Islamul - religia Pacii

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Islamul - religia Pacii

Mesaj  ENKI la data de Joi Oct 12, 2017 3:48 pm

Am mai citit fragmente din coran, cred ca si am o versiune tradusa a lui in format electronic (verific imediat si eventual o descarc si p-asta - [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ), dar parca niciodata nu am sesizat o asa asemanare izbitoare cu Talmudul si scrierile crestine. Shocked

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Mi-am amintit de celebra fresca comunista din holul de la intrarea in scola generala, cu pionieri si soimi ai patriei fericiti, curcubeu, porumbel cu ramaura de maslin in cioc, holde manoase, livezi roditoare, sonde si fabrici fumegande, deasupra carora trona cu litere de-o schioapa oximoronicul text Lupta pentru Pace! Mi-am mai amintit si ca doamna mea invatatoare a ramas cam interzisa cand am intrebat-o cum e posibil ca Pacea sa fie facuta cu ajutorul luptei, care presupune folosirea armelor. laugh
Este amuzant, dar si tragic totodata, sa vezi ca mintile a zeci de generatii de oameni au fost programate cu cinism sa lupte pentru iluzia unei Paci de neatins in paradigma sociala bazata pe concurenta, lupta si mai ales costurile ei fiind, de fapt, obiectivul ocult al programarii. Laughing
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum