uri, bucurandu-se insa si de sustinerea unor personulitati extrem de alunecoase. Imi aduc  aminte vag ca la fostele alegeri locale, inclusiv japitza aia de Foula il lauda pe forumul RTV.  Twisted Evil
Ideea ar fi ca este dificil de scos din palarie un lider nou si convingator, carismatic, fara sustinerea unor javre care sa-l utilizeze ca varf de lance iar daca reusesc sa-l propulseze,  sa nu-l manipuleze in scopul intereselor javrelor sustinatoare, dupa aia. laugh Eu nu cred in lideri descoperiti intamplator pt. a fi bagati la inaintare de niste javre; posibil ca astfel de lideri sa fie simpatici, carismatici, convingatori, sa si creada in ceea ce declara in perioada de propulsare. Iar cand javrele sustinatoare si-au atins scopul, sa sesizam din nou faptul ca propulsatul sustinut nu este decat o alta marioneta. E prea repetitiv triunghiul dramatic al lui Karpman, inclusiv in jocul politic, ca sa mai cred in salvatorul Iisus sau Vlad Tepes scos din palarie  laugh Eu il vad pe Nicusor Dan ca pe un iepuras dragalas cu care se lauda pitt-onul ca nu-l haleste pt. ca are alte planuri cu el  laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia... - Pagina 6 Empty Re: vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia...

Mesaj  ENKI Mar Iun 07, 2016 12:44 pm

ENKI a scris:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Asa, tovarasi! laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sa speram ca si DNA redevine un umil PNA. laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia... - Pagina 6 Empty Re: vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia...

Mesaj  ENKI Mar Iun 07, 2016 3:35 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia... - Pagina 6 Empty Re: vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia...

Mesaj  baso Mier Iun 08, 2016 7:27 am

Frantzuzoaica Clotilde Armand este chiar exotica in peisajul cu secsii de votare laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia... - Pagina 6 Empty Re: vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia...

Mesaj  baso Mier Iun 08, 2016 8:13 am

Je suis Clotilde ! Laughing

Daca o invita Gadea in emisiune, ar trebui sa fie si Badea in peisaj s-o provoace discret pe frantzuzoiaca sa repete cat mai des secsii de votare in relatarea ei, eventual si cuvantul "lămâie"(poate-l pronunta amuzant si pe asta ) ...pt. a descrie  acreala celor de la
BEC Laughing   CNA-ul n-are cum sa-i amendeze raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia... - Pagina 6 Empty Re: vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia...

Mesaj  baso Mier Iun 08, 2016 10:29 am

Apropo de CNA, membrul Radu Herjeu povesteste cum era sa-si ia cseapa cu madama Clotilde Laughing Si-o fi imaginat ca daca frantzuzoiaca are sange aristocratic... nu vaneaza soareci  raset

Acum, că au trecut alegerile, pot să vă povestesc și eu ceva legat de experiența proprie-mi cu acestea, fără riscul de a fi acuzat de vreun ”inteligent” că fac campanie electorală pentru cineva, deși episodul este despre altcineva Smile  V-am mai spus că, de-a lungul celor 26 de ani de democrație participativă, n-am ratat niciun scrutin (cu excepția celui prezidențial din 1992, când eram pe alte meleaguri). Și întotdeauna am dat un vot pozitiv. Adică am ales omul care mi s-a părut că, în limita calităților lui și a circumstanțelor politice, poate face mai mult bine decât ceilalți înscriși în cursă.

Anul acesta, pentru că nu cunoșteam așa de bine candidații la sectorul 1, și fiind convins că ierarhia va fi cea care a și ieșit în final, am zis să dăruiesc votul meu cuiva venit din afara sistemului. Ca încurajare. Ca ”investiție” pentru viitor, dacă vreți. O văzusem pe dna Clotilde la televizor, la un interviu ceva mai nonconformist, și mi-a plăcut de dânsa. Părea că aduce un aer proaspăt în spațiul politic dâmbovițean. Și m-am gândit că, nefiind crescută și educată aici, sunt șanse să aibă câteva reflexe democratice care, la un moment dat, s-ar putea dovedi utile comunității. Sau, poate, în loc de aceste raționamente, a fost vorba doar o criză a vârstei mijlocii. Tânăr nu mai sunt, iar frumos n-am fost niciodată, și oi fi vrut și eu să văd cum e să te simți astfel Smile

Ca omul care a lucrat atât timp în presă, am decis să tratez cu precauție articolele despre legăturile dintre doamna mai sus pomenită și afacerea Bechtel. N-aveam nici timp, nici mijloacele pentru a săpa prea adânc. Am trecut și peste faptul că face parte din același partid cu independentul Smile Nicușor Dan. Și că, indirect, un vot pentru ea era și un vot pentru el. Și chiar atât de frumos și de tânăr nu voiam să mă simt! Dar m-am gândit că nu va câștiga, deci votul meu va rămâne strict așa cum l-am intenționat.

Dar, cu două zile înainte de alegeri, îmi pică sub ochi pe net o scrisoare atribuită doamnei Clotilde, în care-și lua la rând contracandidații și ștergea cu ei pe jos. Din nou, ca un om care a scris un manual despre manipulare, am căutat originalul misivei, ca să fiu sigur că îi aparține. L-am găsit chiar pe pagina dânsei de facebook. Și, parcurgându-l, am simțit nevoia să-mi dau niște palme în oglindă! Așa revărsare de abjecții manipulatorii, de conexiuni ilogice, de jumătăți de adevăruri amestecate cu minciuni transparente, n-am mai văzut din perioada de glorie a revistei România Mare. Păreau scrise de un mai tânăr, dar mult mai netalentat, traian băsescu, ajuns din întâmplare redactor al acelei publicații.

Dar ce m-a scârbit cel mai mult a fost această mostră de gândire democratică, nonpoliticianistă, reformatoare și curată: ”În prezent (Laura Chiriac) este căsătorită cu producătorul general al Antenelor, rețeaua de televiziune a politicianului și afaceristului veros Dan Voiculescu.” Deci, oameni buni, contracandidata e o infamă, care nu trebuie votată!

Sigur, la proști merg de minune astfel de manipulări de grădiniță. Dar eu nu sunt unul dintre ei și detest până la vomă genul ăsta de a-i prosti pe proști. Așa că speranțele mele că doamna Clotilde ar fi altfel decât mulți dintre politicienii mioritici s-au spulberat, lăsând în urmă un gust greu de descris în cuvinte decente.

Gust care a revenit după alegeri, când, în cel mai pur și tradițional stil dâmbovițean (și iar m-a dus cu gândul la răposatul Vadim), doamna în cauză a clamat fraude electorale și conspirații ale corupților care n-o vor la primăria pe care, cu o noapte înainte, propagandiștii i-o prinseseră la rever.

Mi-a mai trecut când mi-am dat seama că votul meu nedat a fost unul din puținele care nu i-au permis să și câștige!


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Pacat ca, in scris, madame Clotilde isi pierde mult din French-ul natural ; pt. ca nu o da in furculisioane si nici nu face pe erudita cu citate frantzuzesti, pour les connoisseurs (Gaina mea in curtea voastra) Laughing Nu stiu cat ii apartine din pamfletul O scrisoare pierduta, insa este clar ca si-a insusit in totalitate continutul si efectul vesel Pana dupa alegeri, nici n-am stiut ca exista si o frantzuzoiaca in peisajul bucurestean plin de secsii de votare raset Fiind o vorbareata bilingva si totodata o ganditoare(inclusiv injuratoare) in limba materna, cu siguranta ca e mai amuzanta decat ganditorul neamtz de la Cotroceni Laughing Musai trebuie sa fie lasata a spune si "lămâie" in direct... pt. ca nici pe ț n-are chef sa invete sa-l pronunte raset

Actul I: Alexandru Nazare

Alexandru Nazare a studiat timp de 6 ani la SNSPA. În timpul studiilor a obținut și o diplomă de natură neprecizată de la un colegiu privat proaspăt înființat din Berlin, Germania.  
În perioada când Alexandru Nazare a frecventat această instituție, Bard College Berlin nu avea decât un program de vară și nici nu era acreditată ca universitate.  
În 2005, imediat după terminarea studiilor, a devenit consilier al ministrului Integrării Europene. Nu a lucrat nici o oră în economia reală, dar povestea de abia începe. Cu astfel de specialiști prestigioși ca negociatori în fața partenerilor europeni, România nu a impus restricții cetățenilor străini la cumpărarea pământului agricol.
În 2008, la 3 ani de la terminarea studiilor, prin jocul listelor electorale a devenit europarlamentar.
În 2010 a devenit secretar de stat în Ministerul Finanțelor, deși nu are studii de finanțe, nu-i nimic, trecem mai departe. Tot în 2010 a devenit Secretar de Stat în Ministerul Transporturilor și Infrastructurii, deși nu are studii inginerești. Pentru 3 luni a devenit chiar ministru al Transporturilor. Înțelegem astfel că peste noapte a devenit cel mai mare specialist în infrastructură al României. Continuăm povestea.
În august 2010 a devenit responsabil SAPARD și Phare, deși nu are studii economice. Alexandru Nazare a devenit în 2012 deputat de Brăila prin algoritmul de redistribuire a voturilor, se mai întâmplă. Este membru în Comisia pentru afaceri europene și în Comisia pentru transporturi și infrastructură ale Camerei Deputaților. Este și membru supleant în Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a OSCE. Este președinte al PNL Brăila și vice-președinte național al PNL. Din februarie 2016 a devenit și candidat PNL la primăria Sectorului 1.
Paranteză: În paralel cu toate aceste activități frenetice care ar trebui să-i ocupe tot timpul și energia, din 2015 Alexandru Nazare este înscris la încă un program de studii, tot cu plată și tot la Berlin. Aceasta universitate, care se adresează preponderent studenților străini, nu se află în clasamentele precum TopUniversities, dar o găsim pe locul... 2975 în clasamentul 4icu.
Un om cu obligațiile profesionale ale lui Alexandru Nazare nu poate avea timp și energie pentru studii. Este inexplicabil sǎ ocupe atâtea funcții în stat și să urmeze în același timp studii masterale care costă zeci de mii de euro. Când are răgaz să studieze documentele Camerei Deputaților și ale comisiilor și delegațiilor din care face parte, să-și viziteze colegiul electoral din Brăila, să administreze treburile PNL Brăila și ale PNL în calitate de vice-președinte, să candideze la primăria sectorului 1 și în plus de toate astea, să studieze pentru Master?  
Asistăm la parodia unui personaj al lui Caragiale, resuscitat pe seama noastră în plin secol XXI:  Doamnelor și domnilor, intră în scenă umbra lui Zaharia Nazarache, prezidentul Comitetului permanent, Comitetului electoral, Comitetului școlar, Comiţiului agricol și al altor comitete și comiţii!

 Actul II: Aventurile Laurei Chiriac

Prolog: O tânără studentă la Jurnalism, Laura, visează să devină actriță. Ea este fericită când este admisă la UNATC, secția marionete și figurine de ceară.  
Scena I:  Primii pași în cariera de marionetǎ. Bucurându-se de protecții sus-puse sau de un noroc incredibil, tânǎra Laura Chiriac este angajatǎ ca jurnalist la câteva posturi de radio străine, apoi la televiziune. În prezent este căsătorită cu producătorul general al Antenelor, rețeaua de televiziune a politicianului și afaceristului veros Dan Voiculescu. Cariera ei ia o cotitură neașteptată atunci când intră în politică. În 2015 se înscrie în partidul fondat de același Dan Voiculescu, acum condamnat la 10 ani de închisoare. Acest partid, inițial numit PUR, redenumit PC, redenumit ALDE, este o divizie a principalului partid politic, PSD, aflat la putere cu mici întreruperi din 1990. Este condus astăzi de pǎpușarul-șef Tăriceanu care va avea o influență malefică asupra Laurei în Scenele III și IV.
Scena II:  Ascensiunea Laurei pe linie de partid și de stat. În iulie 2015, Laura noastrǎ devine purtător de cuvânt al partidului lui Tăriceanu-Voiculescu și consilier de stat al primului ministru Victor Ponta, urmărit penal pentru fals în înscrisuri și cunoscut ca un cal breaz pentru plagiatul tezei sale de doctorat. Laura Chiriac nu are nici un fel de pregătire politică sau economică care să-i justifice numirea drept consilier de stat, ceea ce mărește tensiunea dramatică și prevestește prăbușirea marionetei din Scena IV.
Scena III: Laura vizând primǎria Sectorului 1. Ea nu mai este pǎpușa ingenuă din Prolog. Inculpatul Ponta este silit să-și dea demisia pentru dezastrul din Colectiv, iar Laura este concediată de la guvern și viseazǎ la o altǎ funcție. A rămas fără surse de venit legale. Nu a coordonat niciodată vreo echipǎ sau vreun buget, dar se hotărǎște să-și continue cariera de marionetǎ candidând la primăria Sectorului 1. Nimic nu o recomandă pentru acest post de răspundere, cu 3500 de angajați și 1,3 miliarde de lei buget anual. Salariul de primar nu ar putea să-i ajungă pentru stilul său de viață. Are gusturi scumpe: poșete, haine de marcǎ, ținute excentrice. Presimțim alunecarea eroinei noastre pe panta politicii clientelare și a colaborǎrii cu zona gri a vieții economice.
Scena IV:  Frenezie și prǎbușire în gol. Apare un nou personaj negativ, Diacomatu, crai de București și inculpat penal în dosarul ANRP. Pǎpușarul Tăriceanu este și el inculpat pentru „retrocedarea” frauduloasă a fermei Băneasa de către ANRP unde Diacomatu a fost vice-președinte. Laura este surprinsă de ziariști în ipostaze intime cu Diacomatu, executând împreună cu acesta un pasionat tango de marionete, încheiat cu un french kiss într-o parcare de hotel și cu o neașteptată prăbușire a celor doi îndrăgostiți în fosa suflerului. Cu sforile atârnând din rochia sfâșiată și cu un picior semifracturat în cădere, Laura încearcă în mod patetic să revină pe scenă, ajutată de directorul teatrului. Publicul huiduie copios.  

 Actul III: Daniel Tudorache

’’Ca să nu mai  rămâie repetent și anul acesta, mamița Mariean, mam’ mare pesedista si Tanti Firea au promis tânărului Tudorache să-l facă primare-n București de 5 iunie.’’
Scena 1 (2001):  Domnul Dan este director general adjunct în Ministerul Transporturilor, vagonul de dormit DGRCSTR. Călătoria se întrerupe la semnalul de alarmă al Corpului de Control al ministrului Transportului 3096MM, din 22 iunie 2001: “Daniel Tudorache a instrumentat procedura de aprobare și distribuire a autorizațiilor CEMT (...) prin încălcarea evidenta a Metodologiei de repartizare și utilizare a autorizațiilor CEMT, (...) propunem (...) Eliberarea din funcție a dlui Dan Tudorache (...).”
Scena 2 (2004):  Domnul Dan urca în vagonul de clasa a III-a: consilier al primarului PSD al Sectorului 1, Gherasim, reușind apoi să devină șef la Serviciul Locativ. Arătându-se prea generos cu casele din patrimoniul Primăriei, Domnul Dan este concediat chiar de colegul Gherasim. Rău mi-ai făcut, Gherasime, frate!  Dar las’ ca ți-o coace ție nenea Tudorache!
Scena 3 (2011):  Domnul Dan devine consilier la Primăria Sectorului 1 și îl înlocuiește pe Gherasim la conducerea PSD sector 1. Urmează un drum lin, până când Tudorache a fost demis din funcția de viceprimar cu 19 voturi pentru și 5 abțineri, pe motiv de deficiențe în activitatea administrativă.
Epilog (2016): Domnul Dan, devenit adult, încearcă să devină primar.  La bulivar, birjar! La bulivar!

          * Cortina *

Cronicar teatral
pentru conformitate: Clotilde Armand

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia... - Pagina 6 Empty Re: vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia...

Mesaj  ENKI Mier Iun 08, 2016 11:19 am

baso a scris:Je suis Clotilde ! Laughing

Daca o invita Gadea in emisiune, ar trebui sa fie si Badea in peisaj s-o provoace discret pe frantzuzoiaca sa repete cat mai des secsii de votare in relatarea ei, eventual si cuvantul "lămâie"(poate-l pronunta  amuzant si pe asta ) ...pt. a descrie  acreala celor de la
BEC Laughing   CNA-ul n-are cum sa-i amendeze raset

Probabil ca USB-ul transformat in USR o va propune sa candideze la prezidentiale, sub un slogan parafrazat dupa pampitul Buna pentru Romania, respectiv Secsi de votare. Laughing
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia... - Pagina 6 Empty Re: vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia...

Mesaj  baso Mier Iun 08, 2016 11:48 am

ENKI a scris:
baso a scris:Je suis Clotilde ! Laughing

Daca o invita Gadea in emisiune, ar trebui sa fie si Badea in peisaj s-o provoace discret pe frantzuzoiaca sa repete cat mai des secsii de votare in relatarea ei, eventual si cuvantul "lămâie"(poate-l pronunta  amuzant si pe asta ) ...pt. a descrie  acreala celor de la
BEC Laughing   CNA-ul n-are cum sa-i amendeze raset

Probabil ca USB-ul transformat in USR o va propune sa candideze la prezidentiale, sub un slogan parafrazat dupa pampitul Buna pentru Romania, respectiv Secsi de votare. Laughing

Pt. fanii ProTV nici nu conteaza diferenta intre BES(biroul electoral de sector) si BEC(biroul electoral central) raset
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Noroc ca gagica, frantzuzoica artistrocata fiind , puncteaza la RFI demersurile legale si democratice pe care are de gand sa le intreprinda. Culmea e ca si eu consider ca frantzuzoiaca are dreptul constitutional, absolut legal, sa insiste in renumararea voturilor Laughing

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia... - Pagina 6 Empty Re: vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia...

Mesaj  ENKI Mier Iun 08, 2016 1:50 pm

baso a scris:
ENKI a scris:
baso a scris:Je suis Clotilde ! Laughing

Daca o invita Gadea in emisiune, ar trebui sa fie si Badea in peisaj s-o provoace discret pe frantzuzoiaca sa repete cat mai des secsii de votare in relatarea ei, eventual si cuvantul "lămâie"(poate-l pronunta  amuzant si pe asta ) ...pt. a descrie  acreala celor de la
BEC Laughing   CNA-ul n-are cum sa-i amendeze raset

Probabil ca USB-ul transformat in USR o va propune sa candideze la prezidentiale, sub un slogan parafrazat dupa pampitul Buna pentru Romania, respectiv Secsi de votare. Laughing

Pt. fanii ProTV nici nu conteaza diferenta intre BES(biroul electoral de sector) si BEC(biroul electoral central) raset
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Noroc ca gagica, frantzuzoica artistrocata fiind , puncteaza la RFI demersurile legale si democratice pe care are de gand  sa le intreprinda. Culmea e ca si eu consider ca frantzuzoiaca are dreptul constitutional, absolut legal, sa insiste in renumararea voturilor  Laughing

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Era de asteptat ca niste voturi valabil exprimate sa fie anulate, in conditiile in care reprezentantii voluntari ai USB din sectiile respective au plecat la un concert, lasand la carma numaratorii niste pesedisti iuti de maini si scoliti in arta rezultatelor. vesel
Sigur ca are dreptul la renumarare, dar io am impresia ca scopul acestei galagii facute in jurul exoticei frantuzoaice este o campanie electorala continuata, o eventuala obtinere a sectorului 1 in urma renumararii voturilor urmand sa propulseze gruparea neo-bolsevica catre noi culmi ale increderii populare. Laughing
Interesanta si miscarea prin care, peste pupaza Clotilde - o autentica reprezentanta a tinerilor anti-sistem politic invechit si corupt, se aseaza colacul decoratiei frantuzesti, emotionand-o pana la lacrimi pe apriga Luluta, venita la ceremonie cu mami si cu tata Lascu. laugh



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Peste pupaza si peste colac, incepand de ieri, Comisia Europeana face niste inspectii surpriza prin Mioristan, verificand diverse companii din domeniul gazelor naturale, altele decat frantuzeasca Engie. vesel

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Bine, la toate astea as mai putea adauga si ca oparitul Julien pleaca maine in Franta, urmand ca vineri sa urmareasca, alaturi de presedintele Hollande (?!), meciul Franta-Romania. Laughing

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia... - Pagina 6 Empty Re: vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia...

Mesaj  ENKI Mier Iun 08, 2016 3:10 pm

Wow, n-am stiut cine e frantuzoaica Clotilde, dar tipa a lucrat (lucreaza inca?) la Distrigaz Sud (Engie). Shocked


Cum am informatizat Distrigaz Sud

Clotilde Armand·Saturday, May 28, 2016

Începând din 2005 am fost timp de 3 ani Director Informatic la Distrigaz Sud (DGS), firmă cu 12.000 angajați care deservește aprovizionarea cu gaze a jumătății de sud a României. Principala mea misiune a fost implementarea SAP, instrumentul informatic cel mai cunoscut și performant (și de asemeni cel mai scump) care permite gestiunea informatică integrată a marilor întreprinderi.
DGS a fost privatizat la începutul lui 2005. Cu câteva săptămani înainte de predarea gestiunii, fosta conducere a cumpărat fără licitație licența SAP la uriașul preț de catalog de 10 milioane de euro de la un distributor oficial SAP, printr-un consultant tehnic de specialitate. Nu exista nicio urgență în acest sens, a fost doar un ultim „tun” al administratorilor numiți de stat. Nu s-a negociat niciun discount la care DGS ar fi avut în mod normal dreptul ținând cont de numărul mare de licențe de exploatare.
Ca director informatic, am luat imediat legătura cu firma-mamă Gaz de France, noul acționar majoritar al DGS. Aceștia aveau un contract cu SAP Germania care le-ar fi permis un discount important (mai mare de 50%) pentru licența respectivă. Am contactat direct SAP Germania, trecând peste distribuitorul român care, evident, nu voia să renegocieze. Gaz de France a exercitat o presiune imensă asupra SAP Germania. A rezultat o renegociere prin care DGS a obținut un discount de 2,5 milioane euro, precum și extinderea substanțială a licenței SAP în același buget. De remarcat că EoN, cumpărătorul Distrigaz Nord, nu a reușit aceeași renegociere deși moșteniseră exact același contract cu SAP prin privatizare. Am câștigat acea bătălie împotriva multor interese obscure.
SAP a fost implementat în 2 ani, prin munca a 200 de programatori si profesioniști DGS (și cu ajutorul consultantului de specialitate). Din acel moment, întreg fluxul informațional de bani, date și informații tehnice este disponibil în timp real celor 1000 de utilizatori din DGS din jumatatea sudică a României.
O parte din economia de 2,5 milioane de euro am decis s-o folosesc pentru realizarea sistemului geografic informațional (GIS): am relevat poziția fiecărei conducte din rețeaua DGS, până la contor. Când auziți despre accidente cu conducte a căror existență nu era cunoscută în teren, să știți că nu e niciodată vorba de conductele Distrigaz! Același sistem vreau să-l implementez la Primărie.

Ce voi face pentru informatizarea Primăriei

La primăria Sectorului 1 nu cred că e necesar un instrument informatic chiar atât de complex ca SAP. Pentru a informatiza primăria vom cere oferte transparente, prin licitație publică onestă, pe baza unui caiet de sarcini cinstit, nu „cu dedicație”. De altfel, există fonduri europene disponibile pentru informatizarea primăriei. Suntem eligibili pentru Programul Operational Competitivitate, Actiunea Prioritară 2 (75 milioane euro sunt alocați regiunii București-Ilfov). Prin Programul Operațional Capacitate Administrativă, AP 1, putem aduce la București experți europeni care ne vor asista în modernizarea Primăriei. Estimez bugetul informatizării între 500.000 și 2 milioane euro, adică între 0,2-0,8% din bugetul anual. Este un preț corect pentru a stopa hemoragia de fonduri care a dus la creșterea galopantă a datoriei Sectorului 1. Ştiați că în fiecare an de administrație PNL-PSD, peste 30 de milioane de euro s-au adăugat la datoria Sectorului?

E normal să cheltuim atât cât câștigăm. Alegeți normalitatea!

Clotilde Armand, candidata USB la Primăria Sectorului 1


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia... - Pagina 6 Empty Re: vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia...

Mesaj  baso Mier Iun 08, 2016 3:22 pm

ENKI a scris:
baso a scris:
ENKI a scris:
baso a scris:Je suis Clotilde ! Laughing

Daca o invita Gadea in emisiune, ar trebui sa fie si Badea in peisaj s-o provoace discret pe frantzuzoiaca sa repete cat mai des secsii de votare in relatarea ei, eventual si cuvantul "lămâie"(poate-l pronunta  amuzant si pe asta ) ...pt. a descrie  acreala celor de la
BEC Laughing   CNA-ul n-are cum sa-i amendeze raset

Probabil ca USB-ul transformat in USR o va propune sa candideze la prezidentiale, sub un slogan parafrazat dupa pampitul Buna pentru Romania, respectiv Secsi de votare. Laughing

Pt. fanii ProTV nici nu conteaza diferenta intre BES(biroul electoral de sector) si BEC(biroul electoral central) raset
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Noroc ca gagica, frantzuzoica artistrocata fiind , puncteaza la RFI demersurile legale si democratice pe care are de gand  sa le intreprinda. Culmea e ca si eu consider ca frantzuzoiaca are dreptul constitutional, absolut legal, sa insiste in renumararea voturilor  Laughing

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Era de asteptat ca niste voturi valabil exprimate sa fie anulate, in conditiile in care reprezentantii voluntari ai USB din sectiile respective au plecat la un concert, lasand la carma numaratorii niste pesedisti iuti de maini si scoliti in arta rezultatelor. vesel
Sigur ca are dreptul la renumarare, dar io am impresia ca scopul acestei galagii facute in jurul exoticei frantuzoaice este o campanie electorala continuata, o eventuala obtinere a sectorului 1 in urma renumararii voturilor urmand sa propulseze gruparea neo-bolsevica catre noi culmi ale increderii populare. Laughing
Interesanta si miscarea prin care, peste pupaza Clotilde - o autentica reprezentanta a tinerilor anti-sistem politic invechit si corupt, se aseaza colacul decoratiei frantuzesti, emotionand-o pana la lacrimi pe apriga Luluta, venita la ceremonie cu mami si cu tata Lascu. laugh



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Peste pupaza si peste colac, incepand de ieri, Comisia Europeana face niste inspectii surpriza prin Mioristan, verificand diverse companii din domeniul gazelor naturale, altele decat frantuzeasca Engie. vesel

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Bine, la toate astea as mai putea adauga si ca oparitul Julien pleaca maine in Franta, urmand ca vineri sa urmareasca, alaturi de presedintele Hollande (?!), meciul Franta-Romania. Laughing

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

O fi ceva concurs intre hamstericani si frantzuji la  laudat si dat de decoretii sefului Coldea si sefei Kovesi raset Ambasada Angliei nu se baga in concurs ? Oare mami Lascu era tanti aia, imbracata in deux pieces alb cu frunze verzi ?

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia... - Pagina 6 Empty Re: vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia...

Mesaj  ENKI Mier Iun 08, 2016 3:29 pm

[quote="baso"]
ENKI a scris:O fi ceva concurs intre hamstericani si frantzuji la  laudat si dat de decoretii sefului Coldea si sefei Kovesi raset Ambasada Angliei nu se baga in concurs ?
Americanii nu ne pot preda rusilor chiar direct si integral, asa ca ne cedeaza si ei pe bucati, pe filiera franco-germana. laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia... - Pagina 6 Empty Re: vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia...

Mesaj  baso Mier Iun 08, 2016 3:38 pm

ENKI a scris:
baso a scris:
ENKI a scris:O fi ceva concurs intre hamstericani si frantzuji la  laudat si dat de decoretii sefului Coldea si sefei Kovesi raset Ambasada Angliei nu se baga in concurs ?
Americanii nu ne pot preda rusilor chiar direct si integral, asa ca ne cedeaza si ei pe bucati, pe filiera franco-germana. laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Mie mi se pare maxim penibil ca ditamai sefa DNA sa-si pise ochii si sa-i tremure vocea ca o decoreaza ambasada Frantei . (apropo: pentru ce ?)  La fel ca si papagalul Coldea, seful SRI, care saliva sa fie decorat de frantzuji Laughing
In revansa, astept ca Regina Angliei sa-i invite pe cei 2 sa-i faca rapid siri pe amandoi si sa-i plimbe cu caleasca prin Londra raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia... - Pagina 6 Empty Re: vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia...

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum