SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

protectie socială, pensii, alocații și așa mai departe

2 participanți

In jos

protectie socială, pensii, alocații și așa mai departe Empty protectie socială, pensii, alocații și așa mai departe

Mesaj  delta Vin Ian 21, 2011 7:28 pm

N-am văzut știrea cu decizia curții respective, însă aș fi curios cât o să dureze până primesc ăia înapoi banii tăiați din lunile în care au primit pensie portocăcănie...
Krokodilul Chichiricios a scris:muriţi PD-Lei ! Curtea nu vă dă dreptate...
Şi uite că se poate şi că pensiile militarilor nu vor fi recalculate. Dl.Boc care tocmai aştepta nişte bani să ia ursuleţi de pluş la amantă a fugit- ca de fiecare dată când aude o veste proastă- să-şi bage capul în WC să mai soarbă o gură de înţelepciune de unde primeşte înţelepciune PD-Lul. Oare n-ar fi normal ca pentru toate legile naşpa pe care el le dă şi curtea le refuză să fie obligat să-şi vândă familia în robie ?? Să-i ia pământul ? Să-i otrăvească fântâna ? Să-i facă poştă amanta ? Mi se pare OK la câte porcării a făcut şi a gestionat dl.Boc să îl văd cu lanţul de gât, biciuit cu biciuşca cu 7 cozi....
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

protectie socială, pensii, alocații și așa mai departe Empty Re: protectie socială, pensii, alocații și așa mai departe

Mesaj  Anahoret Vin Ian 21, 2011 7:51 pm

Uite la ce manipulări se dă Krakadilul: raset
Krokodilul Chichiricios a scris:Dl.Boc care tocmai aştepta nişte bani să ia ursuleţi de pluş la amantă
Hai să fim serioşi! Vedeţi vreo femeie înjosindu-se într-atât încât să-i fie amantă lui Boc?!!! veselie
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

protectie socială, pensii, alocații și așa mai departe Empty Re: protectie socială, pensii, alocații și așa mai departe

Mesaj  delta Vin Ian 21, 2011 7:53 pm

Anahoret a scris:Uite la ce manipulări se dă Kakadilul: raset
Krokodilul Chichiricios a scris:Dl.Boc care tocmai aştepta nişte bani să ia ursuleţi de pluş la amantă
Hai să fim serioşi! Vedeţi o femeie înjosindu-se într-atât încât să-i fie amantă lui Boc?!!! veselie
mda, e cam scund. scratch
Prostia și anostitatea le-ar mai trece cu vederea disponibilele... laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

protectie socială, pensii, alocații și așa mai departe Empty Re: protectie socială, pensii, alocații și așa mai departe

Mesaj  delta Mier Ian 26, 2011 7:45 pm

gorro a scris:Pe un ton electoralo-sfătos, antonel al nostru se adresează epoleţilor ruginiţi:
- Lăsaţi dragii mei, uscaţi-vă lacrimile la căldura soarelui penelist, că vă repun eu pensioarele în drepturi, cât aţi clipi. Tot ce aveţi voi de făcut, este să puneţi ştampila unde vă spun eu. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Acelaşi personaj susţinea cu nu mai mult de două zile în urmă, că a depus cota unică la picioarele pesedeului, în schimbul susţinerii pt Cotroceni.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Cu alte cuvinte: - Fraţilor, vă înapoiez pensiile doar cât să mă votaţi. Că după aceea, vi le impozitez de nu vă vedeţi.
Peneleul lucrează cu sârg la reducerea TVA
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Adicătelea, dragii mei foşti ofiţeri ai armatei române, care aţi scuipat pe drapel, care aţi huiduit imnul ţării, şi care l-aţi înjurat pe comandantul vostru suprem (toate acestea în deplină conformitate cu prevederile regulamentului disciplinei militare), vă anunţ de pe acum, că după ce mă veţi fi votat, pe mine şi alianţa din care cu cinste fac parte, vă voi înştiinţa că nu am bani la buget pt a vă satisface pohtele ce le pohtiţi.
Antonel pare să omită un lucru. Şi anume, că demersul său pur electoral este sortit eşecului. Peste 80% din fostele cadre militare sunt foarte mulţumite de recalculare, şi nu vor fi de acord cu revenirea la vechile cuantumuri ale pensiilor. Băsescu i-a luat faţa, croind viitorului candidat al PDL un nou segment de votanţi, segment care până acum îi aparţinuse lui Iliescu & Vadim.
Antonel se dovedeşte a fi un politician mai mult decât modest, din moment ce se foloseşte de fiecare oportunitate de a puncta, fie să se pricepe, fie că nu. Protestele mămicilor, cele ale poliţiştilor, grevele bugetarilor, toate poartă semnătura lui inconfundabilă, alături de cea a pesedeului.
PS. Am observat că servanţii lui antonel fac abuz de expresia "retroactiv" atunci când vorbesc de legea recalculării pensiilor. Nu lor am a le reproşa ceva. Oamenii îşi joacă toate cărţile, chit că mint cu neruşinare. Ci, celor care ar trebui să judece abia după ce şi-au însuşit infomaţia corectă.
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

mda, chestia cu "legea aplicată retroactiv" am auzit-o la cel puțin vreo două emisiuni ale lui Mircea Badea și mi s-a părut cam forțată chestia, deoarece practic este vorba de calcularea pensiilor conform altor principii. Până acum a fost valabilă o reglementare anterioară, de acum încolo este valabilă o nouă normă (din câte am înțeles, e vorba de aplicarea principiului contributivității la fondul social... - din salariu).
Retroactiv ar fi însemnat dacă le luau acum bani reprezentând o parte din fostele pensii.

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

protectie socială, pensii, alocații și așa mai departe Empty Re: protectie socială, pensii, alocații și așa mai departe

Mesaj  delta Vin Iun 03, 2011 5:00 pm

matolu' l-a numit pe pupinăsistu' Lăzăroiu șef la Ministerul Concediaților de guvernul în fruntea căruia a înfipt piticania căzută-n cap...

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

protectie socială, pensii, alocații și așa mai departe Empty Re: protectie socială, pensii, alocații și așa mai departe

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum