SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

interesante...

+4
baso
Anahoret
Dracu' gol
Armand
8 participanți

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

In jos

interesante... - Pagina 2 Empty Re: interesante...

Mesaj  baso Mar Dec 21, 2010 2:35 pm

Anahoret a scris:

Însă, de prin '87-'88, România nu mai importa nimic, nici măcar filme. Totuşi, ca să ruleze filmele la TV (că la cinematografe mai mergea) fără somaţii pentru drepturile de difuzare, schimbau titlurile filmelor şi tăiau genericul de la început şi de la sfârşit. Dacă genericul se suprapunea peste primele/ultimele secvenţe din film... evident că alea dispăreau. Pur şi simplu tăiau porţiunea de peliculă "incriminată". Laughing

D'aia dadeau de mai multe ori acelasi film dar de fiecare data cu alt titlu laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

interesante... - Pagina 2 Empty Re: interesante...

Mesaj  baso Mar Dec 21, 2010 3:50 pm

Exista in prezent o tendintza interesanta , indreptata spre acapararea atentiei consumatorului de stiri spre " evenimentul/informatia zilei". In sensul ca orice bomba noua musai sa distraga atentia de la evenimente vechi (chiar de 2 zile), care tra uitate. Laughing
Practic, consumatorul este bombardat zilnic cu noi informatii, multe dintre ele artificiale ,denaturate sau contradictorii, obligandu-l la o receptionare superficiala , tehnica prin care f. putini sunt incurajati sa-si bata capul pt. a distinge intre adevar si minciuna(ori dezinformare). La nivel psihologic, treaba asta este menita sa indobitoceasca, prin modificarea perceptiei realitatii .
Apare astfel tendinta celor mai multi de a se apleca spre ultimele "noutatzi" , prezentate cat mai pe scurt, fara prea multe detalii (daca nu sunt picante laugh )
De pilda, ca un efect al acestui fenomen de fracturare permanenta, ma amuza sa vad ca pe forumul RTV, la sectiunea politica(cea mai dinamica), in fiecare zi se discuta in proportie de 90% pe threaduri "proaspete", fiind de multe ori acuzati de interese malefice cei ce urca threaduri mai vechi . Oricum, comentariile pe threadurile noi nu difera prea mult de cele de pe threaduri vechi Laughing Dupa cateva postari on topic despre kkt-ul de eveniment nou aparut, incepe lumea sa se insulte ori sa bata campii aproape identic ca in urma cu o saptamana, o luna sau cativa ani ... pe orice alt thread de la sectiunea respectiva Laughing
In schimb, pe forumuri profesionale (contabile, juridice, medicale etc) poate omul gasi explicatii noi,interesante si de actualitate, chiar si in arhive. Desigur, depinde si de calitatea/profesionalismul celor care au oferit lamuriri , la vremea respectiva, unor neinitiati sau habarnisti. Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

interesante... - Pagina 2 Empty Re: interesante...

Mesaj  baso Mier Dec 22, 2010 1:07 pm

Apropo de ...
Anahoret a scris:
Şi dobitocelul ăla mic din tren, îmi spunea că era mai bine pe vremea lui Ceaşcă!

Am fost martor la căderea lui Ceauşescu dar nu am participat la ea. Nu aveam cum. Pentru mine Ceauşescu şi regimul comunist au însemnat doar festivismul şcolar, telefoanele bunicilor din clasă care mă întrebau dacă în spatele blocului cu Crevedia în care locuiam este sau nu coadă şi câteva ierni foarte friguroase în care nu ne puteam încălzi nici cu reşoul din cauza penelor de curent.

În casă nu se discuta politică. Doar din când în când auzeam despre un anume Nea Nicu mereu însoţit de Leana lui care în bancuri se întâlneau cu Reagan, Gorbaciov şi cu Thatcher fără a mi se oferi vreodată şi “legenda” după care să decodific anecdotele, ba chiar fiind avertizat că aceasta este o treabă de oameni mari care nu îi priveşte pe copiii cuminţi. Mai auzeam din când în când un post de radio ascultat mereu în surdină, la care deşi crainicii vorbeau în limba română nu se difuza niciodată şlagărul “magistralaaaaaa albaaaastrăăăăăăăăă” şi pe care doar tata ştia să-l găsească în ţesătura undelor herţiene. Nu ştiam că acestea erau forme de subversiune la minima şi nici nu le-am considerat ca atare, nu le-am dat nicio atenţie. Aveam 13 ani şi mă interesau Jules Verne şi poveştile vasului Calypso.

Pentru mine 22 decembrie 1989 a fost o zi surprinzătoare care m-a făcut să simt că până atunci trăisem în realitatea paralelă a unui bolnav mintal. La televizorul ţinut în acea zi deschis în ciuda puricilor care dovedeau că până la începerea programului mai erau multe ore au apărut nişte oameni agitaţi care anunţau că dictatorul a fugit. Care dictator? M-am întrebat…Ceuşescu? Păi… nu era Cel mai Iubit fiu al Poporului?… Ce fel de Cântarea României mai e şi asta?

Era pentru prima dată când îi vedeam pe ceauşeşti la Televiziunea Română în alt context şi în cu o altă imagine decât cele cu care fusesem obişnuit. Tovarăşul nu mai era “cel mai iubit fiu al poporului” era “dictatorul”, tovarăşa nu mai era “savant, inginer, doctor, academician” ci “analfabeta”. Oamenii nu mai strigau “Ceauşescu şi poporul” sau “Ceauşescu – Pace”, nu se mai ridicau plenare în picioare pentru a aplauda în ritm hipnotic “Uraaaaa!!!!” ci se striga “Jos Ceauşescu!”, “Ceauşescu judecat pentru sângele vărsat” iar portretele sale erau aruncate pe geam şi sfâşiate cu “Huooooo”.

Aşa am căzut din ideologie în realitate. Aceasta este experienţa mea personală. Fiecare poate avea alta. Nu cred însă că pentru generaţia mea există variaţii semnificative. Regimul a căzut când vârsta biologică mă forţa să ies din ce în ce mai mult din universal domestic şi să adopt ca adolescent şi apoi ca tînăr adult roluri sociale din ce în ce mai elaborate şi implicate. Sunt un beneficiar al dispariţiei acelor ziduri cu care ideologia bloca totul. Nu aş fi putut face aproape nimic din ceea ce am realizat pentru a fi ceea ce sunt azi – de la studiile în politologie la presă, dacă măcar unele dintre zidurile acestea mai rămâneau în picioare. Pentru mine comunismul (chiar şi în formulele sale soft, gen perestroika şi glasnost) nu ar putea fi vreodată o idee bună. Este alegerea mea personală.

La 21 de ani de la căderea regimului această opţiune a mea de a nu considera comunismul a fi fost sau a fi în vreo formă a sa o idee bună mă plasează însă în rândurile unei minorităţi din ce în ce mai restrânse.

În 22 decembrie 2010 dacă s-ar organiza un referendum în care românii să se pronunţe asupra tipului de regim comunismul ar fi re-instaurat fără vărsare de sânge.

În acest sens voi face apel la rezultatele ultimului sondaj de opinie cu privire la percepţia asupra comunismului realizat periodic de Institutul de Investigare a Crimelor Comunismului şi Memoria Exilului Românesc, din octombrie anul curent.

La întrebarea “După părerea Dumneavoastră despre comunism se poate afirma că”… a fost o idee bună aproape două treimi dintre români răspund că da. În total 59% dintre respondenţi spun acest lucru. Cum sondajul se bazeză pe un eşantion reprezentativ pentru populaţia de peste 15 ani a ţării se poate deduce că printre cei care răspund astfel se numără şi adolescenţi născuţi după 1989 – oameni care nu au trăit nicio secundă, nici măcar ca foetuşi în comunism.

Urmăresc de multă vreme rezultatele acestor barometre de opinie publică ale Institutului de Investgare a Crimelor Comunismului. Ele pentru mine constituie o serie. Nu rezultatul ultimului sondaj mă sperie, ci persisteţa proporţiilor în care aceste atitudini sunt prezentate.

Am crezut (sau am sperat, este mai bine să spun am sperat) că odată cu stingerea biologică a unor generaţii care şi-au trăit maturitatea în perioada dejist-stalinistă şi cu venirea din urmă a generaţiilor post-decembriste proporţia celor care consideră o idee bună să fie din ce în ce mai mică…nu s-a întâmplat aşa.

În ultimii 10 ani, coroborez datele sondajelor Institutului cu ale altor barometre de opinie realizate de alte centre în care întrebarea în cauză se regăseşte, proporţia celor care consideră comunismul o idee bună este neschimbată – şi aceasta în ciuda schimbărilor generaţionale. Generaţia bunicilor mei s-a stins – ei erau tineri-maturi când s-a instaurat comunismul – a venit din urmă o genraţie născută după 1989 – şi cu toate acestea în atitudinile despre communism nu s-a schimbat nimic…nimic în bine (dacă s-a schimbat ceva este că numărul celor care sunt indecişi a crescut).

În octombrie 2010 pentru 59% dintre români comunismul a fost o idee bună (pentru 44% a ost o idee bună dar prost aplicată, pentru 15% o idee bună şi bine aplicată) pentru 29% a fost o idee proastă, iar 12% nu ştiu şi nu răspund.

Îmi pun firesc nişte întrebări mai degrabă etice. Ce concepţie despre bine şi rău trebuie să ai dacă la o întrebare de genul ce părere ai despre comunism spui “Nu ştiu” – oare lucrurile erau atât de ambigue, oare răul era atât de edulcorat? Mai departe ce concepţie despre bine şi rău, ca să consideri comunismul o idee bună şi bine aplicată. Şi în cele din urmă dar nu la urmă, ce concepţie despre libertate trebuie să ai ca să consideri comunismul o idee bună dar prost aplicată (ce ai fi îmbunătăţit în ea)

Pe scurt atitudinile a trei sferturi dintre concetăţenii mei cu privire la communism mă sperie.

Dincolo de fiorii care mă trec când revăd mereu aceste date repetate de la un sondaj la altul îmi pun o problemă de etică. Bine! Îmi spun. Eu fac parte dintre cei 29% care consideră comunismul o idee proastă. Raportul dintre noi şi ceilalţi care nu ne împărtăşesc viziunea este de 1 la 2 în favoarea lor. Dacă s-ar supune la vot ei ar câştiga detaşat. Eu consider că sunt de partea Binelui..a Binelui Absolut. Dar concepţia mea este împotriva majorităţii. Majoritatea nu este acord cu mine şi mă priveşte cu suspiciune. Şi pentru că această majoritate reprezintă 60% cel puţin dintre români – nu are rost să mă feresc să o consider a fi chiar… poporul român. Ajung astfel să mă plasez pe o poziţie contrară propriului meu popor. Iar logică mă duce şi mai departe. Dacă eu mă plasez pe o poziţie diamtral opusă cu mjoritatea înseamnă că aceasta considera că eu nu îi vreau Binele… poate chiar că îi vreau Răul.

Sunt astfel un duşman al propriului meu popor. Eu şi ceilalţi 29% care considerăm comunismul a fi fost o idee proastă. Noi minoritatea.

…speram ca la 21 de ani de la 22 decembrie 1989 noi să fi fost mai mulţi, din nefericire sunt din ce în ce mai puţini.

Pentru majoritate noi vrem altceva decat Binele, poate chiar opusul. Noi nu vrem ce vrea poporul. Poporul este majoritatea nu minoritatea. Si dacă nu vrem Binele poporului atunci ce suntem…

Dacă pentru o societate Binele îl defineşte majoritatea eu ar trebui să fiu tras la răspundere.


Voi ce credeţi?

Spuneţi ceva…cât încă se mai poate.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

interesante... - Pagina 2 Empty Re: interesante...

Mesaj  Anahoret Mier Dec 22, 2010 1:40 pm

Partea proastă este că şi cei care au ieşit în stradă pe 21-22 au fost o minoritate. Şi chiar atunci, în zilele alea, majoritatea ricana. Dracu' mai ştie ce să mai crezi!
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

interesante... - Pagina 2 Empty Re: interesante...

Mesaj  Armand Mier Dec 22, 2010 1:54 pm

Anahoret a scris:Dracu' mai ştie ce să mai crezi!

Acuși îl vezi că apare aici, protestând că „iel nu știe nimik”!!!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

interesante... - Pagina 2 Empty Re: interesante...

Mesaj  baso Mier Dec 22, 2010 2:20 pm

Anahoret a scris:Partea proastă este că şi cei care au ieşit în stradă pe 21-22 au fost o minoritate. Şi chiar atunci, în zilele alea, majoritatea ricana. Dracu' mai ştie ce să mai crezi!

Prin 21, cred, eram si eu printre cei stransi la miting spontan in centrul orasului. Si am vazut ca erau mai multe persoane care faceau poze pe acolo vesel Poate ca unii erau in misiune iar altii erau amatori, dornici sa aiba amintiri de la eveniment.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

interesante... - Pagina 2 Empty Re: interesante...

Mesaj  delta Sam Mar 19, 2011 6:48 pm

Laughing


delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

interesante... - Pagina 2 Empty Re: interesante...

Mesaj  ENKI Sam Mar 19, 2011 10:05 pm

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

interesante... - Pagina 2 Empty Re: interesante...

Mesaj  ENKI Lun Apr 04, 2011 6:46 pm

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

interesante... - Pagina 2 Empty Re: interesante...

Mesaj  baso Dum Mai 01, 2011 1:08 am


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] brought to you by [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] brought to you by [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

interesante... - Pagina 2 Empty Re: interesante...

Mesaj  ENKI Lun Sept 05, 2011 6:10 pm

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

interesante... - Pagina 2 Empty Re: interesante...

Mesaj  baso Joi Oct 27, 2011 12:04 pm






Ultima editare efectuata de catre baso in Joi Oct 27, 2011 12:28 pm, editata de 1 ori

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

interesante... - Pagina 2 Empty Re: interesante...

Mesaj  baso Joi Oct 27, 2011 12:09 pm




baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

interesante... - Pagina 2 Empty Re: interesante...

Mesaj  baso Joi Oct 27, 2011 12:15 pm

laugh

Testul 1


Testul 2


Testul 3


Testul 4


Testul 5


Ar fi fost culmea ca cotcodacele sa nu-l rateze laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

interesante... - Pagina 2 Empty Re: interesante...

Mesaj  ENKI Mier Noi 23, 2011 6:15 pm

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

interesante... - Pagina 2 Empty Re: interesante...

Mesaj  ENKI Lun Dec 12, 2011 12:35 pm

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

interesante... - Pagina 2 Empty Re: interesante...

Mesaj  baso Vin Ian 20, 2012 7:51 pm




baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

interesante... - Pagina 2 Empty Re: interesante...

Mesaj  baso Vin Ian 20, 2012 7:58 pm


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

interesante... - Pagina 2 Empty Re: interesante...

Mesaj  ENKI Sam Ian 21, 2012 3:04 pm

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

interesante... - Pagina 2 Empty Re: interesante...

Mesaj  ENKI Mier Ian 25, 2012 9:17 pm

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

interesante... - Pagina 2 Empty Re: interesante...

Mesaj  ENKI Vin Mai 11, 2012 7:13 pm

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

interesante... - Pagina 2 Empty Re: interesante...

Mesaj  baso Mier Mai 23, 2012 4:02 pm


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

interesante... - Pagina 2 Empty Re: interesante...

Mesaj  ENKI Mier Iun 05, 2013 4:49 pm

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

interesante... - Pagina 2 Empty Re: interesante...

Mesaj  baso Mier Iun 05, 2013 6:32 pm

Habar n'am daca este reclama, imn sau ce mama dracului este. M-a IRITAT la maxim prin mesajul subliminal bagat incepand de la minutuil 1:54, in mod absolut MIZERABIL, pe principiul mioritic “sa moara capra vecinului”
Chiar mi-e GREATA de jurnalistii realitatii care promoveaza MIZERIA asta. Se pare ca n-au copii ori li se falfafie de viitorul lor, durandu-i fix in cur de un indemn subliminal JENANT pe care il promoveaza. yo, asa o dorinta sadica de autodistrugere a natiei, ca la jegurile astea, nu prea am vazut ...Incep sa cred ca sunt agenti ai agenturilor straine, altfel nu-mi explic imensa lor jegozenie morala ...

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]





baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

interesante... - Pagina 2 Empty Re: interesante...

Mesaj  ENKI Mier Iul 13, 2016 11:51 am

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

interesante... - Pagina 2 Empty Re: interesante...

Mesaj  baso Mier Iul 13, 2016 6:53 pm

ENKI a scris:
Ma amuza  reclama englezeasca la Dacia Duster, insa nu-mi dau seama daca, la final, accentul este irlandez sau scotian. raset

In schimb, ma irita la culme reclama la moliile cometa raset E cea mai cretina reclama la Leroy Merlin ...

Apropo de molii, tocmai sunt in curs de curatenie generala in debara si bucatarie . A trebuit sa arunc toate sortimentele de faina, inclusiv orezul negru, imperial si interzis  raset In doar 2 luni, moliile au facut puielnita in orezul ala din care am apucat sa folosesc doar aprox jumatate. Pt.ca am avut proasta inspiratie sa-l las in punga din cutia originala si sa nu-l pun intr-un borcan cu capac laugh
Deoarece mi-a fost groaza sa ma apuc de curatenia generala pt. a le gasi toate  puielintele (si-o tot schimbau)am avut si proasta inspiratie de a le vana cu aspiratorul  raset Pt ca n-am golit rapid si continutul sacului de la de la aspirator, m-am trezit cu ditamai gauroiul in sac, rontait de urmasii moliilor aspirate  laugh Deci, e pacoste cu moliile astea  raset O amica imi povestea ca moliile ei si-au facut puielnita intr-o punguta cu polen si pana cand a descoperit de unde tot apareau, i-au distrus inclusiv imbracaminte foarte scumpa...


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

interesante... - Pagina 2 Empty Re: interesante...

Mesaj  ENKI Joi Iul 14, 2016 7:56 am

Mai, ceva se intampla in ultimul timp cu moliile, dar si cu alti fluturi (in urma cu trei ani am fost efectiv invadat de fluturi de noapte, diverse specii, pana catre sfarsitul lui noiembrie!), poate si din cauza fluctuatiilor neobisnuite de temperatura. suspect

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Daca nici eu, privitorul accidental la tv, n-am reusit sa scap de reclama cu moliile cometa, insemna ca ea este difuzata extrem de des, pe toate posturile. Pana de curand am crezut ca termenul cometa a fost inserat artificial in context, pentru a rima cu chiuveta si, mai ales, pentru a produce o puternica impresie in creier, prin asocierea subliminala dintre micutele, dar enervantele molii si infricosatoarele comete, prevestitoare de rele. Chestia misto e ca moliile cometa chiar exista, dar nu pe la noi, ci in Madagascar.  Laughing

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre ENKI in Joi Iul 14, 2016 8:37 am, editata de 1 ori (Motiv : completare)
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

interesante... - Pagina 2 Empty Re: interesante...

Mesaj  baso Joi Iul 14, 2016 9:31 am

Ok. Trebuia ca in reclama tipul cu dezinsectia sa gaseasca un pretext ca sa-i admire fraierului frumusetea de instalatii sanitare, insa gestul in sine este la bascalie. Laughing  Cu puf-puf din ala se da la gandaci de bucatarie. Nu la molii cometa sub chiuveta raset Cu orice solutie le-ai stropi, moliile dispar o perioada, insa apar altele daca nu arunci cerealele ori obiectele din lana infestate . Prima data mi-au aparut dintr-o punga cu migdale. Am aruncat punga , am pufait zburatoarele si o perioada am zis ca am scapat . Cand au aparut din nou , peste vreo cateva luni, am constatat ca s-au adaptat la anumite cereale; au si preferinte. De pilda, dintre sortimentele de orez, ala negru, imperial, a fost preferatul lor. Laughing Am gasit molii decedate pana si in pungi de celofan, sigiliate Shocked

PS. Adevarata molie cometa e chiar frumoasa, insa nu prea cred ca in faza de vierme(omida)  sa fie dragalasa Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

interesante... - Pagina 2 Empty Re: interesante...

Mesaj  ENKI Lun Sept 19, 2016 11:58 am

Nu inteleg de ce nu l-au folosit si pe Hugh Laurie?! oaie
S-or fi gandit ca, vazand-o pe Cuddy, amerlocii vor merge voiosi la controlul anual, sperand sa dea acolo peste cate un House? laugh

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

interesante... - Pagina 2 Empty Re: interesante...

Mesaj  baso Vin Ian 13, 2017 7:33 pm


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

interesante... - Pagina 2 Empty Re: interesante...

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum