pesedeii

Pagina 5 din 13 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: pesedeii

Mesaj  ENKI la data de Joi Iun 21, 2012 2:23 pm

Dracu' gol a scris:
ENKI a scris:ofiterul acoperit Radu Tudor
Şi ăsta ie vreun oberst făcut la apelu' bocancilor de către Generalu' Izmană? raset
Nu, asta e ofiter DIA inca de prin '90, daca imi amintesc bine. laugh
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Mesaj  Dracu' gol la data de Joi Iun 21, 2012 2:31 pm

ENKI a scris:
Dracu' gol a scris:
ENKI a scris:ofiterul acoperit Radu Tudor
Şi ăsta ie vreun oberst făcut la apelu' bocancilor de către Generalu' Izmană? raset
Nu, asta e ofiter DIA inca de prin '90, daca imi amintesc bine. laugh
Oricum, ăsta miroase a securicios de la o poştă... raset
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Mesaj  Dracu' gol la data de Joi Iun 21, 2012 2:34 pm

ENKI a scris:
Dracu' gol a scris:
ENKI a scris:M-a mirat foarte prezenta unui fular la gatul lui Nastase, greu de presupus ca a fost gasit si folosit la repezeala, pe canicula asta. Suspect
O fi fost vreun mesaj pentru iniţiaţi... confused
Pai, el e in Marele Orient al Frantei (filiala italiana sau ceva de genul asta), iar fularul acela trimitea subliminal la Ritul Scotian Antic si Acceptat...
Habar n-am de ritualurile loazelor masonice, da', dacă au început să-şi caute adepţi printre cocalarii de Rromânika, înseamnă că-s pe ducă... raset
Dracu' gol

Sus In jos

Mesaj  delta la data de Joi Iun 21, 2012 3:15 pm

ENKI a scris:M-a mirat foarte prezenta unui fular la gatul lui Nastase, greu de presupus ca a fost gasit si folosit la repezeala, pe canicula asta. Suspect
Bine că nu i-au pus în jurul gâtului preșul din fața vreunei uși... Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

http://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mesaj  baso la data de Joi Iun 21, 2012 3:30 pm

Uite ca e buna si cotoroanta Phula uneori, ca am asociat rapid caroiajul Burberry cu Ritul Scotian. laugh

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

O fi un mare mister cum de familia Nastase are fulare in dulapurile din casa raset
Hai, mah... raset L-or fi pansat la gat si ca sa nu-l fotografieze jurnalistii cu pansamentul insangerat, i-au mascat pansamentul cu fularul ala.

baso

Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Mesaj  ENKI la data de Joi Iun 21, 2012 4:30 pm

baso a scris:
Uite ca e buna si cotoroanta Phula uneori, ca am asociat rapid caroiajul Burberry cu Ritul Scotian. laugh

O fi un mare mister cum de familia Nastase are fulare in dulapurile din casa raset
Hai, mah... raset L-or fi pansat la gat si ca sa nu-l fotografieze jurnalistii cu pansamentul insangerat, i-au mascat pansamentul cu fularul ala.
Ok, sa zicem ca, intr-un sertar oarecare din biroul-biblioteca unde s-a impuscat, a fost gasit tocmai acel fular.
Da' cine naiba a fost atat de meticulos in infasurarea lui, in cele momente dramatice?! scratch

Pare sa existe si un bandaj adevarat, sub fular, nu-i asa? vesel
ENKI

Sus In jos

Mesaj  baso la data de Joi Iun 21, 2012 6:28 pm

ENKI a scris:

Ok, sa zicem ca, intr-un sertar oarecare din biroul-biblioteca unde s-a impuscat, a fost gasit tocmai acel fular.
Da' cine naiba a fost atat de meticulos in infasurarea lui, in cele momente dramatice?! scratch
Posibil ca nevasta sau unul dintre copii sa-l fi adus din dulapul aflat intr-o alta incapere. Poate sa para ciudat gestul , insa explicabil avand in vedere presa aflata in fata casei, dornica sa fotografizeze si sa filmeze spectacolul.

ENKI a scris:

Sub nodul de la fular se vede ceva alb. Ar fi fost chiar culmea ca cei de pe salvare sa ceara familiei un fular , neavand cu ce sa-l bandajeze Laughing

baso

Sus In jos

Mesaj  delta la data de Joi Iun 21, 2012 7:08 pm

portocăcănar schimonosit a scris:Nastase Gratiat...?!!!
Simplu si la obiect: Credeti ca A Nastase ar trebui sa beneficieze de clementa presedintelui? Atentie: Nu daca li va gratia ci daca Nastase merita a fi gratiat!
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

Nu prea-mi dau seama de ce ar vrea tâmpitul citat ca matolu' să-l grațieze pe bombonel? scratch
Adică în sfârșit ajunge rahatul ăla de pesedist la pușcărie, și atunci se trezesc brusc trompetele comuniștilor pedelimbiști să se gândească la grațiere... chiar din start? laugh

delta

Sus In jos

Mesaj  ENKI la data de Joi Iun 21, 2012 7:14 pm

baso a scris:
ENKI a scris:

Posibil ca nevasta sau unul dintre copii sa-l fi adus din dulapul aflat intr-o alta incapere. Poate sa para ciudat gestul , insa explicabil avand in vedere presa aflata in fata casei, dornica sa fotografizeze si sa filmeze spectacolul.

ENKI a scris:

Sub nodul de la fular se vede ceva alb. Ar fi fost chiar culmea ca cei de pe salvare sa ceara familiei un fular , neavand cu ce sa-l bandajeze Laughing
Bun, deci fularul a fost asezat cu grija, sa dea bine in poza si sa acopere eventuala pata de sange ce s-ar fi vazut prin bandajul veritabil, al celor de la salvare.
Io, totusi, in viteza asociata situatiei de salvare a ranitului, as fi tras patura aia albastra pana la barbie. Laughing

Ultima editare efectuata de catre ENKI in Joi Iun 21, 2012 8:28 pm, editata de 1 ori (Motiv : corectura)
ENKI

Sus In jos

Mesaj  ENKI la data de Joi Iun 21, 2012 7:17 pm

delta a scris:
Simplu si la obiect: Credeti ca A Nastase ar trebui sa beneficieze de clementa presedintelui? Atentie: Nu daca li va gratia ci daca Nastase merita a fi gratiat!

Nu prea-mi dau seama de ce ar vrea tâmpitul citat ca matolu' să-l grațieze pe bombonel? scratch
Adică în sfârșit ajunge rahatul ăla de pesedist la pușcărie, și atunci se trezesc brusc trompetele comuniștilor pedelimbiști să se gândească la grațiere... chiar din start? laugh

Habar n-am, da' vaz ca pesedeii s-au mobilizat si au votat avantat la poll, oprindu-se la 333. laugh
ENKI

Sus In jos

Mesaj  RocketQueen la data de Joi Iun 21, 2012 7:20 pm

delta a scris:

Probabil ca activistii ordinari incearca sa sensibilizeze opinia publica cu ideea ca marele Zeus, Traian Basescu, intr-un gest cat se poate de omenesc pentru un fost securist, il va gratia pe vechiul sau adversar politic...
Sau idiotul pur si simplu delireaza in lipsa de alta ocupatie... raset
RocketQueen
crede că are ceva de spus

Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

Mesaj  RocketQueen la data de Joi Iun 21, 2012 7:32 pm

Oare daca editez pe urma, pot baga link?

EDIT: Merge.
Deci: Rahat! Pe asta nu l-a intrebat nimeni din ce sertar a scos fularu'... Crying or Very sad

RocketQueen

Sus In jos

Mesaj  delta la data de Joi Iun 21, 2012 7:35 pm

RocketQueen a scris:Probabil ca activistii ordinari incearca sa sensibilizeze opinia publica cu ideea ca marele Zeus, Traian Basescu, intr-un gest cat se poate de omenesc pentru un fost securist, il va gratia pe vechiul sau adversar politic...
N-am avut nici timp, nici răbdare să mă interesez de amănuntele concrete pentru care l-au condamnat pe ăla cu ouăle numărate (OK, în linii mari, era vorba de niște bani palmați prin campania din 2004), dar ideea este să stea dracului după gratii - chit că s-ar putea să apară cu precizarea că are claustrofobie sau "nu suportă regimul de detenție" Laughing - așa că matolu' ar face bine dacă ar sta naibii prin fundul cramei de la Cotroceni și nu s-ar agita să-l scoată pe bombonel din binemeritatul loc...

delta

Sus In jos

Mesaj  delta la data de Joi Iun 21, 2012 7:37 pm

RocketQueen a scris:Deci: Rahat! Pe asta nu l-a intrebat nimeni din ce sertar a scos fularu'... Crying or Very sad

Cel cu coiul ciuruit se uită la porc, dar îl vede pe bombonel... laugh

delta

Sus In jos

Mesaj  RocketQueen la data de Joi Iun 21, 2012 7:42 pm

delta a scris:

Cel cu coiul ciuruit se uită la porc, dar îl vede pe bombonel... laugh

Cred si eu ca cel cu coyul perforat il vede mort pe unul, care, in timpul vietii, ii invitase pe altii sa-i numere ouale. laugh

In orice caz, Nastase n-ar fi beneficiat de acelasi tratament de care beneficiau cei mai putin rasfatati de regimul comunist...

youtube.com/watch?v=WDZB_Mqc7rs
youtube.com/watch?v=JnX_5OAEtQo&feature=related
RocketQueen

Sus In jos

Mesaj  delta la data de Joi Iun 21, 2012 7:49 pm

RocketQueen a scris:Cred si eu ca cel cu coyul perforat il vede mort pe unul, care, in timpul vietii, ii invitase pe altii sa-i numere ouale. laugh
În timpul vieții? Păi, sper că nu dă colțu' înainte să beneficieze de facilitățile din categoria Jilava... Suspect

P.S. Dacă supraviețuirea celui cu ouăle numărate necesită vreo intervenție chirurgicală care să poată fi realizată numai în străinătate, ar fi cazul ca matolu' să apeleze la fondurile din vânzările anterioare a lu' a' mai mare... că oricum afacerea rămâne în marea famiglie de mafioți mioritici (indiferent de culoarea lor politică) laugh

delta

Sus In jos

Mesaj  delta la data de Joi Iun 21, 2012 7:53 pm

RocketQueen a scris:youtube.com/watch?v=WDZB_Mqc7rs
Partea bună este că practicile alea nu au cum să fie repetate în regimul post-decembrist!
Cel puțin nu nepedepsite... mai repede sau mai târziu... Very Happy

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

delta

Sus In jos

Mesaj  RocketQueen la data de Joi Iun 21, 2012 8:01 pm

delta a scris:
RocketQueen a scris:Probabil ca activistii ordinari incearca sa sensibilizeze opinia publica cu ideea ca marele Zeus, Traian Basescu, intr-un gest cat se poate de omenesc pentru un fost securist, il va gratia pe vechiul sau adversar politic...
N-am avut nici timp, nici răbdare să mă interesez de amănuntele concrete pentru care l-au condamnat pe ăla cu ouăle numărate (OK, în linii mari, era vorba de niște bani palmați prin campania din 2004), dar ideea este să stea dracului după gratii - chit că s-ar putea să apară cu precizarea că are claustrofobie sau "nu suportă regimul de detenție" Laughing - așa că matolu' ar face bine dacă ar sta naibii prin fundul cramei de la Cotroceni și nu s-ar agita să-l scoată pe bombonel din binemeritatul loc...

Nu m-am interesat nici eu de dosar, da', din cate am auzit, e ceva marunt... Nu mi se pare c-ar fi vorba de justitie in cazul lui Nastase. Nu ma pricep la Drept, dar mai corect ar fi fost, cred eu, un proces in care sa i se aduca mai multe acuzatii de coruptie, nu cate un dosar pentru fiecare caz de coruptie in parte... Si-s vreo 3 pana acum. Laughing Mi se pare o cheltuiala imensa de bani publici, pierdere de timp, praf in ochii prostimii. Pentru cat a furat, 2 ani sunt un nimic...
RocketQueen

Sus In jos

Mesaj  delta la data de Joi Iun 21, 2012 8:03 pm

soFÎStricata cu spume orale portocalii a scris:Ministrul de Interne, Ioan Rus ii ofera in spital, tratament privilegiat detinutului Nastase. Recunoaste ca n-ar trebui sa fie lasat sa primeasca vizite, ca oricare alt infractor, dar zice ca nu e de competenta lui sa-l pazeasca. Aiurea! Azi a fost vizitat de uslasi pe banda rulanta. Cine raspunde de alta infractiune savarsita de ministrii lui Ponta, in afara de faptul ca Rus i-a trimis ambulanta fix in garaj?
Fizic, Nastase e OK. Nu exista in penitenciarul Rahova, spitale pentru detinuti bolnavi inchipuiti?

Dacă bolnavul este închipuit cu gâtul ciuruit... probabil o fi fost vorba de un glonț virtual tras de cel cu ouăle numărate dintr-un încărcător cu muniție de manevră. laugh

delta

Sus In jos

Mesaj  RocketQueen la data de Joi Iun 21, 2012 8:08 pm

delta a scris:Partea bună este că practicile alea nu au cum să fie repetate în regimul post-decembrist!
Cel puțin nu nepedepsite... mai repede sau mai târziu... Very Happy

Never say never.
Ideea e ca domnul Nastase se poarta de parca ar fi sfarsitul lumii pentru el - intr-un fel, il pot intelege, el nu era un muritor de rand si nu credea ca il poate atinge vreodata, ceva - desi ar fi stat doar 8 luni intr-un regim de detentie speciala, fara sa fie abuzat de acele practici de odinioara. Si nici macar n-are de ce sa se teama ca dupa detentie va gasi, in cel mai bun caz, un post de bibiliotecar, dupa ani de munca de deratizare...

youtube.com/watch?v=LFpEha2E2D4&feature=related
RocketQueen

Sus In jos

Mesaj  delta la data de Joi Iun 21, 2012 8:22 pm

RocketQueen a scris:Ideea e ca domnul Nastase se poarta de parca ar fi sfarsitul lumii pentru el - intr-un fel, il pot intelege, el nu era un muritor de rand si nu credea ca il poate atinge vreodata, ceva - desi ar fi stat doar 8 luni intr-un regim de detentie speciala, fara sa fie abuzat de acele practici de odinioara. Si nici macar n-are de ce sa se teama ca dupa detentie va gasi, in cel mai bun caz, un post de bibiliotecar, dupa ani de munca de deratizare...

youtube.com/watch?v=LFpEha2E2D4&feature=related
bombonel n-are cum să se poarte în vreun fel... nici de parcă ar fi sfârșitul lumii pentru el, nici de parcă ar fi începutul lumii pentru el
pur și simplu din cauză că dacă e la terapie intensivă, nu prea e în mod special de conștient Laughing
măcar mucea de tovarăș în pedelimbisme a istericului cu odrasla ca karate e mândru de postura sa (autoasumată) de analist (fix) a lu' bombonel... laugh
prostică din naștere a scris:Dupa cum se vede Bombonel Nastase nu a reusit sa minta aproape pe nimeni ! Scopul actiunii sale se vede din avion:
Prin lasitate si lipsa de demnitate vrea sa se sustraga unei hotarari judecatoresti generata de fapte reale de coruptie !

delta

Sus In jos

Mesaj  RocketQueen la data de Joi Iun 21, 2012 10:36 pm

Cretinul asta se intreaba mereu, retoric, unde sunt sustinatorii celor care le provoaca cosmaruri, fix dupa ce piticania face abuz de putoare... Cred ca-i tot o metoda de manipulare ordinara, menita sa creeze senzatia ca, la greu, ceilalti "activisti" se retrag si raman numai vitejii virginei din pedelichea la datorie. Iar mesajul care urmeaza pare a fi scris de un activist circotas. vesel

virGinel cretin a scris:Bai, clono, nu mai scrie simultan cu mine, ca ne da borsan cu capu-n burta la amindoi !

Da' daca tot nu dormim, as intreba si eu (tot timpul intreb, am nelamuriri, ce sa fac?):

Unde-s sustinatorii USL ? Unde-s Florestii, sa vedem cum se bucura si de ultimele evenimente ?

forum.realitatea.net/showpost.php?p=1053019&postcount=63
RocketQueen

Sus In jos

Mesaj  baso la data de Vin Iun 22, 2012 7:29 am

delta a scris:

Pt ca matolul sa-l gratzieze ori ba, ar trebui ca Nastase sa-i ceara gratzierea .Ceea ce ma indoiesc ca se va intampla vreodata pe planeta asta raset
Pt. ca nu cunosc dosarul in care a fost condamnat ci doar cateva pasaje din decizia de condamnare , citite si recitite prin emisiuni TV, se pare, totusi, ca a fost condamnat mai mult simbolic decat pe baza unor probe indubitabile. Ori treaba asta nu este un motiv de lauda pt. justitzia romana chiar daca, in aparentza, s-a obtinut un efect pozitiv pe plan internatzional . Nu trebuie sa fii specialist in drept ca sa-ti dai seama ca pt. o condamanare trebuie sa existe fapte dovedite care sa-l incrimineze pe inculpat iar dovezile tra sa fie dincolo de orice indoiala. In orice alte conditii, pedeapsa aplicata devine abuziva, indiferent cat de antipatizat sau nu ar fi condamnatul . Sunt convinsa ca ar fi frustrant si deprimant pt. oricine sa fie condamanat la inchisoare in lipsa unor probe concludente. Ca o astfel de treaba i se intampla lui bombonel sau indiferent cui i se intampla, mi se pare nefiresc sa constituie un motiv de bucurie pt. ceilalati. Este o bucurie rudimentara, de evul mediu. Cand ajungi sa te bucuri de o condamnare obtinuta fara probe care sa-l incrimineze direct pe personaj, inseamna sa accepti ideea ca ti s-ar putea intampla si tie, oricand, o astfel de pleasca Laughing
Diferenta dintre gura lumii si un act de justitzie este tocmai faptul ca intr-un proces penal condamnare intervine dupa ce faptele au fost dovedite prin probe neindoielnice, administrate in procesul penal. Iar daca treaba este asa dupa cum rezulta din pasajele motivarii deciziei de condamnare, Nastase are toate sansele sa castige la CEDO. suspect Insa pana atunci, va fi terminat de executat pedeapsa...
O astfel de perspectiva nu este deloc OK nici in cazul Nastase cum de altfel nu este OK nici in alte zeci de mii de cazuri in care cetatenii romani continua sa castiga procese impotriva Romaniei... pt. lejeritatea cu care la noi sunt incalcate drepturile omului.

D'aia nu ma incalzeste cu nimic faptul ca Nastase a fost condamnat la inchisoare, atata vreme cat condamnarea pare sa fie mai degraba efectul unui exces de zel al judecatorilor pt. a oferi celor din strainatate,care ne critica, primul exemplu de act de justitie infaptuit cu succes impotriva unui fost demnitar.

baso

Sus In jos

Mesaj  baso la data de Vin Iun 22, 2012 9:51 am

ENKI a scris:

Bun, deci fularul a fost asezat cu grija, sa dea bine in poza si sa acopere eventuala pata de sange ce s-ar fi vazut prin bandajul veritabil, al celor de la salvare.
Io, totusi, in viteza asociata situatiei de salvare a ranitului, as fi tras patura aia albastra pana la barbie. Laughing

Intr-o casa ordonata, dureaza foarte putzin sa gasesti si sa aduci un fular barbatesc dintr-un dulap in care sti cu precizie ca exista . Cat s-ar fi comentat daca i-ar fi legat la gat o esarfa de matase colorata, femeiasca, ori prosopul din baie sau din bucatarie Laughing Dupa cum ziceam, mi se pare un gest firesc si explicabil venit din partea membrilor familiei care n-au dorit sa-l expuna presei cu un bandaj insangerat la gat.

Patura respectiva i-ar fi acoperit nu doar gatul , ci si capul, in cazul in care Nastase ar fi decedat, existand putine riscuri sa se descopere intamplator pt. a putea fi filmat/fotografiat cadavrul de catre amatorii de imagini macabre.
Pana si la spital, cand l-au dat jos din salvare, am vazut p'acolo catziva gura casca fericiti sa-l fotografieze cu telefonul mobil . laugh Si ma gandesc la ce naiba ii foloseste unui om normal la cap sa aiba in telefon poze cu un VIP pe targa, atata timp cat toata media musteste de astfel de imagini ? scratch Sa se laude la vecini, nepoti ori pe youtube ca a fost gura casca la fatza locului, imortalizand momentul pt. eternitate ? Gestul asta, cu mobilul tinut in mana intinsa ori indoita de la cot deasupra unor cadavre sau persoane pe targa, a devenit un reflex pt. o categorie numeroasa de spectatori aflati intamplator sau veniti intentionat la fatza locului.

baso

Sus In jos

Mesaj  ENKI la data de Vin Iun 22, 2012 11:29 am

baso a scris:
ENKI a scris:

Intr-o casa ordonata, dureaza foarte putzin sa gasesti si sa aduci un fular barbatesc dintr-un dulap in care sti cu precizie ca exista . Cat s-ar fi comentat daca i-ar fi legat la gat o esarfa de matase colorata, femeiasca, ori prosopul din baie sau din bucatarie Laughing Dupa cum ziceam, mi se pare un gest firesc si explicabil venit din partea membrilor familiei care n-au dorit sa-l expuna presei cu un bandaj insangerat la gat.

Patura respectiva i-ar fi acoperit nu doar gatul , ci si capul, in cazul in care Nastase ar fi decedat, existand putine riscuri sa se descopere intamplator pt. a putea fi filmat/fotografiat cadavrul de catre amatorii de imagini macabre.
Pana si la spital, cand l-au dat jos din salvare, am vazut p'acolo catziva gura casca fericiti sa-l fotografieze cu telefonul mobil . laugh Si ma gandesc la ce naiba ii foloseste unui om normal la cap sa aiba in telefon poze cu un VIP pe targa, atata timp cat toata media musteste de astfel de imagini ? scratch Sa se laude la vecini, nepoti ori pe youtube ca a fost gura casca la fatza locului, imortalizand momentul pt. eternitate ? Gestul asta, cu mobilul tinut in mana intinsa ori indoita de la cot deasupra unor cadavre sau persoane pe targa, a devenit un reflex pt. o categorie numeroasa de spectatori aflati intamplator sau veniti intentionat la fatza locului.

Poate voi accepta varianta aparent logica si extrem de mediatizata, atunci cand voi reusi sa fac abstractie de fabuloasa personalitate a lui Nastase. Laughing
Pana atunci, ma incapatanez sa presupun oarece:
- ca politistul/civil salvator (care stie sa ceara ajutor masonic, cu mainile ridicate, la aparitia in fata presei) a vrut, de fapt sa-l… sinucida pe Bombo, care a reactionat violent;
- ca, in timpul luptei crancene, doar al treilea glont l-a atins, da’ nici ala unde trebuia;
- ca un al patrulea glont ar fi fost prea mult, rezultand un sinucigas cu doua gauri, fie ele mici si impreuna nefacand cat una rezultata in urma unui glont de 9 mm. laugh

Aparitia lui Ioan Rus in poveste (l-am pomenit si io, ieri dimineata, legat de Ilie Sarbu, cand inca nu se stia nimic despre convorbirea celebra) m-a mai luminat, necrezand io ca mafiotul ala s-a induiosat la telefon si a decis sa trimita doi politisti in civil si o ambulanta, doar asa, preventiv. vesel

As presupune si ca Nastase, nervos, defectase si se pregatea pentru o declaratie rasunatoare, asa ca a trebuit impiedicat, prin orice mijloace.

PS. Cand un mason ca Nastase, in noaptea solstitiului de vara, este echipat cu fular si patura, sugerand solstitiul de iarna, mesajul este acela de adormire fortata.
ENKI

Sus In jos

Mesaj  Dracu' gol la data de Vin Iun 22, 2012 11:49 am

ENKI a scris:As presupune si ca Nastase, nervos, defectase si se pregatea pentru o declaratie rasunatoare, asa ca a trebuit impiedicat, prin orice mijloace.
Şi yo cre' că asta-i cea mai plauzibilă variantă dintre toa(n)te elucubraţiile debitate zilele astea... laugh
Dracu' gol

Sus In jos

Mesaj  Dracu' gol la data de Vin Iun 22, 2012 11:56 am

Meanwhile, în crama marinărească de la 3Coceni... raset

Dracu' gol

Sus In jos

Mesaj  baso la data de Vin Iun 22, 2012 12:04 pm

Tocmai am aflat un zvon dintr-o alta categorie. laugh
Cica pt. sinuciderea esuata, parchetul ar avea in pregatire un dosar pt. tentativa de sustragere de la executarea pedepsei raset
Art. 74 indice 1 din L 254/2006 .
Neprezentarea nejustificată a persoanei condamnate la locul de deţinere la expirarea perioadei în care s-a aflat legal în stare de libertate şi părăsirea, fără autorizare, de către persoana condamnată a locului de muncă, aflat în exteriorul locului de deţinere, se asimilează infracţiunii de evadare şi se pedepseşte conform prevederilor din Codul penal.

Intrucat legea nu prevede limitativ situatiile de sustragere de la executarea pedepsei, s-ar putea ca procurorii sa deschida cutia Pandorei prin considerarea sinuciderii esuate ca fiind una dintre situatiile de sustragere de la executarea pedepsei raset
La cat de vocali sunt cei care insista pe ideea de mascarada si la cata nebunie este in tara asta, nici nu m-as mira ca zvonul sa se confirme Suspect Cu alte cuvinte, condamnatul disperat ori se sinucide de-a binelea, ori i se face dosar penal pt. neprezentare nejustificata la locul de detentzie ca urmare a sinuciderii esuate Laughing

baso

Sus In jos

Mesaj  RocketQueen la data de Vin Iun 22, 2012 12:59 pm

Dracu' gol a scris:
ENKI a scris:As presupune si ca Nastase, nervos, defectase si se pregatea pentru o declaratie rasunatoare, asa ca a trebuit impiedicat, prin orice mijloace.
Şi yo cre' că asta-i cea mai plauzibilă variantă dintre toa(n)te elucubraţiile debitate zilele astea... laugh

Hmm... Mie mi se pare cam mult, mai probabil ca a fost o scena regizata, la care a participat si familia, cu scrisoarea lui de adio, cu totul.
Sotul meu zice ca in poza aceea din Cancan nu este nicio gaura, ci o pata de sange. Redau aici parte din conversatie, pentru acuratetea informatiilor. Laughing

Eu: can you tell if a wound is made by a 9 mm gun?
[13:13:08] : i'll try
[13:13:47] Eu: and if a person is right handed, is it possible that, under pressure and depression, he will try to shoot himself with the left hand?
[13:14:24] : its possible but not likely
[13:14:51] : in the matter he would like to be sure, so he will do it with right hand
[13:15:12] : send me the picture of the whond
[...]
[13:19:42] : its not a shooting hole
[13:20:24] : I can't see burning mark (like black rose)
[13:20:40] : Its only a blood mark
[13:20:57] : And you see almost no blood at all
[13:21:17]Eu: so what is the black dot on the margin of the shirt?
[13:21:27] Eu: on the back of his arm?
[13:21:28] : The shirt is with no hole
[13:21:48] : Yes, I made the picture bigger
[13:21:57] Eu: so what is that?
[13:22:26] : Dot of blood
[13:22:32] : small splash
[13:22:38] : from the neck
[...]
[13:37:08] Eu: but that hole is supposed to be an exit hole

[13:39:36] : It's not exit hole - exit hole is much much bigger then the inter hole
[13:39:59] Eu: so you're saying it's not a hole at all?
[13:40:13] : The most important hole is the intery hole
[13:40:24] : Yes
[13:40:51] : Also he can't put the pistol in this angle on his sholder by himself
[13:41:53] : Try to put only your finger in this spot and it will be very hard. now try to put pistol
[13:41:59] Eu: he supposedly was stopped by a policeman who grabbed his arm, so the bullet deviated to his neck and from there to his shoulder
[13:42:11] : I know
[13:42:24] : I read that he shot himsel in the neck
[13:42:52] Eu: did you see the path of the bullet?
[13:43:01] : That way he has this fabric on his neck
[13:43:09] : No
[13:43:26] : But wat you showed me is nothing
[13:43:39] Eu: ro.stiri.yahoo.com/photos/exclusiv-care-fost-traiectoria-glontului-tras-adrian-nastase-photo-064100526.html;_ylt=AiXbInI3B4olyfXxncktnrgKSOd_;_ylu=X3oDMTRibDQwdm5hBG1pdANBcnRpY2xlIFJlbGF0ZWQgQ29udGVudARwa2cDYTk2MWVhNDktNWExNS0zOWZlLTlmYTAtOWMxYzFkOGJhNjE1BHBvcwMxBHNlYwNNZWRpYUFydGljbGVSZWxhdGVkBHZlcgM0OWUyYTY2MC1iYjZmLTExZTEtOWIxZi1mYzUxM2NhYzY0MGU-;_ylg=X3oDMTM2YnVmMnZhBGludGwDcm8EbGFuZwNyby1ybwRwc3RhaWQDMTMyMmNlMDEtMzY1Zi0zYmE1LTk0OTktNmZjMzRlYTllZDNhBHBzdGNhdAPFn3Rpcml8xZ90aXJpbG9jYWxlBHB0A3N0b3J5cGFnZQ--;_ylv=3
[13:43:54] : All of you are amatures
[13:44:01] Eu: lol
[13:44:15] Eu: check the picture
[13:45:24] : the bulet went out from the sholder?
[13:45:29] Eu: yes
[13:45:39] Eu: that's what i was trying to tell you for half an hour
[13:45:50] : ok
[13:46:06] : to small for exit hole
[13:46:13] : no blood at all
[13:46:31] Eu: so it's fake?
[13:47:16] : yes
[13:47:28] : no exit hole in that spot
[13:47:29] Eu: thank you
[13:47:31] Eu: very much
[13:47:38] Eu: i will post it on the forum Smile)
[13:47:41] : no blood gushing
[13:47:54] : no turned fabric
[13:48:22] : He is not looking suffering in the sholder
[13:48:27] : no nothing
[13:48:44] : i think only scretch on the neck
[13:48:53] : he was a coward

[13:49:09] Eu: the doctor who did the surgery did that drawing
[13:49:23] Eu: with the bullet entering his neck and exiting through his shoulder
[13:49:27] Eu: the doctor
[13:50:38] : its seems un real
[13:51:12] Eu: ok
[13:51:45] : gothamsurvival.com/bullet-wound-cavities-entry-and-exit-holes-and-hollow-points/
bevfitchett.com/ballistics/general-wound-ballistic-concepts.html
RocketQueen

Sus In jos

Mesaj  baso la data de Vin Iun 22, 2012 1:31 pm

ENKI a scris:
Poate voi accepta varianta aparent logica si extrem de mediatizata, atunci cand voi reusi sa fac abstractie de fabuloasa personalitate a lui Nastase. Laughing
Pana atunci, ma incapatanez sa presupun oarece:
- ca politistul/civil salvator (care stie sa ceara ajutor masonic, cu mainile ridicate, la aparitia in fata presei) a vrut, de fapt sa-l… sinucida pe Bombo, care a reactionat violent;
- ca, in timpul luptei crancene, doar al treilea glont l-a atins, da’ nici ala unde trebuia;
- ca un al patrulea glont ar fi fost prea mult, rezultand un sinucigas cu doua gauri, fie ele mici si impreuna nefacand cat una rezultata in urma unui glont de 9 mm. laugh

Sa tragi 3 focuri de arma in casa in care exista si membri familiei celui pe care vrei sa-l sinucizi in loc sa-l duci la inchisoare, ar fi cam imprudent...ca sa nu ma exprim mai plastic. Laughing La capitolul declaratii rasunatoare, imi pare putzin plauzibila ideea ca Bombo sa se fi laudat ca o va face oral jurnalistilor adunati in fata casei ca sa-l filmeze incatusat . In tot cazul, daca tipul ar avea ceva "bombe"de aruncat, foarte probabil ca acestea sa fie sistematizate in dosarele puse bine si care ar putea sa apara indiferent ca sinuciderea ar fi reusit sau nu. Bombo pare a fi un tip meticulos si calculat iar daca aceasta condamnare l-a infuriat, ranindu-i si orgoliul, replica lui ar fi cu atentie servita , intr-un moment neasteptat.

Daca exista nedumeriri legate de tentativa de sinucidere, se datoreaza si informatiilor contradictorii furnizate publicului. Pana una alta, Nastase a fost un prim ministru si un personaj important al PSD-ului astfel incat nu mi se pare chiar asa de ciudat ca Rus l-ar fi sunat ca sa-l pregateasca pt. modul in care va fi ridicat de la domiciliu fara sa-l expuna prea mult jurnalistilor. In alta ordine de idei, nu este cel mai usor subiect de conversatie telefonica iar din replicile celui condamanat, indiferent cat ar fi ele de seci, iti poti da seama, cu usurintza, cam care ar fi starea lui de spirit. Daca Bombo i-a spus ca nu are de gand sa paraseasca domiciliul , stiind el cel mai bine ce are de facut, nici nu-ti trebuie o intuitie extraordinara pt. a pricepe ce are de gand sa faca. Evident, Nastase ar fi putut sa se sinucida pana la venirea politzistilor astfel incat sa nu fie niciun salvator in preajma. Este insa greu sau imposibil de judecat ce era in mintea lui de a amanat momentul apasarii pe tragaci. Posibil insa ca instinctul de conservare sa-l fi impiedicat sa se grabeasca.

baso

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 5 din 13 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum: