SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Uniunea Sorosistilor din Romania

2 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Uniunea Sorosistilor din Romania - Pagina 2 Empty Re: Uniunea Sorosistilor din Romania

Mesaj  ENKI Vin Dec 22, 2017 10:42 am

Ferma animalelor+1984= USR


Proasta alegere, zau! Proasta alegere din partea celor de la USR sa imparta in Parlamentul Romaniei Ferma Animalelor si 1984 de George Orwell. Chiar mi se pare foarte amuzant. Inca odata demonstreaza ca nu au mai nimic in cap, altfel ar fi sesizat ridicolul in care singuri s-au varat facand acest gest. Cele doua carti vorbesc de fapt despre Rivolutia la care asistam si despre Rivolutionarii de serviciu USR, #.

Daca va amintiti, USR se clameaza a fi un partid al oamenilor din strada. Luand-o ca la carte, dupa Ferma Animalelor, USR sunt porcii. S-au rasculat impreuna cu strada, pentru a da jos omul asupritor, in cazul de fata PSD. Pana aici, totul bine si frumos. Desi, nu asa se face treaba intr-o democratie veritabila. Nu asa tragi semnale de alarma, prin urlete, tipete, portavoce, banderole albe, filmari isterice cu telefoanele mobile, muzica in Parlament. Dar bon, ne-am lamurit ca ei nu sunt oameni politici, ci vin din strada, asa ca se comporta ca pe strada. Ei reprezinta, asa se clama in campanie, crema societatii, intelectualitatea, oamenii aia misto. Sanki! Niste golanasi la fel ca mine. Diferenta este ca eu recunosc, si artist balcanic fiind ma prinde golaneala, ma simt ca pestele in apa. De la aceste fecioare neprihanite ale societatii oamenii aveau alte asteptari. Ei trebuiau sa fie un exemplu de demnitate, de eleganta, ca niste europeni sau scoliti prin scoli europene ce sunt. Se pare insa ca “activismul” depaseste bunul simt.

Dar sa revenim la Ferma Animalelor. Povestea chiar este graitoare pentru USR si ce s-ar intampla daca ei ar acapara puterea. Omul- adica PSDul, este infrant de Rivolutie, si se duce pe coclauri. Intr-o efuziune de bucurie, animalele dau foc tuturor uneltelelor de care se folosea omul pentru a le asupri. Va garantez ca asta ar face si USR odata ajuns la putere. Doar ii vedem cum se manifesta. Brutal. Apoi, incet incet…

Incet incet, s-ar ajunge la garzi pretoriene, la paznici ai democratiei, la apararea Revolutiei- vai dar aceste sloganuri le auzim deja de pe acum! Doar ca unii nu vor sa vada ca si garzile pretoriene sunt deja pregatite. Va dati seama ca toti ONGistii, toti Kulturnicii vor ajunge in pozitii bune pe care si le vor apara si cu dintii. Desigur, noi cei care nu vom fi de acord vom fi considerati tradatori. Deja suntem considerati tradatori, Pesedisti, oamenii rusilor, stiti placa… Deci, dizolvarea Pesedeului, un partid unic USR si eventual un PNL de fatada cot la cot cu USR. Minunat! De aici va incepe petrecerea: bani, putere, dictatura. Ei de acum sunt totalitari, de acum au accente de violenta, de acum esti taxat imediat daca te impotrivesti Rivolutiei. Si de aici ne apropiem usor usor de 1984.

1984 este acum si aici. Prea sfintii membri ai USR reeducati pe la Bruxelles poarta steagul UE prin Parlament ca pe sfintele moaste. De altfel se pare ca steagul UE a devenit steagul neoficial al USR si #Rezist. In jurul nostru, mai toti vecinii se opun acestui nou URSS, noi ca de obicei vom fi ultimii eliberati pishic de aceasta noua teroare ideologica.

Este posibil sa trecem si printr-un nou Pitesti, caci reeducatii infuzati de Bruxelles catre noi pe axa SRI USR nu se lasa cu una cu doua.Rau pentru noi, cei care am citit, am trait aici in est si recunoastem de la o posta manifestarile totalitare ale UE. Garda USR este pregatita sa isi faca datoria. S-au dat de ceasul mortii toti sustinatorii PNL si USR la disparitia regelui, uitand ca regele nu era prea incantat de UE…

Uniunea Europeana isi reeduca- sau incearca sa isi reeduce constant cetatenii. Prin diversitate ei inteleg distrugerea culturilor nationale, cote de imigranti impuse cu forta, moartea crestinismului, acceptarea tuturor devierilor posibile si imposibie ca normalitate si mai mult, ca exemplu de urmat. USR plus UE sunt de fapt 1984 si Ferma Animalelor la un loc. Neomarxismul este la el acasa in interiorul USR si in multi din cei care sustin protestele # cat si manifestarile golanesti ale membrilor USR in Parlament. Neomarxismul si Neo colonialismul aduse de oamenii noi la costume, cu ochelari si aere de inteligenta, oameni care mie imi par fara inima. Segregare sociala? Asistam pasivi la ea. Numai indrazneste sa te indoiesti de valorile UE si vei fi injurat, luat la ochi, pus pe liste. Normalitate? Adevar? Normalitatea nu exista, asa au decretat tehnocratii. Adevarul? Adevarul este ca adevarul va fi detinut de ei.Am sa inchei prin citate din 1984, citate care descriu perfect ceea ce se intampla in UE, cat si ideologia adusa in viata publica de ONGisti si USR:

Națiunile ineficiente au fost mereu cucerite mai devreme sau mai târziu și lupta pentru eficiență este potrivnică iluziilor

Libertatea este libertatea de a spune că doi plus doi fac patru.

Puterea nu este un mijloc ci un scop. Nu se instaurează o dictatură pentru a păzi o revoluţie, dimpotrivă, se fac revoluţii pentru a instaura o dictatură.

Fratele cel Mare: Acesta este teritoriul nostru. Un pământ al păcii şi al bogăţiei. Un pământ al armoniei şi al speranţei. Este teritoriul nostru. Oceania. Aceştia sunt oamenii noştri. Muncitorii, aspiranţii, creatorii. Aceştia sunt oamenii noştri. Creatorii lumii noastre, încordându-se, luptându-se, sângerând, murind. Pe străzile oraşului nostru şi pe îndepărtatele câmpuri de luptă. Luptând împotriva mutilării speranţelor şi viselor noastre. Cine sunt ei?

Winston Smith (scrie în jurnalul interzis): 4 aprilie 1984. Către trecut sau către viitor. Către o vreme când gândirea va fi liberă. Din epoca Fratelui cel Mare, din epoca Poliţiei Gândirii, din partea unui om mort… salutări.

Normalitatea nu se măsoară statistic.

Ce fel de lume pregătim noi? Este exact opusul acelor Utopii hedonistice cretine pe care şi le imaginau vechii reformatori. Este o lume a fricii, a trădării, a chinurilor, o lume în care calci în picioare şi eşti călcat în picioare, o lume care, pe măsură ce se va perfecţiona, va deveni nu mai omenoasă, ci mai puţin omenoasă. În lumea asta, progresul va însemna progresul durerii. Vechile civilizaţii pretindeau că sunt întemeiate pe iubire şi dreptate. Civilizaţia noastră are la temelie ura. În lumea noastră, singurele sentimente vor fi teama, furia, triumful şi auto-flagelarea. Vom avea grijă să le distrugem pe toate celelalte.

Războiul este pace, libertatea este sclavie, ignoranţa înseamnă putere.




[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Uniunea Sorosistilor din Romania - Pagina 2 Empty Re: Uniunea Sorosistilor din Romania

Mesaj  ENKI Mier Dec 27, 2017 1:47 pm

Cu aceasta ocazie, mi-am amintit ca medicamentul nemtesc este real. laugh

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]




[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum