SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia...

+5
(Still a)Live
RocketQueen
dolion
baso
delta
9 participanți

Pagina 3 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

In jos

vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia... - Pagina 3 Empty Re: vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia...

Mesaj  baso Mier Noi 05, 2014 2:10 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Partial, sunt de acord cu CTP raset Cu amendamentul ca n-as fi atat de sigura ca planul imbecil ar fi fost pus la cale de psdistii din institutiile responsabile de organizarea procesului electoral. Laughing Ce sens ar fi avut sa-si faulteze propriul candidat , inca din primul tur, cu un scandal "internationalizat" ?  In schimb, pot fi acuzati ca n-au luat in calcul inclusiv amanuntele generatoare ale birocratiei excesive si spiritului de turma .

Mi s-a parut hilara situatia studentilor din Regie care au preferat sa stea 3-4 ore la coada in loc sa mearga  la alte sectii, unde probabil ca rezolvau problema in cateva minute . Cu siguranta ca si acolo presedintele sectiei a decis ca toti sa completeze declaratiile numai in incinta raset E suficient sa fi intrat pe ora cate o gasca in care niciunul sa n-aiba pix , astfel incat sa astepte pixul de la primul care si-a completat declaratia, ori sa le completeze eronat si sa mai ceara formulare incat sa dureze 20-30 de minute cat se cacacie ei prin sectie in timp ce afara se face coada tot mai mare raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia... - Pagina 3 Empty Re: vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia...

Mesaj  baso Mier Noi 05, 2014 4:03 pm

Domnul Muculet de la BEC confirma spiritul mioritic raset
Contactat de HotNews.ro, purtatorul de cuvant al Biroului Electoral Central (BEC), Marian Muhulet, a declarat ca "prefectura a anuntat ca a luat masuri pentru a distribui aceste declaratii peste tot unde este nevoie". In ceea ce priveste scrierea de mana a acestor declaratii, reprezentantul BEC a sustinut ca "legea nu prevede asa ceva", refuzand sa spuna daca in opinia lui asa ceva este ilegal.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Nicio lege din lume n-ar putea sa interzica scrierea de mana a propriei declaratii pe proprie raspundere raset Ori, poate ca, pt. distinsele persoane de la BEC, la anexele din actele normative, cu modele, trebuie sa scrie negru pe alb , ca pt. prosti, ca modele pot fi redactate si cu alte fonturi sau inclusiv de mana. In anexa de la HG 709/2014 este tiparit modelul de declaratie. Ca sa fie siguri cei de la BEC ca se respecta cu strictete unicul formular legal, de ce n-au facut xerox la modelul publicat in Monitorul oficial ? Ca am intalnit si din astia , care spuneau ca numai modelul publicat in Monitor este formularul legal, astfel incat trebuia sa te chinui sa scrii cat mai mic si necitet ca sa-ti incapa numele si adresa in spatiile de completat raset Deci, nu ai ce face cand intalnesti din astia . Ori faci scandal aiurea (ca n-ai cu cine), ori te conformezi . raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia... - Pagina 3 Empty Re: vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia...

Mesaj  baso Mier Noi 05, 2014 10:19 pm

Bine, ideea e ca n-am votat in turul I si ma amuza faptul ca altii au stat chiar si 8 ore la coada  ca sa voteze sau sa nu poata vota raset Nici pt. turul II nu am vreo motivatie psihologica :nazistul terminator , cu toti fostii n basisti , care ii fac galerie si-l sustin, imi provoaca o mare sila si o imensa  stare de voma laugh Pe Ponta l-as vota, in antiteza,  doar daca ar fi independent, fara psdisti in spate, lateral sau in fata....fecundabili de catre basisti. Ceea ce este imposibil raset

Abia astept sa vad pe cati ii va da afara daca vor exista plangeri , la turul II, ca a existat pana  si un singur roman care n-a putut vota, desi a vrut. Laughing Apar brusc 50-100  de romani hotarati, la 21 fara 2 minute , cu declaratiile completate la cingatoare , gura mare si camere de filmat.
Pt. ca fix atunci, in ultimele minute din programul legal de votare, li s-a nazarit la toti ca vor sa-si exercite dreptul constitutional raset Vorba unui nimuric de 4 ani, apoape proaspat fatat pe lumea asta, intrat cu ma-sa de mana intr-o sala de stat la coada pt. oameni mari: cine-i sefu' aici ? laugh Iar cum ma-sa era vizibil disperata ca nu-si putea completa cererea concomitent cu supravegherea  micutului neastamparat si nerabdator , i-am lasat sa-mi intre in fata, fara proteste din partea celorlalti statatori la coada  Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia... - Pagina 3 Empty Re: vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia...

Mesaj  (Still a)Live Joi Noi 06, 2014 7:59 am

În turul I mi-am anulat votul, scriind chelcășoz, cu pixul, în dreptunghiul desenat de mine cu același pix. În turul II...presupun că voi face același lucru. Cu Iohannis (sau Iohanis, că io tot nu-s lămurită) aș vota numai ca să le dau peste bot arogantului Ponta și armatei sale de jigodii pesediste. Încă nu-s hotărâtă. Mai am vreme să decid.
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia... - Pagina 3 Empty Re: vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia...

Mesaj  ENKI Joi Noi 06, 2014 10:30 am

(Still a)Live a scris:În turul I mi-am anulat votul, scriind chelcășoz, cu pixul, în dreptunghiul desenat de mine cu același pix. În turul II...presupun că voi face același lucru. Cu Iohannis (sau Iohanis, că io tot nu-s lămurită) aș vota numai ca să le dau peste bot arogantului Ponta și armatei sale de jigodii pesediste. Încă nu-s hotărâtă. Mai am vreme să decid.

Johannis il cheama in certificatul de nastere.
Auzi, da' tu chiar nu poti face orice altceva in ziua votului?! Shocked
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia... - Pagina 3 Empty Re: vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia...

Mesaj  baso Joi Noi 06, 2014 1:40 pm

(Still a)Live a scris:În turul I mi-am anulat votul, scriind chelcășoz, cu pixul, în dreptunghiul desenat de mine cu același pix. În turul II...presupun că voi face același lucru. Cu Iohannis (sau Iohanis, că io tot nu-s lămurită) aș vota numai ca să le dau peste bot arogantului Ponta și armatei sale de jigodii pesediste. Încă nu-s hotărâtă. Mai am vreme să decid.
In ambele tabere exista jigodii. Iar despre candidatii lor, imi este imposibil sa stabilesc care dintre cei doi mi-e mai putin antipatic . Oricum, dupa referendum, am jurat ca nu mai votez . Spectacolul este grotesc.Nici macar un vot negativ nu sunt in stare sa decid . Adica sa votez cu Ponta ca sa nu fie Johnnis, n-am nicio tragere de inima raset Iar invers mi-ar fi si mai greu sa votez raset Mi-e suficient sa-l vad pe papitoiul de Orban, cu aerele lui de suficienta sau pe Falca si pe Blaga dand limbi la Johannis, ca mi se face sila . Pana si afisele electorale ale lui Johannis ma duc cu gandul ca au fost elaborate de aceeasi echipa pe care a avut-o Basescu in 2009. Mi se pare asa de sinistru personajul in afisele alea...

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia... - Pagina 3 Empty Re: vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia...

Mesaj  baso Vin Noi 07, 2014 9:17 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] from [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] on [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link].



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Habar n-avem cati din diaspora s-or fi dus la vot si n-au apucat sa voteze . Ar fi minunat ca in 16 sa voteze toti care se deplaseaza pana la sectiile de votare.Se vor dubla ,tripla ori inzeci numarul alegatorilor din diaspora ? Ca dupa cat de dramatic s-a prezentat situatia, ai fi zis ca milioane de oameni au stat la cozi , incalcandu-li-se dreptul electoral...
Daca si in conditiile vitrege din 2(dupa ziua mortilor) au existat diasporeni care si-au anulat voturile, sunt curioasa cate voturi anulate vor fi in 16 Laughing Adica e o treaba mare si inteligenta asta....sa faci zeci de km pana la o sectie de votare ca sa votezi pe lista separata in scop de a-ti anula votul vesel Cum s-ar zice, consumi benzina sau cheltuiesti cu mijloace de transport + de-ale gurii, stai si la coada, fara sa stii cu precizie pe cine sa pui stampila. Da' totusi te duci, pt. ca esti patriot ... chiar daca numai pt. a-ti anula votul . vesel
M-a facut sa rad o emigrata, suparata ca pe buletinele de vot nu erau pozele candidatilor si inclusiv omisiunea asta insemana o bataie de joc la adresa diasporei raset Fix pozele candidatilor pe buletinele de vot le lipsesc romanilor, ca sa le deseneze mustati de hitler sau ochi beliti cu limba scoasa celor pe care ii detesta, dupa ce au pus stampila cu "votat" pe alesul inimii lor veselie

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia... - Pagina 3 Empty Re: vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia...

Mesaj  baso Vin Noi 07, 2014 9:30 pm

E ceva in atmosfera si nu stiu ce ...Tocmai am trecut printr-o faza de ras aproape isteric vizualizand dezbaterile de la B1 pe temea refuzului dezbaterilor dintre cei 2 candidati. Sutinatorii lui Ponta il acuzau pe Iohannis de lasitate ca nu vrea sa participe la confruntarile din cele 4 televiziuni (2 basiste si 2 antibasiste) in timp ce unul dintre sustinatorii lui Iohannis il acuza pe Ponta ca-i este teama sa-l infrunte pe Iohannis pe un teren neutru. Na, si cand se certau astia mai aprig, s-au auzit niste rafale de mitraliera veselie Socat putin si moderatorul, prezizeaza telespectatorilor ca afara se lucreaza Laughing De altfel, am vazut prin geamul din spatele lor ,capul unuia care se tot zgaia la cei prezenti in studiou. Ce sa zic, pe muncitori i-a apucat pofta de spart asfaltul fix Vineri seara, dupa ora 22, tocmai sub ferestrele celor de la B1 veselie

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia... - Pagina 3 Empty Re: vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia...

Mesaj  delta Sam Noi 08, 2014 1:06 pm

baso a scris:E ceva in atmosfera si nu stiu ce ...
a fi vapori de apă, cunoscuți și ca aburi...
iar procedura se numește abureală
o chestie uzuală în campanii... Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia... - Pagina 3 Empty Re: vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia...

Mesaj  baso Sam Noi 08, 2014 1:46 pm

delta a scris:
baso a scris:E ceva in atmosfera si nu stiu ce ...
a fi vapori de apă, cunoscuți și ca aburi...
iar procedura se numește abureală
o chestie uzuală în campanii... Laughing

M-am gandit si eu , ca orice om normal la cap, ca nu putea fi vorba despre rafale autentice de mitraliera, ci de muncitori noctambuli , animati de exces de zel vinerea seara, care spargeau asfaltul cu picamerul in spatele ferestrelor  celor de la B1 laugh Dupa ce s-au potolit cu zgomotul de mitraliera , au bagat camionul care se plimba cu girofarul pulsator, dus-intors, prin spatele ferestrei filmate cu  cei din fata ei, care se certau in studiou ca la usa cortului. Laughing
 Facand abstractie de sunet, mi s-a parut  un "tablou" extrem de amuzant , chiar daca creat din pura coincidenta. vesel

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia... - Pagina 3 Empty Re: vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia...

Mesaj  baso Sam Noi 08, 2014 2:44 pm

M-as distra copios ca pe buletinul de vot pt. turul 2, cei 2 candidati sa fie tipariti invers : Ponta in patratelul din dreapta iar Klaus in patratelul din stanga laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia... - Pagina 3 Empty Re: vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia...

Mesaj  ENKI Sam Noi 08, 2014 4:54 pm

baso a scris:M-as distra copios ca pe buletinul de vot pt. turul 2, cei 2 candidati sa fie tipariti invers : Ponta in  patratelul din dreapta iar Klaus in patratelul din stanga laugh

Cica Ponta va avea nr. 1 si Johannis nr. 2 sau cel putin eu asa am inteles. scratch

"Pe buletinul de vot ce va fi înmânat alegătorilor la al doilea tur, candidaţii vor fi înscrişi în ordinea numărului de voturi obţinute la primul tur de scrutin."

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia... - Pagina 3 Empty Re: vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia...

Mesaj  ENKI Sam Noi 08, 2014 5:58 pm

Finalul e total. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia... - Pagina 3 Empty Re: vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia...

Mesaj  baso Sam Noi 08, 2014 7:56 pm

ENKI a scris:
baso a scris:M-as distra copios ca pe buletinul de vot pt. turul 2, cei 2 candidati sa fie tipariti invers : Ponta in  patratelul din dreapta iar Klaus in patratelul din stanga laugh

Cica Ponta va avea nr. 1 si Johannis nr. 2 sau cel putin eu asa am inteles. scratch

"Pe buletinul de vot ce va fi înmânat alegătorilor la al doilea tur, candidaţii vor fi înscrişi în ordinea numărului de voturi obţinute la primul tur de scrutin."

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Pacat ca nu-i pun invers pe buletinul de vot. Oricum, treaba cu dreapta si stanga, in politica romaneasca, este o poveste pt. prosti. Laughing
Nu-i sigur ca alea din filmulet sa stie cu precizie in ce partid este Ponta. Cat despre Iohannis, greu de crezut ca ar fi auzit vreodata.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia... - Pagina 3 Empty Re: vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia...

Mesaj  RocketQueen Sam Noi 08, 2014 8:18 pm

Secera roşie
de Cristian Tudor POPESCU

Din 19 noiembrie 1946 şi până în 2 noiembrie 2014, Partidul Comunist din România şi urmaşii săi au câştigat de fiecare dată alegerile.

În 1990, FSN a ieşit pe locul întâi, cu 67,02 %.

În 1992, FSDN-ul lui Ion Iliescu.

În 1996, PDSR ajunge pe locul 2, dar nu e depăşit decât de larga coaliţie „de dreapta” intitulată CDR, nu de vreun alt partid.

În 2000, PDSR câştigă clar din nou, pe locul 2 fiind PRM.

În 2004, Alianţa DA, PNL-PDL, nu reuşeşte să învingă PSD.

În 2008, PSD obţine cele mai multe voturi.

În 2012, împreună cu PNL, PSD câştigă cu din nou peste 60%, ca în 1990.

Candidaţii prezidenţiali Iliescu, Năstase, Geoană au pierdut alegeri – Partidul niciodată.

De mai bine de o jumătate de secol, românul statistic nu a renunţat vreo clipă la opţiunea roşie. Care nu înseamnă neapărat comunism, decât dacă frica românului statistic de libertate, de libertatea câştigată pentru el de cei omorâţi şi aruncată ca o povară din spinare, obsesia burţii pline, „murim de foame!”, într-o ţară plină de obezi şi aflată pe locul 3 în Europa la aruncat mâncare, tânjala după alcool la discreţie, „iefteneşte, Doamne, băutura” şi înlocuirea chinuitoarei ocupaţii de a gândi cu băşcălia şi hlizeala, „mai bine-un cântec vesel să cântăm”, simpatia pentru hoţii de comitet, „ciordeală să fie, dar să luăm şi noi!” în ţara şperţului şi a şpriţului, dragostea arzătoare pentru pomeni şi recunoştinţa faţă de pomanageri, nevoia mistică de linişte, „avem nevoie de linişte, oameni buni”, adică de anestezia a ceea ce se numeşte conştiinţă, dacă încă nu s-a operat de ea – trebuiau să poarte un nume.

Numele fricii – frica de a gândi, frica de a nu fi milog, frica de a nu fi dus cu rândul la masă, frica de a nu-ţi face culcuş la poalele puterii, frica de a fi liber.

A spune că ne-am întors la 1990 e o eroare. Pentru că niciodată nu am plecat cu adevărat de acolo.

Secera şi ciocanul nu mai ştanţează acum România. Privind însă harta alegerilor, se vede că secera a rămas, o seceră roşie a vechiului Regat, Moldova şi Muntenia, care împresoară Transilvania albastră şi galbenă de 25 de ani încoace.

Şi care într-o zi ar putea s-o taie.



Mda, diferenta cam mare intre vest si sudul si estul tarii...
RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia... - Pagina 3 Empty Re: vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia...

Mesaj  baso Sam Noi 08, 2014 9:30 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Imi place ca BEC-ul, prin comunicatul nr.30 publicat aseara, Vineri la ora 22:54,a transat problema cu diaspora , devenita tot mai spinoasa vesel
Ceea ce ma mira, este faptul ca astia, de la BEC, s-au intalnit cu cei de la MAE si au discutat pt. identificarea solutiilor legale. Fie n-au vrut sa fie expliciti , fie le place sa se joace fripta, pasand pisica.
Am inteles ca BEC-ul respecta textul legii cand nu este de acord cu prelungirea votarii, excluzand orice exceptie . Cand insa este vorba depre o intrepretare clara pt. toata lumea a unui text de lege, s-au ferit ca de dracu, pana aseara, sa o scrie negru pe alb raset Asa, si comunica interpretarea printr-un comunicat, nu printr-o hotarare explicita. Laughing Adica li s-a terminat pixul sau cartusul de la imprimanta cand au redactat Hotararea 4 din 4.11.2014 publicata in Monitorul Oficial? Ce-i costa sa scrie inca un aliniat in textul hotararii , cum ca, potrivit interpretarii lor, nu exista niciun impediment legal referitor la organizarea a noi sectii de votare in strainatate pt. turul II ?
Una din atributiile BEC-ului este tocmai "cea de urmărire a aplicării dispoziţiilor legale privitoare la alegerile pe întregul teritoriul al ţării, de asigurare a interpretării şi de aplicare uniformă a acestora" motiv pt. care "Biroul Electoral Central adoptă hotărâri, care sunt obligatorii pentru toate autorităţile, instituţiile publice, birourile electorale, precum şi pentru toate organismele cu atribuţii în materie electorală." Cu alte cuvinte, doar BEC-ul poate aduce clarificari si face interpretari ale textelor legale in materie electorala si nu prea inteleg de ce s-au ascuns dupa cires in toata povestea asta , preferand sa publice comunicate vinerea noaptea in loc sa scrie toata interpretarea, barbateste, in textul hotararii publicate in Monitorul Oficial ? Parca ar fi un "up date" la "erata CCR" raset




baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia... - Pagina 3 Empty Re: vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia...

Mesaj  ENKI Sam Noi 08, 2014 9:33 pm

baso a scris:
ENKI a scris:
baso a scris:M-as distra copios ca pe buletinul de vot pt. turul 2, cei 2 candidati sa fie tipariti invers : Ponta in  patratelul din dreapta iar Klaus in patratelul din stanga laugh

Cica Ponta va avea nr. 1 si Johannis nr. 2 sau cel putin eu asa am inteles. scratch

"Pe buletinul de vot ce va fi înmânat alegătorilor la al doilea tur, candidaţii vor fi înscrişi în ordinea numărului de voturi obţinute la primul tur de scrutin."

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Pacat ca nu-i pun invers pe buletinul de vot. Oricum, treaba cu dreapta si stanga, in politica romaneasca,  este o poveste pt. prosti. Laughing
Nu-i sigur ca alea din filmulet sa stie cu precizie in ce partid este Ponta. Cat despre Iohannis, greu de crezut ca ar fi auzit vreodata.
Inteleg ca basistii au iesit pe strazi in marile orase, iar din ce discuta aprins pe FB ar dori sa nu mai existe turul 2, ci sa-l puna direct pe Johannis presedinte, dupa "depontaminare". Shocked
Insasi scoancsa ar fi defilat prin Piata Universitatii, sperand ca va ajunge cumva prim-minstru. suspect
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia... - Pagina 3 Empty Re: vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia...

Mesaj  baso Sam Noi 08, 2014 11:36 pm

Am zis eu, de la bun inceput, ca treaba cu votul din diaspora miroase...Niciodata, pana in prezent, n-au fost astfel de probleme . Sau daca or fi fost, nu de asa amploare si generalizate. Cica 136 membri din comisiile de votare din strainatate nu s-au prezentat la sectiile de votare in ziua votului, desi n-au anuntata asta cu o zi inainte. A mai fost si anomalia aia, cu modul de completare a declaratiilor, pe care BEC-ul n-a binevoit sa o lamureasca din timp, ci abia acum. Cam prea multe coincidente s-au "potrivit" in raportul de cauzalitate, astfel incat sa nu fie o lucratura premeditata...Iata ca oamenii de la noi ies si in strada ,mobilizati de dragul diasporei . Ceea ce nu-i lucru rau. Dar sa-l si inscauneze pe Iohannis direct presedinte , fara turul II, e o exagerare tipica pt. oranjgutanii deghizati, cu chef de tambalau raset Nici nu vreau sa-mi imaginez ce taraboi va fi dupa alegeri, daca nu iese Iohannis presedinte laugh Sunt curioasa daca procurorii si baietii de la SRI vor linge iar listele cu votaci . Sunt convinsa ca abia asteapta sa li se dea de lucru o astel de operatiune extrem de intelectuala raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia... - Pagina 3 Empty Re: vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia...

Mesaj  Dracu' gol Lun Noi 10, 2014 1:27 pm



Imbecilii sunt majoritari în Rrromanelica. Asta-i clar. Chichirezu-i să reușești să-i faci pe imbecili să voteze de bună voie, pentru tine, în număr cît mai mare. Se pare că pontănacii au reușit să pătrundă, mult mai adînc decît băsiștii, în abisu' de prostie din mintea imbecililor... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia... - Pagina 3 Empty Re: vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia...

Mesaj  baso Lun Noi 10, 2014 3:44 pm

Drace, m-ai facut sa rad ...cu intrebarile cretine puse de reporter unei babe  hotarate si senile Laughing Este doar un vot , la fel ca si votul lui Basescu sau al lui Antonescu, Ponta, Iohannis ...ori al oricarui altcuiva .
Imi aduc aminte , fara sa spun despre cine ar fi vorba , cand am intrebat si eu, la fel de cre(s)tineste, candva, de ce era atat de hotarat/a sa voteze cu Iiilescu ? Raspunsul m-a lasat fara replica si fara  puterea de a-i influenta optiunea in vreun fel, intelegand si respectand-o  : pentru ca doar datorita lui Iliescu a primit televizorul color(contracost, fireste) pe care si l-a dorit, deoarece s-a inscris pe lista si a crezut ca-l va primi si l-a primit in mod corect, fara sa-i mituiasca pe cei care tineau lista ca sa-l primeasca imediat sau mai repede  . Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia... - Pagina 3 Empty Re: vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia...

Mesaj  Dracu' gol Mier Noi 12, 2014 9:47 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia... - Pagina 3 Empty Re: vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia...

Mesaj  Dracu' gol Mier Noi 12, 2014 9:51 am

baso a scris:Drace, m-ai facut sa rad ...cu intrebarile cretine puse de reporter unei babe  hotarate si senile Laughing Este doar un vot , la fel ca si votul lui Basescu sau al lui Antonescu, Ponta, Iohannis ...ori al oricarui altcuiva .
O fi doar un vot, dar e multiplicat proporțional cu numărul de dobitoace care se hrănesc cu nutrețul pentru imbecilii de votaci... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia... - Pagina 3 Empty Re: vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia...

Mesaj  ENKI Mier Noi 12, 2014 10:20 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia... - Pagina 3 Empty Re: vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia...

Mesaj  Dracu' gol Mier Noi 12, 2014 10:59 am

Un dobitoc, doi dobitoci... Peste 50% dobitoci... raset

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia... - Pagina 3 Empty Re: vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia...

Mesaj  Dracu' gol Mier Noi 12, 2014 11:05 am

raset

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia... - Pagina 3 Empty Re: vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia...

Mesaj  Dracu' gol Vin Noi 14, 2014 2:06 am

Hahalerele băsiste, care au zămislit mizeria asta, au uitat intenționat de viermele bețivan, care hăhăie de la 3Coceni... raset

Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia... - Pagina 3 Empty Re: vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia...

Mesaj  baso Vin Noi 14, 2014 8:36 am

Dracu' gol a scris:Hahalerele băsiste, care au zămislit mizeria asta, au uitat intenționat de viermele bețivan, care hăhăie de la 3Coceni... raset


Apropo de panselutele din final: nu doar de viermele betivan au uitat, ci si de Iohannis, Blaga, Boc, Orban, DD, Macovei & Co. Adica, na, pt.un canticel autodefinitoriu al viermalaului producator,canticel de asa zis protest in general, cu atat mai mult personajele care nu au poze in viermuiala prezentata devin intersant de ghicit de ce lipsesc Laughing

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia... - Pagina 3 Empty Re: vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia...

Mesaj  baso Vin Noi 14, 2014 9:33 am

Citind comentariile infierbantatilor la tot felul de articole pe tema confruntarii dintre cei 2 si alegerea alesului, nu doar ca m-a amuzat avalansa celor care  ii ridica statuie ecvestra lui Iohannis, ca cat a fost el de maret, ci mai ales vreo cativa care au scris ca pana si piticul atomic,Boc, ar fi fost mai maret de Klaus raset Au ajuns la vorba lu' EBA:" În timp ce unii dintre noi spunem numai câteva cuvinte, dânsul editează perfect câteva fraze"...

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia... - Pagina 3 Empty Re: vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia...

Mesaj  baso Vin Noi 14, 2014 9:45 am

Apropo de Katastrofen kandidat raset


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia... - Pagina 3 Empty Re: vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia...

Mesaj  delta Vin Noi 14, 2014 3:38 pm

trebuia să dea și cu mopul în timp ce îndesa (cântând imnul) gogonele în borcane... laugh


delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia... - Pagina 3 Empty Re: vin alegeri!... vin tătarii!... cam tot aia...

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum