SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Klaus Werner Johannis

+4
ENKI
RocketQueen
baso
delta
8 participanți

Pagina 3 din 18 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10 ... 18  Urmatorul

In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 3 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  Dracu' gol Dum Dec 21, 2014 12:12 pm

Eine kleine pușculițen... raset

Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 3 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Dum Dec 21, 2014 5:18 pm

Nu aveam pretentia ca si ele sa fie imbracate la fel, insa noua prima doamna a cam depasit limitele cu rochita mini intre steaguri, la cei 54 de ai ai sai. Shocked

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Hm, doamna Carmen, despre care gurile rele spun ca ar fi fata de femeie de serviciu, pare cam ahtiata dupa putere. Suspect
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre ENKI in Dum Dec 21, 2014 5:25 pm, editata de 1 ori (Motiv : completare)
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 3 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  Dracu' gol Dum Dec 21, 2014 6:35 pm

Frau Carmen vrea să fie o populăreasă... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 3 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  baso Dum Dec 21, 2014 8:32 pm

ENKI a scris:Nu aveam pretentia ca si ele sa fie imbracate la fel, insa noua prima doamna a cam depasit limitele cu rochita mini intre steaguri, la cei 54 de ai ai sai. Shocked


raset Mie imi place cum ii sta ; este un mini destul de regulamentar. Totusi, pt. o astfel de ocazie festiva, era de preferat sa poarte si un sacou elegant peste rochita.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 3 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  Dracu' gol Dum Dec 21, 2014 8:35 pm

baso a scris:
ENKI a scris:Nu aveam pretentia ca si ele sa fie imbracate la fel, insa noua prima doamna a cam depasit limitele cu rochita mini intre steaguri, la cei 54 de ai ai sai. Shocked


raset Mie imi place cum ii sta ; este un mini destul de regulamentar. Totusi, pt. o astfel de ocazie festiva, era de preferat sa poarte si un sacou elegant peste rochita.
Totuși, chiar nimeni n-a observat cît de cocîrjată-i Javra Ordinară? raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 3 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Dum Dec 21, 2014 8:38 pm

Dracu' gol a scris:
baso a scris:
ENKI a scris:Nu aveam pretentia ca si ele sa fie imbracate la fel, insa noua prima doamna a cam depasit limitele cu rochita mini intre steaguri, la cei 54 de ai ai sai. Shocked


raset Mie imi place cum ii sta ; este un mini destul de regulamentar. Totusi, pt. o astfel de ocazie festiva, era de preferat sa poarte si un sacou elegant peste rochita.
Totuși, chiar nimeni n-a observat cît de cocîrjată-i Javra Ordinară? raset
Era cocarjat si schilod inca din 2007, cand am stat la cativa metri de el. Am crezut c-o mai duce maxim un an, la cum arata. O fi imbalsamat cu alcool? laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 3 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  baso Dum Dec 21, 2014 9:40 pm

Dracu' gol a scris:
baso a scris:
ENKI a scris:Nu aveam pretentia ca si ele sa fie imbracate la fel, insa noua prima doamna a cam depasit limitele cu rochita mini intre steaguri, la cei 54 de ai ai sai. Shocked


raset Mie imi place cum ii sta ; este un mini destul de regulamentar. Totusi, pt. o astfel de ocazie festiva, era de preferat sa poarte si un sacou elegant peste rochita.
Totuși, chiar nimeni n-a observat cît de cocîrjată-i Javra Ordinară? raset
Evident ca am observat . Laughing
Amandoi arata ca imbalsamati, insa el e groaznic.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 3 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  baso Lun Dec 22, 2014 7:23 am

Tipa obisnuieste sa poarte haine deasupra genunchilor. Are picioare frumoase, ii sta bine si o intinereste. Cred ca intentionat s-a imbracat asa la investirea sotului in functia de presedinte, ca sa fie remarcata pt. tinuta si sa comenteze lumea . Si la scoala mergea cu mini raset Eu raman la ideea ca manecile scurte nu se prea potriveau cu anotimpul si evenimentul si ca i-a fost cam frig cu rochita respectiva . O fi insa incapatanata si n-a vrut sa poarte taior peste rochita raset

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 3 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Lun Dec 22, 2014 11:41 am

baso a scris:Tipa obisnuieste sa poarte haine deasupra genunchilor. Are picioare frumoase, ii sta bine si o intinereste. Cred ca intentionat s-a imbracat asa la investirea sotului in functia de presedinte, ca sa fie remarcata pt. tinuta si sa comenteze lumea . Si la scoala mergea cu mini raset Eu raman la ideea ca manecile scurte nu se prea potriveau cu anotimpul si evenimentul si ca i-a fost cam frig cu rochita respectiva . O fi insa incapatanata si n-a vrut sa poarte taior peste rochita  raset
Mi-a luat ceva timp pana sa-mi dau seama cu cine am asociat-o, de mi-a iritat instantaneu privirea: cu Wilma Flinstone. laugh
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 3 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Joi Dec 25, 2014 1:16 pm

Un studiu care ar cam trebui s-o intereseze pe doamna Carmen, la varsta ei. laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 3 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  baso Vin Ian 02, 2015 11:59 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Dupa ce prea multi  s-au inghesuit sa laude "spontaneitatea " fenomenului Iohannis, se trezeste asta sa fluiere in biserica credinciosilor in minuni extraterestre. innocent  Adicatalea , fara contributia unei maini de oameni, ciuciu spontaneitate veselie Cam cat de iritati tra' sa fie baietii cu ochi labastri ca astia se pot lauda cu tupeu iar ei nu, ca n-au voie ? laugh
PS. Am pus si al doilea link l-a aceeasi poveste pt. ca m-au amuzat multe comentarii Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 3 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  baso Vin Ian 02, 2015 12:37 pm

Pozele astea or fi din categoria "In numele tatalului ,al fiului si al S'antului Klaus" Laughing

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Nu inteleg de ce prima doamna a trebuit sa fure niste fotografii facute de altcineva si n-a postat pe FB fotografii facute chiar de ea ? scratch

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 3 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  baso Vin Ian 02, 2015 8:56 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] raset

Daca "Giocondei" de Klaus i se arata un deget, e in stare si sa rada la fel de enigmatic. bine I-o fi spus careva ca seamna cu presedintii americani atunci cand rade .

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 3 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  Dracu' gol Sam Ian 03, 2015 11:23 am

Neamțu' ie neamț. Neamțu' ie serios. Nu rîde decît atunci cînd rîsu' ie prevăzut în scenariu. Neamțu' trage bășini la masă. Una din celebrele sale bășini a fost cea cu "Ghinion!". Jurnaliștii securicioși-pupincuriști i-au preluat bășina, au întors-o pe toate părțile, au mirosit-o cu simț de răspundere, apoi au început s-o propage fără discernămînt, peste tot pe unde li s-a părut lor potrivit... raset

Cică canceru' ie provocat de... Sigur că da, ați ghicit: "Ghinion!"... raset

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 3 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Sam Ian 03, 2015 1:45 pm

Dracu' gol a scris:Neamțu' ie neamț. Neamțu' ie serios. Nu rîde decît atunci cînd rîsu' ie prevăzut în scenariu. Neamțu' trage bășini la masă. Una din celebrele sale bășini a fost cea cu "Ghinion!". Jurnaliștii securicioși-pupincuriști i-au preluat bășina, au întors-o pe toate părțile, au mirosit-o cu simț de răspundere, apoi au început s-o propage fără discernămînt, peste tot pe unde li s-a părut lor potrivit... raset

Cică canceru' ie provocat de... Sigur că da, ați ghicit: "Ghinion!"... raset

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Rasfoiesc stirile dimineata, pe buda, cu o aplicatie de android, iar asta cu cancerul a fost breaking news-ul zilei de ieri in Romania, fiindu-mi imposibil sa o ocolesc, indiferent ce sursa a stirilor as fi ales, dintre cele peste 20. Azi n-am mai zarit-o si credeam ca am scapat de ea, dar e clar ca-i o stire data dracu'. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 3 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  baso Sam Ian 03, 2015 2:56 pm

ENKI a scris:
Dracu' gol a scris:Neamțu' ie neamț. Neamțu' ie serios. Nu rîde decît atunci cînd rîsu' ie prevăzut în scenariu. Neamțu' trage bășini la masă. Una din celebrele sale bășini a fost cea cu "Ghinion!". Jurnaliștii securicioși-pupincuriști i-au preluat bășina, au întors-o pe toate părțile, au mirosit-o cu simț de răspundere, apoi au început s-o propage fără discernămînt, peste tot pe unde li s-a părut lor potrivit... raset

Cică canceru' ie provocat de... Sigur că da, ați ghicit: "Ghinion!"... raset

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Rasfoiesc stirile dimineata, pe buda, cu o aplicatie de android, iar asta cu cancerul a fost breaking news-ul zilei de ieri in Romania, fiindu-mi imposibil sa o ocolesc, indiferent ce sursa a stirilor as fi ales, dintre cele peste 20. Azi n-am mai zarit-o si credeam ca am scapat de ea, dar e clar ca-i o stire data dracu'. laugh

Yo, cam din 22 decembrie anul trecut,de dinainte de Craciun,  n-am mai urmarit programe Tv romanesti, fiind si plecata. In schimb, am prins un lant de documentare extrem de interesante si de captivante pe alte posturi TV. Doar pe internet am mai facut cate o razie rapida prin ciorba cotidiana romaneasca, fara sa am rabdare pt. o informare detaliata. Laughing Ghinion!...chiar nu-mi lipsesc posturile TV si stirile romanesti pt. propagat cancerul laugh Am mai facut pauze lungi din astea si cu alte ocazii si pot jura , chiar si pe Bibilie, ca sunt extrem de benefice, din absolut toate punctele de vedere  alien

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 3 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  baso Sam Ian 03, 2015 3:35 pm

N-as vrea sa exagerez , insa de prea multe ori am senzatia ca Romania este un teritoriu rezervat unor experimente de programare neurolingvistica si de fracturare flagranta a logicii in modul de transmitere a informatiilor catre receptorii umani, la un nivel care efectiv aduce atingere sigurantei nationale , cu efecte dezastruoase asupra natieie pe temen indelungat.Aproape orice canal de comunicare este virusat. Nu stiu de ce, intotdeauna cand ies din tara, simt brusc o schimbare energetica in bine  inca de la abia cativa km departare de granita cu Romania. Ca sa nu mai spun ca, dupa o perioda, chiar si de cateva zile, de taiat absolut contactul cu orice canale de informare din Romania, la reintoarcerea am senzatia puternica  ca revin  intr-un ospiciu laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 3 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Sam Ian 03, 2015 4:10 pm

baso a scris:N-as vrea sa exagerez , insa de prea multe ori am senzatia ca Romania este un teritoriu rezervat unor experimente de programare neurolingvistica si de fracturare flagranta a logicii in modul de transmitere a informatiilor catre receptorii umani, la un nivel care efectiv aduce atingere sigurantei nationale , cu efecte dezastruoase asupra natieie pe temen indelungat.Aproape orice canal de comunicare este virusat. Nu stiu de ce, intotdeauna cand ies din tara, simt brusc o schimbare energetica in bine  inca de la abia cativa km departare de granita cu Romania. Ca sa nu mai spun ca, dupa o perioda, chiar si de cateva zile, de taiat absolut contactul cu orice canale de informare din Romania, la reintoarcerea am senzatia puternica  ca revin  intr-un ospiciu laugh
Nu esti singura, si eu am aceleasi senzatii, simtind recent, pe propria-mi piele, adevarul din bancul urmator. Laughing

1. Japonezii consuma foarte putine grasimi si sufera de mai putine atacuri de cord si cerebrale decat romanii.
2. Mexicanii consuma multe grasimi si sufera de mai putine atacuri de cord si cerebrale decat romanii.
3. Chinezii beau foarte putin vin rosu si sufera de mai putine atacuri de cord si cerebrale decat romanii.
4. Italienii beau mult vin rosu si sufera de mai putine atacuri de cord si cerebrale decat romanii.
5. Nemtii beau foarte multa bere, consuma foarte multi carnati si grasimi si sufera de mai putine atacuri de cord si cerebrale decat romanii.

CONCLUZIA:
Mancati si beti tot ce vreti !
Se pare ca faptul ca suntem romani este ceea ce ne omoara...
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 3 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  baso Sam Ian 03, 2015 9:36 pm

Tocmai am vazut filmul Nightcrawler(pradator de noapte). Si altii au sociopatii lor in goana dupa rating a televiziunilor prin stiri bomba cu "senzational", "halucinant", "in exclusivitate" etc in titlu Laughing Poate doar ca apetitul televiziunilor din Romania este mai mare pt. porcaiala politica si pt. can-canuri cu tot felul de nebuni dornici sa devina vip-uri tv.
Filmul merita vazut.Jake Gyllenhaal isi interpreteaza perfect rolul de sociopat cu sange rece. In rest, comentariile la sinopsis sunt relevante, astfel incat n-am ce spune nimic in plus.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 3 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  baso Dum Ian 04, 2015 9:53 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
O alta poza furata si postata  pe contul de FB al primei doamne  suspect


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Inca din 2 ian.unii dintre comentatorii articolului din linkul de mai sus au precizat faptul ca acela este un cont fals de FB. Eu nu am acces la contul respectiv , astfel incat habar n-am ce scrie autorul. Doar mi s-a parut lipsit de logica sa fure 2 fotografii de langa brad facute de altcineva pt. a posta mesaje emotionante pe cont, astfel incat sa-i faca reclama presa basista.

Destul de ciudat fenomenul. Pare a fi un demers jurnalistic pt. a justifica articole (dez)informative despre contul nevestei lui Klaus ca sa faca publicitate unui cont fake si sa adune comentarii diverse, mai ales rautacioase la adresa celei care poarta rochii/fuste prea scurte Laughing Tinand cont ca publicitatea contului de FB o fac site-urile basiste, devine si mai ciudata aceasta manipulare.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 3 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  baso Dum Ian 04, 2015 11:05 am

Hoopaa raset Incep sa se diversifice mult comentariile la postarile lui Iohannis laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Am citit ca la o ferma din Malin, jud. Bistrita Nasaud , un belgian va construi prima manastire budista din Romania Laughing Presupun ca Iohannis va ajunge si acolo ca sa asiste la ceremoniile religioase . A promis ambitie

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 3 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Dum Ian 04, 2015 11:12 am

baso a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
O alta poza furata si postata  pe contul de FB al primei doamne  suspect


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Inca din 2 ian.unii dintre comentatorii articolului din linkul de mai sus au precizat faptul ca acela este un cont fals de FB. Eu nu am acces la contul respectiv , astfel incat habar n-am ce scrie autorul. Doar mi s-a parut lipsit de logica sa fure 2 fotografii de langa brad facute de altcineva pt. a posta mesaje emotionante pe cont, astfel incat sa-i faca reclama presa basista.

Destul de ciudat fenomenul. Pare a fi un demers jurnalistic pt. a justifica articole (dez)informative despre contul nevestei lui Klaus ca sa faca publicitate unui cont fake si sa adune comentarii diverse, mai ales rautacioase la adresa celei care poarta rochii/fuste prea scurte Laughing Tinand cont ca publicitatea contului de FB o fac site-urile basiste, devine si mai ciudata aceasta manipulare.


Cand cucoana s-a afisat in tinuta de Palm Beach la investitura sasalaului, m-a facut curios, asa ca am cautat-o pe FB si am remarcat ca existau doua conturi Carmen Iohannis, ambele parand false. Nu le-am dat importanta, considerand ca e chestiune de doar cateva zile pana ce vor fi inchise. Vad ca sunt active si astazi. Shocked

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Al doilea cont este suprasaturat de mesaje care invita toti pupatorii zombizati catre primul. suspect

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Daca aceste conturi sunt cumva reale, atunci prima doamna are grave probleme la mansarda. Sper sa se dovedeasca a fi fost false si sa fie inchise. Laughing
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 3 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  baso Dum Ian 04, 2015 11:53 am

ENKI a scris:
Al doilea cont este suprasaturat de mesaje care invita toti pupatorii zombizati catre primul. suspect

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Daca aceste conturi sunt cumva reale, atunci prima doamna are grave probleme la mansarda. Sper sa se dovedeasca a fi fost false si sa fie inchise. Laughing
Am remarcat si eu cretinismul repetitiv al postarilor de pe contul "public figure"al primei doamne, cu invitatie pe celalalt cont, de unde presa basista se alimenteaza cu mesaje "emotionanate" anexate unor poze furgasite de la diversi  vesel Ca fapt divers, mi-aduc aminte ca in 21 dec, cand javra ordinara a fost filmata in redactia ziarului Evenimentul Zilei, careva tzatza frustrata, cu chef de barfe si cancan, l-a intrebat pe Basecsu cum comenteaza toaleta primei noi doamne de la investire veselie Iar el s-a fofilat, usor fastacit, ca nici n-ar fi observat cum a fost imbracata laugh Asta in contextul in care, dupa ceremonia de investire, cu hahaiala de rigoare, Basescu i-a spus lui Iohannis ceva de genul ca are un rol mai usor decat al primei doamne Laughing Cred ca doar la A3 am vazut inregistrarea respectiva iar pe net nu am gasit comentariile facute de javra ordinara in acele momente Laughing

Imposibil de crezut ca Basecsu sa nu fi observat toaleta neregulamentara a primei noi doamne, in rochie deasupta genunchilor raset Nici toaletele lui Udrea, muuult mai provocatoare, nu le-a observat laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 3 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  Dracu' gol Dum Ian 04, 2015 2:15 pm

baso a scris:N-as vrea sa exagerez , insa de prea multe ori am senzatia ca Romania este un teritoriu rezervat unor experimente de programare neurolingvistica si de fracturare flagranta a logicii in modul de transmitere a informatiilor catre receptorii umani, la un nivel care efectiv aduce atingere sigurantei nationale , cu efecte dezastruoase asupra natieie pe temen indelungat.Aproape orice canal de comunicare este virusat. Nu stiu de ce, intotdeauna cand ies din tara, simt brusc o schimbare energetica in bine  inca de la abia cativa km departare de granita cu Romania. Ca sa nu mai spun ca, dupa o perioda, chiar si de cateva zile, de taiat absolut contactul cu orice canale de informare din Romania, la reintoarcerea am senzatia puternica  ca revin  intr-un ospiciu laugh
Pe mine m-a pus pe gînduri un articol din Historia. Păi, dacă încă de acum vreo 70 de ani băieții practicau jocuri de genul ăla, e înfricoșător să te gîndești la ce performanțe puturoase or fi ajuns în zilele noastre... raset

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 3 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  baso Dum Ian 04, 2015 2:19 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] laugh
Comentariul lui MB mi se pare perfect armonizat cu comentariul de mai jos, preluat de pe Hotnews  + raspunsurile anexate  raset

Emotii dar si ratiune!Simplitate dar nu simplism ! (Vineri, 2 ianuarie 2015, 20:20)

hotnewsfil [utilizator]
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Da, starile de emotie sunt localizate in creer (moleculele 'responsabile' cu emotiile, intr-o zona aparte de cea ocupata de starea de ratiune, de judecata (moleculele specializate pentru ratiune).
Exista bucurii de diferite intensitati. Si cele mici tot bucurii sun ; sa le recunoastem si lor existenta si valoarea, efectullor benefic. Acestea (bucuriile) declansaza procese fiziologice proportionale, ca intensitate, cu intensitatea bucuriei din creer : o stare generala de bine, moderata, o tresarire a inimii, o accelerare a batailor acesteia, un freamat general puternic, etc.
Si situatiile neplacute sunt preluate in creer, ca emotii care declanseaza procese fiziologice de diverse intensitati : tremuratul de furie, bataile accelerate ale inimii, etc.
Starile de multumire, de satisfactie foarte puternica creaza emotii de fericire si, invers, marile necazuri provoaca depresii, etc.
Nu exista emotii ale inimii (emotiile nu sunt localizate in inima!), exista numai efectele fiziologice ale emotiilor din creer asupra fiziologiei, comportarii fiziologice a inimii.
Si rezultatele bune ale ratiunii genereaza emotii de satisfactie in om - transferul efectelor intre zonele din creer cu functii diferite.



Adevărat tot ce spui... (Sâmbătă, 3 ianuarie 2015, 9:37)

marki [utilizator] i-a raspuns lui hotnewsfil

+1 (1 vot)    
: ( ) (Sâmbătă, 3 ianuarie 2015, 12:33)

ipolitic [utilizator] i-a raspuns lui hotnewsfil
Asta cu "moleculele specializate pentru ratiune" e buna. De exemplu, C2H5OH. Diluat cu un pic de apa.
raspunde trimite




baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 3 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  Dracu' gol Dum Ian 04, 2015 2:25 pm

ENKI a scris:Nu esti singura, si eu am aceleasi senzatii, simtind recent, pe propria-mi piele, adevarul din bancul urmator. Laughing

1. Japonezii consuma foarte putine grasimi si sufera de mai putine atacuri de cord si cerebrale decat romanii.
2. Mexicanii consuma multe grasimi si sufera de mai putine atacuri de cord si cerebrale decat romanii.
3. Chinezii beau foarte putin vin rosu si sufera de mai putine atacuri de cord si cerebrale decat romanii.
4. Italienii beau mult vin rosu si sufera de mai putine atacuri de cord si cerebrale decat romanii.
5. Nemtii beau foarte multa bere, consuma foarte multi carnati si grasimi si sufera de mai putine atacuri de cord si cerebrale decat romanii.

CONCLUZIA:
Mancati si beti tot ce vreti !
Se pare ca faptul ca suntem romani este ceea ce ne omoara...
Chestia asta se numește programare mentală în scopul acceptării fatalității. Un exemplu timpuriu de manipulare mentală este chiar balada Miorița... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 3 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  baso Dum Ian 04, 2015 2:38 pm

Dracu' gol a scris:
Pe mine m-a pus pe gînduri un articol din Historia. Păi, dacă încă de acum vreo 70 de ani băieții practicau jocuri de genul ăla, e înfricoșător să te gîndești la ce performanțe puturoase or fi ajuns în zilele noastre... raset

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

laugh Cert este faptul ca englezii au fost cei mai creativi in propaganda antinazista  Pct.6 este...bestial veselie

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 3 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  Dracu' gol Dum Ian 04, 2015 2:44 pm

ENKI a scris:Daca aceste conturi sunt cumva reale, atunci prima doamna are grave probleme la mansarda. Sper sa se dovedeasca a fi fost false si sa fie inchise. Laughing
Comportamentul consoartelor președinților aleși după '89 a fost cel al unor legume optimist-vegetative. Frau Carmen trebuie să se conformeze tradiției pentru a nu-i crea probleme de imagine proaspătului succesor al președintelui jucalcoolizator... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 3 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Dum Ian 04, 2015 3:14 pm

baso a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] laugh
Comentariul lui MB mi se pare perfect armonizat cu comentariul de mai jos, preluat de pe Hotnews  + raspunsurile anexate  raset

Emotii dar si ratiune!Simplitate dar nu simplism ! (Vineri, 2 ianuarie 2015, 20:20)

hotnewsfil [utilizator]
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Da, starile de emotie sunt localizate in creer (moleculele 'responsabile' cu emotiile, intr-o zona aparte de cea ocupata de starea de ratiune, de judecata (moleculele specializate pentru ratiune).
Exista bucurii de diferite intensitati. Si cele mici tot bucurii sun ; sa le recunoastem si lor existenta si valoarea, efectullor benefic. Acestea (bucuriile) declansaza procese fiziologice proportionale, ca intensitate, cu intensitatea bucuriei din creer : o stare generala de bine, moderata, o tresarire a inimii, o accelerare a batailor acesteia, un freamat general puternic, etc.
Si situatiile neplacute sunt preluate in creer, ca emotii care declanseaza procese fiziologice de diverse intensitati : tremuratul de furie, bataile accelerate ale inimii, etc.
Starile de multumire, de satisfactie foarte puternica creaza emotii de fericire si, invers, marile necazuri provoaca depresii, etc.
Nu exista emotii ale inimii (emotiile nu sunt localizate in inima!), exista numai efectele fiziologice ale emotiilor din creer asupra fiziologiei, comportarii fiziologice a inimii.
Si rezultatele bune ale ratiunii genereaza emotii de satisfactie in om - transferul efectelor intre zonele din creer cu functii diferite.



Adevărat tot ce spui... (Sâmbătă, 3 ianuarie 2015, 9:37)

marki [utilizator] i-a raspuns lui hotnewsfil

+1 (1 vot)    
: ( ) (Sâmbătă, 3 ianuarie 2015, 12:33)

ipolitic [utilizator] i-a raspuns lui hotnewsfil
Asta cu "moleculele specializate pentru ratiune" e buna. De exemplu, C2H5OH. Diluat cu un pic de apa.
raspunde trimite




Hopa, ai descoperit o clona a paginii lui Badea (mi-a sarit in ochi SlugaLuiFelixChiarEl din link).
Am comparat, totul este identic cu pagina oficiala/verificata de FB, doar ca autorul clonei inca n-a copiat cele 3 postari din ultima ora, nefiind probabil la post. laugh


Ultima editare efectuata de catre ENKI in Dum Ian 04, 2015 3:18 pm, editata de 1 ori
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 3 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  Dracu' gol Dum Ian 04, 2015 3:17 pm

baso a scris:
Dracu' gol a scris:
Pe mine m-a pus pe gînduri un articol din Historia. Păi, dacă încă de acum vreo 70 de ani băieții practicau jocuri de genul ăla, e înfricoșător să te gîndești la ce performanțe puturoase or fi ajuns în zilele noastre... raset

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

laugh Cert este faptul ca englezii au fost cei mai creativi in propaganda antinazista  Pct.6 este...bestial veselie
Și cei mai perverși. Au jucat de ambele părți ale baricadei. Lord Haw-Haw e cel mai bun exemplu... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 3 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 18 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10 ... 18  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum