politicienii altora

Pagina 14 din 14 Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: politicienii altora

Mesaj  baso la data de Mier Mai 24, 2017 8:41 pm

ENKI a scris:Macron la agatat.  laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Mooor. E bestiala. laugh laugh veselie

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Mesaj  ENKI la data de Joi Mai 25, 2017 2:45 pm

Inca una. laugh

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI

Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Mesaj  baso la data de Joi Mai 25, 2017 3:41 pm

Dementiala ! laugh

baso

Sus In jos

Mesaj  ENKI la data de Dum Iul 30, 2017 5:50 pm

E clar, tot ce se intampla pe planeta incepe sa capete accente de comedie bufa: Trump a considerat ca umorul starnit de el nu este suficient, asa ca si-a tras un nou director de comunicare, pe nume Scaramucci. laugh

ENKI

Sus In jos

Mesaj  ENKI la data de Mar Aug 01, 2017 9:34 am

Wow! Shocked

Probabil ca papusarii au realizat ca nu pot intinde coarda chiar la infinit, rasul excesiv putand da in plans. laugh

Preşedintele SUA, Donald Trump, l-a demis pe Anthony Scaramucci din funcţia de director de comunicare al Casei Albe, după numai zece zile de la numire. Potrivit purtătoarei de cuvânt a administraţiei, decizia a fost luată pentru a permite noului secretar general al Casei Albe, generalul în retragere John Kelly să-şi formeze propria ehipă.

Citeste mai mult: adev.ro/otzt0o

ENKI

Sus In jos

Mesaj  ENKI la data de Mar Aug 15, 2017 10:40 pm

ENKI

Sus In jos

Mesaj  ENKI la data de Lun Aug 21, 2017 7:38 pm

ENKI a scris:Si daca alegerile astea au fost doar o farsa, urmand ca in USA sa incepa un razboi civil, finalizat printr-o revolutie neobolsevica, cu deznodamant in 2017? laugh

Pare unica solutie rezonabila pentru srl-ul USA, aflat in insolventa inca din 2001. funny

Asta scriam pe 11 noiembrie anul trecut, toate evenimentele de atunci incoace confirmandu-mi "premonitia". Cel mai ascultat om de radio din USA rezuma astfel situatia actuala:

Rush Limbaugh a scris:America este atacată din interior. Cultura noastră, istoria noastră, fundația noastră sunt sub cel mai direct atac pe care l-am văzut în viața mea. N-am văzut niciodată așa ceva. Ai putea să spui, fără să greșești, că suntem pe muchia celui de-al doilea război civil. Unii dintre voi ați putea spune că a început deja, că suntem în mijlocul lui. Oricum l-ați caracteriza, însă, suntem atacați din interior. Și este un atac cumpărat și plătit de oameni din afara Americii, în completarea celor din interior. Mă gândesc la oameni ca George Soroș și alți finanțiști internaționali, al căror obiectiv este să dărâme Statele Unite, să șteargă SUA de pe lista țărilor puternice. Nimic din ceea ce se întâmplă din partea stângii nu este întâmplător. Niciuna din revolte, niciunul din proteste. Acestea nu sunt rezultate din jignirea stângii de către o acțiune individuală. Antifa nu a apărut în Charlottesville pentru că au aflat că urma să se întâmple ceva care-i va ofensa. Au apărut acolo pentru a crea anarhie și iad. Au apărut în Ferguson, Missouri, pentru a face același lucru. La fel și la Baltimore și oriunde vor apărea azi, mâine și săptămâna viitoare. E cu un scop, au un obiectiv și o țintă și acea țintă este să șteargă istoria Americii. Este crucial dacă sau nu vor reuși. Pentru că dacă vor convinge destul americani că America, așa cum a fost fondată, este iremediabil rasistă, imorală și ilegitimă, atunci va fi mult mai ușor să șteargă America, așa cum o știm.
Atacurile împotriva lui Trump, caracterizările mandatului său, toate sunt menite să arate cât de defectă ar fi America în realitate. Ei vor să spună că faptul că „un asemenea personaj a fost ales, înseamnă că e timpul să scăpăm de Constituția asta. E timpul să scăpăm de ceea ce l-a făcut pe Trump posibil”. Se întâmplă lucruri foarte-foarte serioase aici, cu susținerea și ajutorul mass-mediei, ceea ce înseamnă că sunt susținuți de stânga internaționalistă și Partidul Democrat.
Minciunile spune azi sunt minciuni care au scop să convingă oamenii că țara lor nu merită protejată așa cum este, că țara lor este nu merită apărată pentru că a fost fondată să fie rasistă, sexistă, bigotă, homofobă (și restul), imorală și ilegitimă. Oamenii ignoranți nu vor rămâne liberi prea mult timp. Media lucrează în paralel cu sistemul școlar pentru a distorsiona informația, astfel încât să șteargă vestigiile istoriei și memoriei noastre și orice colecție de povești care mărturisesc măreția Americii și a poporului său.

In ritmul asta, chiar daca nu vom asista la cea de-a doua revolutie bolsevica, la fix 100 de ani de la prima, macar pe Trump tot il vor zbura tefeleii amerloci, manati in lupta de reteaua lui Soros.  vesel
ENKI

Sus In jos

Mesaj  ENKI la data de Lun Sept 11, 2017 4:22 pm

ENKI

Sus In jos

Mesaj  baso la data de Mar Sept 12, 2017 1:10 am

veselie

baso

Sus In jos

Mesaj  ENKI la data de Mier Sept 20, 2017 5:29 pm

De pe un neimportant mai important si frantuzesc. laugh

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

ENKI

Sus In jos

Mesaj  baso la data de Joi Sept 21, 2017 7:00 am

Ca pe invers sunt frantzujii astia laugh Daca in locul baietelului ar fi fost o fetita, viitoarea amanta a sotului, nici n-ar fi sesizat anomalia din fotografie. laugh Am citit pe undeva ca Feciora Maria avea vreo 14 sau 15 ani cand s-a maritat cu Iosif care avea 99 ani. L-a convins usor  pe mos ca a ramas insarcinata cu Sfantul Duh .

PS.Apropo de povesti. Mie nu mi-au spus-o pe aia cu barza. Si nici n-as fi crezut-o. In schimb a fost una, cred ca aia cu Piparus Petru, nu mai tin minte. Ideea era ca un mos si o baba nu aveau copii. Baba a inghitit o boaba de piper si... mare minune, a ramas gravida. Cam ce m-a marcat pe mine din povestea aia? Circ faceam daca vedeam vreo boaba de piper in mancare. Nu doream sa am eu un copil si o acuzam pe maica-mea ca vrea sa ma pacaleasca. In cele din urma taica-meu, care se distra copios,m-a luat cu binisorul si cu vrajeli ca nu orice boaba de piper e fermecata iar piperul cumparat de la magazin este tratat antifarmece...ceva de genul. raset

baso

Sus In jos

Mesaj  baso la data de Vin Sept 22, 2017 4:20 pm

baso

Sus In jos