SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

în desfășurare

+12
Bad Girl
Dr.Ernesto Rafael Guevara
RocketQueen
(Still a)Live
Vasile
baso
ENKI
Dracu' gol
RocketQu33n
Anahoret
Armand
delta
16 participanți

Pagina 32 din 33 Înapoi  1 ... 17 ... 31, 32, 33  Urmatorul

In jos

în desfășurare - Pagina 32 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Mar Mar 13, 2018 2:03 pm

Cutremurul din servicii a inceput, asa cum era de asteptat, din USA, urmand ca valul sa ajunga si p-aci, in urmatoarele zile. vesel

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Donald J. Trump
‏Verified account @realDonaldTrump

Mike Pompeo, Director of the CIA, will become our new Secretary of State. He will do a fantastic job! Thank you to Rex Tillerson for his service! Gina Haspel will become the new Director of the CIA, and the first woman so chosen. Congratulations to all!





[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 32 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Mier Mar 14, 2018 11:56 am

Cutremurul a ajuns deja pe plaiuri mioritice, deocamdata in forma consacrata. laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 32 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  baso Mier Mar 14, 2018 3:08 pm

ENKI a scris:Cutremurul a ajuns deja pe plaiuri mioritice, deocamdata in forma consacrata. laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

La Arad  a ajuns doar sub forma de unda electomagnetica perceptibila doar de persoanele agitate si cutremurabile din fire. S-a enervat la culme o  izda pe mine pur si simplu din senin, nefiind deloc curioasa a afla argumentele absolut rationale care ar fi obligat-o sa ramana calma raset Am aflat ulterior ca avea dureri de cap(probabil de la cutremur). Noroc ca eu nu sunt nici  meteosensibila si nici eloctromagneticosnesibila incat sa-i spun verde-n fata ca devine o pizda isterica in unele momente laugh , cu care n-ai ce discuta rational pana cand nu-i trece furia de moment, ea nefiind o tuta innascuta, ci doar o impulsiva si colerica, dornica sa acuze ca vinovat pe oricine altcineva ca sa nu se simta  ea de vina. laugh
Am lasat-o sa se calmeze singura, dialogand absolut normal si rational  doar cu barbatu-sau. Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 32 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  baso Joi Mar 15, 2018 1:13 am



Judecand dupa reactia spontana a lui Cristoiu( un fel de aaah), fotografia din telefonul lui Ghita pare a fi foarte edificatoare raset Sunt convinsa ca au facut si putina regie inainte de inregistrarea interviului, Ghita venind pregatit cu o poza descarcata in telefon dintre multe alte imagini pe care le are cu baschetoza. Cristoiu si Andronic l-or fi abordat din prima ca vor si poze iar Ghita s-a lasat induplecat, surprinzandu-l pe Cristoiu.
Desigur, pt.a mentine suspansul, inca nu stim daca Cristoiu a reusit sa-l convinga pe Ghita sa-i dea si lui o poza( poate aia pe care a vazut-o sau alta) in scop de difuzare.  Ca n-o fi avand Ghita doar poze ce nu pot fi prezentate laugh
La cat este de balerin, n-as crede ca Ghita sa decarteze imagini hot, insa in cerc restrans posibil sa fi aratat cateva mostre de s-a imprastiat zvonul astfel incat fanii baschetozei sa fie acum in maxima alerta. raset
La modul in care s-a terminat prima parte a interviului, sunt convinsa ca pe suspansul asta a mizat si Cristoiu . Imi aduc aminte, mai demult, cat de innebunita era lumea sa afle cine l-a impuscat pe J.R (in serialul Dallas) raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 32 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Joi Mar 15, 2018 8:15 am

baso a scris:

Judecand dupa reactia spontana a lui Cristoiu( un fel de aaah), fotografia din telefonul lui Ghita pare a fi foarte edificatoare raset Sunt convinsa ca au facut si putina regie inainte de inregistrarea interviului, Ghita venind pregatit cu o poza descarcata in telefon dintre multe alte imagini pe care le are cu baschetoza. Cristoiu si Andronic l-or fi abordat din prima ca vor si poze iar Ghita s-a lasat induplecat, surprinzandu-l pe Cristoiu.
Desigur, pt.a mentine suspansul, inca nu stim daca Cristoiu a reusit sa-l convinga pe Ghita sa-i dea si lui o poza( poate aia pe care a vazut-o sau alta) in scop de difuzare.  Ca n-o fi avand Ghita doar poze ce nu pot fi prezentate laugh
La cat este de balerin, n-as crede ca Ghita sa decarteze imagini hot, insa in cerc restrans posibil sa fi aratat cateva mostre de s-a imprastiat zvonul astfel incat fanii baschetozei sa fie acum in maxima alerta. raset
La modul in care s-a terminat prima parte a interviului, sunt convinsa ca pe suspansul asta a mizat si Cristoiu . Imi aduc aminte, mai demult, cat de innebunita era lumea sa afle cine l-a impuscat pe J.R (in serialul Dallas) raset
Probabil sunt printre cei 1-2% care n-am urmarit deloc ce s-a intamplat aseara, "deruland" clipul postat de tine pentru a ajunge la secventa cu fotografia. Teatrala faza. veselie
N-am timp acum, dar voi da o raita pe feisbuc mai tarziu, intrucat sunt tare curios de inventivitatea creatorilor de meme-uri, care, in mod normal, ar trebui ca astazi sa imagineze tot felul de ipostaze cu baschetoza in crama, printre butoaie, cu Ghita in diferite grade de implicare, mergand pana la sex cu figuri. Bine, sunt deja 99% sigur ca nu vor circula astfel de meme-uri, anonimii artisti humoristi fiind, in fapt, niste securisti. Procentul de 1% incertitudine il pastrez pentru cazul in care s-a primit ordin ca proasta sa fie lasata din brate. Laughing


P.S. Precis ca Ghita are si filmulete, cam in genul astuia.  laugh

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 32 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  baso Joi Mar 15, 2018 8:55 am

ENKI a scris:
Probabil sunt printre cei 1-2% care n-am urmarit deloc ce s-a intamplat aseara, "deruland" clipul postat de tine pentru a ajunge la secventa cu fotografia. Teatrala faza. veselie

Si eu fac parte dintre cei 1-2% raset Am aflat ulterior ca prima parte s-a terminat cu aratatul pozei Laughing
Cristoiu  a dat cateva indicii la RoTV ca sa stavileasca imaginatia creativa raset Cica e o poza de grup povestita in urmatorul episod   raset Andronic murea de ras la comentariul lui Cristoiu referitor la genul de poze care se fac in grup la unul acasa :" fa si cu pisca, si cu catelul"...  raset



Cred ca Andronic a fost cel care a cedat deoarece ar fi luat-o lumea razna cu suspansul Laughing Mai ales ca faza a fost teatrala, de impact, nascand suspiciunea rezonabila ca ar fi o poza atat de indecenta, incat nu poate fi aratata Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 32 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  baso Joi Mar 15, 2018 12:26 pm

Daca e o banala poza de grup facuta ca nuntasii in casa/crama lui Ghita, nu prea vad ce i se poate reprosa lui Ghita ca nu vrea s-o mediatizeze Laughing  Nu-i vina lui ca oamenii isi imagineaza tot felul despre prietenia lui cu baschetoza  raset Punctual vrea doar sa demonstreze ca baschetoza a mintit ca n-a fost niciodata la el acasa. Atat. Laughing Or fi vazut-o multi pe acolo.
Ghita nici n-a insinuat vreodata ca ar fi facut nebunii impreuna cu ghidusa in cuibusorul lui, in intimitate... Laughing Iar daca ar fi facut, e si mai bizar faptul ca sufragerista sa minta ca aproape nici nu s-au cunoscut si nu l-a vizitat niciodata.
Oricum, Ghita e mult mai inteligent decat baschetoza raset Si mai balerin decat ea  raset

Am asteptat si eu, ca tot romanul, pozele cu Sebi si Codruta...
Recunosc, acum in Postul Pastelui, ca am pacatuit odata invidiindu-l pe Ghita ca a fost asa prevazator si a strans dovezi ale imoralitatii si chiar coruptiei lui Coldea, Kovesi si altii care acum pozeaza in fete mari. Apoi mi-am dat seama ca nici acum, dupa toata experienta traita cu mincinosi, lasi si tradatori, eu nu as face asa ceva: nu as inregistra, nu as face poze cu scopul de a le folosi candva, nu as strange probe pe ascuns impotriva cuiva cu care am o relatie, fie si doar de amicitie. Pentru ca eu cred cu adevarat in onoare si in cuvantul dat . Si pentru mine conteaza ce stiu eu despre mine, nu ce isi inchipuie altii.
Deci, daca pozele nu sunt date “din onoare”, asa cum zicea deunazi Ponta, atunci i-as intreba, de ce pana mea le-ati mai facut??? De ce vorbiti despre ele si despre contextul in care le-ati realizat??? E de toata jena sa le aratati “intre patru ochi” domnului Cristoiu, in fata camerei de filmat, ca sa gireze cu credibilitatea domniei sale ca exista.
Daca vreti sa faceti jocuri in continuare, gen “am poze dar nu le arat daca imi inchideti toate dosarele pe care mi le-ati inventat”, e de toata sila.
Cu jocul acesta ati facut ca pozele sa devina esentiale pentru dovedirea cel putin a imoralitatii lui Kovesi, desi in realitate nimeni nu are nicio indoiala ca era in gasca cu toti “penalii” ei de azi.
Chiar daca prin 2014 cand comenta pozele cu mine si Bica, se jura ca e fecioara si ca ea nu s-a vazut niciodata in privat cu oameni politici...

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 32 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Joi Mar 15, 2018 2:20 pm

baso a scris:Daca e o banala poza de grup facuta ca nuntasii in casa/crama lui Ghita, nu prea vad ce i se poate reprosa lui Ghita ca nu vrea s-o mediatizeze Laughing  Nu-i vina lui ca oamenii isi imagineaza tot felul despre prietenia lui cu baschetoza  raset Punctual vrea doar sa demonstreze ca baschetoza a mintit ca n-a fost niciodata la el acasa. Atat. Laughing Or fi vazut-o multi pe acolo.
Ghita nici n-a insinuat vreodata ca ar fi facut nebunii impreuna cu ghidusa in cuibusorul lui, in intimitate... Laughing Iar daca ar fi facut, e si mai bizar faptul ca sufragerista sa minta ca aproape nici nu s-au cunoscut si nu l-a vizitat niciodata.
Oricum, Ghita e mult mai inteligent decat baschetoza raset Si mai balerin decat ea  raset

Am asteptat si eu, ca tot romanul, pozele cu Sebi si Codruta...
Recunosc, acum in Postul Pastelui, ca am pacatuit odata invidiindu-l pe Ghita ca a fost asa prevazator si a strans dovezi ale imoralitatii si chiar coruptiei lui Coldea, Kovesi si altii care acum pozeaza in fete mari. Apoi mi-am dat seama ca nici acum, dupa toata experienta traita cu mincinosi, lasi si tradatori, eu nu as face asa ceva: nu as inregistra, nu as face poze cu scopul de a le folosi candva, nu as strange probe pe ascuns impotriva cuiva cu care am o relatie, fie si doar de amicitie. Pentru ca eu cred cu adevarat in onoare si in cuvantul dat . Si pentru mine conteaza ce stiu eu despre mine, nu ce isi inchipuie altii.
Deci, daca pozele nu sunt date “din onoare”, asa cum zicea deunazi Ponta, atunci i-as intreba, de ce pana mea le-ati mai facut??? De ce vorbiti despre ele si despre contextul in care le-ati realizat??? E de toata jena sa le aratati “intre patru ochi” domnului Cristoiu, in fata camerei de filmat, ca sa gireze cu credibilitatea domniei sale ca exista.
Daca vreti sa faceti jocuri in continuare, gen “am poze dar nu le arat daca imi inchideti toate dosarele pe care mi le-ati inventat”, e de toata sila.
Cu jocul acesta ati facut ca pozele sa devina esentiale pentru dovedirea cel putin a imoralitatii lui Kovesi, desi in realitate nimeni nu are nicio indoiala ca era in gasca cu toti “penalii” ei de azi.
Chiar daca prin 2014 cand comenta pozele cu mine si Bica, se jura ca e fecioara si ca ea nu s-a vazut niciodata in privat cu oameni politici...

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Pe imaginatia miorilor s-au bazat si regizorii telenovelei, insa imaginatia baschetozei trebuie sa fie cea mai incinsa, intrucat ea are acces si la amintiri. laugh
Pe de o parte, eu sunt convins ca au facut si cateva nebunii, prin cantonamente macar, daca nu acasa la baschetbalistul Ghita; pe de alta parte insa, nu inteleg cum de s-a ofuscat tocmai Nutica ca n-a vazut inca poza, doar si ea ii aratase tot numai lui Cristoiu celebrul jurnal, ba inca i-l lasase si in pastrare, cu permisiunea de publicare a unor fragmente doar cu acordul ei. suspect
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 32 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Joi Mar 15, 2018 2:22 pm

Cred ca are un efect mai puternic dedicatia pentru baschetoza direct aci. Laughing

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 32 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  baso Joi Mar 15, 2018 2:46 pm

Oarecum Udrea confirma ca ar sti ceva mai multe, poate din barfe, despre relatia celor 2 , fiind ofuscata ca Ghita isi permite sa santajeze  cu poze de nedifuzat .
Vazand si alte reactii, tra sa constat ca kovesistii au fost cei mai frustrati de nedifuzarea de poze compromitatoare, de cancan veselie Dupa ce s-au asteptat la ce-i mai rau, au inceput sa comenteze ca interviul a fost un mare fas si din alea mai inainte sa se difuzeze si ultimul episod  raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 32 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Vin Mar 16, 2018 7:43 am

ENKI a scris:
P.S. Precis ca Ghita are si filmulete, cam in genul astuia.  laugh


Aha, pana la urma poza era stop-cadru dintr-un filmulet. laugh
Inca o dedicatie, tot aci! vesel

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 32 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  baso Vin Mar 16, 2018 8:55 am

Cele 3 etape ale negarii prejudiciului cauzat reclamantului prin muscatura cainelui paratului Laughing :
1.Nu am caine si niciodata n-am avut vreun caine. Reclamantul n-a probat contrariul.
2. Presupunandu-se ca as putea fi stapanul vreunui caine, acesta ar fi foarte prietenos si n-ar musca pe nimeni niciodata.
3. Cainele pe care il plimb uneori in lesa poarta intotdeauna botnita. Alt caine l-a muscat pe reclamant.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 32 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Vin Mar 16, 2018 11:32 am

Cu cat se apropie 25 martie, cu atat lucrurile se precipita. vesel

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 32 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Sam Mar 17, 2018 8:02 am

vesel


Donald J. Trump

‏Verified account @realDonaldTrump

Andrew McCabe FIRED, a great day for the hard working men and women of the FBI - A great day for Democracy. Sanctimonious James Comey was his boss and made McCabe look like a choirboy. He knew all about the lies and corruption going on at the highest levels of the FBI!
9:08 PM - 16 Mar 2018



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 32 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Dum Mar 18, 2018 9:52 am

Eh, nu doar Macacului trebuie sa-i "multumim", ci si idiotilor care, prin alegerea lui repetata, de cate ori au avut ocazia, au inlesnit impunerea dementului la conducere vreme de 10 ani. Laughing

situatia natiunii e absolut ridicola, Romania nu mai e condusa, nu mai exista nicio institutie viabila, toate sunt infectate de virusul securismului,

bataia e doar aparent pe Justitie, bataia e pe Romania, problema e care turma de securisti o vinde cui

de ce a venit presedintele Serbiei la Bucuresti? ca sa-i spuna ratei mecanice ca a pierdut partida si ca Ghita o sa-l dea si pe el cu capul de pamant impreuna cu madam Kovesi, care e adio, de ce credeti ca Iohannis a spus ca in CSAT nu s-a aprobat niciun protocol secret intre securitate si procuratura? acum Iohannis da din colt in colt si nu stie cum sa spuna ca o revoca

pozele cu madam Kovesi sunt doar inceputul, urmeaza trecerea pe linie moarta a lui Maior, unul din cele mai sinistre personaje din panoplia nationala, "fetele", Nutzy si Alina, au fost scoase din ecuatie, puse bine

renumitul afacerist, Cristi Sima, da pe goarna toate furaciunile la care a fost partas, el fiind legatura cu Elvetia, acum se pozitioneaza in tabara care trebuie, au iesit la interval Vanghelie, Gabi Oprea, domnu' Dan, Gigi si o gramada de alti trepadusi prinsi la mijloc intre cele doua tabere

haosul e deplin, urmeaza vremuri interesante rau, si care in mod sigur nu sunt bune, tot acest regim este opera lui Traian Basescu, caruia trebuie sa-i "multumim" pentru distrugerea, poate definitiva, a tarii





[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 32 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  baso Dum Mar 18, 2018 10:32 am

Nu l-as supraevalua, considerandu-l creatorul. Basescu a fost doar motzul sau "icoana" de aratat prostimii, corespunzator ca temperament si apucaturi celor din umbra, adevaratii sustinatori, care i-au creat conditiile pt. cele 2 mandate. I-au satisfacut si lui poftele pt. ca si el sa-i satisfaca. Greu de crezut ca Coldea si Kovesi sa fi fost 2 nume pe care le-a ghicit el, din senin. Cineva i le-a servit ca fiind persoane de incredere, dornice  sa acumuleze experienta pe langa un lider ca el.

Iar din razboiala Ponta vs. Dragnea, aflam cum au contribuit si ei la constructia Securistanului...

O curiozitate mica as mai avea si eu in toata paruiala asta, insa nu stiu daca se va da pe goarna misterul innebunirii bruste a lui Antonescu si explicatia reala a fuziunii dintre PDL si PNL Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 32 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Vin Mar 23, 2018 8:48 am

Doi fosti presedinti retinuti/arestati in mai putin de o saptamana. Hai si cu Macacu'! devil


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 32 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  baso Vin Mar 23, 2018 9:43 am

N-as crede ca pe Macac sa-l inghesuie careva prea repede. A avut grija sa se afle ca are inregistrari. Crezi ca baschetoza l-a ocrotit pt. ca-l iubeste ?
Chiar daca Macacul este cel care a creat binomul, a fost suficient de prevazator ca respectivii doi si in mod sigur multi altii de sub ei sa fie suficient de santajabili incat sa nu-l haleasca. Iar acu' nu-l doare gura sa afirme ca nu a stiut cum astia au creat un stat mafiot, tricotand in umbra planul de a acapara puterea, folosindu-se de politicieni marionete.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 32 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Vin Mar 23, 2018 10:52 am

baso a scris:N-as crede ca pe Macac sa-l inghesuie careva prea repede. A avut grija sa se afle ca are inregistrari. Crezi ca baschetoza l-a ocrotit pt. ca-l iubeste ?
Chiar daca Macacul este cel care a creat binomul, a fost suficient de prevazator ca respectivii doi si in mod sigur multi altii de sub ei sa fie suficient de santajabili incat sa nu-l haleasca. Iar acu' nu-l doare gura sa afirme ca nu a stiut cum astia au creat un stat mafiot, tricotand in umbra planul de a acapara puterea, folosindu-se de politicieni marionete.
Eu nu ii am in vedere p-aia desub el, ci pe cei de deasupra, care se alfa la randul lor in prag de mierlire, fiecare pe limba lui. vesel
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 32 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  baso Vin Mar 23, 2018 12:51 pm

ENKI a scris:
baso a scris:N-as crede ca pe Macac sa-l inghesuie careva prea repede. A avut grija sa se afle ca are inregistrari. Crezi ca baschetoza l-a ocrotit pt. ca-l iubeste ?
Chiar daca Macacul este cel care a creat binomul, a fost suficient de prevazator ca respectivii doi si in mod sigur multi altii de sub ei sa fie suficient de santajabili incat sa nu-l haleasca. Iar acu' nu-l doare gura sa afirme ca nu a stiut cum astia au creat un stat mafiot, tricotand in umbra planul de a acapara puterea, folosindu-se de politicieni marionete.
Eu nu ii am in vedere p-aia desub el, ci pe cei de deasupra, care se alfa la randul lor in prag de mierlire, fiecare pe limba lui. vesel
Presupun ca faptele mai vechi, de dinainte de a fi presedinte, s-au cam prescris. Pt. nemerniciile din timpul mandatului, o fi mandatat binomul sa le rezolve fara ordin scris. DNA-ul a inceput sa devina stat in stat abia in ultimele luni de mandat ale macacului, Kovesi simtindu-se suficient de pregatita pt. a prelua controlul, beneficiind si de ajutorul unei fractiuni din servicii + anumite cercuri de influenta straine cu agenti ambasadori. Adaugand la asta ca in DNA a racolat procurori fara experienta sau psihopati, executanti perfecti, tabloul devine mult mai complex iar macacul se poate ascunde usor in decor .

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 32 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Joi Apr 05, 2018 9:17 am

Nu am gasit sursa care l-a inspirat pe doctorul ALDE-ist, dar pun postarea aici, intruct io am legat zilele trecute rezolvarea cazului Colectiv de ancheta condusa de Putin in cazul incendiului de la mall-ul siberian. Cool


Răzvan Constantinescu
7 minute ·

Sunt şanse să aflăm mai repede ce căutau napalmul şi acidul cianhidric la Colectiv.




[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 32 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  baso Joi Apr 05, 2018 9:55 am

ENKI a scris:Nu am gasit sursa care l-a inspirat pe doctorul ALDE-ist, dar pun postarea aici, intruct io am legat zilele trecute rezolvarea cazului Colectiv de ancheta condusa de Putin in cazul incendiului de la mall-ul siberian. Cool


Răzvan Constantinescu
7 minute ·

Sunt şanse să aflăm mai repede ce căutau napalmul şi acidul cianhidric la Colectiv.




[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Probabil ca l-o fi inspirat coincidenta unui alt incendiu din Rusia , izbucnit tot intr-un mall suspect

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 32 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Vin Apr 06, 2018 4:56 pm

baso a scris:
ENKI a scris:Nu am gasit sursa care l-a inspirat pe doctorul ALDE-ist, dar pun postarea aici, intruct io am legat zilele trecute rezolvarea cazului Colectiv de ancheta condusa de Putin in cazul incendiului de la mall-ul siberian. Cool


Răzvan Constantinescu
7 minute ·

Sunt şanse să aflăm mai repede ce căutau napalmul şi acidul cianhidric la Colectiv.




[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Probabil ca l-o fi inspirat coincidenta unui alt incendiu din Rusia , izbucnit tot intr-un mall  suspect

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Hm, nu mi-a aparut postarea ta ca fiind noua. Noroc ca am intrat sa aduc stirea despre Brazilia. suspect
Pare ca focul a devenit preferatul dementilor din servicii, intrucat si pe la noi s-a agitat un piroman inca neprins, incendiind niste masini prin Bucuresti, tocmai cand se desecretizase protocolul stalinist. Cool

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre ENKI in Vin Apr 06, 2018 5:02 pm, editata de 1 ori
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 32 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Vin Apr 06, 2018 4:57 pm

Ca tot se cacaia baschetoza sa-l lege pe Dracnea de Brazilia. laugh

Lula, Brazil’s Ex-President, Can Be Jailed, Court Rules




[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 32 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  baso Vin Apr 06, 2018 6:43 pm

Dupa ce aseara m-am mirat ca in emisiunea lui Rares Bogdan s-au asmutit impotriva lui Coldea, era sa cad de pe scaun vazand invitatii din emisiunea de diseara de la B1 raset


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 32 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Vin Apr 06, 2018 7:17 pm

baso a scris:Dupa ce aseara  m-am mirat ca in emisiunea lui Rares Bogdan s-au asmutit impotriva lui Coldea,  era sa cad de pe scaun vazand invitatii din emisiunea de diseara de la B1 raset


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

A cazut si reduta B1. Laughing
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 32 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  baso Sam Apr 07, 2018 7:59 am

ENKI a scris:
baso a scris:Dupa ce aseara  m-am mirat ca in emisiunea lui Rares Bogdan s-au asmutit impotriva lui Coldea,  era sa cad de pe scaun vazand invitatii din emisiunea de diseara de la B1 raset


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

A cazut si reduta B1. Laughing

Dupa ultima ta postare, neimportantul a batut recordul la numarul de utilizatori conectati in acelasi timp Shocked   Ce i-o fi apucat sa se innghesuie atatia ?    salutare raset

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

La ora respectiva il ascultam siderata pe Base cum ii facea troaca de porci pe magistratii care au semnat protocoale nelegale cu SRI  laugh  innocent Siderata eram in primul rand pt ca n-as putea sa-l contrazic pe Base in privinta magistratilor semnatari. (Se si lauda ca prin reformele lui i-a eliberat pe magistrati de sub jugul politicienilor insa magistratii, proaspat eliberati si inca dornici de sclavie, s-au oferit pe tava SRI-ului)Iar in al doilea rand, pt. ca desi am suspiciuni rezonabile ca stia prea bine de existenta protocoalelor, o dovada concreta in acest sens nu cred ca poate fi facuta. La cat este de parsiv, i-o fi placut ideea sa-i faca sa greseasca in mod fatal pe semnatarii protocoalelor.

Chiar daca si mie imi este greu de urmarit emisiuni in care 2 tipe se calaresc una pe alta ori ii calaresc pe ceilalti invitati, profitand de vocile lor ce ranesc timpanul, mi-e greu sa pricep ce le-a trezit brusc interesul celor ce s-au conectat in grup la neimportant.  Laughing Au profitat de pauza pt.publicitate, cred.


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 32 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  baso Sam Apr 07, 2018 9:52 am

Şi-a dat singur SRI mandate pe siguranţă naţională? Toată lumea blamează două lucruri, protocoalele, care nu le pot judeca din punct de vedere al legalităţii şi hotărârile CSAT. Aţi văzut vreodată un protocol care să nu fie semnat de magistraţi? (...) Nu vă supăraţi, eu pun o întrebare elementară. Procurorul subordonat, scrie în lege, că este independent pe dosar. Atunci dacă procurorul a aplicat un protocol ilegal, a făcut el o ilegalitate, procurorul de dosar", a declarat Traian Băsescu, la B1 TV.

Fostul preşedinte spune că sunt instituţii care au încheiat protocoale doar pentru că acestea şi-au încheiat "stăpân".

"Avem procurori cu înalte funcţii care au semnat protocoale ilegale. Asta ne spune dl Neacşu (n.r.: fost membru al CSM), asta mi-au spus şi judecătorii. Avem procurori, parte din ei la DNA, care au aplicat ilegal protocolul. Avem ICCJ care a semnat un protocol cu SRI. Mie mi se pare incredibil. Avem CSM care a semnat protocol cu SRI. Avem Inspecţia Judiciară. Deci aici vreau să tragem concluzia nu este hotăreşte CSAT care să facă referire că instituţiile vor acţiona în limitele lor constituţionale şi legale. Dacă s-au depăşit atribuţiile prin protocol, să mă scuzaţi, le-a cam sărit smalţul de pe obraz. Îmi amintesc cu câtă arogangă săreaţi când spunea preşedintele ... Imediat venea comunicatul. (...) Dacă la protocoalele cu Parchetele găsim hotărâri CSAT, nu există nicio decizie CSAT care să facă referire la cooperarea cu CSM, cu ICCJ, cu Inspecţia Judiciară. Aici aceste instituţii s-au aşezat în genunchi şi au spus da, stăpâne, dacă tot ne mai biciueşte Băsescu, hai să ne găsim un stăpân", a mai spus Băsescu, pentru B1 TV.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Deoarece citeaza in mod surprinzator din memorie articole din hot. CSAT secrete, ma gandesc ca si-a antrenat preventiv memoria ca sa-l ajute in caz ca bubuie nucleara   vesel  laugh
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 32 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Sam Apr 07, 2018 10:16 am

baso a scris:
ENKI a scris:
baso a scris:Dupa ce aseara  m-am mirat ca in emisiunea lui Rares Bogdan s-au asmutit impotriva lui Coldea,  era sa cad de pe scaun vazand invitatii din emisiunea de diseara de la B1 raset


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

A cazut si reduta B1. Laughing

Dupa ultima ta postare, neimportantul a batut recordul la numarul de utilizatori conectati in acelasi timp Shocked   Ce i-o fi apucat sa se innghesuie atatia ?    salutare raset

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

La ora respectiva il ascultam siderata pe Base cum ii facea troaca de porci pe magistratii care au semnat protocoale nelegale cu SRI  laugh  innocent Siderata eram in primul rand pt ca n-as putea sa-l contrazic pe Base in privinta magistratilor semnatari. (Se si lauda ca prin reformele lui i-a eliberat pe magistrati de sub jugul politicienilor insa magistratii, proaspat eliberati si inca dornici de sclavie, s-au oferit pe tava SRI-ului)Iar in al doilea rand, pt. ca desi am suspiciuni rezonabile ca stia prea bine de existenta protocoalelor, o dovada concreta in acest sens nu cred ca poate fi facuta. La cat este de parsiv, i-o fi placut ideea sa-i faca sa greseasca in mod fatal pe semnatarii protocoalelor.

Chiar daca si mie imi este greu de urmarit emisiuni in care 2 tipe se calaresc una pe alta ori ii calaresc pe ceilalti invitati, profitand de vocile lor ce ranesc timpanul, mi-e greu sa pricep ce le-a trezit brusc interesul celor ce s-au conectat in grup la neimportant.  Laughing Au profitat de pauza pt.publicitate, cred.


Nu stiu daca imbulzeala securistilor p-aci s-a datorat emisiunii de la B1 sau unei alte emisiuni, incare o fi fost invitat nasul SRS. Vad ca a postat astazi, la 10.43, articolul despre familia Coldea, cu accent pe tov. general psiholog Ioana Dorina Coldea, insa presupun ca pana sa-l publice a dat si din gura pe la vreun post tv, aseara. Cert este ca tu ai pomenit-o zilele trecute pe securista cu pricina, iar eu am scos de la naftalina e-mailul din 2006. laugh




Egalitatea de șanse dintre doamna și domnul Coldea. În operațiunea START
Scris de Sorin Rosca Stanescu in 07 aprilie 2018 la 10:43

În această zi dramatică în dimensiunea ei biblică, îmi face o plăcere deosebită să semnalez că există în România un mare număr de cupluri perfect echilibrate. Între acestea, faimoasa pereche Coldea. În ceea ce îi privește, egalitatea de șanse a triumfat. Pe bani europeni. Ceea ce Coldea a luat dintr-o parte – un exemplu concludent e Sebastian Ghiță – doamna Ioana Dorina Coldea a luat din altă parte. La fel de consistent. În operațiunea START.

Este numele de cod al unui proiect mult timp strict secret, derulat într-o locație strict secretă a SRI, Institutul de Tehnologii Avansate, inițiat de Florian Coldea. Obiectivul vizat: atragerea în câmpul tactic a unui număr uriaș de procurori și judecători, prin metoda pașnică a organizării unor tabere de instruire a acestora. Care s-au dovedit a fi poligoane de dresaj. De dresaj și subordonare a Justiției.

Operațiunea a costat sume uriașe de bani, iar Coldea a găsit și soluția. Bani europeni derulați prin Ministerul Muncii. Sub forma unui proiect și a unor bani dați Departamentului pentru Egalitatea de Șanse între Femei și Bărbați.

Și egalitatea de șanse s-a produs. Doamna Ioana Dorina Coldea, ofițer superior SRI, cei mai mulți atribuindu-i gradul de general, și conducător al Departamentului de Psihologie, a devenit peste noapte profesor al judecătorilor și procurorilor, într-un program organziat de SRI prin intermediul unității sale militare, numită Academia Națională de Informații Mihai Viteazul. A primit doamna Coldea nu mai puțin de 11 mii de euro și avem în acet sens două dovezi. Una – nenumăratele ordine de plată și chiar declarația de avere din 2016 a lui Florian Coldea, în care este atestat acest lucru.

Postez un număr cred suficient de mare de asemenea ordine de plată, ca să nu se mai îndoiască nimeni de afirmațiile mele.

Alte 40 de mii de euro au fost cheltuite cu ofițeri SRI care au participat la opera de dresaj a procurilor și judecătorilor. Interesant că, printre aceștia, am găsit și patru așa-ziși publiciști ai Revistei Intelligence a Serviciului Român de Informații: Antonio Marius Rebega, Bercaru Marius Nicolae și Sava Sorin George.

Lectură plăcută. Postez dovezile. 13. Număr cu ghinion. Pentru cine?

1.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

2.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
.
.
.
.
.

13.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 32 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Sam Apr 07, 2018 10:25 am

SRS ini anuntase cumva articolul de azi, prin cel de ieri. vesel

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 32 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 32 din 33 Înapoi  1 ... 17 ... 31, 32, 33  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum