SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Neozamolxianismul

4 participanți

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

In jos

Neozamolxianismul - Pagina 2 Empty Re: Neozamolxianismul

Mesaj  baso Mar Mar 14, 2017 2:25 pm

Chiar cred ca sarbii, croatii si bosniacii nu meritau experimetul la care au fost supusi pt. a fi dezbinati, desi vorbeau aceeasi limba.

SORRY, WE DIDN'T KNOW IT WAS INVISIBLE !!!  love


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Neozamolxianismul - Pagina 2 Empty Re: Neozamolxianismul

Mesaj  baso Mar Mar 14, 2017 2:33 pm


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Neozamolxianismul - Pagina 2 Empty Re: Neozamolxianismul

Mesaj  ENKI Dum Mar 19, 2017 8:41 am

Tocmai am dat de ala care isi facuse un cont si p-aci, in cautarea "inteleptilor neamului romanesc". Laughing

Adrian Pop‎ în Adrian Singurov

12 ore ·

Voluntarii ROMANI au inceput lucrul efectiv in zona - Pestera Topolnita, Izverna, Baia de Arama, Herculane, Mehadia - la infiintarea " Orașul sănătății ZALMOXA - ARSENIE BOCA " , cu o suprafata de cca 500 Kmp, unde semenii nostri cu probleme de sanatate vor fi tratati gratuit.

Al doilea proiect pe care acestia il au in vedere, este cel legat de Capitala Spirituala a Romanilor, Sarmizegetusa Regia, sa devina Capitala Pacii Mondiale. Se doreste ca toate popoarele Lumii sa semneze tratatul de PACE MONDIALA.

Al treilea proiect la care lucram cu totii este destinat construirii Manastirii " Pacea Lumii " de la Bucium, Fagaras.

Aceste trei proiecte majore sunt biunivoc legate unul pe altul, pentru ca sanatatea este deteriorata complet de emotiile datorate fricii, nesigurantei, secretomaniei si saraciei.

Stiinta Plasmatica dezvoltata de savantul iranian Mehran Tavakoli Keshe, ajutat de cca 7 milioane de oameni de pe Terra, inclusiv de catre " Pionierii Romani ", va avea un rol extrem de important in dezvoltarea si finalizarea acestor trei proiecte atat de necesare tuturor popoarelor, proiecte care in Timp vor deveni modele de lucru pentru toti semenii pentru ca se bazeaza pe Omenie si pe Bun Simt.

Cheia succesului este data de capabilitatea de a ne tine de cuvant. Doar atat, pentru ca de la incalcarea propriilor noastre afirmatii, totul degenereaza...

" La inceput era Cuvantul si Cuvantul era la DUMNEZEU si DUMNEZEU era Cuvantul. "




[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Neozamolxianismul - Pagina 2 Empty Re: Neozamolxianismul

Mesaj  ENKI Mier Apr 12, 2017 1:05 pm

Rusoiul cuantic da din casa chestii doar banuite de unii, fie si numai prin observarea cu atentie a modului in care sunt parazitate vestigiile neolitice cu cate o troita, biserica sau manastire.  vesel


Un "accident" mesaj! E ciudat cum soferul care a omorat un preot calugar e atat de relaxat si da detalii la fata locului lucid si pertinent, ca la scoala, cand ai un examen la care te-ai pregatit temeinic. Parca vad in spatele pupitrului "regizorul" accidentului lui Condrea. Din anii 90 au fost sute de "accidente" sau "sinucideri" ale unor personaje incomode pentru implementarea agendei 21 si a politicii mondiale. Arderea intre coloane nu e doar pentru initiati, ea poate fi aplicata fatal si pentru cei care nu inteleg avertismentele. De prin anii 84 politica mondiala se face centralizat si coerent in detrimentul natiunilor. A fost profetita clar venirea Antihristului, ecumenismul, "o turma si un Pastor", un guvern mondial si reducerea populatiei. Nu poti decat sa intarzii asemenea evenimente, in nici un caz sa le opresti.
Parintele Modest facea parte dintr-o miscare initiata de Arsenie Boca, un alt mare sacrificat, care trebuia sa aduca la implinire destinul mesianic al neamului romanesc, dupa ce "va lua tara foc de la Hateg!"Dupa sute de procesiuni cu icoane facatoare de minuni, dupa interventiile preotilor pravilari asupra Intunericului varsat peste tara noastra, Clopotul ce deschide dimensiuni, racla lui Ioan Botezatorul-cutia de rezonanta cu efecte radionice, manastirea de la Bucium, marele Portal fixat pe liniile Lay ale spiralei logaritmice din spatiul sacru romanesc si multe alte lucruri similare pregatite din timp de Arsenie Boca, incepuse sa deranjeze pe cei din cercurile de putere ale Guv. Mondial.
Unul din cei care nu a tinut cont de avertismente a fost si parintele Modest, dupa parerea mea un martir si mucenic pe Crucea Neamului.
Dumnezeu sa il odihneasca in cetele sfintilor, iar pe noi sa ne mantuiasca, Amin!

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Neozamolxianismul - Pagina 2 Empty Re: Neozamolxianismul

Mesaj  baso Mier Apr 12, 2017 1:50 pm

Ok. Deduc ca daca parintele MODEST a trebuit sa moara, inseamna ca l-a lasat pe  parintele OSTENTIV  si deloc modest sa se afirme in confruntare cu fortele oculte. Laughing
Arsenie Boca nu face parte  sub nicio forma din ecuatie, el murind cu mult timp in urma, maicutele isterice stabilind ulterior  reguli stricte pt. orice femeie in pantaloni care urma sa intre prin  poarta manastirii de la Prislop. laugh Cica musai trebuie zdreanta(sort) peste pantaloni, chiar daca tricoul gagicii este mulat pe corp si cu decolteu ostentativ raset In sensul asta am bombanit din prima, cu voce tare(incat sa fiu auzita mai ales de paznicele maicute de la poarta, nu doar de sotul enervat ca vorbesc de una singura, prea cu voce tare, in timp ce-mi legam cordonul de la zdreanta de sortulet ,peste pantaloni, ca sa pot intra laugh Iar ca sa orpilez audienta, si mai tare, pt. ca sotul m-a provocat, am comentat ca si barbatii ar trebui sa poarte zdrente similare peste pantaloni, ca sa nu ma excite fundulete barbatesti, ostentiv expuse la ciupit, in pantlaoni mulati pe cur, pe aleile din perimetrul interior al manastirii Laughing Ca in afara manastirii pot lejer sa nu le observ a fi expuse la ciupit, insa fix acolo unde n-ar fi deloc indicat sa-mi vina idei nastrusnice, e cel mai probabil sa-mi vina raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Neozamolxianismul - Pagina 2 Empty Re: Neozamolxianismul

Mesaj  ENKI Dum Apr 16, 2017 11:39 am

Pisica lui Schrodinger toarce tolanita intre coarnele demonului lui Maxwell. laugh


Adrian Singurov

14 ore ·

Din sfintii Parinti stim ca au fost cazuri in care si diavolii s-au mantuit dupa ce au fost pusi sa cante. Si nici nu i-au pus sa bea. Nu vad de ce nu ar fi la fel si cu oamenii cei rai. Varianta cuantica: dizlocarea materiei hadronice prin laser biofotonic dintr-un spatiu hilbert in cel hamiltonian prin puntile Einstein-Rosen pana la contopirea celor doua spatii intr-unul fractalic de Lumina Primordiala si de protoconstiinta!
Mai pe scurt: Hristos a Inviat!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Neozamolxianismul - Pagina 2 Empty Re: Neozamolxianismul

Mesaj  ENKI Vin Apr 21, 2017 11:06 am

Rusoiul cuantic nu e singur. vesel
Nu pot copia fotografia ce insoteste nota de feisbuc, dar am gasit una cu aceeasi muza, vedere din spate.  Laughing


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

BIOFOTONICA TEOLOGICĂ, O CALE A RAȚIUNII CĂTRE DUMNEZEU

Traian-Dinorel Stanciulescu·11 Aprilie 2017

ORTODOXIA CUANTICĂ... iată o sintagmă care – deși a fost inițial conturată principial ȋn străinătate, ca o "teologie cuantică" (Diarmuid O'Murchu) – a devenit un bun simbolic românesc, fiind asumată și particularizată fără zăbavă de Părintele Adrian Singurov la valorile Ortodoxiei Românești. Tratând despre lumină și sunet, despre comuniune și semn-simbol, despre păcat și răscumpărare... – cu puțină vreme ȋn urmă fiind oaspete la Iași – Părintele Singurov ne-a dăruit o poveste cu har, ȋngăduindu-ne, o dată mai mult, accesul la o recunoscută competență: aceea de a conecta sensurile trăirii religioase cu rațiunea științifică de vârf.
Ȋn acest context, au fost prezente ȋn sala Teatrului “ATENEU” Tătărași atât de multe persoane interesate să ȋl ȋntâlnească nemijlocit... Personal, m-am bucurat ca – fiindu-i tacit alături – să susțin cu gândul ­­această perspectivă spirituală, această viziune integrativă pe care – din varii rațiuni (epistemologice, axiologice, praxiologice) – mulți slujitori ai teologiei ȋncă o dezavuează, ne(re)cunoscându-i actualitatea. Deși este mai mult decât evident că timpul unei esențiale UNITĂȚI A LIMBAJELOR a sosit deja, așa cum ȋmi spunea Părintele Gheorghe Ghelasie, ȋnvățătorul nostru comun de la Frăsinei: "Ȋnainte de a sta de vorbă, trebuie să ne cunoaștem limbajul. Toți vorbim Limbajul lui Dumnezeu, dar am uitat acest lucru. Amintiți-vă...". Spre a ni-l aduce explicit aminte, afirmarea deplină a unei HERMENEUTICI ANALITICE (interpretarea textelor religioase, a simbolismului și a unora dintre ritualurile religioase ȋn termenii fizicii cuantice, ai câmpurilor de energie și informație, ai unei "metafizi fizice"... și, mai ales, ȋn termenii BIOFOTONICII... atât de dragă mie) nu mai poate ȋntârzia multă vreme. Pentru că, și ȋn acest domeniu al cunoașterii prin "Lumină Vie", funcționează de acum principiul: VOM FI ȊMPREUNĂ SAU NU VOM FI DELOC.
Sub semnul spiritualitatii, impreuna...
Stând ȋn sală – față ȋn față cu Părintele Adrian Singurov, ȋn deplină complementaritate de sensuri cognitiv-valorice – m-am bucurat să realizez ȋncă o dată că obiectivitatea evenimentelor paradoxale relatate ȋn Biblie, respectiv eficiența vie a practicilor și ritualurilor teologice, pot fi validate și explicate ȋn termenii BIOFOTONICII, adică ai Teoriei Biofotonice a Energiei-Informației (Constantinescu-Stănciulescu) și ai Teoriei "Laserilor Biologici" (Stănciulescu-Manu). Teorii pe care – ȋn echipa Institutului Național de Inventică –    sunt onorat să le fi promovat ȋn varii chipuri, conceptual-aplicative, fiind deja recunoscute ȋn țară și ȋn străinătate, ca o fundamentare a rădăcinilor meta-fizice ale ființei umane
Semnele luminii.... o asumare biofotonica a fundamentelor (meta)fizice umane
Faptul că ființa umană este capabilă de genereze, stocheze și elibereze resurse de frecvențe / energii uriașe (amplificate prin sisteme de biolaseri ȋnlănțuiți și intricați, prin circuit de celule, de organe ale corpului omenesc) și să interacționeze cu mediul ȋnconjurător prin mijlocirea acestora reprezintă domeniul de interes explicativ al biofotonicii. O atare definiție permite, totodată, să ȋnțelegem cum s-au petrecut – sub palmele și pașii lui Iisus Hristos și (mai apoi) a tuturor celor care l-au urmat – fenomene magice precum:
● Vindecările de tipul "punerii mâinilor", prin deblocarea resurselor energo-informaționale de la nivelul mitocondriilor și ADN-ului celular, sau al rugăciunii și puterii cuvântului pozitiv: "Ia-ți patul și umblă. Credința ta te-a vindecat.", prin generarea unui efect de "holografie cerebrală" – similar efectului "placebo" – de eliberare a resurselor, prin biorezonanță.
● Supraviețuirea prin autotrofism... prin hrana cu lumină, cu prana (dar nu numai) prin inițierea efectului de piezoelectricitate, de presiune / vibrație asupra cristalelor lichide membranare și citoplasmatice, fenomen generator de electroni și (bio)fotoni, de energie și informație adică; explicând totodată faptul că noi consumăm zilnic câteva mii de kilocalorii, ȋn timp ce necesarul organismului matur este de 100-200 de ori mai mare.
● Hrănirea cu mana ȋn deșert, transformarea apei ȋn vin, multiplicarea pâinilor și a peștilor... sunt tot atâtea fenomene posibil de ȋnțeles, bazate pe amplificarea efectului "laser biologic", pe transmutarea alchimică a elementelor fizico-chimice, ca urmare ca unor transformări de natură cuantică (la nivelul sistemului molecular semiconductor fostat / apă legată / oxigen molecular / lumină bunăoară), a "fuziunii la rece" implicând energii de ordinul acceleratoarelor de particule, etc.
● Mersul pe apă, levitația... pe care – parcă pe urmele lui Iisus – șamanii și călugării tibetani o practică la rândul lor efectiv, implică manifestarea unui efect Meissner al generării de câmp antigravitațional, ȋn prezența aceluiași tip de ȋnalte energii, focusate coerent la nivelul ȋntregului organism uman.
● Sau, mutatis mutandis... aprinderea flăcării prin receptarea și trasformarea ȋnaltelor energii ȋn "lumină vie". De la magie la tehnologie, asadar...
Puterea luminii... de la magie la tehnologie, biotofonica
Toate acestea, ca semne obiective de ȊNĂLȚARE SPIRITUALĂ – amintite la conferința Părintelui Singurov ca fiind "minuni cuantice" – ȋși dobândesc interpretările clarificatoare sub semnul biofotonicii. Ȋnțelesuri pe care, ȋn varii contexte, de-a lungul anilor le-am formulat explicit ȋn paginile cărților pe care – ȋntru proprie ȋnțelegere, mai ȋntâi – am fost privilegiat să le scriu, fie implicit – prin brevete de invenție aplicativă – mai apoi.
Exerciții de ȋnțelegere-facere care vor fi nuanțate ȋn beneficiul tuturor celor interesați de cursul nostru: TERAPIA PRIN LUMINĂ: VINDECAREA DE NECUNOAȘTERE... Un curs pe care, o dată mai mult sub efortul organizatoric implinit de Maria Luminita – care l-a sustinut admirabil și pe Părintele Singurov –  ȋl vom dărui la scară din ce ȋn ce mai amplă, și prietenilor din Iași.
Ȋn consens cu atât de clara și onesta afirmație că: "Biofotonica, avându-l drept cunoscător... și aici Părintele Singurov a rostit numele subsemnatului (mulțumesc pentru recunoaștere, prieten drag!) – este ȋn totalitate ortodoxă", am decis să adaug PROIECTULUI "ARITHEA" – deja prezentat public de multe ori – o nouă spiță: BIOFOTONICA TEOLOGICĂ. Dacă ȋn urmă cu peste 25 de ani asociam o interogație acestei aserțiuni cardinale... ȋntrebându-mă: PARAPSIHOLOGIA: O CALE A RAȚIUNII CĂTRE DUMNEZEU?... acum, ȋn cunoștința de cauză pe care biotofonica o ȋngăduie, voi putea susține fără nici un echivoc afirmația:
PRIN "LUMINĂ VIE", SENSURILE ȊNĂLȚĂRII... !



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]




Se pare ca muza este fosta nevasta, decedata intre timp.


FRĂȚIORI ȘI FRĂȚIOARE,

Vă numesc ȋn acest chip cu atâta drag, cu firescul copiilor care nu țin cont de conveniențe... Așa cum obișnuiam ȋncă din alte vremuri să o fac, atunci când mă bucuram de ȊMPĂRTĂȘIRE mai mult decât de orice...
***
A sosit din nou – așadar – timpul dării de seama, așa cum am promis că voi face de fiecare dată când ȋmplinirea unui "ceva spiritual" se ȋntâmplă ȋn viața mea. Or, ȋn aceste zile, am săvârșit o misiune de viață, ȋnaltă, ȋnaltă... care se cuvine dată mai departe.
La ANATECOR, comuniunea noastră spirituală cu nume de cântec, care de atâția ani ne apropie la Arad, locul plecării mele ȋn lume... Un loc de reflecție unde revin mereu, cu emoția tinereții retrăite, pentru a adăuga propria mea picătură de facere OPEREI DE ARMONIZARE A OMULUI cu trupul, cu sufletul și cu mintea sa. Cu sine ȋnsuși și cu semenii, cu natura cosmică și cu Dumnezeu... Ȋn beneficiul unui timp care – nu mă ȋndoiesc – este pe cale de venire.
Darul făcut de data aceasta ȊNTREGULUI pe care aspirăm cu toții să ȋl (de)săvârșim, așezându-ne inima și mintea ȋn palmă, a fost un proiect integrator.... PROIECTUL "LUMINII VII", ARITHEA... Un proiect deja săvârșit și verificat ȋn germene, vizând puterea noastră de a configura un mediu de viață (artefactual, dar nu numai) care – printr-o benefică "rezonanță holografică" – să ne influențeze subtil starea de bine, de HUMAN WELLBEING. O revoluție, spun tot mai mulți, din toată lumea... Realizată prin sinergia corect controlată a materialelor și a formelor, a culorilor, volumelor și accesoriilor, petrecută – desigur – ȋntr-un spațiu cât mai coerent de comunicare, de comuniune umană.
Am dăruit – ȋn matrice, spuneam – acest bun simbolic TUTUROR celor ce consideră VIAȚA UMANĂ ca fiind o valoare supremă. Dar, ȋnainte de toate, l-am dăruit ARITIEI, Flăcără Geamănă alături de care – printr-un greu de povestit ȊMPREUNĂ – toată această ȋnțelegere și facere a fost ȋmplinită, atât de viu, de rotund...
Am făcut-o ACUM, la trecerea a doi ani de la marea sa plecare...
10 OCTOMBRIE 2013... 2015...
ZI DE AȘEZARE a parastasului – sub semnul prescurii și al vinului, al lumânării de invocare – ȋn fața lui Dumnezeu ȋnsuși. Ȋn spațiul-sală de poveste al teatrului pentru care lumea ȋnsăși a devenit scenă, ȋntre prietenii care nu au contenit să o prețuiască și iubească pe Aritia... Și care, la rându-i, știa ȋnainte de orice să iubească, atât de ȋnțelept... Primind ȋn același chip, totul. Și atunci, și acum, fără ȋndoială, acolo unde se află, atât de ȋnalt... și totuși atât de ȋntre noi...
Ȋn acest cuprinzător chip, am rostit – din ȋntregul gândului de inimă, cu toții – una și aceeași rugăciune-incantație:

"Fie-ți CERUL UȘOR, ARITIA... Așa cum ți-a fost și PĂMȂNTUL pe care cu atât de firească delicatețe ai pășit... Ȋntru o tot atât de firească APROPIERE a lor, privind doar ȊNAINTE, trăind NEMURIREA... Așa cum – cu doar câteva clipe ȋnainte de plecare – tu ȋnsăți nu ai pregetat să spui, dăruind Cuvintele-Gând ca menire, tuturor...".
Iar ca DAR DIN DAR, chiar ȋn Pragul Zilei care ți-a marcat definitiva desprindere de cele lumești, ZIUA SFINTEI PARASCHIVA – ce ți-a protejat până ȋn ultima clipă, atât de iubitor, viața – prin (des)cânt, CUVÂNT-POEM.
Dar de ȋnaltă consfințire, ție, ALESEI DE LUMINĂ"...

DINTOTDEAUNA, PENTRU ACUM... APOI....

Ȋți recunosc iconii ce umerii ți-i poartă,
mărgele de trăiri rostogolite-n soartă,
florind, culori-petale din dor adânc de viață,
zvonind, adus de-aminte, din ȋnșirat pe ață...

Ȋți recunosc ȋntregul ce ȋmi pătrunde firea
venind din sus ȋn jos, deodată cu privirea,
de dincolo de dealuri aducând seninul
ce-ți mângâie surâsul, și fruntea, și destinul...

Ȋți recunosc parfumul așternut ȋn palmă,
șuvița de-așteptare atât de bună, calmă,
lăsând vederii ochiul pătruns de taina ta,
să-ți lumineze chipul cu fluturat de stea...


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]




[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Neozamolxianismul - Pagina 2 Empty Re: Neozamolxianismul

Mesaj  ENKI Mier Apr 26, 2017 11:08 am

Rusoiul cuantic pare mare fan al serialelor Fringe si The Leftovers. laugh

Adrian Singurov a adăugat 3 fotografii noi.
13 ore · București ·

Grabiti-va sa incheiati rapid proiectele spirituale, mai ales cele legate de parintele Pantelimon. Au inceput sa rupa liniile temporale si sa afecteze realitatea in apropiere de manastirea Turnu. Pozele de alaturi au fost facute recent la Turnu. Liniile de curent sunt intrerupte iar un fragment din alta realitate se arata pe strada. Au fost facute real de cineva care a vazut si cu ochii lui aceste lucruri, nu sunt imagini montate sau aberate. Realitatea noastra este afectata masiv si accelerat. S-ar putea sa ni se intample sa dispara persoane care faceau parte din viata noastra, dar evanescent, ptr ca memoria afectiva e remanenta, nu o sa "stim" dar o sa simtim o durere si un dor dupa ceva sau cineva.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



Dupa ce m-am oprit din rasul declansat instantaneu la vedera celor doua curve din prima poza, am dat si peste comentariul cautatorului de intelepti.  Laughing



Adrian Pop Parintele Pantelimon de la Turnu, despre Parintele Arsenie Boca si Misiunea Romaniei la Cea de-a Doua Venire a Lui IISUS

DOAMNE DUMNEZEULE ce carte am citit ? Practic este o capodopera scrisa de o MARE DOAMNA A NEAMULUI NOSTRU, Doamna Daniela Georgescu. In Timp ce parcurgeam fila dupa fila ma tot gandeam cui sa spun, din cei pe care-i cunosc, de cele aflate acolo ? DAR mai ales cine este capabil sa perceapa valoarea autentica a celor spuse de Parintele Pantelimon ?

Din cele scrise acolo si cele vazute cu Madalina la Biserica din Hurezi, cine ar putea sa spuna ca Mos Ilie Burla nu este Sfant ?

Zilele trecute, dupa ce l-am cunoscut personal pe Sfantul Parinte Pantelimon la Manastirea Turnu, Prahova, spre a ne binecuvanta, la indemnul Sfantului Parinte Arsenie Boca, am realizat ce sansa mare are Poporul Roman ca acesti trei Sfinti sa-si uneasca fortele pentru a realiza Racla Sfantului Ioan Botezatorul, Clopotul si Crucea.

Ce sansa uriasa putem sa avem sa construim noi cei de-acum, Catedrala de la Manastirea Pacea Lumii, DAR si ce sansa imensa au celelalte Popare de pe pamant ca Sufletul Neamului nostru sa devina Garant Moral, intervenind favorabil pentru a exista o sansa reala de mantuire a tuturor semenilor, prin revenirea in Romania a Lui IISUS.

Azi m-am apucat s-o recitesc, ca nu cumva sa-mi scape ceva care sa ma poate ajuta sa lucrez eficient la cele trei proiecte incepute de voluntarii Romani :
- infiintarea Orasului Sanatatii " Zalmoxa - Arsenie Boca ".
- Sarmizegetusa Regia - o sa devina " Capitala Pacii Mondiale ".
- construirea Catedralei, conceputa de Mos Ilie, in cadrul Manastirii " Pacea Lumii " de la Bucium, Fagaras.
- Nu se poate sa nu se poata !

DOAMNE AJUTA !




[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Neozamolxianismul - Pagina 2 Empty Re: Neozamolxianismul

Mesaj  ENKI Mier Mai 03, 2017 8:45 am

Trecand peste legatura evidenta cu calusarii, implicit peste mult vanturata colonizare cu daci a insulelor britanice, iata niste dovezi vii ale unei Traditii Primordiale globale. Laughing



ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Neozamolxianismul - Pagina 2 Empty Re: Neozamolxianismul

Mesaj  baso Mier Mai 03, 2017 4:50 pm

ENKI a scris:Trecand peste legatura evidenta cu calusarii, implicit peste mult vanturata colonizare cu daci a insulelor britanice, iata niste dovezi vii ale unei Traditii Primordiale globale.  Laughing


Yo totusi cred ca englezii s-au cam lovit peste degete cu batele alea cand i-au imitat pe dacii calusari. D'aia au facut muzica mai lenta, adaptand dansul pt. barbatii trecuti de 50 de ani Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Neozamolxianismul - Pagina 2 Empty Re: Neozamolxianismul

Mesaj  ENKI Mier Mai 03, 2017 5:54 pm

baso a scris:
ENKI a scris:Trecand peste legatura evidenta cu calusarii, implicit peste mult vanturata colonizare cu daci a insulelor britanice, iata niste dovezi vii ale unei Traditii Primordiale globale.  Laughing


Yo totusi cred ca englezii s-au cam lovit peste degete cu batele alea cand i-au imitat pe dacii calusari. D'aia au facut muzica mai lenta, adaptand dansul pt. barbatii trecuti de 50 de ani Laughing
Putem presupune si ca societatile secrete isi initiaza oamenii in acest "dans" doar dupa ce se maturizeaza (dupa 40 de ani, in cazul barbatilor laugh ), ritualul fiind unul cu efecte protectoare si vindecatoare asupra intregii comunitati. Laughing
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Neozamolxianismul - Pagina 2 Empty Re: Neozamolxianismul

Mesaj  baso Mier Mai 03, 2017 6:17 pm

Dap, m-ai facut sa-mi aduc aminte de menuetul din Top Secret. Partea finala o fi aia de initiere... raset


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Neozamolxianismul - Pagina 2 Empty Re: Neozamolxianismul

Mesaj  ENKI Sam Mai 13, 2017 8:51 am

Cu mai putin de 24 de ore in urma, a fost incarcata pe Youtube aceasta emisiune, in care Mircea Dogaru sustine ca stramosii nostri au dus Calusul in Norfolk (min. 8:42, unde m-am si oprit din vizionare). Laughing
Interesant, il stiu de multi ani pe Dogaru, el fiind un adversar declarat al dacismului si protocronismului, de aceea sunt curios daca n-a imbratisat cumva, cu totul, teoria tracista promovata de Dughin. vesel

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Neozamolxianismul - Pagina 2 Empty Re: Neozamolxianismul

Mesaj  ENKI Dum Mai 14, 2017 12:17 pm

Cei mai vechi pantaloni descoperiti au motive cucuteniene
First pants worn by horse riders 3,000 years ago . Central Asia
read more : [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

colajul este primit de la un pasionat de istorie


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]




[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Neozamolxianismul - Pagina 2 Empty Re: Neozamolxianismul

Mesaj  ENKI Vin Iun 23, 2017 11:36 am

Chiar ma intrebam cand isi va pune rusoiul cuantic masca de Deceneu. Iata ca solstitul de vara a fost considerat un bun prilej pentru bolboroseli NLP in preajma Sfinxului. laugh

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Neozamolxianismul - Pagina 2 Empty Re: Neozamolxianismul

Mesaj  ENKI Mar Iun 27, 2017 10:00 am

Nu mai stiu pe unde am postat o poza cu securistul asta alergand la bustul gol, dar pe vremea aia nu se auto-generase intr-atat si parea ca-i venea destul de usor sa se auto-sustina. Laughing


Vasile Paun
8 ore · editat ·

Spațiul sacru al Bucegilor îmi permite să rămân focalizat pe tratarea propriilor nesiguranțe, neîncrederi, tensiuni, îmi oferă ocazia de a accepta și a îmbrățișa propriile răni și umbre, îmi facilitează desprinderea de distragerile ”oferite” de haosul exterior și îmi oferă mai multă forță vitală pentru a mă auto-genera și a mă auto-susține ...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]




[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


N-o fi avut loc sa-si puna 7 poze, in cele 7 culori ale curcubeului, sau le-o tine p-alea in galben si indigo pentru alte postari?! suspect
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Neozamolxianismul - Pagina 2 Empty Re: Neozamolxianismul

Mesaj  ENKI Lun Aug 07, 2017 9:58 am

Cred ca orice om normal, cand vede un astfel de documentar, dupa ce se minuneaza de inteligenta si maiestria dacilor, dupa ce isi aminteste si ca ei erau "cei mai viteji si mai drepti dintre traci", nu poate sa nu se intrebe cum dracu' de miorii au ajuns in halul fara de hal din zilele noastre. suspect



Oare m-o excomunica Daniel daca avansez ipoteza ca NLP-ul crestin ne-a distrus ca neam? scratch  laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Neozamolxianismul - Pagina 2 Empty Re: Neozamolxianismul

Mesaj  ENKI Dum Sept 24, 2017 7:42 am

In sfarsit, cineva pomeneste de una dintre religiile viitorului. Cine stie, poate filmul o va indica drept unica, globala.  laugh  


Prima coproductie internationala care aduce in prim-plan cel mai important reformator spiritual al geto-dacilor si a intregii zone balcanice, Zalmoxis. Filmul de fictiune de lung metraj are la baza recente descoperiri si reconstituiri din lumea geto-dacilor, noi interpretari interdisciplinare ale simbolisticii sacre si a miturilor, evenimente istorice si militare a civilizatiei din spatiul carpato-danubiano-pontic. In premiera, o echipa de realizatori sustinuti de importanti consilieri din domeniul arheologiei, etnografiei si lingvisticii, dau chip si glas omului din spatele unui mit universal, pe a carui initiere s-au cladit religii trecute si viitoare: Zalmoxis.
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Neozamolxianismul - Pagina 2 Empty Re: Neozamolxianismul

Mesaj  baso Dum Sept 24, 2017 4:26 pm

ENKI a scris:In sfarsit, cineva pomeneste de una dintre religiile viitorului. Cine stie, poate filmul o va indica drept unica, globala.  laugh  


Prima coproductie internationala care aduce in prim-plan cel mai important reformator spiritual al geto-dacilor si a intregii zone balcanice, Zalmoxis. Filmul de fictiune de lung metraj are la baza recente descoperiri si reconstituiri din lumea geto-dacilor, noi interpretari interdisciplinare ale simbolisticii sacre si a miturilor, evenimente istorice si militare a civilizatiei din spatiul carpato-danubiano-pontic. In premiera, o echipa de realizatori sustinuti de importanti consilieri din domeniul arheologiei, etnografiei si lingvisticii, dau chip si glas omului din spatele unui mit universal, pe a carui initiere s-au cladit religii trecute si viitoare: Zalmoxis.

Aiurea, mai, Enki, mai .   Daca Zalmoxis si ai lui nu vorbesc o boaba pe engleza, nashpa filmu' din start laugh Probabil ca singurele excentricitati ce li s-ar permite in afara de engleza, ar fi blestemele rostite in dacica la adresa romanilor prin: viezure, barza , branza, varza, manz...Imi aduc aminte ca Pruteanu a demonstrat candva ca pizda nu este cuvant dacic, desi asa ar parea raset


Mosii din film mi-au adus aminte de bunu-meu, un nazist domestic corcit . Pentru ca nu avea curaj sa-mi spuna vorbe de ocara pe romaneste, ca sa-l pricep ce spune, boscorodea pe ungureste sau sarbeste fara sa ma priveasca in ochi atunci cand il scoteam din pepeni. Doar dupa mimica lui imi dadeam seama ca nu-i de bine ce zicea el. Laughing  Pentru ca niciodata nu m-a caftit, cand am mai crescut, cum mai comenta ceva pe limbi straine, ii raspundeam si eu pe englezo-pasareasca , privindu-l doar cu coada ochiului, sa-l vad cum reactioneaza. De multe ori il bufnea rasul , prinzandu-se ca-mi puneam mintea cu el raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Neozamolxianismul - Pagina 2 Empty Re: Neozamolxianismul

Mesaj  baso Dum Sept 24, 2017 6:06 pm

Pe langa sangele corcit de la nazi bunul, probabil ca am mostenit si ceva sange de dacoaica de la buna-mea. O sigura data imi aduc aminte ca bunul a vrut sa ma cotonogeasca pentru ca i-am dezhipnotizat gainile. Laughing S-a chinuit el sa le faca un cuibar in care sa se oua toate ,dintr-o lada de lemn legata cu sarme de un copac. Iar cum eu nu pricepeam de ce toate gainile bunicului se ouau fericite in lada respectiva , am gonit-o pe aia care era la rand si m-am bagat eu in cuibar, cotcodacind ca ele pana am cazut cu tot cu ladita care s-a facut praf. Scandal mare, gaini agitate, bunul cu nuiaua. Noroc cu buna, care s-a pus intre mine si el , tunand ca o zgripturoaica (desi era cea mai blanda femeie de pe Pamant) daca dai in fata fetei tale , te bate Dumnezeu Laughing S-a potolit mosul, insa mormaind turat in limbi straine. In tot cazul, dupa momentul acela, degeaba a refacut bunicul cuibarul. Gainile s-au ouat imprastiat. Cauta mosu si buna dupa oua prin toata curtea si gredina ca copii ouale de iepurasi la Pastele catolic raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Neozamolxianismul - Pagina 2 Empty Re: Neozamolxianismul

Mesaj  baso Dum Sept 24, 2017 9:01 pm

Apropo de amintiri din copilarie. Cu ceva vreme in urma am intrebat-o pe fii-mea care este cel mai vechi episod de care-si aduce aminte cu precizie. A fost ceva de dupa varsta de 3 ani impliniti. Eu am fragmente de care-mi amintesc inca de cand aveam 2 ani. Stiu asta pt ca i-am povestit lui maica-mea candva un episod si nu i-a venit sa creada ca l-am tinut minte de atunci. A mai fost unul, insa ne-am contrat in variante. Ea a sustinut ca am cazut accidental de pe balcon iar eu ca am sarit  deoarece asa am vrut . Sub balcon era acoperisul unui magazin si pt. ca m-am plictisit in casa , m-a tentat sa ma joc pe acoperis. A uitat ca dupa aia a pus cartoane si lazi ca sa nu ma mai pot strecura printre barele balconului. I-am si aratat pe unde m-am strecurat ca sa sar.Nici nu era o distanta prea mare intre balcon si acoperis. O vazusem eu inainte pe maica-mea cum a sarit si ea ca sa recupereze o perna si m-am gandit ca daca ea a putut, pot si eu. Probabil ca a speriat-o tare intamplarea de a ramas cu ideea ca am cazut accidental . Am tinut minte bine faza doar pentru ca s-a panicat lumea care m-a vazut misunand pe acoperisul magazinului .  Laughing
Si eu am inghetat cand am vazut-o catarata pe a mea, aproximativ 3 ani avea, in copac, pana la cucurigu. N-am urlat la ea ca sa nu se sperie si sa cada. A coborat singura, explicandu-i calm pe ce sa puna picioarele. Am certat-o putin cand a ajuns teafara jos. Tinand cont ca aschia nu sare departe de copac, ar fi trebuit sa ma astept.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Neozamolxianismul - Pagina 2 Empty Re: Neozamolxianismul

Mesaj  ENKI Lun Sept 25, 2017 9:11 am

baso a scris:Imi aduc aminte ca Pruteanu a demonstrat candva ca pizda nu este cuvant dacic, desi asa ar parea raset
Io am o varianta proprie pentru originea cuvantului, respectiv o contragere a axiomei copii itzi da. Laughing
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Neozamolxianismul - Pagina 2 Empty Re: Neozamolxianismul

Mesaj  baso Lun Sept 25, 2017 2:09 pm

ENKI a scris:
baso a scris:Imi aduc aminte ca Pruteanu a demonstrat candva ca pizda nu este cuvant dacic, desi asa ar parea raset
Io am o varianta proprie pentru originea cuvantului, respectiv o contragere a axiomei copii itzi da. Laughing

laugh Esti TARRE

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Neozamolxianismul - Pagina 2 Empty Re: Neozamolxianismul

Mesaj  ENKI Mar Oct 24, 2017 3:20 pm

Moooor! Deci ingerul dreptatii ar cam vrea sa loveasca planeta intru implinirea Apocalipsei, numa' ca o tot muta cineva pe alta linie temporala. laugh laugh laugh

Min. 6.00 - 7.45.



Cine stie cate si mai cate o bolborosi rusoiul cuantic, io am dat pur si simplu la intamplare cu clicku' prin clip. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Neozamolxianismul - Pagina 2 Empty Re: Neozamolxianismul

Mesaj  ENKI Sam Dec 30, 2017 10:50 am

Rusoiul cuantic mai are putin si face legatura istorica, altfel usor sesizabila pentru oricine, dintre Siria si leaganul sau spiritual Siriu (plecand in urma pe scara timpului de la Sava Gotul din Buzau), cealalta legatura - Sumer = Mures anagramat fiind deja subliminal creata, prin popularizarea pana la vulgarizare a tablitelor de la Tartaria, cu scrisul mai vechi cu doua milenii decat cel sumerian.
Articolul supranumit "lucrare" e prea mare pentru a fi adus aici, asa ca voi posta doar un mic fragment din Incheiere, urmand sa mai sap, cand o sa mai gasesc timp. Laughing


Lupta împotriva creştinilor sumerieni a fost dusă ani în şir. Sumerienii au reuşit să supravieţuiască în Dacia şi în alte ţări până în secolul al X-lea, când numărau un număr restrâns de membri. Persecuţia lor a continuat inclusiv până în perioada „marii schisme” şi după anul 1100 erau ucişi în întregime.

Flacăra lor pentru păstrarea autenticităţii cărţilor Sfinţilor Apostoli nu a fost stinsă şi au plecat la Domnul ca Sfinţi Mucenici, luptând secole la rând pentru apărarea Creştinismului adevărat. Biserica pseudo-creştină politică a căutat cu orice preţ să se descotorosească de adevărata Credinţă pentru mita puterii politice şi pentru colaborările ascunse cu statul evreu. Astfel, păgâno-episcopii cărora li se acordă cinste ca unor manipulatori, până în ziua de astăzi, nu au făcut altceva decât să lupte pentru slava evreilor şi pentru distrugerea creştinismului. De aceea, pe buzele pseudo-creştinilor manipulaţi „bine” din ziua de astăzi nu auzi nume de Sfinţi Apostoli, cât auzi nume de cuvioşi călugări care n-au avut alt rol decât acela de a contribui din plin la falsificarea adevăratei credinţe, a adevăratelor învăţături şi să transforme din persoana Lui Dumnezeu într-o brută, înfricoşătoare, criminală, sadică şi plină de pedeapsă, precum au fost părinţii lor, criminalii menţionaţi în această lucrare şi în cea anterioară.

Îndepărtarea creştinilor de Apostoli, tragerea lor spre indiferenţă totală în ceea ce priveşte lupta pentru mântuirea sufletului şi păstrarea adevărului, nu a fost decât formarea psihologică a lor de către „episcopi” ca în acelaşi timp ei să profite de delăsarea oamenilor şi să se ajungă ca astăzi, în secolul XXI, să nu fie găsită nici urmă de rânduială Apostolică. În ceea ce priveşte personalitatea Sfântului Ioan Gură de Aur, Patriarhia Română scris sus şi tare că „a fost reabilitat” cum am amintit mai sus; însă, este clar că Sfântul Ioan Hrisostom nu a avut nici un fel de comuniune cu această sectă imperială, politică şi iudaică. Acest aspect îl veţi vedea şi în foarte multe lucrări falsificate ale Sfântului Ioan Gură de Aur, cum ar fi şi „predica la Naşterea Domnului” în care nu se aminteşte nimic despre importanţa Naşterii Lui Hristos, despre mântuitoarea zi a Întrupării Sale, ci sunt pomeniţi o mulţime de evrei din vechiul Testament, iar despre importanţa Mântuitorului nici măcar un rând. Oare, atât de iudeo-păgân ar fi fost Sfântul Ioan Gură de Aur? Nicidecum! Cum am arătat în lucrarea anterioară că Sfântul Vasile care a trăit în secolul al IV-lea, aminteşte în Canonul 1 din Pidalion de o sectă numită „caterii” care apar abia la jumătate de mileniu după el, în preajma anului 1000, tot aşa şi scrierile Sfântului, extrem de multe la număr, cât nu ar fi putut scrie 10 persoane în 3 vieţi de om obişnuit, sunt falsificate în favoarea „reabilitatorilor”. Toate aceste falsuri şi „reabilitarea” Sfântului, cât şi trecerea în calendar sau sinaxar a unor nume de creştini sumerieni, au încercat să distragă atenţia oamenilor timp de 1000 de ani să nu afle că aceşti Sfinţi nu au avut nici un fel de lucru comun cu această putere politică grămădită în pseudo-sinoadele care se pretind a fi creştine, dar mai mult iudaico-politice.


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


In capul site-ului troneaza un colaj de fotografii care se vrea o sinteza crestina intre zeul Enki (stanga) si Tara Luanei din Buzau (dreapta).

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Nu reusesc sa ascult acum "cantecul sumerian" lung de 11.32 minute, dar cica ar fi rezumatul articolelor postate pe site.



Inca n-am dat de numele rusoiului p-acolo, insa plecand de la postarea lui feisbucistica am gasit "opera".  laugh


Adrian Singurov a distribuit postarea publicată de Crestinismul Sumerian din Romania.
21 ore ·

Hai sa mai socam putin si sa ne facem mai multi dusmani, ca tot e la moda gandirea conflictuala! Biserica oficiala si caderea neamurilor! Rastignitorii Mantuitorului si copiii lor de azi, purtatorii de mitre! Aveti curaj sa ganditi?!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Crestinismul Sumerian din Romania
22 ore ·

10 iulie, pomenirea celor 10.000 de Sfinți Mucenici care au fost uciși de ereticul și bizantinul Teofil, Patriarhul Alexandriei în anul 379 d.HR. Acești mucenici nu erau sihaștri sau călugări în deosebi, ci câțiva pustnici și foarte mulți mireni. În așezămintele lor păstrau unul sau mai multe manuscrise evanghelice scrise de Sfinții Apostoli. Până în anul 311 fusese arse toate manuscrisele din Constantinopol, la porunca ereticului împărat Constantin. În acest an 70 de episcopi se adună în Cartagina și îi anatematisesc pe episcopii Felix și Cecilian, care au ars manuscrisele, plătiți de împăratul Constantin, fiul evreului Chlorus, fostul guvernator al Palestinei (Ideea). În repetate rânduri Constantin a ucis numeroși creștini care încă mergeau după Evangheliile Apostolice și nu după tradițiile noi ale Bizanțului. După uciderea celor 10.000 de mucenici sumerieni, din anul 379, Sf. Ier. Ioan Gură de Aur leapădă comuniunea cu Constantinopolul și se alătură creștinilor sumerieni. Acesta fusese discreditat în "marele sinod ecumenico-bizantin" ca fiind fondatorul "sectei ioaniților". De fapt, o erezie era cea oficială, iar nu sumerienii, ioaniții, vasilienii-capadocieni, grigoriții din Nanzianz, donatiștii, messalienii, adelfienii și audienii din țara goților. În jurul anului 400 numărau circa 410-411 episcopi, dar persecuțiile cultului pseudo-ortodox-iudaizat au redus numărul lor, iar după anul 1000-1200 au fost uciși cu toții pentru a rămâne numai cultul oficial "iudeo-creștin". În România de astăzi a fost Sfântul Ierarh Mucenic Audius(Auda), episcopul Goților, prietenul Sf. Vasile cel Mare (ucis de Împ. Teodosie după ce a susținut o o expediție militară împotriva creștinilor sumerieni din Dacia, care nu doreau să aaculte de cultul oficial, la anul 378. În anul 379 se întoarce în Bizanț și Sf. Vasile este ucis. Urmașii Sf. Audius au fost Silvestru și Uranus, cu care Sf. Ioan Gură de aur slujește în anul 399 la Biserica "Sf. Petru", azi o peșteră din munții Buzău. Cei 3 episcopi îl hieotonesc pe un alt ufenic al Sfântului Audius, anume episcopul Moduharius care propovăduiește până în Crimeea de astăzi, unde se afla tot țara goților. În anul 406 Sf. Ioan Gură de Aur îl hirotonește episcop pe Sfântul Adelfios al Aravesei (despre care scrie Sf. Atanasie în cartea "Limonariul"), sumerian antiohian din Constantinopol. Pentru a stopa evoluția acestui cult, gărzile împărătesei Eudoxia (care s-a canonizat singură în calendar), îl răpesc pe Sf. Ioan să-l ducă în exil. Pe drum, soldații îl ucid în localitatea Comana din Pont, nemaiajungând în exil niciodată. Un alt ucenic al Sfântului Ioan a fost Sf. Mc. Maruta, episcopul sumerian din Africa, unde-și găsise ascunzătorile o mare parte de creștini apostolici.
Pe cei 10.000 de mucenici, Teofil și episcopii bizantini (unii dintre ei trecuți pe temei politic ca pseudo-sfinți în calendar) au înconjurat comunitatea, au închis toate ieșirile și punând lemne și paie, le-au dat foc și au pornit o petrecere de bucurie că ucideau creștinii Lui Hristos, la dispoziția iudeului împărat Teodosie (și el ajuns sfânt pe nedrept în calendarul cultului politic-ortodox). Sfinții au ars o zi întreagă și nimic nu a rămas în urmă, decât episcopii criminali cărora li s-au născut generații și succesori, iar astăzi conduc popoarele cu același elan politico-iudaic, fără remușcări că au schingiuit Biserica Adevărată a Apostolilor Lui Dumnezeu.






[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Neozamolxianismul - Pagina 2 Empty Re: Neozamolxianismul

Mesaj  ENKI Vin Ian 05, 2018 11:02 am

Pariez ca in curand, daca pagina nu va fi blocata, in peisaj va fi introdus Zalmoxe. Sau Zamolxe, ca ar fi fost doi: parte barbateasca si parte femeiasca.Laughing

Crestinismul Sumerian din Romania
· 8 ore ·

Tăblițele sumeriene care au șocat omenirea.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
În majoritatea tăblițelor sumeriene descoperite pe ruinele fostelor orașe din Mesopotamia, descoperim aceleași simboluri lăsate de Hristos Apostolilor Săi și predate tuturor creștinilor. Oare, aceste tăblițe au fost lucrate de bătrânul Adam, ca niște mărturii profetice despre apariția creștinismului?
Pe tăblița de mai jos puteți vedea o imagine iconografică foarte cunoscută în lumea creștină. Sus este simbolizat Dumnezeul Trinitar, care trimite la bătrânul Adam Sfânta Treime și-i predă (la masa de învățătură) 4 învățături, simbolizate prin Cruce (+).
1. Din cer - sau din întregul univers;
2. De pe pământ - sau din pământ;
3. Din apă;
4. Din aer.
Dacă analizăm dogmatic această imagine, deacoperim că în chipul Crucii a fost reprezentată "înțelepciunea Lui Dumnezeu". Stând și comparând cu istoria creștinismului, descoperim izbitoarea asemănare din sculptura sumerienilor. Mântuitorul Iisus Hristis predă Apostolilor o " înțelepciune a Lui Dumnezeu" și în urma acesteia, Crucea rămâne același simbol succesor evenimentului dumnezeiesc.
Iudaismul a încercat să preia textele sumeriene și să și le atribuie, în varianta lor spunând că Sfânta Treime s-a dus la Avraam al lor, nu cum spun sumerienii la Adam. Ce se întâmplă în mitologia iudaică? Dumnezeu mănâncă o vacă la masă cu Avraam, apoi beau vin și mănâncă azime și în cele din urmă adorm la copacul numit "Stejarul lui Mamvri". Ce rezultă întâlnirea? Avraam inventează tăierea împrejur a stromeleagului (de parcă asta-i trebuia Lui Dumnezeu, vacile, vinul și șorloboanca lui). În cele din urmă Avraam concepe iudaismul bazat pe scopul înmulțirii iudeilor cu scopul se a conduce toată lumea și întemeierea unor legi " scripturi" bazate pe crime, torturi și violență.
În concluzie, subiectul iudaic este de necrezut din perspectiva creștinilor primelor IV secole, întrucât textul este plagiat de la sumerieni și dintr-un context cultural, pașnic și religios, este transformat într-o notorietate de legi barbare și crude. Ulterior, după domnia "împăciuitorului" Constantin cel mare, când lumea a fost forțată să creadă în basmele evreiești cu cai care zboară cu căruță cu tot, zâne și alte minunății, denaturarea esenței creștinismului a fost doar o chestiune de timp și din al V-lea secol totul era deja schimbat radical. Din creștinism apostolesc, devenise sobornicesc, din cinstirea Apostolilor începea noua modă cu cinstirea călugărilor (care, chipurile, zburau, mergeau pe apă, intrau prin perete și eventual cu un hocus-pocus făceau și minuni pe care toți le citeau/auzeau și nimeni nu le vedea).
De ce tocmai înlocuirea Apostolilor cu noi personaje? Pentru a-l îndepărta pe creștin de originea creștinătății și ademenirea sa în capcanele bogatei și măreței structuri politico-religioase ce se instalase la cârma Bisericii, găsind terenul potrivit pentu credulii ușor de manipulat cu zâne, cai cu aripi, vraci(făcători de minunății...), extratereștri, într-un cuvânt SF-ul de astăzi. Creștinismul nu a fost un S.F. și din nefericire de aceea a putut să fie falsificat, pentru că 90% din oameni caută exact "supranaturalul", extratereștri, miracole, profeți apocaliptici care de la an la an nasc alte modalități de manipulare a celor atenți, ascultători și slugi hipnotizate de curiozități ireale.
Creștinismul este rațiune și nu un basm despre Ilie și căruța lui evreiască ce reușește să zboare cu 4 iepe fermecate cu aripi (când o zbura porcul - vorba românului).
P.S.: A nu se confunda teologia sumerienilor, realistă și rațională, cu a babilonienilor care au născut teorii S.F. despre Anunachi, extratereștri, alți cai cu corn fermecat în frunte, alți măgari cu aripi și alte mitologii, identice celor iudaice, cu oameni care zboară și se cred elicopetere, subiecte relevante doar pentru manipulatori... Poemul " Enuma Elish nu face parte din teologia sumeriană, ci din cea babiloniană. Sumerienii nu au lăsat astfel de teorii S.F. al cărui scop este de a vedea cât de inteligent este omul, să știe iudeul dacă se străduiește mult să-l conducă psihologic, sau dacă cedează la prima auzire a unor povești cu zâne și cai fermecați, eventual și oi zburătiare sau vorbitoare (balada Miorița zisă cu alt înțeles).
Fi-ți raționali, că rațiunea este un dar de la Dumnezeu și trebuie fructificat spre mântuirea sufletului.


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Neozamolxianismul - Pagina 2 Empty Re: Neozamolxianismul

Mesaj  ENKI Lun Ian 08, 2018 11:06 am

Kaghebistul Dinescu si-a deschis o bacanie in Centrul Vechi. laugh

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Neozamolxianismul - Pagina 2 Empty Re: Neozamolxianismul

Mesaj  ENKI Dum Ian 28, 2018 11:20 am

Iata ca rusoiul cuantic a legat Siria si Siriul de Sirius, mutand totodata si nasterea lui Iisus in Dacia. laugh

Crestinismul Sumerian din Romania


Misterul Nașterii Lui Hristos în DACIA!
Sf. Evanghelist Luca, zice: "„În zilele acelea a ieșit poruncă de la Cezarul August să se înscrie toată lumea. Acestă înscriere s-a făcut întâi pe când Quirinius ocârmuia Siria" (Luca, II, 1-2). Coincidență sau nu, în acea vreme guvernatorul Dacilor se numea Corilus. În plus, regele Irod din Israel murise cu 4 ani înainte de Întruparea Lui Hristis, (10 ani înainte de începerea domniei lui Quirinius (6-12 d.HR.), iar urmașul său, Arhelau, îi era fiu și nu ar fi avut de ce să facă un alt recensământ (nedovedit). Acest recensământ irodian avusese loc cu cca. 37 de ani înainte de Hristos și cel mai plauzibil este recensământul din anul 6 d.Hr. pentru că, altfel, Hristos ar fi avut 70 de ani la Înviere. Plasarea Nașterii în Israel este una iudeo-economică pentru pelerinaje și resurse financiare; însă, realitatea Nașterii, în Hermonul Sirian sau Carpații Dacilor, este un adevăr tăcut. La Nașterea Lui Hristos scrie că se arătase steaua Sirius, foarte aproape de pământ, o stea cu 8 brațe, care străjuia la câteva zeci de metri deasupra Peșterii, din munte, deși în Israel nu sunt munți, iar presupusa (falsă) biserică a Nașterii din Betleem nu poate avea relevanță, pentru că nu are nici un munte prin apropiere. Până și naștera lui Ioan Botezătorul are loc tot în munți și acolo stă până la maturitate. În anul 2015, chiar pe 7 ianuarie (data veche a Nașterii Domnului), acest fenimen inexplicabul a avut loc în munții Buzău, deasupra așezărilor rupestre și a unei peșteri (Fundul Peșterii), identice cu celebra locație din Icoană. Presa vremii a mascat fenomenul prin "căderea unui meteorit". Lumina meteoritului are o singură direcție (doar dus), pe când aceaata avea efectul "flux și reflux", plecând de la așezări și întorcându-se înapoi. Tot acolo au loc mai multe fenomene naturale (ceața albastră, haura din cer - cel mai albastru cer din lume, nori în formă de pasăre, etc.). Ciudat, în apropierea acestor așezări se află localitatea Siriu, al cărui nume arată o evlavie a localnicilor față de steaua Sirius. Întrebarea este: Dacia (tradusă Țara lui Dumnezeu), este, sau nu Țara Lui Dumnezeu? Sau în "Eden" (Rai) se află neaparat "Ierusalim ceresc" sau "Sion ceresc", de dragul sioniștilor evrei??? Zice Evanghelia că atunci "când ei nu vor mai vorbi, pietrele vor striga"! Deșteptați-vă, Români-Daci din Havila/Valahia (facere 4-11), că am fost folosiți ca furnizori de bani, de către cultele iudeo-creștine, nicidecum creștine-apostolice !




[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Neozamolxianismul - Pagina 2 Empty Re: Neozamolxianismul

Mesaj  ENKI Joi Feb 22, 2018 8:52 am

Tefelistilor dacopati de feisbuc* li s-a pregatit un film, cel mai probabil pe masura neuronilor plictisiti pe care ii au in doatere. Laughing

"Anul 141 după Hristos, în Provincia romană Dacia. O apariţie neobişnuită de forma unei comete este observată pe cerul nopţii. Înţelepţii sunt de părere că este o apariţie nefastă care va aduce nenorociri şi moarte. În aceste zile înfricoşătoare, într-un castru(fort) roman de la marginea Provinciei Dacia se răspândeşte o epidemie mortală în rândul soldaţilor cantonaţi aici. Medicii sunt depăşiţi de situaţie. Nimeni nu ştie care este cauza acestei boli şi numărul morţilor este în continuă creştere . Un corp de exploratori romani, conduşi de experimentatul Centurion Marcus-(alături de camarazii Aquila, Terţius şi Nerva) este trimis de către comandantul castrului- Prefectul Cornelius Fulvius- într-o misiune specială în teritoriile necunoscute şi necucerite de la marginea Imperiului, aflate sub stăpânirea dacilor liberi, pentru a găsi o rezolvare neobişnuită acestei molime. Călătoria romanilor spre misterioşii Munţi ai Şarpelui devine plină de neprevăzut şi peripeţii. Sunt vremurile întunecate când Jupiter rânduia destinele muritorilor... Misiunea romanilor stă deci sub semnul voinţei zeilor şi neprevăzutului."




*A aparut, chiar si pe VK, o specie noua de tefelisti: dacii ortodocsi. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Neozamolxianismul - Pagina 2 Empty Re: Neozamolxianismul

Mesaj  ENKI Dum Mar 25, 2018 11:44 am

Bun prilej pentru reclama. vesel

Rusoiul cuantic a scris:Noi facem parte din Biserica Ortodoxa Rusă. Acesta nu este un subiect atât de bine închegat. Andrei Gheorghe, născut în Rusia, adică rus, noi suntem Biserica Rusă, deci cumva s-a închis un cerc. El este creștin ortodox, trebuie să se menționeze acest lucru. El nu este evreu. Eu voi oficia această slujbă și niște cântăreți ai noștri. Noi avem biserica aici în București, însă sediul nostru este în New York


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Neozamolxianismul - Pagina 2 Empty Re: Neozamolxianismul

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum