SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Nuţi, spaima pouliticii...

+10
Sasha
Vasile
Armand
(Still a)Live
aurora
RocketQu33n
Anahoret
lolo
Dracu' gol
delta
14 participanți

Pagina 7 din 22 Înapoi  1 ... 6, 7, 8 ... 14 ... 22  Urmatorul

In jos

Nuţi, spaima pouliticii... - Pagina 7 Empty Re: Nuţi, spaima pouliticii...

Mesaj  baso Joi Feb 24, 2011 11:43 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

ceea ce schimba datele problemei veselie

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Nuţi, spaima pouliticii... - Pagina 7 Empty Re: Nuţi, spaima pouliticii...

Mesaj  ENKI Vin Mar 11, 2011 12:06 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Nuţi, spaima pouliticii... - Pagina 7 Empty Re: Nuţi, spaima pouliticii...

Mesaj  baso Mar Mar 15, 2011 7:05 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Nuţi, spaima pouliticii... - Pagina 7 Empty Re: Nuţi, spaima pouliticii...

Mesaj  aurora Joi Mar 24, 2011 5:56 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Ministrul Turismului Elena Udrea apare in telegramele diplomatilor americani trimise la Washington,
fiind descrisa drept "a saucy person".


Apelativul, sugestiv din punct de vedere sexual (incitanta, obraznica, voioasa, suculenta, neastamparata),
a dus la speculatii referitoare la natura relatiei ei cu Basescu,
se mai arata in telegrama WikiLeaks, citata de Kamikaze.

Totodata, in alta nota diplomatica, stilul este si mai direct:

"Ministrul Elena Udrea si fostul ministru Monica Iacob Ridzi
au reputatia de a fi fostele iubitele ale presedintelui Traian Basescu",
puncteaza telegrama WikiLeaks.

In replica, Elena Udrea a acuzat, pe contul sau de Facebook,
"aplecarea spre barfe si placerea de a denigra tara".

"Povestea WikiLeaks continua.
Referirile la Romania demonstreaza aplecarea noastra spre barfe si placerea de a ne denigra tara.
Vedem asta in fiecare zi la televizor, in presa scrisa,
iar acum si la taclale cu oficiali straini, de dragul unei mese sau al unei cafele servite in salonul unei ambasade.
Eu cred ca diplomatii acreditati la Bucuresti se ocupa cu lucruri serioase,
nu de colectionarea si transmiterea de barfe la nivel de colt de cartier, de la diverse personaje pline de penibil",
a scris ministrul, joi dimineata, pe reteaua de socializare.
aurora
aurora
a învățat principalele servicii de pe net
a învățat principalele servicii de pe net

Mesaje : 1228
Data de inscriere : 06/07/2010

Sus In jos

Nuţi, spaima pouliticii... - Pagina 7 Empty Re: Nuţi, spaima pouliticii...

Mesaj  delta Joi Mar 24, 2011 6:02 pm

aurora a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Ministrul Turismului Elena Udrea apare in telegramele diplomatilor americani trimise la Washington,
fiind descrisa drept "a saucy person".


Apelativul, sugestiv din punct de vedere sexual (incitanta, obraznica, voioasa, suculenta, neastamparata),
a dus la speculatii referitoare la natura relatiei ei cu Basescu,
se mai arata in telegrama WikiLeaks, citata de Kamikaze.
Adică wikileaks doar trântește un zvon și... cam atât.
Dovezi? Ciuciu!
Păi, ce draq de informare a publicului e asta? confused
Iar kamikaze oricum e doar "paravanul" ălora de la Cațavencu, așa că la foarte multe nu te poți aștepta de la respectivii...

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Nuţi, spaima pouliticii... - Pagina 7 Empty Re: Nuţi, spaima pouliticii...

Mesaj  Anahoret Joi Mar 24, 2011 6:17 pm

aurora a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Ministrul Turismului Elena Udrea apare in telegramele diplomatilor americani trimise la Washington,
fiind descrisa drept "a saucy person".
De regulă, astfel de articole se dovedesc a fi intox-uri, de orice parte a eşicherului politic s-ar afla publicaţia. Totuşi merită citate pentru că sunt amuzante! bine Very Happy
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Nuţi, spaima pouliticii... - Pagina 7 Empty Re: Nuţi, spaima pouliticii...

Mesaj  aurora Joi Mar 24, 2011 6:44 pm

delta a scris:
aurora a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Ministrul Turismului Elena Udrea apare in telegramele diplomatilor americani trimise la Washington,
fiind descrisa drept "a saucy person".


Apelativul, sugestiv din punct de vedere sexual (incitanta, obraznica, voioasa, suculenta, neastamparata),
a dus la speculatii referitoare la natura relatiei ei cu Basescu,
se mai arata in telegrama WikiLeaks, citata de Kamikaze.
Adică wikileaks doar trântește un zvon și... cam atât.
Dovezi? Ciuciu!
Păi, ce draq de informare a publicului e asta? confused
Iar kamikaze oricum e doar "paravanul" ălora de la Cațavencu, așa că la foarte multe nu te poți aștepta de la respectivii...

Dovezi că ce? Că Nuti cu matolu'?
O veche şi înţeleaptă vorbă din bătrâni ar zice că:
între un bărbat şi o femeie, până nu dai cu mâna şi se opreşte, nu există dovezi!
aurora
aurora
a învățat principalele servicii de pe net
a învățat principalele servicii de pe net

Mesaje : 1228
Data de inscriere : 06/07/2010

Sus In jos

Nuţi, spaima pouliticii... - Pagina 7 Empty Re: Nuţi, spaima pouliticii...

Mesaj  delta Joi Mar 24, 2011 6:58 pm

aurora a scris:Dovezi că ce? Că Nuti cu matolu'?
O veche şi înţeleaptă vorbă din bătrâni ar zice că:
între un bărbat şi o femeie, până nu dai cu mâna şi se opreşte, nu există dovezi!
Eh, lipsa dovezilor nu este o dovadă... Wink

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Nuţi, spaima pouliticii... - Pagina 7 Empty Re: Nuţi, spaima pouliticii...

Mesaj  Anahoret Joi Mar 24, 2011 7:52 pm

aurora a scris: O veche şi înţeleaptă vorbă din bătrâni ar zice că:
între un bărbat şi o femeie, până nu dai cu mâna şi se opreşte, nu există dovezi!
Cu adevărat înţeleaptă vorbă! bine
Dar dă-mi şi mie un exemplu, din politica ultimilor cinci ani, când "s-a jucat" pe bază de dovezi! vesel

_______________________________
P.S.
Sper că ai remarcat că nu am solicitat vreo culoare politică. Oricare ar fi, numai să fie! Twisted Evil
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Nuţi, spaima pouliticii... - Pagina 7 Empty Re: Nuţi, spaima pouliticii...

Mesaj  aurora Joi Mar 24, 2011 9:04 pm

Anahoret a scris:
aurora a scris: O veche şi înţeleaptă vorbă din bătrâni ar zice că:
între un bărbat şi o femeie, până nu dai cu mâna şi se opreşte, nu există dovezi!
Cu adevărat înţeleaptă vorbă! bine
Dar dă-mi şi mie un exemplu, din politica ultimilor cinci ani, când "s-a jucat" pe bază de dovezi! vesel

_______________________________
P.S.
Sper că ai remarcat că nu am solicitat vreo culoare politică. Oricare ar fi, numai să fie! Twisted Evil

Să fie oare din cauză că nimeni n-a dat cu mâna între bărbat şi femeia respectivă ?!? vesel
aurora
aurora
a învățat principalele servicii de pe net
a învățat principalele servicii de pe net

Mesaje : 1228
Data de inscriere : 06/07/2010

Sus In jos

Nuţi, spaima pouliticii... - Pagina 7 Empty Re: Nuţi, spaima pouliticii...

Mesaj  Anahoret Joi Mar 24, 2011 9:30 pm

aurora a scris: Să fie oare din cauză că nimeni n-a dat cu mâna între bărbat şi femeia respectivă ?!? vesel
Unii or fi dat şi cu mâna... Very Happy
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Nuţi, spaima pouliticii... - Pagina 7 Empty Re: Nuţi, spaima pouliticii...

Mesaj  ENKI Joi Mar 24, 2011 10:09 pm

delta a scris:
aurora a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Ministrul Turismului Elena Udrea apare in telegramele diplomatilor americani trimise la Washington,
fiind descrisa drept "a saucy person".


Apelativul, sugestiv din punct de vedere sexual (incitanta, obraznica, voioasa, suculenta, neastamparata),
a dus la speculatii referitoare la natura relatiei ei cu Basescu,
se mai arata in telegrama WikiLeaks, citata de Kamikaze.
Adică wikileaks doar trântește un zvon și... cam atât.
Dovezi? Ciuciu!
Păi, ce draq de informare a publicului e asta? confused
Iar kamikaze oricum e doar "paravanul" ălora de la Cațavencu, așa că la foarte multe nu te poți aștepta de la respectivii...
Eh, io am auzit ca fituica tembela Kamikaze este finantata chiar de Nuti. vesel
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Nuţi, spaima pouliticii... - Pagina 7 Empty Re: Nuţi, spaima pouliticii...

Mesaj  delta Lun Apr 11, 2011 6:03 pm

Din câte se pare, o parte din capitaliști nu leșină de dragul pedelimbistelor...

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Nuţi, spaima pouliticii... - Pagina 7 Empty Re: Nuţi, spaima pouliticii...

Mesaj  aurora Sam Apr 16, 2011 9:39 pm

Elena Udrea vrea o "Mica Romanie" in Thailanda

Promovarea tarii noastre si mai ales a turismului autohton continua sa fie una din preocuparile fundamentale ale actualei guvernari, fapt dovedit si de recentul proiect adoptat de Elena Udrea. Unul din proiectele de anvergura ale Ministerului Turismului, numit "Little Romany", prevede construirea unui parc tematic romanesc in Thailanda.

"Nu este un proiect ieftin, nici unul usor de realizat, insa, asa cum spunea si John Fitzsimmons Kennedy, vrem sa facem asta nu pentru ca e usor, ci pentru ca ne putem trage o caruta de bani", sustine Elena Udrea.
Ministra Turismului a explicat ca oportunitatea construirii unui parc tematic romanesc este evidenta:

"Unde sunt turistii care ar trebui sa viziteze Romania ? Hmmm ? Unde ? In Thailanda, unde sa fie ?! Si atunci, nu e normal ca noi sa mergem acolo unde se afla ei ? Nu e normal sa targetam, ca sa zic asa, clientul ideal ? De aceea, vom construi in Thailanda una din cele mai inalte expresii ale spiritului turistic romanesc".

Conform proiectului depus pe masa Executivului, in insula Phu Quu, din Thailanda, urmeaza sa fie construit cel mai mare parc tematic al Romaniei din strainatate, numit "Little Romany".
Pentru realizarea unei atmosfere identice cu cea din Romania, firmele de constructie vor cara in primul rand circa 3000 de tone de alge de pe litoralul romanesc. La factura se adauga si 450 de caini vagabonzi, care vor da culoare parcului tematic.

"Vor fi mai multe alei, toate pline de gropi, de gunoaie, de mizerie, tipic romanesc, insa pe marginea lor vom avea o armata de functionari din minister, care vor imparti turistilor atat brosuri cu destinatii din Romania, cat si traditionalele produse alimentare romanesti: mici, bere, sarmale", declara Ion Potifar, desemnat sef de santier in Phu Quu.

Pe langa alei cu gropi, caini vagabonzi si alge imputite, proiectul include prezenta a 25 de Dracula, 180 de fete de la Capalna, 5 hoti de buzunare amplasati strategic prin multime, 33 de tiganci ghicitoare (pe PFA), 90 de caldarari si 1 ursar cu un urs brun carpatin.

Piesa de rezistenta a parcului Little Romany o va constitui insa o imensa statuie cu Pepe, de peste 15 metri inaltime, amplasata in centrul parcului.

Costul total al proiectului, estimat la 100 de milioane de dolari, este insa predispus la cresteri, intrucat dosarul de proiect are 3000 de pagini, din care 2800 de pagini cu anexe secrete.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
aurora
aurora
a învățat principalele servicii de pe net
a învățat principalele servicii de pe net

Mesaje : 1228
Data de inscriere : 06/07/2010

Sus In jos

Nuţi, spaima pouliticii... - Pagina 7 Empty Re: Nuţi, spaima pouliticii...

Mesaj  delta Dum Apr 17, 2011 11:45 am

aurora a scris:Elena Udrea vrea o "Mica Romanie" in Thailanda

Promovarea tarii noastre si mai ales a turismului autohton continua sa fie una din preocuparile fundamentale ale actualei guvernari, fapt dovedit si de recentul proiect adoptat de Elena Udrea. Unul din proiectele de anvergura ale Ministerului Turismului, numit "Little Romany", prevede construirea unui parc tematic romanesc in Thailanda.
Adică în loc să atragă turiștii... mai degrabă să se ducă după ei?
Eh, totuși la prima vedere pare cam puțin credibilă știrea... scratch

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Nuţi, spaima pouliticii... - Pagina 7 Empty Re: Nuţi, spaima pouliticii...

Mesaj  Anahoret Dum Apr 17, 2011 3:37 pm

delta a scris:Eh, totuși la prima vedere pare cam puțin credibilă știrea... scratch
Normal că-i puţin credibilă dacă-i luată din trombon.ro! Very Happy

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Asta este ştirea zilei. raset

Irinel Columbeanu a fost salvat din ghearele Irinei cu ajutorul vânătorilor de munte

Zi agitata ieri la resedinta de la Izvorani a familiei Columbeanu dupa ce Irinel Columbeanu, care a fost luat ostatic acum trei zile de fiica sa de 3 ani si 1,89 inaltime, a fost in sfarsit eliberat de oamenii legii cu ajutorul unui batalion de vanatori de munte care au distras atentia fetitei cu o carte de colorat care canta.

“Dupa ce a aflat ca vreau sa divortez de mama ei, a luat-o razna. M-a legat cu o coarda de sarit coarda, de maini si de picioare, mi-a indesat un dinozaur mov si pufos in gura si m-a amenintat ca daca incerc sa scap inger ingerasul meu o sa vina si o sa aiba grija de mine”, a declarat Irinel Columbeanu cu ochii in lacrimi in timp ce tatal sau Ion Columbeanu il legana in brate, incercand sa-l calmeze.

Potrivit lui Irinel, Irina l-a supus la cazne groaznice in cele trei zile de detentie, obligandu-l sub amenintarea unui pistol cu apa si luminite sa-i citeasca povesti pana adoarme, sa-i impleteasca parul si sa joace rolul de ospatar cat timp ea si celelate prietene fotomodele ale ei mancau ciocolata, beau suc de morcovi si vorbeau despre triciclete. “A fost oribil, nu mai vreau sa ma intorc niciodata in locul acela oribil si sa fac lucrurile acelea rusinoase”, a spus Irinel, al carui caz a fost preluat de Protectia Parintelui.

“Din pacate cazurile triste de cazul acesta in care copii isi sechestreaza parintii s-au inmultit peste masura in ultima vreme”, spune maiorul Leontin Protopopescu, cel care a dirijat asediul asupra vilei. “Cel mai probabil il vom preda pe Irinel in custodia parintilor sai, iar pe Irina in cea a mamei sale, care ar face bine sa o bata la fund”.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Nuţi, spaima pouliticii... - Pagina 7 Empty Re: Nuţi, spaima pouliticii...

Mesaj  delta Dum Apr 17, 2011 3:49 pm

Anahoret a scris:
delta a scris:Eh, totuși la prima vedere pare cam puțin credibilă știrea... scratch
Normal că-i puţin credibilă dacă-i luată din trombon.ro! Very Happy
Aha... nu am fost atent la link și credeam că e pe bune... Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Nuţi, spaima pouliticii... - Pagina 7 Empty Re: Nuţi, spaima pouliticii...

Mesaj  RocketQu33n Dum Apr 17, 2011 4:10 pm

Anahoret a scris:
delta a scris:Eh, totuși la prima vedere pare cam puțin credibilă știrea... scratch
Normal că-i puţin credibilă dacă-i luată din trombon.ro! Very Happy


La halul in care pricepe el umorul, ce sa mai comentezi. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

Nuţi, spaima pouliticii... - Pagina 7 Empty Re: Nuţi, spaima pouliticii...

Mesaj  delta Dum Apr 24, 2011 6:02 am

Krokodilul Chichiricios a scris:Nivelul educaţiei PD-Liştilor este extrem de precar....
...
Dna. Elena Udrea- e cică avocată, făcută la Universitatea Cre(ş)tină "Dimitrie Cantemir". Întotdeauna m-a chinuit mirarea cum e universitatea creştină- se roagă în fiecare dimineaţă, trebuie să pupe icoana înainte de cursuri, ce fac ? orice ar fi făcut dnei. Udrea nu i-a ajutat- în ciuda banilor babacului- pardon bărbatului- cu care s-a căsătorit- fiind una din cele mai proaste avocate din baroul românesc- care a reuşit performanţa unică să piardă toate procesele unde a pledat.
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )
Păi, asta are vreo 38 de ani sau așa ceva...
Băse este președinte de 6 ani și jumătate - așa că cel puțin în această perioadă Nuți e vârâtă-n politică. Adică aproximativ de pe la 31 ani. Cel puțin...
Dacă a intrat la facultate imediat după liceu, atunci a absolvit una de 5 ani pe la 23 sau eventual 24 ani. Deci în cel mai bun caz a practicat ceva meserie între vârsta de 23 ani și 31 ani - adică maximum 8 ani (înainte de a ajunge consilier prezidențial).
OK, asta-i o variantă ultraoptimistă, deoarece e puțin probabil să nu fi activat chiar deloc prin politică și să fi ajuns dintr-un foc pe post de consilier prezidențial...

Mă rog, făcând abstracție la asta, câte naiba de procese putea să aibă în acei maximum 8 ani având în vedere că era vorba de un debutant? Suspect

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Nuţi, spaima pouliticii... - Pagina 7 Empty Re: Nuţi, spaima pouliticii...

Mesaj  aurora Joi Apr 28, 2011 4:41 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Bucurie pentru romanii care doresc sa isi petreaca vacanta de 1 Mai pe o insula
si nu vor sa mearga pana in Grecia, dupa ce o echipa de cercetatori a descoperit doua noi insule in Marea Neagra,
fiecare cu o suprafata de aproximativ 100 de kilometri patrati.
"Insulele sunt extrem de vechi, insa nu au fost descoperite pentru ca pana acum nimeni nu a avut curiozitatea
sa exploreze Marea Neagra in detaliu", a declarat exploratorul Jean Jacques Cousteau pentru trombon.ro.

Conform primelor impresii ale cercetatorilor, Insulele s-au remarcat printr-o vegetatie luxurianta,
plaje intinse cu nisip fin si chiar lanturi muntoase cu varfurile inca inzapezite.
"Tot timpul cat am explorat insula m-am simtit ca in Lost, atat de ciudat si frumos era",
a mai spus Jean Jacques Cousteau pentru trombon.ro.

Romania a revendicat una dintre cele doua insule, insa pana in acest moment,
Curtea Internationala de Justitie de la Haga a fost retinuta in pronuntarea unui verdict.

Potrivit declaratiilor lui Traian Basescu, una dintre insule este in mod clar a Romaniei,
dat fiind ca se afla la doar 40 de kilometri de localitatea Corbu si la doar 14 kilometri de Insula Serpilor.

Ministrul turismului, Elena Udrea, a precizat ca, momentan, la insule se poate ajunge doar cu vaporasul,
insa pe viitor se va pune la dispozitia turistilor si o cursa charter.

bine
aurora
aurora
a învățat principalele servicii de pe net
a învățat principalele servicii de pe net

Mesaje : 1228
Data de inscriere : 06/07/2010

Sus In jos

Nuţi, spaima pouliticii... - Pagina 7 Empty Re: Nuţi, spaima pouliticii...

Mesaj  delta Sam Apr 30, 2011 1:34 pm

KroChi o fi încercând o trecere de la capul în care a căzut piticania din Palatul Victoria la locul în care din capul locului a căzut matolul din Palatul Cotroceni? vesel
Krokodilul Chichiricios a scris:Delta, guvernul ăsta devine plicticos...
Până acuma era un guvern amuzant de cretini- sau un guvern de cretini amuzanţi. Cred că imaginile unui ministru - nu spunem cine- cu vedere până la păsărică- sunt puţin obişnuite în UE- ca şi discuţiile la nivel guvernamental despre frunzuliţe sau gondole din coor şi până în faţă doar ca să arate ministra cât e de creaţă. Da' deja devine plicticos...
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Nuţi, spaima pouliticii... - Pagina 7 Empty Re: Nuţi, spaima pouliticii...

Mesaj  delta Mar Mai 10, 2011 5:28 pm

portoclara a trecut de la gușa triplă a lu' Bleaga la celulita Nuțicii? vesel

foula a scris:SECURITATEA TELEVIZATA- DOVEZI ALE PRACTICILOR JURNALISTICE DE LA ANTENE
9 mai 2011 Blogul Elenei Udrea

"Securitatea televizata – dovezi ale practicilor jurnalistice de la AnteneCa ţintă a numeroase campanii de presă, m-am întrebat la începuturile carierei mele politice de ce sunt atât de des atacată. Pe măsură ce începeam să înţeleg cam cum funcţionează lucrurile în politică şi presă, am realizat că două sunt răspunsurile: fie pentru şantaj, fie pentru că foloseşte unui interes politic.

De altfel, în mai multe rânduri am spus că sunt atacată de cei care vor să lovească fie în Preşedinte, fie în Premier şi Guvern. În ceea ce priveşte şantajul, am vorbit chiar anul trecut despre atacurile Realităţii Tv, ca urmare a anulării unui contract de promovare a programului Regio încheiat pe perioada precedentului ministru al Dezvoltării, din cauza nerespectării de către televiziune a condiţiilor contractuale.

Tocmai pentru că le-am răspuns stăpânilor de presă, atacurile s-au înteţit şi au devenit tot mai dure. Nu cred că este zi în care numele meu să nu fie rostit de zeci, sute de ori pe Antene şi pe Realitatea.

Ultima jumătate de an a adus cu sine dovezile practicilor oneroase din cele două trusturi media. Întâi, stenogramele în care Sorin Ovidiu Vântu le spunea diverşilor jurnalişti ai trustului ce, cum şi cât să atace, tratându-i pe aceştia ca pe nişte slugi nevolnice şi incapabile să înţeleagă strategia sa „luminată”.

Astăzi, în Evenimentul Zilei, a apărut a treia parte a interviului lui Stelian Negrea, fost şef al departamentului de investigaţii, din cadrul Antenelor. Acesta povesteşte cu lux de amănunte cum şi de ce erau atacaţi politicienii. Mai explică şi că unii cedau şantajului, alţii nu. Dacă atacurile împotriva mea nu s-au domolit, de bună seamă că sunt printre cei foarte puţini care niciodată nu au cedat în faţa mogulilor.

Practicile descrise de fostul antenist sunt identice cu uzanţele Securităţii comuniste, care merge astfel mai departe prin soldatul său credincios Dan Voiculescu. Pe teritoriul României, în acest moment, cele două trusturi de presă fac poliţie politică televizată. Nu se dau în lături de la nimic. Ar călca pe oricine în picioare dacă le stă în drum.

În mod evident, pârghiile mediatice sunt la ei – nu-i veţi vedea nici pe Mihai Gâdea, nici pe Victor Ciutacu, nici pe Mircea Badea sau pe Gabriela Vrânceanu-Firea pomenind măcar de mărturiile lui Stelian Negrea. Se folosesc de vechea zicală „Dacă un copac cade în pădure şi nimeni nu l-a auzit, înseamnă că nu a căzut”.

Dacă de la ei mă aşteptam să nu pomenească nimic de acest interviu (nu a spus nimeni că sunt proşti), totuşi m-aş fi aşteptat din partea jurnaliştilor de bună credinţă să se sesizeze, să ceară anchete. Aş fi vrut să văd o reacţie din partea Clubului Român de Presă, din partea celorlalte asociaţii profesionale. M-aş fi aşteptat ca societatea civilă să reacţioneze într-un fel sau altul, mai ales că meseria de jurnalist a primit atâtea lovituri în ultimii ani. Nimic din toate acestea. Până la urmă, copacul nu a căzut.

Voi sesiza eu mâine CNA-ul asupra practicilor curente ale Antenelor care au fost dezvăluite de Stelian Negrea.

Scriu acest comentariu în timp ce, pe Antena 3, Felix îşi rosteşte panseurile asupra a ce trebuie să facă România, iar Preşedintele este atacat pe Realitatea Tv. Unele lucruri nu se schimbă. Până la urmă, aşa cum am mai spus, lupta noastră se duce cu tele-opoziţia şi abia apoi cu neputincioşii politicieni ai opoziţiei, simpli figuranţi în piesa (era să scriu presa – nici nu cred că ar fi fost greşit) regizată de moguli."

Securitatea televizata – dovezi ale practicilor jurnalistice de la AnteneCa ţintă a numeroase campanii de presă, m-am întrebat la începuturile carierei mele politice de ce sunt atât de des atacată. Pe măsură ce începeam să înţeleg cam cum funcţionează lucrurile în politică şi presă, am realizat că două sunt răspunsurile: fie pentru şantaj, fie pentru că foloseşte unui interes politic.

De altfel, în mai multe rânduri am spus că sunt atacată de cei care vor să lovească fie în Preşedinte, fie în Premier şi Guvern. În ceea ce priveşte şantajul, am vorbit chiar anul trecut despre atacurile Realităţii Tv, ca urmare a anulării unui contract de promovare a programului Regio încheiat pe perioada precedentului ministru al Dezvoltării, din cauza nerespectării de către televiziune a condiţiilor contractuale.

Tocmai pentru că le-am răspuns stăpânilor de presă, atacurile s-au înteţit şi au devenit tot mai dure. Nu cred că este zi în care numele meu să nu fie rostit de zeci, sute de ori pe Antene şi pe Realitatea.

Ultima jumătate de an a adus cu sine dovezile practicilor oneroase din cele două trusturi media. Întâi, stenogramele în care Sorin Ovidiu Vântu le spunea diverşilor jurnalişti ai trustului ce, cum şi cât să atace, tratându-i pe aceştia ca pe nişte slugi nevolnice şi incapabile să înţeleagă strategia sa „luminată”.

Astăzi, în Evenimentul Zilei, a apărut a treia parte a interviului lui Stelian Negrea, fost şef al departamentului de investigaţii, din cadrul Antenelor. Acesta povesteşte cu lux de amănunte cum şi de ce erau atacaţi politicienii. Mai explică şi că unii cedau şantajului, alţii nu. Dacă atacurile împotriva mea nu s-au domolit, de bună seamă că sunt printre cei foarte puţini care niciodată nu au cedat în faţa mogulilor.

Practicile descrise de fostul antenist sunt identice cu uzanţele Securităţii comuniste, care merge astfel mai departe prin soldatul său credincios Dan Voiculescu. Pe teritoriul României, în acest moment, cele două trusturi de presă fac poliţie politică televizată. Nu se dau în lături de la nimic. Ar călca pe oricine în picioare dacă le stă în drum.

În mod evident, pârghiile mediatice sunt la ei – nu-i veţi vedea nici pe Mihai Gâdea, nici pe Victor Ciutacu, nici pe Mircea Badea sau pe Gabriela Vrânceanu-Firea pomenind măcar de mărturiile lui Stelian Negrea. Se folosesc de vechea zicală „Dacă un copac cade în pădure şi nimeni nu l-a auzit, înseamnă că nu a căzut”.

Dacă de la ei mă aşteptam să nu pomenească nimic de acest interviu (nu a spus nimeni că sunt proşti), totuşi m-aş fi aşteptat din partea jurnaliştilor de bună credinţă să se sesizeze, să ceară anchete. Aş fi vrut să văd o reacţie din partea Clubului Român de Presă, din partea celorlalte asociaţii profesionale. M-aş fi aşteptat ca societatea civilă să reacţioneze într-un fel sau altul, mai ales că meseria de jurnalist a primit atâtea lovituri în ultimii ani. Nimic din toate acestea. Până la urmă, copacul nu a căzut.

Voi sesiza eu mâine CNA-ul asupra practicilor curente ale Antenelor care au fost dezvăluite de Stelian Negrea.

Scriu acest comentariu în timp ce, pe Antena 3, Felix îşi rosteşte panseurile asupra a ce trebuie să facă România, iar Preşedintele este atacat pe Realitatea Tv. Unele lucruri nu se schimbă. Până la urmă, aşa cum am mai spus, lupta noastră se duce cu tele-opoziţia şi abia apoi cu neputincioşii politicieni ai opoziţiei, simpli figuranţi în piesa (era să scriu presa – nici nu cred că ar fi fost greşit) regizată de moguli."
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Nuţi, spaima pouliticii... - Pagina 7 Empty Re: Nuţi, spaima pouliticii...

Mesaj  delta Mier Mai 11, 2011 6:47 pm

La ce naiba de referendum a promis PDL câte 500 RON pentru pensionari? Shocked

Krokodilul Chichiricios a scris:Guita PD-Lul la referendum, duios
Cinci milioane de lei. Adica, la 500 de lei lunar, pensii pentru 10. 000 de oameni. Cu alte cuvinte se incapatina marha de Udrea si tinu neaparat sa arunce cu 5 milioane de lei ca sa ce ? Intrebarile puse la referendum sunt stupide- pentru starea in care se afla acum Romanika. In opinia mea proprie si personala- nu cred ca consilierul municipal, local, satesc- este necesar. Platim in fiecare an niste alesi care sunt platiti doar ca sa dam bine pe langa partide- un astfel de consilier neavand nici un fel de utilitate practica. Decat sa ia bani. E normal sa iti alegi primarii de sector si e normal sa alegi primarul capitalei. Consilierii ar putea fi desfiintati cu gratie- tocmai de un guvern care isi propune sa faca economii.Primaria are in mod normal functionari- care sunt -presupunem- experti in problemele administratiei locale. Cat despre bugetul Bucurestiului- e normal sa il imparti egal tuturor sectoarelor- pastrand rezerve pentru cazuri speciale. Dar nu e normal sa arunci 5 milioane de lei pe ce viseaza pasarica dnei. Udrea cand e vizitata de cocosel...
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Nuţi, spaima pouliticii... - Pagina 7 Empty Re: Nuţi, spaima pouliticii...

Mesaj  ENKI Mar Mai 24, 2011 7:24 am

Nuti, rol principal in Base instinct. laugh
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Nuţi, spaima pouliticii... - Pagina 7 Empty Re: Nuţi, spaima pouliticii...

Mesaj  delta Mar Mai 24, 2011 1:55 pm

dupa turismul prin cimitire a apărut telecabina ecumenică... laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Nuţi, spaima pouliticii... - Pagina 7 Empty Re: Nuţi, spaima pouliticii...

Mesaj  delta Dum Mai 29, 2011 12:40 pm

Inițial credeam că ăsta îl crictică pe Igaș, ministrul pedelist de la interne, dar apoi aveam senzația că de fapt este o nemulțumire la adresa ministrului turismului... și până la urmă m-am uitat pe înregistrare și am constatat că dacă nu preciza că e vorba de Serbia, aș fi spus că putea fi la fel de bine filmată secvența în deltă, la Crișan sau eventual la Gorgova. Laughing
comandant nava a scris:Lumea civilizata fara neocomunisti de verdoles

In tarile civilizate din Europa chiar in vecina Serbie cam asa arata casele oamenilor pe malul Dunarii , la noi gasesti pe malurile Dunarii doar ciulini si salcii si peste tot la noi gasesti mostenirea lasata noua de Ceausescu adica fostii graniceri actualmente asa zisii politisti de frontiera cata frunza si iarba (peste media europeana). Pe tot parcursul Dunarii fie ca este zona de granita fie ca nu , mostenirea ceausista se vede la orice pas , zeci de salupe rapide cu sute poate mii de baieti tineri buni de munca ard benzina si chipurile pazesc frontiera ca si cand noi suntem pe fasia Gaza sau in Beirut ca si cand la frontiera romano-bulgara Romania e in stare de razboi . Esti legitimat si trebuie sa ceri voie la pichetul de graniceri ca sa faci un gratar la iarba verde pe frontiera romano-bulgara . Si asta in timp ce scanerul de la Constanta era "defect" asta in timp ce prin vamile romanesti tirurile treceau cu viteza ....daca postam imagini din Ungaria , Austria , germania sau Olanda o sa spuneti ca traiti un vis privind acea civilizatie ...Doar ca domnilor acolo in Europa civilizata sunt mult mai putini politisti decat la noi si nimeni nu te opreste sa obtii permisiunea sa construiesti o casa pe malul apei si nimeni nu trebuie sa se duca la pichetul de graniceri sa ceara permisiunea sa stea la iarba verde ....


La noi in loc sa se faca productie se fac politisti pe banda rulanta si cu cinism si ipocrizie ni se spune ca avem prea putini politisti si dimpotriva se ia hora inainte si-n loc sa fie dati afara cu miile ...sunt angajati politisti cu miile ... asta in timp ce prin satele romanesti au ramas la munca pamantului doar batranii satelor ...

Pe raul Sava sunt peste 1 Km de restaurante plutitoare unul linga altul .... si toate cu aspect si servire occidentala ....Si nu sunt deloc gropi prin soselele lor .... Poate acolo sa vorbim de turism .... sa nu mai spunem de Croatia de Dalmatia..... Hai mai bine sa ne uitam la boschetii de pe Dunarea romaneasca supravegheati cu strasnicie comunista de vajnicii politisti de frontiera care pazesc boschetii in timp ce containerele intra pe la Constanta si tirurile prin vama .... Probabil tovarasii politisti pazesc cormoranii si ratele de pe Dunare ....

PS: majoritatea caselor au piste pentru barci si unele pentru iahturi ....

Sa va fie rusine toti celor care nu ati votat pentru legea reformarii ministerului de interne indiferent din ce formatiune politica faceti parte.
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Nuţi, spaima pouliticii... - Pagina 7 Empty Re: Nuţi, spaima pouliticii...

Mesaj  delta Dum Mai 29, 2011 2:42 pm

ăsta chiar că a primit ordin să o lase mai moale cu Boc, dar să le dedice altor pedelimbiști câte un subiect pe zi...

P.S. Ce naiba de menopauză să aibă respectiva la nici 40 de ani? laugh
Krokodilul Chichiricios a scris:Doamna Udrea a ajuns la o anumită vârstă când se apropie acea perioadă- recte menopauza- iar micile celule cenuşii dacă n-au fost foarte uzitate în trecut- cred că sexul oral nu le stimulează, nu ?- devin tot mai defecte.
Din punct de vedere personal doamna Udrea era- şi este- un nimeni. A avut mercedes-uri, rochii şi tocuri cui de-abia după ce s-a căsătorit cu dl.Cocoş- deci pentru mine e foarte clar că a pus la bătaie singura parte a domniei sale funcţională- respectiv vaginul.
Din punct de vedere politic doamna Udrea era- şi este- un nimeni. Promovată la insistenţele dlui.Cocoş în PNL- domnia sa şi-a folosit din nou atuu-ul personal- pentru a se băga sub pielea (n-avem dovezi concrete despre muţulica) dlui Băsescu, trădându-şi partidul iniţial şi trecând cu arme şi tocuri cui în tabăra băsesciană.
Mă bucur că există misoginism în viaţa politică. Aşa o nimeni ca dna. Udrea- a cărei principală competenţă este să bucure muţulicile bărbaţilor trecuţi- nu va akjunge niciodată preşedinte sau prim ministru. Nu că nu vrea ea- ci pentru că nivelul domniei sale- măsurat în creştetul coafurii- nu se ridică mai sus de muţulică...
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Nuţi, spaima pouliticii... - Pagina 7 Empty Re: Nuţi, spaima pouliticii...

Mesaj  Anahoret Dum Mai 29, 2011 6:36 pm

A zis că se apropie... de la 40 la 45 nu-i cale lungă! laugh
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Nuţi, spaima pouliticii... - Pagina 7 Empty Re: Nuţi, spaima pouliticii...

Mesaj  ENKI Joi Iun 02, 2011 6:29 pm

Deci, Matolu' a constatat cum ca curu' Nuticai nu mai incape pe scaunul unui singur minister, fie el si rezultat in urma comasarii a mai multe. Asa ca a inventat... comitetul interministerial pentru turism! agitat

Elena Udrea, şefă peste patru miniştri
Ministrul turismului, aproape vicepremier


Printr-o decizie a premierului Emil Boc, Elena Udrea a fost numită coordonator al comitetului interministerial pentru turism, din care fac parte miniştrii transporturilor, educaţiei, sănătăţii şi mediului.
Miniguvernul Elenei Udrea se va ocupa de coordonarea şi monitorizarea strategiei pentru turism a României, care trebuie să integreze domeniile gestionate de miniştrii Anca Boagiu, László Borbely, Cseke Attila şi Daniel Funeriu, respectiv infrastructură, educaţie, sănătate şi mediu.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Nuţi, spaima pouliticii... - Pagina 7 Empty Re: Nuţi, spaima pouliticii...

Mesaj  ENKI Mar Iun 21, 2011 4:04 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Nuţi, spaima pouliticii... - Pagina 7 Empty Re: Nuţi, spaima pouliticii...

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 22 Înapoi  1 ... 6, 7, 8 ... 14 ... 22  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum