SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

peneleii

+9
Vasile
Dracu' gol
Krokodilul Chichiricios
baso
RocketQu33n
Anahoret
aurora
ENKI
delta
13 participanți

Pagina 3 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

In jos

peneleii - Pagina 3 Empty Re: peneleii

Mesaj  Anahoret Mier Dec 29, 2010 9:07 pm

RocketQu33n a scris:...anume ca dacii ar fi populat America pasind pe gheata.
Nu am decât două variante:
1. Cineva a făcut mişto de tine.
2. Tu vrei să faci mişto de cineva.
Teoria cea mai răspândită (şi acceptată) privind popularea Americii este că triburile din Siberia au trecut pe continentul american pe podul de gheaţă care exista în vechime între continentul eurasian şi Alaska. Or, potrivit izvoarelor istorice, dacii erau puţin mai la sud. Racheţică, aici nu eşti pe Realitatea, nu uita amănuntul! Twisted Evil

RocketQu33n a scris:
Anahoret a scris:Tu-l iei în derâdere doar cu vorbe.
Era sa cred ca pentru delta era remarca. raset
Vezi că începi să te contaminezi de la "anumiţi" useri şi ai tendinţa să "redirecţionezi" discuţiile pe nişte făgaşuri "artificiale". Rămâi aşa cum eşti, că este mai bine.
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

peneleii - Pagina 3 Empty Re: peneleii

Mesaj  RocketQu33n Mier Dec 29, 2010 9:21 pm

Anahoret a scris:
RocketQu33n a scris:...anume ca dacii ar fi populat America pasind pe gheata.
Nu am decât două variante:
1. Cineva a făcut mişto de tine.
2. Tu vrei să faci mişto de cineva.
Teoria cea mai răspândită (şi acceptată) privind popularea Americii este că triburile din Siberia au trecut pe continentul american pe podul de gheaţă care exista în vechime între continentul eurasian şi Alaska. Or, potrivit izvoarelor istorice, dacii erau puţin mai la sud. Racheţică, aici nu eşti pe Realitatea, nu uita amănuntul! Twisted Evil

Nu eu cred asta, dar asa mi-a spus ca scrie in cartea respectiva care sustine suprematia dacilor. Laughing Las' ca-l intreb la prima ocazie si de autor, si de carte.


RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

peneleii - Pagina 3 Empty Re: peneleii

Mesaj  RocketQu33n Mier Dec 29, 2010 9:24 pm

delta a scris:
RocketQu33n a scris:Dar ce anarhie este in Orientul Apropiat? innocent
Este vreun tip de anarhie care să nu fie pe acolo? Very Happy

Si incepuse sa devina interesant... sad

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

peneleii - Pagina 3 Empty Re: peneleii

Mesaj  delta Mier Dec 29, 2010 9:28 pm

RocketQu33n a scris:Si incepuse sa devina interesant... sad
M-ai văzut vreodată prinzându-mi mintea cu șovini/șovine (indiferent de etnia, religia, rasa etc. lor)? laugh

P.S. Mai ai (mult de tot) de învățat... Wink

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

peneleii - Pagina 3 Empty Re: peneleii

Mesaj  RocketQu33n Mier Dec 29, 2010 9:40 pm

delta a scris:
RocketQu33n a scris:Si incepuse sa devina interesant... sad
M-ai văzut vreodată prinzându-mi mintea cu șovini/șovine (indiferent de etnia, religia, rasa etc. lor)? laugh

P.S. Mai ai (mult de tot) de învățat... Wink

Adica, de fapt, tu esti la curent cu ce se intampla pe acolo, doar ca nu-ti prinzi mintea cu sovini/sovine. laugh

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

peneleii - Pagina 3 Empty Re: peneleii

Mesaj  RocketQu33n Mier Dec 29, 2010 9:52 pm

Anahoret, am gasit ceva legat de prezenta dacilor in America, desi nu la acest autor ma refeream, dar ca sa vezi ce argumente au astfel de oameni care sustin suprematia dacilor. "Intamplator", bloggerul este si fan al legionarilor (http://coltul-adevarului.blogspot.com/2010/12/capitanul-miscarii-legionare-avocat.html). innocent


Prezenţa dacilor în America de Nord poate fi certificată prin existenţa a două toponime derivate din rădăcina DAC: Dakota de Nord şi Dakota de Sud. Ori, se ştie că singurul popor ce purta această denumire, în toată antichitatea şi până în Evul Mediu târziu, sunt locuitorii spaţiului carpato-danubiano-pontic, a căror ţară se numea Dacia. Mai ştim , de asemenea, că teritoriul locuit de un popor, oricare ar fi acesta, capătă denumirea stăpânilor lui: Imperiul persan de la persani, Imperiul roman de la romani, România de la români, Ungaria de la unguri, etc. Mai ştim că pentru unele izvoare antice Dacia era percepută ca Dakia. Deci, rădăcina „Dak”, aşa cum apare ea în toponimul Dakota, are suport real.
Denumirea statelor Dakota este însă una compusă din Dak+ sufixul ota. Ce însemne acesta? Oricine cunoaşte un pic de gramatică românească va fi uimit de faptul că multe nume româneşti au terminaţia „ota”, a-ul final devenind „ă” (Albotă, Arnota, Laiotă, Vlahotă). În toate cazurile menţionate pentru limba română terminaţia „otă”/”ota” are semnificaţia de „mic”. În cazul nostru, după ce am spus toate acestea putem observa că denumirea Dakota, aplicată teritoriului locuit de indienii Dakota, nu înseamnă altceva decât…dacii mici!
După Marea Enciclopedie Franceză indienii Dakota, pentru că vorbeau o limbă Sioux, au fost incluse de către alţi amerindieni în marea uniune de triburi Sioux. Numai că numele de Dakota se aplică în mod special uniunii de triburi ce stăpânea cursul superior am fluviului Mississippi, întinzându-se în vest până la Munţii Black Hills şi mai departe până în Munţii Stâncoşi, având ca graniţă nordică Canada iar limita sudică fiindu-le râurile Big Sioux şi la Plata. De aici putem deduce că etnonimul Dakotas a existat de sine stătător înainte de includerea sa în marea uniune a triburilor Sioux de vreme ce se aplica unei populaţii ce se putea delimita geografic pe un anumit teritoriu. Continuind în acelaşi ton este bine să menţionăm că unul dintre statele americane locuite de indienii Dakota în trecut, purta si mai poartă numele de Montana. Foarte ciudat, pentru că în limba română actuală o zonă pe a cărei teritoriu se află munţi se numeşte montană. Ori Montana este un stat american muntos! [...] Adăugăm aici nişte identităţi de cultură care din nou pun pe gânduri. Ritmul tam-tam-urilor amerindieni care impuneau mişcările dansurilor sacre amerindiene se aseamănă uneori până la identitate cu acompaniamentul „dobelor” ce acompaniază colindele, incantaţiile sacre ale românilor!
Platon ne vorbeşte la daci despre practica descântecelor în vindecările de anumite boli, iar vraciul indian tocmai acesta făcea descânta bolnavul pentru a alunga spiritul rău (boala) care se cuibărise în corpul pacientului. Mai mult englezii i-au numit pe vracii indieni medicine-man adică un soi de medici „empirici” şi chiar şi azi la românii de la sate mai este valabilă „medicina babelor” ce foloseşte descântece şi fel de fel de obiecte magice.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

peneleii - Pagina 3 Empty Re: peneleii

Mesaj  delta Mier Dec 29, 2010 9:58 pm

RocketQu33n a scris:
delta a scris:
RocketQu33n a scris:Si incepuse sa devina interesant... sad
M-ai văzut vreodată prinzându-mi mintea cu șovini/șovine (indiferent de etnia, religia, rasa etc. lor)? laugh

P.S. Mai ai (mult de tot) de învățat... Wink
Adica, de fapt, tu esti la curent cu ce se intampla pe acolo, doar ca nu-ti prinzi mintea cu sovini/sovine. laugh
Nimeni nu-'i poate lua dreptul de a trage fix doar concluziile care-ți convin. Laughing

P.S. Pe modelul logicii tale nu poți avea gust acru în gură din cauza politicii băsesciene decât după ce ai luat .UE de la matol. laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

peneleii - Pagina 3 Empty Re: peneleii

Mesaj  RocketQu33n Mier Dec 29, 2010 10:09 pm

delta a scris:
RocketQu33n a scris:
delta a scris:
RocketQu33n a scris:Si incepuse sa devina interesant... sad
M-ai văzut vreodată prinzându-mi mintea cu șovini/șovine (indiferent de etnia, religia, rasa etc. lor)? laugh

P.S. Mai ai (mult de tot) de învățat... Wink
Adica, de fapt, tu esti la curent cu ce se intampla pe acolo, doar ca nu-ti prinzi mintea cu sovini/sovine. laugh
Nimeni nu-'i poate lua dreptul de a trage fix doar concluziile care-ți convin. Laughing

Exact asta este si opinia mea in legatura cu toate afirmatiile tale anterioare. bine

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

peneleii - Pagina 3 Empty Re: peneleii

Mesaj  aurora Mier Dec 29, 2010 10:13 pm

ce mai aflăm despre pede-lei?

că ministrul lor de interne, Traian Igaş,
şi-a terminat studiile liceale, destul de târziu, la vârsta de 24 ani, in 1992. La Pecica (Arad).
Cum oare, că inainte de 1989, era imposibil practic să nu termini liceul. :-\

Dacă cu liceul s-a mişcat mai greu, atunci cu facultăţile, Igaş s-a descurcat mult mai bine:
a făcut trei facultati:
Universitatea Naţională de Apărare "Carol I", Colegiul National de Apărare,
Universitatea "Aurel Vlaicu" Arad, Facultatea de Ştiinţe Economice, Managementul şi Finanţarea în Administraţia Publică
şi Universitatea de Vest "Vasile Goldiş" Arad, Facultatea de Drept.
Asta potrivit CV-ului de pe site-ul Guvernului.
Anii de absolvire ai facultăţilor sunt secrete în CV-ul lui Igaş.

Anul ăsta, din august până in noiembrie, a absolvit şi un curs de funcţionari publici,
la care insă nu a fost prezent niciodată!

Senatorul PSD Valer Marian susţine că problemele legate de studii nu se opresc aici.
Marian i-a cerut public, printr-o interpelare să-şi publice datele privind studiile.
“După declaraţia preşedintelui Traian Băsescu privind tânărul jurist,
mi-am sunat foşti colegi de facultate şi i-am întrebat dacă au auzit de juristul Igaş.
În data de 22 noiembrie i-am adresat o întrebare prin care i-am solicitat
să îmi comunice la ce vârstă a absolvit facultatea.
După trei săptămâni, am primit un răspuns din partea domnului ministru.
“Pentru a obţine informaţiile solicitate puteţi consulta site-urile igas.ro, respectiv [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Răspunsul mi s-a părut impertinent.
Am aflat că a terminat Facultatea de Drept în 2007, la IDD (invatamant la distanta),
în timp ce era deputat, obţinând o medie generală între 7,50 şi 8,00,
beneficiind şi probabil de faptul că rectorul Universităţii Goldiş din Arad era fruntaş PDL.
Nu are nicio experienţă juridică, nici măcar la firma sa de tâmplărie.
Pentru că meseria sa este de tâmplar.
Liceul l-a absolvit cu dificultate, la distanţă şi că ar fi avut probleme şi în şcoala generală”.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
aurora
aurora
a învățat principalele servicii de pe net
a învățat principalele servicii de pe net

Mesaje : 1228
Data de inscriere : 06/07/2010

Sus In jos

peneleii - Pagina 3 Empty Re: peneleii

Mesaj  delta Mier Dec 29, 2010 10:16 pm

aurora a scris:ce mai aflăm despre pede-lei?
Probabil tot felul de chestii... pe thread-ul despre penelei. laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

peneleii - Pagina 3 Empty Re: peneleii

Mesaj  Anahoret Mier Dec 29, 2010 10:29 pm

RocketQu33n a scris:Anahoret, am gasit ceva legat de prezenta dacilor in America, desi nu la acest autor ma refeream, dar ca sa vezi ce argumente au astfel de oameni care sustin suprematia dacilor. "Intamplator", bloggerul este si fan al legionarilor (http://coltul-adevarului.blogspot.com/2010/12/capitanul-miscarii-legionare-avocat.html). innocent
veselie laugh
vesel
Şi potrivit lui Iliescu dacii.... adică raţele se trag din camioane (dacs come from tracs)! veselie

Racheţel... eşti fată deşteaptă, ce Dumnezeu! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

peneleii - Pagina 3 Empty Re: peneleii

Mesaj  RocketQu33n Mier Dec 29, 2010 10:33 pm

Anahoret a scris:
RocketQu33n a scris:Anahoret, am gasit ceva legat de prezenta dacilor in America, desi nu la acest autor ma refeream, dar ca sa vezi ce argumente au astfel de oameni care sustin suprematia dacilor. "Intamplator", bloggerul este si fan al legionarilor (http://coltul-adevarului.blogspot.com/2010/12/capitanul-miscarii-legionare-avocat.html). innocent
veselie laugh
vesel
Şi potrivit lui Iliescu dacii.... adică raţele se trag din camioane! veselie

Racheţel... eşti fată deşteaptă, ce Dumnezeu! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Ai inteles ca sunt adepta acestei teorii, despre care am spus de la inceput ca este caraghioasa? suspect

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

peneleii - Pagina 3 Empty Re: peneleii

Mesaj  delta Mier Dec 29, 2010 10:46 pm

Anahoret a scris:Racheţel... eşti fată deşteaptă
Naiba știe dacă nu diplomația exagerată o să-ți fie de hac? laugh

P.S. Mai exagerat de diplomatic nici măcar yo nu puteam să formulez... laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

peneleii - Pagina 3 Empty Re: peneleii

Mesaj  RocketQu33n Mier Dec 29, 2010 11:22 pm

Doar in zilele in care nu-ti venerez dacul preferat si iubita te-ai hotarit sa ma musti de fund sau asa, in general? funny veselie Te rog, esti invitatul meu [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] - doar lasi mereu de inteles ca esti un om foarte ocupat. raset

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

peneleii - Pagina 3 Empty Re: peneleii

Mesaj  Anahoret Joi Dec 30, 2010 4:36 am

RocketQu33n a scris:Ai inteles ca sunt adepta acestei teorii, despre care am spus de la inceput ca este caraghioasa? suspect
Nu, n-am înţeles asta, dar m-a amuzat ce scrie acolo. Recunosc, n-am citit tot. Şi când am zis că eşti fată deşteaptă, n-am fost diplomat. Ai tu alte "păcate" dar proastă nu eşti.

No, gata cu forumeala, că am un tren de prins!
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

peneleii - Pagina 3 Empty Re: peneleii

Mesaj  RocketQu33n Joi Dec 30, 2010 8:53 pm

Napoleon Savescu se numeste cel care detine adevarul despre daci.

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

peneleii - Pagina 3 Empty Re: peneleii

Mesaj  delta Mier Ian 05, 2011 7:59 pm

lu' cacaman vrea să sugereze că ar fi senatorul Raymond Luca ?

P.S. Dacă o fi existând senator cu asemenea nume...

lucaman a scris:Domnule presedinte,

Am citit cu mare atentie transcrierea conferintei de presa din 5 ianuarie in care ati anuntat intentia dvs de a crea o alianta politica si electorala cu PC. Am inteles ca principalul argument pentru realizarea acestei aliante il constituie compatibilitatea doctrinara dintre PNL si PC, ambele partide fiind in opinia dvs de centru-dreapta. Va marturisesc ca am facut mari eforturi ca sa-mi aduc aminte de vreo initiativa PC care sa sustina o astfel de compatibilitate. Cu toate eforturile mele, n-am reusit sa-mi amintesc decit de initiativa dlui senator Voiculescu de la inceputul anului 2009, legata de casele nationalizate, si care era profund impotriva pricipiilor liberale. Altceva? Doar declaratii populiste, stingiste ale aceluiasi senator, sau ale unor alti reprezentanti de marca din PC, precum distinsa d-na Minca.

Ati declarat ca va preocupa prezentul si mai putin trecutul. De acord cu dvs daca este sa vorbim despre somnul Bratienilor. Totusi, trecutul nu foarte indepartat, mai ales cind este vorba despre persoane care au avut un anume rol in fostul regim comunist ar trebui sa va preocupe. Macar si pentru ca o asociere cu persoane compromise nu vad cum ar ajuta electoral PNL. Ce mai urmeaza in continuare? Sa ne facem frati de cruce cu dl. Ion Iliescu? Cu alte cuvinte, sa uitam.

Apoi, nu inteleg de unde graba de a ne alia cu PC, sau cu oricine altcineva. Ce rezolva acest lucru? O atitudine mai binevoitoare a moderatorilor de la Antena 3 fata de dvs / PNL la schimb cu locuri eligibile pentru conservatori la viitoarele alegeri? Oricum o atitudine binevoitoare o aveati / aveam si oricum nu (prea) conteaza, asa cum s-a vazut in ultimele exercitii electorale.

Este adevarat ca milioane de romani doresc schimbarea neintirziata a guvernului Boc si a lui Basescu, o arata sondajele, dar nu inteleg de ce ar fi necesar ca aceasta schimbare sa fie conditionata de existenta unei aliante inscrisa la tribunal intre partidele din opozitie. Pentru ca asa doreste dl. Voiculescu? Credeti ca UDMR ar fi mai convinsa sa marseze la acest demers, asa cum sperati, de existenta unei aliante intre PNL si PC? Atitudinea fatis si gretos-nationalista a PC si uneori a PSD constituie handicapuri si in niciun caz nu ajuta. Un PNL ascuns in spatele unei aliante cu neprieteni ai UDMR nu cred ca devine un partener interesant pentru UDMR.

In concluzie, domnule presedinte, va spun sincer ca nu eu nu vad de ce PNL trebuie sa intre intr-o astfel de alianta si va declar ca eu nu voi fi un sustinator al acestei actiuni. Cum nu voi putea sa particip la Delegatia Permanenta de luni, 10 ianuarie, va transmit in mod simbolic votul meu impotriva.

Cu deosebita consideratie,

Raymond Luca

Senator
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

peneleii - Pagina 3 Empty Re: peneleii

Mesaj  delta Vin Ian 07, 2011 5:14 pm

Nu s-au dat bine penalii pe lângă matol, așa că păzitorii hemoroizilor prezidențiali au sărit imediat să ia apărarea sfântului sfincter care le generează inelul maro în jurul buzelor... Laughing
LiberulArbitru a scris:Lovitura de partid se poate? Salvati ba', PNL-ul!

Oare chiar nu mai exista liberali prin fantoma aia de partid?
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

peneleii - Pagina 3 Empty Re: peneleii

Mesaj  delta Dum Ian 09, 2011 4:52 pm

A prins KroChi pasiune pentru penali... și s-a gândit că acum e momentul să scrie postări interminabile despre... nimic. laugh

Krokodilul Chichiricios a scris:Chestiunea- ţinând seama de faptul că PD-L s-a opus vittejeşte- cu ghearele şi cu dinţii- legii lustraţiei- are o mai mică importanţă. PD-Lul este partidul cu cei mai mulţi securişti trecuţi în funcţii de conducere, fie la preşedenţie- unde nu înţeleg de ce nu se pot interoga cei cu funcţii similare lui Băsescu- sau nu li se pot găsi dosarele nici lor ?- pentru a demonstra odată- foarte clar- că domnul Băsescu a fost- şi este ofiţer activ al Securităţii. La guvern dl.Boc a făcut armata la trupe de securitate- iar modul în care a ajuns profesor la o materie de care habar n-are este strict identic cu modul în care securiştii care doreau să aibă studii mergeau- unde oare ? - la Filozofie şi la Drept, facultăţi care cereau DOSAR şi nu un dosar cu şină ci unul în care să dovedeşti că ai origini sănătoase şi că eşti un luptător înflăcărat pentru succesul partidului. Viteza cu care dl.Boc a ajuns conferenţiar sau profesor- mă rog- la doar 10 ani de la terminarea facultăţii- poartă scrisă pe ea un singur cuvânt- Securitate.
Nu mai vorbim de securiştii dovediţi- dl.Silvian Ionescu- parcă, dna. Muscă, dl.Stolojan. Acuma, ca să nu intrăm la COnsiliul pentru Combaterea Discriminării o să spunem- şi ce ? Păi aici avem o mică problemă de morală. Dacă asta ţi-a fost meseria- şi ai fost ofiţer- chiar acoperit- dacă se va dovedi că n-ai făcut spionaj împotriva ţărilor UE (cazul dlui.Băsescu) sau că n-ai lezat pe nimeni- atâta vreme cât n-avem legea lustraţiei- să fii sănătos şi să ajungi parlamentar, ministru şi eventual şi preşedinte.
Dacă se va dovedi că ai fost naşpa, ai chinuit prizonierii politici, din cauza ta au fost persecutaţi nişte oameni (cazul lui Mona Muscă care are la activ cel puţin 2 capete tăiate printre studenţii ei arabi- turnaţi la rândul lor de Securitate unor servicii şi mai naşpa)- şi mai ales că te-ai oferit tuvoluntar- e cam nasol- trebuie să închizi încet gura, să-i mulţumeşti celui de Sus că nu ai motive să fii tras în penal şi să te retragi- în linia a n-a a partidului- fără să mai faci vreodată nici băi de mulţime şi nici imagini pe televizor.
Eu personal nu cred că dl.Crin Antonescu a fost colaborator al Securităţii Statului. Mă bazez în această afirmaţie pe următoarele fapte:
1. Inexistenţa unor dovezi. Nu vorbim vorbe- ne bazăm pe dovezi. Dacă toţi şefii de Agenţii române- indiferent că erau navale sau comerciale- în străinătate- erau securişti activi- nu face dl.Băsescu excepţie- chiar dacă oamenii dlui.Măgureanu i-au ars unul din dosare la Berevoieşti şi i-au intimidat pe ăia care ştiau. La dl.Crin-CNSAS- din care face parte şi PD-L- n-a găsit nimic.
2. Inexistenţa interesului în problemă- haideţi să fim serioşi - Securitatea era interesată de persoane care lucrau in zone semnificative- nu de un profesor de istorie de la Niculiţel. Lucrurile de turnat pe-acolo- că ţăranul X în locsă se ...în buda din curte era beat şi s-a ...pe uliţă- puteau avea interes pentru miliţia locală- în cel mai bun caz.
3. Prostia mărturiilor fabricate. Colegii noştri de pe forum ştiu cu siguranţă că dl.Crin primea pentru fiecare denunţ câte 300 de lei. Hai să vedem ce puteai face cu 300 de lei- nici măcar un concediu de 1 săptămână la mare în extra-sezon. Cred că dl.Crin- dacă a fost turnător- trebuia să-şi toarne de vreo 20 de ori pe toţi locuitorii din Niculiţel- ca să scoată ceva bani ca lumea. Iarăşi- oricât de proşti îi credem pe securişti- interesul pentru nişte cetăţeni a căror principală vină era că făceau bancuri cu Ceauşescu- era minor.
4.Inexistenţa unui mobil. Dna. Muscă a turnat ca să fie promovată la Timişoara- şi ca soţul domniei sale- dl.fost director la IceChim- Muscă- să ajungă mâna dreaptă a lui Ceauşeasca pe probleme de "savant de renume mondial". Singura "promovare" a dlui.Antonescu a fost cea de la Niculiţel la Tulcea- ceea ce- în opinia mea- nu prea e o promovare.
Din punctul meu personal de vedere- dacă se va dovedi pe probe că dl.Antonescu a fost colaborator al securităţii- domnia sa trebuie să se retragă din diversele curse- de la cea de Preşedinte şi până la cea de senator şi deputat- în cel din urmă caz cu condiţia să se retragă şi toţi securiştii din PD-L- şi mai ales ăia încă activi- ceea ce va conduce la idealul dlui. Băsescu- respectiv vom avea un parlament cu vreo 200 de deputaţi maxim.
Dar dacă nu, dl.Băsescu ar trebui să demisioneze- fără nici un fel de discuţii. În momentul când mânânci căcat în public- la televiziune- la o oră de maximă audienţă- singura soluţie- pentru a nu ne trezi că trăim de fapt în Uganda sau Coasta de Fildeş- este demisia. Iar dacă nu demisionează el- sper ca securiştii de bine care-l conduc- să îl oblige să o facă.
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

peneleii - Pagina 3 Empty Re: peneleii

Mesaj  delta Sam Ian 22, 2011 9:29 am

haita amicilor portocăcănii nu este îngrijorată de modul haotic în care matolul își imaginează că ar cârmui țara... ci de ce o fi făcând Antonescu. laugh
Și tot pupincuriștii ăștia se arată extrem de nemulțumiți dacă cineva spune ceva despre lucrurile anapoda făcute de guvernul condus de Băsescu... veselie

gorrobete a scris:După ce a abordat cele mai năstruşnice poziţii de stânga, după ce a organizat şi susţinut material o întreagă serie de greve şi proteste "spontane", după ce a aruncat la lada de gunoi tot ce ţinea de ideologia şi doctrina partidului său, floricel măreşte potul aruncând cu nonşalanţă pe masa de poker politic, ultima sa găselniţă. Aidoma jucătorului împătimit, care îşi lasă familia în drum, dezbrăcată şi pe jos, soţul Adinei Vălean ţine să-i lase cu ochii în soare şi cu gurile căscate, până şi pe ultimii mohicani ai pnl.
În schimbul PARITĂŢII în viitoarea alianţă de stânga-stânga, omul nostru aruncă pe postav ultima şi cea mai de preţ valoare de care pnl mai dispunea. Şi anume, COTA UNICĂ DE IMPOZITARE. Ca deobicei, a acţionat de unul singur, fără să-şi consulte partidul. Va fi interesant de urmărit care vor fi reacţiile membrilor pnl, deşi nu cred ca cineva să îndrăznească să crâcnească. peneleul de azi (pesedeul de mâine), este compus dintr-o adunătură de laşi interesaţi doar de propriile privilegii şi buzunare.
Cei care îi vor justifica gestul prin câştigarea(?) a 3-4 fotolii parlamentare şi a unuia ministerial pt pnl (căci, să nu uităm, şi PCR îşi va lua partea de pradă), sunt nişte bieţi naivi. antonel îşi construieşte cu grijă şi sârg platforma care-l va propulsa în postura de candidat la prezidenţiale, mânjind cu dichis toate (dar absolut toate) calităţile care au făcut din PNL-ul de până acum 5 ani, unul dintre cele mai iubite şi apreciate partide.
Iată cum, ambiţia de mărire a unei singure persoane, poate pune pe butuci un angrenaj politic, bine construit. Metodele sale dictatoriale i-ar face să pălească pe consacraţii genului. Dacă va "ieşi" preşedinte, Dumnezeu cu mila.
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

peneleii - Pagina 3 Empty Re: peneleii

Mesaj  delta Dum Feb 20, 2011 4:00 pm

p3 caci a scris:Despre madam Gorghiu, se stie clar ca era o ziarista care a trecut prin patul lui Olteanu pnl (Cap de cauciuc,ala care cara cafele tigari si apa minerala specialistilor de la BNR) ca sa intre in politica !
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

Cum se ajunge la acel se știe clar?
Simplu:
1. Gorghiu o fi fost ziaristă înante să intre în politică,
2. Oltean o fi având pat, că doar nu doarme pe scaune acasă,
deci concluzia e clară: aia a trecut prin patul lui ăla ca să ajungă-n politică.
laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

peneleii - Pagina 3 Empty Re: peneleii

Mesaj  Dracu' gol Dum Feb 20, 2011 5:18 pm

delta a scris:
p3 caci a scris:Despre madam Gorghiu, se stie clar ca era o ziarista care a trecut prin patul lui Olteanu pnl (Cap de cauciuc,ala care cara cafele tigari si apa minerala specialistilor de la BNR) ca sa intre in politica !
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

Cum se ajunge la acel se știe clar?
Simplu:
1. Gorghiu o fi fost ziaristă înante să intre în politică,
2. Oltean o fi având pat, că doar nu doarme pe scaune acasă,
deci concluzia e clară: aia a trecut prin patul lui ăla ca să ajungă-n politică.
laugh
În schimb, dacă vrei să zici că ciocănitoarea Woodrea s-a-nfipt întîi într-a lu' Băse înainte să se-nfigă-n pulitică, tre' să dovedeşti întîi cin' l-a mierlit pe JFK şi de ce, apoi unde i-au îngropat ăia cadavru' lu' Jimmy Hoffa... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

peneleii - Pagina 3 Empty Re: peneleii

Mesaj  delta Dum Feb 20, 2011 5:29 pm

Dracu' gol a scris:În schimb, dacă vrei să zici că ciocănitoarea Woodrea s-a-nfipt întîi într-a lu' Băse înainte să se-nfigă-n pulitică, tre' să dovedeşti întîi cin' l-a mierlit pe JFK şi de ce, apoi unde i-au îngropat ăia cadavru' lu' Jimmy Hoffa... raset
Cică nu-i obligatoriu să faci așa, da' dacă faci altfel atunci ești trădător de neam, țară, specie, galaxie... Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

peneleii - Pagina 3 Empty Re: peneleii

Mesaj  Dracu' gol Dum Feb 20, 2011 5:32 pm

delta a scris:
Dracu' gol a scris:În schimb, dacă vrei să zici că ciocănitoarea Woodrea s-a-nfipt întîi într-a lu' Băse înainte să se-nfigă-n pulitică, tre' să dovedeşti întîi cin' l-a mierlit pe JFK şi de ce, apoi unde i-au îngropat ăia cadavru' lu' Jimmy Hoffa... raset
Cică nu-i obligatoriu să faci așa, da' dacă faci altfel atunci ești trădător de neam, țară, specie, galaxie... Laughing
Date dreaq curviştinele astea din pulitică, dom'le! Poţi ajunge la stîlpu' infamiei dacă zici ceva naşpa despre dînsele... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

peneleii - Pagina 3 Empty Re: peneleii

Mesaj  delta Sam Mar 26, 2011 6:01 am

Asta tremură de ahtiată ce e de a fi băgată-n seamă?

portoclara a scris:Antonescu lansează o nouă idee pentru românii din străinătate: Plăteşti taxe în ţară, votezi"!

Ei, asta e prea tare! Imbecilule, cara-ti creierii in delta, acolo unde se varsa toate lesurile.
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

P.S. Nu de alta, dar cam același subiect a fost deja lansat cel puțin o dată de belphegor ( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )... și încă o dată de Vendetta ( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ).

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

peneleii - Pagina 3 Empty Re: peneleii

Mesaj  Anahoret Sam Mar 26, 2011 6:24 am

foula a scris:Ei, asta e prea tare! Imbecilule, cara-ti creierii in delta, acolo unde se varsa toate lesurile.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Vendetta a scris:Curva penala trebuie sa sfarseasca pe esafod prin zdrobirea capului cu cruzime .
Nici un politician post decembrist nu a gresit atat de criminal ca acesta curva polica !!!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Vendetta a scris:Mor de ciuda USL istii ca schimbam simpatii si ne respectam reciproc !!!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Yes, yes, yes! bine veselie
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

peneleii - Pagina 3 Empty Re: peneleii

Mesaj  aurora Dum Mar 27, 2011 5:07 pm

Crin Antonescu: Ne gandim la un sistem prin care romanii din strainatate
sa voteze numai daca platesc un impozit in tara


Liderul PNL, Crin Antonescu, a declarat, intr-un interviu pentru publicatia italiana Gazeta Romaneasca,
ca propune dezbaterea ideii unui sistem de vot pentru romanii din diaspora,
prin care acestia sa fie obligati sa plateasca cel putin un impozit in tara pentru a putea vota.



"Ne gandim la un sistem in care, pentru cei care nu traiesc pe teritoriul Romaniei,
conditionam dreptul la vot de plata a cel putin unui impozit in tara,
ca e teren, ca e casa, ca e alt tip de venit impozitat," a spus Antonescu.
"Nu e opinia mea finala. imi dau seama ca e un subiect controversat si ca ideea ar putea naste polemici.
Dar cred ca o dezbatere, atat asupra principiului, cat si asupra metodei, merita facuta," a adaugat el.

Liderul liberal considera ca trebuie sa participi la administrarea statului pentru a participa la luarea unor decizii.

"In timpul revolutiei americane, cei din colonii spuneau "no taxation without representation".
Eu as spune astazi "no representation without taxation".
In fond, ca si cetatean, esti "coactionar" al statului.
Nu poti doar sa decizi asupra administrarii lui, dar sa nu participi cu nimic," a spus el in cadrul interviului.

Antonescu a spus ca PNL se opune votului prin corespondenta,
de "teama" ca acesta este doar un instrument de fraudare a alegerilor.

"Daca nu am avea precedentul lui 2009
si dubii extrem de serioase privind corectitudinea cu care institutiile statului dominate de PD
ar gestiona un asemenea sistem, poate ca nu ne-am opune de principiu votului prin corespondenta.
Atata vreme insa cat statul PD-ist functioneaza asa cum functioneaza,
mi-e teama ca votul prin corespondenta nu e decat unul dintre instrumentele
prin care se pregateste fraudarea alegerilor viitoare in scopul perpetuarii actualei puteri," a spus liderul liberal.

Antonescu a recunoscut ca trebuie simplificata participarea romanilor din strainatate la procesul electora,
pentru ca "nu poti sa ceri unui roman, oricat simt civic ar avea,
sa se deplaseze 100, 200 km pentru a gasi cea mai apropiata ambasada sau cel mai apropiat consulat,
deci cea mai apropiata sectie de votare".
Votul prin corespondenta sau electronic pot fi formule numai daca sunt administrate de institutii impartiale.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

aurora
aurora
a învățat principalele servicii de pe net
a învățat principalele servicii de pe net

Mesaje : 1228
Data de inscriere : 06/07/2010

Sus In jos

peneleii - Pagina 3 Empty Re: peneleii

Mesaj  delta Dum Mar 27, 2011 5:35 pm

aurora a scris:Crin Antonescu: Ne gandim la un sistem prin care romanii din strainatate sa voteze numai daca platesc un impozit in tara
Ce cretin...
Dreptul la vot e garantat de Constituție oricărui cetățean, indiferent că e în țară sau e în străinătate, fie că plătește impozit, fie că nu.

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

peneleii - Pagina 3 Empty Re: peneleii

Mesaj  Anahoret Dum Mar 27, 2011 8:29 pm

Dar tu ce credeai? Că doar Băse vrea să modifice Constituţia? raset
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

peneleii - Pagina 3 Empty Re: peneleii

Mesaj  delta Sam Apr 16, 2011 8:31 am

Blue a scris:
Danka a scris:Blue , esti sigur ca a fost Patriciu?
Eu zic ca a fost Obama. La Casa Alba se zvoneste ca in fiecare zi Obama isi face transfuzie cu singe de la copii romani ca sa invete tzzziganeste. Cica in viitor asta ar fi limba internationala a comunitatii europene.
Danka, eu nu am de unde să ştiu. Articolul e adus aşa cum l-am găsit, poţi să vezi semnătura autoarei: Simona Ela FICA
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )
Adică a trântit pe forum un copy+paste, fără măcar să citească atent despre ce o fi aberând "autoarea", doar din cauză că poate rămâne măcar ideea că penalul respectiv are niște relații cu mafia rusească preocupată de răpiri de copii... laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

peneleii - Pagina 3 Empty Re: peneleii

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum