SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

1 Decembrie

+6
Tavi
baso
lutra vulgaris
RocketQueen
delta
ENKI
10 participanți

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

In jos

1 Decembrie Empty 1 Decembrie

Mesaj  ENKI Sam Dec 01, 2012 8:56 am

Cica tovarasa Hillary Clinton ne-ar fi transmis un mesaj, din partea cioroiului reales. http://www.realitatea.net/1-decembrie-ziua-nationala-mesajul-sua-pentru-romania_1063951.html
Io zic ca ar fi cazul sa ne faca si un cadou: Philip Gordon ambasador. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

1 Decembrie Empty Re: 1 Decembrie

Mesaj  delta Sam Dec 01, 2012 9:09 am

hehe, ce țeapă i-au tras cei de la Intact matolului cu tricolorul... laugh
ăștia tot insistau pe subiectul drapelului de vreo lună, așa că alaltăieri (sau o fi fost ieri?) când matolul sfătuia poporul să-și pună câte un tricolor în geam, era de parcă ar fi promovat televiziunile motanului... laugh
cre' că era pe cale să-și înghită propria limbă, da' probabil consilierii i-o fi zis că n-are-ncotro și trebuie să facă referire la steag
mai ales că anul trecut de ziua națională era ocupat cu orice altceva decât cu ziua națională Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

1 Decembrie Empty Re: 1 Decembrie

Mesaj  delta Sam Dec 01, 2012 7:25 pm

p.s. o problemă mult mai mare s-ar putea să fie faptul că vreo 90% din popor s-ar putea să confunde patriotismul cu manfestările lui vagin tudor... scratch


delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

1 Decembrie Empty Re: 1 Decembrie

Mesaj  delta Dum Dec 02, 2012 8:33 am

cel mai important lucru pe care-l fac o bună parte a cetățenilor de ziua națională este... să stea la o coadă cât mai lungă pentru a primi o lingură de fasole și resturi dintr-un ciolan Shocked
și mai penibil este când câte o hiperponderală îmbrăcată în blană de vulpe argintie subliniază - în timp ce înfulecă fără să respire - că este foarte important să apuce fasolea cu ciolan, deoarece pensionarii nu-și permit nici una, nici pe cealaltă în această viață laugh

p.s. trist este că scenele acestea deja fac parte din tradiție - indiferent pe ce post tv muți, vezi această situație în transmisiunile de la bucurești, sibiu, buzău, craiova, galați, cluj etc.

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

1 Decembrie Empty Re: 1 Decembrie

Mesaj  delta Dum Dec 02, 2012 8:39 am

de ziua națională, primarul piedone a aprins niște becuri în sectorul 4 pe motiv că bugetul e de criză... confused

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

1 Decembrie Empty Re: 1 Decembrie

Mesaj  delta Dum Dec 02, 2012 8:52 am

iote ce frumos vorbește un șarlatan grec despre eroi... pentru a scoate niște bani în plus din buzunarul fraierilor turiști sosiți de pe plaiurile mioritice laugh

http://vimeo.com/53219667#

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

1 Decembrie Empty Re: 1 Decembrie

Mesaj  delta Dum Dec 02, 2012 9:12 am

'ai de capul lor...
deci și la târgu jiu, și la ploiești, și la oradea a fost dovada supremă a patriotismului să se înghiontească pentru un blid cu fasole...

p.s. ăștia sunt cei care sigur se vor duce să voteze... Mad

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

1 Decembrie Empty Re: 1 Decembrie

Mesaj  RocketQueen Dum Dec 02, 2012 9:13 am

delta a scris:'ai de capul lor...
deci și la târgu jiu, și la ploiești, și la oradea a fost dovada supremă a patriotismului să se înghiontească pentru un blid cu fasole...

p.s. ăștia sunt cei care sigur se vor duce să voteze... Mad

Eu cred ca nivelul patriotismului e direct proportional cu nivelul de saracie al populatiei unei tari... Laughing
RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

1 Decembrie Empty Re: 1 Decembrie

Mesaj  delta Dum Dec 02, 2012 9:27 am

RocketQueen a scris:Eu cred ca nivelul patriotismului e direct proportional cu nivelul de saracie al populatiei unei tari... Laughing
rahat pe băț!
yo de fiecare dată scuip între ochi (la figurat) pe orice străin care strâmbă din nas când aude cuvântul "România".

p.s. uneori rămân fără salivă virtuală... laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

1 Decembrie Empty Re: 1 Decembrie

Mesaj  RocketQueen Dum Dec 02, 2012 9:48 am

delta a scris:
RocketQueen a scris:Eu cred ca nivelul patriotismului e direct proportional cu nivelul de saracie al populatiei unei tari... Laughing
rahat pe băț!
yo de fiecare dată scuip între ochi (la figurat) pe orice străin care strâmbă din nas când aude cuvântul "România".

p.s. uneori rămân fără salivă virtuală... laugh

Nu-i chiar nejustificata reactia alora, daca reputatia de romani = infractori + curve a ajuns inclusiv in Israel... Intrebati odata, ce stiu despre Romania, niste israelieni cu parintii originari din Etiopia au dat acest raspuns. Partea hilara e ca parintii lor nu vazusera o toaleta inainte sa calce in tara in care curge lapte si miere... raset
Sunt foarte multi romani care muncesc din greu in Vest dar si multi, care fac o reclama proasta tarii. Si, chiar daca nu-s la furat, unii romani au un comportament care lasa de dorit... Eu il stiu pe unu', fiu de director de banca din Brasov, care in Germania a bagat fise de 50 de bani in automatul de sucuri, fiindca i-a spus taica-sau (!) ca merge. Normal ca nemtoaica responsabila s-a prins si-a venit la insotitoarea grupului cu reclamatii. raset
RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

1 Decembrie Empty Re: 1 Decembrie

Mesaj  RocketQueen Dum Dec 02, 2012 10:19 am

Odata (de fapt, de mai multe ori raset ) am avut, insa, si eu o reactie de flegmare intre ochii nemtilor, cand cineva sustinea ca demonstratiile neonazistilor sunt intr-o oarecare masura justificate, deoarece nu e vorba decat de integrarea anumitor straini (cu comportament care lasa de dorit) in societatea nemteasca. Esti binevenit la ei daca nu furi, nu tai, nu bati etc. M-a enervat superioritatea interlocutorului, asa ca i-am zis sa-i mai lase pe tigani in pace, ca nici 1000000 de portofele nemtesti furate nu vor compensa datoria pe care Germania o are fata de anumite state (printre care si Romania) inca din timpul celui de-al II-lea RM si de care acum nu-si mai aminteste... Romanii, bulgarii, albanezii si ceilalti untermenschi sunt niste muritori de foame-hoti nespalati, in timp ce nemtii frumosi si educati au furat cu stil. laugh http://www.romanialibera.ro/bani-afaceri/economie/germania-are-o-datorie-de-18-8-miliarde-de-euro-fata-de-romania-197022.html Interlocutorul a tacut atunci - la fel si ceilalti nemti aflati in zona, da' care n-aveau nicio tangenta cu noi. veselie Da' chiar nu mi-a pasat de antipatia pe care am putut s-o starnesc. laugh


Ultima editare efectuata de catre RocketQueen in Dum Dec 02, 2012 12:49 pm, editata de 1 ori
RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

1 Decembrie Empty Re: 1 Decembrie

Mesaj  delta Dum Dec 02, 2012 10:33 am

RocketQueen a scris:Eu il stiu pe unu', fiu de director de banca din Brasov, care in Germania a bagat fise de 50 de bani in automatul de sucuri, fiindca i-a spus taica-sau (!) ca merge.
măcar n-a ţinut piciorul să rămână deschisă uşa budei din staţia de benzină pentru ceilalţi din autocar... laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

1 Decembrie Empty Re: 1 Decembrie

Mesaj  RocketQueen Dum Dec 02, 2012 10:42 am

delta a scris:
RocketQueen a scris:Eu il stiu pe unu', fiu de director de banca din Brasov, care in Germania a bagat fise de 50 de bani in automatul de sucuri, fiindca i-a spus taica-sau (!) ca merge.
măcar n-a ţinut piciorul să rămână deschisă uşa budei din staţia de benzină pentru ceilalţi din autocar... laugh

laugh Nu, in schimb altii au crezut ca-l pot fraieri pe responsabilul unei bude dintr-o autogara din Cehia, astfel incat individul a inceput sa urle ceva in ceha (injuraturi, din cate mi s-a spus), incheiand cu "Capitalism! Money! Money!". veselie I-a dat afara pe urma pe unii care au intrat in buda, pe care a deschis-o special dimineata la 3 pentru noi. Eu am asteptat afara sa se linisteasca, pe urma i-am platit euroii ravniti de furios si mi-am primit si binemeritata hartie igienica. raset A fost foarte penibil... Laughing
RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

1 Decembrie Empty Re: 1 Decembrie

Mesaj  ENKI Dum Dec 02, 2012 11:29 am

Cam ppdd-ist copchilu' strecurat intre javre (a Ordinara si CCR-ista). Shocked
1 Decembrie Basescu-constantinescu-iliescu-1-decembrie-aspazia-cojocaru-18436476
Ignorandu-i voit pe Ilici, Nicu, Vadim si alte personulitati de prin poza, tare as mai vrea sa aflu numele militarului cu baston si o singura manusa. scratch
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

1 Decembrie Empty Re: 1 Decembrie

Mesaj  delta Dum Dec 02, 2012 12:49 pm

RocketQueen a scris:
delta a scris:
RocketQueen a scris:Eu il stiu pe unu', fiu de director de banca din Brasov, care in Germania a bagat fise de 50 de bani in automatul de sucuri, fiindca i-a spus taica-sau (!) ca merge.
măcar n-a ţinut piciorul să rămână deschisă uşa budei din staţia de benzină pentru ceilalţi din autocar... laugh
laugh Nu, in schimb altii au crezut ca-l pot fraieri pe responsabilul unei bude dintr-o autogara din Cehia, astfel incat individul a inceput sa urle ceva in ceha (injuraturi, din cate mi s-a spus), incheiand cu "Capitalism! Money! Money!". veselie I-a dat afara pe urma pe unii care au intrat in buda, pe care a deschis-o special dimineata la 3 pentru noi. Eu am asteptat afara sa se linisteasca, pe urma i-am platit euroii ravniti de furios si mi-am primit si binemeritata hartie igienica. raset A fost foarte penibil... Laughing
aha, deci nu numai soţia fostului preşedinte al consiliului judeţean a trecut prin faza cu uşa budei ţinută cu piciorul în urletele celui care avea sarcina de a tăia bilete şi bucăţi de hârtie igienică... laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

1 Decembrie Empty Re: 1 Decembrie

Mesaj  RocketQueen Dum Dec 02, 2012 12:58 pm

delta a scris:aha, deci nu numai soţia fostului preşedinte al consiliului judeţean a trecut prin faza cu uşa budei ţinută cu piciorul în urletele celui care avea sarcina de a tăia bilete şi bucăţi de hârtie igienică... laugh

Din Tulcea sau care judet? Pai, daca s-a zgarcit sotu-sau s-o duca cu djip-ul pana la destinatie... raset
Da' in ce tara era toaleta aia civilizata, in care se taiau si bilete? Banuiesc ca, in timpul tronarii, lumea se putea delecta ascultand muzica simfonica... laugh
Nu mai tin minte unde am intrat intr-o toaleta, in care capacul de veceu se spala automat (nu trebuia decat sa apesi pe un buton), da' stiu ca m-am speriat la inceput si m-am simtit ca intr-un film S.F. cand am vazut cum incepe sa se roteasca colacul sub un jet de apa... raset
RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

1 Decembrie Empty Re: 1 Decembrie

Mesaj  delta Dum Dec 02, 2012 1:11 pm

RocketQueen a scris:
delta a scris:aha, deci nu numai soţia fostului preşedinte al consiliului judeţean a trecut prin faza cu uşa budei ţinută cu piciorul în urletele celui care avea sarcina de a tăia bilete şi bucăţi de hârtie igienică... laugh

Din Tulcea sau care judet? Pai, daca s-a zgarcit sotu-sau s-o duca cu djip-ul pana la destinatie... raset
Da' in ce tara era toaleta aia civilizata, in care se taiau si bilete?
era în cadrul unui proiect de înfrăţire cu un oraş din Franţa, aşa că erau organizate câteva acţiuni în care era moca totul (transport, cazare, mâncare etc.)
fiind gratis, este mioritic de "normal" că s-au dus soțiile personulităților locale de la consiliul județean, spitalul județean, primărie etc. vesel

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

1 Decembrie Empty Re: 1 Decembrie

Mesaj  ENKI Lun Dec 03, 2012 6:19 pm

Pentru ca 1 Decembrie a trecut, puteam s-o pun si la Mastile expresiei, da' am zis sa nu-i stric threadul lui Dracu'. Laughing
1 Decembrie Basescu-naspa-rau
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

1 Decembrie Empty Re: 1 Decembrie

Mesaj  lutra vulgaris Lun Dec 03, 2012 11:35 pm

Mersic, enki! Mi-ai facut ziua. Doamne cat il iubesc pe omul asta pt mutrele pe care le face. E epic, pur si simplu! Mi-l pun pe desktop. Sa crape de ciuda toti uslistii din firma si sa se faca partie cand ma duc spre buda ori bucatarie. Iar cand manc am brusc toata bucataria mea, ca daca deschide gura in bucatarie le zic ca-mi aduc laptopul in bucatarie cu mine. Asa scap de prostia unor colegi ai mei care imi fut putina pauza cu nemernicii pulitice si pot avea pauza pt ce vrea muschii mei.
lutra vulgaris
lutra vulgaris
încă tatonează
încă tatonează

Mesaje : 20
Data de inscriere : 27/11/2012
Varsta : 46

Sus In jos

1 Decembrie Empty Re: 1 Decembrie

Mesaj  baso Mar Dec 04, 2012 10:57 am

lutra vulgaris a scris:Mersic, enki! Mi-ai facut ziua. Doamne cat il iubesc pe omul asta pt mutrele pe care le face. E epic, pur si simplu! Mi-l pun pe desktop. Sa crape de ciuda toti uslistii din firma si sa se faca partie cand ma duc spre buda ori bucatarie. Iar cand manc am brusc toata bucataria mea, ca daca deschide gura in bucatarie le zic ca-mi aduc laptopul in bucatarie cu mine. Asa scap de prostia unor colegi ai mei care imi fut putina pauza cu nemernicii pulitice si pot avea pauza pt ce vrea muschii mei.

Daca ai chef sa se faca partie virtuala in fatza ta si sa te distrezi cu adevarat, itzi pot recomanda cateva spatii de socializare in care este indicat sa fii cat mai antibasista pt. o maxima distractie cu pupatorii de moashte prezidentziale adunatzi p'acolo. Iar daca vrei sa experimentezi si mai pervers, itzi faci si-un cont de basista convinsa ca sa bagi niste ode de inchinaciune si profund respect,asa, de-a dracu', sa moara si uslasii de ciuda . In felul asta iti potzi creea,cel putzin virtual, o budobucatarie maiastra, 2 in 1 Very Happy Evident ca ai avea si concurentza la sportul asta, insa se pare ca initziatzilor le asigura cresterea tolerantzei la locul de munca prin eliberarea energiilor negative, din ambele directii (si din dreapta, si din stanga) in prostimea adunata p'acolo ca sa comenteze nemerniciile pulitice. Singura problema e ca, pt. credibilitatea rolurilor, tra sa te si injuri din cand in cand , facand taraboi virtual maxim si inventiv impreuna cu
clona ta Laughing
Chiar potzi face pariu, mana ta dreapta cu aia stanga, ca nickul antibasist are cele mai mari shanse sa fie bannat rapid chiar daca nickul basist insulta mai mult si mai urat. Pe asta il vor respecta si indragi rapid totzi pupatorii de moashte prezidentziale, inclusiv adminul si moderatorii funny

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

1 Decembrie Empty Re: 1 Decembrie

Mesaj  lutra vulgaris Mar Dec 04, 2012 6:10 pm

Valeu, dar e prea complicat pt amarata de mine. Prefer simple poze. Auzi tu, sa-mi mai pierd si vremea...
lutra vulgaris
lutra vulgaris
încă tatonează
încă tatonează

Mesaje : 20
Data de inscriere : 27/11/2012
Varsta : 46

Sus In jos

1 Decembrie Empty Re: 1 Decembrie

Mesaj  delta Mar Dec 04, 2012 7:50 pm

baso a scris:
lutra vulgaris a scris:Mersic, enki! Mi-ai facut ziua. Doamne cat il iubesc pe omul asta pt mutrele pe care le face. E epic, pur si simplu! Mi-l pun pe desktop. Sa crape de ciuda toti uslistii din firma si sa se faca partie cand ma duc spre buda ori bucatarie. Iar cand manc am brusc toata bucataria mea, ca daca deschide gura in bucatarie le zic ca-mi aduc laptopul in bucatarie cu mine. Asa scap de prostia unor colegi ai mei care imi fut putina pauza cu nemernicii pulitice si pot avea pauza pt ce vrea muschii mei.

Daca ai chef sa se faca partie virtuala in fatza ta si sa te distrezi cu adevarat, itzi pot recomanda cateva spatii de socializare in care este indicat sa fii cat mai antibasista pt. o maxima distractie cu pupatorii de moashte prezidentziale adunatzi p'acolo. Iar daca vrei sa experimentezi si mai pervers, itzi faci si-un cont de basista convinsa ca sa bagi niste ode de inchinaciune si profund respect,asa, de-a dracu', sa moara si uslasii de ciuda . In felul asta iti potzi creea,cel putzin virtual, o budobucatarie maiastra, 2 in 1 Very Happy Evident ca ai avea si concurentza la sportul asta, insa se pare ca initziatzilor le asigura cresterea tolerantzei la locul de munca prin eliberarea energiilor negative, din ambele directii (si din dreapta, si din stanga) in prostimea adunata p'acolo ca sa comenteze nemerniciile pulitice. Singura problema e ca, pt. credibilitatea rolurilor, tra sa te si injuri din cand in cand , facand taraboi virtual maxim si inventiv impreuna cu
clona ta Laughing
Chiar potzi face pariu, mana ta dreapta cu aia stanga, ca nickul antibasist are cele mai mari shanse sa fie bannat rapid chiar daca nickul basist insulta mai mult si mai urat. Pe asta il vor respecta si indragi rapid totzi pupatorii de moashte prezidentziale, inclusiv adminul si moderatorii funny
din câte se pare... insistența moarte n-are! Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

1 Decembrie Empty Re: 1 Decembrie

Mesaj  ENKI Vin Dec 28, 2012 9:25 am

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

1 Decembrie Empty Re: 1 Decembrie

Mesaj  ENKI Joi Dec 11, 2014 8:43 pm

raset
1 Decembrie 10612952_857345604305231_3266636903994368777_n
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

1 Decembrie Empty Re: 1 Decembrie

Mesaj  ENKI Mar Dec 01, 2015 10:19 am

N-am urmarit discursul sasalaului, dar, fiind curios sa aflu ce se mai aude despre Mobilizarea Nationala, am cules de pe pagina de feisbuc a brasovenilor frumosi si liberi o stire ciudata, a carei sursa este un site dubios, total necunoscut mie. Mai mult, stirea pare scrisa de un strain de limba romana. suspect

ȘOC! Iohannis: Schimbăm TOT! Chiar și PRESA! În declarația dată în ziua de astăzi, președintele României, Klaus Iohannis a ținut un discurrs care făcea mai puțin referire la ziua Națională, el spunând mai mult despre reforma pe care acesta vrea să o faca. Printre reformele specificate de K. Iohannis se identifică reforma politică, însă, cea mai remarcată reformă propusă de către Klaus Iohannis a fost REFORMA în PRESĂ.

Printre principalele declarații făcute de către Klaus Iohannis se identifică:

– 1 Decembrie, ziua in care ne amintim de trecut, de jertfa inaintasilor nostri care a facut posibila realizarea unui ideal national, Marea Unire.
– Natiunea romana, provocata de razboi, austeritate, criza, cautarea sperantei.
– Natiunea romana si-a gasit forta pentru a-si gasi un viitor mai bun, iar romanii si-au regasit curajul si vocea.
– Romania se defineste mai activ si cu mai multa hotarare intr-o regiune complicata, intr-o lume in care si-au facut loc razboiul si amenintarea terorista. Lucrurile s-au schimbat.
– Intr-o vreme nesigura, Romania ofera certitudinea democratiei.
– Putem spune ca democratia este un bun national, ca avem o constiinta civica puternic inradacinata.
– Romanie este o democratie pe care cetatenii o fac puternica. Tara noastra este un partener credibil pentru aliatii din NATO si UE. Avem capacitatea de a furniza incredre si stabilitate intr-o zona cu tensiuni si riscuri.
– Ultimul an a insemat consilidarea statutului Romaniei de membru NATO.
– Trebuie sa redescoperim mandria nationala. Acest 1 Decembrie este un pas spre viitorul pe care ni-l dorim cu totii si pe care voi vorbim mereu, pana cand va deveni realitate.
– Pentru urmatorul secol nu vor putea lipsi educatia si cunoasterea, respectul pentru valorile materiale si spiriruale, pentru toate lucrurile care definesc ingeniozitatea, ceativitatea si ambitia acestui popor.
– Dragi romani, am ales o celebrare mai putin fastuasa, in care onoram simbolurile nationale, pe cei care servesc in teatrele militare.
– A fost un an dificil pentru toate lumea, marcat de evenimente tragice recente, care ne-au reaminitit cateva lucruri care nu functioneaza, dar au scos la iveala, exemple de curaj, determinare si mai ales o profunda dorinta de schimbare. Acestei dorinte va trebui sa ii raspundem in 2016, cu totii, oameni politici, institutii, partide, societate civila, presa. Putem privi Ziua National din acest an, ca pe un nou inceput.
– Politica este cea care da directia unei societati si prin care se exprima interesele oamenilor. Avem nevoie de un nou inceput in politic, dar nu trebuie sa stergem lucrurile bune care s-au intamplat.
– 2016 va putea fi anul in care reconstruim increderea oamenilor in partide si in oamenii care candideaza in numele lor.
– Romani, va indemn sa purtam in suflet ziua de azi ca pe una speciala! Sa fim mai generosi cu noi insime si unii cu altii. Ura si invrajbirea nu au dus la progresul unei societati.
http://stirisigure.ro/soc-iohannis-schimbam-tot-chiar-si-presa-1606/

https://www.facebook.com/events/646882522118320/

Foarte tare mi se pare faptul ca, in mintile papusarilor, resetarea este gandita sa functioneze pentru... urmatorul secol.   laugh

1 Decembrie Freedom-is-a-bigger-cage1

Ceva, ceva pare ca se va intampla, totusi, dar mai pe seara, daca e sa-l cred pe Mircea Dogaru. Suspect

Istoricul Mircea Dogaru: „Dragi români, în noaptea de 1 spre 2 Decembrie 2015, STAŢI ÎN CASE!"


Președintele Sindicatului Cadrelor Militare Disponibilizate (SCMD), istoricul Mircea Dogaru, face apel la români să nu iasă în stradă în noaptea de 1 spre 2 decembrie. Pe 1 decembrie au fost anunțate mai multe manifestații de stradă în București și alte orașe.

"Agentii lui Soros, agentii monstruoasei coalitii ruso-germane, care vizeaza distrugerea Europei, vor sa pecetluiasca, simbolic, de Ziua Nationala, si desfiintarea Romaniei. Tradatorii se pregatesc intens la Cluj, Timisoara, Odorhei, Sfantu Gheorghe, Miercurea Ciuc si Bucuresti. Spalatii pe creier ai lui SOROS indeamna, de luni de zile, pe Facebook, sa se iasa in strada pe 1 Decembrie. Impotriva Parlamentului, impotriva Democratiei, impotriva Romaniei. De ce si in numele a ce? Daca sobolanii iti invadeaza casa, ii starpesti, nu dai foc acesteia la vreme de iarna! Drept urmare, in numele Societatii Civile Organizate, adresez, tuturor romanilor care mai gandesc, rugamintea de a-si lamuri copiii si nepotii ca fac jocul asasinilor Romaniei si ai propriului lor viitor. Pe cale de consecinta, dragi romani, in noaptea de 1 spre 2 Decembrie 2015, STATI IN CASE! Lasati doar asasinii (straini si romani) si tradatorii (constienti sau nu) de neam si Tara, sa iasa in strada! Pentru ca rudimentele Armatei, Jandarmeriei si Politiei Romane sa-si poata face datoria. Cu sau fara voia pseudogeneralilor, pseudochestorilor si ministrilor impusi de cloaca politica internationala!", scrie președintele SCMD pe siteul oficial al organizației.
http://www.ziuanews.ro/stiri/istoricul-mircea-dogaru-dragi-rom-ni-n-noaptea-de-1-spre-2-decembrie-2015-sta-i-n-case-352265



ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

1 Decembrie Empty Re: 1 Decembrie

Mesaj  baso Mar Dec 01, 2015 1:18 pm

Mi-e cam neclar care este scopul final al mobilizarii feisbuciste. Deduc ca prin lozinca România spune NU politicienilor corupți s-ar dori sa se dea legitimitate Binomului (croit pe modelul Vlad Tepes) care sa conduca tara si sa ne scape de corupti. Adica, dupa ce Binomul cel bland si ascultator a mancat din palma de la Basescu, reformatorul justitiei, ar fi cazul ca Binomul bine crescut sa faca dreptate si justitie cat mai repede posibil. Si totusi, cine e de vina ca abia de vreun an jumate aflam aproape zilnic despre oripilante fapte de coruptie petrecute in urma cu ani de zile ? Care o fi fost rolul preventiv si benefic pt. tara al Binomului daca i-a lasat pe corupti sa fure ca in codru?
Pana si cel mai tantalau cioban ar realiza ca daca cainii de la stana dorm sau stau cuminti  ori se ascund atunci cand lupii dau atac la oi, cainii aia sunt tare dubiosi. laugh  N-ar fi exclus sa haleasca inclusiv ei oi, pe furis,pe timp de noapte, stiind ca tantalaul de cioban injura lupii pt. prapad.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

1 Decembrie Empty Re: 1 Decembrie

Mesaj  ENKI Mar Dec 01, 2015 2:04 pm

baso a scris:Mi-e cam neclar care este scopul final al mobilizarii feisbuciste. Deduc ca prin lozinca România spune NU politicienilor corupți s-ar dori sa se dea legitimitate Binomului (croit pe modelul Vlad Tepes) care sa conduca tara si sa ne scape de corupti. Adica, dupa ce Binomul cel bland si ascultator a mancat din palma de la Basescu, reformatorul justitiei, ar fi cazul ca Binomul bine crescut sa faca dreptate si justitie cat mai repede posibil. Si totusi, cine e de vina ca abia de vreun an jumate aflam aproape zilnic despre oripilante fapte de coruptie petrecute in urma cu ani de zile ? Care o fi fost rolul preventiv si benefic pt. tara al Binomului daca i-a lasat pe corupti sa fure ca in codru?
Pana si cel mai tantalau cioban ar realiza ca daca cainii de la stana dorm sau stau cuminti  ori se ascund atunci cand lupii dau atac la oi, cainii aia sunt tare dubiosi. laugh  N-ar fi exclus sa haleasca inclusiv ei oi, pe furis,pe timp de noapte, stiind ca tantalaul de cioban injura lupii pt. prapad.
Scopul final nu le este clar nici agitatorilor virtuali, care vor sa se intalneasca si sa vorbeasca in strada cu cei care au rezonat pe feisbuc. Shocked
Un fel de intalnire a forumistilor, pentru recrutare de idioti utili, necesari noilor partide si partidulete.  vesel


David Adrian Cristian shared Mihaela Cartis's photo.
51 mins

Voi fi in Piata Sfatului de la ora 5, sper sa pot vorbi cu fiecare persoana de pe acest event.

Am doar cateva lucruri de spus.

1) Ramanem in Piata, nu plecam la plimbare.( evitati efectul de turma)
2) Nu strigati, scandati etc decat mesajele cu care va identificati. ( evitand astfel deturnarea prostestului)
3) Protestul este unul pasnic , Vreau din tot sufletul sa ramana pasnic cum a fost si pana acum. ( politia, jandarmi si orice alta institutie trimisa sunt acolo pentru ca asta le este meseria, au primit ordine si trebuie sa le respecte)

Acum ceva din partea mea.
Nu am portavoce, si nu voi ridica tonul pentru a acoperi persoanele cu asemenea dispozitive sau care ma acopera.
O sa postez tot ce se intampla in piata pe acest grup , pentru ca persoanele care nu pot ajunge sau ajung mai tarziu sa fie la curent cu evenimentele din Piata.

In ultimul rand am gasit aceasta postare si as vrea sa aflu parerea voastra despre aceste cerinte.

https://www.facebook.com/MihaelaCartis/photos/a.569285296510341.1073741828.565395440232660/768163553289180/?type=3&theater

1 Decembrie 12191525_768163553289180_5995515097042146711_n


Adrian Carbunaru Stati linistiti, santeti extraordinari de putini ca sa fiti luati in seama, in cel mai fericit caz santeti folositi pentru schimbarea unora si intrarea la ciolan a altora, cu respect...
Like · Reply · 1 · 24 mins

David Adrian Cristian Suntem 3 grupuri care actionam asupra ideilor prin metode diferite. Acesta este doar un event. Putini multi cati vom fi, eu voi fi acolo , nu pentru a striga ci pentru a vorbi cu oamenii care vin .
Like · Reply · 22 mins

Dragu Georgescu Daca suntem putini hai si tu sa fim cu unul in plus wink emoticon
Like · Reply · 3 mins



https://www.facebook.com/events/646882522118320/permalink/655374487935790/
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

1 Decembrie Empty Re: 1 Decembrie

Mesaj  baso Mar Dec 01, 2015 4:03 pm

Pe fii-mea,pt. ca de Vineri si-a luat pijmaua de crocodilie in serios, inclusiv dormind astfel echipata, am auzit-o azi razand in hohote de una singura in camera ei. Cand a iesit din camera , ca o nebuna cu pijamaua de dino crocodilo suflecata pana la genunchi, am intrebat-o care era motivul distractiei. Si mi-a spus ca, de plictiseala, vizualiza pe facebook reactiile strainilor la ziua nationala a Romaniei iar sarbul , cu mutra si pancarta lui, a amuzat-o cel mai tare raset Mi-a dat link ca sa pricep raset

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1127901380561143.1073741828.134584846559473&type=3

https://www.facebook.com/LSRS.Rusia/photos/a.1127901380561143.1073741828.134584846559473/1127902027227745/?type=3&theater

Trebuie sa recunosc ca "n"-ul halit pe  sarbeste face diferenta vesel veselie

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

1 Decembrie Empty Re: 1 Decembrie

Mesaj  ENKI Mar Dec 01, 2015 5:53 pm

Pana la urma mobilizarea nationala si generala s-a dovedit a fi doar fasaiala catorva anchilozati. Laughing

http://www.evz.ro/proteste-la-piata-universitatii-doar-cateva-zeci-de-persoane-s-au-strans-pentru-a-protesta.html

In schimb, neputand participa la parada cu dubele din dotarea DNA si DIICOT, SRI a tinut sa se afirme cu orice pret, dejucand un periculos atentat cu bomba. laugh

http://www.evz.ro/atentat-terorist-dejucat-la-covasna-procurorii-diicot-au-descoperit-o-bomba.html

http://www.stiripesurse.ro/schimbari-majore-de-1-decembrie-cine-nu-mai-defileaza-la-parada_974951.html
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

1 Decembrie Empty Re: 1 Decembrie

Mesaj  baso Mar Dec 01, 2015 6:57 pm

ENKI a scris:Pana la urma mobilizarea nationala si generala s-a dovedit a fi doar fasaiala catorva anchilozati. Laughing

http://www.evz.ro/proteste-la-piata-universitatii-doar-cateva-zeci-de-persoane-s-au-strans-pentru-a-protesta.html

In schimb, neputand participa la parada cu dubele din dotarea DNA si DIICOT, SRI a tinut sa se afirme cu orice pret, dejucand un periculos atentat cu bomba. laugh

http://www.evz.ro/atentat-terorist-dejucat-la-covasna-procurorii-diicot-au-descoperit-o-bomba.html

http://www.stiripesurse.ro/schimbari-majore-de-1-decembrie-cine-nu-mai-defileaza-la-parada_974951.html

Bine, ma gandeam yo ca , de regula, de 1 decembrie tra sa fie o vreme de kkt, cu conditii de lapovita si ninsori . In '89 a fost mult mai cald; tin minte ca am vazut si curcubeu pe cer chiar inainte  de ziua mea  raset


De participarea la parada de 1 Decembrie cu dubele n-am auzit . Ce cool laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

1 Decembrie Empty Re: 1 Decembrie

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum