Tupeu, tîmpeu, prosteu şi măgăreu...

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Tupeu, tîmpeu, prosteu şi măgăreu...

Mesaj  ENKI la data de Lun Noi 13, 2017 8:45 am

laugh

Motto: ”Prostul, dacă nu e și fudul, parcă nu e prost destul” – proverb românesc.
Bă băsistule tefelist, tu ești atît de prost că nici nu îți dai seama cît de prost poți să fii!
În tîmpenia ta fără limite, vorbești despre libertate zornăind cătușe.
Lipsa ta fundamentală de cultură și de cunoaștere te face să ai nevoie de aplicații pe internet, care să îți spună ce știri sînt false și care sînt reale.
Asta însă nu te împiedică să te panichezi, ca un prost ce ești, cînd aplicația unui specimen din aceeași rasă de idioți ca tine te anunță că este iminent un cutremur de zece grade pe scara Richter.
Bă tefelistule, tu, de imbecil ce ești, tratezi ca știri texte ce nu au nici o legătură cu informația seacă, fiind pamflete, analize sau opinii personale.
Idioțenia ta fulminantă te face să vorbești despre bunăstare în timp ce te închini la Stăpînirea străină, care spoliază nemilos România, după ce a transformat-o într-o colonie fără nici un fel de drepturi.
Sclav perfect, decerebrat și fără idei proprii, îi ataci furibund pe cei care ridică vocea împotriva exploatării străine în țara noastră.
Bă băsistule tefelist, tu reziști în dobitocia ta, fiind anti-comunist fără ca măcar să ai idee ce este și ce presupune comunismul.
Ca un cretin perfect ce te afli, nu suporți alte păreri decît pe a ta și pe cele similare cu a ta.
Cînd te lovești de alte opinii, devii violent și vulgar, intransigent și prost-crescut, ceri și aplici, cînd ai posibilitatea, cenzura părerilor contrare cu a ta, totul în timp ce țipi în gura mare că vrei toleranță.
Bă băsistule tefelist, varza murată puturoasă, ce îți ține loc de creier, te-a făcut să devii atît de ușor o sculă a Sistemului securist din România.
Tu nu ai argumente, nici contra-argumente, singurele cuvinte și noțiuni pe care le folosești într-o discuție sînt cele cu care te-au dresat securiștii: stat de drept, justiție independentă, penali, ruși, comuniști.
Bă tefeliștilor, v-a condiționat Sistemul mai rau decît pe cîinele lui Pavlov, cu tîmpeniile astea, iar voi sînteți mîndri de asta.
Tîmpiți, dar fuduli!

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Mesaj  PPG la data de Lun Noi 13, 2017 5:50 pm

Pute execrabil a manipulare textul acestui politruc cacaniu. Dospeste a elemente de manipulare.
Oare acest cretin penibil nu constientizeaza ca tocmai el (fie ca-i sluga sau de sine statator), prin felul denigrant in care se exprima vizavi de tefelisti, e cel care nu accepta alte opinii? Miscarea tefelista referindu-se macar la clasa politica DECIDENTA, la actiunile discutabile spre mirsave ale celor aflati la putere! Nu la vreun cutarica politruc jegos de prin presa, cuprins de vadite trasaturi staliniste de obstructionare si descurajare a protestelor firesti democratiei.
Ma amuza si pe mine scremerile unora, a unei parti din presa, in sensul decredibilizarii protestelor si a celor care le savirsesc.

PPG
îi place să discute
îi place să discute

Data de inscriere : 04/05/2016

Sus In jos

Mesaj  Adi_bad_boy la data de Lun Noi 13, 2017 9:06 pm

PPG a scris:Pute execrabil a manipulare textul acestui politruc cacaniu. Dospeste a elemente de manipulare.
Oare acest cretin penibil nu constientizeaza ca tocmai el (fie ca-i sluga sau de sine statator), prin felul denigrant in care se exprima vizavi de tefelisti, e cel care nu accepta alte opinii? Miscarea tefelista referindu-se macar la clasa politica DECIDENTA, la actiunile discutabile spre mirsave ale celor aflati la putere! Nu la vreun cutarica politruc jegos de prin presa, cuprins de vadite trasaturi staliniste de obstructionare si descurajare a protestelor firesti democratiei.
Ma amuza si pe mine scremerile unora, a unei parti din presa, in sensul decredibilizarii protestelor si a celor care le savirsesc.

du-te naibii

Adi_bad_boy
îi place să discute
îi place să discute

Data de inscriere : 21/04/2015
Varsta : 28

Sus In jos

Mesaj  ENKI la data de Lun Noi 20, 2017 9:10 am

PAH e blocat pe feisbuc din 10 octombrie (cu o deblocare de doar cateva ore pe 10 noiembrie, urmata de blocarea actuala), asa ca i-am accesat blogul. Bun, chiar simteam nevoia sa-i mai spuna cineva lui Voiculescu cel Bun ca e un cersetor ipocrit. laugh bine

Canapeaua tehnocrată

Joi, pe Digi 24 rula fostul ministru tehnocrat al Sănătății, Vlad Voiculescu. Era vorba despre campania pentru Magic Home, despre strângerea de fonduri, despre acte de caritate. Frumos.

Doar că, la un momentdat, domnul Voiculescu a povestit cât de greu se mișcă statul român, în comparație cu mediul privat sau cu ONG-urile. Drept exemplu, ne-a relatat cum domnia sa, pentru că își petrecea foarte mult timp la cabinetul de ministru, muncind, a simțit nevoa să achiziționeze o canapea pentru birou, ca să se mai poată întinde din când în când, pentru a se odihni. Iar acestă achiziție, fiind vorba despre statul român, a durat mult, foarte mult. Parcă vreo șase luni, dacă-mi amintesc bine. Iar tot mandatul domnului Voiculescu a durat șapte luni. Adică s-a putut întinde și domnia sa pe canapeaua aia cam o lună.

Nu mă pricep la politici guvernamentale, mai ales în domeniul sănătății, n-aș putea și nici n-aș vrea vreodată să conduc un minister. Dar la canapele mă bag.

Acum câteva luni, pentru că și eu îmi petrec foarte mult timp la birou, am cumpărat o canapea. A durat 5 minute și a costat 500 de lei, plus 40 de lei transportul. În total, 540 de lei. Țineți minte suma, pentru că veți vedea de ce e importantă.

Diferența dintre achiziția mea și cea a ministerului condus de domnul Voiculescu la acea vreme e că eu am cumpărat canapeaua din banii mei. Nici măcar ai firmei, ci ai mei, pentru că eu vreau să mă mai întind din când în când, nu firma. Cum nici Ministerul Sănătății nu voia să se întindă din când în când, ci ministrul.

În cele 7 luni cât a fost ministru al sănătății (din 20 mai 2016 până în 4 ianuarie 2017), domnul Voiculescu a câștigat 107.976 de lei. Adică a a vut un salariu de aproximativ 15.000 de lei lunar. Doar de la minister.

Eu am trei joburi în momentul de față. Trei. Și încă nu câștig într-o lună cât câștiga domnul Voiculescu de la un singur job. Totuși, am găsit 540 de lei pentru a cumpăra o canapea, repede, pentru că simțeam nevoia uneia. Domnul Voiculescu, mult mai bine plătit decât mine, a preferat să aștepte șase luni, dar măcar canapeaua de care, probabil, următorul ministru al Sănătății nu avea nevoie, a fost plătită din banii contribuabililor.

Ei bine, încetați să vă mai luați de statul român și de asistații social. Un om care câștigă 30 de canapele ca a mea lunar, dar e capabil să aștepte șase luni cu mâna întinsă la statul român până i se cumpără o canapea, ei bine, un astfel de om e mai rău decât ultimul atârnător teleormănean la venitul minim garantat.

ENKI

Sus In jos

Mesaj  ENKI la data de Mar Noi 21, 2017 4:29 pm

Nici nu l-am poemnit bine pe cersetorul de mai sus, ca s-a infiintat in prim-plan si tuta lasata balta de Dan Teodorescu.

Melania Medeleanu a scris:Banii care vin într-o organizație, vin de la companii și de la foarte mulți oameni obișnuiți care aleg să doneze din banii lor și așa puțini o suma mică. Acum asociația Magic Camp e implicată într-un proiect de foundraising pentru proiectul Magic Home prin care ne propunem să strângem 100.000 smsuri de 2 euro. Dacă proiectul de lege trece va trebui să raportăm să scriem semestrial numele a sute de mii de oameni care donează câte 2 euro. Practic vom face numai asta activ noastră se va bloca și în loc să ne ocupăm de ce știm să facem, adică bine, vom face ceea ce face statul, hârtogărie.
Prin această lege vom fi puși automat în afară legii pentru că oamenii care donează 2 euo nu ne spun și numele trimit doar un sms. Nu avem acces la numele acestor oameni. Neputând raporta aceste nume vom fi în afară legii și atunci activitatea noastră va înceta.

Acu', sincer, io nu-i cred chiar atat de tampiti pe pesedisti incat sa ceara listingul cu donatorii, mai mult ca sigur fiind suficienta suma totala donata/operator telefonie mobila. Ca or fi cativa fraieri care doneaza via sms, iar grosul banilor le sunt virati de Soros (eventual pentru trafic de organe*), asta s-ar putea observa imediat in cazul unei declaratii de venituri si cheltuieli. vesel
Panica mare pe draguti. Laughing

*Vad ca si-au facut curatenie in baza de date, cu ocazia "furtului" de la inceputul lui octombrie. vesel

ENKI

Sus In jos

Mesaj  ENKI la data de Mier Noi 22, 2017 10:20 am

Dimineata am aflat si io ce s-a putut intampla aseara. laugh

Ingrid Mocanu

12 ore ·

În timp ce Dragnea plângea pe holuri că Veveriţa vieţii i-a devansat întâlnirea dată la sechestru, într-un dosar în care cică e mafiot organizat aproape din secolul trecut, fără ca serviciuțele țărișoarei să știe neam, deși obțineau sute de mii de mandate de interceptare, și în ciuda faptului că cel mai mare procuror-anchetator de ordonanțe, Paul Dimitriu, zisese că nu e pic de mafioțeală în dosarul ăla, la fel ca o onorată instanță,

În timp ce Bot se filma înjurând Ciuma Roșie în fața DNA – ului, așteptându-l fierbinte pe Dragnea, și în vreme ce câțiva haștagieni urlau ode Statului Paralel,

Ce credeți că i-a trecut prin cap Luluței, ca să dezmintă ”zvonurile răutăcioase” că ea ar face dosare politice pesediștilor ”corupți”?

Să se ducă fix, da fix în același timp, la Pora în vizită, unde să se lase linsă de șeful partidului de opoziție, adică al lui Joianis, cel acuzat că i-ar fabrica dosarele lui Dragnea.

Și unde, pe lângă trupușorul ei grațios, a deplasat să se întâlnească cu acest dr. Jekyll and Mr. Hyde al politicii dâmbovițene și ”garanții independenței” justiției, cesemeii sistemiști Matileț și ex-Țulușa, care votează cu spor împotriva judecătorilor care i-au trimis acolo să îi reprezinte pe ei, nu pe procurori, care au alți reprezentanți.

Și în odele grețoase ale (încă) penalului Organ, care a ratat ocazia să arate la alegerile locale ce scor penibil ar fi obținut dacă nu ar fi cerut șpagă în direct unui mogul, și însoțită de văicărelilele aiuritoare ale ”societății soroșiste” plătită și de la bugetul de stat, în pericol de a pierde stipendiile, a hămăit aceleași sloganuri: ce grozavă e ea, care e deneia și cum e ea o Faraoancă perfectă care nu face niciun abuz.

Frați români, câți neuroni trebuie să ai ca să îți treacă prin cap să faci așa ceva?

De la Badea am inteles si ca baschetoza a acuzat CCR ca ar fi prejudiciat statul cu sute de milioane de euro, prin decizia de dezincriminare a abuzului in serviciu (in acea forma stalinista prevazuta in CP al lui Pledoiu). agitat
ENKI

Sus In jos

Mesaj  ENKI la data de Mier Noi 22, 2017 10:29 am

Legat cumva de cersetorii Voiculescu&Tuta aruncata din Taxi, m-a lovit o poza chiar la accesarea paginii de feisbuc a Veveritei care-l ancheteaza pe Dragnea.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Cat de curand, cand se va destructura sistemul, chiar nu m-as mira sa aflu ca toti acesti binefacatori si surazatori erau, de fapt, niste pioni intr-o retea de trafic de organe, coordonata de o fundatie sorosista transnationala. Cool
ENKI

Sus In jos

Mesaj  ENKI la data de Mier Noi 22, 2017 10:42 am

Imbecilul Malin Bot, ramas pe drumuri si supravietuind cu maruntisul pe care i-l arunca securistii din cand in cand, n-a reusit sa primeasca un pumn in gura sau macar un sut in cur, desi s-a infipt ca un tigan intre pesedisti, jignindu-i in fel si chip. laugh

ENKI

Sus In jos

Mesaj  ENKI la data de Mier Noi 22, 2017 3:59 pm

Generalul Dumbravă este autorul celebrei sintagme "Justiția - câmp tactic" și un fel de proxenet tactic pentru procuroarea DNA produsă la apelul bocancilor, Lăncrănjan. Aflăm de la colonelul Dragomir (informație confirmată de Sorina Matei) că, până în urmă cu câteva ore (între timp cică l-ar fi șters băieții din unitatea de șters), generalul Dumbravă avea un cont de facebook conspirat cu litere din alfabetul georgian/armenesc, printr-un cuvânt care, în esență, înseamnă "dumbravă".
Acest fapt divers constituie un bun indiciu asupra realității că milițianul român rămâne același, indiferent dacă partenerul strategic pe care-l slugărește se numește "Ivan" sau "John". Adică, vorba unui banc vechi, al nostru este mereu tentat să se conspire sub numele "Căcat Vasile" dacă are ghinionul ca numele său real să fie "Căcat Ion"...

Am vazut dimineata o poza cu presupusul cont al securistului Dumbrava, insa n-am avut timp sa-i caut pagina si sa sap p-acolo. Pacat ca a fost stearsa. Laughing

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum