SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

secte

+6
(Still a)Live
Armand
lolo
Anahoret
Dracu' gol
delta
10 participanți

Pagina 3 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

secte - Pagina 3 Empty Re: secte

Mesaj  Vizitato Mier Iun 30, 2010 11:43 am

delta a scris:
Dracu' gol a scris:
RocketQu33n a scris:Pai, te'am vazut dezlantuit impotriva rromilor si chiar a romanilor, numai ca nu ti s'a aplicat acelasi tratament care mi s'a aplicat mie: nici de catre Live, nici de catre altii... Wink
Pai, yo sunt Dracu' gol, bre! Te pui cu Dracu'? raset
Stai că nu dă de propria adresă de e-mail pentru s-și desființa contul... laugh

Nu dau pe naiba, n'am primit nimica. Il stergi astazi?

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

secte - Pagina 3 Empty Re: secte

Mesaj  delta Mier Iun 30, 2010 11:45 am

RocketQu33n a scris:
delta a scris:
Dracu' gol a scris:
RocketQu33n a scris:Pai, te'am vazut dezlantuit impotriva rromilor si chiar a romanilor, numai ca nu ti s'a aplicat acelasi tratament care mi s'a aplicat mie: nici de catre Live, nici de catre altii... Wink
Pai, yo sunt Dracu' gol, bre! Te pui cu Dracu'? raset
Stai că nu dă de propria adresă de e-mail pentru s-și desființa contul... laugh

Nu dau pe naiba, n'am primit nimica. Il stergi astazi?
Vezi mesajul de la secțiunea "despre noi", la topicul RocketQu33n.
Că dacă nu scrii cu mâna ta explicit ce vrei, după aia se mai trezește vreunul să urle că nu știa despre ce-i vorba... laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

secte - Pagina 3 Empty Re: secte

Mesaj  Vizitato Mier Iun 30, 2010 11:50 am

delta a scris:Vezi mesajul de la secțiunea "despre noi", la topicul RocketQu33n.
Că dacă nu scrii cu mâna ta explicit ce vrei, după aia se mai trezește vreunul să urle că nu știa despre ce-i vorba... laugh

Haha, nu urla nimeni. Am scris.

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

secte - Pagina 3 Empty Re: secte

Mesaj  delta Mier Iun 30, 2010 11:52 am

Vizitato a scris:
delta a scris:Vezi mesajul de la secțiunea "despre noi", la topicul RocketQu33n.
Că dacă nu scrii cu mâna ta explicit ce vrei, după aia se mai trezește vreunul să urle că nu știa despre ce-i vorba... laugh

Haha, nu urla nimeni. Am scris.
Rezolvat! Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

secte - Pagina 3 Empty Re: secte

Mesaj  delta Mier Iun 30, 2010 11:56 am

Cre' că postarea asta a scos-o din pepeni pe prietena musulmanilor... veselie
delta a scris:
RocketQu33n a scris:Sute de milenii? scratch Suntem pe la anul 5700 in calendarul nostru.
Oh, da' ce contează asta, având în vedere că deja pitecantropul era de religie mozaică... veselie

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

secte - Pagina 3 Empty Re: secte

Mesaj  Dracu' gol Mier Iun 30, 2010 11:58 am

Stau si ma gandesc daca nu cumva ar trebui sa-mi stergi si mie contu' doar ca sa-mi fac altu' nou: Dracu' plin... sau Dracu' imbracat... veselie
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

secte - Pagina 3 Empty Re: secte

Mesaj  delta Mier Iun 30, 2010 12:04 pm

Dracu' gol a scris:Stau si ma gandesc daca nu cumva ar trebui sa-mi stergi si mie contu' doar ca sa-mi fac altu nou: Dracu' plin... sau Dracu' imbracat... veselie
Sau Draq împielițat... ca să atragi atenția că nu ești circumcis... veselie

P.S. Poate că și RocketQu33n tânjea după rugăminți fierbinți de a rămâne pe forum, cam cum se întâmpla în cazul rezematei în pana ei de fler sau Ani Stoica pe forumul (ne)administrat de miticania cu râs șobolaniu. Laughing
Mă și mir că nu m-a declarat oficial antisemit din cauză că am ridicat pitecantropii la rang de mozaici... laugh
Apropo, parcă tangențial era vorba pe undeva că Iisus s-a ridicat la ceruri cică pe plaiurile carpato-danubiene. veselie
În orice caz mulți zăpăciți mai bântuie pe net...

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

secte - Pagina 3 Empty Re: secte

Mesaj  lolo Mier Iun 30, 2010 12:22 pm

Vizitato a scris:
Dracu' gol a scris:
RocketQu33n a scris:Cred ca n'am fost prea subtila cand am dat de inteles ca m'am saturat sa citesc aceleasi aluzii si comentarii care merg in aceeasi directie, indiferent de subiect.
Daca erai musulmanca, era si mai rau. Inca nu m-ai vazut pe mine dezlantuit... veselie

Pai, te'am vazut dezlantuit impotriva rromilor si chiar a romanilor, numai ca nu ti s'a aplicat acelasi tratament care mi s'a aplicat mie: nici de catre Live, nici de catre altii... Wink
Ups...iar am citit pe sărite Embarassed că nu am sesizat când s-a dezlănţuit Live Very Happy şi mai ales cum Laughing
lolo
lolo
s-a obișnuit
s-a obișnuit

Mesaje : 1000
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

secte - Pagina 3 Empty Re: secte

Mesaj  lolo Mier Iun 30, 2010 12:24 pm

Vizitato a scris:
delta a scris:
RocketQu33n a scris:
Dracu' gol a scris:
RocketQu33n a scris:Cred ca n'am fost prea subtila cand am dat de inteles ca m'am saturat sa citesc aceleasi aluzii si comentarii care merg in aceeasi directie, indiferent de subiect.
Daca erai musulmanca, era si mai rau. Inca nu m-ai vazut pe mine dezlantuit... veselie

Pai, te'am vazut dezlantuit impotriva rromilor si chiar a romanilor, numai ca nu ti s'a aplicat acelasi tratament care mi s'a aplicat mie: nici de catre Live, nici de catre altii... Wink
Oamenii o fi având preferințe diferite... Laughing

Bine, le poti spune preferinte, ca sa nu pronunt atunci celalalt cuvant.
scratch La ce cuvânt face referire? confused
lolo
lolo
s-a obișnuit
s-a obișnuit

Mesaje : 1000
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

secte - Pagina 3 Empty Re: secte

Mesaj  delta Mier Iun 30, 2010 12:25 pm

lolo a scris:
Vizitato a scris:
Dracu' gol a scris:
RocketQu33n a scris:Cred ca n'am fost prea subtila cand am dat de inteles ca m'am saturat sa citesc aceleasi aluzii si comentarii care merg in aceeasi directie, indiferent de subiect.
Daca erai musulmanca, era si mai rau. Inca nu m-ai vazut pe mine dezlantuit... veselie

Pai, te'am vazut dezlantuit impotriva rromilor si chiar a romanilor, numai ca nu ti s'a aplicat acelasi tratament care mi s'a aplicat mie: nici de catre Live, nici de catre altii... Wink
Ups...iar am citit pe sărite Embarassed că nu am sesizat când s-a dezlănţuit Live Very Happy şi mai ales cum Laughing
S-o fi referit la forumul Realitatea.
Sau se aștepta ca dacă spune că dacii sunt mai prejos decât evreii, atunci va sări un plămân din Live... laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

secte - Pagina 3 Empty Re: secte

Mesaj  delta Mier Iun 30, 2010 12:27 pm

lolo a scris:
Vizitato a scris:
delta a scris:
RocketQu33n a scris:
Dracu' gol a scris:
RocketQu33n a scris:Cred ca n'am fost prea subtila cand am dat de inteles ca m'am saturat sa citesc aceleasi aluzii si comentarii care merg in aceeasi directie, indiferent de subiect.
Daca erai musulmanca, era si mai rau. Inca nu m-ai vazut pe mine dezlantuit... veselie

Pai, te'am vazut dezlantuit impotriva rromilor si chiar a romanilor, numai ca nu ti s'a aplicat acelasi tratament care mi s'a aplicat mie: nici de catre Live, nici de catre altii... Wink
Oamenii o fi având preferințe diferite... Laughing

Bine, le poti spune preferinte, ca sa nu pronunt atunci celalalt cuvant.
scratch La ce cuvânt face referire? confused
Păi, dacă se tot agita cu expresii de gen "antisemitism", "rasism", "șovinism" și similare în cazul oricui nu ține cu evreii, presupun că la unul dintre astea...

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

secte - Pagina 3 Empty Re: secte

Mesaj  delta Mier Iun 30, 2010 12:49 pm

lolo a scris:
Anahoret a scris:
RocketQu33n a scris:Teologul acesta spunea ca a fost tradus/interpretat gresit din greaca veche, adica romanii l'ar fi omorat printr'o metoda specifica lor (ca nu practicau doar crucificarea sau decapitarea), dar ca n'ar fi fost cea descrisa in Biblie.
Intre timp am uitat sa'ti aduc aminte...din motive obiective. Laughing
Adică să nu fi fost prins în piuneze? Orice variantă este posibilă. În definitiv aici contează ideea, mai puţin aspectele tehnice.

Chiar dacă-ţi aduceai aminte să-mi aduci aminte Very Happy n-aveam pe cine întreba fiindcă cel pe care-l cunosc şi, eventual, ar fi putut să mă pună în legătură cu cineva care ne-ar fi lămurit, este plecat săptămâna asta. Dar rămâne ca temă pentru acasă. bine
Dacă vreţi o sursă rapidă despre ritualul crucificării o găsiţi în Enciclopedia Britanică căreia i se tot face reclamă la TV şi pe care o puteţi găsi la chioşcurile de ziare. Very Happy
Filmul lui Mel Gibson despre Isus descrie crucificarea practicată de romani cam la fel cum scrie în dicţionar adică, condamnatul poartă pe umeri o bârnă orizontală care apoi este fixată pe un stâlp vertical, bătut în cuie şi ridicat la 2,5-3,5 metri pe acel stâlp. În final, bârna + stâlpul rezultă crucea. Probabil că, Isus fiind rezident al imperiului a avut parte de acelaşi tip de tratament.
hehe, de fapt stâlpul era oricum pus acolo pentru asemenea evenimente, iar viitorul executat ducea cu el doar bârna?
Oameni practici romanii ăia... veselie
Mă rog, înseamnă că trebuia să fie și ceva scripete pe stâlp... sau pe undeva prin zonă... că altfel cum draq îl ridicau pe ăla la 2 - 3 metri? Shocked

P.S. Nu-i puneau ceva și sub picior? Deoarece din cauza greutății putea să i se rupă palma din cui... deși dacă foloseau niște piroane de dimensiuni mai mari, probabil că nu putea să i se desprindă mâna de pe ele...
Asta în cazul în care nu-i băteau cuiul pe undeva în antebraț. scratch
Sau eventual fixau și cu frânghii fiecare braț de acea bârnă...

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

secte - Pagina 3 Empty Re: secte

Mesaj  Vizitato Mier Iun 30, 2010 1:55 pm

delta a scris:
Sau se aștepta ca dacă spune că dacii sunt mai prejos decât evreii, atunci va sări un plămân din Live... laugh
Live nici n-a prea fost p-aci, în ultimele multe ore. Plus că...se simte destul de bine cu doi plămâni.
Nu pot să spun că mă prăpădesc de necaz că şi-a şters Racheţica al ei cont d-aci, dar nici nu mă bucură faptul care este. Dacă (să zicem) nu mă surprinde mult plecarea lui Rocket, plecarea lui Baso m-a dus către stare de şoc.
Dracule, am sărit la Rochet acum câteva zile, acolo unde era vorba despre obiceiurile româneşti de la moartea cuiva. Domnişoara a simţit nevoie să provoace naţionalismul meu şi doza de antisemitism. Din păcate, a reuşit... Fată deşteaptă eram dacă nu băgam în seamă postarea ei. Din nefericire, trufia nu mi-a dispărut complet, aşa că...n-am fost fată deşteaptă.

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

secte - Pagina 3 Empty Re: secte

Mesaj  delta Mier Iun 30, 2010 2:02 pm

Live a scris:Dacă (să zicem) nu mă surprinde mult plecarea lui Rocket, plecarea lui Baso m-a dus către stare de şoc.
În cazul din urmă nici yo n-am înțeles ce o fi fost cauza, dar aș presupune că nu era ceva legat de ce s-a scris acest forum.
Mai degrabă aș presupune că o fi ceva legat de faptul că nu a mai vrut ca ăia care au server-ul unde este găyduit acest forum să nu aibă acces la detalii referitoare la adresa ei... sau de IP...
Că a mai scris ae la un moment dat că are impresia că diverși cu care s-a contrat (de fapt, mai mult cu Blake și cei din anturajul ăstuia) o fi în relații mai bune cu ăștia de dețin server-ul și își pot face de cap cu contul ei de e-mail.
Mă rog, cel puțin așa presupun... scratch


Live a scris:Dracule, am sărit la Rochet acum câteva zile, acolo unde era vorba despre obiceiurile româneşti de la moartea cuiva. Domnişoara a simţit nevoie să provoace naţionalismul meu şi doza de antisemitism. Din păcate, a reuşit... Fată deşteaptă eram dacă nu băgam în seamă postarea ei. Din nefericire, trufia nu mi-a dispărut complet, aşa că...n-am fost fată deşteaptă.
Ai și 2 plămâni, și naționalism, și antisemitism? Shocked
Cam multe ai... Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

secte - Pagina 3 Empty Re: secte

Mesaj  Vizitato Mier Iun 30, 2010 2:06 pm

delta a scris:
Live a scris:Dacă (să zicem) nu mă surprinde mult plecarea lui Rocket, plecarea lui Baso m-a dus către stare de şoc.
În cazul din urmă nici yo n-am înțeles ce o fi fost cauza, dar aș presupune că nu era ceva legat de ce s-a scris acest forum.
Mai degrabă aș presupune că o fi ceva legat de faptul că nu a mai vrut ca ăia care au server-ul unde este găyduit acest forum să nu aibă acces la detalii referitoare la adresa ei... sau de IP...
Că a mai scris ae la un moment dat că are impresia că diverși cu care s-a contrat (de fapt, mai mult cu Blake și cei din anturajul ăstuia) o fi în relații mai bune cu ăștia de dețin server-ul și își pot face de cap cu contul ei de e-mail.
Mă rog, cel puțin așa presupun... scratch


Live a scris:Dracule, am sărit la Rochet acum câteva zile, acolo unde era vorba despre obiceiurile româneşti de la moartea cuiva. Domnişoara a simţit nevoie să provoace naţionalismul meu şi doza de antisemitism. Din păcate, a reuşit... Fată deşteaptă eram dacă nu băgam în seamă postarea ei. Din nefericire, trufia nu mi-a dispărut complet, aşa că...n-am fost fată deşteaptă.
Ai și 2 plămâni, și naționalism, și antisemitism? Shocked
Cam multe ai... Laughing
Am fost tentată s-o abordez pe Baso prin mesageria privată de la forum RTV, dar am renunţat la idee. Printre altele, pt. că nu voiam să intre la cine ştie ce idei, gen că m-a pus io ştiu cine să-i scriu sau...d-astea.

Şi am şi doză! Păi...trebuie să am fel de fel de chestii, ca să nu simt foarte mult reducerea de salariu cu 25% şi creşterea preţurilor, nu!?

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

secte - Pagina 3 Empty Re: secte

Mesaj  delta Mier Iun 30, 2010 2:10 pm

Live a scris:Am fost tentată s-o abordez pe Baso prin mesageria privată de la forum RTV, dar am renunţat la idee. Printre altele, pt. că nu voiam să intre la cine ştie ce idei, gen că m-a pus io ştiu cine să-i scriu sau...d-astea.
Pe undeva am și contul ei de e-mail, dar daca s-a dezabonat asa brusc, fara nici-un preaviz, m-am gândit că poate nu-i cazul să o bat la cap cu întrebări, deoarece în cazul în care ar fi vrut să știu care o fi fost problema, presupun că ar fi scris... suspect

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

secte - Pagina 3 Empty Re: secte

Mesaj  Vizitato Mier Iun 30, 2010 2:17 pm

delta a scris:
Live a scris:Am fost tentată s-o abordez pe Baso prin mesageria privată de la forum RTV, dar am renunţat la idee. Printre altele, pt. că nu voiam să intre la cine ştie ce idei, gen că m-a pus io ştiu cine să-i scriu sau...d-astea.
Pe undeva am și contul ei de e-mail, dar daca s-a dezabonat asa brusc, fara nici-un preaviz, m-am gândit că poate nu-i cazul să o bat la cap cu întrebări, deoarece în cazul în care ar fi vrut să știu care o fi fost problema, presupun că ar fi scris... suspect
Ceea ce mă face să cred că n-a fost ca şi cauză numai teama aia a ei despre care aminteai tu mai sus.

PS: Mi-am propus ca, timp de 1-2 zile, să nu mai intru deloc pe forum RTV. Vreau să văd dacă mi se păstrează stările nu tocmai bune , presimţirile... Pe forum RTV, aproape totul este apocaliptic: creşteri de preţuri şi de taxe, murim de foame şi de frig, sunt inundaţii catastrofale, se apropie războiul etc... Nervii mei au spus că nu mai vor, iar eu am decis să-i ascult.

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

secte - Pagina 3 Empty Re: secte

Mesaj  delta Mier Iun 30, 2010 2:26 pm

Live a scris:Ceea ce mă face să cred că n-a fost ca şi cauză numai teama aia a ei despre care aminteai tu mai sus.
Yo doar am presupus că aia o fi fost motivul, dar de știut n-am de unde să știu ce s-o fi întâmplat. Oricum, pe Realitatea am văzut că scrie, cel puțin constant să-l șicaneze pe Blake... deci din această cauză mă gândeam că o fi fost ceva legat sau referitor la respectivul.

Sau poate s-a supărat pe mine din cauza acestei postări din prima cocină felixiană:
Loki a scris:Pentru ce-i eliberaţi la căderea Bastiliei... Very Happy
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

Live a scris:PS: Mi-am propus ca, timp de 1-2 zile, să nu mai intru deloc pe forum RTV. Vreau să văd dacă mi se păstrează stările nu tocmai bune , presimţirile... Pe forum RTV, aproape totul este apocaliptic: creşteri de preţuri şi de taxe, murim de foame şi de frig, sunt inundaţii catastrofale, se apropie războiul etc... Nervii mei au spus că nu mai vor, iar eu am decis să-i ascult.
Eh, de parcă nu erau și până în prezent tot felul de evenimente politice sau sociale pentru care să se isterizeze continuu hăitașii portocalii... Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

secte - Pagina 3 Empty Re: secte

Mesaj  lolo Mier Iun 30, 2010 2:35 pm

Live a scris:...plecarea lui Baso m-a dus către stare de şoc.
Very Happy Very Happy Very Happy IDEM !
lolo
lolo
s-a obișnuit
s-a obișnuit

Mesaje : 1000
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

secte - Pagina 3 Empty Re: secte

Mesaj  lolo Mier Iun 30, 2010 2:40 pm

Live a scris:
delta a scris:
Live a scris:Am fost tentată s-o abordez pe Baso prin mesageria privată de la forum RTV, dar am renunţat la idee. Printre altele, pt. că nu voiam să intre la cine ştie ce idei, gen că m-a pus io ştiu cine să-i scriu sau...d-astea.
Pe undeva am și contul ei de e-mail, dar daca s-a dezabonat asa brusc, fara nici-un preaviz, m-am gândit că poate nu-i cazul să o bat la cap cu întrebări, deoarece în cazul în care ar fi vrut să știu care o fi fost problema, presupun că ar fi scris... suspect
Ceea ce mă face să cred că n-a fost ca şi cauză numai teama aia a ei despre care aminteai tu mai sus.
scratch confused
lolo
lolo
s-a obișnuit
s-a obișnuit

Mesaje : 1000
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

secte - Pagina 3 Empty Re: secte

Mesaj  delta Mier Iun 30, 2010 2:44 pm

lolo a scris:
Live a scris:
delta a scris:
Live a scris:Am fost tentată s-o abordez pe Baso prin mesageria privată de la forum RTV, dar am renunţat la idee. Printre altele, pt. că nu voiam să intre la cine ştie ce idei, gen că m-a pus io ştiu cine să-i scriu sau...d-astea.
Pe undeva am și contul ei de e-mail, dar daca s-a dezabonat asa brusc, fara nici-un preaviz, m-am gândit că poate nu-i cazul să o bat la cap cu întrebări, deoarece în cazul în care ar fi vrut să știu care o fi fost problema, presupun că ar fi scris... suspect
Ceea ce mă face să cred că n-a fost ca şi cauză numai teama aia a ei despre care aminteai tu mai sus.
scratch confused
Eh, ne dăm cu presupusul fără să existe vreun reper după care să ne orientăm în acest caz.
Măi, poate pur și simplu s-a săturat să fie pe alt forum decât Realitatea.
Aia mai lipsește ca omul să fie nevoit să-și justifice acțiunile și în mediul virtual! Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

secte - Pagina 3 Empty Re: secte

Mesaj  Vizitato Mier Iun 30, 2010 2:47 pm

delta a scris:
Live a scris:Ceea ce mă face să cred că n-a fost ca şi cauză numai teama aia a ei despre care aminteai tu mai sus.
Yo doar am presupus că aia o fi fost motivul, dar de știut n-am de unde să știu ce s-o fi întâmplat. Oricum, pe Realitatea am văzut că scrie, cel puțin constant să-l șicaneze pe Blake... deci din această cauză mă gândeam că o fi fost ceva legat sau referitor la respectivul.

Sau poate s-a supărat pe mine din cauza acestei postări din prima cocină felixiană:
Loki a scris:Pentru ce-i eliberaţi la căderea Bastiliei... Very Happy
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

Live a scris:PS: Mi-am propus ca, timp de 1-2 zile, să nu mai intru deloc pe forum RTV. Vreau să văd dacă mi se păstrează stările nu tocmai bune , presimţirile... Pe forum RTV, aproape totul este apocaliptic: creşteri de preţuri şi de taxe, murim de foame şi de frig, sunt inundaţii catastrofale, se apropie războiul etc... Nervii mei au spus că nu mai vor, iar eu am decis să-i ascult.
Eh, de parcă nu erau și până în prezent tot felul de evenimente politice sau sociale pentru care să se isterizeze continuu hăitașii portocalii... Laughing
Faptul că tu nu ştii de ce a plecat este cauză de adevărat şoc pentru mine, deoarece păreaţi apropiaţi, "cunoscându-vă" de ceva vreme.
Nu intru în postări de-ale voastre pe care să le studiez, căci plămânul meu e ok, da' nervii capului, nu.
Lasă ce se isterizează ei! Pe mine mă deranjează modul în care reacţionează nervii mei care este.

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

secte - Pagina 3 Empty Re: secte

Mesaj  Vizitato Mier Iun 30, 2010 2:48 pm

lolo a scris:
Live a scris:...plecarea lui Baso m-a dus către stare de şoc.
Very Happy Very Happy Very Happy IDEM !
Te cred!!!!

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

secte - Pagina 3 Empty Re: secte

Mesaj  Vizitato Mier Iun 30, 2010 2:48 pm

lolo a scris:
Live a scris:
delta a scris:
Live a scris:Am fost tentată s-o abordez pe Baso prin mesageria privată de la forum RTV, dar am renunţat la idee. Printre altele, pt. că nu voiam să intre la cine ştie ce idei, gen că m-a pus io ştiu cine să-i scriu sau...d-astea.
Pe undeva am și contul ei de e-mail, dar daca s-a dezabonat asa brusc, fara nici-un preaviz, m-am gândit că poate nu-i cazul să o bat la cap cu întrebări, deoarece în cazul în care ar fi vrut să știu care o fi fost problema, presupun că ar fi scris... suspect
Ceea ce mă face să cred că n-a fost ca şi cauză numai teama aia a ei despre care aminteai tu mai sus.
scratch confused
Na, e mult de zis şi... A, de fapt, a cam formulat Delta răspuns la confuzarea ta!

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

secte - Pagina 3 Empty Re: secte

Mesaj  delta Mier Iun 30, 2010 2:57 pm

Live a scris:Faptul că tu nu ştii de ce a plecat este cauză de adevărat şoc pentru mine, deoarece păreaţi apropiaţi, "cunoscându-vă" de ceva vreme.
Da, o "știu" pe virtual de prin vara anului 2007.
În mod special nu prea am contrat-o, că n-aveam de ce... Laughing
Că de regulă le dau peste nas celor care și-l poartă prea sus. Twisted Evil
Și nici nu-ți băga țâțele-n ochi doar să spui că le are perfecte, ca să primească vreo replică de să n-o poată duce... veselie
Deoarece fazele astea cu băgatul pozelor despre cum ne stau chiloții și cu afișarea CV-ului din care să reiasă că suntem perfecți/perfecte sunt cele mai propice pentru a trage respectivului/respectivei una scurtă peste mufă. vesel

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

secte - Pagina 3 Empty Re: secte

Mesaj  delta Mier Iun 30, 2010 2:59 pm

Live a scris:Na, e mult de zis şi... A, de fapt, a cam formulat Delta răspuns la confuzarea ta!
Eh, pasezi în stil sms-ist pisica peste gardul meu (sau peste garda mea)... Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

secte - Pagina 3 Empty Re: secte

Mesaj  Anahoret Mier Iun 30, 2010 5:51 pm

Vizitato a scris:Tot asa, romanilor le place sa sublinieze ca Al II'lea RM a fost scurtat cu cateva luni pentru ca Regele Mihai a intors armele, dar eu n'am auzit sa spuna si de reactia nemtilor (pe care am auzit'o de la o profesoara de chimie care a tinut in gazda un soldat german): Cand s'au retras, nemtii au strigat: Romania curva!
În cazul în care (foarte probabil, dealtfel) Racheţica mai dă cu mouse-ul p-acilea:

Chestia de la 23 august 1944 a fost o încetare unilaterală a focului. Adică politicienii interbelici erau la fel de "dăştepţi" şi la fel de "patrioţi" ca şi cei de acum iar sovieticii (pe bună dreptate) ne-au tratat ca ţară ocupată. Mareşalul Antonescu pregătise o "linie de armistiţiu" pe Siret. Acolo trebuia să-i oprească pe ruşi şi să negocieze întoarcerea armelor, nemţii fiind, bineînţeles, puşi în temă. Ce s-a întâmplat în fapt, se ştie. Ca o tristă constatare: acum suntem exact în situaţia de atunci. Dacă nu mai rău! Twisted Evil

Acesta a fost ultimul mesaj adresat Racheţichii. Nu-mi place să discut cu fantome.


Ultima editare efectuata de catre Anahoret in Mier Iun 30, 2010 6:01 pm, editata de 1 ori
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

secte - Pagina 3 Empty Re: secte

Mesaj  delta Mier Iun 30, 2010 6:00 pm

Anahoret a scris:
Vizitato a scris:Tot asa, romanilor le place sa sublinieze ca Al II'lea RM a fost scurtat cu cateva luni pentru ca Regele Mihai a intors armele, dar eu n'am auzit sa spuna si de reactia nemtilor (pe care am auzit'o de la o profesoara de chimie care a tinut in gazda un soldat german): Cand s'au retras, nemtii au strigat: Romania curva!
În cazul în care (foarte probabil, dealtfel) Racheţica mai dă cu mouse-ul p-acilea:

Chestia de la 23 august 1944 a fost o încetare unilaterală a focului. Adică politicienii interbelici erau la fel de "dăştepţi" şi la fel de "patrioţi" ca şi cei de acum iar sovieticii (pe bună dreptate) ne-au tratat ca ţară ocupată. Mareşalul Antonescu pregătise o "linie de armistiţiu" pe Siret. Acolo trebuia să-i oprească pe ruşi şi să negocieze întoarcerea armelor, nemţii fiind, bineînţeles, puşi în temă. Ce s-a întâmplat în fapt, se ştie. Ca o tristă constatare: acum suntem exact în situaţia de atunci. Dacă nu mai rău! Twisted Evil

Acesta a fost ultimul mesaj adresat Racheţicii. Nu-mi place să discut cu fantome.
Eh, n-a fost fată rea, doar că acorda prea multă atenție îndepărtării pielițelor... Laughing

În altă ordine de idei... totuși parcă nu suntem în situația de la sfârșitul războiului mondial. Adică, mă rog, cel puțin yo nu prea mă simt într-o țară aflată în conflict cu vreo altă țară.
Mai degrabă pare că țara asta se află în conflict cu ea însăși... laugh

P.S. Aia cu linia de armistițiu pe Siret m-ar interesa - eventual nu neapărat pe topicul "secte"... lol!

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

secte - Pagina 3 Empty Re: secte

Mesaj  Anahoret Mier Iun 30, 2010 6:16 pm

delta a scris:În altă ordine de idei... totuși parcă nu suntem în situația de la sfârșitul războiului mondial. Adică, mă rog, cel puțin yo nu prea mă simt într-o țară aflată în conflict cu vreo altă țară.
Mai degrabă pare că țara asta se află în conflict cu ea însăși... laugh

P.S. Aia cu linia de armistițiu pe Siret m-ar interesa - eventual nu neapărat pe topicul "secte"... lol!
Singura diferenţă este că nu suntem în război (apropiat de graniţele noaste). În rest, este exact acelaşi tablou politic interbelic: totul pentru sine, nu contează cu ce preţ. Adică ceea ce ai zis tu: ţara în conflict cu ea însăşi. Încep să cred că, totuşi, comunismul a avut un efect benefic. Cu politicienii interbelici ne dizolvam ca zahărul. De fapt, singurul şef al statului care a ţinut cu România a fost un neamţ: Carol I. Ăla, săracul, n-a avut timp să înţeleagă care-i treaba cu "para-ndărăt". vesel

D-aia nu sunt nici monarhist nici PNL-ist, nici ţărănist nici mama dracului. Toţi politicienii sunt mâncători de rahat. Păcat că sunt destui fraieri care-i iau în serios! Evil or Very Mad

Pot să-ţi trimit o carte cu dimensiunea economică a gestului "eroic" de la 23 august 1944, pentru că o am acasă. Mai mult... doar pe la Biblioteca Naţională.
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

secte - Pagina 3 Empty Re: secte

Mesaj  Anahoret Mier Iun 30, 2010 6:24 pm

Vizitato a scris:Pai, te'am vazut dezlantuit impotriva rromilor si chiar a romanilor, numai ca nu ti s'a aplicat acelasi tratament care mi s'a aplicat mie: nici de catre Live, nici de catre altii... Wink
Live.... despletitooooo!
veselie
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

secte - Pagina 3 Empty Re: secte

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum