SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

PPDD

+2
delta
ENKI
6 participanți

Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

PPDD - Pagina 2 Empty Re: PPDD

Mesaj  baso Sam Sept 29, 2012 2:24 pm

Nu stiu de ce, mie mi-ar veni sa semnez contractul cu unul ca asta , fiind de acord , de principiu, cu acele conditii aberante, impuse de cumparator ,sub rezerva ca le vom negocia separat, prin act aditional, dupa ce-mi intra cele 45 milioane euroi in cont in termen de maxim 24 ore de la semnare raset Daca nu imi intra banii in cont in termenul contractual, contractul se desfiinteaza de drept, fara nicio formalitate iar el este obligat sa-mi plateasca 10% din valoarea contractului, cu titlu de clauza penala, pen' prejudiciul moral ca m-a tutut la cap ca un nebun ce este care este laugh Are vila, iaht si masini pe care abia astept sa le execut silit laugh Asa , si sunt de acord sa plateasca salariile muncitorilor in calitatea lui de proprietar de actiuni pt. 24 ore laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

PPDD - Pagina 2 Empty Re: PPDD

Mesaj  ENKI Sam Sept 29, 2012 5:01 pm

baso a scris:Nu stiu de ce, mie mi-ar veni sa semnez contractul cu unul ca asta , fiind de acord , de principiu, cu acele conditii aberante, impuse de cumparator ,sub rezerva ca le vom negocia separat, prin act aditional, dupa ce-mi intra cele 45 milioane euroi in cont in termen de maxim 24 ore de la semnare raset Daca nu imi intra banii in cont in termenul contractual, contractul se desfiinteaza de drept, fara nicio formalitate iar el este obligat sa-mi plateasca 10% din valoarea contractului, cu titlu de clauza penala, pen' prejudiciul moral ca m-a tutut la cap ca un nebun ce este care este laugh Are vila, iaht si masini pe care abia astept sa le execut silit laugh Asa , si sunt de acord sa plateasca salariile muncitorilor in calitatea lui de proprietar de actiuni pt. 24 ore laugh
Cica are vreo 91 de milioane de dolari si 46 de milioane de euro, in doua conturi, urmand sa deverseze in saci cateva milioane (de euro, de dolari sau amestecati?! scratch ) pentru a plati in avans salariile de la Oltchim. Shocked
Asta e, cand ai oameni in spate. laugh
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

PPDD - Pagina 2 Empty Re: PPDD

Mesaj  baso Dum Sept 30, 2012 10:09 am

Nu pricep de ce jurnalistii sunt suparati pe nea Vulpe, de la privatizare, ca a pus muzica in timpul negocierilor Laughing Si yo as fi pus, fie manele alternativ cu si(n)fonica, fie una singura, repetata la nesfarsit Laughing



Cica DD nu poate prezenta extras de cont certificat(autentificat) de notar pen' ca banii ii are intr-o banca de peste ocean unde este Sambata dimineata cand la noi este Vineri seara...si unde naiba sa gasesti un notar disponibil la sfarsit de saptamana ? raset Din zicerile lui, banii aia ar trebui sa fie la o banca a cangurilor si ornitorincilor (Ca la Beijing sau Tokyo n-ar fi este peste ocean )raset
Dupa cum ziceam, io as semna contractul cu zicatorul asta laugh Insa l-as pune sa-mi semneze si un CEC in valoare de 45 milioane euroi . Ca as sti yo ce sa fac cu CEC-ul asta, inclusiv sa castig procentul de guduil vesel


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

PPDD - Pagina 2 Empty Re: PPDD

Mesaj  baso Dum Sept 30, 2012 11:03 am

Asa, iar la capitolul oferta aparuta in presa , pe surse , DD putea foarte bine sa faca o copie xerox a ofertei din plicul sigilat iar mai apoi sa o transmita presei , pe canal anonim Laughing De ce ? De dragul circului si ca sa aiba motive de acuzatii publice si plangeri penale Laughing Individul este genul, suficient de siret incat sa premediteze si o astfel de strategie...de dragul spectacolului .

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

PPDD - Pagina 2 Empty Re: PPDD

Mesaj  Dracu' gol Dum Sept 30, 2012 11:47 am

Oricum ar fi, garagaţa pentru imbecili, produsă de caracalean, i-a cam băgat în boale pe îngurguţaţii "reprezentanţi" ai statului rromânesc de rahat, ba chiar le-a perturbat serios şiroiu' şpăgilor... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

PPDD - Pagina 2 Empty Re: PPDD

Mesaj  baso Dum Sept 30, 2012 12:10 pm

Dracu' gol a scris:Oricum ar fi, garagaţa pentru imbecili, produsă de caracalean, i-a cam băgat în boale pe îngurguţaţii "reprezentanţi" ai statului rromânesc de rahat, ba chiar le-a perturbat serios şiroiu' şpăgilor... raset

D'aia ma mir si yo. Laughing Nefiind prim ministru , yo i-as lua caracaleanului totzi banii pe care ii are , indiferent in ce sau unde bagatzi ...fara numar, fara numar Laughing Sa-l vad cum mai boxeaza dupa aia...in budigai Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

PPDD - Pagina 2 Empty Re: PPDD

Mesaj  delta Lun Oct 01, 2012 7:18 am

baso a scris:yo i-as lua caracaleanului totzi banii pe care ii are , indiferent in ce sau unde bagatzi ...
păi, garanția de participare la licitație o poate confisca pe loc, dacă carcaletele nu semnează contractul
bașca s-ar putea să existe prevederi privind plata unor penalități dacă este declarat câștigător dar nu semnează contractul
(cel puțin în cazul licitațiilor legate de fonduri europene, structurale, există asemenea prevedere, însă nu cunosc detaliile de acest fel în cazul privatizărilor...)

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

PPDD - Pagina 2 Empty Re: PPDD

Mesaj  baso Lun Oct 01, 2012 8:39 am

Dan Diaconescu şi-a bătut joc, sâmbătă noaptea de cei de la RTV şi de telespectatori. Aşa-zisa „primă probă” este o cacealma de zile mari. Cele două documente prezentate de Diaconescu sunt unul şi acelaşi. Este vorba de Oferta de cumpărare, adică cele patru pagini aflate în plicul sigilat pe care depus la licitaţie. Documentul aflat în posesia lui Diaconescu este copia care rămâne la adjudecant. Altă copie, sau două se află la organizatorul licitaţiei. Pentru a-i păcăli pe telespectatori, Diaconescu a pus faţă în faţă copia din posesia sa şi o fotocopie de pe blogul reporterului A3, Iosif Buble. Diaconescu a încercat să acrediteze ideea că documentul (repetăm, o fotocopie) de pe blog nu avea legătură cu copia aflată în posesia sa, invocând faptul că semnătura documentului de pe blog nu seamănă cu semnătura sa, arătând că lipseşte „linioara în diagonală sus, care la mine este vizibilă, iar la celălalt document nu există”. În ce constă cacealmaua lui Diaconescu: el nu a prezentat şi primele trei pagini din fotocopia de pe blog, unde respectiva liniuţă este clar vizibilă, şi ea este vizibilă chiar şi pe pagina a patra, dar este cu 3 milimetri mai mică, fapt datorat fie fotocopierii/scanării, fie faptului că o persoană, de regulă, nu semnează 100% la fel de două ori. Ce a evitat să arate însă Diaconescu? Conţinutul. Care evidet era acelaşi.

O altă glumă de prost gust sâmbătă seara: el s-a prefăcut că prezintă moderatoarei RTV un document referitor la bonitatea sa financiară, dar după ce a apropiat la un metru distanţă de moderatoare o foaie de hârtie, a retras-o imediat susţinând că oricine vede documentul este „în pericol să fie asasinat”. De şi pe parcursul emisiunii a fost întrebat de opt ori dacă luni va prezenta o scrisoare de garanţie bancară pentru suma de 45 milioane euro (singurul document oficial acceptat în orice tranzacţie de acest fel), diaconescu fie a evitat răspunsul fie a menţionat că a prezentat anterior o scrisoare de confort, document care nu are nicio valabilitate în tranzaţii financiare.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Habar n-aveam ca oferta lui Diaconescu a aparut pe blogul unui reporter de la A3 (blog care nu mai poate fi accesat ) raset Ma gandesc ca reporterul, in goana lui dupa senzational, va da putzin cu subsemnatul laugh Ca de la cine a primit oferta ...

Mai e un detaliu care ma mira . Nu intzeleg de ce, dupa deschiderea plicurilor sigilate, seful echipei de privatizare si toti ofertantzii participanti n-au semnat fiecare pagina a documentelor scoase din plicurile deschise sub nasul lor . Era o masura elementara de protectie pt. a inlatura, din start, orice acuzatii ca s-ar fi schimbat documente ori ca s-au divulgat presei . Diletantism, prostie sau rea intentzie din partea privatizatorilor ? Evident ca, unul ca Diaconescu, n-ar fi avut cum sa anticipeze ca nu se contrasemneza toate documentele din plicurile desigilate sub nasul lor decat daca ar fi fost informat ori ar fi avut o banuiala serioasa ca nu exista o practica in acest sens laugh In conditiile astea, a putut chiar el sa faca o copie a tuturor actelor din plic si sa le transmita, pe surse, vreunui jurnalist dornic de senzational ...si sa urle p'orma ca cei de la Minister ofera presei tot felul de documente secrete. Laughing Cert este faptul ca, daca documentele ar fi fost contrasemnate , ar fi fost aproape imposibil sa apara fotografiile lor pe internet, cu toate semnaturile celor in cauza Laughing Dincolo de declaratiile lui halucinante (ca-n filmele pt.prosti) DD are si elemente concrete cu care-i tricoteaza cum vrea el pe cei de la privatizare Laughing
Adevarul e, ca povestea asta, ar fi o extraordinara sursa de inspiratie pt. o viitoarea comedie in care Sacha Baron Cohen sa intrepreteze rolul principal , al lui DD raset



baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

PPDD - Pagina 2 Empty Re: PPDD

Mesaj  baso Lun Oct 01, 2012 9:13 am

delta a scris:
baso a scris:yo i-as lua caracaleanului totzi banii pe care ii are , indiferent in ce sau unde bagatzi ...
păi, garanția de participare la licitație o poate confisca pe loc, dacă carcaletele nu semnează contractul
bașca s-ar putea să existe prevederi privind plata unor penalități dacă este declarat câștigător dar nu semnează contractul
(cel puțin în cazul licitațiilor legate de fonduri europene, structurale, există asemenea prevedere, însă nu cunosc detaliile de acest fel în cazul privatizărilor...)

Yo ma refeream la faptul ca DD latra cum ca Ponta nu vrea sa-i ia banii...aia 45 milioane euroi Laughing Strategia lui este simpla : vrea clauze in contract despre care stie, cu certitudine, ca nu-i vor fi acceptate . Laughing
Facand abstractie de clauzele imposibile (adica nici eu nu i-as putea vinde , la pachet, pamant pe Luna Laughing ) in rest, as gasi o formula pt. a semna contractul iar individul sa-mi garanteze plata cu un CEC Laughing Daca este asa de sigur ca are banii pe care yo, cica nu-i vreau, de ce n-ar garanta plata cu un CEC la semnarea contractului cu clauze rezonabile, inclusiv cu penalitati considerabile , in caz de desfiintzare a contractului, daca nu-mi intra banii in cont pana la un anumit termen ?

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

PPDD - Pagina 2 Empty Re: PPDD

Mesaj  Dracu' gol Lun Oct 01, 2012 9:19 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

PPDD - Pagina 2 Empty Re: PPDD

Mesaj  baso Lun Oct 01, 2012 11:46 am

raset

Tra sa recunosc ca aseara m-am distrat copios Laughing Mai ales cand a povestit DD-ul cum a negociat manageriatul Oltchimului cu geva gigant ce are reprezentanta la Munchen (planul A)... Pt. planul B, daca cei din Munchen se razgandesc, s-a dus la Madrid ca sa negocieze si cu altii. Motiv pt. care aia de la Munchen s-au suparat cand au aflat ca DD face ritzi -pitzi cu ei. Insa au mai aflat de afacere si ceva potentzi din Monaco si Viena, dornici si ei sa managerieze Oltchimul .( Presedintele unei banci cu renume mondial l-a asteptat in Monaco, in fatza bancii, dupa orele de program cu clientii, ca sa-i deschida usa.)Asa ca, omul nostru a negociat cu to(n)tzi... cam vreo "D" planuri. raset
Na, macar el s-a plimbat pe banii lui . In schimb, secureii l-au urmarit pe banii nostri, ai telespectatorilor raset Cica pe cursa aeriana Munchen-Madrid, rar se intampla sa fie mai mult de 2-3 pasageri romani la bord. De data asta, avionul ar fi fost plin cu romani , baieti frumosi, inalti, unii cu ochi albastri... veselie Unde mai pui ca s-au cazat si la hotel de lux, ca sa-l fileze de la mica distantza ...pe banii poporului ? raset Foarte cinematografic a povestit fazele astea ... Cum dracu sa nu razi ori macar sa schitzezi un zambet, chiar si amar ? vesel

Toata povestea halucinanta a lui DD , cat am auzit din ea, aseara, mi-a adus aminte de discursul dictatorului, supremul lider din filmul The Dictator in care acesta promitea multzimii ca toata lumea va ingenunchia in fatza puternicei noastre natziuni care, in mai putzin de 2 luni, va avea o arma biologica pe baza de uraniu ce va fi folosita in scopuri pasnice , doar pt.cercetari medicale si energie curata si in niciun caz nu va fi folosita pt. a ataca Isr...oh, boy... oh, boy raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

PPDD - Pagina 2 Empty Re: PPDD

Mesaj  baso Lun Oct 01, 2012 1:15 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sincer, si yo banuiesc ca DD este bufonul "regelui Basecu", bagat in ograda lui Ponta, ca cadou de ziua lui laugh
Toate indiciile subtile converg in aceasta directie, oricat ar latra oranjgutanii ca Ponta ar fi inventat kkt-ul de telenovela cu "(m)Elodia guvernamentală" laugh

"Am adus simbolic pentru guvernanţi muzică românească şi muzică străină. Pentru domnul Vulpescu şi domnul Ponta", a declarat Dan Diaconescu de la Ministerul Economiei.

Dedicatii reciproce,cu (m)elodii intre Diaconescu si nea Fox, de la privatizare, sunt perfecte pt. sectziunea aviara gripa la pasarici, avide dupa nore pt. vitelul vacii nebune laugh Partea proasta este ca boii privesc telenovela ca la poarta noua , incapabili sa-l bage la zdob si zdub pe bufonul tupeist raset


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

PPDD - Pagina 2 Empty Re: PPDD

Mesaj  ENKI Lun Oct 01, 2012 6:01 pm

Mai, si io am auzit ceva povesti DD-iste, cu muzica pusa la negocieri, selectata din cei 160 Gb ai sefului O.P.S.P.I. Shocked
M-a socat faptul ca acest Remus Vulpescu a aparut pe firmament, ca DJ al privatizarii cu cantec, taman cand isi daduse obstescul sfarsit si se reintorcea in pamant Romulus Vulpescu. A fost ca o impletire fortata de Romulus cu Remus, trimitand subliminal catre tatele lupei din bratele acelui Traian nud, copie romana, ce parca cerseste pe scarile Muzeului de Istorie. Suspect
Culmea, DD a tinut sa precizeze ca au fost ascultate si melodii ale lui Tudor Gheorghe, pe versurile lui Romulus Vulpescu, pe care Remus privatizatorul il admira foarte mult. Shocked

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

PPDD - Pagina 2 Empty Re: PPDD

Mesaj  ENKI Lun Oct 01, 2012 6:12 pm

Acu' vazui ca dementu' Dan a venit cu sacii plin da euroi la Minister, sa redea muncitorilor salariile. agitat

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

PPDD - Pagina 2 Empty Re: PPDD

Mesaj  Dracu' gol Lun Oct 01, 2012 10:43 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

PPDD - Pagina 2 Empty Re: PPDD

Mesaj  baso Mar Oct 02, 2012 7:35 am

ENKI a scris:Acu' vazui ca dementu' Dan a venit cu sacii plin da euroi la Minister, sa redea muncitorilor salariile. agitat

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Zau daca n-am dorit sa-i fure cineva sacii aia ori macar sa-i usureze de vreo cateva teancuri raset

Putea pur si simplu sa vireze banii pt. salarii in careva cont bancar al Oltchimului Laughing
Codul de procedura fiscala (art.149 alin.12 litera a) reglementeaza, pe cale de exceptie, posibilitatea platii drepturilor salariale, inclusiv a impozitelor si contributiilor aferente acestora ,din conturile blocate prin poprire .

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

PPDD - Pagina 2 Empty Re: PPDD

Mesaj  baso Mar Oct 02, 2012 8:49 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Apropo de adresa scriitorului olandez de romane politziste , adresa transmisa pe canal bancar , am avut un sentiment de deja vu Laughing
Nimic nu-i nou sub Soare. Laughing
Candva am mai vazut un document transmis in acelasi mod pt. a crea aparentza de credibilitate cu scopul de a insela vigilentza celor la care le-a fost prezentat documentul. S-a folositi faxul unei institutzii bancare pt. a se transmite documentul unei alte institutii. Laughing Asa cum am zis si atunci , prin fax potzi sa transmitzi orice, de la oricine, chiar si de la Dumnezeu, inclusiv meniul de la restaurant sau lista de cumparaturi . Daca aia au OK-ul sa-ti transmita un document de maxima importantza pt. omenire, nu te obliga nimeni sa ingenunchiezi in fatza lui si sa te rogi cu bucurie, prostit de o astfel de minune cereasca . raset Cu toate acestea, au existat si atunci catziva dispusi sa puna botul, fiind al naibii de greu sa le explici politicos cat sunt de dobitoci, adevarate pericole publice.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

PPDD - Pagina 2 Empty Re: PPDD

Mesaj  Dracu' gol Mar Oct 02, 2012 8:51 am

baso a scris:Codul de procedura fiscala (art.149 alin.12 litera a) reglementeaza, pe cale de exceptie, posibilitatea platii drepturilor salariale, inclusiv a impozitelor si contributiilor aferente acestora ,din conturile blocate prin poprire .
Chestia asta ie o porcărie care contribuie la aroganţa afişată de către burjetari faţă de prostu' de contribuabil. Cretinului incompetent din spatele ghişeului i se asigură astfel confortu' financiar indiferent de consecinţele imbecilităţii sale... innocent
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

PPDD - Pagina 2 Empty Re: PPDD

Mesaj  baso Mar Oct 02, 2012 9:10 am

Dracu' gol a scris:
baso a scris:Codul de procedura fiscala (art.149 alin.12 litera a) reglementeaza, pe cale de exceptie, posibilitatea platii drepturilor salariale, inclusiv a impozitelor si contributiilor aferente acestora ,din conturile blocate prin poprire .
Chestia asta ie o porcărie care contribuie la aroganţa afişată de către burjetari faţă de prostu' de contribuabil. Cretinului incompetent din spatele ghişeului i se asigură astfel confortu' financiar indiferent de consecinţele imbecilităţii sale... innocent


Tot e mai bine decat scrisoarea de confort emanata de olandezul zburator, scriitor de romane politziste si transmisa pe canal bancar Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

PPDD - Pagina 2 Empty Re: PPDD

Mesaj  Dracu' gol Mar Oct 02, 2012 9:55 am

baso a scris:
Dracu' gol a scris:
baso a scris:Codul de procedura fiscala (art.149 alin.12 litera a) reglementeaza, pe cale de exceptie, posibilitatea platii drepturilor salariale, inclusiv a impozitelor si contributiilor aferente acestora ,din conturile blocate prin poprire .
Chestia asta ie o porcărie care contribuie la aroganţa afişată de către burjetari faţă de prostu' de contribuabil. Cretinului incompetent din spatele ghişeului i se asigură astfel confortu' financiar indiferent de consecinţele imbecilităţii sale... innocent


Tot e mai bine decat scrisoarea de confort emanata de olandezul zburator, scriitor de romane politziste si transmisa pe canal bancar Laughing
Şi prin sistemu' bancar mişună o grămadă de cretini incompetenţi, din cauza cărora poţi ajunge în sapă de lemn înainte să-ţi dai seama ce te-a lovit. Cel mai hilar ie faptu' că mişună şi o grămadă de cretini competenţi. Ăştia-s chiar mai periculoşi decît ăialalţii... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

PPDD - Pagina 2 Empty Re: PPDD

Mesaj  baso Mar Oct 02, 2012 10:03 am

Dracu' gol a scris:
baso a scris:Codul de procedura fiscala (art.149 alin.12 litera a) reglementeaza, pe cale de exceptie, posibilitatea platii drepturilor salariale, inclusiv a impozitelor si contributiilor aferente acestora ,din conturile blocate prin poprire .
Chestia asta ie o porcărie care contribuie la aroganţa afişată de către burjetari faţă de prostu' de contribuabil. Cretinului incompetent din spatele ghişeului i se asigură astfel confortu' financiar indiferent de consecinţele imbecilităţii sale... innocent

Cica ar fi o reglementare noua, prin modificarile aduse Codului de procedura fiscala la inceputul acestui an [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Povestea cu sacii plin de salarii,plimbati prin Bucuresti, mi-a adus aminte ca o reglementare similara a existat si in trecut , probabil abrogata de altzi desteptzi. O logica exista: daca nu potzi plati salarii pt. ca ai conturile blocate, nimeni nu munceste pe gratis pana isi plateste firma toate datoriile in considerarea carora s-a infiintzat poprirea pe conturi. Ca doar nu se va plimba si Ponta ori altzi functzionari ai guvernului, cu ajutorul promis pt. plata salariilor, tot in saci gri, de plastic ... raset Macar de le-ar pune fermoar, cu lacatzel laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

PPDD - Pagina 2 Empty Re: PPDD

Mesaj  Dracu' gol Mar Oct 02, 2012 10:10 am

Pîn' la urmă, cu cît ie atacat mai virulent de către căcănarii încrăvătaţi, pricepuţi la toate, prezenţi la datorie pe sticla imbeciliziunilor, cu atît îmi devine mai simpatic Şocîtele Caracalean, cu toa(n)te şmenurile lui de bişniţar de periferie... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

PPDD - Pagina 2 Empty Re: PPDD

Mesaj  Dracu' gol Mar Oct 02, 2012 10:22 am

baso a scris:Cica ar fi o reglementare noua, prin modificarile aduse Codului de procedura fiscala la inceputul acestui an [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Povestea cu sacii plin de salarii,plimbati prin Bucuresti, mi-a adus aminte ca o reglementare similara a existat si in trecut , probabil abrogata de altzi desteptzi. O logica exista: daca nu potzi plati salarii pt. ca ai conturile blocate, nimeni nu munceste pe gratis pana isi plateste firma toate datoriile in considerarea carora s-a infiintzat poprirea pe conturi. Ca doar nu se va plimba si Ponta ori altzi functzionari ai guvernului, cu ajutorul promis pt. plata salariilor, tot in saci gri, de plastic ... raset Macar de le-ar pune fermoar, cu lacatzel laugh
Ideea ie că, dacă statu' incompetent şi impotent are datorii, de orice fel, pe care nu poa' să şi le plătească, să dea dracului faliment şi să fie înlocuit cu un stat competent şi eficient. Altfel nu mai terminăm niciodată cu imbecilii care ne rîd în nas la adăpostu' legilor care-i favorizează, date tot de către ei... frustrated
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

PPDD - Pagina 2 Empty Re: PPDD

Mesaj  ENKI Mar Oct 02, 2012 10:30 am

Dracu' gol a scris:Pîn' la urmă, cu cît ie atacat mai virulent de către căcănarii încrăvătaţi, pricepuţi la toate, prezenţi la datorie pe sticla imbeciliziunilor, cu atît îmi devine mai simpatic Şocîtele Caracalean, cu toa(n)te şmenurile lui de bişniţar de periferie... raset
Adevarat graisi, caci, diferind flagrant de restul ciumpalacilor mestecatori de vorbe de pe la tv-uri, DD-ul poate parea chiar simpatic, mai ales ca are simtul umorului destul de dezvoltat. Ce dracu' ne facem, insa, daca papusarii ai mari vor pune ochii pe el si ne vor desena un viitor da haur, avandu-l pe caracalean drept piatra unghiulara. affraid
Sa vezi atunci... Cioaca. laugh
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre ENKI in Mar Oct 02, 2012 10:33 am, editata de 1 ori
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

PPDD - Pagina 2 Empty Re: PPDD

Mesaj  ENKI Mar Oct 02, 2012 10:32 am

Cica euroii erau numa' deasupra, mai catre fundul sacilor fiind alte bancnote. laugh
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

PPDD - Pagina 2 Empty Re: PPDD

Mesaj  Dracu' gol Mar Oct 02, 2012 11:06 am

ENKI a scris:Adevarat graisi, caci, diferind flagrant de restul ciumpalacilor mestecatori de vorbe de pe la tv-uri, DD-ul poate parea chiar simpatic, mai ales ca are simtul umorului destul de dezvoltat.
Deocamdată, n-a reuşit, efectiv, decît să-l bage pe taxu în spital, cu venele sparte... raset
ENKI a scris:Ce dracu' ne facem, insa, daca papusarii ai mari vor pune ochii pe el si ne vor desena un viitor da haur, avandu-l pe caracalean drept piatra unghiulara. affraid
Din păcate, evoluţia evenimentelor nu ţine cont aproape niciodată de părerea celor cărora încă nu le-a plecat creieru-n concediu... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

PPDD - Pagina 2 Empty Re: PPDD

Mesaj  baso Mar Oct 02, 2012 1:59 pm

Dracu' gol a scris:Pîn' la urmă, cu cît ie atacat mai virulent de către căcănarii încrăvătaţi, pricepuţi la toate, prezenţi la datorie pe sticla imbeciliziunilor, cu atît îmi devine mai simpatic Şocîtele Caracalean, cu toa(n)te şmenurile lui de bişniţar de periferie... raset

Am vaga banuiala ca pt. mirobolanta scrisoare de confort nici nu ar putea fi acuzat de uz de fals raset Diaconescu nu a declarat niciodata ca ar avea milioanele de euroi intr-o banca din Olanda, ci la mama dracu', la un alt fus orar, peste ocean...probabil ca la canguri raset
Eu am inteles ca Eximbank ar fi primit documentul de aiurea si l-ar fi transmis la OPSPI, ca sa-l bucure pe nea Vulpe si pe Ponta laugh Nu-mi aduc aminte sa fi declarat cineva, nici macar DD-ul, ca el ar fi predat scrisoarea la banca ori echipei de privatizare. DD si avocatzii lui doar au facut taraboi ca un alt document cu informatii confidentziale a ajuns in presa...fie de la banca, fie de la OPSPI Laughing
Deci cine a facut uz de fals in ipoteza asta ? Prea tare ipoteza ca sa nu fie si posibila laugh

Poate d'aia l-or fi schimbat pe directorul de la Eximbank...dupa cum mieuna DD-ul ca se intampla cu totzi aia care l-au tratat cu respect raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

PPDD - Pagina 2 Empty Re: PPDD

Mesaj  baso Mar Oct 02, 2012 2:45 pm

ENKI a scris:Cica euroii erau numa' deasupra, mai catre fundul sacilor fiind alte bancnote. laugh
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

raset Yo cand am vazut teancul ala de 500 euroi, prezentat in bucla, la nesfarsit...am simtzit miros de cerneala raset
Zau daca nu m-am gandit, instantaneu, ca DD si gashca lui au stat vreo 2 ore, in banca, nu sa numere banii eliberati de la ghiseu, ci sa-i aseze cat mai fotogenic, in teancuri credibile, in sacii aia nelegati si nesigilatzi (cica erau sume identice in tot cei 7 saci ) Laughing
Cu alte cuvinte, atata timp cat nu a dat nimanui sacii aia, putea fi orice in ei care sa para teancuri reale de euroi Laughing Nu intamplator DD nu s-a hazardat sa declare suma pe care a scos-o din banca si nici banca nu ar face publica o astfel de informatie. laugh


Nu intamplator, mi s-ar fi parut chiar hazardant pt. o firma de transport valori, serioasa, sa participe la aventura DD-ului Laughing Desi imi imaginez posibila si varianta ca vreo cucoana multimiliardara si excentrica sa-si doreasca a-si plimba pisica sau/si catzelul cu autovehicul blindat si agenti de paza inarmatzi, insotzit de un al doilea autovehicul blindat ...daca valoarea transportului este foarte mare raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

PPDD - Pagina 2 Empty Re: PPDD

Mesaj  baso Mar Oct 02, 2012 4:07 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Yeti ce'nseamna cenzura raset Se duce dracu' toata po(a)nta si foarte putzini intzeleg despre ce e vorba in enuntz laugh Si zau daca este dxtractiv sa faci traduceri sau hartzi desenate, pt. dobitoci, ca sa priceapa cum sta traba cu OBturatul Laughing Dreptunghiulutzul gri poate fi inlocuit cu "an" , "as", "ies", "arte", "oricari"...etc ...orice in afara de "ul" raset

M-au rugat multi specialisti în politica sa obturez accesul domului Ponta în viitorul Parlament” a marturisit Dan Diaconescu la B1indinrect. El a mai spus: ”voi candida în colegiul în care va candida domnul Ponta, oriunde va candida el”.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Chiar m-am mirat ca ca in ultimele zile am vazut peste tot, pe internet, aceeasi reclama, cu o limba incarcata... la medicamente vs candida Laughing M-am simtzit agresata psihic de poza aia bagata cu insistentza peste tot .


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

PPDD - Pagina 2 Empty Re: PPDD

Mesaj  ENKI Mar Oct 02, 2012 4:42 pm

baso a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Yeti ce'nseamna cenzura raset Se duce dracu' toata po(a)nta si foarte putzini intzeleg despre ce e vorba in enuntz laugh Si zau daca este dxtractiv sa faci traduceri sau hartzi desenate, pt. dobitoci, ca sa priceapa cum sta traba cu OBturatul Laughing Dreptunghiulutzul gri poate fi inlocuit cu "an" , "as", "ies", "arte", "oricari"...etc ...orice in afara de "ul" raset

M-au rugat multi specialisti în politica sa obturez accesul domului Ponta în viitorul Parlament” a marturisit Dan Diaconescu la B1indinrect. El a mai spus: ”voi candida în colegiul în care va candida domnul Ponta, oriunde va candida el”.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Chiar m-am mirat ca ca in ultimele zile am vazut peste tot, pe internet, aceeasi reclama, cu o limba incarcata... la medicamente vs candida Laughing M-am simtzit agresata psihic de poza aia bagata cu insistentza peste tot .


Aia de la Realitatea n-au fost suficient de vijilenti, caci au uitat sa cenzureze si cuvantul dintre cracii zebroilor. veselie
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

PPDD - Pagina 2 Empty Re: PPDD

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum