SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

pesedeii

+11
Krokodilul Chichiricios
Dracu' gol
RocketQu33n
Armand
baso
Vasile
ENKI
Anahoret
Dr.Ernesto Rafael Guevara
lolo
delta
15 participanți

Pagina 2 din 14 Înapoi  1, 2, 3 ... 8 ... 14  Urmatorul

In jos

pesedeii - Pagina 2 Empty Re: pesedeii

Mesaj  Armand Lun Dec 13, 2010 9:37 pm

  • "Domnul Ponta nu are proprietatea cuvintelor. Foloseste si cuvantul "dracu" intr-un fel in care nu coincide cu fisa postului, foloseste si cuvantul "legionar" ca pe o eticheta utilizata in anii '50 in Romania. Dumnealui e tanar si cu o mentalitate senila.” (Andrei Pleșu)



    Foarte tare analiza asta! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]






  • Sorry, iată sursa: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
    Armand
    Armand
    IN MEMORIAM Armand
    IN MEMORIAM Armand

    Mesaje : 3581
    Data de inscriere : 07/02/2010

    Sus In jos

    pesedeii - Pagina 2 Empty Re: pesedeii

    Mesaj  ENKI Lun Dec 13, 2010 9:42 pm

    Armand a scris:
  • "Domnul Ponta nu are proprietatea cuvintelor. Foloseste si cuvantul "dracu" intr-un fel in care nu coincide cu fisa postului, foloseste si cuvantul "legionar" ca pe o eticheta utilizata in anii '50 in Romania. Dumnealui e tanar si cu o mentalitate senila.” (Andrei Pleșu)



    Foarte tare analiza asta! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]






  • Sorry, iată sursa: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
    Uite, pentru ca l-ai introdus in discutie pe pigmeul beutor de pis Andrei Plesu, am sa-ti spun direct, fara sa incerc sa si dovedesc cumva, ca tiganul respectiv este agent triplu si unul dintre principalii responsabili pentru dezastrul din aceasta tara. vesel
    ENKI
    ENKI
    supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
    supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

    Mesaje : 13937
    Data de inscriere : 07/02/2010

    Sus In jos

    pesedeii - Pagina 2 Empty Re: pesedeii

    Mesaj  Armand Lun Dec 13, 2010 9:45 pm

    ENKI a scris:
    Armand a scris:
  • "Domnul Ponta nu are proprietatea cuvintelor. Foloseste si cuvantul "dracu" intr-un fel in care nu coincide cu fisa postului, foloseste si cuvantul "legionar" ca pe o eticheta utilizata in anii '50 in Romania. Dumnealui e tanar si cu o mentalitate senila.” (Andrei Pleșu)



    Foarte tare analiza asta! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]





    Sorry, iată sursa: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
  • Uite, pentru ca l-ai introdus in discutie pe pigmeul beutor de pis Andrei Plesu, am sa-ti spun direct, fara sa incerc sa si dovedesc cumva, ca tiganul respectiv este agent triplu si unul dintre principalii responsabili pentru dezastrul din aceasta tara. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]




    Nu l-am introdus în discuție PE PLEȘU!

    Iar analiza TOT FOARTE TARE ESTE!!!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
    Armand
    Armand
    IN MEMORIAM Armand
    IN MEMORIAM Armand

    Mesaje : 3581
    Data de inscriere : 07/02/2010

    Sus In jos

    pesedeii - Pagina 2 Empty Re: pesedeii

    Mesaj  ENKI Lun Dec 13, 2010 9:51 pm

    Armand a scris:
    ENKI a scris:
    Armand a scris:
  • "Domnul Ponta nu are proprietatea cuvintelor. Foloseste si cuvantul "dracu" intr-un fel in care nu coincide cu fisa postului, foloseste si cuvantul "legionar" ca pe o eticheta utilizata in anii '50 in Romania. Dumnealui e tanar si cu o mentalitate senila.” (Andrei Pleșu)



    Foarte tare analiza asta! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]






    Sorry, iată sursa: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
  • Uite, pentru ca l-ai introdus in discutie pe pigmeul beutor de pis Andrei Plesu, am sa-ti spun direct, fara sa incerc sa si dovedesc cumva, ca tiganul respectiv este agent triplu si unul dintre principalii responsabili pentru dezastrul din aceasta tara. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]




    Nu l-am introdus în discuție PE PLEȘU!

    Iar analiza TOT FOARTE TARE ESTE!!!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

    Pai, daca zici ca e tare, pune cu copy/paste aici, ca doar nu-ti inchipui ca voi da click pe un link catre HotNews. laugh
    ENKI
    ENKI
    supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
    supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

    Mesaje : 13937
    Data de inscriere : 07/02/2010

    Sus In jos

    pesedeii - Pagina 2 Empty Re: pesedeii

    Mesaj  RocketQu33n Lun Dec 13, 2010 9:57 pm

    Armand a scris:



    Nu l-am introdus în discuție PE PLEȘU!

    Iar analiza TOT FOARTE TARE ESTE!!!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

    Mai bine puneai o caricatura, ar fi fost mult mai lesne de inteles. Laughing Wink
    Nu stiam ca Ponta foloseste des cuvantul "legionar". [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

    RocketQu33n
    IN MEMORIAM RocketQu33n
    IN MEMORIAM RocketQu33n

    Mesaje : 3013
    Data de inscriere : 04/07/2010
    Localizare : Paradise City

    Sus In jos

    pesedeii - Pagina 2 Empty Re: pesedeii

    Mesaj  Armand Lun Dec 13, 2010 10:03 pm

    ENKI a scris:Pai, daca zici ca e tare, pune cu copy/paste aici, ca doar nu-ti inchipui ca voi da click pe un link catre HotNews. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

    Păi... nu ți-am pus-o? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] O vrei pe toată??? affraid Că nu se referă exclusiv la Ponta! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
    Armand
    Armand
    IN MEMORIAM Armand
    IN MEMORIAM Armand

    Mesaje : 3581
    Data de inscriere : 07/02/2010

    Sus In jos

    pesedeii - Pagina 2 Empty Re: pesedeii

    Mesaj  Armand Lun Dec 13, 2010 10:05 pm

    RocketQu33n a scris:
    Mai bine puneai o caricatura, ar fi fost mult mai lesne de inteles. Laughing Wink
    Nu stiam ca Ponta foloseste des cuvantul "legionar". [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

    Păi... eu nu prea sunt fan al caricaturilor în acest sens. Nu gust umorul lor decât în foarte rare cazuri... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
    Armand
    Armand
    IN MEMORIAM Armand
    IN MEMORIAM Armand

    Mesaje : 3581
    Data de inscriere : 07/02/2010

    Sus In jos

    pesedeii - Pagina 2 Empty Re: pesedeii

    Mesaj  RocketQu33n Lun Dec 13, 2010 10:11 pm

    Armand a scris:
    RocketQu33n a scris:
    Mai bine puneai o caricatura, ar fi fost mult mai lesne de inteles. Laughing Wink
    Nu stiam ca Ponta foloseste des cuvantul "legionar". [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

    Nu gust umorul lor decât în foarte rare cazuri... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

    Pai... ai depasit varsta. Laughing

    PS: Dezamagita de cat de bland a fost cu Basescu, dar totusi, nu este o raritate ca un scriitor/poet sa nu fie sfant cand se amesteca in politica. Asta nu inseamna ca operele lui nu mai au valoare. Un exemplu tipic este Wagner, muzicianul preferat al lui Hitler.

    RocketQu33n
    IN MEMORIAM RocketQu33n
    IN MEMORIAM RocketQu33n

    Mesaje : 3013
    Data de inscriere : 04/07/2010
    Localizare : Paradise City

    Sus In jos

    pesedeii - Pagina 2 Empty Re: pesedeii

    Mesaj  Armand Lun Dec 13, 2010 10:32 pm

    RocketQu33n a scris:
    Pai... ai depasit varsta. Laughing

    Așa e... am depășit demult vârsta la care să reacționez la orice stimul... Dar în cazul tipului de umor pe care-l gust nu cred că asta e o explicație. scratch


    RocketQu33n a scris:PS: Dezamagita de cat de bland a fost cu Basescu, dar totusi, nu este o raritate ca un scriitor/poet sa nu fie sfant cand se amesteca in politica. Asta nu inseamna ca operele lui nu mai au valoare. Un exemplu tipic este Wagner, muzicianul preferat al lui Hitler.

    Mda... îmi amintesc ce gust amar mi-a lăsat chestia asta cu Wagner, când am aflat-o... Și au mai venit și altele, în timp... Crying or Very sad
    Armand
    Armand
    IN MEMORIAM Armand
    IN MEMORIAM Armand

    Mesaje : 3581
    Data de inscriere : 07/02/2010

    Sus In jos

    pesedeii - Pagina 2 Empty Re: pesedeii

    Mesaj  RocketQu33n Lun Dec 13, 2010 10:55 pm

    Armand a scris:

    Mda... îmi amintesc ce gust amar mi-a lăsat chestia asta cu Wagner, când am aflat-o... Și au mai venit și altele, în timp... Crying or Very sad

    Mie mi-a placut de Marlene Dietrich cum i-a tras-o Führerului. Asta turba ca Ceausescu cand venea vorba de tradatorii patriei. Laughing Dar cel mai amuzant mi s-a parut cum a fost intampinat nepotul lui Hitler de un oficial american cand fugise in SUA: "Welcome to the United States, Mr. Hitler!" [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Apropo, tot de la nepotul lui Hitler s-a dus zvonul ca unchiu-sau ar fi avut un bunic evreu, adica bunica sa s-ar fi culcat cu seful ei evreu. Laughing Dar era in perioada in care micul Hitler era dezamagit ca n-a primit functii mai mari in stat, asa ca nu stiu cata credibilitate pot avea niste remarci facute in plina frustrare. Laughing

    RocketQu33n
    IN MEMORIAM RocketQu33n
    IN MEMORIAM RocketQu33n

    Mesaje : 3013
    Data de inscriere : 04/07/2010
    Localizare : Paradise City

    Sus In jos

    pesedeii - Pagina 2 Empty Re: pesedeii

    Mesaj  delta Mar Dec 14, 2010 6:01 am

    Armand a scris:
  • "Domnul Ponta nu are proprietatea cuvintelor. Foloseste si cuvantul "dracu" intr-un fel in care nu coincide cu fisa postului, foloseste si cuvantul "legionar" ca pe o eticheta utilizata in anii '50 in Romania. Dumnealui e tanar si cu o mentalitate senila.” (Andrei Pleșu)



    Foarte tare analiza asta! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
  • Expresia este ca și sloganul "Go home, yankee!" scandat de ceva manifestanți ruși relativ recent... Laughing

    delta
    asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
    asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

    Mesaje : 19807
    Data de inscriere : 03/02/2010

    https://neimportant.forumgratuit.ro

    Sus In jos

    pesedeii - Pagina 2 Empty Re: pesedeii

    Mesaj  Armand Mar Dec 14, 2010 6:10 am

    RocketQu33n a scris:
    Armand a scris:

    Mda... îmi amintesc ce gust amar mi-a lăsat chestia asta cu Wagner, când am aflat-o... Și au mai venit și altele, în timp... Crying or Very sad

    Mie mi-a placut de Marlene Dietrich cum i-a tras-o Führerului. Asta turba ca Ceausescu cand venea vorba de tradatorii patriei. Laughing Dar cel mai amuzant mi s-a parut cum a fost intampinat nepotul lui Hitler de un oficial american cand fugise in SUA: "Welcome to the United States, Mr. Hitler!" [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Apropo, tot de la nepotul lui Hitler s-a dus zvonul ca unchiu-sau ar fi avut un bunic evreu, adica bunica sa s-ar fi culcat cu seful ei evreu. Laughing Dar era in perioada in care micul Hitler era dezamagit ca n-a primit functii mai mari in stat, asa ca nu stiu cata credibilitate pot avea niste remarci facute in plina frustrare. Laughing

    Astea-s bârfe de-ale istoriei... cine știe câtă realitate e acolo?!
    Mi-e din ce în ce mai greu să consider istoria un domeniu de interes, atâta vreme cât și-a băgat coada interesul politic și acolo.

    Mărturisesc că, una dintre temerile mele încă din primul an de învățământ (am debutat la o clasă a IV-a, așadar, făceam istoria patriei cu ei) a fost felul în care urma să conving copiii că „întoarcerea armelor” din 23 august 1944 a fost ok, în condițiile în care aveam serioase dubii în sensul ăsta, de pe băncile școlii! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
    Armand
    Armand
    IN MEMORIAM Armand
    IN MEMORIAM Armand

    Mesaje : 3581
    Data de inscriere : 07/02/2010

    Sus In jos

    pesedeii - Pagina 2 Empty Re: pesedeii

    Mesaj  Armand Mar Dec 14, 2010 6:12 am

    delta a scris:
    Armand a scris:
  • "Domnul Ponta nu are proprietatea cuvintelor. Foloseste si cuvantul "dracu" intr-un fel in care nu coincide cu fisa postului, foloseste si cuvantul "legionar" ca pe o eticheta utilizata in anii '50 in Romania. Dumnealui e tanar si cu o mentalitate senila.” (Andrei Pleșu)



    Foarte tare analiza asta! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
  • Expresia este ca și sloganul "Go home, yankee!" scandat de ceva manifestanți ruși relativ recent... Laughing




    Păi... pe bune, uneori nu-ți rămâne decât umorul pe post de colac de salvare psihică! Very Happy
    Armand
    Armand
    IN MEMORIAM Armand
    IN MEMORIAM Armand

    Mesaje : 3581
    Data de inscriere : 07/02/2010

    Sus In jos

    pesedeii - Pagina 2 Empty Re: pesedeii

    Mesaj  delta Mar Dec 14, 2010 6:16 am

    Armand a scris:Mărturisesc că, una dintre temerile mele încă din primul an de învățământ (am debutat la o clasă a IV-a, așadar, făceam istoria patriei cu ei) a fost felul în care urma să conving copiii că „întoarcerea armelor” din 23 august 1944 a fost ok, în condițiile în care aveam serioase dubii în sensul ăsta, de pe băncile școlii! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
    Aveam impresia că istoria se predă, prezentând ce s-a întâmplat, nu neapărat accentuând ce a fost bine și ce nu...

    P.S. Aruncarea celor două bombe atomice a scurtat războiul... O fi OK? laugh

    delta
    asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
    asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

    Mesaje : 19807
    Data de inscriere : 03/02/2010

    https://neimportant.forumgratuit.ro

    Sus In jos

    pesedeii - Pagina 2 Empty Re: pesedeii

    Mesaj  Armand Mar Dec 14, 2010 6:30 am

    delta a scris:Aveam impresia că istoria se predă, prezentând ce s-a întâmplat, nu neapărat accentuând ce a fost bine și ce nu...

    P.S. Aruncarea celor două bombe atomice a scurtat războiul... O fi OK? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

    Outsiderii consisderă că „a preda” înseamnă a băga pe gât informații! Nu este deloc așa! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
    Dar, dincolo de faptul că, firește, nu prea ai de unde să știi „clue”-uri despre meseria asta, un anume grad de elevație ar fi trebuit să te oprească să scrii o grămadă atât de mare de... inexactități într-o singură frază! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
    Despre bombe... discută cu Anahoret! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
    Armand
    Armand
    IN MEMORIAM Armand
    IN MEMORIAM Armand

    Mesaje : 3581
    Data de inscriere : 07/02/2010

    Sus In jos

    pesedeii - Pagina 2 Empty Re: pesedeii

    Mesaj  delta Mar Dec 14, 2010 6:49 am

    Armand a scris:Outsiderii consisderă că „a preda” înseamnă a băga pe gât informații! Nu este deloc așa! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
    Fâssss... laugh

    delta
    asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
    asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

    Mesaje : 19807
    Data de inscriere : 03/02/2010

    https://neimportant.forumgratuit.ro

    Sus In jos

    pesedeii - Pagina 2 Empty Re: pesedeii

    Mesaj  Armand Mar Dec 14, 2010 7:54 am

    delta a scris:
    Armand a scris:Outsiderii consisderă că „a preda” înseamnă a băga pe gât informații! Nu este deloc așa! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
    Fâssss... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

    Scârţţţţţ!!!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
    Armand
    Armand
    IN MEMORIAM Armand
    IN MEMORIAM Armand

    Mesaje : 3581
    Data de inscriere : 07/02/2010

    Sus In jos

    pesedeii - Pagina 2 Empty Re: pesedeii

    Mesaj  baso Mar Dec 14, 2010 9:57 am

    Armand a scris:

    RocketQu33n a scris:PS: Dezamagita de cat de bland a fost cu Basescu, dar totusi, nu este o raritate ca un scriitor/poet sa nu fie sfant cand se amesteca in politica. Asta nu inseamna ca operele lui nu mai au valoare. Un exemplu tipic este Wagner, muzicianul preferat al lui Hitler.

    Mda... îmi amintesc ce gust amar mi-a lăsat chestia asta cu Wagner, când am aflat-o... Și au mai venit și altele, în timp... Crying or Very sad

    Hitler desena piticii din Alba ca zapada iar Stalin barbati dezbracati Laughing Saddam Hussein scria romantze la fel cum al nostru scria poezii pe mare laugh

    [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

    baso
    supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
    supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

    Mesaje : 16006
    Data de inscriere : 04/10/2010

    Sus In jos

    pesedeii - Pagina 2 Empty Re: pesedeii

    Mesaj  Anahoret Mar Dec 14, 2010 7:00 pm

    Armand a scris:Despre bombe... discută cu Anahoret! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
    Nici măcar despre bombe sexy! salutare
    Anahoret
    Anahoret
    la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
    la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

    Mesaje : 3513
    Data de inscriere : 03/02/2010

    Sus In jos

    pesedeii - Pagina 2 Empty Re: pesedeii

    Mesaj  Armand Mar Dec 14, 2010 7:13 pm

    Anahoret a scris:
    Armand a scris:Despre bombe... discută cu Anahoret! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
    Nici măcar despre bombe sexy! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
    Armand
    Armand
    IN MEMORIAM Armand
    IN MEMORIAM Armand

    Mesaje : 3581
    Data de inscriere : 07/02/2010

    Sus In jos

    pesedeii - Pagina 2 Empty Re: pesedeii

    Mesaj  delta Dum Ian 09, 2011 5:52 pm

    Urmează să aflăm de la portocăcănii că Năstase este de vină pentru declinul dramatic al flotei comerciale... veselie

    P.S. Încă puțin și o să spună că de fapt Băsescu nici nu era marinar și oricum nu avea nici-o tangență cu flota... și nici măcar cu vaporul pe care îl folosea la cărat de blugi, uischi și bacsuri de chent... laugh
    STORMBRINGER a scris:Ia uitati ce scrie pe blog:

    "In acest moment, singura solutie pentru a convinge UE ca Romania lupta serios impotriva coruptiei si ca justitia este impartiala, ar fi ca Basescu, dupa sase ani de mandat catastrofal, sa-si dea demisia si sa mearga in instanta pentru a-si dovedi nevinovatia in dosarul Flota. Cu smecherii, nu mai tine."

    1°Din cate stiu, Traian Basescu a demisionat o data din Parlament pentru a fi cercetat in acel dosar.
    2°Pe acele documente se afla si semnatura lui Adrian Nastase in calitate de ministru de externe.
    3°Adrian Nastase ar putea sa faca acelasi lucru legat de alte dosare.
    4°Altceva, mai nou, nimic? Aceeasi ciorba reincalzita?
    ( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

    delta
    asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
    asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

    Mesaje : 19807
    Data de inscriere : 03/02/2010

    https://neimportant.forumgratuit.ro

    Sus In jos

    pesedeii - Pagina 2 Empty Re: pesedeii

    Mesaj  ENKI Dum Ian 09, 2011 10:06 pm

    Preocupat la maxim de viitoarea alianta PNL+PC+PSD, tov. Ponta a fugit pana la Monte Carlo, unde s-a dat cu o masina pe care se poate observa celebra frunza Nutzicii. laugh
    [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
    Detalii [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] .
    ENKI
    ENKI
    supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
    supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

    Mesaje : 13937
    Data de inscriere : 07/02/2010

    Sus In jos

    pesedeii - Pagina 2 Empty Re: pesedeii

    Mesaj  ENKI Mier Ian 19, 2011 10:40 pm

    La ce primari generali si-au ales pana acum, sunt convins ca bucurestenii nu vor rata sansa de a-l inscauna si pe Marean, fie si numai pentru a da satisfactie Marelui Licurici.vesel
    [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
    [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
    ENKI
    ENKI
    supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
    supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

    Mesaje : 13937
    Data de inscriere : 07/02/2010

    Sus In jos

    pesedeii - Pagina 2 Empty Re: pesedeii

    Mesaj  Anahoret Joi Ian 20, 2011 5:03 am

    Enki, poate că noi încă n-am aflat! raset
    Anahoret
    Anahoret
    la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
    la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

    Mesaje : 3513
    Data de inscriere : 03/02/2010

    Sus In jos

    pesedeii - Pagina 2 Empty Re: pesedeii

    Mesaj  ENKI Joi Ian 20, 2011 8:52 am

    Anahoret a scris:Enki, poate că noi încă n-am aflat! raset
    Amuzant mi se pare si interesul tot mai crescut pentru acel referendum, prin care bietii bucuresteni ar "decide" daca primarii de sectoare vor fi transormati in viceprimari ai Superprimarului. laugh

    [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

    Mama, ce-as mai rade sa vad un tur doi la Capitala intre Vanghelie si Udrea. veselie

    ENKI
    ENKI
    supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
    supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

    Mesaje : 13937
    Data de inscriere : 07/02/2010

    Sus In jos

    pesedeii - Pagina 2 Empty Re: pesedeii

    Mesaj  ENKI Vin Ian 21, 2011 10:36 am

    Se pare ca Marean nu se intoarce cu mana goala din America. vesel
    [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
    ENKI
    ENKI
    supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
    supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

    Mesaje : 13937
    Data de inscriere : 07/02/2010

    Sus In jos

    pesedeii - Pagina 2 Empty Re: pesedeii

    Mesaj  delta Sam Ian 29, 2011 5:55 pm

    Păi, în Parlament parcă au colaborat într-o veselie și fără respectiva alianță, așa că nu prea îmi dau seama de utilitatea practică a respectivului demers.
    Mai ales că dacă ideea o fi ca alianța respectivă să-i împiedice pe unii sau pe ceilalți să colaboreze cu pedelimbiștii, nu prea cred că dacă vreunul vrea neapărat să se vâre la guvernare... atunci alianța să fie "marele" obstacol?
    Că parcă și între pediști și penali exista ceva alianță de genul ăsta, chiar dacă nici naiba nu știe ce s-a întâmplat cu ea... Laughing
    scârbitul a scris:Pe zi ce trece sunt tot mai convins că această nouă alianţă PNL-PSD-PC e nu numai logică dar şi extrem de necesară. Cu toate că la inceput am zis că-mi dau demisia din PNL, am scris proteste şi chestii de genul......
    Evoluţia evenimentelor din ultimele zile imi arată clar că această alianţă este mai mult decât necesară.
    ( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

    delta
    asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
    asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

    Mesaje : 19807
    Data de inscriere : 03/02/2010

    https://neimportant.forumgratuit.ro

    Sus In jos

    pesedeii - Pagina 2 Empty Re: pesedeii

    Mesaj  Dracu' gol Mar Feb 01, 2011 2:16 am

    [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
    Dracu' gol
    Dracu' gol
    nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
    nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

    Mesaje : 5567
    Data de inscriere : 03/02/2010
    Localizare : Trollywood

    Sus In jos

    pesedeii - Pagina 2 Empty Re: pesedeii

    Mesaj  delta Lun Feb 07, 2011 7:55 pm

    Păi, KroChi e pro-Boc, deci e logic faptul că nu e pesedist în perioada în care comunistoizii nu sunt cooptați a putere de pedelimbiști...
    Krokodilul Chichiricios a scris:Nu sunt PSD-ist şi n-am intenţia să devin unul. Cunosc însă suficienţi PSD-işti, ca şi PD-Lişti şi ca şi PNL-işti. De la conservator n-am nici un spor- că nu cunosc pe nimeni.
    PSD-ul cel rău e creaţia mogulilor de presă- care astăzi sunt prigoniţi de Băsescu. În moralul tâmpit colectiv PSD-ul e ăla de a bătut studenţi în piaţa UNiversităţii şi cel care l-a adus pe Năstase arogantu' la putere. A nu se uita că PSD_ul a adus şi 2 perioade de serioasă stabilitate- 1990-1996- când s-au pus bazele capitalismului românesc- aşa cum îl ştim- şi 2000-2004- când Năstase a trebuit să cureţe grajdurile lăsate de CDR- iarăşi aşa cum le ştim. 1996-2000- a fost perioada cea mai naşpa a României postrevoluţionare- cu un precursor a lui Boc în persoana nehotărâtului Ciorbea, cu toate "Ţigaretele" şi falimentele succesive de bănci.
    De ce-i acuzat PSD-ul ? Ca FSN a profitat şi şi-a înscris în partid tot ce era leadership pe vremea lui Ceaşcă şi care nu intra în lotul CEEX- adică directori de fabrici, activişti de mâna a 2-a, etc. Nu erau nici mai răi decât PD-Liştii actuali şi aveau un lucru pe care PD-Lul nu îl ştie în mod genetic "să facă treabă". Nu-mi aduc aminte să fi fost foame pe vremea PSD şi nici tăieri de salarii- inflaţie ce-i drept a fost- dar nu cât pe vremea CDR-ului. Ce i se reproşează lui Iliescu şi PSD_ului ? Că au fost un partid de comunişti ? Haida, de- PD_L ul e numai din comunişti. Că sunt sub influenţa unei puteri străine ? Dacă ne uităm la cât insistă Băse şi Stolo pentru energie ieftină la Alro- chiar descoperim cine e sub influenţa puterilor străine. Că au înăbuşit Piaţa Universităţii ? Ce era să facă ? Putem să lansăm un Dacă filozofic şi să spunem că Dacă Iliescu le lăsa puterea ţărăniştilor şi liberalilor ne-ar fi mers mai bine. Acest Dacă are şi un Parcă- acela că dintre toţi ţărăniştii regretatul Raţiu era singurul care avea idee de managementul unei firme mari- ca să nu mai spunem de managementul unei ţări. În rest, dezastrele Diaconescu şi Ciorbea sunt binecunoscute.Nu pot să spun ce s-ar fi întâmplat dacă ar fi condus Seniorul ţara- pentru că nu am nici un fel de informaţii apropo de capabilităţile sale organizatorice. Totuşi- PNŢCD_ ul a devenit un partid mare doar emoţional- după dispariţia Seniorului- şi a fost exact la fel de inept- ca şi PD-Lul actual.Scuze, de fapt Radu Sârbu fura mai bine- dar nu e încă totul pierdut că el conduce aripioara care doreşte apropierea de PD-L.
    Ce i se reproşează PSD ? Din 1990 încoace PSD-ul n-a fost niciodată un partid de stânga- ci de un socialism extrem de moderat- care a permis retrocedarea de case, pământuri, etc.- având în acelaşi timp o puternică componentă socială. Adică n-a lăsat amărâştenii care încă mai alcătuiesc 80% din populaţia României să moară de foame- cu un economat, cu un Vanghelion- oricum n-au avut niciodată dispreţul ciicoiesc care însufleţeşte PD-L-ul.
    Să urăm deci succes alianţei- şi moarte definitivă partidului de rataţi condus de Băsescu-Boc. CU conducătorii lor cu tot...

    delta
    asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
    asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

    Mesaje : 19807
    Data de inscriere : 03/02/2010

    https://neimportant.forumgratuit.ro

    Sus In jos

    pesedeii - Pagina 2 Empty Tu,Delta, tu...

    Mesaj  Krokodilul Chichiricios Lun Feb 07, 2011 8:36 pm

    delta a scris:Păi, KroChi e pro-Boc, deci e logic faptul că nu e pesedist în perioada în care comunistoizii nu sunt cooptați a putere de pedelimbiști...
    Krokodilul Chichiricios a scris:Nu sunt PSD-ist şi n-am intenţia să devin unul. Cunosc însă suficienţi PSD-işti, ca şi PD-Lişti şi ca şi PNL-işti. De la conservator n-am nici un spor- că nu cunosc pe nimeni.
    PSD-ul cel rău e creaţia mogulilor de presă- care astăzi sunt prigoniţi de Băsescu. În moralul tâmpit colectiv PSD-ul e ăla de a bătut studenţi în piaţa UNiversităţii şi cel care l-a adus pe Năstase arogantu' la putere. A nu se uita că PSD_ul a adus şi 2 perioade de serioasă stabilitate- 1990-1996- când s-au pus bazele capitalismului românesc- aşa cum îl ştim- şi 2000-2004- când Năstase a trebuit să cureţe grajdurile lăsate de CDR- iarăşi aşa cum le ştim. 1996-2000- a fost perioada cea mai naşpa a României postrevoluţionare- cu un precursor a lui Boc în persoana nehotărâtului Ciorbea, cu toate "Ţigaretele" şi falimentele succesive de bănci.
    De ce-i acuzat PSD-ul ? Ca FSN a profitat şi şi-a înscris în partid tot ce era leadership pe vremea lui Ceaşcă şi care nu intra în lotul CEEX- adică directori de fabrici, activişti de mâna a 2-a, etc. Nu erau nici mai răi decât PD-Liştii actuali şi aveau un lucru pe care PD-Lul nu îl ştie în mod genetic "să facă treabă". Nu-mi aduc aminte să fi fost foame pe vremea PSD şi nici tăieri de salarii- inflaţie ce-i drept a fost- dar nu cât pe vremea CDR-ului. Ce i se reproşează lui Iliescu şi PSD_ului ? Că au fost un partid de comunişti ? Haida, de- PD_L ul e numai din comunişti. Că sunt sub influenţa unei puteri străine ? Dacă ne uităm la cât insistă Băse şi Stolo pentru energie ieftină la Alro- chiar descoperim cine e sub influenţa puterilor străine. Că au înăbuşit Piaţa Universităţii ? Ce era să facă ? Putem să lansăm un Dacă filozofic şi să spunem că Dacă Iliescu le lăsa puterea ţărăniştilor şi liberalilor ne-ar fi mers mai bine. Acest Dacă are şi un Parcă- acela că dintre toţi ţărăniştii regretatul Raţiu era singurul care avea idee de managementul unei firme mari- ca să nu mai spunem de managementul unei ţări. În rest, dezastrele Diaconescu şi Ciorbea sunt binecunoscute.Nu pot să spun ce s-ar fi întâmplat dacă ar fi condus Seniorul ţara- pentru că nu am nici un fel de informaţii apropo de capabilităţile sale organizatorice. Totuşi- PNŢCD_ ul a devenit un partid mare doar emoţional- după dispariţia Seniorului- şi a fost exact la fel de inept- ca şi PD-Lul actual.Scuze, de fapt Radu Sârbu fura mai bine- dar nu e încă totul pierdut că el conduce aripioara care doreşte apropierea de PD-L.
    Ce i se reproşează PSD ? Din 1990 încoace PSD-ul n-a fost niciodată un partid de stânga- ci de un socialism extrem de moderat- care a permis retrocedarea de case, pământuri, etc.- având în acelaşi timp o puternică componentă socială. Adică n-a lăsat amărâştenii care încă mai alcătuiesc 80% din populaţia României să moară de foame- cu un economat, cu un Vanghelion- oricum n-au avut niciodată dispreţul ciicoiesc care însufleţeşte PD-L-ul.
    Să urăm deci succes alianţei- şi moarte definitivă partidului de rataţi condus de Băsescu-Boc. CU conducătorii lor cu tot...

    Dacă dl.Boc ar avea o fizionomie şi o fiziologie apropiate de ale dnei. Udrea acum 20 de ani, sigur aş fi pro-Boc în ideea de a îl face măcar o dată capră...aşa însă pentru că sunt hetero şi pentru că singura distracţie personală legată de dl.Boc ar include şi un aruncător de flăcări încărcat...

    Krokodilul Chichiricios
    îi place să discute
    îi place să discute

    Mesaje : 216
    Data de inscriere : 25/12/2010
    Varsta : 62
    Localizare : De obicei Bucureşti

    Sus In jos

    pesedeii - Pagina 2 Empty Re: pesedeii

    Mesaj  Continut sponsorizat


    Continut sponsorizat


    Sus In jos

    Pagina 2 din 14 Înapoi  1, 2, 3 ... 8 ... 14  Urmatorul

    Sus


     
    Permisiunile acestui forum:
    Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum