SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

pesedeii

+11
Krokodilul Chichiricios
Dracu' gol
RocketQu33n
Armand
baso
Vasile
ENKI
Anahoret
Dr.Ernesto Rafael Guevara
lolo
delta
15 participanți

Pagina 13 din 14 Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Urmatorul

In jos

pesedeii - Pagina 13 Empty Re: pesedeii

Mesaj  ENKI Mier Dec 14, 2016 3:48 pm

delta a scris:
ENKI a scris:Pe pricipiul cand o femeie spune "nu", inseamna "poate", m-as cracana de ras daca pesedeii ar propune-o prim-sinstra pe Corina Cretu. laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
să-l propună pe Geoană
măcar pentru o noapte... laugh
Da, o varianta cel putin la fel de buna. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pesedeii - Pagina 13 Empty Re: pesedeii

Mesaj  baso Joi Dec 15, 2016 5:11 pm

ENKI a scris:
delta a scris:
ENKI a scris:Pe pricipiul cand o femeie spune "nu", inseamna "poate", m-as cracana de ras daca pesedeii ar propune-o prim-sinstra pe Corina Cretu. laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
să-l propună pe Geoană
măcar pentru o noapte... laugh
Da, o varianta cel putin la fel de buna. laugh


Dupa scorul urias obtinut de PSD la vot, inteleg ca marea isterie nationala vizeaza daca Iohannis poate sau nu poate refuza nominalizarea lui Dragnea ca premier innocent

 Discutiile sunt clar contradictorii, functie de interpretariile pro sau contra ideii enuntate de Iohannis :NU penalilor in guvern . laugh Emotional, ideea transmisa de Iohannis e la nivelul de gandire al bacteriei basiste. Pt. ca asa a fost instruit sasalaul sa cuvante. Legal insa, dintre toti cei care au comentat la TV, Serban Nicolae a furnizat cea mai mai corecta si profesionita abordare legala .
Mult prea mediatizatul Piperea si-a cacat steagul cu teoria reabilitararii   lui Dragnea laugh
Singura condamnare definitiva a lui Dragnea vizeaza asa zisa lui implicare penala   in impulsionarea participarii la referendumul de demitere a lui Basexu(in timp ce basistii , la data respectiva, militau in draci, pe toate canalale, pt. a incuraja absenteismul de la vot) . Incomparabil MULT MAI GRAVA fapta a fost ERATA CCR de la acel moment Twisted Evil
Tinand cont ca lui Dragnea, prin decizia definitiva, nu i s-a  stabilit interdictia de a alege si de a fi ales,  restul comentariilor, care vizeaza Legea 90/2001, in mod clar ridica problema neconstitutionalitatii acestei legi prin raportare la Constitutia Romaniei din 2003 (ulterioara legii 90/2001)
In traditia romaneasca, sunt absolut convinsa ca va fi   CIRC MAXIM daca Dragnea va fi propus ca premeer.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pesedeii - Pagina 13 Empty Re: pesedeii

Mesaj  ENKI Joi Dec 15, 2016 5:28 pm

baso a scris:
ENKI a scris:
delta a scris:
ENKI a scris:Pe pricipiul cand o femeie spune "nu", inseamna "poate", m-as cracana de ras daca pesedeii ar propune-o prim-sinstra pe Corina Cretu. laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
să-l propună pe Geoană
măcar pentru o noapte... laugh
Da, o varianta cel putin la fel de buna. laugh


Dupa scorul urias obtinut de PSD la vot, inteleg ca marea isterie nationala vizeaza daca Iohannis poate sau nu poate refuza nominalizarea lui Dragnea ca premier innocent

 Discutiile sunt clar contradictorii, functie de interpretariile pro sau contra ideii enuntate de Iohannis :NU penalilor in guvern . laugh Emotional, ideea transmisa de Iohannis e la nivelul de gandire al bacteriei basiste. Pt. ca asa a fost instruit sasalaul sa cuvante. Legal insa, dintre toti cei care au comentat la TV, Serban Nicolae a furnizat cea mai mai corecta si profesionita abordare legala .
Mult prea mediatizatul Piperea si-a cacat steagul cu teoria reabilitararii   lui Dragnea laugh
Singura condamnare definitiva a lui Dragnea vizeaza asa zisa lui implicare penala   in impulsionarea participarii la referendumul de demitere a lui Basexu(in timp ce basistii , la data respectiva, militau in draci, pe toate canalale, pt. a incuraja absenteismul de la vot) . Incomparabil MULT MAI GRAVA fapta a fost ERATA CCR de la acel moment Twisted Evil
Tinand cont ca lui Dragnea, prin decizia definitiva, nu i s-a  stabilit interdictia de a alege si de a fi ales,  restul comentariilor, care vizeaza Legea 90/2001, in mod clar ridica problema neconstitutionalitatii acestei legi prin raportare la Constitutia Romaniei din 2003 (ulterioara legii 90/2001)
In traditia romaneasca, sunt absolut convinsa ca va fi   CIRC MAXIM daca Dragnea va fi propus ca premeer.

Daca-as fi in locul lui Dragnea, as intreba public daca o condamnare cu suspendare poate fi considerata cel mult egala cu 4% dintr-o condamnare cu executare. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pesedeii - Pagina 13 Empty Re: pesedeii

Mesaj  ENKI Lun Feb 06, 2017 8:47 am

Nasol moment pentru 'telectualii care au votat, mai ales pentru cei care au votat PSD. laugh


Dacă în Coreea de Nord se fac manifestații cu zeci de mii de oameni pentru confortul intelectual al câțiva, în România se fac manifestații cu zeci de oameni pentru a pune presiune psihică pe câțiva.

Conducerea PSD: căci despre ei este vorba, este presată să creadă că România nu o mai vrea, că au greșit radical și că....trebuie să se reformeze.

De altfel acesta este un loc comun al discursului opoziției la PSD din anii 90 încoace. După fiecare victorie electorală a PSD, aflam că pesediștii nu au înțeles de fapt nimic, că oricum este o victorie a la Pyrrhus și că PSD trebuie să se reformeze radical ca să fie bine.

Întrebarea este: de ce PSD ar trebui să asculte sfaturile de reformă ale unui public care nu l-a votat, nu îl va vota și a și pierdut ultimele alegeri zdrobitor, cu muulte procente în spatele social-democraților?

De ce ar trebui PSD să guverneze sau să se se demită în funcție de umorile opoziției stradale?
Știm răspunsurile: nu e niciun motiv să facă genul acesta de ”reforme„.
Dar cu toate astea, sub presiunea mitingurilor, liderii PSD sunt mai delicați cu opoziția decât cu propriul electorat și mai-mai că te aștepți să vezi la sediul PSD pe Nicușor Dan și Clotilde Chichirău, în calitate de consilieri personali ai lui Liviu Dragnea.....

Vă spun sincer: nu mă miră o demisie a guvernului, pentru a răspunde ”doleanțelor străzii„, așa cum nu m-ar mira ca viitorul guvern să fie condus de domnul Cioloș, sau de varianta sa de stânga, domnul Dâncu, pentru că, nu e așa? Piața o cere.

Iar noi, ăia aproape 4 milioane de oameni care am votat PSD și ALDE și care am fost numărați democratic și constituțional ca votanți și susținători ai noii puteri politice, ne vom trezi că ni se spune: ”Ce voiați? Nu ați văzut la Realitatea că au ieșit șase sute de mii de oameni în stradă? A ieșit poporul. Trebuia să cedăm.„




[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pesedeii - Pagina 13 Empty Re: pesedeii

Mesaj  ENKI Mier Feb 08, 2017 9:32 am

Lucrurile pareau sa se linisteasca, tefelistii rarindu-se de plictiseala si/sau fiind retrasi din dispozitive. Iata ca pesedeii incep sa agite din nou apele, propagand d-astea. suspect


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pesedeii - Pagina 13 Empty Re: pesedeii

Mesaj  baso Mier Feb 08, 2017 10:04 am

ENKI a scris:Lucrurile pareau sa se linisteasca, tefelistii rarindu-se de plictiseala si/sau fiind retrasi din dispozitive. Iata ca pesedeii incep sa agite din nou apele, propagand d-astea. suspect


Nu te mai lasa manipulat de aparente. Exista multi cretini in ambele tabere. Pot exista si securei care simuleaza boli mintale pana raman asa. E dificil sa interpreteze roluri de handicapati mintal fara sa-i afecteze. Gandeste-te ca de la incoronarea lui Basescu au invadat internetul cu propaganda si aplicatii de manipulare. Te-ai convins si tu ce fel de specimene sunt astia.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pesedeii - Pagina 13 Empty Re: pesedeii

Mesaj  ENKI Mier Feb 08, 2017 10:11 am

baso a scris:
ENKI a scris:Lucrurile pareau sa se linisteasca, tefelistii rarindu-se de plictiseala si/sau fiind retrasi din dispozitive. Iata ca pesedeii incep sa agite din nou apele, propagand d-astea. suspect


Nu te mai lasa manipulat de aparente. Exista multi cretini in ambele tabere. Pot exista si securei care simuleaza boli mintale pana raman asa. E dificil sa interpreteze roluri de handicapati mintal fara sa-i afecteze. Gandeste-te ca de la incoronarea lui Basescu au invadat internetul cu propaganda si aplicatii de manipulare. Te-ai convins si tu ce fel de specimene sunt astia.
Tocmai, ca nu m-am lasat manipulat, ci incep sa fiu sigur ca aceiasi psihopati se ascund in spatele ambelor tabere. vesel
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pesedeii - Pagina 13 Empty Re: pesedeii

Mesaj  ENKI Joi Feb 09, 2017 9:20 am

ENKI a scris:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Normal, a aparut si reactia mamei fetitei din poza, via SIE, cel mai probabil. vesel

Raluca Jensen
19 hrs · Malmö, Sweden ·

Buuun! Pe cine mai trebuie să fut în gură? Ah, da... pe Felix Rache, un muist obosit care și-a permis să pună poză cu fetița mea după ce poza a fost blocată de Facebook din cauza proștilor care nu au înțeles mesajul. Nu am nimic cu faptul că îmi copiați poza și o postați pe pagina pesedeiștilor. Dar știți că este ilegal să postați o poză cu un copil fără acordul părinților, nu? Pe mine mă deranjează că iar informați oamenii greșit. La poza aia scria: "Pentru copiii care nu au ce mânca. Pentru copiii care îngheață de frig în școli. Pentru copiii care sunt trimiși la cerșit. Pentru copiii abandonați. Pentru copiii a căror părinți nu au pile. Pentru copiii care nu au bani de examene. Pentru copiii care sunt învățați de mici să fure sau să se prostitueze. Pentru copiii din România, MUIE PSD!"

Acum s-au trezit toți obosiții să vorbească de educație. O educație care în România nu prea există. În primul rând, cuvântul "muie" este folosit la orice colț și sunt sigură că fiecare copil l-a auzit. Poate că e timpul să lăsăm orele de religie și să învățăm copiii educație sexuală. Altfel ajung să vorbească ca proasta de Firea despre cum se fac copii în genunchi, la biserică. Sau ajung să creadă că rămân gravide dacă fac sex oral. În al doilea rând, poate că e timpul să le explicăm copiiilor și ce e aia "necrofilia" pentru că prea mulți adulți își bagă pula în morți și prea mulți părinți își fut morții în gură.

România este o țară unde comunismul a făcut ca generația mea să spună că bătaia este "ruptă din Rai" și că "un copil merită o palmă la fund din când în când". Mai țineți minte cum au ieșit toți în stradă să apere părinții violenți din Norvegia? "Ceee, domne... era doar o palmă!" Doar o palmă este o palmă în plus! Aș fi preferat să văd cum ies în stradă când o mamă își bate copilul în magazin sau când un părinte îi spune unui copil: "Eu te-am făcut, eu te omor!"

Acum s-au trezit toți obosiții să vorbească de educație. Copilul meu are 5 ani și nu știe română, dar da... la timpul potrivit o să o învâț și limba mea maternă. Cu înjurături cu tot. Și apropos, "fuck you" nu înseamnă neapărat că vreau să te fut. La fel cum "muie" nu înseamnă neapărat că vreau sex oral. Ar trebui să învățați să vedeți mai departe de cuvânt și de rahatul vostru din ochi și să vă vedeți de copiii voștri și educația lor, nu de a fetiței mele! Fetița mea nu știe de "Babau" dar știe de Dragnea. I-am zis că dacă nu își strânge jucăriile din cameră, o să vină Dragnea noaptea și o să le fure.

Muie și Fuck You, PSD!

#reportvărog



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

La acest moment, postarea are 65 de comentarii facute de "prietenii" din lista respectivei, outsiderii neavand acces. Injuraturile celor doua tabere ad-hoc create seamana izbitor cu cele de pe orice forum public romanesc inainte de disolutie si inchidere. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pesedeii - Pagina 13 Empty Re: pesedeii

Mesaj  ENKI Dum Feb 19, 2017 8:29 am

Insemnarile de noapte alba ale unui pesedist pletos dezamagit de propriul guvern. Laughing

Un mesaj lung cât o noapte albă şi o SUPER-IDEE pentru domnul premier GRINDEANU

Noaptea trecută n-aveam somn (ca hoții) şi mi-a venit o idee! Domnul Grindeanu tocmai a spus la Bruxelles că, dacă i-au zis protestatarii că a greşit, asta nu poate să însemne decât că... a greşit. De asemenea, a mai spus şi că apreciază foarte mult "creativitatea" celor din stradă. ...Perfect! Atunci, cred că cea mai bună idee ar fi ca, încă de la primele semne că se lasă seara, să iasă premierul din clădirea Guvernului şi să li se alăture protestatarilor anti-Guvern. În acest fel, n-ar mai fi acuzat că lucrează "noaptea, ca hoții". S-ar spune, dimpotrivă, că protestează "noaptea, ca democrații". Mai mult decât atât, ar avea ocazia să participe la scandările pline de "creativitate" (pe care a şi zis că le apreciază), precum: "PSD - Ciuma Roşie!", "DNA - să vină să vă ia!", "Dormeam, futu-vă-n gură, dar ne-am trezit!", "Muie PSD", "Partidul Salvați Deținuții", "V-ați prostituat pentru 10-15% din nimic şi i-ați votat pe penalii ăştia!", "PSD - eşti un gunoi, ai dat timpul înapoi!", "Dragnea, nu fii trist, la Jilava au dentist!", precum şi la alte îndemnuri şi strigăte-CREZ patriotico-civice similare.

Ce-ar mai vui presa străină! "Pentru prima dată în istorie, un premier protestează NOAPTEA împotriva lucrurilor pe care le face ZIUA!"... ...Şi, în fond, asta e tot ce contează - să (ne) zică de bine Bruxelles-ul, Ambasadele, Presa Străină. În general, toate entitățile care contează cu adevărat!

...Cât despre milioanele alea de au votat PSD, GHINION! Dar nu-i bai... Le-o explica domnul premier mai încolo. Le-o zice mai spre 2020 cum că pentru ei a făcut lucrurile astea de nu le pricep ei acum. Momentan, ce e cu adevărat important e să se comunice DOAR cu ceilalți. Treaba votanților e să voteze, din patru în patru ani! Şi a premierului - să aprecieze "creativitatea" celor ce îi umilesc pe cei care au votat PSD la un scor istoric! ...Şi să îi asigure pe cei din casta superioară, de la Bruxelles, că "vom face tot ce ne spuneți că TREBUIE să facem, numai să ne explicați CLAR, să ştim EXACT, să nu mai GREŞIM".

În rest, avem câteva certitudini:

- binomul a fost spart (nebun să fii să nu crezi asta!);
- anticorupția duduie mai abitir ca niciodată (nu ştim încă dacă premierul Grindeanu va aştepta ca DNA să vină să îl ia din clădirea Guvernului sau chiar dintre protestatari, chiar în timp ce strigă, alături de ei, cel mai "creativ" dintre sloganuri: "DNA - să vină să vă ia!");
- românii care au votat pe 11 decembrie pentru a nu mai trăi într-o colonie pot fi liniştiți: am devenit mai mult decât atât - suntem o COLONIE ÎN DEVĂLMĂŞIE, una în care nu suntem siguri care ne sunt stăpânii, dar în care ştim cu siguranța că noi îi avem pe cei mai mulți!

...între timp, noaptea s-a încheiat. Nu ştiu care sunt preocupările domnului Grindeanu acum, dar ştiu care va fi preocuparea mea - voi dormi. ...#ZiuaCaHoții
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]





[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pesedeii - Pagina 13 Empty Re: pesedeii

Mesaj  ENKI Dum Feb 26, 2017 8:34 am

De pe pagina Dracului.  laugh
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pesedeii - Pagina 13 Empty Re: pesedeii

Mesaj  ENKI Lun Mar 27, 2017 5:12 pm

Pesedistul pletos Plesoianu a facut valva mare pe pagina Ambasadei USA, obtinanand 321 de like-uri si o gramada de comentarii curajoase, nemaivazute p-acolo. Shocked
Cum mi-o fi scapat pana acum postarea asta din 25 martie, caci in ultimul timp am verificat zilnic pagina amerlocilor?! oaie


Liviu Plesoianu Would you, as A HUMAN BEING...

(An open-letter regarding the real situation of the Romanian Judicial System)

If a mother (imprisoned for having stolen a toy for the anniversary of her only child) would be informed that her boy drowned in a pool and that he is in a coma would you, AS A HUMAN BEING, allow her to visit her child in the hospital? Well, in Romania, the penitentiary did not allow her... If, after two weeks, she would be informed that her kid just died, would you, AS A HUMAN BEING, allow her to stay beside her child during the funerals? Well, in Romania, she was not allowed... Only after the local and central press talked about the case, the penitentiary gave her a limited permission.

If a woman (handcuffed at 5 a.m. by the special intervention units wearing masks although she didn’t pose any social danger) would be taken out of the van and informed that her husband just died from a heart attack (after suffering a big shock seeing his wife handcuffed), would you, AS A HUMAN BEING, allow her to go back home? Well, in Romania, they just informed her and then continued their van journey...

... Would you, AS A HUMAN BEING, place a pregnant woman (8 months) into custody (for a 5 years old corruption case), BUT not place into custody a violent habitual criminal who nearly killed a journalist? Well, in Romania, they did it... The universal principle of the best interest of the child was not taken into consideration, although the pregnant woman could have been put into house arrest.
*It should also be noted that we are talking here of preventive measures and not of a final sentence. The obsession for prime-time exposed handcuffed people (who should still benefit from the presumption of innocence) has nothing to do with a sober and fair justice. The humiliation in front of the media, the numerous cases of evidence leaked to the newspapers and broadcasters to discredit defendants in advance of their trials – these are all parts of the main puzzle. In Romania, placing people into custody stopped being the exception many years ago. It is now the omnipresent rule of a repressive system that has been ably wrapped in shiny paper.

... Would you, AS A HUMAN BEING, ask for the removal from office of a prosecutor who proposed a prison punishment basing his indictment on the sole probe of a falsified transcript of a phone call? Well, in Romania, nobody fired the prosecutor, although the lawyers have identified no less than 1,000 such alterations in interceptions...

... Would you, AS A MANAGER, accept an annual report that speaks triumphantly only of the great results omitting all the errors and horrible abuses of which the press have been talking about for months? Well, in Romania, the Attorney General and the Chief-Prosecutor of the National Anticorruption Directorate have never reported ANYTHING wrong regarding their own activity, or the activity of the institutions they manage.

Recently, 8 judges of the Constitutional Court decided that the National Anticorruption Directorate severely violated the Constitution and the principle of separation of powers guaranteed by Article 1 (4) of the Constitution, because the Public Ministry has not only exceeded its tasks under the Constitution and the law, but also arrogated powers and duties that belong to the legislature or to the Constitutional Court. Given this, would you, AS A CITIZEN, respect the Decision or consider that the 8 judges should be ARRESTED? Well, in Romania, one of the most emblematic supporters of the National Anticorruption Directorate just said in prime-time that the 8 judges of the Constitutional Court SHOULD BE ARRESTED...

After the decision published by the Constitutional Court, would you, AS A RESPONSIBLE MANAGER, fire or rather promote the prosecutor that took the case and (as the Constitutional Court judges state) severely violated the Constitution and the principle of separation of powers? Well, in Romania, the National Anticorruption Directorate promoted the prosecutor, immediately after the Constitutional Court judges motivated their Decision...

If the president of the High Court of Cassation and Justice (judges) would say that she is the "reliable PARTNER" of the National Anticorruption Directorate (prosecutors), would you, AS A SIMPLE CITIZEN, have trust in the judicial system of your country? Well, in Romania, this is exactly what happened. The chief-judge clearly specified that she is the reliable partner of one of the parts in a criminal-law trial: the prosecutors...

If your country would be condemned by the European Court of Human Rights for a trial during which the judge violated the right to a fair defense, would you, AS A DECISION MAKER, promote that judge and appoint her as a judge in the Constitutional Court? Yes, I think you have already guessed what happened in Romania – the judge was promoted... And, a very interesting information – she is the former president of the High Court of Cassation and Justice (judges) that said that she is the "reliable PARTNER" of the National Anticorruption Directorate (prosecutors). Even more interesting, she is the only judge of the Constitutional Court who voted against the Decision regarding the way the National Anticorruption Directorate severely violated the Constitution and the principle of separation of powers. An interesting chain of coincidences, isn’t it?...

...BUT that’s not all! There was also the „RARINCA case” – maybe the most EMBLEMATIC case showing the real face of the Romanian Judicial System. Mariana Rarinca was jailed by the National Anticorruption Directorate on charges of an attempt to blackmail the... president of the High Court of Cassation and Justice (who had said that she is the "reliable PARTNER" of the National Anticorruption Directorate prosecutors). Mariana Rarinca stayed for 6 months in prison as a... "preventive measure". Her guilty verdict was then overturned on appeal in May 2015. But, for the first (and last) time in history, the National Anticorruption Directorate demanded a revision of the final judgment. As a result, Rarinca was effectively re-tried in September 2015 and the guilty verdict was re-imposed along with a suspended sentence! Furthermore, the two appeal court judges who ruled in Rarinca’s favor were later placed under investigation upon the request of the National Anticorruption Directorate! ...Ms. Rarinca had only asked for her money back. But she is just a simple citizen who had to fight against the colossal POWER of the ably marketed “Justice GODS” who are always backing one another (although one is a judge and the other – a prosecutor).

If your Attorney General would say that the people of your country have a “precarious culture” and that this makes them “easily manipulated by certain TV stations”, would you, AS A CITIZEN, consider that he should resign? Violating the press freedom and offending millions of citizens are definitely NOT elements of a normal behavior, especially in the case of the Attorney General...

If the central TV stations would reveal numerous abuses committed by prosecutors directly subordinated to the Attorney General, would you, AS A CITIZEN, accept this kind of reaction: “I am perfectly relaxed!”...?

... The day we give in the fight for human rights is the day we lose the fundamentals of our humanity!

Best regards,
Liviu Pleșoianu
MP, Chamber of Deputies – Romania



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pesedeii - Pagina 13 Empty Re: pesedeii

Mesaj  ENKI Mier Mai 24, 2017 8:22 am

WOAH, cica Geronimo ne-a facut de OIE. laugh


Aseară, la Paris, România a fost admisă pe lista oficială a statelor libere de pesta porcină clasică. Joi vom primi diploma de certificare, în plenul World Organization for Animal Health (OIE).
Astfel, după mai bine de 10 ani, a fost înlăturată principala barieră privind exportul de carne de porc din #România!
Având în vedere că în scurt timp devine operabil și Programul „Carne de porc din fermele românești”, țara noastră are toate șansele să revină în forță pe piețele internaționale, după ce ani la rând importurile la acest produs au fost de 10 ori mai mari decât exporturile. State precum Japonia, SUA, Canada sau Mexic și-au manifestat deja intenția de a începe negocierile bilaterale.
Este o realizare uriașă și apreciez efortul depus de Geronimo Brănescu, președintele ANSVSA, care a pledat cauza României în fața forului internațional!


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pesedeii - Pagina 13 Empty Re: pesedeii

Mesaj  ENKI Mier Iun 14, 2017 4:42 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pesedeii - Pagina 13 Empty Re: pesedeii

Mesaj  ENKI Mar Iun 27, 2017 8:11 am

Cica pesedii se pregatesc sa asorteze sigla partidului cu mutra securistului Tudose. laugh

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pesedeii - Pagina 13 Empty Re: pesedeii

Mesaj  ENKI Mar Aug 01, 2017 11:00 am

Nu mai stiu unde am auzit stirea conform careia Codrin Stefanescu ar fi divortat, anuntand evenimentul printr-o postare pe feisbuc. In tot cazul, sa fie maxim doua sapatamani de atunci. Iata ca astazi chelul ezoteric expune, tot in mediul virtual, si motivul divortului. laugh

Codrin Stefanescu
1 oră ·

Sa fiti iubiti, zic ! ❤️

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pesedeii - Pagina 13 Empty Re: pesedeii

Mesaj  baso Mar Aug 01, 2017 6:41 pm

ENKI a scris:Nu mai stiu unde am auzit stirea conform careia Codrin Stefanescu ar fi divortat, anuntand evenimentul printr-o postare pe feisbuc. In tot cazul, sa fie maxim doua sapatamani de atunci. Iata ca astazi chelul ezoteric expune, tot in mediul virtual, si motivul divortului. laugh


Cica l-ar fi parasit concubina dupa ce a venit intempestiv de pe litoral (unde era plecata cu fiul lor) si studiind inregistrarile facute cu camerele de luat vederi, a constatat ca ezotericul chel s-ar fi iubit concomitent cu 2 secretare PSD.
Probabil ca treaba cu coarnele s-a potrivit ezoteric in fotografie raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pesedeii - Pagina 13 Empty Re: pesedeii

Mesaj  ENKI Lun Aug 07, 2017 5:36 pm

Probabil ca urmeaza sa apara si manualul de recreatie. Laughing

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pesedeii - Pagina 13 Empty Re: pesedeii

Mesaj  ENKI Mar Oct 10, 2017 1:59 pm

Lucrurile par cam așa:
1. Tudose vrea să le schimbe pe Shaidehh și Plumb pentru că sunt ”penale”. Ceea ce înseamnă că Dragnea e mega-penal, el fiind și condamnat.
2. Tudose și guvernul nu vor să sesizeze la CCR un conflict instituțional pe dosarul Belina.
3. Tudose e cu binomul. Dar, hei, zic unii pesediști, asta știam deja, nu?, încă de când a fost pus.

Altfel, dacă lucrurile ar fi așa cum zic pesediștii - Grindeanu securist, Tudose securist - înseamnă că Dragnea fie e incredibil de prost, fie îi place să ia muie.




[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pesedeii - Pagina 13 Empty Re: pesedeii

Mesaj  ENKI Mar Noi 21, 2017 9:52 am

Radigrafie perfecta. laugh



Problema PSD-ului nu e nici corupția, nici comunismul (asta e chiar o glumă), nici fîsnaționalismul, nici orice altceva produs de halucinațiile mălinbotismului curent. Astea sînt panglici propagandistice destinate, competent ce-i drept, unor socio-democrafice cu naturel mai simțitor și minte care consumă+share fast food comod și foarte ușor de înțeles. Pentru o singură conferință la Moscova, Bill Clinton încasează 500.000 de dolari, iar magnații ultracaritabili din fosta URSS donează fundației Clinton cam 145 de milioane USD, primind în schimb de la secretara de stat Hillary Clinton 20% din rezervele americane de uraniu. Or, a sta cu ochii în asfalt cînd Domnul lor Ambasador îți freacă ridichea pentru cutremurătorul caz de corupție Belina e numai una dintre dovezile că ești nimic mai mult decît un prost robust, cu bune instincte adaptative de supraviețuitor pe persoană fizică.
PSD-ul e demult în criză ideologică, de cadre și leadership. Azi, partidul e condus de niște prichindei fără coloană vertebrală, incompetenți, antrenabili spre oriunde, deci spre nicăieri de niște mecanisme exterioare și interioare isterice cînd nu sînt slugarnice sau oportuniste. Ești praf cînd faci vedete politice sau executiv administrative din peremiști ca Olguța Vasilescu și Codrin Ștefănescu sau cînd dai finanțele unui contabil de talia Ionuț Mișa, pe care îl ia la mișto pînă și posterul de frizerie din preorășenesc Orlando Teodorovici; ești mort cînd fostul șef al partidului, Ponta, îl bălăcărește cu chiuituri și denunțuri la miliție, via Tăpălagă from Hotnews, pe actualul șef al partidului, Dragnea, pentru, între altele, o baltă de pește pe care, cu propria semnătură, fostul i-ar fi închiriat-o actualului; ești varză cînd ai schimbat o veselă glumă ca Grindeanu cu o poantă acră ca Tudose. Nu-i mai puțin adevărat că și vechea conducere a partidului strălucește de inteligență: tocmai ce l-am văzut la televizor pe profesorul de drept Adrian Năstase explicînd preocupat că una dintre problemele foarte urgente ale justiției neaoșe este absența geamurilor mate la intrarea în sediul DNA Ploiești.
În atare condiții, să-i ai opozanți pe Orban și Turcan, pe veșnic potențialul Cioloș și pe salvaționistul Barna, după catapultarea lui Nicușor Dan, pe Băsescu, niște minorități și, deloc în ultimul rînd, pe Klaus Iohannis, asta se cheamă noroc porcesc. Iar dacă problema e unde se pîrlește acest noroc, răspunsul corect trebuie căutat tot în bibliografia cursurilor de la universitățile de informații ale campionului anticorupție George Maior, vechi partener academic al campionului interesului național Gabriel Oprea, gazdă sufragerelnică de-o seară a însăși (lacrimă) Justiției.



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pesedeii - Pagina 13 Empty Re: pesedeii

Mesaj  PPG Vin Dec 15, 2017 9:15 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Anul Nou aduce saci cu bani la poarta moșierului PSD din Vaslui! De la 1 ianuarie, salariul lui Dumitru Buzatu crește cu ”doar” 17.000 lei!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Liderii politici din Vaslui, unul dintre cele mai sărace județe din țară, vor merge de la 1 ianuarie  să-și ia salariile cu sacul.

Dumitru Buzatu, președintele Consiliului Județean Vaslui, câștiga 5.000 de lei anul trecut, dar din ianuarie 2018 va avea un salariu de 22.000 de lei. Practic, salariul acestuia a crescut de patru ori într-un singur an! Noul salariu al lui Buzatu, înmulțind cu coeficentul de 9,5 salarii minime, ajunge la 18.050 lei, la care se adaugă încă 25%, în fiecare lună, ca bonus pentru accesarea fondurilor europene.
[.....]

PPG
îi place să discute
îi place să discute

Mesaje : 253
Data de inscriere : 04/05/2016

Sus In jos

pesedeii - Pagina 13 Empty Re: pesedeii

Mesaj  ENKI Mar Ian 09, 2018 9:43 am

Daniel Bejan
ieri la 18:56

Un amic descria perfect ce se întâmplă azi la pesedei: bătrâne, n-au ăștia cine știe ce coaie, dar au ditamai tesla!




[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pesedeii - Pagina 13 Empty Re: pesedeii

Mesaj  ENKI Lun Mar 05, 2018 1:35 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pesedeii - Pagina 13 Empty Re: pesedeii

Mesaj  baso Mier Mar 07, 2018 8:10 pm

Ca tot il pomeniram pe CSG:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Eu speram sa-l schimbe de la conducerea PSD pe alunecosul asta de Dragnea. Nici de Ponta nu mi-a placut, insa ii reuseau mai bine (di)simularile. Daca ar ajunge Dragnea presedinte, ar fi mai rau decat cu Basexu  laugh Nu pot sa argumentez la fel ca si contele ca de ce simt eu asta; sunt inclusiv detalii aparent fara importanta care mi-au intarit convingerea ca e un individ alunecos.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pesedeii - Pagina 13 Empty Re: pesedeii

Mesaj  ENKI Joi Mar 08, 2018 8:25 am

baso a scris:Ca tot il pomeniram pe CSG:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Eu speram sa-l schimbe de la conducerea PSD pe alunecosul asta de Dragnea. Nici de Ponta nu mi-a placut, insa ii reuseau mai bine (di)simularile. Daca ar ajunge Dragnea presedinte, ar fi mai rau decat cu Basexu  laugh Nu pot sa argumentez la fel ca si contele ca de ce simt eu asta; sunt inclusiv detalii aparent fara importanta care mi-au intarit convingerea ca e un individ alunecos.
Nu cred ca ajunge presedinte, ca acolo cica o propuleseaza pe coana Margareta lu' Duda, insa prim-minstru s-ar putea sa-l puna Mossadu'. laugh

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



P.S. Lasand gluma la o parte, pedistul Dragnea s-a apucat deja de regionalizare.  Cool


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pesedeii - Pagina 13 Empty Re: pesedeii

Mesaj  ENKI Vin Mar 09, 2018 12:21 pm

Tov. Dragnea se comporta deja ca un presedinte. Shocked



Ramane sa vedem daca nu cumva va fi presedintele partii sudice a unei foste tarisoare... Cool
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pesedeii - Pagina 13 Empty Re: pesedeii

Mesaj  baso Vin Mar 09, 2018 6:16 pm

Tinand cont ca Dragnea nu are nicio functie in stat, este interesanta intalnirea prezidentului Serbiei cu Dragnea si raspunsul sarbului,expeditiv, adresat jurnalistilor la chestiunea Ghita . Treaba este in progres iar ai lui isi vor face job-ul Laughing Public si diplomatic nimic n-a spus  pe acest subiect laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pesedeii - Pagina 13 Empty Re: pesedeii

Mesaj  ENKI Sam Mar 10, 2018 8:38 am

baso a scris:Tinand cont ca Dragnea nu are nicio functie in stat
Are functia de presedinte al Camerei Deputatilor, insa, chiar si asa, e cel putin ciudata intlnirea celor doi. suspect
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pesedeii - Pagina 13 Empty Re: pesedeii

Mesaj  baso Sam Mar 10, 2018 9:10 am

ENKI a scris:
baso a scris:Tinand cont ca Dragnea nu are nicio functie in stat
Are functia de presedinte al Camerei Deputatilor, insa, chiar si asa, e cel putin ciudata intlnirea celor doi. suspect
Mea culpa, am omis. raset Nu stiu de ce, m-a coplesit senzatia ca intalnirea s-a realizat in calitatea lui de sef de partid si de amic cu sarbul.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pesedeii - Pagina 13 Empty Re: pesedeii

Mesaj  ENKI Sam Mar 10, 2018 9:25 am

baso a scris:
ENKI a scris:
baso a scris:Tinand cont ca Dragnea nu are nicio functie in stat
Are functia de presedinte al Camerei Deputatilor, insa, chiar si asa, e cel putin ciudata intlnirea celor doi. suspect
Mea culpa, am omis. raset Nu stiu de ce, m-a coplesit senzatia ca intalnirea s-a realizat in calitatea lui de sef de partid si de amic cu sarbul.
Amicitia cu sarbul (sa nu uitam, Ghita - cel ce a fugit cu cheile softurilor SRI - este si el prieten bun cu presedintele sarb) pare sa fie parte dintr-un plan mai amplu, de dislocare a unei bucati a tarisoarei catre un nou culoar catre Marea Neagra, dar in afara NATO. Cool
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pesedeii - Pagina 13 Empty Re: pesedeii

Mesaj  ENKI Sam Mar 10, 2018 12:37 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pesedeii - Pagina 13 Empty Re: pesedeii

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 13 din 14 Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum