SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

19 noiembrie - Ziua barbatului

2 participanți

In jos

19 noiembrie - Ziua barbatului Empty 19 noiembrie - Ziua barbatului

Mesaj  ENKI Joi Noi 30, 2017 11:17 am

Am ratat ziua barbatului, sarbatorita mai ales de femei, daca e sa ma iau dupa sexul celor care au distribuit textul. laugh

Vasile Paun
19 noiembrie la 13:45 ·

19 Noiembrie - Ziua internațională a BĂRBATULUI

Dragi Bărbați, azi vă aduc în atenția câteva distincții care simt că definesc starea de BĂRBAT MATUR și vă invit la un CERC DE MASCULINITATE AUTENTICĂ, în care să ne șlefuim împreună capacitatea de a fi deopotrivă Rege, Războinic, Magician și Amant ...
Mai multe detalii despre CERC la prima întâlnire, care va fi joi 23 noiembrie, la ora 19, în str. Durbac Răducu D-tru, nr. 64

Dragi Femei, vă invit să inspirați bărbații din viața voastră să participe la acest CERC DE MASCULINITATE AUTENTICĂ ... Un cadou și un prim pas pentru ei - indemnul de a citi și reflecta la cele 12 distinctii privind Bărbatul Matur ...

Bărbatul Matur – 12 distincții

1.Bărbatul matur este cel care accesează o stare de A FI, care manifestă statornicie și centrare (echilibrul regelui), care exprimă fermitate și prezență (vitalitatea războinicului), care alchimizează prin cunoaștere și încredere (focalizarea magicianului) și transfigurează prin acceptare și compasiune (bucuria amantului).
2.Bărbatul matur este suveran, este neconstrâns de convenții și prejudecăți și se lasă ghidat de propria autoritate interioară, de vocea suavă a sufletului. Asta presupune ieșirea din zona de confort, din triunghiul lipsei de putere (în care suntem victime, agresori sau salvatori), din starea de separare de ceilalți, de ce ne lipsește sau am vrea să avem, de separare față de tot ceea ce ne înconjoară.
3. Bărbatul matur este reconectat la energiile masculine profunde, la o stare interioară de bărbăție, care îl face sa manifeste dezinvolt propria sa unicitate/frecvență.
4. Bărbatul matur parcurge, cu intenție și perseverență, un proces de accesare și integrare a arhetipurilor originale, care îl va pune în contact cu o nouă personalitate masculină, marcată de luciditate, generozitate, calm și compasiune.
5. Bărbatul matur gândește, simte, vorbește și actionează ca un corp unitar de conștiință, pentru că a parcurs călătoria de la ”ego la inimă”, printr-o intensă experiență de prezență, observare și purificare a minții, emoțiilor și celulelor sale.
6. Bărbatul matur trăiește viața în mod intuitiv, adică are abilitatea de a face conștient alegeri, în acord cu sincronicitățile sesizate.
7. Bărbatul matur practică minunata triadă – acceptare (accept totul așa cum este, nu cum mi-aș dori eu să fie), responsabilitate (nu condamn pe nimeni și nimic, nici chiar pe mine însumi) și non-rezistență (sunt deschis față de toate punctele de vedere și nu mă atasez de nici unul).
8. Bărbatul matur își acceptă propria feminitatea interioară, conștientizează natura pasiunii sale sexuale, este deschis și receptiv la exprimările feminine elevate și împuternicește manifestarea unei feminități armonioase, fertile și creatoare.
9. Bărbatul matur este profund senzual și sensibil, este unit în mod empatic cu tot ceea ce există, este manifestarea stării de a fi viu și a avea pasiune.
10. Bărbatul matur constată și acceptă că realitatea în care trăim este globală, puternic conectată și interdependentă și că cei care consideră că o conduc – preponderent bărbați - se identifică cu sinele lor fals (sinele fals este expresia unui ego individual care s-a epuziat pe sine, care a generat profunda criză de transformare pe care o parcurgem).
11. Bărbatul matur conștientizează că regulile lumii sau schimbat și leaderii actuali nu mai pot să gestioneze haosul care se manifestă doar prin intelect. Din acest motiv, bărbatul matur își propune să trăiască în deplină conexiune cu sinele său adevărat/unificat, care este și expresia individuală a unui ego colectiv (noul nostru motor care ne elevează, ne împinge mai departe).
12. Bărbatul matur învață să acceseze acest sine adevărat, prin interconectare conștientă, prin observare de sincronicități, prin alegeri inspirate, care susțin simultan cel mai înalt bine personal și colectiv.
19 noiembrie - Ziua barbatului 23659556_1486988544682265_7816903563285557272_n





https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1486988544682265&set=a.183436325037500.50605.100001134006948&type=3&theater
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

19 noiembrie - Ziua barbatului Empty Re: 19 noiembrie - Ziua barbatului

Mesaj  baso Joi Noi 30, 2017 3:31 pm

Discurs asbsolut inept. M-as fi asteptat sa-l fi scris Ligia Pop in menopauza ei timpurie pt. care militeaza.
Un barbat matur este acela care stie sa fie tata adevarat  pt. copilul lui, fara sa-i inhibe personalitatea , la toate varstele propriului sau copil. Am auzit de suficiente ori Da-i tu o palma ca sa nu i-o dau eu pt. ca ma irita  copilul care ti-a mostenit apucaturile, incat astfel de discursuri inaltatoare mi se par absolut penibile. laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum